TIEN e ^tOeefe ifSSBSPi IJmond-agenda Arend Reym Haarden en kachels KRIJGER Uw bril klaar terwijl u wacht 5 Zondaren in spijkerbroek Lemmy Caution incognito De straat der geverfde lippen Die Glücklichste Fr au der Welt Bloed in de zon LOENDERSLOOT Schepen, rederijen en werven Sociale en culturele zorg voor zeevarenden p auto- en U motorr ij school Kinderdiensten BOUWSTENEN Tuinders maken nog steeds beste prijzen J. DE BOER - Mr. Opticien Veel bloemen brengen veel geld op CETA-BEVER BUITENBiJTS Examens ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 «ié!mmmmmm (Rex, IJmuiden) De titel zegt het al: we raken hier het probleem van een be paald soort jeugd, dat geen geloof schenkt aan de toekomst en daarom ook de bakens van de moraal verzet: alles mag, je moet je vrij kunnen voelen. Dat betekent: gram mofoonplaten stelen, fuiven ontketenen met dans- en vrijage-orgiën, heel hard rij den, heel roekeloos leven. De Franse titel van de film Les Tricheurs" is ontleend aan een spel, waarbij de deelnemers op al le vragen ook de meest intieme naar waarheid antwoorden Dat zweren ze maar ze houden zich niet altijd aan die eed en dat heeft voor twee hunner, die van elkaar gaan houden, slechts rampspoed tot ge volg. De film tracht zowel deze jeugd te peilen als te begrijpen, maar veel posi tiefs brengt ze niet in stelling. Ze geeft wel te denken. Of ze dat die jeugd ook doet? Marcel Carné bereikt er indrukwekkend regiewerk in met de wisselende close-ups tijdens het waarheid-spel. Zijn vakman schap staat borg voor een verder goed ge maakt „onthullend" filmverhaal. „Zondaren in spijkerbroek" draait tot en met maandagavond. In Rex is zondag middag Met bloed geschreven" te zien. Woensdag- en donderdagavond flitsen de kromzwaarden in „Stormloop tegen de Saracenen". (Thalia, IJmuiden) „Lemmy Cau tion incognito". Het scenario van deze film is dit keer niet ontsproten aan 't brein van Peter Cheyney maar aan dat van Albert Simonin. Het is echter een verhaal gewor den, Peter Cheyney waardig. Blijmoedig maar met harde vuisten speurt Eddie Con- stantine als Lemmy Caution de herkomst van een ontstellend groot aantal valse dollarbiljetten. Hij doet dat weer als van ouds met een knipoogje naar het publiek, en menige vuistslag op de kaken van het geboefte. Geregelde bezoekers van Parijs en van de Rivièra kunnen kreetjes van her kenning slaken. De gebeurtenissen zijn na- Advertentie 1 Wk OVERTROKKEN JÜ BL het dahast Jnj NAAR - keus 'JvuL,~ Marktplein 30 - Telefoon 4273 VELSEN ZATERDAG 19 SEPTEMBER Thalia: „Lemmy Caution incognito", 19 en 21.15 uur. Rex: „Zondaars in spijkerbroek" (Les Tricheurs), 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. Plein 1940'45: taptoe IJmuider Harmo nie, 20.30 uur. Concordia, Velsen-Noord: feestavond KAB. ZONDAG 20 SEPTEMBER Thalia: „Revolverhelden", 15 uur; „Lem my Caution incognito", 20 uur. Rex: „Met bloed geschreven", 15 uur; „Zondaars in spijkerbroek", 20 uur. MAANDAG 21 SEPTEMBER Thalia: „Brigade des Doods", 20 uur. Rex: „Zondaars in spijkerbroek", 20 uur. Raadhuis: van 10 tot 12 uur spreekuur burgemeester; van 15 tot 17 uur spreek uur wethouder van onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De straat der geverfde lippen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge lukkigste vrouw van de wereld". W.B. Theater, 20 uur: „Bloed in de zon". Het Centrum, 14 uur: Tentoonstelling Floralia. Martktplein, 13.30 uur: Fietsenrally Be- verwijkse Jeugdraad. Doopsgezinde kerk Meerstraat, Schilde rijententoonstelling van mevrouw Vis Visser. Kennemer Theater, 20 uur: Propaganda- avond ten bate van de t.b.c.-bestrijding. ZONDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Jungle Jim en het oerwoudmonster"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De straat der geverfde lippen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Overrompe ling der vuurduivels"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De gelukkigste vrouw van de we reld". W.B. Theater, 14.30 uur: „Kyber Patrol"; 16.30 en 20 uur: ,.De vampier en het blonde meisje". Meerstraat, 14 uur: Motorrally van de K.M.A.C. MAANDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De straat der geverfde lippen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge lukkigste vrouw van de wereld". Wit-Gele-Kruisgebouw Romerkerkweg. 20 uur: Demonstratie R.-K. E.H.B.O. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Kappers-patroons. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „De tien geboden". Lemmy Caution in actie. melijk gesitueerd in deze voor toeristen zo aantrekkelijke plaatsen. Lemmy Caution incognito" is voor de Constantine-liefheb- bers weer 'n film om van te watertanden. „Revolverhelden" laten zondagmiddag lood uit hun revolvers sproeien op Thalia's witte doek. Blank tegen rood is maandag dinsdag en woensdagavond het devies. Dan draait in Thalia „Brigade des Doods" In de speciale voorstelling wordt donder dag vertoond „Bakvissen-puberteit". (Kennemer Theater, Bever wijk) „De straat der geverfde lippen" is de geschiedenis van een vrouw die door haar jaloerse man naar een minder zedi ge buurt in Marokko is „gepest". Zij leert een Franse journalist kennen. Deze helpt haar en haar vriend uit de ellende. Dit zou echter niet gelukt zijn als haar man niet net op het juiste moment aan een hartaanval sterft. „De straat der geverf de lippen" draait tot en met maandag avond. De oorlogsfilm „Sergeant Zack", spelend in de Koreaanse oorlog staat voor dinsdag en woensdag op het programma van het Kennemer Theater. Johnny Weis- muller verschijnt zondagmiddag op het doek in de rolprent „Jungle Jim en het oerwoudmonster". (Luxor Theater, Beverwijk) Tot en met maandag wordt in het Luxor Theater te Beverwijk vertoond „Die Glücklichste Frau der Welt", een show film in kleuren met Caterina Valente in de hoofdrol. In het zelfde theater draait dinsdag, woensdag en donderdag „Razzia in de onderwereld", een sterke Franse gangsterfilm. „Overrompeling der vuur duivels" is zondagmiddag in Luxor te zien. Door omstandigheden raken twee broers met elkaar in conflict. Later vinden zij elkaar weer. (W. B. Theater, Beverwijk) In „Bloed in de zon" worden een schrijver en een journaliste door twee voormalige Duitse oorlogsmisdadigers met bloedhon den achtervolgd door de groene hel van de Mexicaanse jungle. Zaterdagavond kan men deze film nog gaan zien In het zon dag- en maandagprogramma wordt „De vampier en het blonde meisje" vertoond. Zondagmiddag kan men in het W.B. Thea ter de strijd aanschouwen tussen Britse lanciers en stammen die in het Himalaya- gebergte wonen. De verfilming van deze gebeurtenissen heet „Khyber Patrol". Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden De motorkotter Hendrikje UK. 79 krijgt in IJmuiden door de firma Van Egmond Van der Schee een nieuwe 200 pk. In dustrie dieselmotor ingebouwd. De nieuwe eigenaar van de motorkotter Matheus UK. 202, schipper M. de Boer, heeft het vaartuig in de vaart gebracht onder de naam Spes Renovata en de mer ken UK. 75. De Fa. G. Post Zn. te Urk zal bin nenkort een nieuwe kotter UK. 73 in de vaart brengen. Het vaartuig, dat 24.50 m. lang is, werd bij de Fa. Hijlkema Zonen te Martenshoek te water gelaten. Als hoofd motor wordt een Stork Ricardo motor ge plaatst van 250 pk. De door de Rederij N. Messemaker aan gekochte motorkotter Drie Gebroeders TX. 19 is woensdag onder de naam Cornelis KW. 118 voor de eerste reis ter visserij uitgevaren. Met de Nico KW. 96 en de Arendje KW. 98 telt deze rederij thans drie kotters. De in Bremerhaven geves tigde visserijmaatschappij Kohlenberg Putz heeft een nieuwe motortrawler Schellfisch genaamd, in de vaart gebracht welke gebouwd is bij de Schiffsbaugesell- schaft Unterweser te Bremerhaven. Het schip meet 825 reg. ton bruto, is lang over alles 66,89 m., lang tussen de loodlijnen 60.74 m., breed 9.40 m. en diep 5,15 m. De voortstuwing geschiedt door een 6 cil. Deutz dieselmotor van 1250 pk. Voor de zelfde rederij is nog een dergelijk vaar tuig te water gelaten, de Sagefisch. Beide schepen zijn identiek aan de Thunfisch, die in oktober van het vorige jaar in bedrijf is gekomen. De rederij zal dan vier traw lers in de vaart hebben, van welke de Schwertfisch, gebouwd in 1944, de oudste is. Verschenen is het jaarverslag 1958 van de stichting Zeemanswelzijn Nederland. Deze stichting werd eind 1957 opgericht ter financiering van sociale en sociaal-cul turele activiteiten voor zeevarenden. In haar bestuur zijn de reders, de zee varenden en het rijk gelijkelijk vertegen woordigd. Zij betalen ieder, op basis van 0.25 per zeevarende per maand, een ge lijke bijdrage aan het fonds van de stich ting. Reders en zeevarenden brachten in 1958 198.000 op, waaraan door het mini sterie van Sociale Zaken en Volksgezond heid een bijdrage van 99.000 werd toege voegd. Van de opbrengst werd 132.000 besteed aan exploitatiesubsidies en werd 162.000 uitgetrokken voor investeringsbijdragen. Jarenlang ondervonden de instellingen voor de zeemanszorg de ernstige gevolgen van het ontbreken van een duurzame fi nancieringsbasis. Met voldoening wordt in het verslag geconstateerd, dat thans de instandhouding van het bestaande werk verzekerd is en tevens enige ruimte is ont staan voor het ontplooien van nieuwe ini tiatieven. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB KNAC - FNOP - KNMV J INSTUIF INTERPAR De Instuif Interpar, omvattende de r.k. parochies van Velsen-Noord, Beverwijk en Heemskerk, gaat na de eerste geslaagde ,,KRO-springplank"-avond in Beverwijk de activiteiten voortzetten. De eerste ont spanningsbijeenkomst is zondagavond in het gerestaureerde en van nieuwe ver lichting voorziene Jozefhuis aan de Ban- jaertstraat. Hier zal optreden „The Harlem Society"-band onder leiding van Jan Feyen. Zaterdagavond, 26 september wordt de instuifavond geleid door de Haarlemse conferencier Wim Delver en zondag, 4 ok tober is er een dansavond met het ensem ble van Barend Kuhfus. In verband met „Dierendag" worden de instuifleden betrokken in een dierenspel. Ook op zondag, 11 oktober wordt er in het Jozefhuis, waar alle avonden worden gehouden, gedanst; dan op muziek van „Accordeon Rythms" uit Amsterdam. De Russische oud-testpiloot Dimitry Ilyin heeft in zijn vrije tijd een vlieg- geval ontworpendat op de kracht van een drie pk. motortje statig wegwiekt met op en neer gaande vleugels. Te recht noemde hij het dan ook een or- nithopter. Nooit hebben de oude Grie ken kunnen bevroeden, dat er onder dat barbarenvolk der Russen ook nog eens een Ica-Rus zou opstaan rfHW /Mk Zondag 20 september IJMUIDEN: Ned. Ilerv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. S. de Roest; 17 uur: ds. G. van Doorn. De Rank, 10 uur: de heer Feenstra, jon- gerendienst. Ned. Herv. Kerk, B.ethlehemkerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19.uur:.ds. J. van den Berg. Jeugdkapel, 10 uur: W. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens;.17 uur: ds. W. Dieper- sloot. Petrakerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 uur: J. Jeninga. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: Leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: P. J. van Schayck. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingssamen komst; 15.45 uur: openluchtsamenkomst in Velserbeek; 20.15 uur: Evangelie in woord, lied en muziek. Zaterdag 19 uur: straatzang (vanaf het kwartier). Baptistengemeente, Cultureel Gebouw", 10 uur: ds. J. van Dam; 11.15 uur: zon dagsschool. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Jehova's Getuigen, Cultureel Centrum; 19 uur: Wachttorenstudie over „Zie ik maak alle dingen nieuw". Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal „Bellevue", 10 uur: G. R. Mik. Dinsdag, Cultureel Centrum, 20 uur: G. R. Mik. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. H. Huisman: 19 uur: ds. H. van der Loos, opendeurdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. J. van Rossum. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag. Elonkapel. 19.30 uur: voor ganger M. de Vos. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. B. Kleijn- hanevcld; 11.45 uur: kindersamenkomst. Zaterdagmiddag 16 uur: openluchtsa menkomst op arktplein, spreker L. Pas man. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. G. van Doorn: 19 uur: ds. G. van Leeuwen, jeugddienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. A. J. Kromhout. Vrije Evang. „Emanuël", gem.-ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: ds. A. A. Leenhouts. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Joh. H. van Oost veen; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Vrije Evangelische Gemeente, Koning straat 117, 9 uur: J. Nijkamp. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: wika E. van Vliet; 19.15 uur: wika L. van Ginkel. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. De Opgang, 10 uur: ds. J. O. Norel van Bloemendaal. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: N. B. Bos. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. G. Nijenhuis. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. G. H. Homans. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. Joh. Knol. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 en 19 uur: ds. J. C. Reniijn. Remonstrantse-Doopsgezindc Gemeente, Gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 15, 10.30 uur: mejuffrouw dr. J. L. Klink. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willcnswaard, H.A Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool Marie Eoreelkleuterschool aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren- straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur; Kinderkerk, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat aanvang 12.15 uur, C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aar.vang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool aanvang 11.30 uur. Advertentie UW DEALER MARKTPLEIN GROENEWEG 51 Op de groenteveiling te Beverwijk was de aanvoer ook deze week weer groot en de prijzen lieten in het algemeen niets te wensen over, al waren er dan enige ar tikelen die laag in prijs genoteerd stonden. Zo kon men de andijvie voor niet veel meer dan 12 cent per kilo verkopen en had men in het begin der week veel moeite met de afzet van bloemkool. Maar dit ar tikel herstelde zich weer: vrijdag werd er tot 38 cent per stuk voor betaald. De aan voer van sperziebonen is vrij groot, er werd tot 60 cent per kilo voor gegeven: pronkbonen varieerden van 12 tot 30 cent per kilo. Sla ging tot 16 cent per krop. Bos- en waspeen kwamen tot 25 cent per bos en per kilo. Tomaten werden weer duurder en brachten het vrijdag tot 75 cent per kilo. Aardbeien waren er deze week in aardige partijtjes: een tuinder die meer dan 100 doosjes in september komt aan bieden zal men niet vaak hebben mee gemaakt. Er werd tot 1,40 per doosje be taald. Druiven brachten van 1,20 tot 1,45 per kilo op. De noteringen waren vrijdag: andijvie 714, sla 516, bloemkool 1440, spinazie 745, postelein 612. sperziebonen 4565. snijbonen 2896, pronkbonen 1233, bos- peen 1027, waspeen 1020, tomaten 20 75, komkommer 1228, spruiten 3465, aardbeien 85134, druiven 120145, prei 1220, rode kool 1625, groene kool 1630. De strandstoelen hebben hun lang durige taak tenslotte toch volbracht krijgen een winterrust, die tevens geldt voor de mensen. Want er is hard gewerkt deze zomer aan de stranden, voordelig gewerkt ook, zodat er vol doening kan zijn bij het opruimen van de zomerse attributen. Tot volgend jaar! Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. 6.35 De wel steeds groter, wordende aanvoer op de Beverwijkse bloemenveiling kon de ze week ook vlot verwerkt worden en er werden goede prijzen gemaakt. Naast het ruime aanbod van chrysanten waren er ook nog volop asters, dahlia's en helianten. Het waren vooral de asters die veel geld opbrachten, zij gingen tot 68 cent per bosje van de hand. Dahlia's varieerden van 18 tot 65 cent per bos, de meest aangevoerde partijen waren Glorie van Heemstede, Ger- rie Hoek en Bachus. Van de troschrysanten ziet men Chad- wood het meest; deze bruine chrysant va rieerde in prijs van 35 tot 75 cent per bos, de tros ging tot 98 cent per bos. De geplo zen chrysanten brachten van 10 tot 35 cent per stuk op. Rozen waren goed aan de prijs: er werd tot 3.50 per bos voor betaald. Voor de anjers lagen de prijzen tussen de 7 en 20 cent per stuk. Bij de potplanten zag men cyclamen en ster van Bethlehem. VARA-speelgoedactie In Velsen-Noord is de afdeling van de VARA en de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid weer begonnen met de voor bereidingen voor de VARA-speelgoedactie. Het actie-comité is als volgt samengesteld: mevrouw Van Eijkelen-Bestebreur alge mene leidipg, mevrouw Goossens penning- meesteresse en mevrouw Ten Brinke, secretaresse. Vast staat reeds, dat op 14 no vember in het Verenigingsgebouw aan de Van Diepenstraat een feestbijeenkomst zal worden gehouden met attracties. De op brengst is bestemd voor een kindertehuis. OPSTELLING „WIJK AAN ZEE" De badplaatsbewoners komen in de thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys in de volgende opstelling uit: v. d. Mey; Schellevis en Aardenburg; Burger, Snij ders en v. d. Plas; Seysener, N.N., Warmen- hoven, De Winter en J. Schellevis. „PAT MAT" SCHAAKTE WEER De eerste wedstrijden in de onderlinge competitie van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" zijn weer gespeeld. De uitslagen waren: Afdeling 1: ZwartComis afgebroken; SuikerSonneveld afgebr.; Huygen—Ban nenberg remise; TijssenSlings 10; ZoontjesDe Haas 10. Afdeling 2: Hart—Schroder 1—0; Jans senOort afgebr.; De HeerLubert 10. Afdeling 3: Van VuurenKruyer 10; WalKnake 10; DuinWortelboer 10; v. d. I elySchepel 01. Afdeling 4: DingerdisW. Steeman 01. Advertentie Schuren, bungalows, schuttingen Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn voor het eindexamen van de derde leerkring geslaagd de dames M. Delachaux, Bloemendaal: J. Lazeron, L. Kuipers en N. Bijster allen te Haarlem en de heer Fr. Snel le Spaarndam. ZENDING IN NIEUW-GUINEA De afdeling Velsen-Noord van de Ned. Christen Vrouwenbond opent maandag het nieuwe seizoen met een iezingavond in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat. Mevrouw J. H. Knibbe-Kuiper zal spre ken over de zending in Nieuw-Guinea en hiervan dia's vertonen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5