Mode VVB startte competitie slecht met zware nederlaag tegen Purmersteijn Verrassende nederlagen van Wijk aan Zee en ADO Er bestaat een groot tekort aan vele soorten bloembollen VOETBAL IN KENNEMERLAND STOFZUIGERS DISCO Goed debuut van Vitesse in tweede klasse 5 Prijzen sterk opgelopen LOENDERSLOOT Watervliet moest buigen voor sterke Swift-ploeg Nieuwe tribune Van Dijk traint samen met Piet Roozenburg De Kennemers DEM Beverwijk V eisen ADO CSV/Wijk aan Zee T errasvogels Kinheim Jong Hercules IEV Bewoners van Oosterwijk vieren opgewekt feest VVB MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Er heeft de laatste maanden onder meer over de areaalgrootte een druk overleg plaats gehad tussen de besturen van de bloembollenorganisaties, dat re sulteerde in een overleg in de Commis sie van Bijstand van het Produktschap voor Siergewassen. De heren praatten en praatten, terwijl de inkopers van de bloembollenexporteurs in de veilingzalen en op de beurs tegen steeds hogere prij zen moesten kopen om toch maar aan zoveel mogelijk bloembollen te komen. De geruchten over de annulering van orders blijven aanhouden en ze zijn nog te motiveren ook: er zijn van vele soor ten bollen te kort. De inkopers kijken vol verlangen de veilingcatalogi in, want misschien zijn er exporteurs die hun export bijna achter de rug hebben en nu met overschotten aan de markt komen. Alleen zij kunnen weer wat ruimte scheppen. Het gebeurt ook inderdaad, dat er mooie lijstjes in de vei lingen worden aangeboden. Er wordt over het algemeen veel, misschien wel te veel geld, voor deze bollen betaald. Wat nog veel duidelijker spreekt; dikwijls gaat „de hele bon", zo'n gehele partij, in eens weg. De exporteurs hebben dus nog veel bollen nodig. Was dat niet het geval, dan koch ten zij kleine kwantums. Trouwens, hoe wel er exporteurs „uitgepakt" raken, blijven de veilingzalen vol kopers zitten. En achter de deuren vergaderen de lei dinggevende figuren. Men weet, dat ze over de te beplanten oppervlakte spreken. Nog een jaar of tien geleden maakten directeuren van zeer grote zaken zich nog druk om maatregelen ter regeling van de produktie en de afzet. Sinds de stichting van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani- ties hoort men ze bijna niet meer. Ze ge loven het wel en schipperen met die maat regelen wat ze kunnen. De kwekers hebben dat ook gedaan. Vol trots kan iedereen melden dat de produk- tiviteit is verhoogd. Dat was een slagzin van na de tweede wereldoorlog. De kwe kers hebben het probleem heel eenvoudig opgelost door veel meer bollen per opper vlakte-eenheid op te planten. Ze zetten ze dus „dikker", deden meer mest in de grond en moesten steeds meer chemische bestrij dingsmiddelen kopen. Door deze opvoering van de produktie is de onevenwichtigheid tussen de stijging van de export en de produktie gecamoufleerd geraakt. Boven dien bestaat het vermoeden bij vele kwe kers, dat juist dat dichter opeen planten de weerstand van de bollen verzwakt heeft, zodat ze een ongunstig jaar als dit niet kunnen verdragen. De bollen worden op het ogenblik be dreigd door enkele schimmels, die men nauwelijks baas kan. Bij dit weer woeke ren ze gestadig voort, zodat niemand meer een exporteur uitlacht, die beweert twin tig of dertig percent van sommige partijen te moeten weggooien. Men weet dat dit kan. Al die weggegooide bollen moeten worden vervangen, liefst door dezelfde soorten. Daar die schimmels meestal in bepaalde soorten woekeren, loopt iedereen er naar te zoeken. Men vertelt nu ook ronduit, wat men er voor in de plaats (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de najaarscollectie van Irma Spruit, die dezer dagen in Haarlem werd ge presenteerd, is voor iedere vrouw iets ge schikts te vinden. Er zijn modellen, die alleen voor heel slanke, jeugdige persoon tjes zijn, maar ook de wat rijpere niet meer zo tengere vrouw komt volledig aan haar trekken, wanneer ze tenminste met kennis van zaken weet te kiezen. De con- fectie-modellen van vóór de pauze waren over het algemeen smaakvol en goed draagbaar; we willen ons echter nu be perken tot een beschrijving van de collec tie van na de pauze. Hierin werden model len getoond, die door Irma Spruit zelf ont worpen waren en op eigen atelier ver vaardigd. De japon-jasje combinaties heb ben de soepele ongetailleerde lijn en de iets verbrede ronde schouders, die door Parijs worden voorgeschreven en ze zijn vervaardigd in mohair, winterse shet- lands en effen wollen bouclé's in cycla men, wit, maïs en brons. De ensembles bestonden over het algemeen uit een een voudig mooi gemodelleerd japonnetje met uitspringende coupe-naadjes met daar overheen een kort even afstaand jasje met een sluiting op de rug. Pretentieloos en evenwichtig van lijn, twee factoren die zeer sterk meespelen voor de Nederlandse vrouw bij het samenstellen van haar gar derobe. Ze zal zich daarentegen niet zo gauw laten verleiden tot één van de over- bloesende jurkjes, vooral nu de mode de taille weer sterk accentueert door een bre de leren ceintuur. Veel japonnen vertonen een laag en wijd decolleté met vaak een garnering langs de hals in een contraste rende kleur. Mooi hierin was een simpele witte mohair japon, waarvan de laaguit- gesneden hals met blauw afgebiesd was, hetzelfde blauw waarvan de daarover- heengedragen mantel was, die van een witte voering was voorzien. Wollen georgette en bouclé waren de meest uitgelezen stoffen voor de mid dagjaponnetjes, terwijl voor geklede gele genheden een sterke voorkeur bestond voor zuiver zijde en fluweel. Het zacht glanzende fluweel heeft jaren in de kast gehangen, maar verovert nu stormender hand de harten van jong en oud. En geen wonder, want men ziet er zoveel warm gloeiende tinten in. Bijzonder geslaagd vonden we een zwart fluwelen cocktailja pon met „cape-effect" door de korte wij de mouw, die met wit was tegengevoerd. De echte gala-toiletten waarmee de show besloot waren eveneens uitgevoerd in flu weel of zijden pongé; ze hadden allen een indrukwekkend decolleté en een sterk ge accentueerd middeltje, onverschillig of het een nauwe kokerjapon of een japon met wijdvallende „Watteau rug" betrof. Katy stuurt. Een zeker defaitisme is wel te be speuren. Het is ook niet prettig te weten, dat men dit voorjaar voldoende bollen kon kopen voor 4,50 per honderd en dat misschien ook wel gedaan heeft en nu zeven gulden tot een tientje moet betalen. Heeft men een beetje pech met het zuur in tulpen dan slokt de laatste twintig per cent inkoop heel wat van de winst op, als het niet de gehele winst is. Zeer eigenaardig is, dat alle exporteurs benieuwd zijn naar 1 november, op welker datum alle bollen moeten worden betaald. Men verkondigt op het ogenblik de mening, dat er heel wat gebruik zullen moeten maken van hun privé-spaarpot om de zaak niet al te diep in het krijt te laten komen. Het is zeer begrijpelijk, dat deze mensen lachen om de ernstige heren, die hele mid dagen besteden om de regeling en afzet van bloembollen in nette banen te krijgen of te houden. He', lijkt een beetje op gal genhumor maar men rekent u voor hoe veel bollen je zou kunnen kopen van het presentiegeld dat de heren per vergadering beuren. „Dertig of veertig gulden per mid dag krijgen ze om een dergelijke schaos te scheppen. Het neemt echter niet weg, dat het bloembollenvak uitstekend ge organiseerd is. Vroeger was het net als nu. Dan verdiende de kweker een paar jaar best en moest de exporteur met wat min der genoegen nemen en andersom. Het ont liep elkaar niet veel. Nu is alles gesaneerd en we hebben hetzelfde, maar het kost meer. Dat is alleen het verschil. En laten ze als 't je belieft niet proberen nog meer landen tot grotere afneming of liberali sering aan te zetten, want we hebben er nu de bollen niet voor en het volgend jaar ook niet". En men koopt een „bonnetje" Krelage's Triumph voor 9.50 per honderd. Ver koopprijs f 7,50. Het was een goedkoop „uitzonderingssoort" volgens het bestuur van het P.V.S., omdat er verleden jaar meer dan vijf percent overgebleven was. Ze staan dit jaar wéér op de uitzonde ringslij st. Dinsdag zal het bestuur weer zo'n lijstje bespreken vanwege de conti nuïteit in de maatregelen. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet" heeft het met de eerste competitiewedstrijd in Amsterdam tegen de gedegradeerde eersteklasser Swift allerminst gemakkelijk gehad. De Watervlieters speelden een goede en vlot te wedstrijd, maar het sterke Amsterdam se dameszestal demonstreerde betere rou tine en besliste de strijd. Aanvallend kregen de gastheren weinig kans tegen Dick van Ladesteijn c.s., voor al nu aanvoerder Veenhoven van Swift slecht od schot was. Vos en Joop van La desteijn kregen voor Watervliet enkele kansen, maar ook hun ontbrak schotvaar digheid. Joop van Ladesteijn schoot in deze periode zelfs twee strafworpen rake lings over. Toen er 25 minuten was gespeeld ver kleinde Joop van Ladesteijn de 2-0 ach terstand met een afstandsschot (2-1), waarna Vos van achter de paal gelijk maakte (2-2). Direct na de wisseling scoorde de Neder landse twaalftalspeelser Mary Weel twee maal (4-2). In de beginopstelling trof Dick van Ladesteyn van ver de korf (4-3), doch vlak voor rust werd een verdedigingsfout Watervliet noodlottig (5-3). Na de hervatting was Watervliet aan zienlijk sterker. Het beheerste de wedstrijd maar vijf minuten voor het einde bracht Veenhoven de eindstand op 6-3. Watervliet 2 zorgde voor een verrassing met fris, vlot en vaardig spel tegen DED 2 uit Amsterdam. Door goed verdedigen van Tinus van Ladesteijn tegen de oud- eerste teamspeler Wim Kunnen van DED en subliem werk onder de paal van Veer beek en v.d. Berg behaalde Watervliet 2 een 6-0 voorsprong, waarbij de Velsense dames, onder wie debutante Ineke Bakke- nes, een flink aandeel hadden. Sportief volgde Henny Scholtings zijn DED-tegenstander toen deze in de rust we gens een blessure moest uitvallen. Zijn drie vakgenoten speelden in het middenvak een prima partij. Eerst na 8-0 wist DED tweemaal te scoren (8-2). Eindstand 9-2. Alle verwachtingen overtrof Watervliet 3 in Haarlem tegen Nieuw Flora 2. De Watervlieters werkten na de rust (3-1) de achterstand weg (3-3) door Ducrocq, Glimmerveen en v.d. Berg. Flora liep op nieuw uit (4-3) maar De Roos scoorde de gelijkmaker (4-4). Acht minuten voor het einde benutte Hetty v. d. Ree een klein kansje en zo bezorgde ze de Velsenaren de overwinning (4-5). Watervliet 5, dat geheel uit debutanten was samengesteld als juniorenploeg, speel de zeer enthousiast, doch kon niet tegen de oudere, geroutineerde tegenstanders van Haarlem 5 op. Het werd een 1-8 nederlaag voor de groen-gelen. (Ruststand 1-3). Zaterdag aanstaande zal Vitesse '22 uit Castricum de nieuwe tribune op het sport park aan de Puikman officieel in gebruik gaan nemen. Nadat de tribune en Cantine zullen zijn ingewijd door de geestelijk ad viseur der vereniging, de weleerwaarde heer J. Tuyp, zal te drie uur Burgemeester C, F, Smeets de officiële ingebruikne ming verrichten. Hiermede gepaard gaat een vriend schappelijk wedstrijdje van de Vitesse- welpen tegen de welpen van de Beverwijk- se vereniging D.E.M. Zondag 20 september aanstaande zal bij de wedstrijd Vitesse-D.E.M. de tribune door het publiek kunnen worden bezet. Dan zal ook de Cantine in bedrijf zijn en zal het reeds in gebruik zijnde staantaluud aan de Noordzijde van het veld worden opengesteld. Advertentie PHILIPS SPECIAALZAAK De enige in llmuiden PLEIN 194S No. 4 - TELEFOON 4561 TELEVISIE en RADIO Serie 1960 Ir. G. van Dijk zal in dit najaar een match spelen met de huidige Russische we reldkampioen ir. Ilser Koeperman om de wereldtitel dammen. De match, die naar alle waarschijnlijkheid in Rusland zal worden gespeeld, zal uit 20 partijen be staan. Ter voorbereiding van de titelstrijd heeft de uitdager reeds contact met oud wereld kampioen Piet Roozenburg, die de training van van Dijk voor de zware strijd ver zorgt. Voor deze training komt ir. G. van Dijk regelmatig uit zijn woonplaats Bennekom naar IJmuiden om Roozenburg te bezoe ken. Desgevraagd wist ir. G. van Dijk zaterdag nog niets over de match mede te delen. Maar de uitdager rekende er op dat deze niet later dan half oktober zal aan vangen. Een bekend punt in West-Engeland is Brunei, die een eeuw geleden is ge- de „Clifton Suspension Bridge" te storven, wordt nu herdacht. De hang- Bristol. Haar ontwerper Isambard brug baadt voor deze gelegenheid in een zee van licht. Van de Kennemerlandse tweede klassers is VVB wel heel slecht voor de dag gekomen door met flinke cyfers van Purmcrsteyn te vérliezen. Het best deed De Kennemers het door tegen WFC beide punten voor zich op te eisen. In de derde klas A viel de stevige nederlaag van Velsen tegen de Alkmaarse Boys het meest op, maar ook de overwinningen van CSV op Wijk aan Zee en van HSV op ADO waren uitslagen, waarop men wel niet gerekend zal hebben. De drie gemeentelijke vierde klassers eisten slechts één punt voor hen op. In 2A is De Kennemers hoopvol begon nen. Met ééntwee won de ploeg van WFC; deze zege zal de Wijkers ongetwij feld het nodige zelfvertrouwen geven. DEM, dat twee eerste elftallers aan het betaalde voetbal heeft moeten afstaan, leverde niettemin goed wérk door tegen Zandvoortmeeuwen gelijk te spelen. Vi tesse deed tegen Schoten hetzelfde een behoorlijk debuut van de gepromoveerde Castricummers. VVB stelde haar supporters gisteren danig teleur door met niet minder dan éénvier van Purmersteyn te verliezen. Zouden de Breesapers minder sterk zijn dan het vorige seizoen? Met dezelfde cijfers waarmede de Be verwij kers hun eerste wedstrijd in het vorige seizoen wonnen KW tweeéén verloren zij thans van Alcmaria Victrix. Ook de andere Alkmaarse derde-klasser, Ajkmaarse Boys, zette de competitie met een overwinning in: Met drieéén bleven de punten in de kaasstad, wat een gewel dige desillusie, voor de Santpoortenaren moet zijn geweest. Teleurstellende resultaten moesten ook ADO en Wijk aan Zee, respectievelijk tegen HSV en CSV boeken: een tweenul en een éénnul nederlaag, hetgeen wel in tegenstelling was met het vorige seizoen, toen het juist ADO en Wijk aan Zee wa ren, die in deze ontmoetingen beslag op beide punten legden. Van de zes in 3A gespeelde wedstrijden wonnen de thuisclubs er vijf. Alleen Meer- vogelsZAP eindigde in een gelijk spel. De Terrasvogels zetten evenals hun plaatselijke zustervereniging Velsen het seizoen met een nederlaag in. Het werd nuldrie voor EHS, dat de vorige week nog met drieéén van de Santpoorters verloor in het OG-toernooi. Ook Waterloo moest de punten aan de tegenpartij het Haarlemse DIO laten, zij het dan slechts met tweeéén. Tenslotte was het gelijke spel van Kinheim in de uitwedstrijd tegen RCZ (driedrie) niet onverdienste lijk. De Kennemers heeft de wedstrijd tegen WFC weliswaar gewonnen met 12, maar als de Beverwijkers niet zo ongelukkig hadden gespeeld, had de uitslag nog veel gunstiger voor hen kunnen zijn. De Ken nemers kwam fortuinlijk aan het eerste doelpunt, want na een goed kwartier spe len schoot de WFC-spil keihard in eigen doel: nuleen. Onmiddellijk lanceerde De Kennemers weer een aanval en de doel man van WFC kon ternauwernood de kop bal van Kops wegwerken. Na een kwartier spelen in de tweede helft was bij een snelle WFC-aanval doel man Wijcks niet erg klemvast en het schot van de rechtsbinnen gleed via zijn armen in het doel: eeneen. De Kennemers was nu steeds in de aanval. Na een half uur spelen gaf Kops een prachtige voorzet en Van der Sluis kopte onhoudbaar in: een twee. Hoewel De Kennemers in de laat ste tien minuten sterk in de aanval bleven, werd de voorsprong niet groter. Het gelijke spel dat DEM in een zeer harde wedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen behaalde, was eigenlijk iets meer dan de ploeg toekwam; de Zandvoorters hadden een overwinning zeker verdiend. Al direct in het begin bleek dat de bezoekers veel sterker waren en onophoudelijk was het DEM-doel in groot gevaar. Maar met doel man Aardenburg aan het hoofd wist de Be verwij kse achterhoede stand te houden. Toen DEM enigszins uit de omknelling los kwam werd een snelle uitval Zandvoort meeuwen noodlottig. Noordermeer pas seerde Van Koningsbruggen onhoudbaar: eennul. Niet ontmoedigd speelde Zandvoort meeuwen verder en uit een van de talrijke gevaarlijke aanvallen op het DEM-doel schoot midvoor Michels keihard in: een een. Ook in de tweede helft waren de Zand voorters sterker en zij kregen zelfs vier corners achter elkaar te nemen. Bij een hiervan had DEM wel heel veel geluk, toen de scheidsrechter niet zag dat doelman Aardenburg de bal achter de doellijn stop te. Onder zeer grote spanning kwam het einde. Alcmaria Victrix heeft met haar twee een zege op Beverwijk meer gekregen dan zij verdiende. Een gelijk spel zou de ver houdingen beter hebben weergegeven. Al spoedig konden de Alkmaarders de leiding nemen, toen de midvoor profiteerde van een misverstand in de Beverwijkse achter hoede. Beverwijk ondernam wel enige aan vallen, maar deze strandden steeds op de hechte Alkmaarse verdediging. In de twee de helft kon Alcmaria Victrix de voor sprong gemakkelijk vergroten, toen de scheidsrechter een handsbal van Minnebo wel heel zwaar strafte door een strafschop toe te kennen. Doelman Raap had het na kijken: tweenul. Beverwijk liet zich echter niet ontmoedigen en nog geen drie minuten later greep de Alkmaarse doelman mis, toen rechtsbuiten Springer een hard schot lanceerde: tweeeen. Hierna pro beerde Beverwijk uit alle macht nog ge lijk te maken, maar dit lukte niet meer. Het spel van Velsen in de uitwedstrijd tegen Alkmaarse Boys stak wel heel erg ongunstig af bij de resultaten in de vriend schappelijke wedstrijden. De Alkmaarders wonnen met drieeen. Reeds na tien mi nuten openden de gastheren de score. Vel sen sloeg echter onmiddellijk terug en Wittebrood maakte gelijk. Toch waren de Boys sterker. Zij opereerden steeds op de Velser helft en na 35 minuten gaf de linksbuiten een fraaie voorzet, die even fraai door de midvoor werd ingekopt: tweeeen. In de tweede helft leek het er even op dat Velsen beter ging spelen, maar de ploeg bleef slechts een kwartier in het offensief waarbij de voorhoede geheel van schot was en Alkmaarse Boys kon na 20 minuten uitlopen tot drieeen. Toen gaven de Velsenaren het maar op. HSV behaalde een gemakkelijke twee nul overwinning op ADO. De voorhoede van de Heemskerkers, waarin twee inval lers waren opgesteld, was machteloos. HSV speelde echnisch iets beter en open de na 20 minuten onhoudbaar voor doel man Burger, de score. Het bleef tot de rust eennul. In de tweede helft viel HSV wederom sterk aan. De rechtsbuiten kon profiteren van een misverstand in de ADO-achterhoede en het was tweenul. Acht minuten voor het einde kregen de I-Ieemskerkei's nog de kans de eer te red- ren, maar het harde schot van linksbuiten De Wit werd door een der backs uit het doel geslagen. Van Tunen nam de straf schop, doch fraai dook de keeper de bal uit de bovenhoek. maakte gelijk. Na tien minuten stond Jong Hercules met drieeen achter. De ploeg probeerde het spel te verplaatsen en na een half uur spelen zag Veerbeek kans de achterstand te verkleinen: drietwee. CSV heeft in de strijd tegen het bezoe kende Wijk aan Zee getoond dat het haar dit jaar ernst is met een gooi te maken naar de titel. Weliswaar wonnen de Castri cummers slechts met het geringste ver schil, maar de spelverdeling en de aanvals- techniek bleken door de vele vriendschap pelijke wedstrijden tijdens het gesloten seizoen sterk te zijn vooruitgegaan. Wijk aan Zee begon overrompelend, maar zakte spoedig af, toen zij in de Cas- tricumse defensie een hecht blok vond, waar het slecht voorbijkomen was. De bad- plaalsbewoners probeerden van alles, maar resoluut werkte spil Balk alles weg. Zo doende kon ook de voorhoede van de thuis club voldoende worden gevoed, waarin v. d. Valk en Kossen een goed duo vormden, dat elke aanval leidde. Toch ontstond het enige doelpunt van de wedstrijd door toe doen van Stolk op dé linkervleugel, toen deze speler zijn bewaking kon ontglippen. Met een zuivere pass stelde hij Kossen in de gelegenheid te scoren. Dit doelpunt bleef het enige wapenfeit in deze vrij onaantrekkelijke ontmoeting, waarin vooral na de rust weinig voetbal te zien werd gegeven. De Terrasvogels hebben in de thuis wedstrijd tegen EHS de competitie slecht ingezet door met nuldrie te verliezen. Eigenlijk is dit een dubbele tegenvaller, omdat een week tevoren de Vogels dit zelfde EHS in het toernooi van Onze Ge zellen een 31 nederlaag toebrachten. Het elftal der thuisclub was niet al te best op dreef. Om te beginnen lieten de voorhoedespelers enkele opgelegde kan sen ongebruikt vooral middenvoor Bre- derveld kwam slecht voor de dag en verder liet ook de verdediging doelman Drost incluis nog al eens een steek val len, waarvan EHS dankbaar profiteerde. Voor de rust ging de strijd vrijwel ge lijk op, maar toch kon men de eennul voorsprong van de Haarlemmers niet on verdiend noemen. Na de rust waren er perioden,, waarin de Vogels de toon aangaven, maar deels door pech. deels door gebrek aan schot vaardigheid werd er niet gedoelpunt. EHS daarentegen voegde nog twee goals aan haar totaal toe en won dus met nuldrie. Jong Hercules heeft de wedstrijd tegen Vlug en Vaardig wel met drietwee ver loren, maar de ploeg begint zich toch beter aan te passen in haar nieuwe omgeving. Na een half uur spelen strafte De Bree een fout in de achterhoede van de gast heren af en het was nuleen. In de tweede helft opende Vlug en Vaardig onmiddellijk een fel offensief en In de Zaanstreek heeft Kinheim de eer ste competitiewedstrijd tegen RCZ inge zet met knap spel op het overigens harde veld. Doch ook de tegenpartij gaf knap voetbal te zien, zodat de wedstrijd behalve aantrekkelijk ook zeer spannend was. Bui ten ieders verwachting leidde Kinheim al na een minuut, toen Boeren vliegensvlug een terugspeelbal oppikte en scoorde (0-1). Hierna ontspon zich een aardige strijd met over en weer goed aanvalsspel, waarbij enige schoten van de Zaanse midvoor hoog over gingen. Jammer was het, dat na een kwartier spil Brethouwer de bal op de maag kreeg. De Kinheim-achterhoede bleef staan, doch de RCZ-linksbuiten zette voor, waardoor de rechtsbuiten gemakkelijk Pig- mans passeerde (1-1). Dit deprimeerde Kin heim zodat de thuisclub overwegend sterker werd. Een mooie voorzet van de rechts buiten schoot de RCZ-middenvoor onhoud baar in (2-1) na dertig minuten. Toch voor kwam de Velsense verdediging in het laat ste kwartier meer doelpunten. Na de hervatting was Kinheim overwe gend sterker. Toch had de thuisclub na tien minuten succes, toen de RCZ-midvoor doorliep op een verre uittrap, spil Bret houwer passeerde en Pigmans onhoudbaar sloeg (1-3). De gasten vochten nu fel en het was Van Vuuren, die de bal uit een pass van Demmers ineens inschoot (3-2). Na een half uur schoot Boeren keihard in uit een voorzet van Demmers (3-3), waarna laatstgenoemde een vliegend schot door de onderkant van de lat zag gekeerd. Onder grote spanning kwam het einde. De IEV'ers blijken voornemens te hebben om de nieuwe competitie zo goed mogelijk door te komen, want op „Rooswijk" heeft het overigens niet zwakke Spaarndam, dat vorig seizoen een zeer lastige tegenstander was, een zware nederlaag geleden. IEV pakte meteen flink aan en ondanks de om- De markt stond de afgelopen week in het teken van de haring. Duizenden en nog eens duizenden kisten werden dage lijks aangevoerd. De kwaliteit was echter bepaald niet prima te noemen. Veel kleine haring, daarnaast veel kuitzieke haring. De prijs van de kleine haring lag maar net boven de opvangprijs (/ll) en meerdere grote partijen kwamen bij de vismeelfa- briek terecht. De kuitzieke haring bracht een paar gulden meer op. Westkustharing daarentegen was duur, en bracht vrijdag nog van 22 tot 24 op. Makreel werd er eveneens in belang rijke mate aangevoerd, zij het ook niet in die mate als de haring. Hier lag de prijs tussen de 15 en 20. Voor de Belg was er beduidend meer te koop als de voorgaande week. De prijzen lagen belangrijk lager. Kisten-kabeljauw bracht het niet verder dan 150, terwijl de regels tot 125 liepen. Engeland was weer de gebruikelijke af nemer van de grove schol, tegen prijzen die iets hoger lagen dan de voorgaande week, terwijl de schol II en III in hoofd zaak hier bleven, met uitzondering van zaterdag, toen er wat schol II naar Duits land ging. De tongaanvoer bedroeg de afgelopen week een kleine 100.000 kilo. De prijzen bleven goed. Slips 2.20, tong I 2.80, half- pondjes ongeveer dezelfde prijs, terwijl de grootmiddel rond 3.40 lag. Alleen de lap tongen lieten een daling zien. Van 5.50 per kilo zakten ze zaterdag tot ƒ4.40. .Frankrijk en Italië waren weer de grote afnemers voor de slips en tong I. België was weer reflectant voor de half pondjes. De binnenlandse handel kon deze week de braad en wijting kopen tegen een heel wat schappelijker prijs dan de voorgaande week. En er werd een dankbaar gebruik van gemaakt, al speelde het warme weer ook een geducht woordje mee. De bewoners van Oosterwijk vierden zaterdag feest. Hun woongemeenschap be staat nu één jaar en ter herdenking hier van waren vrijwel overal de vlaggen uit gestoken en in de middaguren kinderfees ten gehouden, die in elk opzich geslaagd mogen heten. Een gezellig bal (met stoe lendans) vormde het slot van de feeste lijkheden. De Beverwijkse Harmoniekapel had in korte tijd de feestvierenden bijeen geblazen. Voor de jongste kinderen waren wedstrijden op de autoped uitgeschreven, met de volgende uitslag: Meisjes, 5 jaar: Corry Beentjes, Elly Brink en Marian Lankhorst. 6 jaar: Coby Molwerda en Coby Bosselaar. 7 jaar: Nelt Kneppers, Cootje Veldman, Karin Dirks en Ketty Hummel. 8 jaar: Elly Jon kers, Maartje Stam en Adri van Est. Jongens: 5 jaar: Jaap Douma, Frans Schutte en Piet Jongerling. 6 jaar: Jan Karremans, Albert Stiekel en Peter Groot. jaar: Eppe de Jonge, Theo Karremans, Jos Arisz en Johny Pirovano. 8 jaar: Jan Talen, Kees Douma en Dikky Veldman. 7 jaar: Eppe de Jonge, Theo Karremans, Voor kinderen van 9, 10 en 11 jaar werd een zeepkistenrace gehouden. De uitslag was: 1. André de Vries en Wim Kolle, 2 Ernst Bernevelt en Roelof Berne- velt, 3 Thea Lina en Jan Krom, 4 Tonny Kemp en Wim Kemp en 5 Henk Dekker en Alex Karremans. Ringsteken: 1 L. Horst, 2 Halla, 3 Krom Sr. Kruiwagenrijden: voor paren: Winnaar werd de heer Half met verloofde. standigheid, dat middenvoor J. Korver met een onwillige knie speelde, strafte hij na twee minuten een fout van de Spaarndam- doelman af. (1-0). IEV beheerste nu het terrein, afgezien van een enkele uitval van de gasten. Toen na acht minuten de gehele Spaarndam- achterhoede miste, schoot J. de Reus in. (2-0). Na 18 minuten had de actieve IEV- middenvoor opnieuw succes (3-0), waarna de thuisclub het wat kalmer opnam., maar niettemin het overwicht behield op het toen meer aanvallende Spaarndam. Weliswaar probeerde de Spaarndamaan- val enige keren een lek in de Velsense ver dediging te vinden, maar dit gebeurde pas toen J. de Reus na 34 minuten met een fraai schot de voorsprong had vergroot. (4-0). Traag reageren de IEV-achter- hoede had enige minuten later resultaat voor de bezoekers. (4-1). Na de hervatting wist Korver opnieuw in twee minuten de weg naar het Spaarn- dam-doel te vinden en de hattrick te ver richten (5-1). De gasten hielden desondanks moedig vol en werkten hard om een beter resultaat te krijgen. Buur zorgde echter na 19 minuten voor 6-1, een stand die door al het zwoegen van de Spaarndammers niet meer werd gewijzigd. Het was te voorzien, dat de eerste com petitiewedstrijd van VVB op „Watervliet" tegen Purmersteyn zwaar zou zijn, doch al spoedig bleek, dat dit nog maar zwak was uitgedrukt. De Purmersteyners, stuk voor stuk grote en jonge stoere kerels, speelden een forse strijd, die vaak meer dan alleen hard was en vele vrije trappen tegen de bezoekers opleverde. Al direct zat Purmersteyn, ongetwijfeld technisch beter dan VVB, fel op de bal en had de Breesaap-verdediging de grootste moeite. Doelman v. d. Boogaard kon tot veler opluchting telkens met mooie red dingen gevaar afwenden. Totdat de thuis club er beter in kwam, zich tegen het har de spel verzette en A. Luitjes uit een verre pass van C. Luntz doelman Raitsma pas seerde. De linksachter van Purmersteyn redde echter het zekere doelpunt, VVB drong iets meer op en toen Kersbergen van de lijn af uit een vrije trap voorzette, kopte Kooimans met een flitsende stoot fantas tisch in (1-0). VVB bleef nu gevaarlijk. Verswijveren miste een open kans; een trek bal van v. d. Velde kwam tegen de lat en Effern zag zijn kopbal ternauwernood gekeerd. Een mooie aanval van Purmersteyn rondde rechtsbuiten Jan Zwart beheerst af (1-1). Na de hervatting verkreeg VVB een overwicht tegen de staffe wind in, waar tegen de bezoekers zich zeer hard verzet ten. Kooimans, de gevaarlijkste VVB-er miste enige kansen op de voorsprong en toen namen de gasten het initiatief over. Het tweede doelpunt, een kopbal van middenvoor Woestenburg, na 13 minuten brak de VVB-stootkracht. (1-2) en vier mi nuten later benutte Jan Zwart met een harde schuiver uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied deze kans (1-3). Hoewel VVB toch de moed niet verloor schoot Kruyver een minuut voor het einde het vierde doelpunt in. (1-4).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5