KERKD Castricum krijgt binnenkort een fraai zwembad Havenberichten IJmond-agenda Rugklachten? 'grieven aan de redactie KRIJGER 7 Sleepboot van 6400 pk voor het Suezkanaal Meerkampen van Suomi Roozenburg en Dukel winnen, Tielrooy niet Duizendste bezoeker van „De Natuur Thuis" Kinderdiensten Tweede pluk aardbeien brengt veel geld op Veel chrysanten op markt Uitgevaren visserij vaartuigen E. de Boer winnaar in tour der jonge duiven Geldermans en Niesten gaan weer naar buitenland ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1959 Onstuimige driften (Rex, IJmuiden) Hier draait tot en met maandagavond een goede Franse film, die lang niet zo vulgair is als de titel „Onstuimige driften" zou doen vermoe den. Een dromerige jongen van twaalf am bachten en dertien ongelukken neemt een meisje van lichte zeden mee uit de stad naar zijn geboorteplaats. Zij krijgt werk op een mosselkwekerij. Tussen het meis je en de baas van de kwekerij ontstaat een verhouding. Zij speelt, eigenlijk tegen haar wil, de rol van de fatale vrouw. De fantast houdt zich voorlopig op de achter grond. Ook zijn zuster houdt van de baas. Hij bemerkt haar niet eens. Na een vecht partij belandt hij in de gevangenis. De dromer trouwt met het voormalige lichte meisje. Hij is de enige, die haar accep teert zoals zij is, met haar verleden. De film geeft echter geen oplossing. Twee on gelukkige figuren blijven over, de baas en de zuster van de filosofische opschepper. Dit alles is zwartwit verfilmd. Uiterst sfeervol en melancholiek. De close ups vooral zijn voortreffelijk. Dank zij het fas cinerende gezicht van Belinda Lee en de droevige kop van Daniel Gelin. Deze twee vertolken de hoofdrollen zeer goed. Op de achtergrond speelt voortdurend een van die droefgeestige wijsjes waarvan al leen de Fransen het geheim kennen. Zondagmiddag is in het Rex-theater „Pi loot Quax in Afrika" te zien. Griezelen kan men woensdag en donderdagavond. Dan wordt in Rex „Het spook van de ope ra" vertoond. Meisjes op bestelling (Thalia, IJmuiden) Men kan het vaak zien op het witte doek: er zijn veel slechte mannen. Ze maken een meisje verliefd en laten haar dan in de steek. Dat gebeurt ook in „Meisjes op bestelling". De heldin van dit verhaal vindt een andere man, maar door een toevalligheid kan hij een afspraak nie' nakomen. En dan is er voor Eva maar één uitweg. Ze wordt call-girl. Niet gewoon, maar bij een dameslingerie zaak. Men bestelt er wat en krijgt het meisje er bij. Een dankbaar onderwerp, dat met uitbundig enthousiasme is ver filmd. Maar het gaat natuurlijk niet goed. De verliefde jongeman vindt haar terug, maar ais hij achter haar verleden komt is alles uit. Tot hij beseft, dat hij haar niet kan missen. Hij vindt haar terug en dan is alles weer goed. En is „het werk, dat zich tot taak heeft gesteld op onbarmhar tige wijze de wereld te confronteren met haar ondeugden" dus uit. Voor de hoofd- Advertentie Ga beter slapen op een C20 vlakslaper 80 cm ƒ59.— 90 cm 69. MARKTPLEIN De grootste sleepboot die ooit in Neder land gebouwd werd en die vermoedelijk de sterkste ter wereld is, wordt volgende week van de werf van L. Smit en Zoon, te Kinderdijk te water gelaten. De sleep boot, die de Arabische naam „Mared" (De Reusachtige) draagt, heeft een vermogen van 6400 pk. Na de „Mared" komt een zusterschip, de „Shahm" (De Kranige) op stapel. De twee schepen zijn bestemd voor het Suezkanaal. De voornaamste taak van de schepen zal zijn het vlottrekken van de steeds groter en logger wordende schepen die in het Suezkanaal uit het roer lopen, een euvel, dat bij de geringe snelheden die in dit kanaal toegestaan zijn, steeds vaker voorkomt. Een en ander betekent intussen ook, dat aan de capaciteiten van de sleepbootkapiteins steeds hoger eisen ge steld worden. Tegen het eind van dit jaar zal de „Mared" worden overgedragen. Het schip zal op eigen kracht naar zijn bestemming varen. Nu het baan-atlfetiekseizoen langzamer hand ten einde loopt zullen de leden van de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" hedenmiddag en zondagmiddag op het sportpark „Watervliet" hun meer kampen houden. Dit onderlinge familie- sportfeest begint vanmiddag met een aan tal nummers voor de heren-achtkamp. Morgen worden de wedstrijden voortgezet voor de afdelingen dames, meisjes en jon gens. De prestatie-beoordeling geschiedt volgens de internationale puntentelling. (Verkort weergegeven) Plano(logisch)? Onze groentehal aan de Herculesstraat te IJmuiden is thans voor de vijfde maal ontruimd. Vijf keer hebben wij dit mensonterende werk der gemeente gadegeslagen, en vele buurtbewoners met mij zullen zich afgevraagd hebben, was deze maatregel nu zo noodzakelijk? Wil de gemeente op deze manier onze vrouwen dwingen hun groente etcetera elders te halen? Uit planologisch oogpunt zal de zaak wel Moppen, doch logisch vin den wij het niet, dat deze groentehal uit onze straat moet verdwijnen. Dat de wens van zovele buurtbewoners volkomen door de gemeente wordt ge negeerd is voor mij een raadsel, en ik zou geneigd zijn te denken dat hier een con currentiestrijd wordt gespeeld ten koste van ons! W. F. VAN DEN HOEK HERCULESSTRAAT 11 IJMUIDEN film weer een kostelijk tekenfilmpje: „De sneeuwman". Van maandag tot en met woensdag komt Randolph Scott weer eens in actie. Hij krijgt het aan de stok met de „grenspira- ten" en staat er verschillende malen be roerd voor. Maar onze Randolph redt het wel. In zijn eentje houdt hij opruiming. Donderdag „Bonjour Tristesse" naar de roman van Frangoise Sagan. (Kennemer Theater, Beverwijk). „Stella" van Jan de Hartog is als „Stel la's sleutel" zeer knap verfilmd. Sophia Loren is er een zeer goede actrice in en dat wil toch wat zeggen. Zondag wordt „Zarak" gedraaid, dinsdag „Bonjour Tris tesse". (W. B. - t h e a t e r, Beverwijk) Ali Ba ba en de veertig rovers komen zaterdag op het scherm en zondag en maandag gaat men griezelen bij het „Hoofd zonder Lichaam". Zondagmiddag „De Bengaal se brigade". Lu x o r, Beverwijk) Marika Rökk is nog steeds populair en wie „De nacht voor de première" ziet, zal begrijpen waarom. Er zijn verder sterren te bewonderen als Marika Rökk, Louis Armstrong, Helmut Zacharias en Theo Lingen. Zondagmiddag „Razzia in Belgrado", woensdag en don derdag „Het meisje van de Veenhoeve". Advertentie WASMACHINES WASMACHINECOMRINATIES CENTRIFUGES De grootste keuze v.a. ƒ139. veuts RDUINWÏQ 173- YMUIDËN-TBl. «MOl Betaling in overleg WB NAAR UITGEEST De voetbalvereniging „Breesaap" is met het eerste (tweede klasse) elftal en met het seniorenelftal uitgenodigd om ter ge legenheid van het ingebruik nemen van een nieuwe tribune op het sportveld van „Uitgeest" enige wedstrijden te spelen in de gelijknamige plaats. IEV BEGINT COMPETITIE Voor de r.k. sportvereniging „IEV" be gint reeds morgen het nieuwe voetbal seizoen met de eerste competitiewedstrijd, die zondagmiddag 12 uur op het sportpark „Rooswijk" wordt gespeeld. IEV T ontvangt DCO T uit Haarlem met: J. Jansen; G. Bos en N.N.; H. de Reus, G. van Berneveld en P. Stals; A. Harsveld, W. Castricum, W. Buur, J. de Reus en Th. van Roon. IEV 2 speelt thuis tegen DEM 5. Voor het damseizoen 1959-1960 is woensdagavond in het clublokaal van DCIJ. hotel Kennemerhof, de strijd be gonnen om het clubkampioenschap van DCIJ. In de hoofdklasse kregen de debutanten Leo Binkhorst en K. v. d. Steen de mees ters Dukel en P. Roozenburg te bekampen. En de jeugd heeft schitterend partij ge geven al moest na uren lange strijd de winst aan Dukel en Roozenburg worden overgelaten. P. v. d. Berg behaalde verrassend winst op A. W. Beukema. Als Piet zijn vorm weer terugkrijgt van 1958 zal hij zeker in de meesterklasse terugkeren. Theo Tielrooy, de kampioen van Kenne- merland, is niet in grootse vorm. Hij vor derde in zijn partij tegen J. van Straten in het geheel niet. Toen Van Straten een uitval kon ondernemen kreeg de kam pioen zelfs moeilijk spel. Na veel mate riaal-achterstand kon Theo ternauwernood remise forceren. De partij H. LarosH. Zwier werd uit gesteld, terwijl de partij Tommy Postma Ir. M. Krijgsman wegens verblijf in het buitenland van laatstgenoemde in het laatst dezer week wordt gespeeld. Eerste klasse J. de Boer behaalde als eerste een winst partij in het nieuw begonnen damseizoen tegen J. C. Apeldoorn. De nieuwste jeugdige aanwinst voor DCIJ, de 17-jarige jeugdkampioen van Noordholland, de Haarlemmer Varno Mor- seld (vroeger KNC), moest ondervinden dat het niet mee valt om te winnen. Hij kreeg met veel moeite een benauw de remise met Wim van Wort. Een fraaie prestatie leverde Piet Binkhorst door George Postma remise af te dwingen. Cees Kaan behaalde winst op de oudste DCIJ'er D. Ott (65). Maar de wijze waarop Kaan de partij besliste deed velen naar het bord toe snellen waar de niet alle daagse slag werd uitgevoerd. De jeugdige spelers W. Koelma en J. Wijker kwamen nog niet aan bod, terwijl de partij Jan TijmsJ. v. d. Plas werd uitgesteld. De vroegere DCIJ'er D. Woord, die dit iaar weer aan de competitie zal meedoen moest zijn partij tegen Jan Tijms wegens het late uur afbreken. Woensdag september zal het toernooi worden voortgezet. De tienjarige Tineke van Hoof uit IJmui den was vrijdagmorgen de duizendste be zoekster van de tentoonstelling „De Na tuur Thuis" in het Cultureel Centrum te IJmuiden. Zij is leerlinge van de Clara- school en bezocht met. haar klasgenoot jes de tentoonstelling. Zij kreeg een grote bos bloemen, een pot honing en een volle dig ingericht aquarium aangeboden. Zondag 6 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. J. van den Berg. De Rank, 10 uur: P. Verschoor. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: dr. B. A. Knoppers; 17 uur: ds. J. van Leeu wen. Petrakerk: 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: da. M. Keyser. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer F. Oosterwijk; 11.15 uur: zondagsschool. Volle Evangelie Gemeente, „Bellevue", 10 uur: Heilig avondmaal. Dinsdag 20 uur in Cultureel Gebouw: J. J. Frinsel. Jehova's Getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: Wachttorenstudie over: „Onze bediening uitbreiden". Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: Leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 en 19 uur: ds. J. W. H. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: dr. B. A. Knoppers. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. J. van Beek. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: Th. Dikkes; 19.30 uur: ds. A. A. Leenhouts; 11.45 uur: Kinder samenkomst. Zaterdag 16 uur: openlucht samenkomst. Spreker: J. B. Kleynhane- veld. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag, Elonkapel, 19.30 uur: voor ganger M. de Vos. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. H. P. Huis man. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. C. Meyer. Vrije Evang. „Emanuel", gem. ontsp.lo- kaal Van Diepenstraat, 10 uur: Th. Dik kes. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Jb. Kleynhaneveld; 11.45 uur: Zondagsschool. Evang. Luth. Gem.: 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. H. S. Kalf van Bennebroek. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Zonnebloemlaan. 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel: dienst in de nieuwe kerk Zonnebloemlaan. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. G. M. Spelberg van Utrecht. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. A. C. v. Nood, van Velsen. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. A. C. v. Nood, van Velsen; 17 uur: ds. Joh. Knol. CASTRICUM Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm; 19.00 uur: bediening H. Avondmaal (ds. P. Salm. Duinenbosch, 9.15 uur: ds. P. Salm. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. H. Klein Wassink; 19 uur: ds. D. Broers. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Jeugdhuis, 10 uur: G. J. Kwakkel. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. G. H. Homans. Chr. Geref. Kerk, 10 uur. M. Rebel; 16 uur: J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 7.30 p.m.: Evening Service. IJmuiden-West; Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. KinderdiensteD IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburchl aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool O.K. Veren.gebouw. aanvang 10 uur Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uu, Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschoo) aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv zondagsschool Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur Kinderkerk. kerk. aanhang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref Evang. zondagsschool. Da Costaschool aanvang 11.30 uur. Tijdens de in hotel Komman gehouden vergadering van de Stichting Zwembad Castricum zijn dit keer enige mededelingen gedaan betreffende de bouw en indeling van een bad, dat niet bijzonder groot zal worden, maar toch aan redelijke eisen zal kunnen voldoen. Hoewel niet wordt verwacht dat men reeds in 1960 met het project gereed zal kunnen komen, misschien zelfs niet eens beginnen, werd toch de hoop uitgesproken dat Castricum in 1961 een eigen zwembad zal hebben. In de afgelopen weken zijn pogingen in het werk gesteld om binnen de gemeente in ieder geval de jeugd gelegenheid tot zwemmen te kunnen bieden, verklaarde voorzitter G. Gerkens. Met enkele provi sorische voorzieningen en minimale kos ten, zo meende men, konden de zogenaam de tankval en Schulpvaart hiervoor ge schikt worden gemaakt. Een onderzoek naar het water heeft helaas bewezen dat hierdoor mogelijk de volksgezondheid zou kunnen worden ge schaad, zodat hiervan werd afgezien. Toch heeft men niet stilgezeten, want op deze avond kwamen tekeningen ter tafel, welke een goed beeld gaven van een thans ge projecteerd zwembad met een kleuterbad van 10 bij 4 meter, een oefenbassin van 50 bij 20 meter en een diep bassin van 25 bij 18 meter. Voorts zullen kleedkabines en douche installaties worden aangebracht, terwijl een grote speelweide in het plan is op genomen. Daarnaast zal er in dit plan nog een grote mogelijkheid tot uitbreiding zijn, zodat wanneer de toekomst dit vereist op het huidige bad kan worden voortgebor duurd. De totale kosten van een dergelijk bad zouden 450.000 gaan bedragen en deze financiën vormen thans nog een flink obstakel voor de stichting. Hoewel deze uitgave mede met het oog op de volks gezondheid verantwoord wordt geacht in een snel groeiende gemeente als Castricum zullen de middelen elders moeten gezocht Bonen nemen nog de grootste plaats in op de veilingen van Ons Belang te Castri cum. Zowel in het begin als op het einde der week kreeg men hiervoor een goede plaats. Daarnaast echter kunnen ook de note ringen van de andere groenten beslist niet slecht worden genoemd, want ook de sla, andijvie en spinazie gaan steeds voor een goede prijs van de kar. Wat het fruit betreft, hiervoor ziin de prijzen van de tweede pluk aardbeien, die in doosjes worden aangevoerd, bijzonder goed en brengen ook de tomaten een rede lijke prijs op. De noteringen van vrijdag waren: Sper ziebonen 0,85-/ 1,10; snijbonen f 0,65- 1,30; pronkbonen 0,54-/ 0,60; sla f 0,03- 0,10; komkommers 0,08-/ 0,21; aard beien 1,10- 1.30; andijvie f 0,13-f 0,18; tomaten f 0,41- 0,50; bramen f 4,00; pe terselie 0,25-/ 0,40 per kistje; sjalotten 0,22; augurken 0,78; spinazie f 0,26. Advertentie UW DEALER MARKTPLEIN Heemskerk HEEMSKERKS GEMEENTERAAD BEZOEKT HAAKSBERGEN EN ENSCHEDE Onder leiding van burgemeester H. Nie- len hebben de gemeenteraad van Heems kerk en enige hoofdambtenaren van ge meentelijke diensten een werkbezoek ge bracht aan Haaksbergen en Enschede. In eerstgenoemde gemeente bezocht het ge zelschap een kabelfabriek en een open luchtzwembad. In Enschede werden de gasten ontvangen door burgemeester Tho massen. Opvallend was het vele groen in het stadsbeeld ter camouflering van de fabrieken. Enschede is het culturele en industriële middelpunt van Twente. Het bleek de bezoekers dat ook op het gebied van sportvoorzieningen in Enschede veel wordt gedaan. COLLECTE De collecte ten bate van de kankerbe strijding heeft in Heemskerk het mooie bedrag van 300.26 opgebracht. Vorig jaar was het resultaat 250. SCHOUW B. en W. van Heemskerk maken bekend, dat tussen dinsdag 22 en vrijdag 25 sep tember schouw zal worden gedreven over alle in de gemeente aanwezige beken, wa terlopen, bermen, heggen en hout opstan den. VOLKSDANSCURSUS IN HEEMSKERK De nieuwe cursus van de volksdansver eniging „Assumburg" te Heemskerk zal op woensdag 9 september beginnen. Voorlopig zal men weer de beschikking hebben over één van de zalen in slot „Assumburg". PADVINDERSGROEP ONDERGAAT UITBREIDING Eindelijk is de padvindersgroep Graaf Floris V te Heemskerk er in geslaagd lei ding- te vinden voor een welpen-horde. Zodra er nu voldoende deelname is, kan de welpenhorde naast de reeds bestaande verkennersgroep gaan starten. Inlichtingen hierover kan men bekomen bij Akela van Vlaanderen, Beethovenstraat 39, Heems kerk. OPENING JEUGDGEBOUW Donderdag 10 september zal het een fees telijke dag zijn voor de Hervormde Ge meente te Heemskerk. Dan zal het nieuwe jeugdgebouw, dat na lange voorbereiding in zo korte tijd is verrezen, officieel in gebruik worden genomen. Voor de inricht- ting van dit gebouw zal men op 10, 11 en 12 september een bazar houden. worden en hiermede wordt dan tevens een nieuwe fase ingeleid van de stichting. De plannen hiervoor zijn ook reeds ge ruime tijd in voorbereiding, zo werd mede gedeeld, en voor de samenstelling zal ge bruik worden gemaakt van vergelijkbare baden elders. Inmiddels zijn de door de Nederlandse Heide Maatschappij gemaakte tekeningen doorgestuurd aan de afdeling zwembad- bouw van de K.N.Z.B., waarvan op de eerstkomende vergadering een deskundige aanwezig zal zijn om zijn visie over deze plannen te geven. Ondanks het warme weer waren de bloe men deze week in Beverwijk goed te ver kopen. De aanvoer aanvoer begint nu gro tendeels uit chrysanten te bestaan, ter wijl ook de aanvoer van de „eenkopers" groter wordt. De eenkoppers varieerden van 8 tot 25 cent per stuk. De aanvoer van gladiolen wordt steeds kleiner, de Nieuw Europa's kwamen tot 70 cent per bos. Groot is nog de aanvoer van dahlia's, waarvoor tot 55 cent per bos werd betaald. Eikenblad en de oranje lampions kondi gen het najaar aan. De aanvoer van pot planten is nog zeer bescheiden. Er ko men wat cyclamens aan de markt, die vlot weggingen. Trawlvlssèrij Maandag 24 augustus: MT Wiron II. IJM 211. Dinsdag 25 augustus: MT Brittenburg KW 121, ML Cornells KW 24. Floris KW 59, Hette Marga- retha KW 74, Doggersbank KW 75. Molva KW 91, Geertje KW 108, Onderneming III SCH 117. Woensdag 2G augustus: MT Wiron IV IJM 209. Onderneming I SCH 262 (1ste reis). Micliiel HD 108, Ali SCH 210, ML Nederland VI KW 37. Eve- rard Christina KW 40, Excelsior III KW 76, Ro bert William KW 123, Bali KW 129, MK Okko Bosker WR 25. Donderdag 27 augustus: MT Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171. Vrijdag 2S augustus: MT Thorina IJM 33, Ja- coba Gesina IJM 36, Golfstroom KW 4, Sakina Martine KW 32, Francisca KW 153. Zaterdag 29 augustus: MT Maria van Hattem IJM 10. Elie Chénévière IJM 32. Medan IJM 57, Deining KW 8. Albatros KW 87, Michiel Jan VL 110. ML Nestor KW 101. Maandag 31 augustus: MT Johannes Polder man IJM 20, Amsterdam IJM 28, Toronto IJM 97, Stadt Enekhuisen KW 82, Arie Ouwehand KW 122, Jan Maria KW 171, Claesje RO 46, Willem VL 121, ML Annie IJM 14. Kees IJM 43. Ver wachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10. Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, Flo ris KW 59, Henk KW 66, Saturnus KW 69. De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Avon tuur KW 114, Astra KW 115, Petronella KW 125, Willy Alida KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Anna Su- zanna WR 88, Dolfijn RO 2, Willem Robert RO 27, Drie Gebroeders HD 79, MK Maryanne IJM 7, Maartie IJM 8. Poolster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, De I-Ioop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K.P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63. Ronny IJM 64, Paul IJM 66. Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210. Magda IJM 272, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Pe tronella KW 31. Stern KW 36. Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 5.5, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jo- zien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Marianne KW 71, Nico KW 72, Zeearend 79, Neeltje Jo hanna KW 84, Adriana Catharina KW 92, Nico KW 96. Arendje KW 98, Flamingo KW 120, Aga tha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Dc Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14. Maryanne WR 7. Fetra WR 32, Tinv Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos DR 49. Flevo WR 50, Stella Ma- ris WR 51. Spes Nostra WR 56. Dinsdag 1 september: MT Allanwater IJM 34. Beatrice IJM 72. Protinus IJM 154, Dirk Maria KW 80, Dirkje RO 53, ML Willy KW 141, MK Neeltje IJM 240, Vijf Gezusters KW 53. Woensdag 2 september: MT Albertha Hendrika KW 81, Maria Theresia KW 99, ML Gijsbert Bas- tiaan KW 161, MK Jennie IJM 38, Rein KW 30, Vijf Gezusters KW 53, Willem KW 94. honderdag 3 september: MT Ariadne IJM 18, ML Floris KW 59, Onderneming II SCH ,27, MK Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Willem KW 94, Pieter Jacob KW 178. Haringdrijfnetvisserij Donderdag 20 augustus: ML Bertha KW 38. Maandag '24 augustus: ML Fierman Eduard KW 5 Willem Cornelis KW 16, Volharding KW 23. Wilhe'mina I KW 25. Sumatra KW 86, Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 25 augustus: ML Hollandia KW 18. Woensdag 26 augustus: ML Hubertha Gerarda KW 9, Rijnmond II KW 43, Nederland VII KW 130. Wilhelmina III KW 147. Janna KW 163. Donderdag 27 augustus: ML De Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9. Zaterdag 29 augustus: ML Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Maandag 31 augustus: ML Rijnmond IV KW 15, Orion KW 22, Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond III KW 44. Neptunus KW 45, Ella Cristina KW 97, Voorwaarts 140, Onderneming KW 175. Woensdag 2 september: ML Vertrouwen KW 6. Dork KW 19. Cornelis Marinus KW 48, Noord ster KW 67, Nelly Maria KW 70. Huiberdina Gijs bertha KW 85, Wilhelmina II KW 138. Donderdag 3 september: ML Grietje KW 20, Borneo KW 127. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Ariadne, uit Hamburg, toeristensteiger IJmuiden; Borelly. Le Havre, bijlegger IJmuiden; IJsselmonde, Le Havre; Kare, London; Stylehurst. Kristineham, hout voor Zaandam: Roelof Jan. Rostock: Graal Muritz, Otterbacken: Caland, Vasteras, erts voor Hoogovens; Essen. Antwerpen: Patricia, Stettin, hout voor Roermond: Stad Maassluis, Pepel, erts voor Hoog ovens; Energie, Swansea, blik voor Zaan dam; Ivoorkust, Hamburg; Thorbjorg, Hamburg; Mira, Rotterdam: Bakala, Ham burg. Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Es- caut, Rotterdam; Lena, Konigsberg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden Amyn- tas, Algiers; Santiagi. Trinidad: Borelly. Gratanura: Eddystone. Cork. bijlegger IJmuiden; Phidias, Piraeus; Ariadne, Lis sabon, toeristensteiger IJmuiden; Bomma, Delfzijl: Chios, Hampton Roads; Thaletas, Tripolis; Wulp, Manchester; Texelstroom, Gothenburg; Burgundia. Rotterdam: Rokin Rotterdam; Dido, Bordeaux: Henriette B, London, walsmateriaal voor Hoogovens; Waterland, Bremen; Admiraal Courbet. Kopenhae pn. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: An- nie-G. Rotterdam, ledig van Kampen naar Rotterdam; Sleipner 1. Halsingborg. ledig Zaandam: IJssel, La Havre; Midas, Kopen hagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) De laatste etappe van de snelvliegers- tour heeft evenals vorige etappe's het eind klassement grote veranderingen doen on dergaan. Het gelukte een tourduif van de heer E. de Boer zo'n voorsprong te nemen, dat hij deze etappe glansrijk won, maar er tevens de gele trui voor zijn baas mee veroverde, waarbij hij de uitgeloofde plaquette won. De vogels werden 's morgens om 6.15 uur gelost en door het wisselvallige weer stond het concours vrij lang open. De pres- tatieprijs werd ditmaal toegekend aan de heer C. Zwanenburg, die vier tourduiven in de kop wist te draaien, de suikerprijs ging naar de gele-truidrager van de vorige etappe, die er deze etappe finaal naast vloog. Het eindklassement ziet er nu als volgt uit: 1. E. de Boer, 2. C. Zwanenburg, 3. F. de Boer, 4. J. Wyker, 5. A. Schotvanger, 6. L. Otte, 7. A. J. Ham, 8. S. Voet, 9. C. Boender, 10. J. Koorn. Het oloegenklassement werd gewonnen door de Blauwen met de heren F de Boer, R. -Jung, J. v.d. Kammen, E. Sloot, S. Voet, C. Zwanenburg en A. Schotvanger en voor de Krassen, Valen, Roden, en Bonten. Deze tour met de vele attracties door de commissie hieraan verbonden is zeer zeker geslaagd. Zondag wordt van Duffel (130 km) af door de leden van de Y.C.C. gezamenlijk een potten- en pannenvlucht georganiseerd met als hoofdprijzen een elektrische koel kast, heren- of damesfiets en een elektri sche koffiemolen met diverse luxe artike len. De Beverwijkse renners Ab Geldermans en Coen Niesten zullen weer enige weken in het buitenland hun krachten gaan be proeven. Ab Geldermans zal van 9 tot en met 12 september deelnemen aan de Tour de Quitina, een vier etappenwedstrijd in de bergen. Na deze wedstrijd gaat hij een week in een trainingskamp met onder an dere de renners Ger Smit en Jo de Haan voor de tijdrit „Grand Prix des Nations". Coen Niesten komt de eerstkomende veertien dagen ook niet naar huis toe, want hij zal aan een zevental wegwedstrij den deelnemen. VERSLAG OPENING „DE SPAARBANK"- GEBOUW Door een vergissing van de opmaak leek ons verslag van de opening van „De Spaarbank" gisteren op een puzzel. Echter geen al te moeilijke puzzel voor de aan dachtige lezer. Prijzen lopen sterk omhoog op Beverwijker groentemarkt Op de Beverwijker groentemarkt had het slot van deze week een gunstig ver loop met sterk oplopende prijzen. Het was nu weer de sla, die tot 20 cent per krop kwam. Bloemkool die men al heel goed kon verkopen, ging tot 98 cent per stuk en spinazie en postelein gingen eveneens voor goede prijzen weg. Andijvie draaide rond 25 cent per kilo, bos- en waspeen gingen tot 40 cent per bos en per kilo. De aanvoer van sperziebonen begint weer groter te worden, maar toch handhaafden de prijzen zich op een peil van rond een gulden per kilo. Snijbonen waren ook grif te verkopen met prijzen tot 123 cent per kilo. De aanvoer van pronk bonen valt tot nog toe enigszins tegen, er werd tot 62 cent per kilo betaald. De ver schillende knolsoorten draaiden rond 25 cent per kilo. De aanvoer van tomaten is nog groot maar er werden heel wat bete re prijzen betaald dan vorige week. De exportveiling verliep vlot met prijzen tot 60 cent per kilo. Er kwamen ook enige partijtjes druiven, die tot 140 cent per kilo kwamen. Beverwijk, 4 september: Andijvie 17-33. sla 5-20, bloemkool 27-98, sperziebonen 87-123, snijbonen 78-123, pronkbonen 38-64, bospeen 22-39. waspeen 14-39, spinazie 7-38, nostelein 22-28, tomaten 20-60, komkom mer 10-23, druiven 105-140, prei 16-28. VELSEN ZATERDAG 5 SEPTEMBER Thalia: „Meisjes op bestelling", 19 en 21.15 uur. Rex: „Onstuimige driften", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 1416.30 uur. Cultureel Gebouw: tentoonstelling „De Natuur Thuis", van 9—22.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Chr. filmactie, 20 uur: filmvoorstelling. ZONDAG 6 SEPTEMBER Thalia: „Het Pantermeisje", 15 uur; „Meisjes op bestelling", 20 uur. Rex: „Piloot Quax in Afrika", 15 uur; „Onstuimige driften", 20 uur. Culturèel Gebouw: tentoonstelling „De Natuur Thuis", van 14—22 30 uur. MAANDAG 7 SEPTEMBER Thalia: „Grenspiraten", 20 uur. Rex: „Onstuimige driften". 20 uur. Raadhuis: van 10—12 uur spreekuur burgemeester; van 1517 uur spreekuur wethouder van onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Ge bouw: open van 1416.30 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 5 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stella's sleutel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De nacht vóór de première". W. B. Theater, 20 uur: „Ali Baba en de veertig rovers". ZONDAG 6 SEPTEMBER Kennemer Theater. 14.30 uur: „Zarak"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Stella's sleutel". Luxor Theater, 14.30. 19 en 21.15 uur: „De nacht vóór de première"; 16.30 uur: „Razzia in Belgrado". W.B. Theater, 14.30 uur: „Bengaalse brigade"; 16.30 en 20 uur: „Het hoofd zonder lichaam". MAANDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stella's sleutel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De nacht, vóór de oremière". W. B. Theater, 20 uur: „Het hoofd zon der lichaam". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Als ouders slapen": zondag middag 14.30 uur: „Paradijs onder de horizon"

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7