Nieuw gemaal voor Beverwijk, veel beerputten verdwijnen Studiereis naar Scandinavië had succesvol verloop „Springplank-programma" voor KRO werd in Beverwijk opgenomen IJmuider Courant Havenberichten IJmuider Harmonie en Soli Deo Gloria winnen mars wedstrijd IJmond-agenda Reders en schippers-eigenaars hebben er zeer veel van geleerd Moeilijkheden bij rioolwaterzuivering Aanmeldingsformulier 7 Betaling abonnementsgeld per giro jj 8 8 Festijn in Velsen-Noord zeer goed geslaagd Kunstmatige bereiding van eiwit in Engeland Voorstellen van B. en W. der gemeente Velsen Doelpuntenregen bij IJmond's strijd tegen WVGV MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 Een aantal Nederlandse reders en schippers-eigenaren heeft een studiereis naar Scandinavië gemaakt. Deze reis was georganiseerd door „De Visserywereld", ge steund door de Nederlandse Vissersbond en de Vereniging van Schippers-Eigenaren te Katwijk en geleid door drs. J. Floor. De leerzame reis werd begunstigd door fraai zomerweer. De ontvangst in Denemarken en Zweden was boven alle lof verheven en juist door de contacten die er de laatste jaren op visserijgebied in het buitenland zijn gelegd, vond men alle deuren geopend en genoot men van een uitstekende voor lichting, zodat de reis alleszins geslaagd mag heten. Het verdient aanbeveling ook in de toekomst meer van dergelijke oriëntatiereizen te ondernemen. Het verruimt de blik en geeft de ge legenheid met eigen ogen waar te nemen, wat in het buitenland op het gebied van visserij, visindustrie en visconserven plaatsvindt. De tocht naar Esbjerg was langdurig, maar daardoor was er een dag meer be schikbaar om in Denemarken rond te kijken. Men overnachtte in het Missions- hotellets. Het viel de deelnemers op, dat deze hotellets, evenals de verschillende Seamanskjemnets, waar men werd ont vangen er zo keurig verzorgd uitzagen. V ISM E ELF AB RIEK De volgende morgen bezocht men de visafslag. Later werden de nieuwe vis serijhaven en de coöperatieve vismeel- fabriek bekeken. Het lossen van de in- dustrievis met nieuwe installaties en het vervoer daarvan ondergronds naar de fa briek trok veel belangstelling. Dit gold ook voor de inrichting van deze fabriek, die de grootste van Europa is, en waarvan het produkt naar alle oorden van de wereld wordt geëxporteerd. De fabriek heeft een zeer goede naam. De directeur gaf het gezelschap een uiteenzetting van de werkwijze van de coöperatie, die door enkele vissers was opgezet in een klein fabriekje met een dagproduktie van 90 ton. De grote toe loop van deelnemers veroorzaakte aanvankelijk moeite door de beperkte capaciteit. Een grote uitbreiding maakte massalere verwerking mo gelijk. Men is nu al bezig een derde hal bij te bouwen .De dagproduktie bedraagt nu 2000 ton. Er wordt een bepaalde prijs per kilo aan de vissers uitbetaald, maar aan het einde van het jaar wordt een dividend uitbetaald naar de grootte van het aan delenkapitaal, dat de vissers zich in deze ^coccococo^cccocccx>ïcocccccccccccccoococccccoc<:cccccc-c U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. TJ bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- jjj abonnees 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken c door uw giro-opdracht te verzenden 8 8 vóór het eind van de maand, voor- p a zien van uw juiste naam en adres, p i Wij behoeven dan geen kwitanties 8 P uit te zenden. Indien u voor een j i ander gireert, wilt u dan het bezorg- o adres van de krant vermelden? 3 x p Voor automatische girobetalingen 8 p (het allergemakkelijkste) zijn formu- p lieren op aanvraag gaarne ter be- schikking. In dat geval dient men 8 wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. XOMCCCm3K>OOCÖOC<>ÏCC©C>OOCO^<X>C>X)C©DC<MOOOCOOOK>COOCO Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Zaanland van Las Palmas: Edgefield, Swansea: Paul Wes ters. Stockholm, gezaagd hout lossen Zaandam; Frey, Londen; Brattfonn. Eastham: Ares, Noord zee (proefvaren); Geestemünde, Bremen; Baldur, Pepei; Lucas Bols 2, Carlsvik; Rowan Sauda; Manta, Verdal; Jacob Teekman. Halmstad, hout lessen Zaandam; Solent, Londen; Carl Clausen, Gdynia, bevroren vis laden in Vissershaven IJ muiden; Geziena Hendrieka, Naestved; Rijn stroom, Londen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Rostov van Odessa: Brandenburg. Valdemarvik; Randfontein, Antwerpen; Pregel. Rotterdam; Rijnkerk, Ant werpen; Fallowfield, Swansea; Frits Thijssen, Kirkeness; IJstroom, Huil; Saltillo (jacht), Bil bao; Spaarnestroom, Shoreham; Norfolk Ttrader, Ipswich; Lesum, Norsundett, cellulose lossen Vel- sen Papierfabriek; Gerd. Londen; Amstelstroom. Londen; Senang. Swansea; Neth. Coast, Newcast le: Waterland, Hamburg; Henry Morgan (jacht). Kiel; Stavos, Kotka; Elsa. Stocka, gezaagd hout lossen Zaandam; Midas, Kopenhagen: Bullfinch, Londen; Lorima, Le Havre; Fcnnia. Kotka; Tromp. Walkom; Martha Ahrens, Hamburg: AI- debaran D, Hamburg; Heriot, Leith; Holland, Walkom. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ilias van Aarhus; Amstelbrug, Leith. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Anna Luise naar Gothenburg; Markelo, Tunadal, ledig van P.E.N.-centrale Velsen; Dixy Porr, Gefle, wals- materiaal geladen IJmuiden; Makkum, Stock holm, walsmateriaal geladen IJmuiden: Amelie Thijssen, Narvik; Konny M. Hamburg; Darling ton, Goole; Jans, Londen; Notos, Lissaban: Wil lem Skive, veekoeken geladen Wormerveer; Zee hond, IJstad: Taurus, Antwerpen; Berend N, Shoreham: Hera, Barbados; Hoyanger, Londen: L?urenskerk, Rotterdam; Aagtedijk, Marseille; Bali, Genua; Estebruegge, Sunderland; Marjan, Great-Yarmouth; Delfia, Nyborg, ruw ijzer van IJmuiden; Anna Elisabeth, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Nore, Stockholm: Stockholm, Antwerpen (cruisereis); Bierum, Esbjerg; Schel- destroom, Liverpool; Sandenburgh, Stockholm; Hinde, Londen; Hontestroom, Huil; Lingestroom, Londen; Maas, Frederiksvaerk, walsmateriaal ge- ldaen IJmuiden; Eemstroom, Leith; Polaris. Stockholm; Jonet, Dagenham, walsmateriaal ge laden IJmuiden; Ank Winsemius, walsmateriaal bijgeladen Kopenhagen; Bartenslein, Vancouver. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Eminence naar Flixborough, ledig P.E.N.-sentrale IJmuiden; Margaretha Nibbe, Odense, walsmateriaal geladen IJmuiden; Egori, Rotterdam; Camerounkust. Antwerpen; Artemis, Hamburg; Thorvald. Bruns- buttelkoog. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). fabriek hebben verworven en een percen tage rente van het kapitaal. Voorzitter en secretaris van de vissers- federatie van de Deense westkust boden 's middags koffie en gebak aan, en later werd het gezelschap officieel ontvangen door het gemeentebestuur van Esbjerg. Daarna bezichtigde men de visserijwerf. Het is een staatsbedrijf, maar de vissers kunnen tegen een laag tarief hun schepen daar droogzetten en zelf schoonmaken, terwijl de mogelijkheid van repareren eveneens wordt geboden. In de haven van Esbjerg treft men ruim zeshonderd houten motorvissersvaartuigen aan, die alle wit zijn geschilderd, hetgeen aan de haven een fleurig aanzien geeft. CONSERVEN FABRIEK De volgende dag werd Nyköbing be zocht, waar een grote conservenfabriek van mosselen en oesters staat. De mos selen worden daar niet gekweekt, maar door de vissers in de Limfjord opgevist en aan de fabriek afgeleverd, waar het koken, pellen en conserveren plaatsvindt. Deze fabriek, de Austern Kompagnie, heeft een buitengewoon grote omzet. Op de verdere tocht werd de aandacht gevestigd op Skarreheit aan het begin van de Jammerbocht, waar door een zware storm een stuk duin was weggeslagen en een brok keileem en zand als een rif in zee stond. Langs de Jammerbocht kon men langs de waterlijn op het strand rijden. Het strand bleek daar zo vast te zijn, dat een zware bus met ongeveer dertig personen er heel goed kon rijden. Bij Hirstals trof men een haven aan, van waaruit handelsvaartuigen naar Kris- tiansand vertrekken, maar waar ook een tweehonderd vissersvaartuigen de visserij uitoefenen, deels op industrie-, deels op consumptievis. De laatste visserij was ook daar snorrevaadvisserij. Verder waren er kleine vaat-tuigjes, die deels op kleine harinkjes visten voor een forellenkwekerij. deels de lijnvisserij op gul uitoefenden. Er waren daar drie vismeelfabrieken en aan de haven viel het keurige zeemanshuis weer op. Er werd ditmaal overnacht in Frederikshaven. LEVENDE SCHOL De volgende morgen bracht men een bezoek aan Skagen, waar een 400-tal vaar tuigen de visserij uitoefent, waarvan on geveer 200 de dagvisserij. Verder visserij op industrievis voor het tweetal vismeel fabrieken, dat daar was gevestigd. Eigenaardig was, dat daar de levende schol naar grootte werd gesorteerd en gewogen en daarna in drijvende karen werd opgeslagen. Ook werd daar de komvisserij op makreel aangetroffen. In de vishal werd vrij wat inktvis aan gevoerd, evenals kreeft. Ook Zweedse vissersvaartuigen kwamen hier aan de markt. Men bracht ook nog een bezoek aan het oudste kerkje van Denemarken, waarvan het schip door twee geweldige stormen onder zand werd bedolven, zó dat er ^an uitgraven niet meer te denken viel. Alleen het bovenste deel van de toren steekt nog boven het zand uit. Later werd nog de visafslag van Frede- rikshavn bekeken. Ook daar aanvoer van levende schol, die in korren werd opge slagen. totdat de afslag begon,1 waarna ze in de karen werd verkocht. (Slot volgt) Deze week wordt de Slag om Engeland herdacht. Dezer dagen werd het Britse vliegtuig uit de tweede wereldoorlog, de Spitfire, voor het ministerie van Luchtvaart te Londen op een platform gehesen. De 'Britten Slag om Engeland zouden de oude, vertrouwde jager tijdens de her denking sw eek niet graag missen. De Spitfire is nu zover ver ouderd, dat dit jaar voor het laatst een toestel van dit type de jaarlijkse luchtparade ter herdenking van de zal aanvoeren. Het zonovergoten Stratingplantsoen in Velsen-Noord heeft zaterdagmiddag enige duizenden bezoekers getrokken naar de aldaar gehouden marswedstrijden waaraan tamboer- en pijperkorpsen en een viertal muziekverenigingen, alle uit Velsen deel namen. De wedstrijden, georganiseerd door de Sectie Muziek van de Velser Gemeen schap, zijn in gezamenlijk overleg met de muziekgezelschappen gehouden, niet in de eerste plaats om de wedstrijd, maar om propaganda te maken voor het muziek leven in onze gemeente, zoals de heer H. van Schadewijk, voorzitter van de Sectie, vooraf in de bijeenkomst in hotel „IJmond" mededeelde. Daarom was bepaald, dat slechts twee wisselprijzen, gelijk van vorm, zouden worden toegewezen aan de muziekkorpsen en aan de tamboerkoi-psen, die de beste indruk maakten. Doel was de deelnemende verenigingen aan de hand van uit te bren gen gedetailleerde verslagen omtrent mu zikale uitvoering, ritmische uitvoering, tempo en gericht marcheren mogelijke verbeteringen op muzikaal peil en mars discipline onder het oog te brengen. De heer J. A. Reynhoudt, kapelmeester van het trompetterkorps van de Cavalerie van het Regiment Huzaren van Boreel, die als éénhoofdige jury fungeerde, was daar om tegenover de vier muziekkorpsen en de acht tamboerkorpsen voor een moei lijke taak gestéld. Ten aanschouwe van enige duizenden, die langs het keurig afgezette parkoers alles hebben kunnen volgen, opende de pittige speeltuindrumband ,,Schulpen-De Meerweide" dit voor Velsen-Noord grootse muziekevenement. De achtjarige tamboer- maïtre Adri Scheepers leidde dit ensem ble met loop- en pittig geroffelde staande mars tot 59 punten. Een minder vlotte in druk gaf het tamboerkorps „Voorwaarts uit IJmuiden, dat bij de staande mars een grove blunder maakte. De beoordeling leverde 50 punten op. Het in bezetting kleine, maar lustig slaande tamboerkorps van het fanfare korps „Wilhelmina" uit Santpoort, zag de kranige actie van de jeugdige tamboer- maitre met flink applaus en 51 punten beloond. Het forse tamboerkorps van de Hoogoven Harmonie, dat vanzelfsprekend een meer gedisciplineerde en spectaculaire De zogenaamde „Springplank-program ma's" voor de K.R.O.-uitzendingen wer den tot dusver steeds in de Hilversumse studio opgenomen; een gewoonte, waar deze omroep met het begin van dit nieuwe winterseizoen van wenst af te wijken. De ze opnamen zullen dus voortaan in diver se zalen geschieden, van welke nieuwe regeling Beverwijk zondagavond in het Kennemertheater de primeur heeft gehad. Men had hier namelijk het nuttige met het aangename verenigd, door een aantal artiesten te laten optreden voor de eerste bijeenkomst in dit seizoen van de leden van de katholieke instuif, waarbij de at tractie nog werd verhoogd door hier tevens een balavond aan te verbinden. Hier werd uiteraard door de danslustigen een gretig en geanimeerd gebruik van gemaakt, voor al omdat de muziek werd verzorgd door het „Instuif K.R.O.-sextet", onder leiding van Jo Budie. Bovendien verleenden de bekende Annie Palemen en Marcel Thiele- mans hun populaire solistische medewer king, om aldus een unieke combinatie van dansmuziek op te leveren, welke de deel nemers dinsdag 29 september, des na middags om halfzeven via de radio weer kunnen beluisteren. Na deze attractievolle inleiding werd een aanvang gemaakt met de opnamen voor het „Springplank-programma", dat za terdag 19 september, des namiddags om tien over zes zal worden uitgezonden. Het publiek ontving van Kees Schilperoort de gebruikelijke instructies, waarbij deze eerst als „één mans-claque" fungeerde, door precies de duur van het gewenste applaus aan te geven. Daarna werd nog gezamenlijk de „tune" ingestudeerd, waar de uitzending straks mee zal worden ge opend. De eerste strofe van dit schone lied luidde: „Kun je nog springen", het geen door een deel van het plezierig ge stemde publiek onmiddellijk tot „Kun je nog swingen" werd herleid. Na enige repetities kon Kees Schilper oort dan eindelijk het „Attentie! Opne men over vijf tellen vannu!" laten ho ren, met welke aankondiging dus te ken nen werd gegeven, dat het nu ernst met de opname was geworden. Het opgenomen korte programma was betrekkelijk eenzijdig en gaf strikt geno men weinig aanleiding voor de geestdrif tige ovaties, waartoe het publiek zich, aangevuurd door Kees Schilperoort liet verleiden. Behalve Frits Steijn uit Ensche de, die het traditionele muziekje op de ac cordeon kwam weggeven, waren het allen vocalisten die het programma hebben rond gemaakt. Silvia van Renesse en An Eras zongen ieder een liedje in het popu laire genre, waarna Geoffry Land zijn uiterste best deed tot het imiteren van Nat King Cole. Als sluitstuk fungeerden de Va- lentina's, een damestrio, dat zich even min op originele paden begaf. Enfin, men kan het straks allemaal zelf beluisteren. Aan het begin van deze avond kwam voorzitter Lou Bart kapelaan H. Limburg voorstellen als de nieuwe aalmoezenier van de instuif, die als zodanig de onlangs vertrokken kapelaan Meijer zal opvolgen. J. v. D. occxxx>oee»seow;cocogoaxo<xx«50oeooo0(x»eooeccecec<xeg WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE LONDEN (Reuter) De „British Glues and Chemicals Limited" heeft te Londen een fabriek gebouwd, waar uit planten eiwitstoffen worden gewonnen. In de fa briek, waarvan de bouwkosten ongeveer 318.000 gulden hebben bedragen, zijn deze eiwitten uit aardnoten en gras gewonnen, doch elk ander gewas kan voor hetzelfde doel worden gebruikt. De installatie in de fabriek werkt als een soort „mechanische koe" met dit ver schil dat het proces van de eiwitwinning in de fabriek ongeveer tien maal zo snel verloopt als bij de koe. indruk maakte met schetterende trompet fanfares en dat keurig marcheerde, ver wierf 63 punten. De in het wit geklede tamboers, pijpers en trompetters van de christelijke gymnastiekvereniging „IJmui den" vormden een keurig geheel, doch vermoedelijk wegens het dominerende ge luid van de trommels boven de pijpers, behaalden zij 58 punten. Voortreffelijk sloeg en marcheerde het korps tamboers van de r.-k. haromnie „Soli Deo Gloria" in het fraaie uniform. Deze kleine groep onder dezelfde maitre als van het Hoog oven-korps, verwierf applaus en 66 pnt. Een opvallende tegenstelling vormden de tamboèrs van de christelijke rhuzièk- vereniging „Wilhelmina" uit IJmuiden, die sedert vorig jaar een flinke veer hebben gelaten en nu bestonden uit tien man (en jongens). Omdat de staande mars bij dit ploegje verviel, kwam het tot 24 punten. Evenzeer als de Hoogovenmensen maak te het flinke tamboerkorps van de IJmui der Harmonie in het scharlaken rood en met „vliegende start" een grootse indruk. De afwerking van loopmars en staande mars met pittige slag en trompetfanfare leverde, evenzeer als voor „Soli Deo Glo ria" 66 punten op. Bij loting kreeg het Driehuizer korps de prachtige zilveren wisselzuil. Muziekkorpsen Aangezien de muziekkorpsen zich tot een ronde op het parkoers konden bepalen, was de puntenverhouding voor de beoor deling tot de helft gereduceerd, van tach tig punten maximaal tot veertig punten maximaal. De r.-k. harmonie „St. Caecilia", Velsen- Noord" beet het spits af voor de muziek- koi-psen. die de tamboerskorpsen afwissel den met vrolijke marsmuziek. De zeer verzorgde indruk werd beloond met 29 punten. Hetzelfde aantal bereikte de fan fare „Wilhelmina", Santpoort, die bekende oude marsen speelde. Met slechts één punt meer, dertig dus, en het hoogste aantal, gaf de IJmuider Harmonie toch wel een trots beeld met de grote, gedisciplineerde bezetting. Nadat de christelijke muziekvereniging „IJmuiden" met vlotte marsmuziek het programma eindigde en daarmede 27 pun ten toegewezen kreeg, sloot de pittige speeltuindrumband dit muzikale evene ment af met een zeer gewaardeerde toegift. Prijsuitreiking In hotel „IJmond" had 's avonds de prijsuitreiking plaats. De heer H. van Schadewijk noemde het evenement zeer geslaagd. De heer Reynhoudt vond ook dat alles prima was geregeld en dat er onge kend veel publiek was. Op sommige plaat sen is het culturele muziekleven tanende en daarom achtte de heer Reynhoudt het gewenst om met evenementen als de ge houden muziekwedstrijden dit weer op hoger peil te brengen. De „IJmuider Har monie" en „Soli Deo Gloria" ontvingen vervolgens hun prijzen, waarna de heer Reynhoudt 'n algemene beschouwing hield over muzikale uitvoering, ritmisch mar cheren, tempo en gericht marcheren, ten einde met zijn opbouwende critiek de on derscheiden korpsleiders te wijzen op de mogelijkheden om hun gezelschappen op hoger plan te brengen. Advertentie Voor HETZELFDE GELD heeft u een ECHTE GRIT BRIL MR.OPTICIEN IJMUIDEN KENNEMERLAAN 92 GOUDA ZWIJNDRECHT TEL. 5072 Het college van Burgemeesters en Wethouders van de gemeente Beverwijk stelt de gemeenteraad voor te besluiten tot stichting van een gemaal by de Sint Aagten- dijk. Voornamelijk om grote ophoging van de langs de spoorbaan Haarlem-Uitgeest gelegen wijken te ontgaan, is een plan voor de waterbeheersing van deze gebieden opgesteld. In dit plan is bij de Sint Aagtendijk een gemaal geprojecteerd, door welk gemaal het grondwaterpeil kan worden onderhouden op 1.60 meter beneden N.A.P. Oorspronkelijk werd het betreffende ge bied bemalen door de polder De Wijker- broek, die een waterpeil handhaafde tussen 0.95 meter beneden N.A.P. en 1.10 meter beneden N.A.P. De toevoer van het oppervlaktewater naar het gemaal zal geschieden door een leiding met een doorsnee van 0.96 meter, die destijds gelijktijdig met het transport riool door de spoorbaan is geperst. Het gemaal zal uitslaan op de afvoer- tocht van de Wijkerbroekpolder, die in open verbinding staat met het Noordzee kanaal. De elektrisch gedreven vijzel van het ge maal krijgt een capaciteit van 420 liter per seconde, terwijl voor het geval de stroom- levering stagneert een dieselpomp kan worden ingeschakeld. Er is rekening mee gehouden dat in de toekomst de waterstand van een groter gebed zal kunnen worden beheerst. De capaciteit van de vijzel kan namelijk worden verhoogd tot 630 liter per seconde door uitwisseling van de elektromotor. De kosten van het gemaal met bijkomende werken worden geraamd op 155.000, als volgt gespecificeerd: grondwerk en onder bouw 34.000; mechanisch en elektrisch gedeelte ƒ30.000; bovenbouw 15.000; toe- en afvoerleidingen 30.000; duikers 18.000; onvoorzien 8.000; voorbereiding, uitvoe ring enzovoorts 20.000. Totaal f 155.000, tot welk bedrag B. en W. een krediet vragen. Onbewoonbaar De woningen aan de Havenstraat num mers 83 en 85 verkeren in zeer slechte staat. Ze zijn niet meer door verbeteringen in orde te maken. B. en W. stellen voor de woningen on bewoonbaar te verklaren met een ontrui mingstermijn van zes maanden. Onderwijzeres Voorgesteld wordt, tot derde leerkracht aan de openbare lagere Jan Ligthartschool te benoemen mejuffrouw H. Prikken te Beverwijk, die nu reeds in een tijdelijke aanstelling werkzaam is. Beerputten Het aantal woningen, dat In Beverwijk nog via een beerput op de riolering loost, bedraagt 554. B. en W. hebben onderzocht hoeveel per celen er zijn, waarvan de beerput rede lijkerwijs behoort en kan worden uitge schakeld en hoeveel, waarvan deze wijzi ging niet door de kosten wordt gerecht vaardigd. Dit laatste is voornamelijk het geval bij een aantal oude en in slechte staat verkerende woningen. Het is gebleken, dat bij 283 percelen de beerput zal kunnen worden uitgeschakeld. Van 271 percelen zal deze wijziging achter wege kunnen blijven. Van de nog uit te schakelen beerputten zijn er 223 voorzien van een watercloset, doch deze lozen via een beerput op het gemeenteriool, en zijn er 60, die wel lozen op het gemeenteriool, maar nog zijn voorzien van een droog pri vaat. B. en W. vragen de raad een krediet van 54.000 voor dit doel. Omstreeks half juni hebben zich ernstige moeilijkheden voorgedaan in het slykgis- MAANDAG 14 SEPTEMBER VELSEN Thalia: „Iwo Jima", 20 uur. Rex: „De tijger van Eschnapur", 20 uur. Raadhuis: Van 15 tot 17 uur spreekuur wethouder van Onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: Open van 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 15 SEPTEMBER Thalia: „Iwo Jima", 20 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: Open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK MAANDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De brug over de Kwai". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Zon daars in spijkerbroek". W.B. Theater, 20 uur: „Tot de laatste man". DINSDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lord, de lady en de butler". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Zon daars in spijkerbroek". tingsproces van de gemeentelijke riool waterzuiveringsinrichting. De oorzaak lag onder meer in de te grote hoeveelheden visafval, die per tijdseenheid door de che mische fabriek Noordholland N.V. werden afgevoerd. Er moest 1750 m3 slijk uit een gistings tank worden verwijderd. De moeilijkheden bleken zeer groot te zijn. Het gevolg is, dat B. en W. nu een krediet van 37.500 moe ten vragen. B. en W. van Velsen stellen voor de vol gende schoolbesturen medewerking te ver lenen ingevolge artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920: Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van „Sint Gregorius van Utrecht" te IJmuiden voor de aanschaffing van leermiddelen en voor de inrichting van een leslokaal in de Claraschool, en het be stuur van de R.K. Schoolvereniging „St. Laurentius" te IJmuiden (oost) voor de aanschaffing van materiaal voor het onder wijs in handenarbeid aan de Sint Francis- cusschool te IJmuiden. Voorgesteld wordt de heren P. P. J. Bos en J. W. J. van der Lijn te benoemen tot leraar in tijdelijke dienst aan de gemeente lijke avondschool voor de Middenstand van 1 september 1959 tot en met 31 augustus 1960, respectievelijk in de vakken Handels wetenschappen en Nederlands. Het College van Curatoren van het ge meentelijk gymnasium „Felisenum" te Vel sen heeft een aanbeveling ingediend tot herbenoeming van de heer ir. J. G. van Doorn als leraar in tijdelijke dienst in het vak scheikunde van 1 september 1959 tot en met 31 augustus 1960. Tevens stelt dit college voor tot leraar in vaste dienst voor de vakken wis- en na tuurkunde te benoemen de heer drs. P. C. Fuhri Snethlage. Velsen-Noord De heren van IJmond I hebben de hand balcompetitie ingezet met een betwiste kleine zege, die na een regen van doel punten, welke misschien het tellen be- moeilykte, is behaald. Want in totaal werden éénendertig doelpunten gescoord (volgens WVGV dertig). In deze wedstrijd opende midvoor G. Noomen meteen de score voor IJmond, maar spoedig stonden de Weesper gasten met 31 voor. K. Klesser en G. Kramer zorgden voor de gelijke stand 33. Gelijk matig scoorden beide ploegen. IJmond had zes minuten voor de rust een 76 voor sprong. Prachtige snelle IJmond-aanvallen brachten WVGV in de verdediging en K. Klesser, E. Sauer en G. Kramer wisten toen een 106 ruststand te bereiken. De goede IJmond-voorsprong bleek meteen na de rust betrekkelijk, want bin nen tien minuten werd doelman Böhm vier maal gepasseerd ondanks verrichte wonderen (1010). De IJmonders bereik ten met nog vijf minuten te spelen weer een 1612-voorsprong, maar een halve minuut voor het einde had WVGV de stand op 1615 gebracht na merkbare spanning. Volgens de Weespenaren was de stand echter gelijk (1515), zodat een protest tegen de uitslag volgde. In De Haukes behaalden de IJmond 2- heren een benauwde, maar verdiende zege op Tonegido (910). De IJmond 2-dames hadden in Heems kerk moeite met ADO. De rust ging in met blanke stand, waarna ADO twee maal doelpuntte en de IJmond-dames slechts een maal tegen scoorden (21). Bij de damesteams IJmond 3De Blin- kert 3 waren de aanvalsters weinig schot vaardig. Het gelukte kort voor het einde aan T. v. Tunen om met één doelpunt de IJmond-dames de overwinning te bezor gen (1—0). De overige uitslagen zijn: Meisjesjunioren: IJmond aConcordia a 36; IJmond bConcordia b 32. Meisjesaspiranten: IJmond aTYBB a 120; IJmond bDe Blinkert c 22; IJmond cDe Blinkert d 15; IJmond e IJmond d 03. Jongensaspiranten: Concordia aIJ mond a 87; Concordia bIJmond c 33. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 7.65 per kwartaal of ƒ0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: ZU die zich met ingang van 1 oktober 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- abonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7