Enorme spanning in springconcours om de Grote Prijs van de Haven De opstellingen Gouden Droom kan zondag ten deel vallen aan Mangala SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE 19 Niet minder dan vijf ruiters kwamen tot vierde barrage op het C.H.I.O. Tragisch voorval op de vierde dag van CHIO Jack Kramer schorste Pancho Gonzales De Ronde van Zweden Luukkonen Europees kampioen vlieggewicht Schaduw Gered Sportwedstrijden Mannus W aakzaamheid Nieuwe generatie De Nederlandse zwemploeg voor Coatbridge ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1959 T ennis De spanning was er. Opeens. Vier da gen lang had men iets gemist op het 12de Rotterdamse C.H.I.O. En toen bij de bar rages van het internationale puissance springconcours om de Prijs van de Ha ven. kwam plotseling die opwindende sfeer binnen de poorten van de manege aan de Kralingse Weg. Het werd hoog tijd, want het concours dreigde al van een interna tionaal hippisch toppunt terug te vallen tot een gewoon alledaags concours hippi- que met veel ruiters, veel paarden en veel rubrieken. Maar bij de puissance was dat onmis bare element spanning dan toch einde lijk aanwezig. En in welke mate. Zelden Paardesport of nooit zal het zijn voorgekomen dat in een dergelijk concours vijf ruiters tot een derde barrage kwamen, daarin allen fout loos bleven en gezamenlijk overgingen naar een vierde ronde, waarna er toen nog zelfs een tweetal foutloos overbleef. Slechts het ingrijpen van de respectieve chefs d'equipe voorkwam toen het sprin gen van een vijfde barrage. Tweeëntwintig paarden startten in de eerste ronde hoewel er in het officiële pro gramma rond honderd vermeld stonden. Het parcours had een lengte van 540 me ter, er waren acht hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 m. De rijtijd bedroeg 108 sec. Opnieuw stelden de Ne derlandse ruiters teleur. Harry Wouters van den Oudenweyer werd met Hubertus door een fout en een weigering uitgescha keld, ritmeester Gruppelaar liep met In- compris 12 strafpunten op, de combinatie Arts-Hillary kreeg er vier en alleen de jeugdige Fries Tjeerd Velstra kwam met Kabila in de tweede ronde, waarin ook hij roemloos ten onder ging. Steeds vielen er enkele combinaties af, totdat in de derde barrage nog een vijf- Tijdens het concours hippique van de hackney's, ponniemaat, het eerste num mer op de vierde dag van het C.H.I.O. in Rotterdam, is de 68-jarige Johan Cas- pers uit Groningen aan een hartaanval overleden. Het trieste ongeval gebeurde terwijl de paarden voor de tribune wer den opgesteld voor de eerste keuring. Cas- pers, die „Browns Splendid Girl" van stal Witzand uit Blaricum reed, zakte op eens onderuit in zijn wagentje. Het stuur loos geworden paard liep zich toen vast tegen de railing. Twee toegesnelde artsen konden slechts de dood constateren. De wedstrijd werd afgelast en de deelnemers verlieten met hun paarden stapvoets de ring. Jphan Caspers was vooral in het noorden vari het land een zeer bekend rijder en trainer van hackney's en tuigpaarden. Tüj kreeg zijn opleiding bij Van der Drift in Groningen. Na de eerste wereldoorlog om streeks 1930 had Caspers bijzonder veel succes met „Jikko" en „Lumpo" beroemd heden onder de tuigpaarden. In de laatste jaren schakelde hij over op de hackney's. „Jose" en „Winston Cadet" waren de paarden, waarmee hij toen de meeste prij zen behaalde. tal was overgebleven. Opnieuw sprongen allen foutloos. Een vierde ronde was dus noodzakelijk. Wéér gingen de militairen onder het wakend oog van de heer Jur- gens aan het bouwen. De derde hindernis, een geelzwart plankenhek geflankeerd door twee muurtjes werd facultatief en nu telden nog: een losse wal met drie bomen erop, die op 1.50 meter gebracht was, en een hoge grauw-grijze massieve muur van 2.05 meter. Bij deze bodemgesteldheid een bijzonder zwaar obstakel. David Broome met Ballan Silver Night werd uitgeschakeld. De schimmelruin gooide de bovenste boom van de wal en weigerde toen voor de muur. Een tweede en derde weigering volgden en de moedi ge Brit, die vrijwel steeds met een van zijn paarden onder de prijswinnaars is, werd uitgebeld. Ala van Alfons Lütke Westhüs schoof een stuk uit de muur, vier strafpunten dus. Zou er nu dan eindelijk een beslis sing vallen? Het scheen dat Ann Towns- end de knoop ging doorhakken. Met veel geluk reed zij het parcours. Eerst raakte Bandit IV de veel gewraakte boom van de wal, die opsprong maar precies weer in de houders terugviel, en toen stoof het paard zo hard op de muur af dat het leek alsof de ruin er niet over maar doorheen wilde. Op het laatste moment kon Ann hem echter nog optrekken en bijna in een buikrol duikelde het paard over de 2.05 meter hoge hindernis. Foutloos! Aan de toejuichingen van de ongeveer 3000 toeschouwers scheen geen einde te komen. Even later laaide echter het ap plaus opnieuw op, toen de populaire Bubby Günther met Astral ook zonder strafpun ten bleef. Weer geen beslissing. Opnieuw een barrage tussen deze twee, want num mer vijf, Robert Grayston met Captain Bligh, had een weigering gehad voor de muur. Maar daar staken de beide chefs d'equipe toch een stokje voor. Zaterdag moet Ann Townsend op deze zelfde Bandit IV de finale van het Europe se kampioenschap rijden en daarin be hoort zij zeker niet tot de kanslozen. En voor beiden staat zondag nog een zware landen wedstrijd op het programma. Er werd dus toestemming gevraagd en ver kregen om de paarden terug te trekken en de eerste prijs te delen. Ann Townsend ver wierf bij loting de beker. Een prachtig en bijzonder spannend nummer was daarmee abrupt, maar zeer begrijpelijk, afgebro ken. De derde prijs was voor Grayston, Günther werd vierde en voor Broome was de vijfde plaats. Later op de middag deed deze Engels man 19 jaar en voor het eerst op een groot buitenlands concours het beter. Met Wildfire III sprong hij niet minder dan 840 punten bij elkaar in het spring concours „speel uw spel" om de Prijs van de Maas, een totaal dat door niemand ge ëvenaard, laat staan overtroffen kon wor den. Een tiental hindernissen had,een aan tal punten gekregen, van 10 tot'l'OÖ, afhan kelijk van het type en de moeilijkheid er van. Het ging erom zoveel mogelijk, en dan natuurlijk de hoogstgewaardeerde obsta kels te springen in de 60 seconden die iede re ruiter tot zijn beschikking kreeg. Claus Pade en Broome's landgenoot Michael Charlesworth benaderden hem het dichtst met 800 punten elk. Onnodig te zeggen dat er bij de eerste tien opnieuw geen Ne derlanders waren. „Pancho" Gonzales, de wereldkampioen der prof-tennissers, zal niet deelnemen aan de officieuse wereldkampioenschappen voor beroepspelers, die zondag in Parijs beginnen. Jack Kramer, de promotor van de prof- troep waartoe Gonzales behoort, verklaar de vrijdagavond in de Franse hoofdstad: „Gonzales heeft geweigerd te spelen. Ik heb hem daarom voor tien maanden ge schorst. Dat betekent voor hem een ver lies van 25.000 tot 50.000 dollar". Wielrennen Hagenaar Van der Pzitten eerste in tweede etappe De Hagenaar Joop van der Putten heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwe den gewonnen. Hij reed de 190,5 km van Vaexjoe naar Oskarshamn in 4 uur 33 min. en 50 sec. en was daarmee een secon de sneller dan de Deen Niels Baunsoe. De uitslag was verder: 3. Koerberg (Zw.) 4.33.52; 8. Joop Wuurman (Ned.) 4.35.55; 34. Emil Verstraete (Ned.) 4.35.48. In het algemeen klassement leidt Baun soe met 9.31.58; 2. Ekblom (Zw.) 9.32.55; 14. Emil Verstraete 9.34.51; 15. Van der Putten 9.38.45; 17. Wuurman 9.40.57; 24. Knoops 9.44.03. Boksen De Fin Irsto Luukkonen heeft in de twaalfde partij, die hij als professional bokste, vrijdagavond in Helsinki de Euro pese titel vlieggewicht behaald. Hij ver sloeg de titelhouder, de Spanjaard Young Martin, op punten over 15 ronden. BETAALD VOETBAL Eindelijk spelen dan zondag in het be taalde voetbal alle clubs uit Haarlem en omgeving. Stormvogels, Haarlem en EDO komen voor de eerste keer in het veld, RCH en VSV al voor de derde maal. Over de resultaten valt in het algemeen weinig te zeggen, vooral ook omdat er over de krachtsverhoudingen van dit seizoen nog niet zo heel veel valt te zeggen. In de eerste divisie A staat Stormvogels zondagmiddag tegenover SVV, dat uit één wedstrijd één punt verwierf. Stormvogels speelde wat oefenwedstrijden, waaruit niet zo heel veel geconcludeerd kon worden. Vrij zeker lijkt het wel dat de Vogels wel weer een vooraanstaande rol zullen gaan spelen. Het zou verstandig zijn als de IJmuidenaren die voorlopige indruk zon dag met een overwinning wat meer beves tiging gaven. VSV wil in de eerste divisie B blijkbaar toch niet achterblijven en staat trots bovenaan de ranglijst met vier punten uit twee wedstrijden. Een zeer fraaie prestatie was verleden week de zege op SHS en wat dat betreft lijken de vooruitzichten op de wedstrijd van morgen uit tegen AGOVV gunstig. De Apeldoorners evenwel zijn op eigen terrein zeer sterk en wat dat betreft lijkt ons een gelijk spel een redelijk resultaat voor de Velsenaren. RCH heeft weer de beschikking over doelman Van der Voort en verving haar nieuwe schutter Van Doorn door Peters. Wellicht zijn deze wijzigingen voldoende voor een gelijk spel in de zware uitwed strijd tegen ZFC. De competitie voor de tweede divisie clubs EDO en Haarlem begint met een match tegen elkaar in het Noorder Sport park in Haarlem. Dat kan al direct een felle krachtmeting worden, waarin lijkt ons Haarlem ondanks het feit dat de roodbroeken door blessures moeilijkheden hebben met de samenstelling van een elf tal de beste kansen heeft op de over winning. AM A TEURVOETBAL Het amateurvoetbal vermeldt nog slechts enkele wedstrijden. Wel speelt de eerste klasser HFC, maar dat is een wedstrijd in het jubileumprogramma van de zestig jarige Haarlemse Voetbalbond. De tegen stander van het eveneens jubilerende HFC is HBC uit Heemstede. De wedstrijd begint om drie uur. Voor de competitie zijn vastgesteld: derde klasse: WilhelmusRipperda en WSV '30NAS; vierde klasse AltiorGeel Wit. ATLETIEK Het Beverwijkse DEM houdt in het sportpark aan de Sint Aagtendijk zondag atletiekwedstrijden, waaraan tal van be kende figuren deelnemen. Dat zijn onder andere Joke Bijleveld, Ine ter Laak-Spijk, Nannie Haase en Ellen Ort. De lijst van deelneemsters vermeldt voorts nog de naam van Sjoukje Dijkstra, die reeds jaren lang vooraan staat bij het kunstrijden. Zij is ingeschreven voor de nummers horden en hoogspringen. TENNIS Zondag speelt de Haarlemse vertegen woordigende jeugdploeg van de K.N.L.T.B. in Beverwijk tegen de jeugd van de distric ten Amsterdam en Noordholland-Noord. Voor deze jaarlijkse interdistrictstennis- wedstrijden is de Haarlemse ploeg als volgt samengesteld: h.e. Tom Okker en Hans Sikkes; d.e. Kea Okker en Yvonne Harms, g.d. Ria Smids en Herman Schreuder en De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (uit tegen ZFC): Van der Voort; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, Peters, Biesbrouck en Nanai. Stormvogels (thuis tegen SVV): De Graaf; van der Oever en Freriks; Janssen sr., Snoeks en Tol; De Boer, Luppens, Janssen jr., Snoeks jr. en Doorneveld. VSV (uit tegen AGOVV): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Brederveld; Niemeijer, Van Deur- sen, Brom, Van Dolder en Van der Heijden. EDO (thuis tegen Haarlem): Van der Berg; Petterson en Berends; Arnoldi, Van Dijk en v. d. Sluis; Van Beekum, Belfroid, Plaizier, v. d. Smissen en Leonhard. Haarlem (uit legen EDO): In verband met diverse blessures wordt het elftal pas hedenmiddag samengesteld. Milly Sikkes en Gerard Koenders; h.d. Ar thur Offers en Watse Heringa, d.d. Wil en Cocky v. d. Broek. Het team staat onder leiding van de heer S. H. Okker. HONKBAL Dit weekeinde gebruikt de competitielei der van de KNHB voor het verspelen van diverse promotie- en beslissingswedstrij den en bovendien worden de kwartfinales voor de bekercompetitie afgewerkt. Een van deze kwartfinales is reeds beslist. Volewijckers bleek niet bereid om te spe len en zodoende komt de Haagse tweede klasser Storks in de halve finale. Vanmiddag speelt Schoten 2 een beslis singswedstrijd tegen de Sparta-reserves om het kampioenschap van de overgangs klasse B. Zaterdag 5 september: Bekercompetitie EHS-Sparta (16.30 uur Kleverparkweg). Beslissingswedstrijd om kamp. overg.- klasse B Schoten 2-Sparta 2 (16.30 uur) Promotie naar overg.-klasse Laakkwar- tier-DOS. Promotie naar 2e klasse: Baseball Pals- Feijenoord, Volewijckers 2-Celeritas. Zondag 6 september. Bekercompetitie: HHC-WVHEDW (10 uur); Schoten-EDO (14.30 uur). Tweede klasse C: Bloemendaal-Laak- kwartie; ABC 2-Shell. Promotie naar overg.-klasse ADO-Scho- ten 3. ZWEMMEND REDDEN In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem wordt zondagmorgen door de Haarlemse Reddingsbrigade voor Drenke lingen de jaarlijkse wedstrijd om de dr. W. E. Merens wisselbeker gehouden. In deze wedstrijd komt het er in hoofdzaak op aan om op een juiste wijze een dren keling in „kopgreep" te vervoeren; de snel heidsfactor is hierbij van ondergeschikt belang. KORFBAL In Amsterdam houdt „Westerkwartier" op zijn velden het toernooi om de Boekei- Venekamp bokaal. Aan deze wedstrijden nemen deel: Blauw Wit, Roda (Westzaan), Rigtersbleek (Enschede), Vicus Orientis (Leiden) en Westerkwartier. Het toernooi begint om half tien en zal om half vijf beëindigd zijn. Aurora krijgt bezoek van drie twaalf tallen van de vereniging „Haarlem" en „Nieuw Flora" gaat met twee twaalftallen naar „Sport Vereent". Het zijn alle oefen wedstrijden ter voorbereiding van de com petitie, die op 13 september begint. AUTOMOBILISME Zondagmiddag worden op het circuit van Zandvoort autosprints en klassements proeven gehouden, die georganiseerd zijn door de RAC West, district Haarlem en omstreken. De wedstrijden beginnen om 14 uur. Het niet overmatig bezette Duindigt- programma biedt zondag verscheidene zeer aantrekkelijke koersen, waarin het uitermate moeilijk is de winnaar te zoe ken. Indien Xiphon L en Xandro S weder om zo voor de dag komen als de laatste keer zullen zij opnieuw in deze volgorde de finish kunnen passeren. Wilfield en Walnut Erebus zijn de outsiders. Voor de onfortuinlijke Van H ligt in de Intrepidprijs thans een mooie kans zijn serie goede verrichtingen eindelijk eens met een overwinning bekroond te zien. Stalgenote Wanda Axkit en Xylophoon zullen het hem echter niet gemakkelijk maken. Outsider is Warna O. In het, rart^teÖrshummer start. Victor, van Oranje nu met een handicap., yan 40 meféry"döcffindï'en zijn rijder ér'n slaagt met hem aan de kop te komen, kan hij naar een nieuwe zege lopen. De goede, maar riskante Visuil S is de tweede mo gelijkheid, gevolgd door Whirlwind en de vooruitgaande Rolandus. Hoewel in de autostartdraverij Very Nice een slechte positie aan de start heeft, mag worden aangenomen, dat dit met zijn overmacht op de andere deelnemers geen bezwaar is HFC - OUDSTE CLUB, MET RIJK VERLEDEN - 80 JAAR Het is tachtig jaar geleden dat in Neder land voor het eerst voetbal werd gespeeld en dus is het tachtig jaar geleden dat HFC de Haarlemse Football Club werd opgericht, want HFC toch is de eer ste vereniging geweest die zich met het later zo onnoemelijk populair geworden voetbalspel heeft bezig gehouden in club verband. HFC, de club die door Pim Mu iier'werd opgericht en die altijd zo'n bij zondere plaats heeft ingenomen in het sportleven in Nederland. Niet alleen nog door haar prestaties op groene velden, die heus niet altijd zo roemrucht zijn ge weest, maar veel meer nog door de op vattingen over sport en sportiviteit door spelers en bestuurders in slechte jaren en jaren van voorspoed. Ondanks dat raakte de Good Old niet in de verdrukking toen voetbal een sport van de massa werd, maar vond steeds weer de kracht om met- sportieve krachtsmiddelen tegen sportieve tegenstanders de weg omhoog terug te vinden. Toen HFC in 1941 afzakte naar de derde klasse vreesde men het ergste, maar ook al ging het langzaam, de door goede leiding gekweekte krachten en de onverstoorbare clubgeest wierpen uit eindelijk hun gewicht in de schaal en nog maar kortgeleden bereikte de „club van de Spanjaardslaan" weer de plaats waar zij al die jaren reikhalzend naar had uit gezien: de eerste klasse. Een reden te meer om het tachtigjarig bestaan deze maand met nog meer vreugde te vieren. En toch gaat die gevolgtrekking niet op. Er viel een schaduw over het jubileum feest. Deze week toch had de uitvaart plaats van een der groten uit de vereni ging: Karei Lotsy, de man wiens stempel zeer duidelijk op de club heeft gedrukt. Niet omdat Lotsy een vurige vechter was voor de belangen van het amateurvoetbal dat zijn de andere leiders van HFC ook geweest en zullen dat altijd blijven maar veel meer nog omdat de grote leider van het Nederlandse voetbal het grote be lang zag van het voetbal spelen van vrien den onder elkaar van spelers dus die elkaar ook na de wedstrijd en buiten de velden aan de Spanjaardslaan konden leren verstaan en waarderen. Met Karei Lotsy verloor men een HFC'er pur sang. Het bestuur heeft intussen haar maat regelen genomen en een belangrijk deel van het feestprogramma geschrapt. Fees ten en diners werden afgelast en alleen het zuiver sportieve deel Karei Lotsy zou het niet anders gewild hebben bleef gehandhaafd. Ondanks die schaduw over het jubileum van de Good Old, willen wij toch nog wel even stilstaan bij het feit dat Nederlands oudste voebtalvereniging weer een mijl paal heeft bereikt. Vijf jaar geleden nog hebben wij de roemrijke geschiedenis van HFC uitvoerig uit de doeken gedaan en wat dat betreft kunnen wij dus kort zijn. Men kent de namen nog wel van voor zitters als Muiier, Van Waveren, Swens, Kaars, Sypesteyn, Spoeldcr en Heybroek en spelers als Mannus Francken, Ben Ver- wey, Arie van Beekum, Wamsteker, Kui pers, Van Gogh, de Jongeneels en wie al niet meer. Men weet het ook nog van de Koekamp in Haarlem (tegenwoordig staat het Sportfondsenbad er), waar HFC'ers de eerste trappen tegen een op geblazen rond stuk leer gaven en waar dus de bakermat was van het Neder landse voetbal. Wij zullen daarom zo maar een greep doen uit het rijke verleden van de club. Bijvoorbeeld het jaar dat HFC voor de ondergang stond. Dat was in 1899. Een jaar, waarin het dieptepunt werd bereikt. Op de algemene ledenvergadering, waar op over het al dan niet voortbestaan van de vereniging zou worden beslist, ver schenen slechts enkele leden. Inschrijving voor de competitie leek een onmogelijk heid, omdat er niet eens elf spelers te vinden waren die een min of meer redelijk figuur zouden slaan. Daar kwam nog bij dat er geen geld in kas was. Geen geld ook Na het overlijden van de heer K. J. J. Lotsy, erevoorzitter van HFC, be paalde het bestuur, zoals bekend, dat alle feestelijkheden ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan niet door zouden gaan en dat alleen de sport wedstrijden op het programma zouden worden gespeeld; geen feestavond, diners en feestelijke algemene verga dering dus. Het Testerende program ma ziet er nu als volgt uit: Morgen: 1.30 uur: jeugdwedstrijd tussen twee geselecteerde elftallen. 3.uur: HFCHBC ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Haarlemse Voetbalbond. Zaterdag 12 september: 3 uur: HFC tegen elf spelers van oude amateur verenigingen. Zondag 13 september: aspiranten en juniorentoernooi. om het veld aan de Spanjaardslaan voor een jaar te huren. Toen kwam er evenwel een man naar voren met durf en doorzettingsvermogen: Loosjes. Hij werd secretaris-penning meester, huurde het veld zonder meer en ging toen alle leden af om hun enthou siasme voor HFC wat aan te wakkeren. Eerst klopte hij aan dovemansoren, maar naarmate hij zijn bezoeken herhaalde be gon er toch wat meer leven te komen. Maar Loosjes ging nog verder. In de over al verspreide clubjes en groepjes voet ballende jongeren in de stad maakte hij propaganda voor zijn club zijn club met de goede geest en het mooie veld. En toen de gang er eenmaal in zat blééf het goed gaan. Een jaar later werd HFC weer in de eerste klasse toegelaten de club was gered. Een andere verre periode maar dan een plezieriger die direct in het oog springt is die van Mannus Francken. Man nus, de jongen van zeventien jaar die op een goede dag een kans kreeg om zijn kunnen te tonen in het eerste elftal (als keeper!) en die een jaar later de meest gevreesde schutter was van het land. Als men in die jaren over HFC sprak, zei men „de club van Mannus". Mannus Francken, die in 1907 met zijn clubgenoten Boel- mann, Ter Spill, Max Henny, F. van der Vinne en Adé van Gogh in het Nederlands elftal speelde. Of wel: de voorhoede van HFC was ook die van het nationale voet balteam En de toekomst? Men weet het, de eer ste klasse het doel dat jaren lang zo oneindig ver weg leek te liggen is weer bereikt en een schone toekomst ligt in het verschiet. De onderbouw is namelijk ste vig HFC heeft een jeugdafdeling waar menige club jaloers op zou zijn en de financiële basis is gezond. Wat wil men nog meer? Ja wat wil men nog meer? Wat dat be treft zegt voorzitter P. C. van Houten een van de grote voormannen die straks de voorzittershamer en leiding uit handen zal geven zeer behartigenswaardige dingen. „Met vertrouwen", aldus de heer Van Houten, „doch ook met grote waak zaamheid bezie ik de toekomst. Niets is gevaarlijker dan voldaan te zijn over de positie van onze goede oude club. In onze harde voetbalmaatschappij zal het steeds moeilijker worden om HFC aan de top van het amateurvoetbal te handhaven. Dit zal slechts mogelijk zijn wanneer ieder lid zijn HFC-plicht verstaat. De jongeren door zich geheel voor HFC in te zetten, de bereidheid om zich opofferingen te ge- voor zijn tweede overwinning. Taky Ere bus en Upper Ten doen nog het minst voor hem onder. Het stayersnummer wordt een vrij ze kere prooi voor Vlieger D, die met 60 m voorgift Umberto en Sita wel onder de duim kan houden. Hoewel in de Isabella- K o er sen op Duindigt prijs de crack Haïros II wiens starten echter nog twijfelachtig is op tegen standers van enig formaat stuit, onder an dere Sammy Mars en Enterprise, zal zijn zoyeelste overwinning nauwelijks in ge vaar komen. Bij de tweejarigen is een langdurig duel te verwachten tussen Ynno en Yearning Hanover, hetgeen eerstgenoemde vermoe delijk in zijn voordeel zal beslissen. Indien zij echter voortijdig hun kruit verschie ten kan Y Sunshine Hollandia wel eens de sterkste blijken. Bij de rennen is de klassieke Gouden- Droom één der weinige rennen, waarin tweejarigen tegen oudere tegenstanders lopen de hoofdschotel .De sterke Man gala staat gunstig en mag in staat worden geacht de goede tweejarige Sambo van de ereplaats te verdrijven. Verrassingen zijn over deze korte afstanden nimmer uitge sloten. zo ook in de eveneens 1350 m lange Samsonprijs. De voorkeur gaat hierin naar de moedige Heraut, vóór The Serpent of Iran. In de semi-klassieke Kinczemprijs is Sans Aide niet onmogelijk. De vertegen woordigers van de grote stallen De Bloe- mert en Portocarrero zijn de outsiders. Zwemmen Voorzitter P. C. van Houten, die HFC gedxirende de laatste twaalf jaar leidde. Hij was de sterk stuwende kracht als het ging om de positiever betering van zijn club. Onder zijn leiding promoveerde de Good Old in 1950 naar de tweede klasse en zijn bestuurs- en leidersperiode sloot hij op wel heel succesvolle wijze af met de promotie van HFC naar de eerste klasse amateurs, het niveau dat de praeses altijd voorhield aan zijn spe lers als het hoge maar zeker niet onbereikbare doel. Na de jubileum viering gaat voorzitter Van Houten heen en neemt een veel jongere kracht zijn ongetwijfeld zware taak over. troosten, zich te realiseren dat sport slechts voldoening geeft wanneer men de presta tie weet op te voeren. De ouderen door HFC te blijven steunen en aan de organi satie mee te werken". Woorden die zeker niet alleen voor HFC toepasselijk zijn. En wij geloven dat HFC HFC niet zou zijn, als niet na al die uiterst capabele be stuurders (in de afgelopen vijf jaar over leden tal van bekende leden zoals dr. C. Spoelder, J. H. M. van Eeghen, C. M. Pleyte d'Ailly, J. de Breuk Lzn. en namen jhr. J. C. Mollerus en R. D. Jongeneel na zeer vele jaren afscheid van het bestuur) een nieuwe generatie talentvollen naar voren zou treden om de clubtradities hoog te houden. Dat is steeds gelukt en het ziet er naar uit dat ook de toekomst even schoon zal worden als het nu al tachtig jarige verleden. De Nederlandse zwemploeg, die op vrij dag 25 en zaterdag 26 september in de Schotse plaats Coatbridge (bij Glasgow) tegen Groot-Brittannië uitkomt, is als volgt samengesteld: Dames: 100 yards vrije slag: Cockie Gastelaars (SZC) en Syta Postumus (LZC Grote Wielen); 400 yards vrije slag: Corrie Schimmel (Gooi) en Judith de Nijs (K.N.Z.B.), 100 yards vlinderslag: Tineke Lagerberg (Naarden) en Atie Voorbij (K.N.Z.B.); 200 yards schoolslag: Ada den Haan (PSV) en Betty Heukels (PSV); 100 yards rugslag: Ria van Velsen (Zian) en Rini Dobber (HDZ); 4 x 100 yards wissel slag: vermoedelijk Ria van Velsen, Ada den Haan, Tineke Lagerberg en Cockie Gastelaars; 4 x 100 yards vrije slag Cockie Gastelaars, Syta Posthumus, Corrie Schim mel en Astrid Ording (Gooi). Heren: 100 yards vrije slag: Theo Hoog veld (Neptunus, Amersfoort) en Charles Ritton (DJK), 400 en 1500 yards vrije slag: Leo Verburgt (PSV) en André Hermsen (Robben); 200 yards vlinderslag: Bert Sitters (IJ) en Charles Ritton (DJK); 200 yards schoolslag: Wieger Mensonides (Zian) en Lourens Kostelijk (LZO); 100 yards rugslag: Jaap de Jong (LZO) en Jan Jiskoot (Merwede); 4 x 100 yards wissel slag: vermoedelijk Jaap de Jong, Wieger Mensonides, Bert Sitters en Theo Hoog veld; 4 x 200 yards vrije slag: Leo Ver burgt, Charles Ritton, Koos de Jong (LZO) en een nader aan te wijzen zwemmer. De mogelijkheid bestaat, dat Bert Sitters in het team vervangen zal moeten worden, aangezien het niet zeker is of hij vrij van school zal kunnen krijgen. De ploeg staat onder leiding van mevrouw I. Koster-Van Feggelen en de heren J. Buiskool en S. Bolman. VOETBAL. De uitslagen van de donder dag voor de Engelse league gespeelde wed strijden luiden: tweede divisie: Scunthorpe United—Plymouth Argyle 2-0, Swansea Town—Ipswich Town 2-1.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 19