Mode IJmonders naar Utrecht LINC0 IJmuider Courant Westeuropese Visserij conferentie in gedeprimeerd Oostende PATENT L0ENDERSL00T Vragen van Heemskerks raadslid over rioleringskwestie Havenberichten IJ mond-u Pen da JONGEJANS PRISMA HORLOGES Aanmeldingsformulier super convector f 420.- 7 Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG Kapitein Van Noort neemt afscheid Moeilijke wedstrijden voor DKV-twaalftallen Watervliet ontvangt Hespa Chr. Metaalbedrijfsbond houdt filmavond MOHAIRWOL HORLOGERIE L. MED ER Uitgebreid Nuts-programma Betaling abonnementsgeld per giro PRACHTBIJTS Openingsavond I.v.A.O. Kunst na Arbeid speelt „Plantage Tamarinde" Bert Brugmans marionetten speelden „Faust" DOisuERDAG 2 4 SEPTEMBER 19 59 Men zal zich herinneren, dat tijdens de op 18 september gehouden raadsverga dering in Beverwijk heel wat te doen is geweest over de afwateringskwestie. Be verwijk gaat een gemaal bouwen, maar volgens burgemeester Bruinsma heeft de gemeente Heemskerk geen samenwer king gewild. Het gevolg zou zijn, dat het grondwater van Heemskerk straks op Be- verwijks grondgebied terecht zou komen. Ook heeft de heer Bruinsma de gemeen te Heemskerk verwéten, dat men eerst akkoord ging met de straatnaamgeving in een nieuwe wijk, die half in Beverwijk en half in Heemskerk ligt, maar dat men la ter weer tegenstrubbelde. Naan aanleiding van publikaties over deze vergadering heeft nu de heer J. H. Duijn, raadslid der gemeente Heemskerk, aan het college van burgemeester en wet houders vragen over deze zaak gesteld. Hij vraagt B. en W. een verklaring te ge ven over de door de gemeente Beverwijk naar voren gebrachte moeilijkheden, die zouden bestaan ten aanzien van de vol gende punten: het afwateringssysteem ten behoeve van het plan „Oosterwijk", de verschillende maten van rioolbuizen die door de gemeenten Heemskerk en Be verwijk zouden zijn gebruikt, waardoor Beverwijk overlast van het Heemskerkse grondwater zou ondervinden en de kwes tie straatnaamgeving. Hij vraagt indien de opmerkingen van de gemeente Beverwijk aan het adres van de gemeente Heemskerk juist zijn, wat dan de beweegredenen en de handel wijze van het Heemskerkse college van burgemeester en wethouders in deze zijn geweest. Advertentie wat u dekker vindt: In de kantine van kamp Rooswijk te Beverwijk werd woensdagavond het nieu we seizoen geopend met een cabaretavond voor militairen en burgers. Voor een zo goed als uitverkochte zaal had eerst nog een kleine plechtigheid plaats. De kom- pagniescommandant Van Noort nam af scheid. Hij wordt overgeplaatst naar een ander leger onderdeel. Kapitein Van Noort mocht met voldoening terugzien op de an derhalf jaar dat hij hier in Rooswijk de leiding had. Hij dankte daarvoor militairen en burgers. Zonder hun steun zouden de ze avonden niet door kunnen gaan, want kamp Rooswijk heeft maar een kleine be zetting. Hij hoopte dat zijn opvolger, ka pitein Burg dezelfde waardering zal mo gen ondervinden als hij zelf. Majoor Van Andel sprak namens het garnizoen en gaf de scheidende kapitein een blijvend aandenken mee. Mevrouw Van Noort kreeg bloemen. Het hierna aangeboden cabaretprogramma was van goed gehalte. Han Bakker trad op als conferencier en kondigde een keur van artiesten aan: Herman Theunissen, de man die niet alleen op de piano begeleide maar ook de Tutafoon bespeelde. Klaas Komen was er als imitator en parodist. De Be- verwijkse Alice Williams wist met haar optreden als acrobate de aanwezigen in spanning te houden. Een accordeon-duo toonde zich zeer vingervlug op zijn instru menten. Verder werkte nog mede Oler Amman, Willy van Drunick en Geraldini. Na afloop werd er gezellig gedanst met medewerking van The Sunbeams. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Ook Vroom en Dreesmann is zich op de winter aan het voorbereiden en zoals we dinsdag tijdens de bekende „mode-flit sen" zagen is er voldoende keuze en va riatie. Jammer alleen dat het tempo dit maal een beetje traag was, waardoor het geheel een wat rommelige indruk maakte. Het aantrekkelijke van deze halfjaar lijkse show is juist altijd, dat de zo druk bezette huisvrouw zich in korte tijd een indruk kan vormen over wat de mode en het komende seizoen te bieden heeft. En dat dit voor de aanstaande winter bijzon der begerenswaard is hebben we met ple zier kunnen constateren. Er was niet alleen rekening gehouden met de smalle tengere vrouwtjes, maar ook voor de grote maten was er keuze genoeg. De mantels, die van iedere win tercollectie wel het belangrijkste onder deel vormen, waren veelal geïnspireerd op Cardin. De enigszins „uitbollende" rug en de grote paddestoelvormige of pelleri- ne-achtige kraag zijn wel de meest type rende details. De kraag is doorgestikt of afgezet met een contrasterende bandgar nering en bij het betere genre van een mooie kwaliteit bont. Niet alleen wordt hierdoor de mantel rijker van aanzien, maar het bont overleeft de mantel meestal en kan dan weer voor andere doeleinden gebruikt worden. Een enthousiast onthaal ontving de mooi gemêleerde tweed in bruin groen met gro te grijze wasbeer kraag. De enigszins bloe- sende rug, die naar onderen smal toeliep verhoogde de elegante lijn. De tailleurs weerspiegelen de nieuwe soepele mode lijn in de lange jasjes met aangetrokken ceintuur. Maar ook de korte getailleerde of even afstaande jasjes zijn voor dit sei zoen zeer modieus. De japonnen zijn ook aangepast aan de stijl van Cardin, getuige de bloesende rug die door een brede ceintuur bijeengesnoerd wordt. De kleuren van het winterpalet zijn cyclamen, olijfgroen en lila en mengingen van diverse tinten in de multi-color bouclé. Katy Indien de gedane ^beschuldigingen op onwaarheid berusten, zijn B. en W. dan bereid aldus de vragensteller deze aangelegenheid aan het IJmond advies college voor te leggen, teneinde een goe de samenwerking te kunnen bestendigen? Deze gang van zaken is toch wel een bewuste belemmering voor het verder be vorderen van een goede harmonie in de IJmond, meent de heer Duijn. Drie van de vier twaalftallen van de christelijke korfbalvereniging D.K.V. in IJmuiden gaan moeilijke wedstrijden tege moet. Het eerste, tweede en het junioren B-team ontmoeten namelijk zaterdag de leiders van hun afdelingen. Het eerste ontvangt Badhoeve, een team dat al jaren lang een leidende rol in de tweede klasse gespeeld heeft en ook dit seizoen, gezien de reeds behaalde resultaten, hoge ogen gaat gooien. Ondanks de goede start van de IJmuidenaren moet verwacht worden dat zij niet in staat zullen blijken, de op mars van Badhoeve te stuiten. Van het tweede, dat in Nieuw-Vennep de strijd gaat aanbinden met K.I.O.S. 2. kan het zelfde gezegd worden, hoewel de IJmui denaren het vorige seizoen juist tegen K.I.O.S. 2 hun beste wedstrijden hebben gespeeld en de nederlagen toen maar heel klein waren. Misschien zit hier een gelijk spel in. In Velsen-Noord komen bij Rooswijk D.K.V. 3 twee teams in het veld, die voor het eerst aan de competitie meedoen. Rooswijk begon met een 51 nederlaag tegen S.D.O. 2 en D.K.V. 3 dwong D.K.V. 2 een gelijkspel af. Het zal daarom geen ver wondering wekken, als deze pittige jonge ploeg met beide punten naar IJmuiden terugkeert. Het junioren B-team zal vermoedelijk niet sterk genoeg blijken eniige winst te behalen tegen K.I.O.S. junioren-B. Voor het A-team is geen wedstrijd vastgesteld. De opstelling van D.K.V. is: Dames: M. Zorgdrager, B. van Voorst, M. Stoker, J. Zwaan, J. Streefland en J. v. Kampen. Heren: H. de Boer, H. Bax, H. Pul, T. Bax, A. Haasnoot en G. v. Wonderen. Advertentie Het druk bezette competitieprogramma voor zondag voor de korfbalvereniging Watervliet brengt het eerste twaalftal voor een moeilijke wedstrijd tegen het Amsterdamse Hespa I. De Amsterdammers beschikken over een flinke, jonge en snelle ploeg, die vorige week zondag tegen Olym- pia in Bussum een 66 gelijk spel be haalde. Er zal dus flink moeten worden aangepakt door Watervliet om de eerste winstpunten te behalen. Ook Watervliet 2 krijgt bezoek. Blauw Wit 5 uit Amsterdam is de tegenstander. Het wilde de Velsense ploeg in het ver leden altijd wel gelukken juist tegen de Blauw Wit-korfballers een goede wedstrijd te spelen. Voor watervliet 3 is er ook al een thuis wedstrijd tegen Sport Vereent 2 uit Sant poort en ook hier zal de thuisclub geducht moeten oppassen voor de schutterskwali- teiten van de Santpoorters. In Schalkwijk ontmoet Watervliet 5 het team van DSV 2. Dit zal een zeer lastige wedstrijd voor de Velsenaren worden. Voor zaterdagmiddag is de aspiranten wedstrijd Onder Ons AWatervliet B vastgesteld. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: B. Hessen, B. Hoen, L. Kloosterman; R. Leijenaar, G. Polak, I. Waagmeester. Heren: G. van den Brink, J van Dijk, J. van Ladesteijn, D. van La- desteijn, S. Hartman, F. Vos. Watervliet 2: dames: C. Zandbergen, W. Nijkamp, I. Bakkenes, I. Kolk, N. Bakker, S. Meyer. Heren: W. Berghuis, M. Veer beek, J. van den Berg T. van Ladesteijn, H. Scholting, A. Redeker. Leden en huisgenoten van de afdeling BeverwijkVelsen-Noord van de Christe lijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid hebben woensdagavond in het Her vormd wijkhuis aan de Dijckmansstraat volop kunnen genieten van het filmwerk „Eroica'", over het leven van de grote componist Ludwig von Beethoven. Het spel van de actrices en acteurs, maar meer nog de verklanking van Beethoven's muziek, boeide de aanwezigen van het be gin tot einde. Voor de pauze brachten de bezoekers door middel van een kleurenfilm een be zoek aan het Nationale Krugerpark in Zuid-Afrika. De avond werd op de gebruikelijke wijze geopend door de afdelingsvoorzitter de heer P. J. Neele, die de traditie van de gebruikelijke ledenvergadering bij de opening van het seizoen liet vervangen door deze filmavond. Hij hoopte hiermede niet alleen deze avond maar ook in de toe komende tijd meer belangstelling voor 't vakverenigingswerk onder de leden te be reiken. Ondanks de nieuwe C.A.O. voor de metaalnijverheid meende de voorzitter, dat nog velen buiten de vakbeweging staan. De heer J. A. Molendijk sprak ver volgens ook over de vakbeweging. Advertentie DE GROTE MODE Milaan en Parijs geven de modekleu ren aan. Deze mooie zachte pastel kleuren vindt u uitgebreid in onze wolcollectie van: Italiaanse mohair en Franse wol met Mohair effect. DIKKE SNELBREIWOL voor Dames- en Herensporttruien en -vesten Op pennen no. 6 heeft u op uw gemak in een half uur een bol van 50 gram opgebreid. GRATIS PATROON BIJ DE WOLSPECIALIST PLEIN 1945 no. 49 - TEL. 6018 Nog meer voordeel heeft u door lid te worden van onze Plein-club. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Honduras van Londen: Reggeborg, Colchester, laden Staal- haven IJmuiden; Stad Amsterdam, Pepel, erts lossen IJmuiden Buitenhaven; Congokust, Free town; Hinde, Londen; Nanusa, Le Havre; Pollux, I-Iaukipudas, cellulose lossen IJmuiden; Geestdam, Boston, laden Staalhaven IJmuiden; Kaap Falga, Rundvik; Hector, Lissabon; Jonan, Vlaardingen, laden Binnenhaven IJmuiden; Lien, St. Valerie, bijlegger provianderen IJmuiden; Mangarella, Rotterdam; Truus, Sandwich, laden Binnenhaven IJmuiden; Trelavan, Rotterdam; Levante, Rotter dam; Intrepide, Stettin, kalk lossen Haringhaven IJmuiden. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Oranje- fontein van Antwerpen; Unden, Rotterdam; Noordwijk, Monrovia, erts lossen Buitenhaven IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Anna Eli sabeth naar Londen, walsmateriaal geladen IJ muiden; Camroux 3, Poole, kunstmest geladen IJmuiden; Stad Delft, Rotterdam, ledig van Hoog ovens IJmuiden; Eifel, Karlsborg; Peregrine, Har- lingen; Gisela Essberger, Thameshaven; Abel Tasman, Bohus, zout geladen IJmuiden; M. Bin- gül (ex Maasland). Leningrad; Waterland, Las Palmas; Frieda Blokzijl, Colchester, kunstmest geladen IJmuiden: Corona, Bremen, ledig Papier fabriek Velsen; Rio de Ares, Södertalje; Hein- rich. Hamburg; Wexford, Boston, stukgoed gela den Koog aan de Zaan; Molensingel, Rotterdam; Johannes, Gent; Kassei, Bremerhaven; Kenne- merland, Bremen; Manto, Rotterdam; Cotes du Nord, Rouaan; Lizard, Londen; Karl Claussen, Stettin, bevroren vis geladen IJmuiden; Lien, Arendal, bijlegger IJmuiden, provianderen; Atlas, Rotterdam; Ank Winsemius, Rotterdam; Magas, Rotterdam; Hathor, Rotterdam; Alka, Antwerpen; Trito, Rotterdam; Vliestroom, Plymouth; Helen, Chattam; Erik Blumenfeld, Emden; Mina Schupp, Odda: Holmia Land, Port Said. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Artemis naar Point a Pietre; Sabina, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). DRUMBAND STIMULEERT RECLASSERINGSCOLLECTE. De collecte ten bate van de nationale reclasseringsdag in Velsen-Noord heeft woensdagavond een extra stimulans ge kregen door de speeltuindrumband „Sehulpen-r-de Meerweiden". De band, in de fleurige groen-witte uniformen, die al menigmaal bij verschil lende gelegenheden haar activiteit heeft gedemonstreerd, trok gisteravond met slaande trom, schetterende trompetten en met spandoeken voor de reclasseringscol- lecte door de straten van „Noord". Dit ge beuren bracht vanzelfsprekend weer heel wat belangstellenden voor de huisdeuren en op straat. Advertentie bij ons verkrijgbaar Lange Nieuwstraat 8 Telefoon 7034 Voor het komende winterseizoen heeft het departement Heemskerk van de maat schappij tot Nut van 't Algemeen een vijf tal avonden vastgesteld. De eerste vindt plaats op donderdag 15 oktober en deze wordt verzorgd door het Langedijker Cabaretgezelschap. Een Vlaamse voor drachtavond met Julia de Gruyter op donderdag 19 november is het tweede programmapunt.. Op donderdag 18 februari wordt een Antilliaanse avond ge houden. Medewerkenden hieraan zijn: Ottmar Fraai, zang; Julian Coco, gitaar en contrabas, en Jules de Palm, voordracht. De atoomreactor te Petten is het onder werp van gesprek op woensdag 16 maart. In februari van het volgend jaar zal men het hebben over de moderne kledingstof fen. De leden worden op dinsdag 12 januari in de gelegenheid gesteld in Haar lem een uitvoering mee te maken, die wordt verzorgd door de dansparodiste Cilli Wang. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week *1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z(j die zich met ingang van 1 oktober 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- abonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. IN OOSTENDE, de eerste vissershaven van België, is woensdagmiddag de Westeuropese Visserijconferentie begonnen. De redersverenigingen van de Euromarktlanden kwamen omstreeks twee uur in het Feestpaleis op de Markt bijeen voor de eerste vergadering. Gedurende drie dagen zullen de afgevaar digden vele vraagstukken de visserij betreffende bespreken en het moge dan een toevalligheid zijn het feit is, dat dit gebeurt bij een gastheer die naar alle waarschijnlijkheid zichzelf gesteld ziet tegenover de meeste en grootste pro blemen. Het is immers geenszins een geheim, dat de Vlaamse zeevisserij met ondergang wordt bedreigd. „Rekening houdende met het belang van Oostende als eerste Belgische visserijhaven en de belangstelling die er thans voor de visserij (jammer genoeg ten gevolge van de benarde toestand waarin zij is gekomen) bestaat, kunnen wij het houden van deze conferentie hier ten zeerste toejuichen en alleen maar hopen dat er iets degelijks uitgroeitaldus het welkom dat het bolwerk der Belgische vissers zijn gasten toeriep. Vooral de laatste weken, bij een snel slechter wordende toestand, heeft men uit de mond van Belgische reders bittere verwijten aan het adres van hun regering kunnen vernemen, zoals: „....er is een gebrek aan visserijpolitiek in ons land". Misschien is het ietwat overdreven te zeggen, dat „de meeste" Belgische reders aan de rand van een faillissement staan, maar geheel zonder betekenis kan net toch ook niet zijn dat hoe langer hoe meer trawlers (zeker niet de oudste) naar het buitenland worden verkocht. Boos op Hollanders Niet alleen over hun eigen regering, maar ook over het (wan)-gedrag van de Nederlanders zijn de Belgen zeer gebelgd. De maanden september en oktober, zo stellen zij (om maar een actuele kwestie naar voren te brengen) zullen beslissen over redding of ondergang van de Bel gische garnalenvisserij. Volgens een ak koord van de E.E.G. en de Benelux,- is de invoer uit Nederland vrij, voor zover er geen noodtoestand bestaat. Het kwantum dat uit Duitsland mag worden ingevoerd speelt geen rol ,maar het is, volgens de Belgen, een publiek geheim dat de Neder landers. zich niet schamen om Duitse gar naal als Nederlandse naar België uit te voeren. Bewondering voor Duitsers Intussen hebben de Belgen bewondering voor de wijze waarop West-Duitsland de ordening van het visserijbedrijf heeft aan gepakt, in de vorm van de kortgeleden opgerichte GMBH Seefischabsatzgesell- schaft, aan welke naamloze vennootschap alle rederijen hun opbrengst moeten af staan; van deze organisatie wordt ver wacht dat zij een gunstige invloed zal hebben op de marktorganisatie en prijzen en dat door onder andere nivellering van de seizoenoverschotten men tot een sta biele prijs voor ongeveer het gehele jaar komt. Het competitieprogramma van de hand balvereniging „IJmond" is voor zondag beperkt tot de wedstrijd tussen de heren van Sport Vereent I in Utrecht en IJmond I. Dit betekent een allerminst eenvoudige taak voor de IJmonders om, net als in de voorgaande wedstrijden, een overwinning te behalen. Dit zal tegen het sterke Utrechtse team niet jrteevallen. Voor het ovexige zullen zondag voor de afdeling Haarlem selectiewedstrijden in 0C0CX50000C00000C0COC)GCODCO000C0000C000000C000000C000CXXX U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. toernooivorm worden gespeeld, waarin de IJmond I-dames als tegenstanders krijgen Rapiditas (Haarlem) en Concordia (Hille- gom). De hex-en van IJmond 2 gaan 't op nemen tegen Rapiditas en De Blinkert. Het jeugdprogramma bestaat uit de vol gende wedstrijden: Meisj'esaspiranten: De Blinkert I IJmond I; IJmond 2THB I; IJmond 4 IJmond 6; IJmond 5Full Speed 3. Jongensaspiranten: IJmond IRapidi tas I; THB IIJmond 2; IJmond 3De Blinkert 3; Concordia 2IJmond 4. Meisjes-junioren: ZVM IIJmond I; IJmond 2De Blinkert 3. Jongensjunioren: ConcordiaIJmond. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: W. Schoorl, L. Blom en J. Siebers, D. Bonekamp, R. Uitentuis en W. Honig, D. Marckelbach, G. Slatman, H. Boom, W. v. d. Kuil en T. Schuit. Heren IJmond I: J. Böhm, B. Beentjes en J. Wolters, A. Visser, H. Boom en K. Bobeldijk, E. Jonker, E. Sauer, G. Kx-amer, K. Klesser en G. Noomen. Advertentie Beits zelf uw meubelen van Ceta-Bever Het Instituut voor Ai'beiders Ontwikke ling in IJmuiden geeft op 8 oktober de openingsavond van het winterseizoen. In het Hei-vormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan treedt dan op het Amstex-dams studentencabaret „La pie qui chante". Dit bekende gezelschap presenteert dan het succesprogi'amma „Pie-k-ux-en". Op 16 november spreekt de bekende witte pater Suasso de Prado de Lima over „Worstelend Afrika". Half januari wordt een i-eisfilm ver- toond, en later volgt ook nog een lezing over rubber. Het bestuur is door omstandigheden wat laat met de vex-zending van het volledige winterprogramma. De leden kunnen het echter zeer spoedig verwachten. Het zijn ongetwijfeld de Fransen die het minst verlangend zijn naar het weg vallen van tariefmuren. Sedert het einde van de tweede wereldoox-log kent de Franse visserij drie ontwikkelingsplannen, namelijk het wederopbouwplan en een tweetal plannen die modex-nisering en uit rusting betreffen. De Franse overheid heeft faciliteiten verleend, namelijk sub sidies aan de scheepswexwen en financiële bemiddeling aan de „Crédit maritime mutuel". De Fransen laten de laatste tijd veel trawlers in het buitenland bouwen. In Engeland, in West-Duitsland, in Polen, maar ook in Nederland, dat dit jaar i-eeds een aantal heeft afgeleverd en thans nog een paar aan het bouwen is. De van Nederlandse werven afkomstige en van Nederlandse apparatuur voorziene sche pen doen het goed: zij leveren de Franse reders topbesommingen op. En Nederland De verbitterende Belgen mogen dan hun grieven hebben tegen Nederland, ook het Nederlandse visserijbedrijf heeft zijn pro blemen: steeds drukkere bevissing van de Noordzee, verouderd materieel, toenemen de concurrentie zijn er maar enkele van. Wat het Nederlandse visserijbedrijf en de Euromai-kt betreft, in een kortgeleden voltooide beschouwing in het kader van de jongste ontwikkelingen .op internatio naal gebied komt drs. J. B. Breichhardt tot de conclusie dat Nederland een achter stand heeft ten opzichte van West-Duits land en Frankrijk binnen de E.E.G. en evenzeer ten opzichte van Scandinavië en Engeland (om maar te zwijgen over IJsland) binnen de vermoedelijke vrij handelszone waar het „actieve overheids steun" betreft. De heer Breichhardt meent, dat die achterstand niet alleen kan worden in gehaald door het doen wegnemen van steunmaatregelen eldei-s, maar door een positief visserijbeleid, i.e. door steun in financieel en handelspolitiek opzicht, zal moeten worden genivelleerd. Binnen de E.E.G. is een zekere uit breiding van de afzet voor Nederland mo gelijk. maar daarvoor is een doelmatige coördinatie van marktmaatregelen nood zakelijk. Voorts moet het visserij-regime in de E.E.G. zo spoedig mogelijk een effectieve inhoud krijgen. Tenslotte adviseert drs. Bi-eichhardt dat het Nederlandse standpunt inzake het visserij-regime in de vrijhandelszone be paald wordt vóórdat het akkoord defini tief tot stand komt. De Beverwij kse toneelvereniging „Kunst Na Ai-beid" geeft zaterdag 3 okto ber in het Kennemer theater haar eerste toneelvoorstelling van dit seizoen. Opge- voerd wordt „Plantage Tamarinde", to neelspel in drie bedrijven door Hans Keuls. De regie is in handen van mevrouw Ruth Snel. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Petrus F., d. van Th. Dijk man en M. J. B. Bleeker te Castricum; Marja, d. van C. G. van Ederen en Th. J. Smits; Johannes L. F„ z. van C. H. Been tjes en A. G. Zonneveld te Beverwijk; Ju dith C„ d. van C. Neeter en A. Magendans te Castricum; Antonius J„ z. van J. Röling en M.'C. Lute; Jeanette M. C„ d. van J. Lejeune en M. J. van Loon te Beverwijk; Ruby, d. van G. Poslma en M. A. Wouters te Castx-icum; Antje A. M., d. van G. Post- ma en A. S. de Boer te Beverwijk; Elisa beth M„ d. van P. M. Dames en P. H. van Vuren; Jolanda, d. van J. van de Tooren en S. E. Bruinsma; Cornelis J„ z. van C. F. Mooyman en C. J. J. Boschman; Alita, d. van G. Raap en P. G. Klut; Clasina C. M., d. van C. P. A. Baltus en G. Duin; Ja cobus P. J., z. van P. Groot en M. C. Weel; Nicolaas C„ z. van H. S. van Diepen en J. M. Deutekom; Josephina C. A. M„ d. van J. Beentjes en C. Vendel; Beatrix M. d. van Ph. J. Jost en C. M. Raspoort; Hille- gonda C. M., d. van M. Dijkstra en T. Schilder te Castricum; Theodorus, z. van Th. Lute en G. M. Duin te Castricum; Lau- rentius J., z. van J. de Goede en A. M. Commandeur. ONDERTROUWD: Johannes Punt te Amsterdam en Tini Timmer; Eduard L. Th. Jellema en Cathai'ina J. G. J. M. Veld huis; Jacobus J. Bosman en Tecla H. M. Bisschop; Cornelis G. Verduin en Anna A. M. Meiland. GETROUWD: Johannes G. J. Rozemeyer te Castricum en Clasina G. Rijke; Adria- nus Zuydam te Velsen en Cornelia M. Pe kel. OVERLEDEN: Guurtje Roos, gehuwd geweest met G. van Staten, 91 jaar. Bert Bi'ugman bi-eidt het opera-repex-- toire voor zijn gerenommeerd marionet tentheater nog steeds uit. Dit bevatte reeds een zestal titels, waaronder „Rigoletto", „De Pax-elvissers" en „De barbier van Sevilla", aan welke attractieve serie hij thans als zevende opera Charles Gounods onsterfelijke „Faust" heeft toegevoegd. Deze werd dinsdagavond in het Kenne mer theater te Beverwijk gepresenteerd aan de leden van de katholieke kunstkring „De Keerkring", hetgeen voor deze ver eniging een succesvolle en artistiek volle dig verantwoordde seizoensopening is ge worden. Een bewerking voor dit specifieke ma rionettentheater betekende uiteraard in de eerste plaats het laten vexwallen van de massale scènes. Ondanks deze coupures is het een volwaardige opex-a-voox-stelling gebleven, waarbij de illusie nimmer werd verstoord. Mede door de technisch schier volmaakte muzikale begeleiding, waar voor gebx-uik werd gemaakt van een ge luidsband met opnamen van het koor en orkest van het Théatre National de l'Opé- ra; met als vocalisten Victoria de los Angeles (Marguei-ite), Nicolai Gedda (Faust) en Boris Christoff (Mephisto). Bewonderenswaardig is de manier, waarop Bert Brugman en zijn medewer kers hun marionetten weten te hanteren, zodat zij door het publiek als levende ac teurs en actrices worden geaccepteerd. Af gezien van de geraffineerde trucjes door Mephisto, zoals zijn manipulaties met rook en vuur, bestaat de grote charme van een dergelijke operavoorstelling door marionetten uit de verbluffende virtuosi teit, waarmee deze miniatuur wezens zich over het toneel bewegen. De actie ver slapt dan ook geen ogenblik en wanneer de handeling even dreigde te verstarren in de beperkte mogelijkheden van een ge zongen duet, dan wist Brugman zulke vacuums onmiddellijk handig op te van gen. Ongemei'kt verlegt hij dan het zwar- tepunt van de scène naar een vrolijk drinktafereeltje door enige soldaten, of hij laat in een kostelijke scène Marthe's oude hart stormenderhand door de sluwe Mephisto veroveren. Wanneer hier dan nog aan wordt toegevoegd, dat de fraaie dé cors en kostuums werden ontworpen door Wim Vesseur, dan zal het grote succes van deze voorstelling ongetwijfeld volle dig zijn verklaard. Jan van Dam Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig. modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 iaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen IJmniden VELSEN DONDERDAG 24 SEPTEMBER Thalia: „Bakvissen puberteit", 20 uur, speciale voorstelling. Rex: „Stormloop tegen de Saracenen", 20 uur. Alcoholics Anonymus, zaal Abelenstraat: Van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: Open van 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Thalia: „Kop op, borst vooruit!", 20 uur. Rex: „Come prima", 20 uur. Raadhuis: Van 11 tot 12 uur spreekuur wethouder van Financiën. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: Open van 14 tot 1L30 uur. Patronaatsgebouw: Zaalfestival door vier IJmuider orkesten, 20 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 24 SEPTEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Razzia in de onderwereld". Kennemer Theater, 20 uur: VPRO- bindingsavond. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mardi Gras". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ..Het verborgen leven van Walter Mitty". W.B. Theater, 20 uur: „Het beest in de nacht". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymus".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7