Italiaanse nam zakenlieden met kernsproeier op de hak Club van circusvrienden bestaat tien jaar j Proefvaart van de Rotterdam, pronkstuk der koopvaardij Ook Nederlandse eierenhandelaar tuk op haar bederfwerendprocedé Eten wordt koud veel gerookt drink: VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 9 Eerst met Segni op de fotonu in de cel AFL-CIO negeert bezoek van Kroesjtsjev Capsule van Discoverer VI was ook onvindbaar Kernproevenconferentie zal op reces gaan Washington weigert visum aan Deense hoogleraar modern, zacht, stevig, oplosbaar. behoudt z'n sterkte in vochtige toestand, niet oplosbaar. Schip met 100 mensen bij Palawan vergaan, 1 gered 1' rvF tl UJ 1 V Al lil Expo kreeg bezoek van twee miljoen Nederlanders Kadar zinspeelt op vertrek van de Russische troepen Toelating van negers op school in Fairfax geëist Twee Leidse meisjes zoek Kerkelijk Nieuws COM O (UPI) In de gevangenis van Como is een stevig gebouwde, rad van tong zijnde en van een atomaire verbeeldings kracht. getuigende vrouw opgesloten, wier eigen atoom-programma haar zelfs de of ficiële gelukwensen van de Italiaanse rege ring had bezorgd. De politie zegt, dat Neera Tomasini, 52, uit Ravenna, vier jaar lang Italië met haar „atoomsproeier" en haar gladde tong dusdanig bewerkt heeft, dat in dustriëlen uit het gehele land en zelfs uit het buitenland queue hebben gemaakt om contracten met haar te sluiten, waarmee grote kapitalen gemoeid waren. Mej. To masini was de enige particuliere exposant in het atoompaviljoen van de Milanese jaarbeurs eerder dit jaar. Atoomgeleerden van Harwell, die de Britse atoomexposi tie bemanden, stonden verbijsterd, toen de bezoekers hun radioactieve isotopen een voudig negeerden en zich om de „atoom sproeier" van mej. Tomasini verdron gen, welke iedere huismoeder in haar keu ken zou kunnen gebruiken. De politie zegt, dat Neera Tomasini, wier strafblad gevangenisstraffen wegens zwendel, verduistering, valse getuigenis en nog wat klein goed bevat, openlijk door de Italiaanse premier Antonio Segni werd ge feliciteerd toen hij in april het atoompa- viljoen bezocht. Foto's van de premier sa men met Neera werden gepubliceerd door Italiaanse kranten en tijdschriften. De politie zegt, dat zelfs deskundigen er in liepen, wanneer Neera Tomasini plech tig op hen toetrad, een soort sproeier zwaaiend waaruit zij „atomen" een soort lichtgekleurde stoom op groenten, vlees, spaghetti, fruit, vis en zelfs bezoe kers liet neerdalen. En de rechercheurs, die de zaak in onderzoek hebben, hebben bevonden, dat er 36 ondernemingen zijn op gericht en 27 internationale patenten zijn geregistreerd om de adembenemende uit vindingen van mej. Tomasini, zoals een waterproof-krant, transparante spaghet ti, radioactief vlees, en zelfs 'n ultrablauwe straal, welke dode vis tot nieuw leven zou verwekken, te exploiteren. Mej. Tomasini, alias Anne Maria Dei, alias markiezin Neera Anna Maria Toma sini Degli Erani, alias Neera Scotti, alias Annamaria Dei-Tomasini, hield zelfs pers conferenties en partijen, waar dranken be handeld werden met wat zij „Atoomadem" noemde en wat volgens haar alle voedings middelen en dranken jarenlang voor be derf kon vrijwaren. Eierhandelaars uit Nederland, Zwitser se kaasmakers, bloemkwekers, internatio nale expediteurs en buitenlandse handels delegaties namen met mej. Tomasini con tact op om haar nucleaire sproeier te ko pen, zegt de politie. Zij zou vooruit gel den hebben geaccepteerd en kolossale quantums „atoomsproeiers" beloofd heb ben, zodat deze uiteindelijk even gemakke lijk verkrijgbaar zouden zijn als een tube tandpasta bij de drogist om de hoek. Zij hield zelfs lezingen voor een gehoor van deskundigen, waarbij zij volgens de politie een fantastische kennis van de kernwetenschap bleek te bezitten. Op het hoogtepunt van haar glorie kreeg zij zelfs een escorte van motoragenten, wanneer zij snel van de ene stad naar de andere moest reizen. Maar het eind van het fantastisch avon tuur kwam, toen een aantal industriëlen het wachten op de massaproduktie moe werd. Er werden officiële klachten tegen haar ingediend, toen levensmiddelen die met „atoomadem" behandeld waren, een kwalijke lucht begonnen te verspreiden. De politie zegt dat zij Neera Tomasini in Como vond, terwijl zij bezig was een Zwitserse industrieel wijs te maken, dat zijn kaas atoombesproeiing nodig had. En even voor de celdeur zich achter haar sloot, moet zij gezegd hebben: „Ik heb een blunder gemaakt toen ik een uitnodi ging van de Russische regering afwees." De carabinieri arresteerden mej. Toma sini op 8 augustus, op aanklacht van het geven van valse voorstelling van zaken en van zwendel. De politie begon zich voor mej. Toma sini te interesseren, toen Luigi Apostoli, een zakenman uit Verona, die vijf mil joen lire in haar uitvinding had gestoken, vertelde, dat hij niets dan beloften in ruil voor zijn geld had ontvangen. Het eerste, dat de politie daarna ont dekte was dat de uitvindster van de „atoomsproeier", of „turbovamp" zoals het apparaat officieel heette, geen bona fide „dottoressa" was, maar een vrouw met een flink strafblad. Het bleek, dat de „Turbovamp", die er uit ziet als een oud modische stofzuiger op wielen, niets met atomen uitstaande had. Behalve natuur lijk met die, welke zich normaal in de lucht bevinden, die werd binnengezogen en tijdens de demonstraties over aardap pelen, kool, perziken of peren werd ge sproeid. De politie beschrijft mej. Tomasini als „dik, blond, dynamisch en vaardig met de tong". Een Milanees dagblad, dat eer der in goed vertrouwen de sensationele berichten over haar uitvindingen gepubli ceerd heeft, verzucht dat aan deze vrouw die „fluweel op de tong heeft" een toneel speelster van formaat verloren is gegaan. NEW YORK (Reuter/AFP) Het Ame rikaanse vakverbond AFL-CIO heeft be sloten het komende bezoek van de Russi sche premier Kroesjtsjev aan Amerika of ficieel te negeren. Niet alle leiders van de bond zijn het met dit besluit eens. Zeker twee ondervoorzitters Walter Reuther en James Carey hebben te kennen ge geven dat zij met de Russische leider zul len spreken als zij er de gelegenheid toe krijgen. De voorzitter van het vakverbond, George Meany, zei niets te willen weten van een voorstel om Kroesjtsjev uit te no digen het woord te voeren op de conventie van de bond, die volgende maand in San Francisco wordt gehouden. (AFP) De New York Herald Tribune schrijft dat Eisenhower en Kroesjtsjev bij hun wederzijdse bezoeken zeker zullen trachten een sfeer te scheppen waarin een regeling van de kwestie-Berlijn mogelijk is. Als men echter rekening houdt met de belangen en de verplichtingen van de Ver enigde Staten, bestaat er maar weinig kans dat een voorstel van de Russische premier ernstig in overweging zal worden genomen. (Er gaan geruchten dat de Sovjet-Unie eventueel akkoord zou gaan met het in stellen van een corridor van West-Berlijn naar Wesl-Duitsland onder toezicht van de Bondsrepubliek, als West-Berlijn recht streeks onder het gezag van l^onn wordt geplaatst). WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se luchtmacht is er opnieuw niet in ge slaagd de capsule met instrumenten van een „Discoverer"-satelliet dit keer de Ontdekker VI te bergen. De capsule werd geheel volgens plan om 23.37 uur boven de Stille Zuidzee uitgesto ten. Doch bij de vloot C-119 vliegtuigen, die tot taak hadden de capsule op te van gen werd niets waargenomen. Er werden ook geen radiosignalen gehoord. Het wordt onwaarschijnlijk geacht dat de capsule nog zal worden gevonden. Het was de derde uitgestoten ruimtecabine uit een Discove rer welke niet werd teruggevonden. GENèVE (Reuter) Mede namens Groot- Brittannië heeft de Amerikaanse afgevaar digde op de driemogendhedenconferentie te Genève over controle op kernwapen proeven, op de bijeenkomst van donderdag voorgesteld de besprekingen enkele weken op te schorten, aldus is van conferentie zijde meegedeeld. De Russische afgevaar digde schijnt dit voorstel in beginsel aan vaard te hebben. Over de precieze vaststel ling van het reces wordt nog nader over legd. AOSTA (AFP) Amerikanen zijn ge wend naar de toekomst te blikken en zij combineren deze neiging ook sterk met hun organisatievermogen. Dat moest woensdag tot zijn schade ook een hotel- dirceteur in de Italiaanse stad Aosta ondervinden. Al geruime tijd geleden had den 39 Amerikanen, die een reis naar Italië op hun programma hadden staan, voor de 19de augustus een copieus diner bij hem besteld. De hoteleigenaar voelde zich gevleid door een opdracht van zo ver, deed zijn inkopen en liet woensdagmorgen met de uiterste zorg de bestelde spijzen in zijn keuken bereiden. Het liep tegen het middaguur en de tafels stonden keurig gedekt op de eters te wachten. Een uur later had echter nog geen gast zich laten zien. De chefkok liet al ietwat brommerig weten, dat het geen sinecure was al die spijzen warm en vers te houden, maar de directeur wilde nog niet aan een mis plaatste grap geloven. Toen er echter om drie uur nog geen Amerikaanse bus zijn parkeerterreintje was opgereden, keek de woedende en transpirerende hoteleigenaar de bewuste brief nog eens door. En daar stond duidelijk:19 augustus 1960 Professor Mogens Fog, een Deense arts en oud-parlementslid, heeft volgens zijn zeggen geen visum gekregen om een me disch congres in de Verenigde Staten bij te wonen, omdat hij communist is ge weest. Professor Fog zou de Deense artsver eniging en de vereniging van jonge artsen vertegenwoordigen op het deze maand in Chicago te houden wereldcongres. De hoogleraar is parlementslid geweest van 1945 tot 1950 en steunde in het algemeen de communistische koers. Hij is sinds 1941 geen lid van de partij geweest. Het onafhankelijke Deense blad „Infor mation schrijft in een hoofdartikel dat dit soort besluiten het communisme een gro tere dienst bewijst dan professor Fog ooit gedaan zou kunnen hebben. Washington heeft volgens UPI ook een visum geweigerd aan dr. Christian Crone, een vroegere communist. De derde Deen se afgevaardigde kreeg wel een visum. Het is een keer eerder gebeurd, dat een Deense dokter een visum geweigerd werd, maar na bemiddeling van de Deense me dische vereniging werd het later toch verstrekt. Advertentie MANILLA (UPI) Een schip met meer dan honderd opvarenden dat de dienst tussen een paar eilanden onderhoudt, de Pilar II, is donderdag omgeslagen en ge zonken voor de noordelijke kust van het eiland Palawan in de westelijke Philippij- nen, zo is vandaag in Manilla vernomen. Tot nu toe zouden slechts zeven mensen gered zijn. De Philippijnse marine heeft het pa trouilleschip Bohol onmiddellijk naar de plek van de ramp gezonden om naar over levenden te zoeken. Volgens een S.O.S -boodschap, in Manilla ontvangen, bevindt de vissersboot Feng- nam Benz zich in moeilijkhedn voor de oostkust van Luzon. De kiel van het schip zou water doorlaten en het schip zou snel vollopen. Hierdoor en ook door de sterke wind en de sterke stroom dreigde het schip snel te zinken. Advertentie v. 'V.' i*l*« rn tMndcU dan arule U EEN FRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT I Het Belgische commissariaat-generaal voor het toerisme heeft berekend dat in 1958 ruim twee miljoen Nederlanders de wereldtentoonstelling in Brussel hebben bezocht. Daarmee staat Nederland boven aan de lijst van buitenlandse bezoekers aan de Expo, waarvan het totaal op onge veer zeven miljoen wordt geraamd. Slechts een zeer klein deel van de Nederlandse bezoekers bleef langer dan één dag. Ver reweg het grootste deel maakte de reis naar Brussel met een van de talrijke auto busondernemingen, de twintig normale dagelijkse treinverbindingen of reisde met een van de 230 speciaal voor dc Expo in gelegde treinen. Het aantal Fransen is berekend op nau welijks 1.75 miljoen, waarmee zij de twee de plaats innemen, gevolgd door Duits land met 1.5 miljoen; Engeland met 630.000, de Verenigde Staten met 336.00. Zwitser land met 140.000 en Italië met 106.000 be zoekers. De ontvangsten uit het buitenlandse be zoek in 1958 aan België is op 650.000.000 geraamd. WENEN (Reuter/UPI) „De Russische troepen zullen zich eens uit Hongarije te rugtrekken", aldus heeft de secretaris-ge neraal van de Hongaarse (communistische) arbeiderspartij, Kadar, in Gyoer verklaard Kadar sprak ter gelegenheid van de her denking van de volksdemocratische grond wet. Sprekend over de terugtrekking van de Russische troepen merkte Kadar op dat het westen hier niet al te veel van moet verwachten. „Wij hebben een sterke staat opgebouwd om de volksdemocratie tegen alle reactionaire en staatsgevaar lijke activiteit te beschermen", zo zei hij Duizenden Hongaren woonden in en buiten de basiliek te Boedapest de mis bij ter viering van de feestdag van Sint Ste- fanus, de landspatroon, terwijl de com munistische autoriteiten de tiende ver jaardag van de grondwet vierden. Op een kilometer afstand van de basi liek droeg kardinaal Mindszenty in een zaamheid de mis op binnen de muren van de Amerikaanse legatie waar hij als Hon gaars primaat na de opstand van 1956 asiel kreeg. (Vervolg van pagina 1) A' is 't bouwen van een schip 'n kwestie tie van teamwork, ir. Van der Pols wil de niet nalaten op te merken dat de heer De Monchy met enige gedachten een bij zonder stempel heeft gedrukt op het ont werp van dit schip, dat de bouwer wilde betitelen als „het ideale passagiersschip", met name de plaatsing van de machines in het achterschip, de horizontale indeling en de dubbele schaartrap. Ir. Van der Pols gaf de verzekering dat de bouw van de „Rotterdam" nog jaren lang in de herinnering van allen, die er aan medewerkten, zal blijven voortduren. Hij besloot zijn toespraak met commo dore Bonman toe te wensen dat het trotse schip een gelukkig schip zou zijn. Dank aan de werf De hoofddirecteur van de H.A.L., de heer W. H. de Monchy, zei dat hij de spreuk „Laat uw leven sober zijn maar rijk aan feesten" die hij kort geleden on der ogen kreeg, zeer toepasselijk vond voor de H.A.L., sober in de zin van sim pele toewijzing bij het verrichten van de taak die ligt te wachten, maar rijk aan feesten. Wat dit laatste betreft memoreer de hij de vier feesten van de afgelopen twee en een half jaar: de proeftocht van de „Statendam", die door Prinses Beatrix werd gedoopt, de tewaterlating van de „Rotterdam" door de Koningin, deze proeftocht en het feit dat Prinses Beatrix de eerste reis zal meemaken. Hij memo reerde de steun die ook van het vorige ka binet bij de bouw was ondervonden en hij drukte er zijn spijt over uit dat zo weini gen van dit kabinet op deze tocht aanwe zig waren. In zijn volgende woorden van dank tot alle medewerkers betrok de heer De Monchy speciaal ir. Knop van de af deling nieuwbouw, die erin geslaagd was van de machinekamer een technisch pa leis te maken. Na drie jaren van sober heid is er nu dit koninklijke feest, het feest van het gereedkomen van de „Rot terdam" en de overdracht van de werf aan de rederij. Tot slot verzocht de heer De Monchy het glas te heffen op de dui zenden van hoog tot laag die hun energie, bekwaamheid en toewijding jarenlang ge geven hebben aan de bouw van het vlag- geschip van de Nederlandse koopvaardij. Nationale gebeurtenis Een geestig woord tot slot, sprak de mi nister-president, prof. De Quay. Hij wil de in de overname van de „Rotterdam" een nationale gebeurtenis zien. Als zeeva rend volk maakt onze koopvaardij onze kracht en glorie uit. Een schip als de „Rot terdam" behoort tot onze ambassadeurs, die laten zien waartoe de Nederlandse scheepvaart en scheepsbouw in staat zijn. Het bouwen van een schip is een compro mis en zal altijd iets in zich hebben van het onvolmaakte. „Richt men op deze schone avond hier op zee de blik naar bo ven clan ziet men het volmaakte," zei prof. De Quay, die de H.A.L. geluk wenste met dit schip. In de lounge van het promenadedek werd na 't diner een zo genoemde „floor show" gegeven waaraan medewerkten Ri ta Reys, Pim Jacobs, de goochelaar Phoa yn Tiong, een Spaans danspaar en Jan Oradi en die ook door de Koningin en Prins Bernhard werd bijgewoond. Tot laat in de nacht duurde het feest van de overneming voort. Omstreeks 7 uur he denmorgen liep de „Rotterdam", die ge durende de nacht voor de Nederlandse kust tot Den Helder had gekruist, de Wa terweg binnen. „Zolang er kinderen zijn zal er een cir cus zijn," heeft de circusdirecteur Karei Strassburger eens gezegd. Maar het zijn niet alleen kinderen, die in verrukking ko men van die wereld van klatergoud, van mensen, dieren en muziek. Ook talloze ouderen worden erdoor geboeid. Tien jaar geleden stonden in het jaar beursrestaurant te Utrecht twee mannen een gehoor van twintig personen toe te spreken. Zij waren de circusdeskundige J. van Doveren en de Overveense paarden kenner J. J Lijsen, die voorstelden een club van circusvrienden op te richten. De geestdrift van die oprichters is overgesla gen op honderden leden. Nu, na tien jaar, is die club een bloeiende vereniging. Haar lijfblad, „De Piste", heeft een unieke plaats ingenomen te midden van de circus tijdschriften in Europa. Als de circus-enthousiasten zich ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van de club in Amsterdam aan een feestelijk diner zetten, zullen ruim twintig bestuurs leden van soortgelijke clubs in Engeland, Frankrijk, België, Duitsland, Denemarken en Italië als gasten mede-aanzitten. Zij zullen elkaar daarna opnieuw ontmoeten, eerst in dierenpark Wassenaar, waar de dieren-psycholoog Hans Rensebrink zal spreken, en nadien bij een feestelijke voor stelling van circus Strassburger in Sche- veningen. Opmerkelijk is dat de meeste leden in het dagelijks leven buiten de circuswereld staan. De ledenlijst bevat weliswaar na men van cix-cusdirecties, van artiesten en van voormalig circuspersoneel, maar de overgrote meerderheid wordt toch ge vormd door mensen met de meest uiteen lopende beroepen, van havenarbeider tot rechter, mensen, die door hun club bij tijd en wijle uit hun dagelijkse werk worden gehaald om in een romantische wereld te worden binnengeleid. Wat men zoal doet? Gezamenlijk cir cusvoorstellingen bijwonen en nader con tact zoeken met de artiesten om kennis te nemen van hun ervaringen met de die ren, bijeenkomsten bezoeken, waar men diep ingaat op de talloze facetten van de circuswereld. En dan vinden natuurlijk de verzamelaars elkaar voor het uitwisselen van affiches en programmaboekjes, het spelen van nieuwe grammofoonplaten met circusmuziek en het bespreken van circus litteratuur. Tweeduizend circusboeken Er is bijzonder veel gepubliceerd op het gebied van het circus. Het bestuurslid de heer K. D. Hartmans kan bogen op de grootste verzameling circusboeken in Ne derland: hij heeft er 2000. De Club van Cir cusvrienden maakt voorts propaganda om het „hooggeëerd publiek" naar het circus te trekken. De circusondernemingen ma ken een moeilijke tijd door Het is niet al leen de televisie, die ook het circusbezoek beïnvloedt, het zijn voornamelijk de ge stegen kosten, die de exploitatie bemoei lijken. Nederland telt op het ogenblik vier cir cusondernemingen. De grootste is die van Strassburger, die onlangs van een Scan dinavische tournee is teruggekeerd. De tweede is curcus Mullens, dat dit seizoen in verband met het bezoekende Duitse cir cus Krone niet mag reizen. Dan is er de onderneming van de sympathieke Bra bantse circusfamilie Van Bever, die vol gende maand nog een serie voorstellingen in het zuiden geeft. En ten slotte komt cir cus Boltini, dat dit jaar ondanks de con currentie van Krone met twee circusten ten onder een Italiaanse en onder een Mexicaanse naam het land doorkruist, en dat plannen koestert om volgend jaar deze beide bedrijven samen te voegen tot één groot circus. De kosten zijn voor de circusdirecties de laatste tientallen jaren steeds gestegen, niet alleen die der belas tingen en staangelden, maar vooral de loonkosten van het personeel en de ho noraria der artiesten. Daarbij komen de enorme bedragen, die moeten worden uit gegeven voor het materiaal, dat bij het reizen veel te lijden heeft, en voor de voe ding van de dieren. LITTLE ROCK (UPI) Te Fairfax, in de staat Virginia, is bij de federale dis trictsrechtbank namens 26 negerkinderen het verzoek ingediend hun toelating te ge lasten op acht blanke scholen in de Coun ty Fairfax, een streek, die tegenover Washington aan de Potomac ligt. Het ver zoek is ingediend door de N.A.A.C.P.. De N.A.A.C.P. vraagt de toelating van 20 kin deren tot de lagere school en van 6 tot de middelbare school. Het is de eerste ge rechtelijk geding tegen de County Fairfax, welke weliswaar vrijwillig een plan voor opheffing van de rassenscheiding bij het onderwijs had opgesteld, doch sindsdien steeds heeft geweigerd daarvan de bijzon derheden bekend te maken. Dc 26 kinderen hadden nul op het request gekregen toen zij zich op de blanke scholen wilden laten inschrijven. Dat alles moet worden verdiend in een vrij kort seizoen. In het circus gaan enor me bedragen om. De directies kunnen na een maand van goedbezette voorstellingen rijk zijn. Zij kunnen, als er weinig publiek komt, in één maand ook failliet zijn. Dat is de reden, waarom buitenstaanders nim mer geld in een circus zullen steken. De directies staan alleen in hun moeilijke taak om het circus draaiende te houden. Zij kunnen echter rekenen op de morele steun van de Club van Circusvrienden, zo heeft voorzitter mr. A. Spruit verzekerd Ter gelegenheid van het tienjarig be staan zullen er de komende maanden pro- pagandabijeenkomsten worden gehouden in Amsterdam, Rotterdam, Arnhem, Gro ningen, Leeuwarden en Utrecht. Twee meisjes, de 17-jarige Corrie Bon net en de 16-jarige Ada Verberg, beiden uit Leiden, worden sinds zaterdagavond vermist. De meisjes waren zaterdagavond naar De Kaag gegaan om te dansen in een café. Daar zijn ze omstreeks kwart over twaalf vertrokken. Twee jongens zouden hen achter op de bromfiets naar huis bren gen. Bij Roelof arendsveen kreeg een dezer jongens pech met zijn bromfiets, waarna de meisjes door twee andere jongens op bromfietsen naar Leiden zijn gebracht, waar zij tussen 3 en 4 uur in de nacht aan kwamen. Ze zijn echter niet naar huis ge gaan. Zondagavond hebben de meisjes van Oegstgeest uit tweemaal opgebeld naar een vriend, aan wie zij vertelden dat zij niet naar huis durfden. I'ri de loop van zondag zijn beiden nog in Noordwijk gezien. Maandagmiddag zouden ze in Leiden zijn gesignaleerd. De meisjes hadden ieder drie gulden bij zich toen ze zaterdagavond vertrokken. Ada had haar ouders verteld ergens in Lei den met een vriendinnetje te gaan dansen. Ze was gekleed in een wit jasje, oranje rok, wit bloesje, blauwe schoenen met naalhak. Zij is echter met haar vriendin naar de Kaag vertrokken en heeft zich daar verkleed in kleding die ze reeds eer der bij Corrie had gebracht: een grijze trui, een paarse lange broek en bruine sandalen. Haar signalement luidt: 16 jaar oud, 1.70 lang, kort lichtblond krullend haar, blau we ogen en normaal postuur. Het signalement van de 17-jarige Corrie Bonnet luidt: flink postuur, 1.70 lang, don ker loshangend haar, blauwe ogen, blozend gelaat. Zij droeg een grijze trui met v-hals, een lichtblauwe lange broek (ze had ook een rode lange broek bij zich) en bruine sandalen. De ouders hebben de vermissing van de meisjes maandag bij de politie te Leiden aangegeven. De vaders zijn de afgelopen dagen in verscheidene plaatsen in de om geving op onderzoek uitgegaan. De meis jes hebben geen passen of andere identi teitspapieren bij zich. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Generale Synode tot predikant voor buitengewone werkzaam heden (geestelijke verzorging leger): E. P. Kuin te Winkel (N.-H.); te Nederhemert (toez.): A. J. Wijnmalen te Maartensdijk (U.). Geref. Kerken Aangenomen naar Aalten (vac. J. van Wijngaarden): J. Rinzema, evang. predi kant te Baarn, die bedankte voor 's Grave- land, Papendrecht en voor Wormer. Advertentie De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9