ROXASECT doodt De man aan de top „TSJIK, TUKIE EN TOKA" Kort en bondig Agenda voor Haarlem Vishandelaar kaakte, ondanks verbod, haring aan de wal DINSDAG 18 AUGUSTUS 1959 4 De negen muzen Kerkelijk Nieuws Het Edinburgh-festival Tsjechische boycot van Johanna Martzy Nieuwe heimethode ECONOMISCHE POLITIERECHTER Trekking Unescoloterij Rapport over Kerala: Partijleden bemoeiden zich met landsbestuur Toelichting op interventie vliegen, muggen en andere Insecten! De radio geeft woensdag T elevisie pro gramma Max Tailleur, die thans op wereld tournee is, heeft in Australië Danny Kaye ontmoet. De Australische kranten hadden Max al de Nederlandse Danny Kaye genoemd en daarom nodigde Danny de Nederlander uit zijn show „Man, 't zou je werkeloos maken' bij te wonen. Kaye begon met het grapje: „Vanavond ziet u hier op het podium Max Kaye en in de zaal zit Danny Tailleur". Hij wees naar Max in de zaal en riep: „Hé Max, zeg eens wat leuks", waarop Max antwoordde: Julietta. „Julietta", een nieuwe opera van de Duitse componist Heimo Erbse, heeft in Salzburg zijn wereldpremière be leefd. De opera is gebaseerd op een ver haal van de negentiende eeuwse dichter Heinrich von Kleist. Het is de eerste opera van de thans 34-jarige Erbse. „Julietta" werd door het publiek gunstig ontvangen. Niet gelukt. De door Oskar Werner georganiseerde Innsbrucker Schauspiel- woche hebben een tekort van 750.000 schil ling opgeleverd. Voor de opvoeringen van Schillers „Kabale und Liebe" en Grillpar- zers „Weh dem, der Lügt" bleek weing be langstelling van de zijde der toeristen te bestaan. Pola Negri, de beroemde „vamp" uit de tijd van de zwijgende film, is uit Ame rika naar Europa vertrokken, waar zij voor het eerst sinds twaalf jaar weer in een film zal optreden. Deze film, getiteld „Het geheim van de wereld", zal door een Westduitse maatschappij worden opgeno men. Pola Negri werd 60 jaar geleden in Polen geboren. Alfonso Reyes. De Mexicaanse dichter Alfonso Reyes (70) heeft een hartaanval gekregen en verkeert in levensgevaar. Reyes, die kandidaat voor de Nobelprijs was, wordt beschouwd als de grootste Mexicaanse dichter. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delftstrahuizen J. J. van Thiel, kand. te Oldeboorn. - te Stavenisse K. J. Jansen, kand. te Loenen a. d. Vecht. Beroepen te Thalfang-Moorbach (Rhein- liche Landeskirche) H. Rietberg te Los dorp. Geref. Kerken Bedankt voor Aduard H. Torenbeek te Den Ham (O.). Het organiserend comité van het Festi val van Edinburgh, dat aanstaande zon dag begint, heeft de uitnodiging aan het Tsjechisch Filharmonisch Orkest tot deel neming aan het festival van dit jaar inge trokken, omdat dit orkest weigert te mu siceren met de geëmigreerde Hongaarse violiste Johanna M&rtzy. Volgens een door het comité uitgegeven communiqué, berust de weigering van het Tsjechisch orkest „niet op muzikale of artistieke gronden" Mèt de concerten door het Tsjechisch Filharmonisch Orkest zou Tsjechoslowa- kije voor het eerst officieel aan het drie weken durende festival hebben deelgeno men. Een tentoonstelling van honderd meesterwerken uit Fiaagse musea zal ge woon doorgaan. Het organiserend comité van Edin burgh kreeg een boodschap uit Praag dat het Tsjechisch orkest mevrouw Martzy niet als soliste zou accepteren. Op 23 juni evenwel, was een contract ondertekend waarin het optreden van Johanna Martzy met het Tsjechisch orkest duidelijk stond vermeld, samen met een clausule waarin het orkest haar als soliste aanvaardde. Johanna Martzy woont sinds 1947 in Zwitserland. Op een bouwwerk in Amsterdam-West is een demonstratie gegeven van een nieuwe heimethode, die sinds enige tijd ook in Amerika wordt toegepast. Hierbij wordt het heiblok slechts éénmaal om hoog gebracht. Wanneer het op een paal valt wordt gasolie ingespoten, die ont brandt. De hierdoor veroorzaakte explosie drukt het blok omhoog en tegelijkertijd de paal omlaag. Telkens wanneer het blok valt geschiedt dezelfde werking, zodat e^n dubbele kracht wordt uitgeoefend. Een blok van 2200 kg. ontwikkelt daardoor een heikracht van 5500 tog. Een betonpaal van 12Va meter lengte wordt in de tijd van 6 a 7 minuten volledig ingeheid. Het heiblok werkt met ongeveer een slag per seconde. De Haarlemse economische politierech ter mr. J. P. Petersen heeft maandag middag een 35-jarige kleinhandelaar in vis uit IJmuiden veroordeeld tot 150 boete of 30 dagen, waarvan 100 of 20 dagen voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en verbeurdverklaring van een inbeslag genomen kist haring. De hande laar was ten laste gelegd dat hij op 25 mei van dit jaar een kist met 628 haringen van de nieuwe vangst aan de wal had gekaakt in een periode dat dit niet mocht. De of ficier van Justitie, mr. J. Wiarda, eiste 250, waarvan 175 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en verbeurdverkla ring. Als getuige vertelde een ambtenaar van de algemene inspectiedienst dat het be trokken verbod is ingesteld om het begrip van originele Hollandse nieuwe te be schermen. Naar zijn mening kunnen nieu we haringen die pas later aan de wal ge kaakt worden, niet de „zeekaak" vervan gen. Het is echter voor leken en zelfs voor vele vakmensen niet mogelijk beide soor ten, wanneer ze eenmaal schoongemaakt zijn, uit elkaar te houden. Verdachte had volgens de getuige voor de kist haring die hij voor 25 had gekocht berekend naar de dagprijs 226 kunnen maken. De vishandelaar wierp tegen dat hij de haring had gekaakt om haar goed te hou den. De ambtenaar-getuige zei echter dat verdachte de haring, als deze inderdaad voor de verse handel bestemd was, niet had behoeven te kaken. Hij had de vis kunnen conserveren door haar in ijs en zout te zetten. De officier van Justitie merkte op dat het moeilijk te bewijzen was welke bedoeling verdachte met deze haring had. Hij stelde de genoemde eis als een compromis tus sen opzet en goede trouw. „Zwarte" lonen De economische politierechter veroor deelde een bouwbedrijf in Velsen-Drie- huis dat tussen 9 en 14 maart van dit jaar te hoge lonen heeft uitgekeerd, tot een boete van 600, waarvan 400 voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. De eis luid de 1000, waarvan 750 voorwaardelijk met dezelfde proeftijd. Als getuige vertelde een controleur van de looncontroledienst dat zelfs volgens de nieuwe c.a.o. de door de firma betaalde lonen nog tien percent te hoog lagen, vol gens de oude overeenkomst echter niet minder dan 48 percent. Het bedrijf mocht de nieuwe c.a.o. nog niet toepassen om dat het betrokken werk al was aangeno men vóór de nieuwe overeenkomst van kracht werd. Het bedrijf had onder ande re rijwielvergoeding en koffiegeld uitge keerd en deze kunstmatige verhoging van de lonen is nu eenmaal niet toegestaan. In Amsterdam is de trekking gehouden van de loten met serieletter D der Unesco loterij. De hoofdprijs, een woonhuis van 25.000,viel op no. 164973, een televisie toestel op no. 77824, een koelkast op no. 174084, een tiendaagse reis naar de Riviè a op no. 206868, een bromfiets op nc. 85434, een elektrische naaimachine op no. 97354 en een draagbare radio op no. 186588. De medewerkersprijs van 5000,voor de wederverkopers viel op no. 16195. De trekking van serie C wordt op 5 september gehouden, die van de series A en B op 26 september. NEW DELHI (UPI) In het Indische lagerhuis is maandag onder zeer grote be langstelling het debat begonnen over het besluit van de regering de communisti sche overheid van de staat Kerala af te zetten en dit gebied rechtstreeks onder het bestuur van de president te stellen. De minister van binnenlandse zaken Govind Ballabh Pant zei in zijn verdediging van het regeringsbesluit, dat de communisti sche overheid van Kerala de rechten van het volk aangetast had en de ambtenaren en de politie had laten optreden, zoals het hun, communisten, zinde. De Indische re gering kwam slechts met grote tegenzin tussenbeide, aldus de minister, en zij had ook niet tot afzetting van de Keralaanse overheid over hoeven te gaan, als deze overheid akkoord was gegaan met het voorstel van premier Nehroe tot tussen tijdse verkiezingen. Het verzet van het volk tegen de communistische overheid was volgens de minister het krachtigste, dat in India ontstond sinds de onafhanke lijkheidsbeweging. De minister gaf het huis een samenvat ting van het rapport dat de gouverneur van Kerala over de toestand daar had op gesteld. Daarin staat, dat de communisti sche overheid de steun van het volk ver loren had, dat partijleden zich bemoei den met het bestuur en een voorkeursbe handeling kregen. Het verzet van het volk was niet te weerstaan, aldus het rapport. Meer dan 100.000 mensen namen deel aan de demonstraties tegen de communisti sche overheid, die 20.000 van hen in de gevangenis liet werpen. De openbare lichamen kwamen tot ver val door de activiteiten van de communis ten, aldus het rapport. De communisten infiltreerden in culturele organisaties en zij gebruikten coöperatieve instellingen voor het versterken van de partij. Op ver scheidene plaatsen was er een financieel bankroet. De arbeidsonrust groeide zo zeer, dat de ondernemers moeite hadden de bedrijven aan het werk te houden. (Reuter) De Indische communisten hebben bij monde van hun leider Dange een persoonlijke aanval op premier Neh roe gedaan. Dange zei, dat Nehroe zijn reputatie had verloren. Men had altijd gedacht dat de premier boven de gewone politici stond, maar thans kon men niemand in India meer vertrouwen omdat Nehroe geen ge- Nu hadden ze onderdak en voedsel; voorlopig kon hun niets meer overkomen, als ze maar oppasten als er pomaradja's in de buurt kwamen. Nu en dan verschenen die ook. Want ze konden het maar niet verkroppen, dat hun gevangenen ontkomen waren; en zo zochten ze nog telkens het eiland af. Maar in hun veilige schuilplaats hielden Tsjik, Tukie en net, paardje hen waakzaam in het oog. En iedere keer weer verdwenen de pomaruaja's, zunaer hen te hebben ontdekt. En onze vriendjes konden dan iveer rustig slapen in hun spelonk135136 bruik van zijn grote invloed had gemaakt om een regeling in Kerala tot stand te brengen. Hij was daardoor op het peil van de andere politici gekomen, aldus Dange. CALCUTTA (Reuter) In West-Ben- galen zijn maandag ongeveer 80 mensen, onder wie zeventien leden van de volks vertegenwoordiging, in hechtenis genomen wegens „het dreigen met verzet tegen de wet". De ai-restanten zijn leden van het pas opgerichte „comité tegen prijsverho ging en honger", waarin alle linkse par tijen, behalve de socialistische Praja-par- tij, zijn vertegenwoordigd. Het comité heeft met ingang van donderdag een ac tie van burgerlijke ongehoorzaamheid af gekondigd. Trein komt niet terug. Wederinvoe ring van de reizigerstreindienst op de lijn Zwolle-Apeldoorn-Dieren-Doesburg kan door de Nederlandse Spoorwegen niet in overweging worden genomen. Dit heeft de directie van de N.S. medegedeeld aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Oost-Gelderland naar aanlei ding van een adres, dat de Kamer aan de spoorwegen richtte. Het waterpeil in de meeste Oosten rijkse rivieren daalt gestadig, met uitzondering van de Donau, die hier en daar buiten zijn oevers is getreden. De foto van dit door water omringde huis werd genomen in het Salzach- district. Advertentie HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 AVRO. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de jeugd. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Mijn kind is ziek, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansork. en sol. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Jazzmuz. met comment. 15.00 Voor de jeugd. 16.15 Gram. 16.40 Instrum. trio en soliste. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugduitz. De brievenbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Roemeens ork. 18.40 Act. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Gitaarduo. 19.10 VARA-Varia. 19.15 Eén we reld en één mensheid, toespr. VPRO: 19.30 Voor de jepgd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole- ork. en soliste. 20.45 De twee deugden, hoorspel 22.15 Viool en piano. 22.45 De weg naar volwas senheid. causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.40 Idem. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. lu.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelrecital. 12.00 Instr. concert. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Jeugdkoor. 12.53 Gram. of act. 18.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.10 Instr. conc. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholair jeugdtoernooi Haarlem 1959. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Viool, cla- vecimbel en cello. 18.15 Spectrum van het Chris telijke organisatie- en verenigingsleven, causerie. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Handel ork. en sol. 20.45 Viool en piano. 21.15 De kerk in de vakantie, rep. 22.00 Het binnenland ontsloten, caus. 22.15 Muz luister- wedstr. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S. 23.15—24.00 Platennieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Lichte muziek. 14.30 Sosarme, opera van Handel. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Ork.conc. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Rep. 19.40 Gevar. muz. 20.00 Gevar. progr. (In de pauze: gram.). 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuz. 22.45 Pianospel. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. KRO. 20.20 Gastenboek. 20.40 Testplaat. 21.05 Piste, gevar. progr. 21.40 Telerec. Ork. Victor Silvester. 22.00 Epiloog. 83. Die twee doelstellingen gingen namelijk onmo gelijk samen. Het was onmogelijk de Tredway op het niveau van Avery Bullard te houden en tegelijk Walt Dudley als directeur te hebben. Heel even herin nerde hij zich wat Alderson had gezegd over een „twee hoofdig directeurschap." Samen met Dudley? Zijn geest kokhalsde bij de gedachte, zoals zijn keel zou kokhalzen bij een bedorven hap eten. Alderson was een aftandse idioot., een slappeling, die zijn toevlucht nam tot het middel van alle slappelingen., het com promis. Er kon geen tweehoofdig directeurschap zijn! Belachelijk! Zag Alderson dat dan niet in? Er was maar plaats voor één man in de top van de Toren., één man., één stem., één krachtige besturende hand! Dan, plotseling, brak de herinnering aan die andere woorden van Alderson in zijn gedachtengang door. „Jij kunt het, Don, dat weet ik. Jij kunt het bedrijf gaande houden op de manier zoals hij het wenste." De stem herhaalde zich, klinkend en weerklinkend als een echo, weerkaatsend tot het een machtige don der werd in de grote kamer van zijn nieuwe geest en die donder was een woede die zich in geluid omzette. Alderson had hem er listig toe gebracht om Dudley als directeur te accepterenl Hij., niet Dudley., was de gene die directeur moest zijn! Alderson had dat toe gegeven „Jij kunt het Don, dat weet ik".. Alderson wist het hij had het steeds geweten! En toch, op ditzelfde ogenblik was die mummelende dwaas bereid om de maatschappij te gronde te richten door het directeur schap aan te bieden aan Dudley! Don Walling wierp een snelle blik op zijn horloge. Over een paar minuten zou Dudley's trein aankomen. Alderson moest worden tegengehouden! Hij rukte de deur open en rende blindelings naar de lift. 9 u. 37 v.m. Het telefoongesprek voor Loren Shaw van Pearson in Chicago was eindelijk doorgekomen. Hij luisterde nu, zijn gezicht strak van woede, terwijl de vingers van zijn rechterhand zenuwachtig bewogen over de zakdoek, die hij balde in de palm van zijn hand. „In orde, Pearson," zei hij kortaf. „Blijkbaar was er enige vertraging van de kant van Alderson om het bericht aan mij door te geven. Welke trein zei je? kwart voor tien ja, dat begrijp ik nee, i k heb verder niets voor je. Houd me op de hoogte van het verloop van je vergadering." In drie snelle stappen was hij bij zijn deur, maar hij bleef abrupt staan, alsof het aanraken van het koe le metaal van de deurknop zijn opwelling om Alder son de waarheid te vertellen had doen bevriezen. Hij bleef een ogenblik staan, besluiteloos, onwillig om zich te vernederen, door naar Alderson's kantoor te gaan, maar toch voortgestuwd door de wanhopige be hoefte om de verdenking, die zich in zijn gedachten vormde, bevestigd te zien. Hij moést het weten! Langzaam deed hij de deur open en luisterde. Hij hoorde geen voetstappen of stemmen in de gang. Hij deed de deur verder open en stapte de gang op. Toen zag hij Don Walling bij de lift staan. Het was te laat om te ontsnappen. Walling had hem gezien. „O, goeie morgen, Don," zei Loren Shaw met een vluchtig lachje, met geweld de trilling van zijn stem onderdrukkend. „Zou Fred op zijn kamer zijn? Weet jij toevallig of hij vandaag komt?" „Ik weet het niet," zei Walling, zich omdraaiende om nog eens ongedul dig op de knop van de lift te drukken. Een laaiende nieuwsgierigheid dwong Shaw om te vragen: „O, zeg heb jij er toevallig iets van gehoord, dat Walt vanmorgen uit Chicago aankomt?" Walling drukte opnieuw op de knop, scheen de vraag niet te hebben gehoord. Loren Shaw stond op het punt om zijn vraag te her halen, toen Walling plotseling zei: „Hij komt aan met de trein van kwart voor tien." Hij sprak de woorden onverschillig over zijn schouder, koeltjes met iets van verachting. Loren Shaw tastte naar de deur en voordat Walling zich kon omdraaien om naar hem te kijken, slipte hij zijn kantoor weer in. Hij greep de deurknop stijf vast om de deur onhoorbaar te sluiten. Toen hij de knop losliet was hij vochtig van een kille transpiratie, die aanvoelde als smeltend ijs. De manier van doen van Walling had alles bevestigd. Alderson zou Dudley aan de trein opwachten.. Wal ling zou ze ergens ontmoeten., dat waren drie stem men.. Grimm zou de vierde zijn. Als hij nu niet snel handelde, zou Alderson de vier stemmen hebben, die hij nodig had om tot directeur te worden gekozen. Zijn hersens waren moe, wanhopig uitgeput door de uren waarin ze tot het uiterste waren opgezweept. Hij moest iets doen., wat dan ook het deed er niet toe wat! Dudley.. Dudley.. Dudley. hij moest Dudley vasthouden! Zonder Dudley was alle hoop verloren. 9 u. 40 v.m. Het ongeduld van Don Walling had het toppunt van razernij bereikt. Waar bleef nu voor de duivel die ver vloekte lift! Nog maar vijf minuten vóórdat de trein zou aankomen., de hele wereld stond op het punt van ontploffen.en dat alleen door een slome sufferd die de lift bedient, die. De deur gleed open. Hij sprong in de lift. „Waar zat je, voor de donder, Luigi?" „We hebben een „Schiet op, verdomme, schiet op!" Toen de deur dicht ging, ving hij een glimp op van Erica Martin, die vlug de trap af kwam en hij hoorde haar zijn naam roepen. Luigi stak zijn hand uit om de deur weer open te doen. „Nee! Verdomme, Luigi, ik heb haast! Zij vielen snel door de ruimte naar beneden, de ver lichte nummers der verdiepingen flitsten op het controle- bord als het aftellen van de seconden tot nul voor een catastrofale explosie. „Wij houden een vergadering, alle liftbedienden met elkaar," zei Luigi om zich te verontschuldigen. „We ko pen bloemen voor de begrafenis en ik moet het doen. U begrijpt het zeker wel: ik ben gekozen. Ik kan er heus niets aan doen, dat iedereen op mij stemde om de bloemen te gaan kopen." „Ja, het is al goed Luigi, al goed," zei hij in een op welling van vergevensgezindheid. De deur begon open te gaan en hij duwde ze uit alle macht verder haastig open. Terwijl Don Walling vooruitstormde merkte hij niet, dat Luigi uit de liftkooi was gestapt en hem nakeek met de stomme verbazing van een man, die een wonder ge zien heeft. (Wordt vervolgd) K.L.M.-chef Canada. Tot hoofd van de vestiging Canada van de K.L.M. -.al worden benoemd de heer M. J. P. van der Heyden, hoofd stafgroep vervoersregeling van het hoofdkantoor te Den Haag. De heer Van den Heyden zal in zijn functie worden vervangen door de heer P. A Gideonse, die tot nu toe verkoopleider was van de maatschappij in de Verenigde Sta ten. Tot verkoopleider in Amerika zal oer 1 oktober van dit jaar worden benoemd de heer C. A. Welles, die op die datum in dienst van de K.L.M. reedt. Vrijwillig terug. Een 26-jarige Ame rikaanse student, die in een Amsterdams hotel werd gearresteerd wegens verduis tering van 19000 dollar in zijn woonplaats Seabrook in de Amerikaanse staat Nevv Hampshire, zal vrijwillig naar zijn woon plaats terugkeren waar hij terecht zal moeten staan. Hierdoor wordt de gebrui- lijke uitleveringsprocedure overbodig. Hij had bij zijn arrestatie nog 10.000 dollar bij zich. Eredoctoraat. De rijksuniversiteit te Gent heeft het eredoctoraat in de faculteit der toegepaste wetenschappen verleend aan prof. dr. ir. C. B. Biezeno, oud-hoog leraar aan de Technische Hogeschool te Delft. De erepromotie zal plaats hebben op 5 oktober. Adres aan de Paus. De Bond van Wereldburgers in Nederland heeft een adres gericht aan Paus Johannes XXIII, waarin de bond wijst op de, volgens haar, wrede dood die allerlei soorten zangvogels in Italië ondergaan. Er wordt, aldus .de bond, een ware jacht gemaakt op deze vogels om ze als delica tesse aan de Italiaanse restaurants aan te bieden. De bond vraagt de Paus in zijn adres, bij kerkelijke wet het vangen van zangvogels voor dit doel te verbieden. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Alias Jesse James". Dagelijke 10 en 11 uur: Staatsiebezoek koning Boudewijn, huwe lijk prinses Paola en prins Albert, bezoek van de Sjah van Perzië aan ons land en opening der Staten-Generaal 1958. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Tammy en de vrijgezel", alle leef tijden. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Met 'n miljoen de wereld rond", alle leeftijden. Dagelijks tot en met donderdag 10.30 uur: „Vrijheren van het oerwoud", alle leef tijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Les Tricheurs". 18 jaar. Dagelijks tot en met donderdag 10.30 uur: „Trouwe kameraden", alle leef tijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur „Symfonie in goud", alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Ave Maria", 18 jaar. Tot en met donderdag 14.30 uur: „Door het dolle heen". Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Mama is formidabel", alle leeftijden. Da gelijks tot en met donderdag 10.30 uur: „De baby-sitters van de marine", alle leef tijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 19 en 21.15 uur: „De olifantenja gers", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. Dagelijks tot en met donderdag 10.30 uur: „Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy, Charlie Chaplin, Our Gang klucht en Jan Klaas- sen" (nieuw programma). Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „Casino de Paris" alle leeftijden. Woensdag 19 en 21.15 uur: „Vader, het beste paard van stal", alle leeftijden. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Ro mance am blauen Meer", alle leeftijden. Bij slecht weer: Tot en met donderdag 14.30 uur: „Sjors van de rebellenclub", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Grote Kerk (Kerskapel): Dagelijks, be halve zondags van 9 tot 17 uur: Expositie archiefstukken Grote of St. Bavokerk. Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 7 september op werkdagen van 10 tot 12.30, 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Ex positie van moderne kunst uit gemeentelijk bezit en collectie grafiek van jhr. Teding van Berkhout. In 't Goede Uur (Korte Houstraat 1): Tot 1 september dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van prentkunst uit de ver zameling van Dirk Harting. DIVERSEN Van der Aartssportpark: Vandaag 19 u.: Wielerronde van Haarlem-Noord. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 14 augustus).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4