De Middenstandsbond en het nieuwe loonbeleid HET WEER Von Manteuffel veroordeeld tot H jaar V.S.V.-Hermes D.V.S. BELGIE DOORKRUIST STREVEN VAN GENERAAL DE GAULLE Kroesjtsjev zal in Washington een persconferentie houden De geruchten over het aftreden van Debré lijken ongegrond Beloning van individuele prestaties ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1959 44e JAARGANG NUMMER 244 Zon maakte overuren Zonnige perioden Aan het strand Vakantie loopt ten einde Wigtiy en Gilson pogen de NAVO te versterken Goedkoper en beter Op 18 september een rede in de UNO-Assemblee ƒ6475.- A. J. Rotteveel's Automobielbedrijf Manchester Guardian heet voortaan alleen Guardian Anne Heaton mag niet meer dansen Het woord is aan Zware schade aan het fruit op Schouwen door hagelbui Tegenslag bij de bouw van reactor in Petten Verdwenen Leidse meisjes waren in Helmond In de krant van heden: Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuicIen. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat. 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofd red. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR V E L S E N - IJ M UID E N, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 et. Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj, Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De vakafdelingsraad van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond die 53 vakorganisaties in midden- en kleinbedrijf in Nederland, vertegen woordigt, is tc Utrecht bijeen geweest ter bespreking van het nieuwe loon. beleid der regering. De vergadering was van mening, dat, willen een ver dergaande inflatie en een nieuwe bestedingsbeperking worden vermeden, de meer gedifferentieerde loonvorming met vastberaden voorzichtigheid dient te worden gehanteerd, zowel door de bedrijfstakgewijze organisaties van werkgevers en werknemers als door de toetsende organen en de regering. Hoewel men het toekennen van grotere verantwoorde lijkheid aan het georganiseerde bedrijfsleven in beginsel toejuicht, bestaan er toch verschillende praktische bezwaren. De huidige spanningen op de arbeidsmarkt geven daartoe aanleiding. Indien er in bepaalde bedrijfstakken van het midden- en kleinbedrijf ruim te bestaat, waardoor het mogelijk wordt zonder verhoging van prijzen verbetering van arbeidsvoorwaarden toe te staan, dan dient naar de mening van de K.N.M.B. deze ruimte primair te worden gebruikt voor de beloning van individuele prestaties er. be kwaamheden. Voorts dient daar, waar daartoe aanleiding bestaat, de ruimte t? worden gebruikt voor pensioen- en spaarregelingen en andere bezitsbe- vorderende maatregelen, op welke ge bieden bij verscheidene branches nog achterstand bestaat. In overeenstemming met het standpunt v;,n de regering is de K.N.M.B. van oor deel, dat geen verbetering van arbeids voorwaarden dient te worden toegestaan, welke niet uit toegenomen arbeidsproduk- tiviteit kan worden gefinancierd. Aantas ting van rentabiliteit dient te worden ver meden, terwijl voorts het ondernemers- inkomen evenredig dient te worden aange past Het zou derhalve volgens de K.N.M.B. onaanvaardbaar zijn, indien enige bedrijfstak of onderneming zich hieraan zou willen onttrekken door de hogere arbeidskosten geheel of ten dele op haar afnemers in het midden- en klein bedrijf door middel van margeverlaging af te wentelen. Eventuele verkorting van arbeidstijd dient naar de mening van de K.N.M.B. te worden beoordeeld in het kader van de mogelijkheid welke de bestedingsruimte in de bedrijfstak toelaat. Overigens dient in dit verband te worden gewezen op het toenemende euvel van de „zwarte arbeid" als gevolg van meer vrije tijd. Alle bij de gedifferentieerde loonvorming betrokken partijen behoren ernstig reke ning te houden met de belangen van het midden- en kleinbedrijf, dat als distribu tie-, verzorgings- en dienstverlenings apparaat zeer belangrijke taken in het totaal van het bedrijfsleven moet kunnen blijven verrichten, wil niet de gehele economische structuur ernstig worden ontwricht. (Van onze weerkundige medewerker In De Bilt werden gisteren, van 1 mei af, 1000 uren zon geregistreerd tegen nor maal 760 uren. Een zo groot aantal uren zonneschijn in vier opeenvolgende maan den is sinds het begin der zonneschijnregi- stratie, in 1899, niet voorgekomen. Jammer dat het hogedrukgebied, dat een weeklang droog weer met zon heeft ge bracht, er hard op achteruit gaat en boven Zuid-Zweden in het centrum een zwakke polsslag gaat vertonen. Nu liggen er, zoals vrijwel al de gehele zomer, geen actieve depressies op de loer die bij de eerste de beste gelegenheid gaan toeslaan, maar wel zullen er tijdens hel weekend plaatselijk enkele onweersbuien vallen. Achter deze buien zal wat minder warme lucht binnendringen, maar overi gens kan het weer nog een zomers karak ter houden. Verleden jaar vielen er op deze zater dagavond in Zuid-Holland zeer zware buien waarbij delen van Den Haag en Scheveningen onder water kwamen te staan. In enkele uren viel er in Schevenin gen 70 mm. regen en in Den Haag ruim 50. De taptoe in Delft werd overspoeld door regenwater (28 mm). Verwachting tot morgenavond: Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Van nacht hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. Wisselvallig strandweer met kans op een regen- of onweersbui. Zwak ke wind tussen zuid en west. Tem peratuur omstreeks 22 gr. C. Zee water minder troebel, zwakke bran ding, temperatuur 19 gr. C. Laag water 's middags om half drie, hoog water 's avonds kwart voor zeven. Strand voor fietsen be rijdbaar van 's morgens half elf tot 's middags half vijf. Maandag laag water 's middags half drie, hoog water 's avonds half acht. Strand voor fietsen berijdbaar van elf uur 's morgens tot half zes 's avonds. In Markelo botsten een autobusje van een aannemersbedrijf en een zware vrachtauto in volle vaart tegen elkaar. Van het busje bleven slechts enkele wrakstukken over. Twee van de vier inzittenden vonden de dood. Op de achtergrond de vrachtauto, die tegen een boom tot stilstand kwam. Voor het merendeel van de school jeugd zit de grote vakantie er weer op: maandag begint voor hen een nieuw schooljaar. Ook onder de Vakantie spel en van het Haarlems Speeltuinverbond is een streep gezet. In de afgelopen vier weken heeft de vakantiecommissie vele duizenden kin deren met allerlei evenementen plezie rig beziggehouden. Zelden zijn boven dien de spelen door zulk fraai weer als deze zomer begunstigd. Op het grote sluitingsfeest, dat vrijdag op het EDO-terrein in het Noorder sportpark werd aangericht, waren ongeveer vier duizend kinderen te gast. De in het programma optredende clowns zorgden er wel voor dat. deze laatste brok van de vakantie-koek met smaak werd genuttigd! (Van onze correspondent in Brussel) Sedert ruim twee maanden heeft de Bel gische minister van Buitenlandse Zaken Wigny, een diplomatieke actie ingezet om méér en beter overleg te doen plegen in de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Die actie wordt sterk gesteund door de Belgische minister van Defensie, de heer Arthur Gilson. Het loont de moeite om de redenen uiteen te zetten van die her nieuwde belangstelling van een klein land als België vor een militaire organi satie, waarin de Verenigde Staten een gro te rol spelen. In de eerste plaats is ons uit gesprek ken met minister Wigny gebleken, dat de Belgische bewindsman een zeer goed in zicht heeft in de problemen van de we reldpolitiek. Hij ziet duidelijk de Russi sche bedreiging en wil bijvoorbeeld niets weten van het terugtrekken van de twee Belgische divisies, die in West-Duitsland (in Keulen en omgeving) zijn gestatio neerd. Sedert België zelf de legeringskos- ten moet dragen, is er op het eerste ge zicht geen enkele reden om die divisies niet in België te laten oefenen. Dat zou bijvoorbeeld ten goede komen van de af gelegen Ardennen waar de arme bevol king aan de troepen wat zou verdienen. De minister is overigens van oordeel, dat de aanwezigheid van Atlantische troepen in West-Duitsland dienstig is voor het be houd van de wereldvrede. Een aanval op West-Duitsland of een ander punt van de Atlantische linie die van Narvik tot de Bosporus loopt automatisch oorlog bete kent. Minister Wigny is het eens met zijn socialistische voorganger Spaak, thans secretaris-generaal van de NAVO, die on langs verklaarde, dat de grote verdienste van de NAVO tot nu toe is geweest, dat de Russen in Eui'opa sedert tien jaren niet verder konden komen. Die militaire solidariteit met de NAVO- bondgenoten belet echter niet dat de Bel gische regering, en voornamelijk de bei de genoemde ministers, zich ongerust WASHINGTON (UPI) Premier Kroesj tsjev zal öp 16 september in de Ameri kaanse National Press Club een toespraak en een persconferentie houden. De jour nalisten behoeven de vragen niet vooraf in te dienen. De bijeenkomst zal door ra dio en televisie die twee uur zendtijd hebben aangeboden door de gehele Ver enigde Staten worden uitgezonden. De Russische premier komt op 15 sep tember voor een bezoek van twaalf dagen aan. Na een verblijf van drie dagen in Washington gaat hij naar New York waar hij op 18 september voor de UNO-Assem- blee zal spreken op uitnodiging van Ham- marskjoeld. Kroesjtsjev zal ook San Francisco, Los Angeles, Des Moines, en Pittsburg bezoe ken. Op 27 september heeft hij in Wash ington een laatste onderhoud met Eisen hower. Meer dan driehonderd steden, vereni gingen en particulieren hebben het State Department meegedeeld, dat zij gaarne bezoek van Kroesjtsjev ontvangen. Vier honderd Amerikaanse en buitenlandse verslaggevers hebben toestemming ge vraagd om Kroesjtsjev op zijn reis te volgen. Velen zullen moeten worden af gewezen. De Amerikaanse autoriteiten willen niet, dat de Russische premier door zo'n groot aantal journalisten in zijn be wegingen en zijn contact met het Ameri kaanse volk wordt belemmerd. Advertentie Reeds leverbaar vanaf Dr. D. Bakkerlaan 12-16, Bloemendaal Telefoon 57.500 - 57.501 Kroesjtsjev heeft de regering van Cana da meegedeeld, dat het hem niet mogelijk zal zijn ook Canada te bezoeken. Hij stelt de uitnodiging van Canada zeer op prijs, maar reeds gemaakte afspraken laten hem geen tijd. Adlai Stevenson, leider van de Demo cratische partij heeft, bij zijn terugkeer in New York van een reis van twee maanden door Europa verklaard erg ver rast te zijn over Eisenhowers „plotselinge afwijking van Dulles' politiek" door ak koord te gaan met een bezoek van Kroesj tsjev en door zijn bereidverklaring naar Moskou te gaan. Hier en daar in Europa ontdekte ik enige bezorgdheid, maar ik ben er zeker van dat Eisenhowers bezoek aan Europa die bezorgdheid zal wegne men, aldus Stevenson. De vroegere Democratische president Truman heeft gezegd dat hij Kroesjtsjev graag zal ontmoeten. maken over een tendens die sedert de re gering-De Gaulle in Parijs veld lijkt te winnen. In zijn „grootheidswaan" zo als het hier wordt genoemd, wil De Gaul le meer en meer de opvatting ingang doen vinden, dat de grote vraagstukken in de NAVO door een Amerikaans-Brits- Frans directorium moet worden geregeld. Van het directorium heeft Wigny zich x-eeds meer dan eens onverzoenlijk tegen stander verklaard. Vandaar ook de intensieve diplomatieke actie van Brus sel om voorafgaand NAVO-overleg met Eisenhower en Herter te doen plegen. Die diplomatieke actie vond gehoor bij andere kleine landen, zoals Turkije (dat liever een minister- of regeringsleidersconfe rentie had gewild), in Griekenland, en in Italië dat zich niet als een der groten mag rekenen. Ht resultaat van die actie is dat de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Herter op 4 september te Parijs de vergadering van de permanente N.A.V.O.-afgevaardigden zal voorzitten, waarbij de ministers van Buitenlandse Zaken van enkele landen zullen aanwe zig zijn. De Westduitse minister van Buitenland se Zaken zal de vergadering niet bijwo nen, omdat hij, zo is in Bonn bekendge maakt. reeds tevoren gelegenheid gehad zal hebben met Eisenhower te spreken. Mr. Luns kan, wegens zijn bootreis naai de Verenigde Staten, evenmin aanwezig zijn Vóór de grote ontmoetingen van Eisenhower met Kroesjtsjev zal de pre sident der Verenigde Staten dus ook het standpunt der kleine landen horen en daar was het de Belgische minister om te doen. Wigny speelt in dat opzicht in de kaart van minister Luns, daar de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken als beurt-president van de NAVO-raad niet openlijk voor de kleine landen kan op komen. Beter, goedkkoper Op het technisch-militaire vlak volgt de Belgische minister van Defensie een pa rallel lopende lijn. Het is wel duidelijk, dat de nieuwe wapens van de Verenigde Staten moeten komen, of van een der gro te landen, maar een beter gecoördineer de samenwerking van de NAVO-landen zou de kosten van de militaire produktie sterk kunnen doen afnemen. De NAVO is niet ver gevorderd op het gebied van de stan daardisatie van het militair materieel. Het Amerikaanse leger en het Franse le ger moeten op zeer veel gebieden een to taal verschillende uitrusting produceren, en dat militair materieel is in Frankrijk duurder dan in de Verenigde Staten. Een standaardisatie van de bewapening in de NAVO zou de investeringen in nieuw mi litair materiaal met tien tot twintig per cent kunnen verminderen, wat op de mili taire begrotingen flinke besparingen mo gelijk zou maken. De Belgisch-Nederland- se samenwerking voor de produktie en de montage van de jachtvliegtuigen, die goe de resultaten opleverde, zal zeer waar schijnlijk worden herhaald wanneer de luchtmacht in de beide landen moet wor den vernieuwd en gemoderniseerd. Die sa menwerking is zo vanzelfsprekend dat zij zich automatisch aandient. Een grotere integratie van de legereenheden en hun materieel zou bovendien veel tijd en geld besparen. Het wekt enige verbazing dat men op dat gebied niet ver is gevorderd en dat de NAVO anno 1959 nog een mili tair verbond is van het vooroorlogse type terwijl de Russen op enkele kilometers van Berlijn een formidabele geünificeer de legermacht hebben opgesteld. DUSSELDORP (Reuter) De vroe gere tank-generaal Hasso von Man teuffel is tot achttien maanden gevange nisstraf veroordeeld, omdat hij bevolen had een ondergeschikte aan het Russi sche front dood te schieten wegens plichts verzuim. Von Manteuffel werd schuldig bevonden aan manslag, ondanks zijn ver weer dat hij zijn bevel had gegeven om een afschrikwekkend voorbeeld te stellen in het belang der troepen. Volgens de tenlastelegging waren des tijds twee militairen voor een krijgsraad gebracht, omdat zij tijdens een Russische aanval zouden zijn gedeserteerd. De ene werd vrijgesproken en de andere tot twee jaar veroordeeld. Von Manteuffel had het eerste vonnis bekrachtigd, maar de an der terecht laten stellen, hetgeen enige uren later was geschied. De openbare aan klager, die donderdag twee jaar gevange nisstraf eiste, was echter van oordeel, dat een dergelijke maatregel volkomen onno dig was geweest, omdat de discipline en het moreel onder de troepen uitstekend waren. De president van de rechtbank, die het vonnis toelichtte, vex-klaarde dat men de vraag, of de order van Hitier wettig was of niet, buiten beschouwing had gelaten. Als Von Manteuffel de order goed zou heb ben bestudeerd, zou hij opgemerkt hebben dat zij alleen disciplinaire actie „ter plaatse" toestond. De rechtbank betwij felde of er begin 1944 van een noodtoestand in de zevende pantserdivisie sprake was, daar het moreel en de discipline onaan getast waren. Von Manteuffel deelde na de uitspraak mee dat hij zijn advocaat zou vragen, de mogelijkheid van wen beroep tegen het zijns inziens onrechtvaai-dige vonni» onderzoeken. MANCHESTER (Reuter) De „Man chester Guardian", het bekendste van de Britse provinciale dagbladen, zal met in gang van maandag nog slechts „Guar dian" heten. Dit betekent geen wijziging van politiek, zegt het blad. Het is de er kenning van een bestaande toestand. De Guardian is al jaren lang een nationaal blad. Het grootste deel van de lezers woont buiten Noordwest-Engeland, aldus de mededeling. LONDEN (UPI) Aan de carrière van de prima ballerina van het Engelse Royal Ballet, Anne Heaton, is onverwachts een einde gekomen. Wegens gewrichtsreu- matiek in haar rechtervoet heeft de dok ter haar verboden te dansen. Anne Heaton had reeds drie jaar pijn in haar voet. Het verbod kwam voor haar niet geheel onverwacht. Zij ontving haar opleiding aan de Sadlers Wells-ballet- school. Vorig jaar leidde zij een tournee van het Sadlex-s Wells Ballet door Austra lië en Nieuw-Zeeland. Anonymus: Het geheim van een gelukkig leven is niet, te doen wat ge plezierig vindt, doch plezierig te vinden wat ge te doen hebt. Op verschillende plaatsen in West-Ne derland is het gisteravond gaan onweren. Een bui, die zich tegen vijven boven de westhoek van Schouwen ontlastte en die tien minuten duux-de ging gepaard met zware hagel. Er vielen hagelstenen zo groot als duiveneieren. De hagelstx-ook, die van zuid naar noord over het eiland trok en een breedt had van ongeveer 800 meter, bracht grote schade toe aan landbouw- en fx-uitteeltge- wassen: 200.000 kg. appels en peren wer den zwaar beschadigd. Door windstoten tijdens onweer en door de opkomende vloed kwamen twee Duitse kanovaardex-s bij Hoek van Holland in moeilijkheden. De kano werd tegen de Noorderpier gedrukt. De bemanning van de reddingvlet „Goudriaan" heeft één van de mannen aan boord genomen en de ka no geborgen. De tweede man had reeds kans gezien langs de golfbreker naar het strand te klauteren. Feesttent vernield In Giethoorn is gisteravond tijdens een onweersbui een grote feesttent, waarin een toneelgezelschap zou optreden, uiteen gewaaid en totaal vernield. De tent was ten dele gevuld met be zoekers, die, toen de windvlagen het tent doek openreten, naar buiten drongen. Hierbij werden enige personen onder de voet gelopen. Zij liepen echter geen ern stig letsel op. Allen slaagden er tenslotte in de tent te verlaten, voordat deze in stortte. Een meisje, dat een klap van een der steunpalen kreeg, geraakte een ogenblik bewusteloos. Een orkestje, dat in de tent was opgetreden, zag een deel van haar instrumenten vex-nield. Een grote hoeveel heid consumptie-artikelen ging verloren. Doornik De toren van de Sint Jacobskerk in Door nik is vrijdag door de bliksem getroffen. De brand, die hierdoor ontstond in deze Romaanse toren uit de twaalfde eeuw, was men pas na meer dan twee uur meester. (Van onze correspondent in Parijs) In Parijse politieke kringen gaan hard nekkige geruchten ovear een spoedig af treden van minister-president Michel Debx-é. Er worden zelfs al namen genoemd van zijn kandidaten-opvolgers, die wor den gerekend tot de liberale kringen en die bovendien eerder technici zijn dan politici, waarmee ze juist aan de voorkeur van president De Gaulle zouden voldoen. Het is een publiek geheim dat de pre mier en president, speciaal over de Alge rijnse politiek, niet dezelfde inzichten en bedoelingen hebben. Wanneer men De Gaulle een patriot noemt, dan is Debré een nationalist. Ontegenzeggelijk denkt en voelt De Gaulle veel liberaler dan de pre mier die van een zekere geborneerdheid niet is vrij te pleiten. De geruchten wor den nog versterkt door het voornemen dat de minister van Financiën Pinay wordt toegedicht die om politieke en persoon- Het Reactorcenti'um Nederland heeft bij de bouw van de kernreactor in Petten tegenslag ondervonden, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat met de beproeving van de reactor niet voor begin 1960 een begin zal kunnen worden gemaakt. Dit wordt mee gedeeld in het jaax-verslag van het Reac torcentrum Nederland over 1958. Over deze tegenslag wordt ondermeer gezegd: De bijzondere vereisten, welke zich bij de bcuw van een reactor met bijbehorende installaties doen gelden, hebben de bij het constructiewerk betrokken industrieën voor tal van problemen gesteld, die in een bepaald geval belangx-ijke vertragingen hebben doen ontstaan, met de daaraan verbonden financiële consequenties. Moeilijkheden deden zich voor bij het lassen van de aluminium-pijpleidingen, die voor een groot deel in de betonnen bodems en wanden van de reactorbassins zijn weggewerkt. Het bleek niet mogelijk lassen te maken die aan de te stellen eisen voldeden. In december wist een lasser van een Zweedse firma, die op verzoek van het R.C.N. uit Zweden naar Petten was overgekomen een aantal acceptabele lassen te maken. Toen bleek dat het lasprobleem kon worden op gelost door een zorgvuldige voorbewex'king van de te lassen pijpstukken. Dit kon ech ter niet meer verhinderen dat aanzienlijk tijdverlies optrad, temeer daar niet alleen de montage van de reactor maar ook de bouw van de reactorbassins intussen geen voortgang kon vinden. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 FALCON WOLLEN TWEEDMANTELS lijke redenen de regering zou willen ver laten Het lijkt ons niettemin bijzonder on waarschijnlijk, dat op die dag al een re geringscrisis zou uitbreken In de eerste plaats, omdat Debré zich nog nooit open lijk tegen zijn heer en meester De Gaulle heeft verzet En verder omdat de grond wet van de vijfde republiek een crisis pas mogelijk maakt, wanneer het parle ment de regering heeft weggestuurd. Het parlement is op vakantie en men weet bo vendien dat het zijn eigen graf zou delven indien het zich tegen de regering en in werkelijkheid tegen De Gaulle zou verzet- ten Noch constitutioneel, noch politiek of psychologisch lijken de voorwaarden dus aanwezig voor een regeringscrisis op zeer korte termijn, of zelfs voor een vervan ging van Debré, die door De Gaulle voor vijf jaren in het zadel werd geplaatst. De twee Leidse meisjes, Ada Vex-berg en Cornelia Bonnet, die sinds maandag spoor loos waren, zijn terecht. Vanmorgen kreeg de Leidse politie een telefoontje, dat de twee meisjes bij een getrouwde zuster van Cornelia Bonnet in Helmond waren. De heer Bonnet is met zijn auto naar Hel mond gegaan om de meisjes te halen. Advertentie ZONDAG A.S. - 14.30 uur Leden, die hun kaart nog niet hebben afge haald. wordt geadviseerd vroegtijdig te komen ten einde lang wachten te vermijden. pag. Weerrapporten 1, 2 Economisch nieuws 2 Van dag tot dag3 Op de Praatstoel3 Taallaria 3 Filatelie3 Film5 Agenda 4 Uit stad en omgeving 4, 5, 6 Sport 7 T oneel 9 Erbij 11 t.m. 14 Kerkdiensten5 Beurs 10 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S. WAARIN OPGENOMEN ERBIJ.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 1