Kennemer Garage Toneelgroep Puck op feestavond Mater Amabilisscho ol Havenberichten K. Steyn verslaat Tj. de Jong *^1Oeelz Geslaagd taaifestival van Velser Gemeenschap Uw bril klaar terwijl u wacht Haarden en kachels voor RIJLES ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 .5 BOUWSTENEN KRIJGER Burgerlijke Stand van Velsen PRACHTBIJTS J. DE BOER - Mr. Opticien MONTUREN v.a. ƒ6.35 Kop op» borst vooruit Come Prima LOENDERSLOOT Binnenkort duizendste schip voor Hoogovens Walter Mitty Mardi Gras Beest in de nacht Dr. P. Korringa en zijn medewerker naar Kopenhagen BRILLEN HOORBRILLEN HOORAFPARATEN GOUDA ZWUNDRECHT De elftallen Kind er dienst en is „SUCCES" Lange Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 Uitgevaren vissersvaartuigen Zoals gewoonlijk heeft het bestuur van de Mater Amabilisschool te Beverwijk de jaarlijkse diploma-uitreiking aan de geslaagde meisjesleerlingen een extra feestelijk karakter willen geven, door aan deze bijeenkomst het optreden van een beroeps toneelgezelschap te verbinden. Ten gevolge van deze gelukkige traditie heeft de toneelgroep „Puck" vrijdagavond in het Kennemer Theater een opvoering kunnen geven van Agatha Christie's thriller „Een onverwachte bezoeker", welke voorstelling terecht een éclatant succes heeft mogen behalen. Deze thriller is een van die geraffi neerd geconstrueerde stukken in het genre, waarmee deze bekende Engelse schrijfster haar wereldfaam, plus een riante villa aan de Riviera verwierf. Zodat Sir Winston Churchill eens van haar moet hebben beweerd, dat Agatha Christie na Lucretia Borgia de enige vrouw is, die het meest van de misdaad heeft geprofiteerd. Ook in „De onverwachte bezoeker" wordt het publiek bij het openen van hét doek onmiddellijk met een lijk geconfron teerd, waarna men, met de ijlings ontboden inspecteur van politie, verder de gehele avond genoeglijk mag raden naar de iden titeit van de snodaard, die het dodelijk revolverschot heeft gelost. Nu zou het tegenover de ongetwijfeld vele toekom stige bezoekers van deze boeiende vooi-- stelling een even onscrupuleuze misdaad zijn, wanneer uw recensent in het open baar onthulde, wie ten slotte blijkt Sir Warwick het leven te hebben benomen. Wel mag worden gewezen op de buiten gewoon knappe manier, waarop Agatha Christie letterlijk in de allerlaatste scène nog een figuur naar voren schuift, die als de moordenaar moet worden beschouwd, bij welke daverende verrassing zij zelfs nog een volkomen logische verklaring in petto hield. Een bijna geniale vondst, die ons opnieuw van Agatha Christie's grote talenten in dit genre overtuigde. De opvoering van een dergelijk stuk biedt een aantal geroutineerle krachten geen enkele moeilijkheid. Acteurs en ac trices als Bob Verstraete, Karin Haage, Sara Heijblom en Nell Knoop kunnen er mee volstaan zich met de vereiste allure over het toneel te bewegen en daarbij door middel van hun tekst de gewenste span ning op te roepen. Slechts Jan Grefe en regisseur Walter Kous werd voorgeschre ven aparte karakters te creëren, die het bezit van typeringstalent noodzakelijk maakte. Dit bleek bij beiden ruimschoots aanwezig, hetgeen eerstgenoemde in staat stelde tot een waarlijk subliem gespeelde huisknecht, wiens glibberig en onbe trouwbaar optreden hem tot de ideale thrillerfiguur stempelde. Walter Kous nam een even knap uitgebeelde materialistische politicus voor zijn rekening, die door zijn zelfzuchtige houding tegenóver de ver twijfelde Laura de sympathie van het pu bliek volledig verloor-. Hetgeen eveneens de bedoeling van de schrijfster moet zijn geweest. Jammer is het dat Herman Bou- ber, een acteur met een groot verleden bij het volkstoneel, thans genoegen moet ne men met ondergeschikte rolletjes, waarbij ook dat van brigadier Cadwallader ver beneden zijn specifieke capaciteiten blijft. Diploma-uitreiking Deze succesvolle toneelvoorstelling was aan het begin van de avond ingeleid door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. W. G. Reykers, die even herinnerde aan de moeilijkheden tijdens het afge lopen cursusjaar. Door de opening van het gebouw aan de Rijksstraatweg was vol gens spreker thans echter voldoende reden aanwezig, om het nieuwe schooljaar met meer optimisme tegemoet te gaan. Nadat de heer Reykers nog zijn erkentelijkheid had betuigd tegenover de door de direc ties van diverse grote bedrijven betoonde medewerking, ovex-handigde hij bloem- Advertentie UW DEALER MARKTPLEIN GROENEWEG 51 BEVALLEN: E. van Vastenhoven-Wie- link, d., Lange Molenstraat 40 zw., Haai-- lem; E. M. A. Brandwijk-van Breugel, d., Kennemex-laan 95, IJmuiden; W. Riemsma- Zorge, z., Rijnstr. 175, IJmuiden; E. Looi-- bach-Holder-Eggex-, z., Van Dalenlaan 246, Santpooi't; W. Tiems-Zuid, d., Melklaan 31, Velsen-N.; E. van Ginkel-Vergers, d., Groeneweg 82, IJmuiden-O.; M. J. Lief- ting-Paulus, d., Grahamstr. 128, IJmuiden. ONDERTROUWD: D. A. van Balen, De Visschersti-aat 7, Beverwijk en E. K. van der Grijn, Kennemerlaan 167, IJmuiden, t.a. Bik en Arnoldkade 42, IJmuiden; H. van Geldorp, Kerkweg 12, Santpoort en H. M. Knapen, Iepenstraat 8, IJmuiden-O.; J. L. van Vlijmen, Ruivendwai'sstraat 4a, Rotterdam en W. Markerink, Kruidberger- weg 43, Santpoort, t.a. Ruivendwarsstr. 4a, Rotterdam; W. Bol, Loodijk C 156, Wees- perkarspel en H. van Burk, Rijnstraat 181. IJmuiden, t.a. Loodijk C 156, Weesper- karspel; B. W. Zon, Skager Rak 5, Zaan dam en A. de Kluis, W. de Zwijgerlaan 20. Santpoort; B. Biesheuvel, Terrasweg 34, Santpoort en H. van Renssen, Kerkerink- laan 53j Santpoort, t.a. Spari-enstraat 12, IJmuiden-O. GETROUWD: H. Tibboel en J. ter Metz, Santpoort, Schuitstraat 15; J. W. A. Wolfs en J. H. Boon, IJmuiden, Dolfijnstraat 262; R. de Boer en M. M. Visser, Den Heidei-, Ruyghweg 33; A. C. Priester en G. Kamer beek, Heemskerk, Griegstraat 24; J. Broek stra en C. J. M. Demmers, IJmuiden -O., v. d. Helststraat 4; A. P. Duijn en A. J. de Man, IJmuiden-O., Stolstraat 6; J. Man en P. H. Morianner, Velsen-N., Princestr. 26. C. J. Timmermans en J. Chr. van der Laan, Santpoort, Duinlustparkweg 51; J. G. de Graaf en R. de Vries, Velsen-N., Ladder beekstraat 111. OVERLEDEN: E. A. M. Kok, 5 jr., doch ter van A. Kok en M. Veenstra, Wencke- bachstraat 4, Velsen-N. stukken aan de burgemeester van Bever wijk, de heer J. G. S. Bruinsma en wet houder H. Roozen van Heemskerk. De eex-ste wegens zijn twaalfeneenhalfjarig jubileum, de tweede voor zijn verjaardag. Vei-volgens ging burgemeester Bruinsma over tot het uitreiken der diploma's, aan welke handeling hij nog een korte toe spraak deed voorafgaan. Daarbij wees hij er de meisjesleerlingen ..op, welk een voor recht het voor haar is geweest een derge lijke cursus te mogen volgen, omdat zij hierdoor het leven niet alleen praktisch beter uitgerust tegemoet kunnen gaan, doch zij ook een geestelijke en culturele vorming ontvingen, die de opleiding „in moeders tijd" in belangrijke mate over treft. Door dit alles wenste de burgemeester nogmaals uitdrukking te geven aan zijn wens voor de stichting van een katho lieke huishoudschool in Beverwijk, van welk gebouw dan een vleugel voor de Mater Amabilisschool wordt ingericht. „Katholiek Beverwijk heeft hierop het vol ste recht en het wordt hoog tijd, dat ook de betreffende autoriteiten dit zullen in zien en hun medewerking aan deze twaalf jaar oude plannen niet langer onthouden", besloot de burgemeester, wiens woorden uiteraard met de nodige instemming wer den begroet. Nadat burgemeester Bruinsma aan acht entachtig meisjes het behaalde diploma met een kox-te felicitatie had uitgereikt, ontvingen de dames Zeelenberg en Rood, als leidsters van de cursus nog een bloem stuk, namens haar dankbare leerlingen. Advertentie Beits zelf uw meubelen van Ceta-Bever Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Reinbeck van Vasa props voor Velsen; Hoegh Trader, Nor folk, kolen voor IJmuiden; Havsborg, Curasao; Karimata, Hamburg; Frey, Londen; Bogliasko, Abuzenima, erts voor IJmuiden; Bosworth, Lon den, laden IJmuiden; Spinanger, Constanza; Lis- sekerk, Hamburg; Anna Elisabeth, Londen; As- midiske, Norfolk; Zwaantina, Kingslyn, zout la den IJmuiden; Fernfield, Newcastle, cokesbreeze P.E.N.-centrale; Aeneas, Liverpool; Sandenburgh, Rotterdam. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Lijnbaans gracht van Abö: Ammon, Antwerpen; Jean Ly- kes, Hamburg; Henja, Gent, laden IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Hannes Fese- feldt, Venermeer; Naess Horn. Nyborg; Clothilde M. Goole, kunstmest van IJmuiden; Noordwijk, Monrovia, ledig IJmuiden; Nanusa, Antwerpen; Uriden, Gothenburg: Toni, Sarpsborg, zout IJ muiden; Flardinga, Great Yarmouth, kunstmest van IJmuiden; Brouwersgracht, Kotka; Bolt, Arendahl; Mechanik Bondik, Bremen; Rudolf, Gothenburg; Egret, Liverpool: Taurus, Antwer pen, ledig Zaandam; Trelevan, Maracaibo; Eos, Rotterdam: Haarlem, Fort de France: Corslar. Genua. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bosworth, coils naar Basse Indres; Earlsfield. Gent; Bratt- fonn. Mena A1 Ahmadi; Sertan, Aarhus; Ham- mershus, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). SCHAAKCLUB „PAT MAT". In de tweede ronde van de wedstrijden van de Kennemerschaakclub „Pat Mat" werden de volgende resultaten behaald: Groep I: J. Sonneveldir. D. G. Huygen 01; J. BannenbergP. Tijssen 10; A. SlingsP. Zwart remise; J. de HaasW. Steeman remise; M. P. SuikerJ. Zoon tjes remise. Groep II: J. J. Schi-oderJ. Beentjes 1—0; D. Oort—P. Oort 0—1; H. Lubert—H. Steeman 01; H. LubertM. Soeteman 01; A. W. FalterJ. A. Roodenberg 10; G. v. d. BergP. H. Janssen afgebi'oken. Groep III: W. Woi'telboerJ. van Vuu- ren 10; F. WesterJ. van der Wal 10; K. SchepelN. Duin 10. Groep IV: N. MolenaarC. de Swart 1—0. (Thalia, IJ m u i d e n) Een stel re- cruten maakt in „Kop op, borst vooruit" een sergeant van het Britse leger het le ven zuur. Zij zijn op militair gebied nóg grotere krukken dan de doorsnee recruut. Hun sei-geant staat op het plint uit de dienst te gaan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Voor het laatst wil hij met dit „zootje", zijn pelo ton, de wedstrijden winnen, die aan het eind van de opleidingstijd worden gehou den. Laat hem dat nu nog lukken ook Maar voor dat het zover is is er veel ver makelijks gebeurd. Het leger wordt op echt Engelse manier in het hemd gezet. Dus niet doormiddel van al te grove gi-ol- len. In Thalia draait maandag-, dinsdag- en woensdagavond een film van uitstekend gehalte: „Zij hielden van het leven." Dit is een Poolse rolprent over de opstand van Warschau, zeer realistisch, maar ook met zeer poëtische en aangrijpende scènes. Op het tiende filmfestival te Cannes werd de ze film bekroond met de „Prix Special du Jury"- In de serie speciale voorstellingen is donderdagavond in Thalia te zien de Duit se film „Roman van een vrouwenarts." In het voorprogramma Buster Keaton, de man die zelf nooit lacht maar wel zijn publiek laat lachen. (Rex, IJmuiden). Mario Lanza-laat in „Serenade einder grossen Liebe" weer van mooie zang genieten. Hij is misschien niet een der allergrootsten op operage- bied, maar hij is zeker een van de veel- zijdigste zangers, en hij speelt bovendien zeer verdienstelijk. De film „Come Prima" is daardoor tot een zeer aantrekkelijk geheel geworden, Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Binnenkort wordt het duizendste schip voor de Hoogovens in IJmuiden verwacht. Dat zal over een dag of twaalf zijn. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de Hoogovens, dat in een jaar meer dan dui zend schepen daar lossen. Deze gebeurte nissen zullen uiteraard met enige feeste lijkheden gepaard gaan. Het bevrachtingskantoor Nebam in IJ muiden heeft deze week reeds zijn duizend ste schip gehad. Voi-ig jaar was dat pas eind december. Vrijdag liep de kolentanker Hoegh Tra der, een Noor, gloednieuw en op zijn eerste reis, IJmuiden binnen. De tanker is 23.000 ton groot en daarmee het grootste schip dat ooit bij Hoogovens is gelost. Een deel ven de kolen moest eerst in het toeleidingska- naal worden overgeladen in lichters. Pas daarna kon de Hoegh Trader ligplaats kie zen in de Buitenhaven. waarin iedereen aan zijn trek komt, of men nu operamuziek of een sentimenteel verhaal verlangt. Tony Costa wordt verliefd op een doof meisje, Hij vindt een dokter, die haar ope reert, en na enige wederwaardigheden ont rolt zich een vreugdevolle toekomst voor het paar. Het verhaal is aanvaardbaar- en vormt een geschikte verbinding voor de verschillende muzieknummers, die na tuurlijk de hoofdschotel vormen. Vooraf een aardig trucfilmpje met bal let-inslag: „A chairy tale". (Luxor, Beverwijk). „Het verborgen leven van Walter Mitty" is de beste film van Danny Kaye. Werkelijkheid en fan tasie zijn hier zeer aantrekkelijk dooreen geweven, en het komische talent van Dan ny Kaye straalt in volle luister. Vanaf dinsdag „Stormloop tegen de Saracenen" zondag „Liebe, Sommer und Musik". (Kennemer Theater, Bever wijk). We hebben deze film al eens be sproken. Het is gezellige tijdpassering' met goede zang van de populaire Pat. Boone, die hier als soldaat op een carna valsfeest verzeild raakt. Zondag „De ver laten wigwam", dinsdag en woensdag „Vuur boven Azië". (W. B., Bevei-wijk). Een griezelige ge schiedenis over een tweede dokter Jekyll. Zondag en maandag is het ook spannend in „De laatste vuurstoot". Donderdagavond werd in het Cultureel Centrum druk geschaakt in de competitie van de schaakclub Kijk Uit. Vooral in de eerste groep werden veel partijen ge speeld. Voor zover men nog zo vroeg in het seizoen van belangrijk kan spreken, was het deze avond vooral de partij tus sen clubkampioen F. J. Walda en P. Lan- ser waarop de belangstelling was gecon centreerd. Beide spelers hebben als gevolg van hun duels in de vorige competitie nog een appeltje mét elkaar te schillen. Het geen zich duidelijk in de partij uitte om dat beide spelers zeer nauwkeurig in hun spel te werk gingen. Er ontstond een spannende strijd met gelijke kansen die uiteindelijk dan ook in remise resulteerde. Lijstaanvoerder werd K. Steijn, die een minder sterke openingsbehandeling van Tj. de Jong fraai uitbuitte. De laatste werd geheel op eigen terrein teruggedrongen, zag zich als gevolg daarvan in de bewe gingsvrijheid van de stukken beperkt en moest lijdelijk toezien hoe Steijn de stel ling dichtsnoerde om vei-volgens dodelijk toe te slaan. J. L. Wijdoogen boekte een mooi succes tegen Th. Hölscher. Aanvan kelijk had de laatste iets beter spel maar een venijnige penning leverde Wijdoogen onverwacht de kwaliteit op. Vanaf dat moment ging het spel bergafwaarts met Hölscher die daarmee de eerste nederlaag moest incasseren. G. Maas begon het sei zoen met een degelijke overwinning op de zojuist gepromoveerde M. J. Warnez. Het evenwicht werd hier pas laat in de partij verstoord doordat Warnez in een onbe waakt ogenblik een stuk verloor. Het was Maas wel toevertrouwd de partij toen in zijn voordeel te beslissen. De terugkeer van C. J. Gordijn is in de eerste partij een winst gebleken. Hij was tegen G. L. de Haas uitstekend op dreef, speelde als van ouds weer zeer aandachtig en besliste via torenwinst de partij te zijnen gunste. Met een remise tegen A. Kistemaker boekte W. Huiser opnieuw een mooi succes. De stand is nu: Steijn 2 2 Walda 1 '/s Kistemaker 2 1De Haas 1 0 Wijdoogen 2 l'/2 Hölscher 1 0 Gordijn 1 1 Langedijk 1 0 Maas 1 1 Warnez 1 0 Huiser 2 1 De Jong 2 0 Lanser 1 V2 Blok 0 0 In de tweede groep boekte H. Aarts met zijn bekende bekeken spel een mooi suc ces door H. van Nieuwenhuizen een neder laag toe te brengen. A. v. d. Plas en W. Doornenbal noteerden in hun treffen ieder de halve winst. De derde groep bracht ook al een gelijk spel. Hiervoor zorgden J. Vis en J. Bonte bal. H. Wolthuizen kwam in groep 4 tot de De directeur der Visserijen, ir. G. J. Lie- nesch, en de biologen dr. P. Korringa, di recteur van het Rijksinstituut voor Visse rij-onderzoek te IJmuiden, en diens me dewerker, de heer K. H. Postuma, zullen de 47ste bijeenkomst van de Internationale Raad voor Ondei-zoek der Zee bijwonen. Deze bijeenkomst zal van 4 tot 10 oktober in Kopenhagen worden gehouden. Er wor den 170 wetenschaps- en beleidsspecialisten vei-wacht. Vraagstukken over haring en gespecificeerde vissoorten, schaaldieren, plankton, hydrografie en vissei-ijstatistiek zullen aan de orde komen. In de raad zijn 16 west- en Oosteuropese landen vertegen woordigd. Het werkterrein sti-ekt zich uit van de Barendszzee tot West-Groenland en van de ijsgi-ens tot de evenaar. In 1902 werd de i-aad ingesteld. De permanente ze tel bevindt zich in Kopenhagen. De raad beoogt het onderzoek te stimulei-en en coördineren naar bescherming van de vis stand in de oostelijke Atlantische Oceaan en aangrenzende zeeën. Advertentie IJMUIDEN KENNEMERLAAN 92 TEL. 5072 Het is een goede gedachte geweest van het bestuur van de sectie muziek in de Velser Gemeenschap, nu eens een zaalconcert te organisex-en voor die vei-enigingen, wier muzikale prestaties in de openlucht minder tot haar recht zouden komen. Vandaar dat men voor vrijdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeek- weg een viertal muziekverenigingen had geïnviteerd: te weten de mandolineclub „Excelsior", de Velser Accox-deon Vereniging, „IJmuidens Roem" en „De Monica's", die gezamenlijk een prettig te beluisteren progi-amma wisten te vex-zox-gen. De voor zitter van het sectiebestuur, de heer A. van Schadewijk, heeft dit „zaalfestival" met enige woorden ingeleid, waarbij hij in de eex-ste plaats wees op het nuttig effect van de sectie muziek voor de divex-se Velser muziekverenigingen. Want niet alleen dat hiermee de mogelijkheid wex-d geschapen eventuele problemen in een goede verstand houding op te lossen, doch men heeft thans ook een ideaal centrum voor een nuttige taakvei'deling bij nationale feestdagen en andere festiviteiten. Vei-volgens hei-innerde de heer Van Schadewijk aan de activiteiten van de sec tie tijdens het afgelopen zomei-seizoen, waarbij hij onder meer het festival in het Bux-gemeester Rijkenspark memoreerde, waarvan de uitstekende kwaliteiten op een gx-otere belangstelling van het publiek aan spraak hebben gemaakt. Gelukkig heeft de later in Velsen-Noord geoi-ganiseerde marswedstrijd meer enthousiaste toe schouwers getrokken. En deze avond was dan als afsluiting van het seizoen bedoeld, met het grote voordeel, dat de diverse me dewerkende muziekverenigingen thans ook eens in de gelegenheid worden gesteld elkandei-s muzikale pi-estaties te beluiste ren en te waarderen. Van dit laatste is ongetwijfeld in ruime mate sprake geweest, want het rijk geva rieerde programma wex-d door dit uitër- aard bijzonder critisch ingestelde pu bliek met veel instemmende aandacht be- luistei-d. Daarbij is het van de organisa- toren een uitstekende gedachte geweest het programma in zoverre te wijzigen, dat het toneel eerst door de jongste muzikan ten werd bezet, hetgeen bij dit concert een stijgende prestatielijn bevorderde. Daar bij was het voor de neutrale bezoeker pret tig te mogen constateren, met welk een talentvol enthousiasme de diverse takken van muziek in Velsen door de jeugd wor den beoefend. Aldus wordt een rijk ax-se- naal gekweekt waar de „grote" muziek verenigingen straks ongetwijfeld een be hoorlijk aantal deskundig opgeleide muzi kanten uit kunnen overnemen. Alleen reeds uit deze overweging kan dit zaalfes tival geslaagd worden genoemd, omdat het een uitstekende demonstratie is ge weest, - an hetgeen leeft onder Velsens muzikale jeugd. eerste winst. Dit zeer ten nadele van A. Schelvis. De laatste zal deze competitie echter nog wel van zich doen spreken. W. Langedijk bracht zijn totaal op l'/s punt door met G. Koomen remise overeen te komen. Maandagavond wordt de competitie voortgezet met de eerste groep waarin ondex-meer wordt gespeeld het duel J. Blok T. Langedijk. Stormvogels 2: Egner; Van der Stelt en Kloosterman; Bakker, Minneboo en Plug; De Bruyn, Nat, Admiraal, Maarleveld en Ramakei-s. DEM 2: Rozemeyer; Niesten en W. van Lieshout; Scheermans, Slotemaker en C. van Lieshout; Aax-denburg, Out, Burger, de Boer en Kleef. De Kennemers 2: Groot; Mosk en Been tjes; Zoon, Peggeman en Van der Sluis; Sluiter, Appel, du Crocq, Geel en Aarden burg. Velsen: Kaasenbrood; Van Bugnum en Blum; Spanjaard, Bakkum en Hijnen; Wit tebrood, Hoogzaad, Graman, Van den Pie terman en Schoorl. Terrasvogels: Drost; Disselköter en Van Gelder: I'ieuweweg; Otto en Van Dille wijn; Rijke, Bos, Cardol, Thoolen en Tim mer. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - IJmuiden Telefoon 02550-4324 Voor eerste klas service HOGER GEEST GHESELLEN MET „IK ZOU ZO GRAAG De toneelvereniging „Hooger Geest Ghe- sellen" komt zaterdag 10 oktober in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden op de planken met „Ik zou zo graag een blijspel in drie bedrijven van Jan Lou wen. De regie heeft A. H. Holtslag. De voorstelling begint oxn 20 uur. COLLECTE VOOR VLUCHTELINGEN. De „Stichting Nederlands Comité Vluch- telingenjaar 1959-1960" gaat een nationale geldinzameling houden. In Velsen zal de Velser Gemeenschap deze inzameling ver- zorgen. De huis-aan-huiscollecte wordt ge houden van 19 oktober tot 1 november. Met het binnenkomende geld zal men de bouw van 'n modern wooncomplex finan cieren ter opheffing van een volledig vluchtelingenkamp. Zondag 27 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. van Ravenswaay; 19 uur: ds. G. van Doorn, jeugddienst. De Rank, 10 uur: G. J. Kwakkel, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk. 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Wijkgebouw, 10 uur: de heer Lyclema, jeugdkapel. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeu wen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. I. van der Knijf. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmsti'aat, 10 uur: ds. W. Broer. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vx-oegmis; 10.uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingssamen komst, leider kol. W. F. Palstra; 15.45 uur: openluchtsamenkomst in Velsex-- beek; 20.15 uur: Evangelie in woord, lied en muziek. Zatei'dag 19 uur:: straatzang. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer Jac. Schouten; 11.15 uur: zondagsschool. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 uur: J. Jeninga. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: Leesdienst. Jehovah's Getuigen, Cultureel Centrum, 19 uur: Wachttorenstudie over: De scha pen met bekwame hand leiden. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: P. de Reus. Dinsdag 20 uur in Cultureel Centrum: P. van Zutfen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herdei'kei'k, 10 uur: ds. Dickhout; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepei-sloot. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag. Elonkapei, 19.30 uur: voor ganger M. de Vos. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vai-e- niusstraat, 10 uur: A. J. Polderman; 19.30 uur: L. J. Pasman; 11.45 uur: kin dersamenkomst. Zaterdag 16 uur: open luchtsamenkomst op Marktplein. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Westei"- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. G. P. Klijn; 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. kerk, 9.30 en 17 uur: ds. Joh. Knol. Vrije Evan. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Jb. Klein-Haneveld. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: A. de Vries; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Vrije Evangelische Gemeente,, Koning straat 117, 9 uur: ds. A. A. Leenhouts. Dinsdag 20 uur: H. Raven, evangelisatie- dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. C. Tromp van Alkmaar; 19 uur: ds. G. v. Schuppen, intrede. Irene- kapel, 10 uur: Bevestiging van ds. G. v. Schuppen door ds. J. C. van Dongen. De Opgang, 10 uur: ds. L. Th. A. v. d. Marei. Oosterwij k, 10 uur: ds. F. P. Sal- verda. Vrijz. Herv. Gemeente, Px-insesselaan, 10 uur: ds. A. G. van Wijk. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Vei'lossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. M. Wendte. HEEMSKERK: Ncd. Herv. Kerk, Kex-kplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof; 19 uur: ds. A. A. Wild schut. Geref. Morgcnsterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. H. C. Ho- mans. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. Plug van Eg- mond. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskei-k, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: ds. H. J. Langman. Musis Sacrum, 10 uur: ds. G. H. van Willens waax-d. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. J. C. Max'is; 15 uur: ds. I. van der Knijf. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.j, 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehernwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstx-aat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Gx-oen van Prinstererschool aanvang 11.45 uux\ IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool Julianasehool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool Marie Boreelkleuterschool aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur; Kinderkex-k, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Hei'v. Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool aanvang 11.30 uur. Advertentie T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Trawlvisserij Dinsdag 15 september: m.t. Maria Theresia KW 99: m.l. Onderneming II SCH 27. Woensdag 16 september: m.t. Ariadne IJM 13; m.l. De Vrouw Anna KW 52; m.k. Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46. Jeannette KW 93, Mare Libe- rum KW 117. Donderdag 17 september: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Wiron IV IJM 209, Deining KW 8, Antje KW 49, Dirk Maria KW 80: m.l. Cornelis KW 24; m.k. Pietertje HD 87. Vriidag 18 september; m.t. Thorina IJM 33, Michiel HD 108. Zaterdag 19 september: m.t. Jacoba Gesina IJM 3d, Onderneming I SCH 261; m.l. Willem Robert RO 27. Drie Gebroeders HO 79. Maandag 21 september: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Allan Water IJM 34, Medan IJM 57, Brit tenburg KW 121. Willem VL 121. Petronella VL 1.31; m.l. Kees IJM 43, Verwachting IJM 204, Adria- n.us KW 10, Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Bertha KW 38. Floris KW 59. Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69, Dog- gersbank KW 75. Molva KW 91. Nestor KW 101, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115. Sursum Corda KW 124, Willy Alida KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Dol fijn RO 2, Anna Suzanna WR 88; m.k. Dageraad IJM 4. Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Pool ster IJM 11, Bettie IJM 29. Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, De Hoop I LJM 45, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Paul IJM 66, Cor- rie IJM 78. Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21. Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Prinses Mar griet KW 51, Vijf Gezusters KW 53. Dinemarie KW 57. Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62. Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Twee Gezusters KW 77. Zeearend KW 79. Neeltje Johanna KW 84. Adriana Catharina KW 92. Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Cornelis KW 118. Fla mingo KW 120. Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Elly Gerda KW 142. Peter Leonard KW 156 (eerste reis), De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Pie- ter Jacob KW 178, Jana KW 210, Samenwerking HD 125. Vier Gebroeders TX 14, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Tinv Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Sijtje WR 58, Cocn Bot UK 3. Dinsdag 22 september: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Stadt Enckhuysen KW 82. Francina KW 153, Jan Maria KW 171; m.l. Adeodatus IJM 30. Gorredijk IJM 75, Wiron III IJM 221, Everard Christina KW40. Maria Jacoba KW 73, Hette Mar- garetha KW 74, Robert William KW 123. Aleida KW 169: m.k. Frederika Maria IJM 52, Magda IJM 272. Vijf Gezusters KW 53. Woensdag 23 september: m.t. Amsterdam IJM 28, Protinus IJM 154, Dirkje Ro 53. Arie Ouwe hand KW 122: m.k. Internos WR 49. Donderdag 24 september: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Toronto IJM 97. Sakina Martine KW 32, Michiel Jan VL 110 naar Vlaardingen: m.l. Pe tronella KW 125: m.k. Maartje IJM 8, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59. Jaap IJM 62. Vrijdag 25 september: m.t. Claesje RO 46, Golf stroom KW 4. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 25 augustus: m.l. Hollandia KW 18. Woensdag 26 aug.: m.l. Nederland VII KW 130. Maandag 31 augustus: m.l. Orion KW 22, Nep- tunus KW 45, Ella Christina KW 97, Voorwaarts KW 140, Onderneming KW 175. Woensdag 2 september: m.l. Vertrouwen KW 6. Noordster KW 67. Nelly Maria KW 70. Huiber- dina Gijsbertha KW 85, Wilhelmina II KW 138. Donderdag 3 september: m.l. Grietje KW 20, Borneo KW 127. Woensdag 9 september: m.l. Excelsior II KW 78. Donderdag 10 september: m.l. Vooruit KW 151. Zaterdag 12 september: m.l. Rijnmond V KW 110. Maandag 14 september: m.l. Fierman Eduard KW 5, Volharding KW 23. Dinsdag 15 september: m.l. Noordzee KW 47. Sumatra KW 86. Woensdag 16 september: m.l. Wilhelmina II KW 147. Eendracht KW 168. Woensdag 23 september: m.l. De Arend KW 7.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5