Vakbonden tegen, werkgeversbonden en meeste SER-kroonleden vóór Vlaamse vissers achten Benelux en Europese Gemeenschap nadelig Strawberries (heren) bleven zonder winst in de hockey competitie De „Oldenbarnevelt" brengt Bingo mee naar Amsterdam STOFZUIGERS MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG EEÖANKET LOENDERSLOOT IJmuidense familie hoopt dat zij haar in april verdwenen hondje terug zal zien Cees Lute de sterkste in Ronde v. Middenmeer De vertegenwoordiging van het hoger personeel Nieuwe predikant voor Beverwijk Examens VISSERIJCONFERENTIE IN OOSTENDE Kustvaarder gestrand en weer vlot getrokken A. v. d. Wal jubilaris bij Van Gelder Betaling abonnementsgeld per giro Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG .6 baas? Het antwoord is altijd een raadsel gebleven. Misschien zal „Bingo", aan boord van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" de familie in IJmuiden ook voor zo'n onop gelost raadsel stellen. Ook in West-Duitsland raken door de voortdurende droogte, welke reeds grote schade heeft aangericht aan de oogsten, de ivatervoorraden op. Het stuwmeer in het Möhnedal bij Soest, dat vele industrieën in het Ruhr ge bied van water voorziet, is tot mini maal peil gedaald zoals duidelijk is te zien aan de schaal op de stuwdam, waarbij het zeilbootje in het niet ver zinkt. Als er niet spoedig regen komt, zal het meer over twee maanden vol komen leeg zijn. Advertentie Duo is een zuivere mélanco verfd< W£U tyj m m m JSAiw&^CQdUü m nie af, y—— m,.m-m v ter «1 i RliMIillffile eig als dig* m m m s& m taba van draad. Koop wat u lekker vindt: Bij de heer Bruinooge, Bloemendaalse- straatweg 138 te Santpoort-Z., hangen appels in de appelboom. Niets bijzon ders, maar bijzonder is het wel dat er behalve appels ook bloesem in de Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). Toen de „Johan van Oldenbarnevelt" van de maatschappij „Nederland" on langs in Sydney lag, wandelde er, zoals men zich zal herinneren, een hondje aan boord, dat er daarna niet meer af mocht. Want van dat ogenblik af golden voor het dier de strenge quarantaine-bepalingen. En daar de bemanning er niets voor voel de, de kosten van de quarantaine te be talen, bleef het hondje, dat de naam Bingo kreeg, aan boord. Het verhaal deed de ronde in binnen- en buitenlandse kranten en de maatschappij Nederland kreeg tal rijke brieven van mensen, die Bingo wil den adopteren. Daar was een brief bij van een familie in IJmuiden, die de bijzonde re aandacht trok. Deze familie schreef dat foto's en beschrijvingen in de kranten haar onmiddellijk had doen denken aan het hondje, dat zij sinds 25 april van dit jaar miste. „We kwamen toen toevallig in contact met een telepaat, die aan de hand van een foto van de hond vaststel de, dat het dier door zeelui was meege lokt en zich op dat ogenblik aan boord van een Griekse boot bevond ter hoogte van de evenaar", zo schreef deze familie. „Mogen we in Amsterdam komen kijken als de boot binnenkomt, om te zien of het inderdaad onze hond is? We hebben hem zes jaar gehad en zijn erg aan hem ge hecht". Het Griekse schip zou het s.s. „Calliopi Michalos" geweest kunnen zijn, dat 24 april uit IJmuiden is vertrokken naar Buenos Aires. Momenteel is dit schip in de haven van Istanboel. De „Calliopi Michalos" beeft echter na 24 april geen Australische haven aangelopen, zodat „Bingo" kennelijk ergens een „overstap je" heeft genomen op een schip met be stemming Sydney. In 1922 heeft zich een soortgelijk geval voorgedaan met de hond Hector van de thans gepensioneerde S.M.N.-kapitein Mante. In Vancouver aan de westkust van Amerika stapte toen een hondje aan boord van het vrachtschip „Hanley", dat de reis naar Yokohama in Japan mee maakte. Daar kwam de „Hanley" toeval lig naast het Nederlandse s.s. „Simaloer" te liggen. Van dat ogenblik af was de hond niet meer te houden. Het dier ging zo te keer dat twee opvarenden, die met een sloep van de „Simaloer" van boord gingen, naar boven keken. En een van de man nen, de tweede stuurman Mante, herken de zijn hond, die hij op een van zijn rei zen was kwijtgeraakt! Het bootje kwam langszij de „Hanley", maar de hond, door het dolle heen, kon niet wachten en sprong pardoes het wa ter in. Enkele ogenblikken later was het druipende dier door zijn baas aan boord van het bootje getrokken. Het weerzien was zo hartroerend dat zelfs de toekijken de zeelui tranen van ontroering in de ogen kregen. De Nederlandse zeeman en zijn hond vormden overal het onderwerp van het ge sprek. Men vroeg zich af, waarom het slimme dier in de haven van Vancouver juist de „Hanley" had gekozen. Voelde het dier instinctmatig, dat dit schip hém naar zijn baas terug zou brengen? Wa ren er bepaalde geuren of bepaalde te kens, die hem vertelden dat het schip de zelfde bestemming had als de boot van zijn De Belg heeft de hele week veel geld gegeven voor zowel de regels als de kisten kabeljauw. Bovendien was hij woensdag eveneens geïnteresseerd in de grove schelvis. Kisten kabeljauw liep tot 200, terwijl de grote regels niet ver van deze prijs afweken. Het binnenland zag een vrij behoorlijke aanvoer van wijting en braad, die alle grif door de handel werd opgenomen, met een oplopende markt tegen het einde van de week, toen de aanvoer maar schraal was. Dat ook de gullen en zwarte kool flinke prijzen maakten, ligt. voor de hand, daar de kisten kleine kabeljauw, die België het eerst laat staan, nu alle de zuidgrens over gingen. De tongprijs liet vergeleken met de vo rige week weinig verandering zien. Op vallend was de aanzienlijk mindere aan voer vrijdag en zaterdag, gezien die van de voorgaande week. Ongeveer de helft werd er nu aangeboden, te weten voor beide dagen 30.000 kg, terwijl de aanvoer de week daarvoor circa 60.000 kg bedroeg. Dat de prijzen niet veel stijging vertoon den vindt onder meer zijn oorzaak in het feit, dat ook in het zuiden het zomer seizoen nu wel afgesloten schijnt te zijn. Engeland gaf deze week een wat hogere prijs voor de grofste soorten schol. Grote en middel schol tegen 60, zetschol 55, terwijl de schol 1 ongeveer 50 opbracht. Schol 2 was eveneens goed aan de prijs en kwam het weekeinde niet onder 40. Schol 3 schommelde rond de 25. Haring is er ook deze week weer meer dan genoeg aan de markt geweest. Teleur stellend blijft de kwaliteit. Nog een geluk, dat de Duitse opvangprijs voor verse ha ring zo hoog ligt, zodat nog menige auto naar onze oosterbux-en kon worden ver kocht. Dat daarnaast de conservenfabrie- ken hem weer „geraakt" hebben is duide lijk. Maar voor de rokerijen is het wel een heel moeilijke tijd. De „bonken" blijven een goede prijs maken (rond 25 tot 30), terwijl de kleinere makreel grif door de handel werd gekocht. En dat de Zuidzijde tevreden kan zijn over de resultaten van de afgelopen week, zegt een blik op de besommingen. LANGE NIEUWSTRAAT 433- 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN De steeds meer op de voorgrond tredende wieleramateur Cees Lute uit Castricum, dit seizoen al verscheidene keren winnaar van een straatkoers, heeft zich zaterdagmiddag ook in de Ronde van Middenmeer de sterkste getoond. Met de Amsterdammer Richard van Smirren had Lute zich van een kleine voorsprong weten te verzeke ren. De uitslag luidde: 1. C. Lute, Castricum, de 80 kilometer in 1 uur 57 min. en 56 sec.; 2 R. van Smirren, Amsterdam; 3. H. van Gent, Leiden; 4. K. de .Jongh, West Graft- dijk; 5. Joop Hopman, Egmond aan de Hoef; 6. J. Ottenbros sr., Alkmaar; 7. K. de Groot, West Graftdijk; 8. M. Pronk, War- menhuizen; 9. G. Zeeman, Oudkarspel; 10. B. de Reus, Velsen-Noord. (12. A. Straver, Haarlem; 14. W. Zonneveld, Uitgeest; 16. H. Kuitwaard, 17. J. Timmer, 18. H. Win kelaar, allen Velsen-Noord). Zoals wij reeds eerder meldden heeft de Sociaal-Economische Raad (S.E.R.) zich met 24 tegen 16 stemmen uitgesproken voor vertegenwoordiging van de Neder landse Vereniging van Hoger Personeel en de Katholieke Vereniging van Hoger Personeel in de bedrijfscommissie voor de zware chemische industrie. De S.E.R. besloot de zaak terug te verwijzen naar de commissie ondernemingsraden voor nader beraad en voor nadere beslissing omtrent de wijze waarop het besluit van de Raad zal worden uitgevoerd. Deze besluiten waren het resultaat van een anderhalf uur durende discussie over een tweetal conclusies inzake de representativiteit van verenigingen van hoger personeel, waarover de commissie ondernemingsraden zich heeft beraden. In de Nederlands Hervormde Kerk te Beverwijk heeft ds. G. van Schuppen zon dagmiddag zijn intrede gedaan, nadat hij zondagmorgen in de Irenekapel bevestigd was door ds. J. van Dongen uit Utrecht. De intrede-dienst werd onder meer bij gewoond door een vertegenwoordiger van het provinciaal kerkbestuur, de wijkpre- dikanten, pastoor R. van Ginkel en wet houder W. Vessies namens het gemeente bestuur. Ds. Van Schuppen ontleende zijn tekst woord aan Efeze 4 vers 12 „Tot de vol making der Heiligen tot het werk der be diening, tot opbouwing des lichaams van Christus". De predikant besloot zijn predikatie met er op te wijzen dat in het kerkelijk zegel der gemeente Beverwijk de lelies tussen de doornen staan. Mogen zo ook de chris tenen leven als de lelies tussen de doornen. De gemeente zong de predikant hierna toe gezang 120-2. Aan deze kerkdienst werd medewerking verleend door het Hervormd Zangkoor onder leiding van Egbert Vos. Leiden. Doctoraalexamen Ned. recht. mej. I. E. den Tex, Amsterdam; mej. O. D. Gerbers, Den Haag; B. T. Verhoeven, Den Haag; T. Sorko, Leiden; J. A. van Bronkhorst, Amsterdam; mr. D. van Eek, Oegstgeest en J. O. de Lange, Leiden. Doctoraalexamen Nederlandse taal- en letter kunde: D. M. Bakker, Alphen a/d Rijn, cum laude. Amsterdam. Gem. Unversiteit. Geslaagd voor het kerkel. examen: A. L. Groenenberg, Haarlem. (Van een onzer redacteuren) OOSTENDE, 25 september. Terwijl de Westeuropese Visserij confe rentie haar laatste besprekingen te Oos tende voerde, voltrok zich ver van huis, ongeveer twintig mijl ten westen van de Elbemond het drama van de Oostendense kotter 0-246 Frans Elza. De vijf opvaren den, die na de aanvaring met het Neder landse vliegdekschip Karei Doorman om het leven zijn gekomen, behoorden tot de ongeveer tweeduizend man die het Bel gische visserskorps sterk is. De onfortuin lijke Franz Elza, een houten scheepje (zo als de meeste Belgische vissersboten van dit type) was een van de 450 eenheden waaruit de Belgische vissersvloot bestaat. Het was het enige scheepje van reder Frans Legein; vele Belgische reders be zitten niet meer dan één vissersboot. Maar het zijn niet minder dan zevenen twintigduizend Belgische families die di rect en indirect betrokken zijn bij het Belgische visserijbedrijf. Het zijn meest gezinnen die het met een (naar Belgische begrippen) schraal weekloon moeten doen; slechts voor enkelen is de hoge Belgische levensstandaard geen bezwaar, of zij „doen als-of", maar aan deze schijnwel- stand zal wel spoedig een einde komen. De Belgische visserman wordt heel slecht betaald. Zijn loon staat (het hogere levenspeil in aanmerking genomen) in geen verhouding tot dat van zijn Neder landse collega. Zijn zware arbeid, zijn boom zit. Appels en appelbloesem in een boom, het is een grote zeldzaam heid die alleen moglijk is in een ab normaal lange zomer als wij dit jaar beleven. aantal werkuren per week, de risico's die hij loopt staan evenmin in enige verhou ding tot die van zijn landgenoten die in andere bedrijven werken. Het Belgische visserij bedrijf schrijft de benarde toestand waarin het is geraakt geenszins uitsluitend toe aan de (volgens zijn gevoelen) wel zeer aanvechtbare op vatting der Nederlanders van de Benelux- en Europese gemeenschapsgedachte. Het begrijpt hélemaal niet waarom zijn eigen regering tot dusver doof en blind is ge bleven voor dit nationale belang. De Belgische vissersstand, zo zeggen zijn woordvoerders, is altijd het depot geweest, waaruit de Belgische koopvaardij en de Belgische marine hun mensen betrokken. Als de Belgische regering, zo wordt ge steld, nood- en steunmaatregelen kan treffen met betrekking tot niet-rendabele mijnen, waarom kunnen dergelijke maat regelen dan niet worden genomen ten aanzien van de visserij? Het zou, menen de pleiters voor het instandhouden van de Belgische visserij, voor het land nog altijd beter en goed koper zijn wanneer de regering door een wijze visserijpolitiek. waarbij „financiële injecties" niet te ontberen zijn, de natio nale visserij voor een zekere ondergang behoedt. Of prefereert de regering toch maar nog meer werklozen en onrust? Met geld alleen zal men er niet komen. Op de betrokken ministeries moeten be kwame ambtenaren komen, mensen die begrip hebben van het visserijbedrijf en alles wat er mee samenhangt. Nog maar kortgeleden moest de import van vis uit Nederland enkele dagen ge stopt worden, omdat, zo verluidde het, de statistieken moesten worden opge maakt. We kunnen hierover een pikante bijzonderheid vermelden: de functionaris op het betrokken Belgische ministerie kon er niet uit komen en.... belde in wanhoop tenslotte maar een aantal Neder landse instanties op om aldus achter de Belgische importcijfers te komen. Aan bekwame (vooral hogere) ambte naren is, volgens de Belgische pers, op vrijwel elk ministerie een schrijnend gebrek. Voor de Westeuropese Visserijconferen tie en haar besluiten („die na de be sloten bijeenkomsten wel per commu niqué bekend zullen worden gemaakt") bestaat bij de Belgische visserij maar bitter weinig belangstelling. De moeilijk heden waarmee het Belgische visserij bedrijf te kampen heeft, moeten in de eerste plaats binnenshuis en in Benelux- verband en dan vooral door een ver standig gesprek met Nederland worden opgelost Zoals de zaken er nu voor staan, zien de zevenentwintigduizend Vlaamse fa milies die direct en indirect te maken hebben met de visserij, in Nederland geen loyaal Benelux-partner en voor hen heeft een Europese gemeenschap die zonder ge voel en, zich beroepende op zuiver juri dische stellingen, hardvochtig hun be langen negeert geen enkel nut, eerder zien zij er hun vijand in. Maar nog hebben zij de hoop niet op gegeven, dat met de Nederlanders „een verstandig gesprek" is te voeren. De 470 ton metende Nederlandse kust vaarder „Jato" van de Groningse rederij T. Smid, dat met een lading klei onderweg was van Tynemouth naar Lübeck, is zon dag door tot nu toe onbekende oorzaak in de Oostzee vastgelopen in de nabijheid van het eilandje Fehmarn, in de Kielerbocht. Twee duitse sleepboten van een rederij uit Hamburg wisten het scheepje na drie uur „wroeten" in de loop van de middag vlot te krijgen. De „Jato" is daarna door de beide sleep boten naar Hamburg gebracht waar het in dok zal gaan. Het heeft schade opgelo pen aan bodem en roer. De kapitein van de Jato is de heer H. Bloem uit Groningen. Er doen zich nu, nadat de Raad zich in meerderheid heeft gesteld achter het standpunt dat de twee betrokken organisaties van hoger personeel vertegenwoordigd moeten zijn in de bedrijfscommissie voor de zware chemische industrie, twee mogelijkheden voor. In de eerste plaats kan het huidige ledental van de bedrijfs commissie worden gehandhaafd, zodat de aan de twee organisaties van hoger personeel toe te kennen zetel moet worden onttrokken aan één der overige thans in de bedrijfscommissie vertegenwoordigde werknemersorganisaties. In dat geval kan de Sociaal-Economische Raad óf het nemen van het desbetreffende besluit aan de commissie ondernemingsraden van de Raad overlaten, óf wel zelf terzake het nodige verrichten. De andere mogelijkheid is dat het hui dige ledental van de bedoelde bedrijfscom missie met één zetel aan werknemerszijde en derhalve ook aan werkgeverszijde wordt uitgebreid en dat deze werknemers zetel wordt toegekend aan de beide organi saties van hoger personeel, te weten de Nederlandse Vereniging van Hoger Per soneel en de Katholieke Vereniging van Hoger Personeel. In dat geval zal dit moe ten worden geëffectueerd door een wijzi ging van de verordening tot instelling van de bedoelde bedrijfscommissie en zulk een wijziging behoeft een tweederde meerderheid van de Sociaal-Economische Raad. In beide gevallen verdient het volgens de commissie ondernemingsraden van de sociaal-economische raad aanbeveling de wijziging in de samenstelling der be drijfscommissie te doen ingaan bij het be gin van de nieuwe zittingsperiode dezer bedrijfscommissie, namelijk per 1 janua ri 1960. Vóór vertegenwoordiging van de orga nisaties van hoger personeel in de bedrijfs commissie voor de zware chemische in dustrie spraken zich uit de leden van de S.E.R. die aangewezen zijn door de onder nemersorganisaties en het merendeel der kroonleden. Tégen zulk een vertegenwoor diging spraken zich uit de leden van de S.E.R. die zijn aangewezen door de werk nemersorganisaties en een enkel kroon- lid, namelijk mr. J. A. Berger. Een deel van de commissie was tot de conclusie gekomen, dat de beide organisa ties die in net geding waren, niet repre sentatief kunnen worden verklaard om dat onder meer de groep hoger personeel in de bedrijfstak zware industrie te ge ring is om een aparte vertegenwoordiging te rechtvaardigen en verder omdat aan wijzing door deze verenigingen in het be trokken college van een bestuurslid aan werknemerszijde in strijd zou komen met het beginsel van de pariteit. Een ander deel der commissie was daarentegen van oordeel dat door beide in het geding zijn de organisaties aan alle criteria wordt vol daan. Een redelijke spreiding, zo wordt door dit deel van de commissie aange voerd, is aanwezig nu is gebleken dat de bij de Ned. Ver. van Hoger Personeel aangesloten leden werkzaam zijn in negen van de vijftien door de bedrijfscommissie bestreken ondernemingen. Volgens dit deel van de commissie is het deel van het hoger personeel, dat als werk geversexponent moet worden beschouwd onbetekenend in aantal. Mevrouw Ver wei j Jonker zei dat geaccepteerd moet worden dat de verenigingen zich willen or ganiseren en pleitte voor een modus van samenwerking of aansluiting bij een be staande vakorganisatie. De heer Middelhuis zei dat er gevaar voor verstoring van die pariteit aanwezig was. Een groot deel van het hoger perso neel moet gezien worden als werkgevers In de rij van jubilarissen bij de papier fabriek Van Gelder Zoiiën, die langzamer hand voor dit jaar het einde nadert, zal de heer A. v. d. Wal dinsdag zijn veertigja rig jubileum vieren. De heer Van der Wal, die achtenvijftig jaar geleden in Enschede is geboren kwam als achttienjarige voor de functie van wikkelaar in de cellulosefabriek. Dit werk deed hij anderhalf jaar en hij werd daar na gedurende een jaar proevenmaker. Snel volgde promotie tot onderkookmeester en in 1954 bracht hij het tot de hoogste functie in de cellulosefabriek, namelijk kookmees- ter. Wegens het stopzetten van de cellu- losefabricage is hij in augustus 1958 over gegaan naar de papierfabriek om toch het oude produkl als cellulose-oplosser trouw te blijven. hetgeen bij ovexdeg onvermijdelijk moei lijkheden zal geven, aldus de heer Mid delhuis. De heer Roemers erkende ten vol le het recht van bestaan van het stand punt dat men zich organiseert in een grote vakbond. Hij ziet deze poging als een door breking van het overleg. De heer van Mastrigt zei dat hij vrijheid van organisatie uitstekend vindt, maar er zal rekening gehouden moeten worden met de bestaande normen. Hij zou het dan ook bepaald betreuren als groepen als de onderwerpelijke in de P.B O. zouden gaan meespelen. De heer Mauritz bracht de democrati sche vrijheid van organiseren in het ge ding. Er begint zo zoetjes aan, aldus de heer Mauritz, een grote onzekerheid om trent het begrip categorale organisaties te ontstaan. Hij wijst erop dat zich bij groei processen ook nieuwe ontwikkelingen voordoen en vindt het redelijk, dat de groepen om toelating vragen. De voorzitter van de commissie prof. N. E. Esveld meende dat de groepen een kans gegeven moet worden zich te „be- haupten" en zegt dat de zaak bedorven kan worden als de organisaties te lang moeten wachten. De P.B.O. vraagt ver trouwen, aldus prof. Van Esveld. In Breda heeft de stichting Neder landse Export Combinatie een ideeën- beurs gehouden. De „Nec-o-scoop" (op de achtergrond) geeft tijdens de toe- veer dezelfde lichting van een bepaald idee de „no tering" aan. Blijkt deze notering hoger dan 100, dan is dit het bewijs, dat het idee verhandelbaar is en wel op onge- als een effect. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. Wegens het uitstellen van de aanvang van de competitie in de Onderbond Noord holland en door het afkeuren van terrei nen werd zondag nog maar een beperkt aantal hockeywedstrijden gespeeld. Voor de Kennemer hockeyverenigingen met wisselend succes. Strawberries heren ver loor alle partijen; dames won beide com petitiewedstrijden. In de promotieklasse C ontving Amster dam III het eerste team van Eechtrop en won .et 2-1. Amsterdam was met oud- BMHC-er internationaal Hans Wagener op de spilplaats technisch de meerdere van de Beverwijkse spelers. De thuisclub had met de rust een voorsprong van 2-1. Voor Eechtrop redde Fred Vi-eeling de eer door in de tweede helft van deze prettige wed strijd een hard schot af te vuren. Eech- trop's sterkste punt was de verdediging met als goede invaller doelman Van Leeu wen. Strawberries moest in Bloemendaal in de uit de overgangsklasse gedegradeer de ploeg van BMHC II de meerdere er kennen. BMHC won met 4-1. Strawberries weerde zich goed maar speelde nog al on samenhangend. Het enige tegenpunt komt op naam van J. Brommer. De competitie in de tweede klasse bracht Strawberries II in het veld tegen de vroegere promotieklasser Zandvoort. Dit bezoekende team nam voor de rust de leiding door Allebes. Zandvoort vergroot te in de tweede speelhelft door Vermaas deze voorsprong, verkregen door het in schieten van een korte hoekslag. Straw berries bracht de eindstand op 2-1. Op een slecht veld in Amstelveen won Scheybeeck met 3-1 van HIC III. Er werd bij de thuisclub wat fors spel geleverd en dit heeft tot enkele strubbelingen aanlei ding gegeven. Hoewel Scheybeeck de meerdere was maakte HIC het eerste doel punt na een kwartier spelen. Kort daarop bracht Jos Nieuwenhuizen de partijen op gelijke voet. Jan Feijen maakte er nog 2-1 van. Na de rust maakte Scheybeeck aan alle onzekerheid een einde door het overwicht met nog een doelpunt te ver sterken. J. Wortelboer, van wie eerst een doelpunt werd afgekeurd, ving de uitge schoten bal op en schoot deze hard in. Eechtrop II ging op bezoek bij Amster dam VI en verloor in een prettige wed strijd met 3-0. Bij de rust was de achter stand al 2-0. Strawberries III verloor in de competitie derde klasse D met 1-0 van Hoox-n, dat in Driehuis een sterke partij speelde. Wedemeijer miste enige kansen in deze wedstrijd waarin bij Strawberries Bakker uitblonk. De ruststand wex'd ook de eindstand. Dameswedstrijden Dames Scheybeeck verloor uit met 7-0 van HIC. Deze ploeg was veel sterker en heeft elk jaar tot de beste ploegen der af deling behoord. Strawberries II zegevier de met 4-1 over Pinoké II. Met de rust was de stand nog gelijk (1-1). Daarna zorgden de dames G. Appelman (2x), C. Mey en M. Schermer-Brinkmann voor de winnen de doelpunten. Mej. Bangma viel op door goed spel. De wedstrijd van Strawberries III tegen Hoorn was veel rommeliger. Bovendien speelde de thuisclub met drie invalstei-s. De dames Visser en Van Eijkeren zorg den voor de Velsense doelpunten. Straw berries won met 2-1. Advertentie Duo is een zuivere mélano-° >•- verfde wa; tyi nie ter eig als -„u de -r—t van draad. Koop wat u lekker vindt:

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5