Hoe de duiven vlogen fantasie schorten Eerste Pool van achttien in de IJmuider haringhaven Havenberichten Omzetten Amsterdamse Effectenbeurs Koopje van de week IJmond-agenda BRANDWIJK Fa. DE VILDER DAVO-haarden Nieuwe omzettabel van het C.B.S. Foto Hollywood 5 Uitgestelde jubileumviering bij papierfabriek Landbouw heeft weinig aan vele regen gehad KennemersDEM Tennisclub Bakkum verliest Nog steeds hoge prijzen voor de bonen Maat weten T eraar debestelling van Jac. Rustige Zeeuws-Vlaanderen breidt gladiolenteelt uit Jongelui na strooptocht aangehouden Zeg, wat is dat enig DINSDAG 18 AUGUSTUS 1959 IJmuidcn zal de komende weken weer ettelijke Poolse trawlers bewonderen. Maandag lag de eerste aan de kant in de Haringhaven. Het was de stoomtrawler Bystrzyca onder commando van schipper Karol Zurek. Er komen er echter nog ze ventien. Het is de bedoeling, dat er elke drie dagen een schip van de Poolse com binatie naar IJmuiden zal koersen. De schepen voeren haring aan, die hier in koelhuizen wordt opgeslagen. Later zullen kustvaarders de vis dan naar Polen vervoeren. De combinatie, waar de Bystrzyca deel van uitmaakt, vist op de Noordzee ter hoogte van Noorwegen naar haring. Zuidelijker komt men niet, want dan worden de haringen te klein, en men vraagt nu eenmaal momenteel naar de grote soort. Normaal gespi-oken worden de haringen, die worden gevangen, over gebracht op het moederschip, dat dan weer lege tonnen levert. Maar door de enorme haringvangsten van de laatste maanden, komt men er niet meer met de ze oplossing. Daarom brengt men nu de vangst naar koelhuizen. De combinatie van de Bystrzyca komt naar IJmuiden, een andere gaat naar Oostende. De stoomtrawlers van het type van de Advertentie Wij maken wasbare CEINTUURS KNOPEN en KNOOPSGATEN KENNEMERLAAN 155 Voor de heer B. de Jong, proevenmaker- controleur is de papierfabriek van Van Gelder Zonen n.v., die op 11 augustus veer tig jaar in dienst van dit bedrijf is ge weest, zal de jubileumviering op woens dag 19 augustus worden gehouden. De be- drijfsvakantieweek, die vandaag ten ein de is gelopen, heeft deze jubileumviering uitgesteld, doch het feest zal er niet min der om zijn. De heer De Jong, die op 8 november 1897 te Mijdrecht is geboren, was dus eenentwintig jaar toen hij in de malerij van de papierfabriek te werk werd ge steld. Hier verbleef hij drie jaar en kreeg vervolgens gedurende zes jaar bij de pa pierfabricage een nieuwe taak als afval- opruimer. Hij verwisselde in 1928 opnieuw van functie om in de houtstoffabriek hout inlegger te worden, totdat een enkelbreuk hieraan in 1942 een einde maakte. Van deze tijd af is hij thans weer jarenlang proevennemer-controleur in de papierfa briek, waarbij hij de laatste jaren als zo danig ressorteert onder het bedrijfslabora- torium. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Barlind, van Kristiansand; Kaap Falgs, Jakobstad; Niagara, Oslo; Clangula, Liver pool; Texelstroom, Liverpool; Concordia Vasa, cellulose voor papierfabriek Velsen; Waller Behrends, Kaskoe. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Abel Tasman Bollsta, gezaagd nout voor Zaandam; Sparta, Sandvik, provianderen in IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Philetas, naar Rotterdam; Tuko Soeder- taelje; Hoffnung, Oslo; Dora Fritzen, Per- zië; Nottingham, Harlingen; Campero, ijzer geladen Hoogovens naar Antwerpen; Netherlands Coast, R'dam; Stavos, Rot terdam; Bullfinch, Harlingen: Gré, ledig Wormerveer, Rotterdam; Fallowfield, Bil- lingham. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Aagtedijk, Bremen; Dixy, Porr, ijzer ge laden Gefle; Anna Elisabeth, Ostende. (Indien achter de scheepsnaam en üe haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan. De Polen in druk gesprek. Met hoed schipper Karol Zurek, in het wit kok Jan Zezevski. Bystrzyca vissen op 200 a 300 vaam diep te, met netten van henneptouw. Bij een vangst van 100 kantjes per dag is hun be drijf lonend, maar de laatste maanden is hun gemiddelde vangst 145 kantjes per dag geweest. „We vissen de hele dag door" vertelde de schipper, „zo lang er maar iets te vis sen valt, zijn we bezig". Dit in antwoord op vragen van de omstanders, die wel eens hadden gezien hoe Polen maar een bepaalde tijd per dag visten. De Poolse trawler uit Swinemunde ligt aan de kop van de IJmuider haringhaven. Beverwijk Nu er de laatste weken weer enige regen is gevallen, is men spoedig geneigd de langdurige droogteperiode te vergeten en ook alle gevolgen van dien. Hoe zijn nu de resultaten in de land- en tuinbouw als gevolg van de droogte en hoe reageerden deze bedrijven op de regen? In de tuinbouwsector was men dank baar gestemd jegens het regenwater, want daarna is er nog heel wat geplant en gezaaid, al zal het een vraag zijn of alles nog toekomt. Maar in de landbouw heeft men er wei nig profijt van kunnen trekken. Hier kwam de regen te laat want met uitzondering van de aardappelen zijn zo goed als alle produkten in augustus oogst- baar. Dit weer in tegenstelling met de vee houders die nog een dankbaar gebruik kunnen maken van het regenwater. De koeien gaan pas tegen november op stal zodat het gras nog verscheidene weken kan groeien. De tuinbouw heet'c nog volop profijt ge trokken van de regen, want er konden nog verschillende produkten worden gezaaid, al wordt dit nu steeds minder. Want als de maand september in zicht komt raakt het zaaien gedaan. In het sportpark Adrichem te Beverwijk wordt zondag de jubileum-voetbalwedstrijd tussen de Kennemers en DEM gespeeld als onderdeel van de wedstrijden van de afde ling Haarlem der KNVB. „SANS-ATOUT" IN ZOMERCOMPETITIE In de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans-Atout" werden de volgende resul taten behaald: 1. R. HoenH. Oosterveen 70'/o; 2. J. BosPh. v. Groningen 60%3. B GeldermanA. v. d. Zon 60; 4. G. C. Ta bakJ. Krab 59J/2; 5. mevr. TabakD. Bi- ben 56; 6. dames ReymersTabak 54%; 7. J BerleeC. Hoogeboom 50; 8. J. BuisC. Wennis 48%: 9. A. TandJ. Zoontjes 46; 10. C. GunnemaH. v. Dijk 31. JEUGD HAD GOEDE VANGST Een groot aantal jeugdleden van de Be verwij kse hengelsportvereniging „De IJmond-Vissers" heeft een wedstrijd ge houden. In totaal werden vijfenvijftig bo venmaatse vissen gevangen. De uitslag was: 1. J. Bakker 72 pnt; 2. S. Waterlander 40 pnt; 3. Sj. Waterlander 32 pnt; 4. J. v. Zutphen 28 pnt; 5. J. Niesten 8 pnt. DUIVEN KAMPIOENEN BIJ „ONS GENOEGEN" De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" heeft haar kam pioenen bekendgemaakt bij de jonge dui ven. De uitslag was: 1. W v. Wijk; 2. G. de Graaf; 3. H. Langedijk; 4. S. Bosschaart; 5. J. Scheffers. MARKT BEVERWIJK. Andijvie 2758, bloemkool 1875, sla 933, bospeen 2649, waspeen 1543, sperziebonen 78185, snijbonen 73132, pronkbenen 6288, spinazie 45- -65. pos telein 3655, prei 3240, tomaten 20- 30. komkommer 1426. De leden van de tennisclub Bakkum hebben het afgelopen weekeinde een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen VVGA uit Amsterdam. Bij de gasten stonden meerdere goede spelers opgesteld en dit kwam tot uiting in de uitslag, om dat VVGA met 187 games tegen 154 voor de Bakkummers winnaar werd van deze ontmoeting. Met de jeugd van beide verenigingen was het juist andersom geweest, want de junioren van Bakkum hadden te Amster dam een goede overwinning op hun jeug dige gastheren behaald. KAMPSCHOOL WEER OPEN Evenals de lagere openbare school zal de kampschool te Castricum voor de kin deren van de op het kampeerterrein ver blijvende vakantiegangers, weer haar deur openen voor de leerplichtige jeugd. Voor dat de vakantie begon werd deze school bezocht door 86 leerlingen, waarvoor drie leerkrachten waren aangesteld. Na de 25ste augustus zal slechts mevrouw Van Lier nog als leerkracht optreden zolang het vereiste aantal leerlingen aanwezig zal zijn. De aanvang van de school is 25 augustus. Op de veiling van Ons Belang te Cas tricum blijft de vraag naar bonen groot. Hiervoor worden ook hoge prijzen be taald. Maandag brachten zij zelfs tot 1,62 per kg op, snijbonen lagen iets lager en ook de sla lag beduidend lager in prijs. Er kwamen tomaten aan de markt die geen hoge prijzen te zien gaven maar kom kommers gingen nog voor 16 cent per stuk van de kar. De noteringen van maandag waren: snijbonen 078, tot 1, sperziebonen 0,90 tot 1,48, sla 0,03'/2 tot 0,15; boskroten 0,12, perterselie 0,35 per bakje, sjalotten 0.21 tot 0,25, pronk- bonen 0,60 tot 0,64, komkommers 0,08 tot 0,16, tomaten 0,30. VELSEN—STORMVOGELS 2 Velsen opent zaterdag a.s. om vijf uur het nieuwe sezioen met een oefenwedstrijd tegen Stormvogels 2. Deze ontmoeting wordt gespeeld op het terrein aan de Kwekerslaan. STORMVOGELS 2 VERLOOR VAN VELOX Het eerste optreden van de reserves van Stormvogels is geen succes geworden. Ze verloren zondag namelijk met 20 van de nogal stevig op de bal zittende reserves van het Utrechtse Velox. OM DE ZILVEREN METEOOR De Kennemers neemt ook dit jaar weer deel aan de wedstrijden om de Zilveren Meteoor. Deze wedstrijden worden ge houden op 30 augustus en 6 september. LONDEN (UPI) De Londense kleermaker Charles Creed heeft een der geheimenvan het Kremlin ont sluierd: mevrouw Kroesjtsjevs ja- ponnenmaat. Volgens de Daily Express heeft Creed de vertrouwdheid met het geheim benut om een robe te maken voor de vrouw van de Russische pre mier. die hij deze week bij haar gaat bezorgen. Creed wilde evenmin mevroxtw Kroesjtsjevs maten aan de publiciteit prijsgeven. Het enige wat hij daarom trent wenste los te laten was: „Wel, laten we zeggen dat ze zijn als het eeuwige Rusland: weids". De kleermaker begint vrijdag aan zijn busreis naar Moskou. In zijn koffer zti de japon voor mevrouw Kroesj- tsjev: een creatie in de kleur van Bour gondische wijn. Creeds firma heeft de jaren door ja ponnen gemaakt voor voorname vrou wen als koningin Victoria en de eerste dames van het Rusland vóór de revo lutie, die toen nog grootvorstinnen waren. „De fameuze spionne uit de eerste wereldoorlog Mata Hari", zo beweert Creed, „droeg één onzer creaties toen zij terechtgesteld werd". Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - INRUIL De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres: Vclserduinweg 173 - Tel. 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Onder vele blijken van deelneming is maandag op de algemene begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer Jac. Rustige, in leven lid van Ge deputeerde Staten van Noordholland en oud-wethouder van financiën van Am sterdam. Aanwezig waren de Commis saris der Koningin in de provincie Noord holland, dr. M. J. Prinsen en echtgenote, leden van Gedeputeerde Staten en oud leden van dit college, mejuffrouw mr. A. Ribbius Peletier, thans lid van de Raad van State en de heer A. B. J. Prakken, een groot aantal leden van de Provinciale Staten en verscheidene burgemeesters uit de provincie, onder wie mr. G. van Hall uit Amsterdam, mr. M. M. Kwint uit Vel sen en de loco-burgemeester van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk. Voorts noemen wij directeuren van Provinciale Ziekenhuizen en provinciale bedrijven, leden van de raad van bestuur van de Provinciale Zie kenhuizen, de griffier der Staten, mr. G. W. van Dokkum, de oud-griffier mr. M. A. Stufkens, leden van het personeel van de provinciale griffie en ziekenhuizen, afgevaardigden van de Christelijk Histo rische Unie en van besturen van vereni gingen. met wie de heer Rustige in zijn ambtelijke loopbaan samenwerkte. Aan de groeve las ds. G. H. van Wil- lenswaard, predikant bij de hervormde ge meente van Santpoort, die onder meer be last is met de geestelijke verzorging in het Provinciaal Ziekenhuis aldaar, Psalm 139 en het begrafenisformulier en nadat een zoon van de overledene woorden van dank had gesproken besloot ds. Van Wil- lenswaard de plechtigheid met het bidden van Onze Vader. Zeeuws-Vlaanderen belooft binnen en kele jaren een gladiolenstreek van grote betekenis te worden. Thans zijn er zeven tig telers met een bebouwde oppervlakte van twintig ha. Verwacht wordt dat de gladiolenteelt de eerste jaren sterk zal toenemen. Op drie proefvelden in Groede, Koe wacht en Kloosterzande wordt thans uitgekiend welke soorten gladiolen het beste voldoen. De gladiolenteelt bezuiden de Wester- schelde wordt gestimuleerd door Hollands Bloembollenhuis in Lisse. De cultuurtech nische adviseur van deze veiling heeft in Zeeuws-Vlaanderen reeds verscheidene besprekingen gevoerd met telers en andere belanghebbenden. Binnenkort zal een bol- lenexpert naar Vlaanderland gaan om er Advertentie ALLE MODELLEN LOENDERSLOOT CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433-435 te experimenteren met drooginstallaties en een pelinrichting. Gebleken is dat Zeeuws-Vlaanderen zich uitstekend leent voor de gladiool. Ook de bodem voldoet hiervoor zeer goed. Het ligt wat zuidelijker dan de bollenstreek en is daardoor wat warmer en droger. Na een jaar van proefnemingen heeft men goede verwachtingen. Voor Zeeuws-Vlaanderen kan de teelt van gladiolen een uitkomst betekenen. Men zocht daar namelijk al vele jaren naar een geschikte nevencultuur naast de landbouw. In een van 1 juli 1959 af door het C.B.S. samengestelde nieuwe tabel over de omzetten van de Amsterdamse Effectenbeurs komen de nominale en reële omzetten voor van die fondsen, waarop in beginsel de A.N.P.-C.B.S. beursindexcijfers (basis 1953 is 100) zijn gebaseerd. Be berekening van deze cijfers door het C.B.S. geschiedt dagelijks, terwijl alleen de omzetten op woensdag en de totale omzetten per maand worden gepubliceerd. De koppeling van deze omzetstatistiek aan die van de beurs indexcijfers houdt onder meer in, dat bij de Koninklijke Olie uitsluitend de omzetten van de stukken met een coupure van 50 a 20 en bij Philips alleen de stukken met een coupure van 1000 in aanmerking worden genomen. Zodoende blijven dus de omzetten in andere coupures van dezelfde fondsen buiten beschouwing. Het zelfde geldt uiteraard voor de overige in het onderzoek betrokken fondsen. Wanneer even wel in een van de opgenomen fondsen een uitkering in de vorm van bonusaandelen of stokdividenden plaats vindt, dan worden, indien in dat fonds twee noteringen worden opgemaakt, de omzetten van beide opgenomen. Indien zich dus geen bij zonderheden in de in het onderzoek betrokken fondsen voordoen, hebben de nominale en reële omzetten betrekking op 49 noteringen, dat wil zeggen de noteringen van de 49 fondsen van het ANP-CBS beursindexcijfer. Deze fondsen zijn ten eerste internatio nale concerns: AKU, Philips, Unilever en Kon. Olie; ten tweede industrie: Van Ber- kel, Van Gelder, Hoogovens, Ford, Kabel, Wilton Feijenoord, Albatros, Centrale sui ker, Nijverdal-Ten Cate, Heemaf, Heine- ken, Hollandse Beton, Gist- en Spiritus, Zoutindustrie, Brocades-Stheeman, Ketjen, Meelfabrieken, Nederlandse Scheepsbouw, Stoomspinnerij Twenthe, Rotterdamse Droogdok, Koninklijke Papierfabrieken, R. S. Stokvis, Verenigde Blikfabrieken, V.M.F., De Wit's Textiel, Zwanenberg- Organon; ten derde scheepvaart: H.A.L., K.N.S.M., Scheepvaart Unie, Van Omme ren; ten vierde banken: N.NH.M., Amster- damsche Bank, Rotterdamsche Bank, Twentsche Bank; ten vijfde Indonesische fondsen: Cultuurbank, Nationale Handels bank, Billiton 2, Amsterdam Rubber, Ban dar, H.V.A., Javase Cultuur, Vorstenlan den, Deli Maatschappij, Borsumij, Inter- natio. Blijkens berekening van het C.B.S. is in de eerste zes maanden van dit jaar (122 beursdagen) in al deze groepen tezamen omgezet nominaal voor 229.584.000 en reëel voor 794.344.000. Voor de bereke ning is uitgegaan van de omzetten van de 49 voornoemde fondsen, die gebruikt wor den voor de dagelijkse samenstelling van de A.N.P.-C.B.S. beursindexcijfers. Voor de vijf rubrieken van deze index cijfers waren de omzetten in de eerste zes maanden als volgt: totaal internationale concerns nominaal 102.369.000, reëel 528.029.000. De vier internationale con cerns afzonderlijk: AKU nominaal f 20.640.000, reëel 64.170.000. Philips no minaal 43.278.000, reëel 243.564.000. Unilever nominaal 30.835.000, reëel 156.554.000, Koninklijke Olie nominaal 7.616.000, reëel 63.741.000. Voor de rubriek industrie waren de omzetten nomi naal ƒ51.210.000, reëel 144.840.000, voor de rubriek scheepvaart nominaal ƒ23.099.000, Drie jongemannen zijn vorige week maandag weggelopen uit het rijksopvoe dingsgesticht in Amersfoort. Ze trokken naar Valkenheide, braken daar in en sta len twee bromfietsen. Ze reden daarmee naar Utrecht, waar één van de jongens bleef. De twee anderen reden verder naar Den Haag. In Zoetermeer begaf een brom fiets het, waarna ze hun tocht te voet voortzetten. In Den Haag, vermoedelijk in het Bezuidenhout, vroegen ze een dame de weg naar de binnenstad en stalen tege lijk het tasje, waarin onder meer een tientje zat, van haar fiets. De bestolen vrouw heeft hiervan geen aangifte ge daan. De politie in Den Haag speurt naar haar. Het tweetal stal in de Van Merle- straat opnieuw een bromfiets en reed naar Haarlem. Na daar een inbraak te hebben gepleegd gingen de jongens naar Am sterdam, waar ze zich toelegden op het stelen uit auto's. Dat leverde onder meer een aantal fototoestellen op. De laatste buit was weer een bromfiets. De politie in Amsterdam arresteerde de jongemannen vrijdag. Ze zijn overgebracht naar Den Haag om verhoord te worden. De ene jongen is een 19-jarige perser afkomstig uit Purmerend, de andere een 18-jarige tuinder uit Kampen. reëel 38.046.000, voor de rubriek banken nominaal 12.715.000, reëel 31.100.000, voor de rubriek Indonesische fondsen no minaal 40.191.000, reëel 52.329.000. Dit jaar had van alle groepen tezamen tot dus ver januari de grootste reële omzet na melijk 163.448.000. Hierop volgde juni met een reëel bedrag van 147.323.000, vervolgens april met 139.104.000, mei met 132.185.000, februari met 117.522.000 en maart het laagst met 94.762.000. In de eerste zes maanden van dit jaar beliepen de totale omzetten nominaal van aandelen in Amsterdam 476.317.766 tegen 203.742.716 in dezelfde periode 1958. Advertentie Dit is een uitgekookte aanbieding voor de moeders onder onze klanten, die niemand van de huisgenoten zich zonder schort kan voorstellen. Een flinke partij in diverse modellen, waaronder be kende merkschorten in tientallen dessins en kleurenleuke cocktail- schorten en fantasieschorten met bo venstuk, ook plastic klemschorten.. al deze schorten met verkoopprijzen tot vijf gulden toe, koopt u woensdag en donderdag in uitgezochte kwalitei ten van de beste Twentse textiel fabrikanten voor een zacht prijsje. Woensdag en donderdag verkopen wti deze schorten door elkaar voor één prys voor 2.29 Alleen woensdag en donderdag zo lang de voorraad strekt. Maakt dat u er bij komt. c k i c r gr Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging „De IJ monden i zaterdagvliegers) te IJmuiden namen bet afgelopen weekeinde 123 duiven deel aan een wedvlucht van Koblenz af over een afstand van 310 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.40 uur. Een duif van Borgart bereikte als eer ste het hok om 10.23 uur, de laatste prijsduif om 10.46 uur. Mooie regelmatige vlucht. Door de n.w. wind werden geen grote snelheden gemaakt. De uitslag was als volgt: Borgart 1 4 17 24: Beier 2- Plokker 3 6 13: v. d. Scheer 5: Vermet 7 10 14; Suurmond 9 11 25; Harms 8 16 18 19 20 21; Van Straten 12; De Vlugt 15 22; Hovenkamp 23. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging „IJmui den" namen het afgelopen weekeinde 95 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 378 km. De lossing var. de duiven geschiedde om 6.10 uur. Een duif van J. Eelsing bereikte als eerste het hok om 12.11.14 uur, de laatste prijsduif om 12.49.19 uur. De eerste drie duiven in dezelfde minuut. A. J. Waal kampioen oude duiven. P. Hoekstra kam pioen jonge duiven. De uitslag was als volgt: J. Eelsing 1 7 15: K. Inia 2 5 9; P. Hoekstra 3 14 19; G Godde 4 6 11 13 H. Haver 8; A. J. Waal 10 16: Vv. Kaals 12; G. v. d. Struik 17; J. v Opbergen 13. Het Atoom Van de postduivenhoudersver. „Het Atoom" te Velsen-Noord namen het afgelopen weekeinde 104 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 380 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuid oosten wind om 6.10 uur. Een duif van B. Schoo bereikte als eerste het hok om 12.06.16 uur, de laatste prijsduif om 13.00.35 uur. De gemiddelde uursnelheid van de eerste prijsvogel was onge veer 61.8 km. Met deze vlucht is tevens het kam pioenschap jonge duiven bekend. Eerste is de heer H. Winkel met 325.6 pnt.; 2. de heer A. F. Koos met 293.2 pnt. en 3. de heer L. Veldt met 289.7 pnt. De uitslag was als volgt: B. Schoo 1 9; P v. d. Wiele 2: W. Schouten 3: A. de Bot jr. 4 19; J. Stijnman 5 6; H. Winkel 7 8 15 21; A. F. de Roos 10 18 19: H. Bart 11 14 17; D. v. d. Linde 12; L. Veldt 13 16. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen" te Beverwijk namen het afgelopen week einde 82 duiven deel aan een wedvlucht van Pont SI. Maxence af over een afstand van 383 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.10 uur. Een duif van W. v. Wijk bereikte als eerste het hok om 11.54 uur, de laatste prijsduif om 12.46 uur. De uitslag was als volgt: W. v. Wijk 1 14; W Riinders 2: G. Weel 3 12: G. d. Graaff 4 13: H v. Dessel 5 16: J. Kramers 6 S. Bosschaert 7: C. Baltus 8: A. v. Son 9: A. Goderie 10: H. Lan gedijk 11: J. Scheffers 15. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging De Reis duif" te Beverwijk namen net afgelopen week einde 195 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 382 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.10 uur. Een duif van H. Beentjes bereikte als eerste het hok om 12,06 uur, de laatste prijsduif om 12.42 uur. De uitslag was als volgt: H. Been tjes 1 10 11 26: J. Penning 2 9 13 18 24 29: G. Grapendaal 3 12 28; W. Bras 4: H. v. d. Kommei 5: P. v. Vuuren 6 7 37; C. Smit 9; P. Dekker 14 19 31; R. Westrate 15 17 27; J. Luntz 16; E. Ver schuren 20; G. v. d. Outenaar 21 38; C. Hoeks 22 30, C. Castricum 23 39; H. Zillig 25; G. Visser 32; G. v. d. Winden 34; J. Demmers 35. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen het afgelopen weekeinde 108 duiven deel aand een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 384 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.10 uur. Een duif van A. J. Bruins bereikte als eerste het hok om 12.14 uur, de laatste prijsduif om 12.54 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Bruins 1 8 15; A. Nielen 2; J. Winter 3; M. de Kruif 4 11 12 18; C. Jellema 5; A. Durge 6; J. Du- dink 7 10 19 20 21; P. Lotterman 9; H. Gooyer 13 14; J. Knap 16; J. v. Vlaanderen 17 22. De Luchtpost De Castricumse duivensportvereniging „De Luchtpost heeft zondag deelgenomen aan een bor.dsvlucht vanaf Pont St. Maxence in Frankrijk. Met 113 duiven was zij in concours over een af stand van 475 km en de lossing hiervan geschied de om 6.10 in de ochtend. De eerste duif die op haar hok terug was om 12.25.23 uur was van de heer Aardenburg. Een duif van de heer Houten- bos arriveerde als laatste om 13.13.11 uur. De ver dere uitslag was als volgt: H. Jaspers 2 4 11 15 16 28; J. Steenman 3 21 27 32: H. Sanders 5 15; K. Gort 6; Tromp 7 31 34; A. Metselaar 8 17 29; J. Zentveld 9 24 25 30 33; N. Hollenberg 10 20; G. Klaasse 12; P. Verdonk 13; J. Beentjes 14 19; J. Vonk 18; B. Heistek/J. Lust 22; J. Houtenbos 24 26 35. Advertentie De Koningin heeft in de Rolzaal te 's-Gravenhage de hoogste Rode Kruis- onderscheiding, de Florence Nightin- gale-medaille, uitgereikt aan zuster A. E. W. C. Engelberts, oud-directrice van het Havenziekenhuis te Rotterdam. dat Jan nu ons dochtertje kan filmen sinds hij bij Hollywood een 8 mm- camera kocht, hardstikke leuk en geen dure hobby. Cent voor cent 100 °/o waarde en pret voor uw geld. (de zaak waar ze er wat van af weten) Lange Nieuwstraat 793 - Telef. 5858 VELSEN DINSDAG 18 AUGUSTUS Thalia: „Let's rock", 20 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 19 AUGUSTUS Thalia: „Watt en Half-Watt op avon tuur", 15 uur; „Let's rock", 20 uur. Rex: „Odysseee", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: als dinsdag. Raadhuis: spreekuur wethouder van So ciale Zaken van 10 tot 12 uur. BEVERWIJK DINSDAG 18 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Avontuur op Mallorca". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Gi- gi". WOENSDAG 19 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Zonen van de woestijn"; 19 en 21.15 uur: „Avon tuur op Mallorca". Luxor Theater, 14.30 uur: „De sneeuw koningin"; 18.15 en 21.15 uur: „Gigi".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5