H. BUTTER WISKER Woensdag WOENSDAG - GEHAKTDAG 1 jongste bediende 1 aank. bediend e Koerswaarde bereikte in augustus nieuw hoogtepunt Beste verblijf voor ruimteman een koker met water WEST-DUITSLAND ZOEKT NIEUWE VISGRONDEN Amsterdamse Beurs Amerikaanse ervaring Druk wordt gelijkmatiger verdeeld IS 544ste STAATSLOTERIJ 4e kias ioe «jst „IJmondstad" UTTER IEDT 'T ESTE BLAUPUNKT GRUNBIG PHILIPS TELEFUNKEN Modelslagerij B. PIET LOODS en TERREIN DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 6 De Amsterdamse Effectenbeurs Argentijnse minister van Luchtvaart vraagt ontslag Zes doden in het verkeer Onopletende bromfietser oorzaak van hevige autobotsing Speurtochten naar Labrador met steun van de overheid Paard op hol in Velser tunnel Auto over de kop Scheepvaart Boodschappendienst Zonder enige verplichting Augustus is allesbehalve een vakantiemaand geweest voor de Amsterdamse effectenbeurs, want, blijkens de maandcijfers van het C.B.S., is de koer s- w aarde van gewone aandelen op het nieuwe hoogtepunt gekomen van (in miljoenen guldens) 25.100. Eind juli was de koerswaarde 23.994. De laagste stand dit jaar was eind februari 20.708. Alle rubrieken hebben tot de koersstijging bijgedragen: internationale concerns stegen van 17.219 tot 17.947, handel, in dustrie en diversen van 4.123 tot 4.379, scheep- en luchtvaart van 852 tot 892. Banken van 1031 tot 1070, cultures van 173 tot 185, mijnbouw en petroleum (exclusief Kon. Olie) van 577 tot 607, spoor- en tramwegen van 19 tot 20. In de nominale waarde van de aandelen ontstond een lichte daling en wel van 5337 tot 5323. In 1958 had de koerswaarde haar hoogste niveau bereikt eind november met 21.305. Verleden jaar eind augustus was zij 18.337. De gemid delde koers van alle aandelen is opgelopen tot 471. Hij was 450 eind juli jongst leden en 355 eind augustus 1958. De beurswaarde-index (gemiddelde 1953 is 100) heeft eveneens een recordstand bereikt op 321,4 tegen 307,3 eind juli jongstleden en 240,3 eind augustus 1958. Billiton II, Unitas en K.N.S.M. Unilever Het A.N.P.-C.B.S. beursindexcijfer „alge meen" is opgelopen van 303,6 tot 321,7 en het cijfer voor industrie van 219,8 tot 234,0. In augustus werd, volgens de voorlopige cijfers van de Vereeniging voor den Effec tenhandel, een zeer grote aandelenomzet gemaakt van 98,9 miljoen tegen 81,3 miljoen in juli jongstleden en slechts 45 miljoen in augustus 1958. In obligaties werd omgezet voor 70,8 miljoen, iets minder dan in juli jongstleden: 75,9 mil joen, maar aanzienlijk meer dan in augus tus 1958: 54,3 miljoen. In de eerste acht maanden steekt de aandelenomzet aanzien lijk uit boven die van dezelfde periode in 1958. Aandelen werden verhandeld voor een nominaal bedrag van 656,5 miljoen vergeleken met f 296.4 miljoen. Voor obli gaties waren deze cijfers 648,3 miljoen en 425,5 miljoen. In augustus werden nieuw tot de beurshandel toegelaten aan delen voor 6,0 miljoen en obligaties voor 35,5 miljoen. Blijkens het C.B.S. hadden de fondsen, die gebruikt worden voor de samenstelling van de ANP-CBS beursindexcijfers, in augustus jongstleden een reële omzet van 163.7 miljoen en een nominale van 44,8 miljoen. Voor de eerste acht maanden waren deze cijfers respectievelijk 1081,1 miljoen en 311,9 miljoen. Gerekend naar de effectie.ve bedra gen hadden de volgende 20 fondsen in augustus (21 beursdagen) van alle binnen landse aandelen ter beurze van Amster dam de grootste omzetten: Unilever, Phi lips, Kon. Olie, AKU, Robeco. Amsterdam- sche Bank, Hoogovens, Van Gelder, V.M.F.. Rotterdamsche Bank, Philips Pref., Zout- industrie, Nationale Bank, Zwanenberg, Twentsche Bank, Scheepvaartunie, Calvé, BUENOS AIRES (AFP) De Argen tijnse minister van luchtvaart, generaal Ramon Abrahin, heeft ontslag gevraagd uit protest tegen het feit dat de regering de vorige week is gezwicht voor eisen van het leger, hetgeen leidde tot het aftreden van de minister van Defensie, generaal Anaya. President Frondizi heeft het ont slag van Abrahin echter "geweigerd. Door een gevaarlijke manoeuvre van een bromfietser is op de Antwerpseweg te Rijsbergen een ongeluk gebeurd, waar bij drie personen het leven hebben verlo ren. De bromfietser sloeg plotseling linksaf een zijweg in. De bestuurder van een Bel gische auto trachtte door uit te wijken een aanrijding met de bromfietser te voorko men en kwam daardoor op de linkerkant van de weg in botsing met een uit de te genovergestelde richting komende Franse wagen, waarin drie Nederlanders zaten. Tengevolge van de botsing werd een dei- inzittenden van de Franse wagen, de 49- jarige heer Vollebrecht uit Monster, on middellijk gedood. De bestuurder van de Belgische wagen, de 50-jarige heer Pau wels uit Mechelen (België) werd zwaar gewond, evenals een der inzittenden van Franse wagen, de 47-jarige in Frankrijk wonende heer J. A. van Beek. Beiden overleden in de Joop van de avond in een ziekenhuis tt Breda, waarheen zij waren overgebra-ht. De overige inzittenden van de beide auto's werden licht gewond. De bromfietser, R. uit Rijsbergen, bleef on gedeerd. Bij een autobotsing op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn, even buiten het dorp Voorthuizen, zijn twee personen om het leven gekomen en werden drie gewond. Een personenauto, bestuurd door de 58- jarige heer A. Muller uit Dordrecht, reed in de richting Apeldoorn op weg naar Hamburg. Deze auto wilde een andere auto passeren juist op een weggedeelte, waarop het in verband met werkzaamhe den aan deze rijksweg tijdelijk verboden is in te halen. Op het moment van de inhaalmanoeuvre naderde uit tegenover gestelde richting een vrachtauto van een wasserijbedrijf uit Apeldoorn. De bestuur der van de personenauto, die met een snel heid van 120 km. per uur reed remde sterk, waardoor zijn auto geheel op de linkerweggedeelte kwam. In volle vaart botsten de auto's op elkaar. Zij sloegen beide om. De drie inzittenden van de per sonenauto werden uit de wagen geslin gerd en kwamen op het wegdek terecht. Hierbij werd de 36-jarige heer L. Muller op slag gedood. De 58-jarige heer A. Mul ler werd zeer ernstig gewond en is later in een ziekenhuis te Amersfoort overle den. De 30-jarige heer A. van den Berg uit Dordrecht liep zeer ernstig letsel op. In de auto van de wasserij zaten de 24- jarige chauffeur C. Ruiter uit Epe en een 19-jarig buurmeisje. Zij werden licht ge wond. Door de botsing ontstond een grote ra vage. waardoor het verkeer op deze druk ke weg geruime tijd gestagneerd werd. In Zwolle is de 37-jarige bromfietshan delaar J. Schakelaar door onbekende oor zaak met een bromfiets, die hij juist had gerepareerd, tegen een hem tegemoet ko mende auto van de gemeentereiniging ge botst. Hij was op slag dood. De heer H. van Zadelhof, die dezer da gen te Brummen met zijn bromfiets door een touringcar werd aangereden, is in het ziekenhuis te Zutphen overleden. met een effectieve omzet van f 41,7 mil joen staat ver aan de kop, gevolgd door Philips met 23,2, Kon. Olie met f 18,6 en AKU met 10,9 miljoen. De totale effec tieve c-mzet van deze 20 fondsen was in augustus 160 miljoen. Gerekend naar de nominale bedra gen was de volgorde aldus: Unilever, Phi lips, AKU, Amsterdamsche Bank, Kon. Olie, Robeco, Scheepvaartune, Nationale Bank, V.M.F., Van Gelder, K.N.S.M., Phi lips Fref., Nievelt, Amsterdam Rubber, Rotterdamsche Bank, H.V.A., Twentsche Bank, Deli Maatschappij, N.H.M. en H.A.L. Deze 20 fondsen hadden een nominale omzet tezamen van 39,3 miljoen, hetgeen 38,7 percent is van de totale nominale om zet. Zoals aangekondigd, zullen voortaan ook de omzetten van de nabeurs, de avond- beurs en de voorbeurs in de cijfers worden opgenomen. De koersen van deze niet-offi- ciële handel worden, bij besluit van de Vereeniging voor den Effectenhandel, sinds enige dagen in de prijscourant opgenomen. (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse regering heeft opnieuw een bedrag van 475.000 mark aan het visse rijbedrijf in de Bondsrepubliek beschik baar gesteld voor het opsporen van nieuwe visgronden. Het Westduitse visserijbedrijf heeft voor dit jaar een programma opge steld van vijf reizen van elk ongeveer veertig dagen naar het gebied rond de Vlaamse Kaap ten oosten van Newfound land), Noord-Labrador en Zuidwest- en Zuid-Groenland. In het voorjaar van 1960 gaan enige Westduitse trawlers nieuwe visgronden zoeken in de St. Laurens Golf. Voorts wordt er dan nog 'n reis gemaakt naar Zuidwest-Groenland. Het exploreren van nieuwe visgronden is voor de trawlervloot van West-Duits- land een dwingende noodzaak geworden door het verlies van visgronden bij IJs land en het teruglopen van de vangsten.' op de traditionele gronden. Vorig jaar hebben "de Westduitse vissers eveneens speurtochten naar nieuwe visgronden bij Labrador ondernomen. Zij zijn toen in derdaad op rijke visreserves gestoten. De toen ontdekte visgronden kunnen echter alleen tijdens de zomermaanden worden gebruikt. In het najaar werden de traw lers gedwongen deze gronden te verlaten. Zware stormen, ijsgang en groot gevaar voor „black frost", waarvan twee IJsland se trawlers het slachtoffer werden, maak ten de visserij onmogelijk. Het Westduitse programma vermeldt ook de verbetering en het zoeken naar nieuwe vangmethoden voor de visserij met het trawlnet op haring in de Noordzee. Nog dit jaar zullen twee haringtrawlers twee experimentele reizen maken voor het beproeven van het „Pelagische" net een trawlnet, dat op verschillende diep ten kan worden gebruikt en waarmee ook Sovjet-Rusland experimenteert. Tot nu toe kan de haringvisserij door een traw ler alleen met een trawlnet, dat over de bodem sleept, worden uitgeoefend. De ver schillende reizen naar nieuwe visgronden en het experimenteren met nieuwe netten zullen door het Westduitse visserijbedrijf in nauw overleg met het Bondsonderzoe- kingsinstituut voor de visserij worden ge maakt. Wetenschapsmensen zullen de rei zen meemaken. De resultaten van de on derzoekingen zullen bekend worden ge maakt, zodat ook andere landen van het Westduitse initiatief kunnen profiteren. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3V2°/o Nederl. '47 93% 3% Nedl. 1962- 64 99 Woningbouw 6% 110 Pr. A'dam '56 I. 81% Pr. A'dam'56 II.. 93% Pr. A'dam '56 III. 93% Pr. R'dam'52 I.. 90 Pr. R'dam'52 II.. Pr. R'dam '57 101 A.K.U 375 376 Calvé Delft 634 Van Gelder Zonen 248 K. N. Hoogovens. 569 Nederl. Ford 308 N. Kabelfabriek 400 gew.Philips Gloeil. 639 644V2 Pref.Philips Gloeil. 244 Unilever 634% 642 Wilton Fyenoord. 214% Werf Gusto 166 Dordtsche Petrol. 735% Kon. Petroleum f 165,90 166,80 Billiton 342% A'dam Rubber 99 Vz K.L.M f 126,— Holl. Amer. Lijn 163% K.N.S.M 162%" N. Scheepv. Unie 1425/2 v. Nievelt Goudr 140% Phs. v. Ommeren 248% H.V.A 151 Delimaatschappij f 172,— Amsterd. Bank 320 Nat. Handelsbank 163 Ned Handel Mij 249 »/2 Rotterd. Bank 296 Twentsche Bank. 270 Anaconda Copper 65% Bethlehem Steel 57 U.S. Steel 104% General Motors 55%" Shell Union 81 Tidewater 24fl/.„ Een paard, dat bestemd was voor het Beverwijkse abbatoir, is maandagmiddag omstreeks drie uur losgebroken en de oostbuis van de Velsertunnel ingevlucht. Deze buis werd onmiddellijk voor het ver keer gesloten. Men joeg het paard door de buis naar de zuidkant van het kanaal. Daar weiger de het dier door te lopen op de sommatie van een agent. Ook de westbuis moest op rood worden gezet. Tenslotte werd het paard, dat eigendom was van een Bever wijkse slager, in een weiland gedreven. Een bestelauto, bestuurd door de 45- jarige chefmonteur M. L. uit Amsterdam, is maandagmiddag om 2 uur in een bocht van de rijksweg Amsterdam-Velsen ge slipt, vervolgens dwars over de weg ko men te staan en toen gekanteld. De be stuurder liep een diepe vleeswond aan de rechterelleboog op. Met een auto van de Ongevallendienst werd hij naar het Anto- niusziekenhuis vervoerd. Daar moest de elleboog door een plastisch chirurg wor den behandeld. De lading van de bestel auto, neonbuizen en lampen, werd zwaar beschadigd. (Van onze correspondent in Londen) Het nijpende probleem van het mense lijke uithoudingsvermogen in een door de wereldruimte snellende raket kwam van zelfsprekend aan de orde op het Interna tionale Ruimtevaartcongres in Londen. Vooral de Amerikanen bezitten belangrij ke ervaring op dit gebied, dank zij hun vergaande en vaak gruwelijke proefnemin gen met vrijwilligers, gerecruteerd uit de kring van militaire invliegers. Zenuwen en concentratievermogen van de kandi daat-ruimtevaarders werden gecontro leerd door hun een taak te laten verrich ten, terwijl twee wegdekboormachines ho ren en zien deden vergaan. Ze werden door een wiel in de rondte geslingerd om na te gaan of hun bewustzijn bestand was tegen de steeds wisselende druk van de zwaartekracht en ze werden geblinddoekt in een „rock and roll'-stoel gezet om al tuimelende een vliegtuig in horizontale po sitie te trekken. Twee uur lang moesten zij bovendien gebukt staan in een donkere ge watteerde ruimte. Vijf vrijwilligers werden een week lang opgesloten in een raketcabine waarvan de omstandigheden overeen kwamen met die, welke tijdens de vlucht in het heelal heersen. De mannen konden in de nau we ruimte niet staan en niet naar buiten kijken. Zij konden evenmin iets uit de bui tenwereld horen, behalve het nagebootste motorengeluid en de muziek van enkele grammofoonplaten, die ze mochten mee nemen. Om de vier uur moesten zij rusten. Het enige werk dat ze deden, was het een tonige gadeslaan van de verschillende lichtsignalen op hun instrumentenbord en het bedienen van knoppen. Alle zuurstof voorziening en luchtzuivering geschiedde van buitenaf. Er deed zich een moment van paniek voor toen een der opgeslote- nen zich niet meer herinneren kon hoelang de eenzame opsluiting geduurd had. Zijn kalmte keerde echter terug, nadat hij de voedselblikken had geteld en kon bereke nen hoeveel hij gegeten had. John Stapp, de president van de Ameri kaanse Raketvereniging, die zichzelf ook 'dan "Soortgelijke proeven heeft onderwor pen en de snelste mens op aarde wordt genoemd, dank zij zijn ervaringen in de door hemzelf ontworpen raketslede, welke langs de grond wordt afgeschoten, onthul de. dat om het risico voor de raketbe manning zoveel mogelijk te beperken, het zeer waarschijnlijk is, dat zij worden op gesloten in een met water gevulde bak, ter grootte van een doodkist. In Amerika wordt hiermee thans ge ëxperimenteerd. Indien een mens geheel door water omgeven is en zijn luchttoe voer wordt geregeld door middel van een ademhalingsmasker, kan hij veel beter grote snelheden en plotselinge verande ringen daarvan doorstaan. Het water ver spreidt de druk namelijk gelijkmatiger over zijn lichaam. Ook is gebleken, dat de mens op dezelfde manier grote hitte kan doorstaan. In hun water-„pak" stonden de proefpersonen geruime tijd in speciaal ge bouwde ovens. Zij lieten zich vijf minuten „koken", terwijl de muren van de oven een temperatuur hadden van 500 graden fahrenheit en de luchttemperatuur binnen in 350 graden f. bedroeg. Hierbij liepen ze echter wel hitteblaren op verschillende lichaamsdelen op. In een atmosfeer, ge heel verzadigd met waterdamp kan nie mand een groter hitte dan 165 graden fahrenheit ook maar voor een ogenblik doorstaan. Ook voor de raketkunde is het van groot belang te weten, welke hitte de mens wel verdragen kan, gezien de gloeiende staat, waarin de raketten ver keren als zij opnieuw de dampkring in gaan. Ook het menu voor de raketreiziger levert grote problemen op wegens de staat van gewichtloosheid, waarin hij verkeert. Daarom zal hij het meeste voedsel in pas- tavorm tot zich moeten nemen, geknepen uit een tube. Normaal voedsel, dat ge kauwd moet worden, komt nauwelijks in aanmerking omdat het in de mond zal zweven Men verwacht dat aan het eind van het jaar een Amerikaanse „maan" van nylon op een afstand van 1.500 km. om de aarde zal cirkelen om radio- en t.v.-signalen naar andere werelddelen te kaatsen. De Ame rikaanse regering heeft reeds een ballon van 30 meter doorsnede vervaardigd. Deze zal worden gelanceerd met in de kern een hoeveelheid water, dat in de vacuumtoe- stand van de wereldruimte zal gaan koken, waarna de stoom de ballon zal opblazen tot de maximale grootte. De ballon zal worden overgoten met alu- miniumverf en op die manier als venus schitteren. Er is ruimte genoeg om een aantal radio- en t.v.-kanalen gelijktijdig te relayeren. De nylon-maan zal ook voor de overbrenging van foto's kunnen worden gebruikt. De uursnelheid zal 16 tot 18.000 mijl bedragen. Het congres eindigde zaterdag met een tragedie. Tijdens de laatste zitting kreeg een van de vice-presidenten, prof. K. Za- rankiewicz, een hartaanval en overleed vrijwel onmiddellijk, waarna de confe rentie enige tijd werd geschorst. Vóór de hervatting namen de aanwezigen twee minuten stilte in acht ter herdenking van de overleden geleerde, die vice-voorzitter was van het Poolse astronautische genoot schap. Hij was 59 jaar. In het speciale symposion over de juridi sche vraagstukken, verband houdende met de ruimtevaart, sprak onze landgeno te mevrouw dr. I. H. Ph. de Rode-Ver schoor, lectrice in het luchtvaartrecht aan de Rijksuniversiteit van Utrecht, over de verschillende maatschappelijke aspecten van het ruimte-onderzoek. Aagtekerk 7 440 m. z. Monrovia n. Kaapstad. Aalsdijk 7 v. Singapore n. Tandjong Priok. Abida 9 te Miri verwacht. Acila 7 et Rotterdam. Acmaea 8 v. Suez n. Mena. Aegis 7 te Tampa. Akkrumdijk 7 v. Los Angeles n. Cristobal. Albireo 7 100 m. o. Kp. Verd. eil. n. Rco. Dyaneus. A.lblasserdijk 8 te New York. Alcor 7 180 m. z.z.o. Bahia n. Las Palmas. 'AlgeHib 7;te Antwerpen verwacht:' Algol 8 te Santos. Alhena 8 te Montevideo. Alioth 7 v. Las Palmas n. Antwerpen. AJkaid 7 235 m. n.n.o. St. Pauls rocks n. L. Palm. Alkes 7 v. Santos n. Montevideo. Almdijk 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Almkerk 7 40 m. z. Mogadiscio n. Aden. Alphard 7 geankerd rede Ilheus. Alpherat 7 te Rio de Janeiro verwacht. Amalie B 6 v. Goa s. Aden. Ameland 7 v. Curacao n. San Lorenzo. Ammon 8 v. Rotterdam op proefvaart. Ampenan 7 30 m. z. Kreta n. Napels. Amstelpark 7 300 m. n. Sabang n. Penang. Area 7 525 m. n.o. Fayal n. Trinidad. Arendskerk 8 te Mombasa. Arkeldijk 7 v. Baltimore n. Charleston. Arnedijk 7 400 m. n. Bermuda n. Le Havre. Asmidiske 7 320 m. o.z.o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Asterope 7 410 m. w. L'andsend n. Hampt. Roads. Attis 7 v. Paramaribo n. Amsterdam. Axeldijk 7 v. Newport News te Philadelphia. Bantam 7 60 m. n. Guardafui n. Penang. Baljan 6 v. New Orleans n. Charleston. Batu 7 te Pandjang verwacht v. Semarang. Bintang 8 te Fao. Calt. Eindhov. 7 120 m. n.n.w. Muscat n. Pernis. Caltex Leiden 7 v. Colombo n. Rastanura. Caitex Pernis 7 v. Bahrein n. Port Elisabeth. Caltex Rotterdam 7 92 m. n.o. Pt. Sudan n. Suez. Caltex Utrecht 8 v. Avonmouth n. Cadiz. Carillo 7 te Armuelles verwacht. Castor 8 te Rhodos. Cinulia 7 dw. Forlaleza n. Curacao. Cities Service Valley Forge 7 210 m. o.z.o. Malta naar Port Said. Ciavella verm. 10 v. Wismar (Lübeck) v. R'dam. Colytto 7 515 m. n. Guadeloupe n. Curagao. Corilla 8 v. Pladju n. Surabaja. Cradle of Liberty 7 350 m. n.o. Mogadiscio naar Philadelphia. Crania 7 v. Curagao n. Rotterdam. Cumulus (weerschip) 7 v. R'dam n. Atl. Oceaan De Eerens 7 te Abadan v. Basrah. Delft 7 95 m. z.'w. Landsend n. Rotterdam. Dinteldijk 7 te Victoria. Doris 8 te Carupano. Drente 7 80 m. w. Djeddah n. Suez. Eemdijk 7 350 m. n.o. Azoren n. Havana. Eenhoorn 7 20 m. n.n.o. St. Vincent n. Malta. Ena 9 te Cardon verwacht. Esso Amsterdam 7 120 m. w.z.w. Ouess. n. Aruba Esso Nederland pass. 7 Kuria Muria n. Rastanura. Friesland 8 v. Kalundborg n. Immingham. Garoet 7 te Makassar. Geertje Buisman 7 op Thames n. Londen. Giessenkerk pass. 7 Kp. St. Vincent. Graveland pass. 6 Madeira n. Recife. Haarlem 7 te Amsterdam. Hathor 7 ten anker Tanger. Hector 7 v. Lattakia n. Eleusis. Heelsum 8 te Houston. Heemskerk 7 v. Nagoya. 8 te Yokohama. Helena 7 te St. Vincent v. Grenada. Helicon 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hera 7 te Rotterdam. Hoogkerk 7 v. Shanghai n. Manilla. Isis 7 80 m. o. Kp. Henry n. Philadelphia. Jagersfontein 7 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Japara 8 te Le Havre. Jason 7 te Nassau verwacht. Kaap Hoorn 7 te Massawah. Kampei-dijk 7 te New York. Kara 7 580 m. z.z.w. Bermuda n. New York. Katelysia 10 te Gibraltar verwacht. Keizerswaard 7 te Curagao verwacht. Kennemerland 7 v. Kp. Delo n. Las Palmas. Kerkedijk 8 te Norfolk v. Moreheadcity. Kieldrecht pass. 7 Finisterre n. Bombay. Kopionella 7 280 m. o. Beira n. Abadan. Koratia 7 100 m. n.o. Kuria Muria eil. n. Mena. Korenia 7 v. Rotterdam n. Las Palmas. Korovina 7 op Thames n. Cabimas. Kosicia 7 400 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Kreeft 8 v. Vigo n. Rotterdam. Kryptos verm. 8 v. Hamble n. Barry (Cardiff). Kylix 7 190 m. w. Sabang n. Aden. Laarderkerk pass. 8 Perim n. Rotterdam. Laurenskerk 7 v. Antwerpen n. Londen. Leopoldskerk 7 80 m. n.o. Finisterre n. Pt. Said. I.euvelcerk 7 v. Port Sudan n. Port Said. Liberty Bell 7 te Port Said v. Philadelphia. Lindekerk pass. 7 Wight n. Hamburg. Loenerkerk 7 te Khorramshahr. Loppersum 7 3600 m. z. Kp. Race n. Le Havre. Louis Lantz pass. 7 Kp. Villano n. Monrivia. Maas 7 920 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Maashaven 7 70 m. o. Kp. Frio n. Las Palmas. Maetsuycker 8 te Singapore. Mariekerk 8 te Calcutta verwacht v. Rangoon. Maron 8 te Georgetown. Mataram 7 100 m. n.n.o. Kp. Vilano n. Marseille. Medon 9 te Madeira verwacht. Meliskerk 8 te Aden. Mentor 6 te Houston verwacht v. Mobile. Meres N 7 op rede Recife v. Las Palmas. Merwede 7 480 m. n.n.w. Las Palmas n. Conakry. Minos 9 v. Amsterdam te Rotterdam verwacht. Mississippilloyd 7 v. New Orleans n. Philadelphia. Modjokerto 7 ten anker rede Belawan. Molenkerk 7 65 m. z.w. Napels n. Port Said. Montferland 7 v. Las Palmas n. Montevideo. Moordrecht pass. 7 Oranjerivier n. Landsend. Muiderkerk 8 v. Suez n. Aden. Munttoren 7 130 m. o. Obiat n. Mena. Musi 7 v. Pnompenh n. Singapore. Musilloyd 7 v. Biak n. Sandakan. Naess Comm. 7 180 m. n.o. Benghazi n. Fawley. Naess Lion pass. 7 Str. Ormoesz n. Band. Shapur. Naess Tiger 7 40 m. z.w. Kp. Dagata n. Tripoli. Nanusa 7 v. Napels n. Genua. Nias 8 te Los Angeles. Noordwijk pass. 8 Canarische eil. n. Monrovia. Oranje 7 v. Southampton n. Genua. Oranje Nassau 7 te Barbados. Parkhaven 7 te Rio de Janeiro. P. G. Thulin 7 te Coquimbo. Poseidon 7 90 m. n.n.o. La Guaira n. Pto. Cabello. Prins der Nederlanden 7 770 m. n.n.w. Kp. Verd. eilanden naar Madeira. Prins Casimir pass. 7 Belle Isle n. Londen. Pr. Willem III 7 te Cleveland verw. v. Hamilton, -in» "m V 7 te Le Havre. Pr. Will. IV 7 630 m. o.n.o. Belel Isle n. Montreal. Prinses Irene 7 le Toronto verwacht. Prov.singel 7 1350 m. n.w. Midway n. N. Orleans. Pygmalion 7 31 m. z.z.o. Kp. Degata n. Tripolis. Riouw 7 290 m. z. Monrovia n. Las Palmas. Rocbiah 7 v. Tandjong Priok n. Tjeribon. Roepat 7 te Newark verwacht. Rondo 7 200 m. n.o. Recife n. Kaapstad. Rijndam 8 te New York. Rijnkerk 7 130 m. w.z.w. Gibraltar n. Antwerpen. Saloum 7 te Caen. Schelpwijk 7 280 m. z.z.o. Boston n. Maracaibo. Scherpendrecht 8 ten anker rede Napels. Schouten 7 te Lyttelton verw. v. Wellington. Stad Alkmaar 7 31 m. o.n.o. Kiel n. Emden. Stad Arnhem pass. 7 Finisterre n. Bremen. Stad Gouda 7 300 m. o.n.o. Vitoria n. Las Palmas. Stad Leiden pass. 7 Ouessant n. Freetown. Stad Rotterdam 7 90 m. n.w. Oran n. Genua. Stad Schiedam 6 te Narvik. Stanvac Alor 7 v. Singapore, 8 te Sungeigerong. Stanvac Selo 7 20 m. n.w. Banka n. Sungeigerong. Stanvac Talangakar 7 v. Buatan n. Sungeigerong. Statue of Lib. 7 «50 m. w.z.w. Azoren n. Marseille. Straat Madoera 7 v. Adelaide n. Melbourne. Str. Singapore 7 v. Pt.. Elisabeth n. East-London. Straat Soenda 8 te Lorenco Marques. Straat van Diemen 7 te Hongkong. Sumatra 7 v. Amsterdam n. Bremen. Sunetta 7 360 m. z.z.o. Str. Soenda n. Adelaide. Tahama 7 150 m. z. Finisterre n. Finnart. Tamara pass. 7 Muscat n. Ravenna. Taria 7 340 m. n.w. Cochin n. Cochin. Tawali 8 te Aden. Teircsias 7 v. Penang n. Colombo. Thelidomus 12 le Cardon verwacht. Tjikamjek 8 te Nagoya. Tjinegara 7 v. Mauritius n. Lorenco Marques. Tcmocyclus 8 te Portland verwacht. Tweelingen 7 870 m. n.o. Kp. Race n. Rotterdam. Van Heemskerk 9 te Hongkong verwacht. Van Linschoten 7 te Accra. Van Neck 7 v.t Newcastle. 8 te Sydney. Van Spilbergen 7 180 m. z. Chagos archipel naar Port Elisabeth. Van Waeryijck 7 te Auckland v. Suva. Vivipara 6 v. Montreal n. Curagao. Vlist 7 40 m. z.w. Landsend n. New York. Waal pass. 7 Finisterre n. Antwerpen. Waterman 7 240 m. z.o. Halifax n. New York. Westerdam 7 400 m. o.n.o. New York n. R'dam. V/estertoren 7 v. Eastham n. Amsterdam. Wieldrecht pass. 7 Mona n. Puerto La Cruz. Willem Ruvs 8 v. Sydney n. Wellington. Woensdrecht 7 v. Lavera n. Rotterdam. Wonorato 7 800 ni. n.o. Guam n. San Francisco. Wonosari pass. 8 The Brothers n. Djeddah. I.Issel 7 te Saloniki verwacht v. Chalkis. Zaankerk 8 v. Port Swettenham n. Singapore. Zaanland 7 v. Las Palmas n. Amsterdam. Zeeland 8 te Semarang. SLEEPVAART Atlas 7 te Schiedam. Blankenburg, Witte Ze, en Zwarte Zee 6 v. Bre merhaven. Cycloop 6 v. Brunsblittel n. Nederland. Friesland 7 380 m. o.n.o. Rio Grande n. B. Aires. Hudson 7 v. Maassluis te Den Helder. Humber 7 te Lissabon. Oostzee 5 te Maassluis. Poolzee 5 v. New York. Stentor 7 te Schiedam. Titan 7 v. Vlaardingen te Oslo verwacht. HOGE PRIJZEN 25000 6146 5000 15100 1000 11686 13473 17276 21865 f 400 5761 8251 10932 11377 14034 15063 18194 18416 10728 IPOS'. 19635 21030 200 2083 3185 3249 5691 5838 6436 6442 6791 7989 8150 8756 9237 11976 12343 12900 13137 15711 15899 16298 16505 16511 17516 17758 17781 17845 18242 19055 19598 19905 20262 20495 20811 PRIJS VAN ƒ80.— 1019 126 234 253 394 428 493 517 612 636 12460 466 547 611 640 654 774 789 804 823 678 731 787 809 907 940 943 2023 065 j.28 317 36C 373 511 688 693 13013 016 112 304 459 460 521 647 893 917 3010 028 054 148 254 379 502 568 750 909 949 959 993 952 988 '4133 318 356 469 503 526 561 600 699 724 4066 197 240 261 271 291 315 354 554 672 772 911 826 15114 179 234 348 409 498 728 740 791 815 5037 182 313 353 509 641 733 812 971 986 956 603' 083 207 253 327 445 493 642 648 697 16052 092 137 165 210 263 351 374 492 497 735 954 592 603 693 698 719 725 786 816 873 7025 099 151 2S3 444 477 534 656 843 896 17138 140 145 164 197 214 215 243 286 389 916 959 971 984 394 411 683 756 803 883 8043 051 106 132 146 281 391 420 560 576 18082 185 269 292 349 352 394 401 661 683 757 807 947 779 824 879 899 9018 068 114 420 534 668 700 722 753 19003 140 242 283 442 514 545 628 631 896 10261 402 533 610 650 696 746 786 982 11187 326 355 455 536 604 609 625 750 804 20013 058 252 339 408 409 457 494 535 594 836 933 625 709 871 21048 142 191 489 809 861 976 NIETEN 1028 053 075 086 095 117 131 137 187 201 387 393 409 424 431 451 453 476 478 496 209 285 2S8 298 309 319 396 402 419 431 507 541 565 613 631 688 699 729 767 807 435 441 474 51c 551 575 607 664 676 759 835 838 842 861 S83 888 909 915 920 969 762 768 794 79! S25 854 861 920 931 956 992 998 959 965 974 977 978 12016 028 074 079 132 184 225 246 276 291 2014 015 019 036 062 090 095 119 129 148 303 363 365 428 478 550 562 598 618 694 169 174 221 224 254 295 319 325 377 378 716 773 808 821 822 850 866 SS6 919 947 - 399 427- ■477 -47-9 513 520 530 532 535 583 956 958 973 663 675 705 712 713 784 813 951 13037 066 094 103 166 209 240 243 270 285 3003 023 049 062 076 115 "56 192 204 210 302 306 336 337 369 405 420 462 478 481 212 232 236 276 324 355 389 398 439 440 483 509 532 561 574 578 666 677 777 821 44" 48-: 494 498 509 510 523 547 548 580 834 S54 871 907 915 921 931 932 626 725 730 768 772 790 825 835 846 893 14011 018 036 050 057 111 113 159 187 197 917 928 953 976 977 978 219 241 243 245 315 350 354 368 392 412 4006 017 068 149 214 236 242 281 295 310 440 496 516 587 617 678 712 715 728 739 345 358 366 391 495 510 565 578 606 652 S10 833 863 878 961 967 696 727 740 744 762 776 779 791 868 931 15019 061 070 141 154 199 218 222 266 297 975 989 991 350 359 485 531 543 557 583 628 705 764 5039 062 067 073 081 092 130 149 172 188 775 786 836 878 883 910 912 921 960 981 265 302 340 346 398 415 441 461 485 487 6013 034 038 041 051 067 073 111 153 160 495 500 511 674 720 753 782 795 851 854 168 177 190 302 304 310 334 346 355 414 860 89S 900 901 909 913 932 952 997 442 476 501 520 616 627 633 691 710 721 0052 072 151 187 202 214 227 230 241 326 740 774 797 809 S63 866 884 922 923 582 629 675 689 695 702 733 776 777 811 17000 822 832 S69 912 913 17023 028 076 097 121 146 161 173 223 233 7019 081 109 117 136 159 170 188 222 227 242 272 273 293 299 345 374 390 459 465 228 253 300 375 407 436 482 491 522 524 490 520 574 591 604 658 664 675 709 802 552 558 566 o69 594 716 727 763 842 867 818 820 822 850 891 897 941 968 901 909 949 950 965 976 18057 088 132 202 204 227 240 243 254 260 8060 110 128 133 136 163 229 292 302 306 290 294 295 305 307 344 380 383 403 412 310 319 336 342 348 363 382 ^57 588 593 419 454 481 538 550 583 602 628 654 703 602 607 632 637 639 695 734 742 745 793 733 820 823 S32 834 863 857 894 900 988 831 339 899 902 910 911 967 19042 049 075 078 080 109 166 169 192 251 902? 042 080 106 110 139 195 225 253 262 254 255 305 306 318 335 346 349 436 452 337 381 391 406 420 469 515 540 556 459 480 502 544 551 611 648 698 699 712 266 284 292 361 404 416 423 455 478 504 720 751 780 797 824 892 900 920 929 942 546 548 621 627 691 693 750 758 769 813 956 984 836 898 947 967 20026 042 099 106 183 184 192 225 234 245 10014 316 329 349 359 106 123 124 141 162 277 '298 326 351 387 397 402 404 440 506 173 174 190 272 289 330 497 599 602 608 527 570 654 687 739 756 798 799 827 848 618 681 720 739 751 79C 798 S10 923 950 868 897 917 965 194 953 378 21010 032 039 077 139 148 157 161 178 249 11006 J19 035 038 050 369 114 125 163 174 277 295 308 315 361 375 394 397 422 425 179 183 196 210 234 242 244 276 296 376 440 445 171 574 587 654 662 806 867 871 881 889 899 913 927 936 962 983 999 Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W DAMES Kruisstraat 19, Haarlem d Ridders!? Telef 169 Tel 7292 H A t F F 91 Warmenho venstraat Jmuiden Tele 7292 b.g.g telef 4787 Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame. B GEHAKTDAG extra voordelig Ons mager GEHAKT is ook op woensdag van dezelfde onverbeterlijke KEUR- kwaliteit en toch slechts 1.68 per 500 gram met zakje keurkruiden gratis plus één groot ei voor 3 cent en om de zaak rond te maken 250 gram dik niervet 19 cent. Deze aanbieding is alleen geldig op woensdag. K e u r s I a g e r ij Kennemerlaan 43-45 SNEL- EN ZELFBEDIENING kunt u bij ons poolshoogte nemen van al het nieuwe dat op de FIRATO in Amsterdam wordt gedemonstreerd en getoond door Onze RADIO- en T.V-EXPERTS zullen u gaarne inlichten. Erkende en gcdipl. Radio- en T.V.-experts Antenne-specialisten. MARKTPLEIN TELEFOON 4262 SIRENESTRAAT Telefoon 5613 14 b. d. Visserüschool 1 pond GEHAKT half om half 1.00 1 pond KALFS- en VARKENSGEHAKT 1.60 1 pond GEHAKT van RUNDER- en VARKENSLAPPEN gedraaid 1.80 1 pond heerlijk gekruide SAUCIJSJES 1.60 Al onze gehaktprijzen zijn inclusief zakje kruiden. NIEUW! - 1 blikje UNOX OSSESTAARTSOEP tijdelijk van 1.05 voor 95 et. Voor de hondenliefhebber hebben wij: SPECIAAL GEKOOKT HONDENVOER 60 et. p. pond Aannemersbedrijf vraagt (ca. 200 m2) (ca. 200 m2) voor opslag. Bij voorkeur bij boerderij o.d. met telefoonaansl. Aanbiedingen tel. 02500-18595 of brieven no. 754. GEVRAAGD op kantoor Rijksvishal (mnl. of vrl.) (mnl. of vrl.) Brieven onder no. IJ 890 bur. v. d blad

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6