unie WERF Stet heeft kans op volle winst in laatste partij tegen Tijssen Havenberichten IJmond-agenda Gewijzigd VSV opent het seizoen met thuiswedstrijd tegen HDVS COR OLY bromfietsen a r tl s t i e K Santpoorts kindercircus Bas bestrijdt kinderverlamming I WIJ GAAN MET j VAKANTIE i Tanner 5 Mid-Kennemerlandkampioenschap schaken Engeland kan maar niet van slagschip loskomen IJmuider kotter haalde 17de eeuws anker op C astricummer wordt tot priester gewijd Dr. S. Verwey met pensioen Achtertuinen Duinwijk Bonte avond KAJ Ronde van Castricum voor amateurs toto dUMJEÜS) kïno Watervliet organiseert clubkampioenschappen Woonhuis wordt gesloopt Presidentiële legerstede Medische verzorging tijdens het weekeinde S 3 Velsens culturele agenda in de komende week VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 De Pat Mat-schaker P. Tijssen heeft zich tegen kampioenspretendent P. Stet (Weenink) van zijn beste zijde laten zien. De partij, die werd gespeeld in afdeling B van de hoofdklasse om de Mid-Kennemerland schaaktitel, was voor hem van geen enkel belang meer. Daarentegen stond er voor P. Stet een eerste plaats op het spel. Zou hij er namelijk niet in slagen tot winst te komen, dan zou de eerste plaats in de rangschikking definitief in handen komen van de reeds uitgespeelde D. van Vuuren (Weenink). In de beginfase had Tijssen duidelijk het betere spel. Bij het vorderen liet hij echter even de teugels vieren, hetgeen hem tegen de attente Stet op pionverlies kwam te staan. Een licht initiatief vormde evenwel voorlopig een voldoende compensatie. Het zware materiaal verdween van het bord, waarna een eindspel ontstond met. elk twee lichte officieren en Stet nog steeds een pion meer. Nog steeds oefent Tijssen enige druk uit. Het valt echter nog te bezien of bij hervatting van de afgebroken partij dit voordeel voldoende gewicht in de schaal zal kunnen leggen om de partij in evenwicht te houden. In dezelfde groep hervatten P. Hart (Pat Mat) en Tj. de Jong (Kijk Uit) hun afge broken partij. Het eindspel van dit treffen was bijzonder interessant en leerzaam. Beide spelers lieten nog een pion promo veren, maar toen bleek de teruggehaalde dame van P. Hart niet in actie te kunnen komen. Ze moest lijdelijk toezien hoe haar gemaal in een matnet werd gedreven. Waardoor P. Hart nog steeds op de eerste winst wacht De ranglijst in deze afdeling ziet er nu als volgt uit: 1. D. van Vuuren 5 4 1 - 4Va 2. P. Stet*) 4 3 1 - 3V-2 3. Tj. de Jong 4 2 - 2 2 4. P. Tijssen*) 3 1 - 2 1 5. P. H. Janssen 4 1 - 3 1 6. P. Hart 4 - - 4 0 nog uit te spelen afgebroken partij. De Haas verliest Nu K. Steijn in de A-afdeling reeds zeker is van de eerste plaats concentreert de belangstelling zich op de bezetting van de tweede plaats in de rangschikking. Se rieus kanshebber hiervoor is de Kijk Uit speler G. L. de Haas. Hij verzuimde echter tegen ir. D. G. Huygen (Pat Mat) deze plaats veilig te stellen. De Beverwijker verdedigde zich Frans en kwam door een onnauwkeurigheid van De Haas reeds vroegtijdig een pion voor. Voor de IJmuidenaar was dit het sein weer eens tot een wild gevecht over te gaan. Dat het materiële evenwicht hierbij geheel werd verstoord, deerde hem aller minst. Toch zag hij geen kans zijn snode aanvalsactie met succes te bekronen. Be heerst spel van Huygen stelde toen de winst voor de Pat Matter vast. De ranglijst geeft hier het volgende beeld: 1. K. Steijn 5 5 - - 5 2. M. P. Suiker 5 2 1 2 2>/« 3. G. L. de Haas 4 2 - 2 2 4. ir. D .G. Huygen 4 1 1 2 I1/» 5-( 5. K. Comis 4 1 - 3 1 J. C. de Haas 4 1 - 3 1 In de eerste klasse A was de nederlaag van J. J. Schroder tegen F. P. Wester toch wel een grote verrassing. Hoewel ook Wes ter nog ongeslagen was, werd toch alge meen Schroder als de favoriet gezien. Het onderling duel tussen beide matadoren verliep echter ten gunste van de uitste kend op dreef zynde Wester. Hij boekte de volle winst en werkte zich daardoor naar de beste plaats op de ranglijst. De eerder bereikte remise tegen A. Bur- Advertentie VOOR U GAAT KOPEN EERST KIJKEN BIJ UNIC Modieuze kostuums in ruit- en streep-dessins. bovendien met ge voerde pantalons, die beter vouw houden. Een Master" klasse kostuum met knie-j voering. Apart dessin 151- Marktplein - L. Nieuwstr. Telefoon 4206 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Bratsvo van Londen: Marylyi Takoradi; Majorca, Swan sea; Mosel. Skarehagen; Groningen, Fowey; Hon- testroom, Hull: Jans, Londen; Wexiord, Boston, ledig naar Koog aan de Zaan; Voosi, Otterbaec- ken, erts lossen Buitenhaven Hoogovens; Dar lington, Goolc; Alberto Dodero, Hamburg; Sten tor, Paramaribo; Gabonkust, Le Havre; Pacific, Basse Indre, coils lossen Binnenhaven IJmuiden; Corstar, Benisaf, erts lossen Buitenhaven Hoog ovens; Olaf, Hamburg; Luhesand, Sauda: Oster- botten, Vasa, próps lossen Velsen Papierfabriek. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Brein. Abu Zeninma, erts lossen Buitenhaven Hoogovens; Wulp Rotterdam; Ella Antwerpen; Jorg Peter, Vlaardingen, laden Binnenhaven Hoogovens; Hagna Gorthon, Wilhelmshafen; Earlsfield, Do ver, cokesgruis lossen P.E.N.-centrale; Linge- stroom, Dagenham. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Vasil Levski naar Varna; Oranje Nassau, Hamburg; Hohenbrücken, Esbjerg; Tanny, Goole, zemelen van Wormerveer; Kaap Falga, Delfzijl; Otava, Stettin, ledig van Velsen Papierfabriek: Monta- r.ia, Oxelosund, ledig van Buitenhaven IJmuiden; Atlantis, Antwerpen; Lena, Odense; Jagersfon tein, Southampton; Katha, Antwerpen; Swift, Harlingen: IJssel, Rotterdam; Daje Böhmer, Rot terdam; Magas Rotterdam; Zaanstroom, Londen; Coracero, Liverpool. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Calvijn naar Skutskar; Boreas, Rotterdam; Vechtstroom. Li verpool; Bratsvo. Rotterdam; Niagara, Halmstad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Arasterdam is gegaan). gerhout (Weenink) kon daartoe geen be letsel zijn. Dat de overige partijen van weinig belang meer zijn liet A. Verkooijen (Kijk Uit) zien. Hij gaf een vrijwel gewon nen staande partij tegen A. Burgerhout zonder verder spelen remise! Ook tegen J. van Vuuren liet Verkooijen het op een gelijk spel aankomen. Deze resultaten heb ben voor de volgende rangschikking ge zorgd: 1. J. J. Schroder ..6 5 - 1 5 2. F. P. Wester5 4 1 - 4J/2 3. J. van Vuuren ..4 2 1 1 2V2 4. A. Burgerhout 5 1 3 1 2V2 5. A. A. Verkooijen 6 12 3 2 6. G. Koomen 6 1 1 4 U/2 7. W. Wortelboer ..61-51 Dame te geef Hoewel de Pat-Mat-speler G. v. d. Berg in de B-groep niet speelde, was het toch een goede week voor hem. Zyn naaste concurrent J. Vis (Kijk Uit) liet namelijk in vrijwel gewonnen stelling tegen J. Mal- Iiën (Weenink) zijn koningin „en prise" staan. Voor J. Walliën waren de zorgen meteen voorbij. Door zijn fortuinlijke zege heeft hij plotseling weer een kansje op de eerste plaats gekregen. Hij zal dan zijn laatste partij van v. d. Berg moeten winnen. Waarschijnlijk lijkt dat echter niet. P. Steeman (Pat Mat) liet het plotseling afweten tegen N. Duin die zich daarmee van de laatste plaats distancieerde. Het geen overigens uit de stand blijkt. Deze luidt namelijk: 1. G. v. d. Berg 5 4 - 1 4 2. J. Vis 6 3 1 2 3Va 3. J. Malliën 5 3 - 2 3 4. P. Steeman6 3 - 3 3 5. W. Langedijk6 2 1 3 2'/» 6. N. Duin 5 2 - 3 2 7. J. H. Kruijer5 1 - 4 1 Het slot van de afgebroken partij P. Hart (wit)Tj. de Jong (zwart) verliep als volgt: Afgebroken stelling voor wit, koning e2, toren g4, loper d3 en pionnen op a2, b3, e4 en h3. Zwart: koning g7, toren c7 en pionnen a6, b5, c4, g5, g6 en h6. 41. bxc4 bxc4, 42. Lbl Tc5, 43. Kd2 h5, 44. Tg3 Tb5, 45 Kcl d3, 46 Lxd3 cxd3, 47. Txdr Te5, 48. Te3 Kh6, 49. Kc2 g4, 50. hxg4 h4, 51. Kd3 Kg5, 52. Tf3 Ta5, 53. Tf2 h3, 54. Kd4 Kxg4, 55. e5 Ta4 schaak, 56. Kd5 Kg3, 57. e6 Kxf2, 58. e7 h2, 59. e8 hl, 60. Kc5 Dh5 schaak, 61. Kd6 Td4 schaak, 62. Kc7 Dc5 schaak, 63. Kb7 Tb4 schaak, 64. Ka8 Dd5 schaak en wit geeft het op. Het mat op de volgende zet op b7 is niet te voor komen. Hét programma voor de komende week luidt: Hoofdklasse: K. Comisir. D. G. Huy gen, J. C. de HaasG. L. de Haas, P. H. JanssenTj. de Jong, P. HartP. Tijssen, alsmede de afgebroken partij P. Tijssen P. Stet. Eerste klasse: J. van VuurenA. Bur gerhout, F. P. WesterJ. van Vuuren, J. H. KruijerN. Duin. PORTSMOUTH (UPI) Opnieuw doen geruchten de ronde dat Engelands laatste slagschip, de Vanguard, ontmanteld en gesloopt zal worden. De vorige maand heeft de admiraliteit nog verklaard, dat het momenteel bij de reservevloot inge deelde en geconserveerde slagschip, de laatste van zijn klasse, niet gesloopt zal worden. Een commissie uit het Lagerhuis had bij de marinebegroting aangetekend, dat de Vanguard 2,3 miljoen gulden aan onderhoudskosten per jaar vergt, dat 7,2 miljoen gulden is uitgegeven aan ver bouwingen toen het schip voor de op leiding bestemd werd en overging naar de reservevloot, en dat in de ketels van de Vanguard per jaar 6000 ton olie worden verstookt. De Vanguard is ingedeeld bij de NAVO- reserve en ligt in Portsmouth als loge mentsschip en administratief hoofdkwar tier. Haar formidabele kanons 8 van 38 cm, en 16 van 13,3 cm, alsmede 64 luchtdoelmitrailleurs van 40 mm (bofors) waarvan tien in zesloopscombinaties hebben nog nimmer een vijand beschoten omdat de Vanguard, die na de tweede wereldoorlog gereedkwam, slechts enkele reisjes voor vlagvertoon maakte eer ze in kalm water werd afgemeerd. Het slagschip is een uitgestorven klasse van oorlogsbodems. De moderne vloten hebben het accent van de ai'tillerie der slagschepen verlegd naar de vliegtuigen van de vliegdekschepen en de onderzee bootbestrijdingsmiddelen van snelle krui sers, terwijl raketten de plaats overnemen van de artillerie. De Amerikaanse vloot heeft al zijn slagschepen afgevoerd, en ook de Russische vloot heeft het slagschip afgezworen. Winston Churchill heeft, tijdens de tweede wereldoorlog in het Lagerhuis sprekend, eens verklaard dat een gevecht tussen slagvloten zich laat vergelijken tussen eieren, die elkaar met mokers aanvallen. De IJmuidense kotter IJM. 54 „De Hoop" heeft in de vissershaven te IJmui den een groot oud anker aan land gebracht dat woensdag tijdens de visserij op de vis gronden, 25 mijl uit de kust bij Egmond, in het net was opgehaald. De schipper besloot naar IJmuiden te rug te keren. Daar is het twee ton we gende, uit de zeventiende eeuw stammen de anker door een kraan van het Staats- vissershavenbedrijf aan land getild. De strandvonder te IJmuiden heeft zich over de vondst ontfermd. Na reparatie van hel zwaar beschadigde net is de IJM. 54 weer naar zee gegaan Over de bestemming van het anker, dat thans op een terrein bij de vuurtoren ligt, is nog niets bekend. BEVERWIJK VRIJDAG 21 AUGUSTUS Kenncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „St. Louis Blues". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Teen ager Melodie". W.B. Theater, 20 uur: „China Doll". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". ZATERDAG 22 AUGUSTUS Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater. Zaterdag 20 uur en zondag 14.30 en 20 uur: „Tarzan in New York". VELSEN VRIJDAG 21 AUGUSTUS Thalia: „Hier bin ich, hier bleib ich", 20 uur. Rex: „Das einfache Madchen", 20 uur. Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 22 AUGUSTUS Thalia: „Hier bin ich, hier bleib ich", 39 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Marktplein: Kermis van 14 tot 24 uur. De St. Pancratiusparochie te Castri- cum gaat op zaterdag 29 augustus aan staande weer een jonge priesterzoon ver welkomen. Het is Lambertus, Hermanus Stuifbergen, een in Castricum geboren en getogen parochiaan van de St. Pancratius parochie, die op zondag 30 augustus in deze kerk zijn eerste H.Mis hoopt op te dragen. Ber Stuifbergen zal op maandag 24 augustus aanstaande in de kapel van het missiehuis van de missionarissen van het H.Hart (M.S C.) te Steyn in Limburg tot priester worden gewijd door Mgr. Jac Grent, missiebisschop van Amboina op Nieuw-Guinea, die thans op visitatiereis in Nederland is. Pater Stuifbergen begon zijn studies te Driehuis en zette deze voort in Berg en Dal. Nadien studeerde hij ook te Brum- men en kwam ten slotte in Steyn waar hij ook nog enkele jaren na zijn priesterwij ding zal verblijven om daar filosofie en theologie te studeren. Daarna hoopt pater Stuifbergen naar de missie te vertrekken. LENING ANDERHALF MILJOEN B. en W. van Velsen stellen de gemeente raad voor te besluiten tot het aangaan van een geldlening groot 1.500.000. Dr. S. Verwey, die van 1 april 1921 tot 1 september 1948 leraar en sindsdien di recteur is geweest van de zeevaartschool van het Zeemanshuis in Amsterdam, gaat op 1 september met pensioen wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Op 2 september zal dr. Verwey tijdens een re ceptie in het Zeemanshuis afscheid nemen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer F. J. Visser, die reeds jaren lang als leraar aan deze school is verbonden. De rooms-katholieke vereniging „Wo ningbouwvereniging" te IJmuiden heeft B. en W. van Velsen verzocht de aanleg en het onderhoud te doen verzorgen van de gemeenschappelijke achtertuinen bij het, in eigendom aan de genoemde ver eniging toebehorende complex van 109 woningwetwoningen in Duinwijk In verband daarmede hebben B. en W. een plan doen ontwerpen voor de aanleg van deze tuinen. De kosten van uitvoering van dit plan worden geraamd op 17.140. B. en W. stellen de raad voor een krediet tot dit bedrag ter beschikking te stellen. Tot de semi-profclubs, die reeds zondag in actie komen, behoort ook VSV. De roodwitten krijgen dan in het sportpark „Schoonenberg", het aloude Hermes DVS", op bezoek. Het elftal, waarmee VSV deze eerste competitie-wedstrijd speelt, telt tal van bekende namen. Zo is de verdediging vrijwel geheel in tact gelaten en als we bedenken, dat dit deel van het team het vorige seizoen de kracht van het elftal uitmaakte, dan kun nen we ons indenken, dat de technische commissie van VSV het aantal wijzigin gen tot één beperkte: Uniken werd ver vangen door Bredeveld. Deze speler vol deed het vorige seizoen in de voorhoede minder goed, doch ontpopte zich later in enige oefenwedstrijden als een zeer bruik bare vleugelhalf. De voorhoede was het vorige seizoen het zorgenkind bij de VSV-ers. Men hoopt nu door het invoeren van nieuw bloed, dat ook het spel van de aanvalslinie meer vol- C astricum In de Gidsenhut aan de Toepoelstraat te Castricum heeft de K.A.J. een bonte zo meravond voor de werkende jeugd van Castrium en Bakkum gehouden. Men had dit keer beslist niet te klagen over belang stelling, want het zaaltje was tot de laat ste plaats bezet, toen het openingswoord was gesproken en „The Sunshine Stom pers" hun vrolijke tonen lieten klinken. Daarop konden de aanwezigen een dansje maken. De dans werd zo af en toe onderbroken voor een schetsje van de toneelgroep, de „Meer Vreugde"-kern, die daarmede veel succes oogstte. De Zaanlandse wielerclub DTS houdt zaterdag 22 augustus op het parkoers aan de Geelvinkstraat weer een Ronde van Castricum voor amateurs. Tal van be kende renners, waaronder de plaatselijke favoriet Cees Lute, de Zaandammers Cor Elswijk en Fred Tel, Toon Rutte uit Haar lem, de Egmonder broers Joop en Jaap Hopman, Ab Sluis en Eef Balk uit Bad hoevedorp. Bert de Reus uit Velsen en de Beverwijker Cok Dullemans, zullen aan deze ronde deelnemen. De start is om kwart over zes en de af te leggen afstand bedraagt tachtig kilometer. Vooraf is er een wedstrijd voor aspiranten over twintig kilometer en daarvan is de start om half zes. doening zal schenken. Twee spelers zijn gehandhaafd, Van Dolder en Van der Heyden, die samen de linkerwing zullen vormen. Op de rechtervleugel debuteert de „eigen kweek" Niemeyer. Rechtsbinnen is de van Blauw Wit overgenomen Faren- horst, terwijl als aanvalsleider fungeert Brom, de ex-Stormvogel speler. Wel speel de laatstgenoemde bij zijn oude vereniging in de regel linksbuiten, doch toen hij des tijds voor WA uitkwam, bezette hij ook in deze vereniging de midvoor plaats. Het VSV elftal ziet er dus als volgt uit: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Bredeveld; Niemeyer, Faren- horst, Brom, Van Dolder en Van der Hey den. Jubileumwedstrijden Voor de jubileumwedstrijden van de af deling Haarlem komen zondag a.s. beide Santpoort.se KNVB-clubs in actie. Velsen speelt dan op eigen terrein tegen Wijk aan Zee en Terrasvogels ontvangt Haarlem 3. Velsen-Stormvogels 2 Zaterdagmiddag om 5 uur speelt Velsen aan de Kwekerslaan een oefenwedstrijd tegen Stormvogels 2. De Velsenaren ko men uit met: Kaasenbrood; Van Bugnum en Blum; Molenaar, Bakkum en Hijnen; Heilig, Hoogzaad, Van den Pieterman, Dekker en W. Wilmsfloet. Advertentie voor iedere beurs AVADA - HMW 398.* TYPHOON - FUTURA van 745.voor 650. Voorts SOLEX - SUPERIA SPARTA - enz. enz. Breestraat 108 BERINI DKW MAGNEET Telefoon 4627 Beverwijk Velsen-Noord Advertentie OVER EEN SUCCES GESPROKEN De AGFA ISOLA is de meest verkochte camera in zijn prijs- Sgssss i m* mmmS lrloeeo T?r-v rr i a xrrtrw rriofcl W7 O r\ f \xrot Ho TSiOï.A li hioHf oan 3§, klasse. En niet voor niets! Want wat de ISOLA u biedt aan gemak, plezier en kwaliteit bij het fotograferen, maakt hem zeker tienmaal zijn aanschaffingsprijs waard. Wij demon streren u dit FOTOGRAFISCH WÓNDER gaarne vrijblijvend. Prijs Isola I 38.50; Isola II 49.50. Wij hebben weer enige zeer aantrekkelijke CAMERAKOOP JES. Komt u eens langs, u bent steeds van harte welkom. KENNEMERLAAN 3-5 (bij de brug) mmmihmi Wat zal Bruintje, de beer van het Santpoortse kin dercircus Bas, het warm hebben gehad in zijn ruime pels. En die clowns onder hun dikke laag schmink. De geestdrift van de arties ten leed echter niet door de brandende zon. Ook de merendeels zeer jonge toe schouwers vermaakten zich best donderdagmiddag in Velserend. Honderden had den zich om het podium verzameld. Pablo de goo chelaar opende het pro gramma met zijn' geheim zinnige vingervlugheden. Aan de trapeze deden de Cornets wonderbaarlijke dingen. Zij ontlokten aan een volwassen toeschouw ster de kreet: „Nou, nou, ze zijn wel thuis op dat stok- kie." Het had er inderdaad alle schijn van. Opperstal meester Cor Vrolijk kon digde hierna August en Pipo de clowns aan. Uit stekend geschminkt waren die jongens. En een vlot nummer brachten zij. Pe- rikles (een vreemde naam voor een jongleur) manipu leerde zodanig met draaien de borden op stokjes, dat de monden van de kinderen openvielen. Toen was het pauze. Zes piepjonge jongetjes en meisjes betraden hierop het toneel om een kleine zangdemonstratie weg te geven. Een van de knaap jes zette het oudste liedje ter wereld in en huilde een beetje in de microfoon. Luid applaus en vertederde lach jes om de lijnen. Een twee de jongetje zong wat op zijn duim. Dat gaf weinig geluid. De derde tenslotte onderbrak zijn gezang voortdurend met gelach, zo geestig vond hij zijn eigen liedje. Een ventje met fan tasie. De meisjes toonden zich meer mans. Zoals al tijd. Zij brachten het er alle drie heel goed af. Een van de fraaiste num mers van circus Bas kwam na de pauze: Bruintje de beer en zijn temmer Tarzan met de tochtlatjes. Wat het dier presteerde, onder an dere op de rollende ton, was zo bewonderenswaar dig, dat het zelf ook de voorklauwen op elkaar bracht. Terecht. Ook beren weten eigen prestaties naar waarde te schatten. De Co- mets hadden hun naam voor hun tweede optreden veranderd in de „Magam- ba's". Zij lieten uitstekende grondacrobatiek zien. Wat zijn die wichtjes buigzaam en sterk. Pipo en August toonden zich grote gewicht- heffers. Hoe Pipo die lege koekblikken boven zijn hoofd kon krijgen is ons nog een raadsel. Die man moet wel enorm sterk zijn. Goochelaar Pablo sloot het programma met zo mogelijk nog fabelachtiger trucs dan de eerste keer. Een rond gang met de hoed leverde weer aardig wat duiten op voor het Poliofönds. Dat is het doel van het kinder circus Bas, geld bijeen brengen voor de bestrijding van de kinderverlamming. Het circus treedt op dage lijks van 10 tot 11 uur en van 19 tot 20 uur in de grote jutetent aan de Wüstelaan 32 in Santpoort. De toe gangsprijzen variëren van drie tot vijftien cent. De korfbalvereniging „Watervliet" opent in het komende weekeinde het nieuwe sei zoen met de jaarlijkse clubkampioenschap pen. Op het sportpark „Watervliet" zullen de aspiranten zaterdagmiddag strijd leve ren in de vijf kamp op vèrwerpen, zuiver werpen, hardlopen, een minuut doelen en het nemen van strafworpen. Zondagmorgen om half elf beginnen de senioren hun zeskamp op vèrwerpen, zui ver werpen, strafworpen nemen, een mi nuut doelen, streepdoelen en viermaal 25 meter hardlopen (dames driemaal). Bij de dames zal Nelly Bakker de vorig jaar ver overde wisselbeker verdedigen. De heren zullen strijden om een nieuwe wisselbeker. Op 30 augsutus om half elf wordt op „Watervliet" een drie-verenigingen-wed strijd gehouden met de Watervlieters, DTV en Algemene, waarbij van elke vereniging drie ploegen in de strijd worden gebracht. En woensdagavond 26 augustus in er in paviljoen „Watervliet" de jaarvergadering van de Velsense korfballers, die de aftre dende mevrouw HartmanSchelling niet kunnen herkiezen. Voorts beoogt het be stuur het aantal bestuursleden van zeven op vijf terug te brengen. Een week eerder dan werd verwacht, heeft de sloper zijn hamers gehanteerd om het perceel Wijkerstraatweg 21 Velsen- Noord met de grond gelijk te maken. Woensdag is met het slopen van dit huis, det plaats gaat maken voor het nieuwe havenkantoor van de papierfabriek een begin gemaakt. Gisteren stonden alleen nog de muren, zodat vandaag al weinig meer zal herinneren aan het feit, dat op deze plek ooit een dubbel woonhuis heeft gestaan. De naastgelegen consumptietent, die nu nog als „eetsalon" door de slopers wordt gebezigd, zal met het huis spoedig hetzelfde sloperslot delen. Velsen DIRK TRAP EXPOSEERT Zaterdagmiddag 4 uur opent mr. J. van Zaaijen een tentoonstelling van schilde rijen en aquarellen van Dirk Trap. De expositie wordt gehouden aan de Heide- straat 45 te IJmuiden onder auspiciën van Felison. De zaal is dagelijks geopend van 19 tot 21 en op zondag van 14 tot 17 uur. Meters film zijn op de Quay d'Orsay, het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, opgeschoten aan het konings blauwe bed, waarin president Eisen hower de nacht zal doorbrengen tij dens zijn aanstaande bezoek aan de Franse hoofdstad. IJMUIDEN: Artsen: C. H. de Jonge, Hofstedeweg 48, tel. 5652; D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen-Zuid, tel. 4340. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleijler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT: Artsen: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. VELSEN: Wijkverpleging: zuster D. Spiers, Geel- vinckstraat 27, Velsen-Noord, tel. K 2510 3936; ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen, Velsen-Noord; zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, IJmuiden, IJmuiden-Oost; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. K 25608756, Driehuis, Sant poort-Dorp, Santpoort-Station. CASTRICUM: Artsen: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts H. van Nie- velt, Bui-gem. Lommenstraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dage lijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. Aansl. Medische verzorging IJ.C. VELSEN (N.)—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: mej. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512 240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel. 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis, Beverwijk en Heemskerk Kraamverpleging: zuster C. Majoor, v. Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517—343. Wijkverpleging: zuster C. de Ruyter, Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Advertentie J van maandag 24 3 t/m zaterdag 29 augustus 3 9 Ne StM Kennemerlaan 19 - Tel.6317 8 De Culturele Agenda voor de week van 23 tot en met 29 augustus luidt als volgt: 24 tot en met 29 augustus: Pieter Vermeu lenmuseum, geopend van 1416.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, GESLOTEN in verband met verhuizing, tot 7 september. 24 tot en met 29 augustus Filiaal Wijker straatweg 77, Velsen-Noord, geopend van: maandag 1417 uur, dinsdag 19 21 uur, woensdag 1417 uur (jeugd), donderdag 1012 uur, vrijdag 1417 uur en van 1921 uur, zaterdag' 1012 uur en van 1417 uur. 28 augustus Stichting De Velser Gemeen schap, sectie muziek, openluchtconcert door „Soli Deo Gloria" in park Velser beek, 20 uur. Bioscopen: Thalia: zaterdag 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib ich"; zon dag 15 uur: „Rusty en de spionnen"; 20 uur: „Hier bin ich, hier bleib ich"; maan. dag, dinsdag en woensdag 20 uur: „Jacht op een schaduw"; donderdag 20 uur: „Operatie Kajak", speciale voorstelling. Rex: tot en met maandag 20 uur: „Das einfache Madchen"; zondag 15 uur: „Kerels en kogels"; woensdag en don derdag 20 uur: „Haven der hartstochten"

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5