H-Brigadiers Verzwakte Nederlandse aanval krijgt het zwaar tegen Italië Nederlandse vier met stuurman veroverde plaats in de finale Friesland versloeg Holland op laatste dag van de Sneekweek Russische vier mocht niet starten kunnen alle kanten uitl GRATIS TOEGANG VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 11 Honkbalinterlands in Utrecht en Haarlem KNCB-teamQuick (Hg) gaat niet door OM DE EUROPESE ROEI-TITELS Gatsonides demonstreerde nieuwe precisie-tijdmeter Grote kaatswedstrijd in Beverwijk Beslissingswedstrijd om de waterpolotitel noodzakelijk Sprinter Jan Derksen op achtste plaats in Zürich Rudi Altig heeft spijt Spaanse wielrenner na val overleden Piers snelste in afstandsrit van „De Kampioen" Feike de Boer op de fiets in de Dam-tot-Dam-race Nederlandse ploeg neemt deel aan Universiade school-sportkleding 10% KORTING GRETHA DE BRUIJN Flamingo's ontmoeten Royal Armoured Corps India all out in vijf uur voor 140 runs Wedstrijd om Army Tan kard op 29 en 30 augustus Twee Nederlandse golf- spelers naar Melbourne Het komende weekeinde speelt het Ne derlands negental een tweetal interlands (egen Italië. Zaterdagmiddag wordt op het Amerikaanse honkbalveld van UW gespeeld en zondagmiddag spelen beide teams de returnmatch op het voetbalter rein van de HFC „Haarlem" De wed strijd in Utrecht begint om vier uur, in Haarlem wordt om drie uur begonnen. Gezien de kleine overwinningen, die Ne derland de laatste twee jaren op de Ita- Honkbal lianen heeft behaald, kan ook nu weer een tweetal spannende wedstrijdeh worden verwacht. Vooral omdat de Oranje-aan val niet op zijn sterkst verschijnt, zal de ploeg van Zukiwsky het bijzonder zwaar krijgen tegen de Italianen, die op dit mo ment de sterkste tegenstanders in Euro pa zijn voor Nederland, uitgezonderd de Amerikaanse legerploegcn. Velen zullen zich de wedstrijden herin neren. die het Nederlands negental tegen het jonge Italiaanse team tijdens de Europese kampioenschappen 1958 in Am sterdam speelde. Vooral de eerste wed strijd, die op die onvergetelijke zondag 6 juli 1958 werd gespeeld. Die wedstrijd, die door de televisie werd uitgezonden, werd de beste propaganda, die honbal ooit. in ons land heeft gehad. In een uiterst spannend gevecht, dat bijna vier uur duurde en twaalf innings vergde, won Nederland door sterk spel van De Nieuwe en Keulemans uiteindelijk met 6-5. Onbeschrijflijke tonelen speelden zich af onder de 7.000 toeschouwers, die de wedstrijd bijwoonden. Ook de beslis sende wedstrijd van het toernooi bracht Nederland en Italië tegen elkaar. Neder land speelde twee wedstrijden en de Ita liaanse ploeg vijf om de finale te berei ken. Die finale werd eigenlijk een teleurstel ling. want hoewel de vermoeide Italiaan se nloeg tot de vijfde innings gelijk bleef met de Hollanders, brachten de laatste in nings toch niet veel spanning, doordat en kele Italianen faalden en Nederland een 4-2 voorsprong verkreeg. Uiteindelijk won Nederland met 5-2 deze wedstrijd en de Europese titel. Nederland heeft nog niet van Italië ver loren, want ook in Rome, waar in 1956 de Europese titel werd betwist won Neder land. Uitslag: 13-2. In Mannheim, waar de Europese kampioenschappen 1957 wer den verspeeld, kwamen de Nederlanders tweemaal in het veld tegen de Italianen De eerste wedstrijd werd namelijk ge staakt, toen bleek, dat er geen offciële scorer aanwezig was. Nederland stond toen met 3-0 voor. De tweede wedstrijd verliep zonder incidenten en weer won Ne derland, nu met 3-1. De resultaten van de laatste drie wed strijden wijzen er duidelijk op, dat de krachtsverhoudingen niet ver uiteen lo pen. Hoe de wedstrijden zaterdag en zon dag gaan verlopen is niet te voorspellen. Het is te hopen, dat de Italianen de lange treinreis gauw te boven zijn. De Italianen komen met 19 spelers, waaronder de wer pers Glorioso en Pesce. Glorioso het Ita liaanse idool, werd in Amsterdam uitge roepen tot de beste werper van het toer nooi. Hij stond in beide wedstrijden tegen Nederland niet op de plaat, maar ver sloeg in grootse stijl de slagploeg van Bel gië en Duitsland. Ook de beste catcher van het toernooi in Amsterdam, Luigi Cameroni, is weer van de partij. Behalve eerdergenoemde spe lers van het Italiaanse team, dat vorig jaar in Amsterdam speelde, komen ook weer naar Nederland eerste honkman Gold stein, catcher Caiazzo, tweede honkman Morelli, de verrevelders Cerea, Gandini en Faraone. Ook Folli en Balzani zijn weer van de partij. Behalve deze elf routiniers komen nog acht debutanten mee, die geen van allen ouder zijn dan 22 jaar. Nederland verschijnt in Utrecht met Smidt op de plaat en Nico Tromp is ach tervanger. Smidt heeft in Amsterdam niet tegen Italië geworpen en zal voor de mees te tegenstanders onbekend zijn. In Haar lem zal Beidschat zijn verdediging aan voeren met als achtervanger de gerouti neerde Geurts. De Nederlandse aanval is weliswaar verzwakt door 't ontbreken van Oosterbaan en Jole, maar zal waarschijn lijk wel de zege kunnen veilig stellen. In Utrecht is de heer C. Hetem hoofd- scheidsrechter. Veldscheidsrechters zijn de heren Kensen, Van Klingeren en Jansen. In Haarlem heeft de heer De Ruiter de leiding. Daarbij wordt hij in het veld ge assisteerd door de heren Scheurman, Van Tuyl en Schijvenaar. De cricketwedstrijd tussen het KNCB- team en het elftal van Quick (Den Haag), de kampioen van de eerste klasse B 1958, die zaterdag 22 augustus op het Quick- terreien in Den Haag zou worden gespeeld kan geen doorgang vinden. Sport in het kort ATLETIEK. Collin Andrews, ie Engel se tienkampkampioen en Mary Bignall, de Engelse recordhoudster op de vijfkamp, maken deel uit van de ploeg, die vrijdag en zaterdag in Londen uitkomt in een drielandenwedstrijd vijfkamp en tienkamp tegen België en Nederland. AUTOMOBILISME. De Zweden Call- bo en Nurmimaa hebben in een Volvo de „Autorally der Duizend Meren" gewonnen. Tweede werden de Noren Ingier en Berndtsen, eveneens met Volvo. BOKSEN. Dave Moore, wereldkam pioen vedergewicht, heeft zijn titel met succes verdedigd tegen de ex-wereldkam pioen Hogan Bassey uit Nigeria. Aan het einde van de tiende ronde was Bassey niet meer in staat zich te verdedigen en maak te de scheidsrechter een eind aan het ge vecht. De Nederlandse vier met stuurman heeft zich in Macon, waar donderdag de Europese roeikampioenschappen zijn be gonnen, geplaatst in de halve finales. De Nereus-ploeg werd in de eerste heat tweede achter de vier van Denemarken in de goede tyd van 7.06.92. De uitslagen waren: Eerste heat: 1. Denemarken 7.03.68; 2. Nederland 7.06.92; 3. Joegoslavië 7.08.91; Roeien 4. Zwitserland 7.12.19; 5. Roemenië 7.15.20. Tweede heat: 1. Groot-Brittannië 7.10.70; 2. Frankrijk 7.11.09; 3. Zweden 7.16.11. In deze heat verscheen Polen niet aan de start en kreeg de Russische vier geen toe stemming deel te nemen. De uitslag van de derde heat van het nummer vier met stuurman was: 1. Duits land 7.03.67; 2. Hongarije 7.05.49; 3. Italië 7.07.06; 4. Portugal 7.09.66; 5. Spanje 7.22.60. Duitsland, Hongarije, Nederland, Denemarken, Groot-Brittannië en Frank rijk hebben zich dus in de halve finales geplaatst. In de eerste heat roeide de Deense ploeg van 'de Mirabo Roklub 'een'prachtige race. De Denen namen de leiding en behielden die zonder te worden bedreigd tot het einde. Daarachter was de Nereus-vier in felle strijd gewikkeld met de Joegosla- viërs voor de tweede plaats, die recht gaf op een rechtstreekse klassering in de halve finales. De Joegoslaviërs waren bijzonder snel gestart met een tempo van 43, over gaande in 36 slagen per minuut. De Neder landse ploeg gaf uitstekend partij en met kleine achterstand op de Deense ploeg werd de tweede plaats veroverd. De tijd van de Denen lag slechts een-honderdste Rallyrijder Maus Gatsonides heeft op het circuit van Zandvoort een door hem ontworpen precisietydmeter gedemon streerd. Deze meter, waarop octrooi is aangevraagd, geeft de tijd aan in honderd sten van seconden. Het precisieapparaat, dat uiterst gemakkelijk kan worden be diend, schakelt de menselijke factor geheel uit. Vooral voor het meten van snelheden van passerende auto's is het instrument bijzonder geschikt, al zal het ook voor tijd meting bij de sport kunnen worden ge bruikt. De meting zelf wordt verricht door twee dunne rubberslangen, die evenwijdig aan elkaar over de weg worden gespan nen. Degene die de meter bedient heeft alleen tot taak een bepaald voertuig uit een verkeersstroom te selecteren. De voor banden van de wagen stellen, op het mo ment waarop zij de slang indrukken, het tellermechanisme in werking. De teller stopt op het ogenblik waarop de voor banden de tweede rubberslang passeren. De tijd kan direct worden afgelezen en met behulp van een tabel kan de snelheid van de wagen onmiddellijk worden be paald. Naar de heer Gatsonides meedeelde heb ben metingen al uitgewezen dat de on nauwkeurigheid van het instrument va rieert van 0,0015 tot 0,0032 seconden. De prijs van het apparaat zal, indien het in serie kan worden vervaardigd, aanzienlijk beneden de duizend gulden kunnen liggen, dat is aanmerkelijk goedkoper dan de reeds in gebruik zijnde precisietijdmeters. Onder auspiciën van de Kaatsclub Beverwijk zal op zaterdag 29 augustus op het terrein van de CVB aan de Roos- wijkerlaan achter de militaire barakken een grote kaatswedstrijd worden ge houden. Voor deze partij zijn dertig kaat sers uitgenodigd van de volgende af delingen: Amsterdam. Alkmaar, Haarlem, Zaandam en Beverwijk. Elke afdeling neemt met twee parturen (drietallen) deel. De prijzen bestaan uit een wisselbeker, medailles en luxe voorwerpen. De par turen zijn zo sterk mogelijk samengesteld, zodat er mooie partijen verwacht kunnen worden. De aanvang is gesteld op 2.30 uur en de toegang is vrij. VOETBAL. De Spaanse voetbalkampioen Barcelona heeft donderdag in haar eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen met 121 gewonnen van Admira uit Wenen. De ruststand was 50. sec. boven die van de favoriet voor de titel, de Duitse vier van Germania Düssel- dorf, die de derde heat won. Germania vertrok snel en roeide in schitterende stijl onbedreigd aan kop terwijl de aanvanke lijk in tweede positie liggende Italiaanse ploeg een hard en vergeefs duel uitvocht met de Hongaarse vier. Bijna ging ook de vier van Portugal de Italianen voorbij toen Hongarije als tweede door de finish ging. In de tweede heat, waaruit Polen zich terugtrok en Rusland werd geschrapt, was van spanning geen sprake. Frankrijk nam de leiding, maar na 750 meter nam de Franse ploeg er genoegen mee om de toen al op een lengte liggende Zweedse vier voor de rest van de race in het oog te houden. De Britse ploeg werd eerste. De indeling van de halve finales vier met stuurman, die vrijdag worden ge roeid, zijn: eerste halve finale: Groot- Brittannië. Nederland. Hongarije. Tweede halve finale: Denemarken, Duitsland. Frankrijk. De nummers één plaatsen zich voor de finale. De anderen komen mei de nummers 3, 4 en 5 van de heats in de drie herkansingen van zaterdag, waaruil de winnaars eveneens in de finale komen. Kwestie-Rusland De president van de FISA, de heer Tho mas Keiler, heeft op een donderdag ge houden persconferentie te Macon de be slissing van het bestuur en de technische commissie gemotiveerd, waarbij de Rus sische vier met stuurman van deelneming aan de Europese kampioenschappen werd uitgesloten. Dit als antwoord op de zo de heer Keiler het noemde tendentieuze berichtgeving hierover van de zijde van de Russische leiders. Op 7 augustus reeds was er bij het se cretariaat van de FISA een telegram binnengekomen, waarin de Russen ver zochten om de skiffeuse en de vier zonder stuurman (heren) te mogen vervangen, hetgeen werd toegestaan. Op 14 augustus, de dag na zijn aankomst te Macon, be reikte de heer Keiler wederom een ver zoek van de Russen, nu om de gehele vier met stuurman (heren) te mogen ver vangen. De heer Keiler gaf de Russische leiders de raad, hun verzoek op schrift te stellen en dit bij het bestuur in te dienen. Op 17 augustus kwam de (ongedateerde) brief bij het bestuur van de FISA binnen, dat daags daarop met de technische com missie het verzoek in behandeling nam. Eenstemmig werd het afgewezen, zoals het ook in het congres geen meerderheid van stemmen kon halen: 43 tegen 12 voor en 6 onthoudingen. Toen de vervanging van de geblesseerde Redelé door Van Weezenbeek ter sprake kwam zoals bekend werd deze ver vanging door het. congres goedgekeurd wees de heer Keiler erop, dat enkele uren na het ongeval de voorzitter van de Neder landse Roeibond, drs. C. E. van der Ploeg, hem er reeds telefonisch van in kennis had gesteld, dat Redelé niet zou kunnen uitkomen. Dit geval lag dus heel anders dan dat van de Russen, die in de aange melde vier met stuurman met slechts één zieke zaten, die dus vervangen zou kunnen worden. Het bestuur van de FISA is van menmg. dat het al is het gebonden aan de regle menten de belangen van de leden ni"t voorbij ziet en ook ten opzichte van de Russen sportief heeft gehandeld. „Onjuist en onsportief", zo noemde de Russische woordvoerder op een donder dagmiddag in allerijl door de Russen be legde persconferentie, de beslissing van de FISA. „Wij hebben onze goedkeuring gehecht aan de vervanging van de Neder landse skiffeur Redelé door Van Weezen beek en weigeren de zienswijze van het FISA-bestuur te delen, dat er verschil be staat tussen het Nederlandse en het Rus sische geval". De water polocompetitie HZ en PC (Den Haag) en AZ en PC (Amersfoort) zullen in de hoofdklasse competitie waterpolo een beslissingswed strijd moeten spelen om het kampioen schap van Nederland. Donderdagavond namelijk hebben DZV en HZ en PC de laatste drie minuten uitgespeeld van de wedstrijd, die destijds bij de stand 55 wegens duisternis werd gestaakt. Zowel de Haagse als de Delftse ploeg kon in deze stand geen verandering meer brengen. HZ en PC en AZ en PC zijn de competitie beide met 13 punten uit 10 wedstrijden geëindigd zodat een extra wedstrijd op neutraal terrein zal worden gespeeld. Wielrennen De uitslagen van de donderdagavond in het Oerlikon stadion te Zürich gehouden „revanches wereldkampioenschappen sprint" luiden: 1. Suter, Zwitserland, 4 punten. 2. Von Büren en Plattner, beiden Zwitser land en Maspes, Italië, 5 punten. 5. Rous seau, Frankrijk, De Bakker, België en Pfenniger, Zwitserland, 7 punten. 8. Derk sen, Nederland, 8 punten. De uitslagen van de „revanche wereld kampioenschappen stayers" luidt: 1. Bu- cher, Zwitserland, in 1 uur 72.392 km. 2. Depaepe, België, op 1 ronde, 3. Timoner, Spanje 2 ronden. 4. Koch, Nederland, 3 ronden. 5. Von Büren, Zwitserland, 7 ron den. 6. Vreeswijk, Nederland, 7 ronden. 7. Meier, Zwitserland, 7 ronden. Na eenmaal getekend te hebben voor de Berlijnse zesdaagse en dus als professional, hebben de gebroeders Rudi en Willi Altig spijt gekregen van hun onbezonnen daad. Rudi, de wereldkampioen der amateur- achtervolgers, moet in paniek hebben ge roepen: „Willi, we hebben één belangrijk ding vergeten. Volgend jaar zijn in Rome de Olympische Spelen. Daar moet je ama teur voor zijn. Wat doen we nu?" Ên Willi zal geantwoord hebben: „We moeten weer van dat contract af zien te komen". Maar de Berlijnse manager Max Knaack is onmiddellijk met de papieren op tafel gekomen en het ziet er naar uit dat de Altigs wat te snel zijn bezweken voor het geritsel van de marken-biljetten. Een Spaanse wielrenner is tijdens een wedstrijd gedood en een andere werd zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde toen de 18-iarige wielrenner Antonio Galvez in zware regen tegen een auto botste en op de berm terecht kwam. Hij stierf ter plaat se. Een andere wielrenner die bij het on geluk betrokken was, Santiago Aldea, werd ernstig gewond. De zesde afstandsrit in de avondcompe titie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen", die donderdagavond werd ver reden, is bij de A- en B-klassers gewon nen door Cees Piers. Hij zegevierde in de eindsprint waarbij Aad Straver en Eddy Riethoff zijn felste belagers waren van een dertien man sterk peloton. On danks enkele aanvallen van onder andere Koonings, Bouma, Blommaert, Rutte, Piers en Janssen, had geen der renners in deze snel gereden wedstrijd kans gezien om een voorsprong te veroveren. De uitslag luidde: 1. Piers, de 50 kilo meter in 1 uur 16 min. 28 sec.; 2. Straver, 3. Riethoff, 4. Jansen, 5. Koonings, 6. F. Peters, 7. Blommaert, 8. H. Peters, 9. Hen driks, 10. Walters. De uitslag van de C-klasse luidde: 1. Van der Horst, de 30 kilometer in 56 min. 13 sec.; 2. Ruys, 3. Vergers, 4. Mathot, 5. Deinum, 6. Assema, 7. Van Dam. Met het oog op de tewaterlating van een schip van de werf der N.D.S.M. op zater dag 29 augustus, zal het IJ van 11.50 tot 12.10 voor alle scheepvaartverkeer, dus ook voor deelnemers aan de Dam-tot-Dam- race, zijn gesloten. De heer Feike de Boer, oud-directeur der N.D.S.M. zal op zijn vermaarde rode fiets, waarmee hij tijdens zijn directeurschap over de werf reed, de reis van Dam tot Dam maken. Personeel van het natuurbad Wijde Wormer doet in de race mee met een vlot van 10 x 5 meter, waarop een miniatuur zwembad wordt gebouwd, compleet met badhokjes, springplank, leshengel enz. Het wordt door een sleepboot getrokken. Een sigarettenfabriek te Eindhoven heeft ingeschreven met 22 ruiters, die uit Eind hoven naar Amsterdam en vandaar naar Zaandam gaan. Advertentie Let op, M-Brigadiers Hier volgt weer 'n com plete opgave van alle thans geldige Paspoort- nummervakjes en de plaatsen, waar deze nummers elke M-Bri- gadier recht geven op Nr. Oawehands Dierenpark (Rhenen, Utr.) Nr. 2: De Eftellng (Kaatsheuvel, N.B.) Nr. 3: Bad Boekelo (Boekelo, Ov.) Nr. 4: Madurodam (Den Haag) Nr. 5: Instituut v. d. Tropen (Amsterdam) Nr. 6: Luchthaven Schiphol (Amsterdam) Nr. 7: Miniatuur-Walcheren (Middelburg) Nr. 8: Fries Scheepvaartmuseum (Sneek) Nr. 9: St. Pietersberg-Grotten (Maastricht) Nr. 10: Rondvaart Bergmaan (Amsterdam) Nr. U: Spoorwegmuseum (Utrecht) n.b. Op maandag gesloten. Nr. 12: Instit.v.Nijjverheid en Techniek (Amsterdam) Nr. 13: Zuiderzeemuseum (Enkhuizen) Bij alle Voorrechten voor M-Brigadiers gelden deze voorwaarden: je moet je mouw-embleem zichtbaar dragen, onder geleide van een volwassene zijn en je Brigade-Paspoort tonen! Elk Voorrecht kan 1 x in 1959 genoten worden; Voor rechten gelden niet bij groepsbezoek. Deze M- Cadeaus werden gekozen door de flinkste 50 M-Brigadiers in de 14e ronde: 14 fototoestellen, 1 verrekijker, 1 paar ijshockeyschaatsen, 2 autobussen, 3 paar basketbalschoenen met trainingspakken, 2 autopeds, 1 3-wielige fiets, 8 Lego bouwdozen, 16 radio's, 2 boekenbonnen. met een glas e-x-t-r-a nóg meer mans ideaal totaal: V4 kan per dag - eventueel verdeeld over melk, pap, yoghurt, karnemelk of pudding Publikatie van bet Nederlands Zuive[bureau, Rijswijk (Z-H.) Wie in de loop van dit jaar M-Brigadier is geworden, blijft dit vanzelf sprekend ook in I960 en hoeft dus geen Voorrangslogboek aan te vragen. Nederland zal door een ploeg van 43 per sonen vertegenwoordigd zijn op de Univer siade, de wereld-studentenspelen, die van 27 augustus tot en met 6 september te Turyn wordt gehouden. Op de spelen zul len de volgende takken van sport worden verwerkt: atletiek, zwemmen, waterpolo, basketball, volleybal, tennis en schermen. De Nederlandse studenten sportstich ting heeft de volgende ploeg afgevaardigd: atletiek, coach P. J. van Damme,: H. van Aarts, H. Heida, A. J. Hofstede en A. Th. F. Klaasen; zwemmen en waterpolo, coach: A. F. Ruimschotel: de dames G. Bruening, K. van Voorn, H. Kleiterp en H. Bergsma, de heren C. Schlingemann, G. Korteweg, A. Steffens, E. Koning, F. Vlignett, H. Vis, P. ten Thije, J. v. d. Zwan, W. Mosterd, G. Beekman, H. Alberts, F. v. d. Zwan en G. Martel; basketball, coach: J. Janbroers: J. Bruin, P. Brandon, R. Einaar, A. Hoonak- ker, G. Mellnbergh, S. Schagen, F. Sibeyn, B. de Smit, F. de Smit, J. Valstar en G. Visser; schermen, coach A. C. Montfoort: R. J. Baron, J. Verschoor, P. Brand en J. P. Nommensen. Chef de mission is de heer R. Gaymans (Leiden), terwijl verder als leiders meegaan de heren J. H. Wolter- beek en D. H. Schmüll. Nederland zal niet uitkomen op tennis en volleybal. Met het oog op de op 29 en 30 augustus te Brussel te houden landen- wedstrijd BelgiëNederland zijn de beste studerende tennissers, zoals Kloezen, Goris, Karamoy en Van de Weg, niet beschikbaar. Evenmin wordt er een volleybalploeg afge vaardigd, wat aanvankelijk wel in de be doeling lag. De geselecteerde ploeg heeft door haar houding echter geen uitzending kunnen rechtvaardigen. De laatste dag van de Sneekweek heeft nog enkele verrassingen opgeleverd. Bij het stijve zuid-oostenbriesje in de morgen werd de laatste wedstrijd in de Regenboog klasse tussen de teams van Friesland en Holland gezeild. Holland begon de strijd mee 'n voorsprong van twee punten. Na de start echter namen de Friezen Ooms en Al- berda de kop. Ooms liep verder uit maar Alberda werd ingelopen door de Rotter dammer ir. G. A. Bakker. Toch wonnen de Friezen met groot verschil. Met 57.2 pun ten toonden zij zich superieur over de Hol- Zeilen landers die totaal 51.1 punten verzamelden In de Finnjollen werd N. van der Zee niet zoals verwacht hoofdprijswinnar. Het werd R. Marseille die op de laatste dag eerste werd en met de eerste plaats in de totaalrangschikking de hoofdprijs ver overde. In de Pampusklasse zorgde dr. W. B. van der Meer voor nog een verrassing. Hij finishte als eerste voor P. de Jong, maar L. A. L. van Dijken die vierde werd het net iets meer punten en verkreeg de hoofdprijs. De uitslagen op de laatste dag waren: Olympiajollen: 1. Donar, J. Velthuis. Kampen: 2. Fancy, Ruud Rijks. Rotterdam. Hoofdprijswin naar Ozon, T. W. van Meizen, Rotterdam. 12 m2 Sharpieklasse: 1, Donderstien, P. Hansen, Enkhuizen; 2. Mokje, T. Lukkien, Zwolle; 3. Zwaardvis, F. Udo, Amsterdam. Hoofdprijswin naar Zwaardvis, F. Udo, Amsterdam. Larken: 1. Scholletje, H. Dertien, Appingedam; 2. Skippi, W. Postma. Grouw; 3. Wanobo, G. A. ten Tije, Hengelo. Hoofdprijswinnaar Scholletje, H. Dertien, Amsterdam. 12 voets Jollen: 1. Waterbaby, A. W. Reyers. Sassenheim; 2. Dinghy. J.K.B. Sonnenberg.Sneek; 3. Mistral, W. Huizingh. Amstelveen. Hoofdprijs- winnaar Waterbaby. A. W. Reyers, Sassenheim. Sternklasse: 1. Wiebel, Annemarie de Wit, Zaan dam; 2. Steady. W, H. Schutjes. Amsterdam; 3. Dorie, Rob Kruit. Amsterdam. Hoofdprijswinnaar Wiebel, Annemarie de Wit, Zaandam. Finnjollenklasse: 1. N N, R. H. Marseille, Am sterdam; 2. Rienk, N. van der Zee, Almelo. Hoofd prijswinnaar N N, R. H. Marseille, Amsterdam. Pampusklasse: 1. Fitis, dr. W. B. van der Meer, Grouw; 2. Ljip, P. de Jong, Sneek; 3. De Kou- furö, K. Jissink, Sneek; 4. Karekiet, L. A. L. van Dijken, Alkmaar. Hoofdprijswinnaar Karekiet, L. A. L. van Dijken, Alkmaar. 22 m2 klasse van de N.N.W.B.: 1. De Zon, J. Vrolijk, Deventer; 2. Cadans, ir. A. Bonnema, Leeuwarden; 3. Duco, mr. H. P. Linthorst Homan, Leeuwarden. Hoofdprijswinnaar Cadans, ir. A. Bonnema, Leeuwarden. Vrijheidsklasse: 1. Rakker, B. van Wijk. Wou- brugge; 2. Rommeldoes, E. van der Zijpp, Sneek; 3. Speediest, C. de Haas jr., Breukelen. Hoofd prijswinnaar Speediest, C. de Haas jr., Breukelen. Valkenklasse: 1. De Polle, A. Wester, Grouw; 2. Maaike, J. H. de Wilde, Gouda; 3. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden. Hoofdprijswinnaar De Polle, A. Wester, Grouw. 16 m2 Streepklasse: 1. Hurricane, H. Olde Ag- terhuis, Heerenveen: 2. Non Pareil, H. A. Minks. Leeuwarden. Hoofdprijswinnaar Non Pareil. H. A. Minks, Leeuwarden. Regenboogklasse: 1. Algri, J. Alberda. Sneek; 2. Cadans, ir. G. A. Bakker, Rotterdam; 3. Tjerk, D. J. de Jong jr., Joure. Hoofdprijswinnaar Tjerk, D. J. de Jong jr., Joure. Flying Dutclimanklasse: 1. Fenris. Joop Helder, Paterswolde; 2. Zilvermeeuw, U. de Vries, Grouw; 3. Good Luck, U. Jager. Lemmer. Hoofdprijswin naar Fenris, Joop Helder, Paterswolde. Teamwedstrijd Holland—Friesland in Regen boogklasse: 1. Friesland 57.2 p.; 2. Holland 51.1 p. Persoonlijk klassement: 1. Algri, J. Alberda, Sneek: 2. Cadans, ir. G. A. Bakker, Rotterdam; 3. Griffioen, G. Ooms, Sneek: 4. Jan van Gent, E. K. Hoekstra, Sneek; 5. Coppelstock. J. N. C. Sievers. Santpoort. Advertentie Op alle voorgeschreven uitgezonderd schoenen SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 °/o SERVICE Cricket Donderdag is te Munster een twee daagse cricketwedstrijd begonnen tussen de Flamingo's, het Nederlandse touring- team, en het elftal van de Royal Armoured Corps. De Engelsen scoorden 125 runs (all out), de Flamingo's antwoordden met 167 voor 4. Bowlingcijfers Flamingo's: Paul Maas (Haarlem) 4 voor 32, Dries (Excelsior) 3 voor 39, Baak (PW) 1 voor 15. Leeftink (PW) 1 voor 16. Battingcijfers Flamingo's: Van der Vlugt (HCC) 54. Stolk (Hermes DVS) 53, Leef tink (PW) 12. Test match EngelandIndia Ook in de vijfde en laatste testmatch tussen Engeland en India, die donderdag op Oval te Londen is begonnen, ziet het er voor de batslieden uit India erg somber uit. Op de eerste dag scoorden de gasten voornamelijk dank zy de staart-wickets 140 runs. Engeland antwoordde met 35 voor 0. Narendra Tamhane en Surendra Nath hebben de Indiase ploeg voor een complete debacle behoed. Zij scoorden voor het achtste wicket 58 runs. India had voor de 140 runs vijf uur nodig, een uur na de thee was de ploeg all out. De eerste 47 runs werden, voor een verlies van 2 wickets, in twee uur ge scoord. Toen Tamhane, die 32 runs scoor de, en Nath (27 runs) aan de wickets kwa men zag het er uitermate somber uit voor India. Het score-bord wees toen 74 voor 7.De meest succsevolle Engelse bowler was Trueman die 4 wickets nam voor 24 runs. Golf Op 29 en 30 augustus wordt in Den Haag de golf wedstrijd om de Army Tankard ge houden (foursomes/matchplay), waarvoor de volgende paren staan ingeschreven: J. F. Dudok van Heel-Jhr. P. J. van Swinde- ren, A. F. Knappert-G. Emsens (Eindho ven), W. Ch. van Lanschot-O. van Zinnicq Bergmann ,De Dommel), J. F. Gregory-A. G. Henderson (Kennemer) en J. Eschau- zier-E. Deen (Den Haag). Nederland heeft een uitnodiging ont vangen twee spelers af te vaardigen naar het wereldkampioenschap golf voor profs, het Canada Cup Tournament, dat dit jaar wordt gehouden van 18 tot en met 21 no vember op de course van de Royal Mel bourne Golf Club te Melbourne. Het be stuur van het Nederlandsch Golf Comité heeft als eerste speler voorgesteld Gerard de Wit van het Hilversumse G.C. De drie kandidaten voor de tweede plaats zijn Piet Witte (Eindhoven), Joop Ruehl (Kennemer) en Cees Cramer ,Twenth), die op 23 augus tus op de pan een selectie-wedstrijd zullen spelen over 36 holes stroke-play. Aan het toernooi om het wereldkampioenschap gaat vooraf het Ampol Tournament van 11 tot 14 november te Sydney, waarin onze landgenoten eveneens zullen uitkomen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11