Beide Beverwijkse tweede klassers kregen nederlaag te slikken DTS verdrong verliezend CSV van bovenste plaats DAMESROKKEN, gevoerd VOETBAL IN KENNEMERLAND Exclusieve Havenberichten IJmond-agenda Terrasvogels en Waterloo nog zonder winstpunten WILMS FLOET maandag 28 september 1959 6 Toneelvereniging „Palvu" met „Bakersprookje" De Kennemers DEM VVB CSV V eisen/Beverwijk W-ijk aan Zee ADO lbv T errasvogels Kinheim Kinheim ZMC neemt SIZO eerste winstpunt af IJmond-heren lijden debacle in Utrecht VSV 2 Jong Hercules Watervliet kon Hespa met 8-2 terugwijzen Grote bijval voor zanger Willy Alberti Nieuw radiosysteem voor Nieuwe Waterweg Commandowisseling bij politie in Noord Humanistisch Verbond en de zoekende mens Voor de twee Beverwijkse tweedeklassers was het gisteren geen beste dag, want beide ploegen verloren. VVB daarentegen boekte wederom een overwinning en ook Purmersteyn, dat zich kandidaat voor de bovenste plaats stelt, won. In 3 A werd CSV van de kop verdrongen, en daar DTS won, is deze club thans alleen „lijst aanvoerder". Beverwijk boekte haar eerste overwinning. In 4 C heeft Kinheim zich naast Zaanlandia op de eerste plaats genesteld, maar Terrasvogels en Waterloo bleven nog steeds zonder punten. Wat velen gevreesd hebben, is geschied: De Kennemers heeft het tegen het sterke HRC niet kunnen bolwerken. Met dezelfde cijfers, waarmee de roodzwarten de vorige week onverwacht West-Frisia klopten, gingen zij thans tegen de Helderse voet ballers ten onder. Met zijn 5 punten uit 3 wedstrijden blijft. HRC het nog geen enkel verliespunt hebbende Purmersteyn op de voet volgen. Ook DEM kon het niet tot een overwin ning brengen. Ditmaal trokken de blauw- witten tegen Hollandia (nultwee) aan het kortste eind. Met één punt uit 3 wed strijden delen zij thans de onderste plaats met West-Frisia en WFC. Beter zijn we te spreken over VVB, dat zich na de éénvier nederlaag tegen Pur mersteyn op 13 september nadien opval lend hersteld heeft. Thans boekten zij een overwinning op Vitesse, hetgeen de eerste nederlaag in de tweede klasse voor de Cas- tricummers betekent. DTS alleen „aan de kop" DTS heeft gisteren in 3A alleen de kop genomen. Zelf wonnen de DTS-ers met tweenul van Meervogels de eerste nederlaag van de Akersloters in hun nieuwe omgeving en CSV deed heel on verstandig door met niet minder dan één vier van Egmondia te verliezen na in de twee voorafgaande wedstrijden de indruk te hebben gewekt, wel zin in de bovenste plaats te hebben. Een zware nederlaag leed ook Wijk aan Zee tegen Alcmaria Victrix. Met drienul gingen de badplaatevoetballers roemloos ten onder. Beverwijk schijnt zich hersteld te heb ben, want het versloeg Velsen op eigen terrein met nultwee en dit is een presta tie, die niet iedere bezoekende vereniging van het terrein aan de Kwekerslaan zal bereiken. ADO boekte haar eerste winstpunt. De Heemskerkers slaagden er namelijk in op het terrein van de Alkmaarse Boys tegen Advertentie Kennemerlaan 36 - IJmuiden - Tel. 4453 De arbeiderstoneelvereniging „PALVU" uit IJmuiden geeft vrijdag 13 en zaterdag 14 november in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan haar eerste voor- stelllingen van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Bakersprookje", een blijspel in drie bedrijven door Ronald Jeans. De regie van deze voorstellingen is van Chris Sluyters. Daarna zal in studie worden genomen „Van de brug af gezien" van Arthur Mil ler. Voor deze opvoeringen zal de regie worden opgedragen aan Jan Velzeboer. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Pentland Firth van Dover, cokesbreeze lossen voor P.E.N.- centrale; Brinio Franeker, zout laden bunker; Antilope, Rotterdam, laden Staalhaven; IJstroom, Swansea: Geziena Hendrieka. Svendsburg; Ru- gen. Southampton; Namhai, Marmagoa, erts los sen Hoogovens; Hink, Skaraage, ovenstenen los sen Hoogovens; Montania, Wabana, erts lossen Hoogovens; Werner Vinnen, Rotterdam; Green finch, Dordrecht; Wexford, Boston, papier voor Wormerveer; Fivelborg, Harlingen, laden Staal haven. Zondag kwamen in IJmuiden aan; Thorwald van Brunsbüttel; Ivalo, Mantyluoto; Nottingham, Newcastle; Arenberg, Wabana; Ank T, Alholmen; Havkern, Bergen, vismeel lossen IJmuiden; Reg- geborg, ledig Kingslynn, Staalhaven; Ranja, Hes- tia; Rijnstroom, Hull; Spaarnestroom, Ports mouth; Oranjestad, Plymouth; Amstelstroom, Londen; Lizard, Londen; Chios, Norfolk; Capella, Kotka; Wandsbek, Hamburg; Boreas, Kopenha gen; Flevo, Aarhuus; Arzamas, Klaipeda; Katha- rina Dorothea Fritzen, Lulea; Gerd, Londen; Bull finch, Londen; Neth. Coast, Newcastle. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Looiers gracht, Kotka; Minos, Kotka, Papierfabriek Vel sen; Markelo, Tundal, provianderen IJmuiden; Heriot, Leith; Widar. Pepel, erts lossen Hoog ovens; Belgia, Gothenburg; Jan Brons, Kossnaess. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Denzo naar Newhaven, kunstmest van IJmuiden; Strabo, Falkenberg; Wiedstein, Los Angeles; Amerigo Vespucci, Cadiz; Kaap Falga. Ostrand, zout van IJmuiden; Freshfield, ledig Rotterdam; Pollux, Antwerpen; Livana, Demerara; Fernfield, Blem- me; Twee Gebroeders, Rotterdam; Darlington, Goole; Eemland, Recife; Jusny Bug, Delfzijl; Wiebold Böhmer, Hamburg; Flensau, Hamburg; Frey, Malmö; Pentland Firth, Rotterdam, ledig van P.E.N.-centrale; Leonidas, Hamburg; Lisse- kerk, Rotterdam; Antares, Archangel; Lyra, Hamburg, veekoeken Wormerveer: Idog, Monro via; Henja, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Berend N, Shoreham; Werna, Stockholm; San- denburgh. Rotterdam; Nieuwe Waterweg, Lon den; Eemstroom, Leith; Yapeyue, Vigo; Neckar- stein, Bremen; Kaladan, Bremen; Scheldestroom, Liverpool; Anna Elizabeth, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Hinde, Londen; Lingestroom, Londen; Hontestroom. Hull; Ems, Kopenhagen; Rugen, Cuxhafen; Interpiden, Rotterdam, ledig van IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Aldebaran naar Augusta: Togokust, Antwerpen; Swallow, Londen, walsmateriaal; Jeanne Lykes, Rotter dam; Thorwald. Brunsbüttel. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Zwaantiena met zout naar Ostrand; Nicolaj Vatzparos. Rot terdam; Antilope. Weymouth, kunstmest. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Vierde klas C: 3 6 3 4 Kinheim 3 5 3 4 Zaanlandia 3 5 3 4 OFC 3 4 3 3 DIO 3 4 3 3 RCZ 3 4 3 3 Bl'daal 2 2 3 2 EHS 3 2 3 2 VVZ 2 2 3 2 GVO 3 2 3 2 Terrasvogels 2 0 3 1 Waterloo 3 0 deze club gelijk te spelen(tweetwee). We verwachten, dat na dit ene punt er wel meer zullen volgen. Terrasvogels en Waterloo zijn nog steeds zonder winstpunten, want ook gisteren kre gen zij weer een nederlaag te slikken, zij het dan ook, dat het feit, dat slechts met de oneven goal verloren werd, niet al te pessimistisch behoeft te stemmen. De Vo gels verloren met tweedrie van Bloe- mendaal en Waterloo met. tweeéén van RCZ. De Velser (vierde klasse-) eer werd hoog gehouden door Kinheim, dat met nul—twee van GVO won. Met 5 punten uit drie wedstrijden delen de Velsenaren nu de bovenste plaats met Zaanlandia. Derde klas A: DTS CSV Alcm. Victrix Egmondia Beverwijk ZAP Alkm. Boys Velsen Wijk a. Zee Meervogels HSV ADO De Kennemers leed tegen HRC een vol komen verdiende, maar enigszins geflat teerde 1-4 nederlaag. Voor de rust profi teerde de Helderse Racing van twee fou ten in de Beverwijkse achterhoede. Na tien minuten spelen strafte Knijf de eer ste fout bij de roodzwarten af en hij pas seerde doelman Dijks onhoudbaar. De Kennemers kwamen direct terug. Doel man Lingbeek stopte een door Mosk ge nomen vrije trap fraai. Onmiddellijk on dernam De Kennemers weer een aanval en de Helderse doelman kon de harde schuiver van Kops ternauwernood corner werken. Kort voor de rust vergrootte Lijs- ner voor de bezoekers de voorsprong tot 0-2. Meteen in de tweede helft gingen de Wijkers weer in het offensief en Kops kqp- te in: 1-2. Maar nog gjeen twee. minuten later kwam een zeer gevaarlijke Helderse aanval, waarbij midvoor De Bruin de bal over de uitlopende doelman Dijks in het net schoot: 1-3. Wel lanceerde De Kenne mers aanval op aanval, maar de hechte HRC-defensie gaf geen krimp. Kort voor het einde werd uit een scrimmage het Kennemersdoel voor de vierde keer door boord: 1-4. In de wedstrijd van DEM tegen Hollan dia kwam opnieuw de zwakte van de Be verwijkse voorhoede aan het licht, want hoewel deze enige keren een goede kans kreeg, kon zij er niet van profiteren. DEM verloor met 0-2. Aanvankelijk strandde Hollandia op de DEM-verdediging, maar drie minuten voor het einde van de eerste helft lukte het de midvoor keihard onder doelman Aarden burg door te schieten: 0-1. Onmiddellijk in de tweede helft viel Hol landia weer gevaarlijk aan en opnieuw stond de midvoor alleen voor Aardenburg, maar nu ging zijn schot huizenhoog over. Na een half uur spelen werkte linksbuiten Noordermeer een Beverwijkse aanval af, maar de Hollandia-doelman stompte zijn kogel uit de hoek. Kort voor het einde ving de rechtsbinnen de door de keeper uitge schoten bal op en nadat hij twee DEM- spelers had gepasseerd, schoot hij zuiver in de benedenhoek: 0-2. Op Watervliet hebben VVB en het Cas- tricumse Vitesse '22 een uiterst spannende, snelle, doch vooral ook mooie wedstrijd gespeeld. In de tweede helft had een on gevalletje plaats toen Vitesse-rechtsbuiten De Zeeuw doelman Van den Boogaard vloerde. De beide ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd en er was vaak goed voetbal te zien. Reeds na drie minuten ontstond spanning, toen Kovimans de bal uit een pass van Kersbergen voor langs het Vitesse-doel schoot. Dit bracht enige tijd verwarring in de Vitesse-achterhoede, maar VVB kon dit niet uitbuiten. Een kwartier later schoot ook G. Jonker voor langs het doel, waarna over en weer de zwakke plaatsen werden gezocht om de keepers zo mogelijk te verrassen. De bal werd of keurig gestopt of net over ge schoten, totdat na 41 minuten de VVB- aanval betrokken werd bij een hard schot van de toegelopen Hoogendijk; Stuyfbergen raakte de bal nog wel maar de kogel vloog in het net (1-0). Ook na de hervatting bleef in beide ploegen het zeer hoge tempo ge handhaafd, maar de treffers bleven uit aangezien de verdedigingen er opnieuw uitstekend in waren. Bij elke aanval speelden de zenuwen een grote rol. Deze beïnvloeden klaarblijkelijk ook het nemen van vrije trappen, die geen van alle iets uithaalden. Toch geloofden beide partijen in een gelijkmaker. Twee minuten voor het einde miste Vitesse een unieke kans toen H. Jonker de bal na een rush voorzette en Th. Groot in vrije schietpositie de bal nog hoog over schoot. Het bleef 1-0. CSV leek in geen enkel opzicht op de ploeg die vorige week een goed resultaat behaalde in de wedstrijd tegen ADO in Heemskerk. De Castricummers gaven on gecontroleerd spel te zien en zij waren niet in staat de bezoekers in hun felle aanval len te stuiten. De Egmonders drukten goed door en toonden met twee goede doelpun ten voor de rust aan de beste ploeg te zijn. Na ongeveer tien minuten schoot Glas raak en bij een scrimmage voor het doel van De Heer rolde nummer twee In het CSV-doel. Met deze stand kwam de pau ze. Hierna kwamen de Castricummers in de aanval en Stolk mocht wegens hands in het Egmondse doelgebied een strafschop nemen (1-2). Dit had een ommezwaai kunnen beteke nen, maar CSV verzuimde de meerder heid die het voor tien minuten bezat, uit te buiten. Weldra zakten de Castricum mers weer terug naar het saaie verdedi gende spelletje, dat de Egmonders maar al te goed bleek te liggen. De gasten kon den weer gevaarlijke passes voor het doel brengen en toen hieruit de derde treffer geboren was, ging de hele CSV-ploeg in de verdediging om de golf van Egmondse aanvallen het hoofd te bieden. Kort voor het einde wist Glas nogmaals aan zijn bewaking te ontsnappen en was de Castricumse doelman voor de vierde keer een verslagen man. In het begin leek het er op dat de wed strijd VelsenBeverwijk doelpuntloos zou eindigen. Van beide zijden waren de scho ten te doorzichtig om doel te kunnen tref fen. Ook in de tweede helft ging de strijd gelijk op en neer, maar na 35 minuten brak Beverwijk plotseling door en 'n schot van Gerrits ijleek doelman Kasembrood te machtig te zijn: 0-1. Hierna was het doelman Raap die harde schoten van Wittebrood en Iioogzaad slechts met veel moeite kon wegwerken. In de laatste minuut benutte Ketting een door Beverwijk te nemen vrije trap: 02. In de uitwedstrijd tegen Alcmaria Vic trix miste Wijk aan Zee twee verdienste lijke spelers: rechtsbuiten Sijsner en linksbuiten Bol. De badplaatsbewoners waren tegen de technisch beter spelende Alkmaarders niet opgewassen. Al spoedig moest Van der Meij de bal uit het net ha len: 1-0. Bij een Wijk aan Zee-aanval gaf Warmenhoven de bal goed aan De Winter maar diens kogel ketste tegen de paal het veld weer in. In de tweede helft bewees de thuisclub haar meei-derheid door nog twee keer de defensie van Wijk aan Zee te pas seren: 3-0. In een zeer gelijk opgaande strijd heeft ADO tegen Alkmaarse Boys 2-2 gelijk ge speeld. De Heemskerkers waren voor de rust iets sterker. Gerard van Tunen open de na een goed half uur spelen de score uit een pass van Beentjes: 0-1. In de laat ste minuut van de eerste helft leek het als of de Boys nog gelijk zouden komen, maar Burger stopte het keiharde schot van de 'midvoor meesterlijk. Na de hervatting kwam al spoedig de ge- lijkmakèr toch en tien minuten later na men de nu sterker spelende Alkmaarders de leiding: 2-1. Deze achterstand schudde ADO wakker en met nog vijf minuten te spelen bracht Piet Groot uit een voorzet van Van Tunen de partijen weer op gelijke voet: 2-2. s Het blijkt de IEV'ers ernst te zijn, DSS in Haarlem heeft dit ervaren. IEV heeft in middenvoor Korver een zeer flinke door zetter. Onmiddellijk na het begin ont wikkelden de Velsenaren een vlot veld spel, dat hun een duidelijk overwicht gaf en geruime tijd handhaafden zij dit. Al na vier minuten slaagde midvoor Korver er in zijn club de leiding te geven (0-1) en toen na 24 minuten de DSS-achterhoede opnieuw onder hoge druk kwam en ten slotte in paniek geraakte, zorgde J. de Reus via de hand van een Haarlemse ver dediger voor 0-2. Daarna dacht IEV op flu weel te zitten. Direct na de hervatting pakte DSS flink aan met vaak goede com binaties. De achterhoede van IEV kreeg hierdoor handen vol werk, maar doelman Jansen wist voorlopig het gevaar te keren. Een hard schot na twintig minuten spelen was hem echter te machig (1-2). Nu onder kenden de Velsenaren het gevaar. Er kwa men betere combinaties, waaruit J. de Reus na 26 minuten handig de DSS-doel- man omzeilde (1-3). De Velsenaren had den hun aanvalskracht hervonden om de thuisclub opnieuw terug te dringen. Korver scoorde opnieuw (1-4) en toen was het met DSS gedaan. Zes minuten voor het einde maakte Korver zijn derde doelpunt en de eindstand was 1-5. De wedstrijd tussen de oude rivalen Ter rasvogels en Bloemendaal is geëindigd in een 2-3 zege voor de Bloemendalers. Ge heel onverdiend kan deze overwinning ze ker niet genoemd worden, want over het geheel speelden de bezoekers beter. Zij hebben ook de beste kansen gehad, waar mede ze overigens nogal slordig om spron gen. Tegenover een en ander staat echter het feit, dat de Bloemendalers bij het sco ren van hun doelpunten wel enigszins de medewerking van de doelman der Vogels gehad hebben en één der doelpunten onzes inziens in buitenspelpositie is gescoord. Met de rust hadden de Santpoorters dank zij doelpunten van Thoolen en Car- dol nog met 2-1 de leiding. Na de rust scoorde Bloemendaal het hierboven geme- scheen dat dit gelijke spel ook de einduit- moreerde buitenspel-doelpunt (2-2). Het slag zou zijn, maar Drost sloeg na een voorzet onder de bal door, waarna een Bloemendaal-aanvaller koppend het win nende punt scoorde (2-3). Het is nog niet'zeker of de Kinheimers in hun jubileumjaar bijzondere prestaties zullen leveren, maar zondag ervoer GVO in Krommenie dat de voetbalcapaciteiten van de Geel Zwarten er niet op achteruit zijn gegaan. Toch maakten de GVO'ers het Kinheim lastig. De gasten scoorden na zes minuten bijna, door Van Vuuren. GVO trad krachtiger op. De Velsense verdedi ging, waarin spil Brethouwer en de zijnen uitstekend werkten, hield de hoofden koel. Daarna wist de GVO-doelman een fraaie kopbal van Mosk te stoppen. Aan de an dere kant werkte Pigmans een hard schot over de lat en loste de opgedrongen Kin- heim-half Van der Plas een schot op het doel, echter zonder resultaat. In Hillegom heeft het zaterdagmiddag maar weinig gescheeld of SIZO had tegen Kinheim ZMC de eerste nederlaag gele den. Nu bleef het na spannende strijd op het slechte, hobbelige veld bij een punten verdeling, waarbij de thuisclub toch een eerste winstpunt moest afstaan. Bijna een kwartier lang werd de strijd op het mid denveld uitgevochten tot SIZO met betere combinaties een veldmeerderheid kreeg. De druk op het Kinheim doel noopte spil Sparreboom tot een ongeoorloofde over treding in het strafschopgebied, maar de thuisclub benutte de strafschop niet. Dit gaf de bezoekers moed en het was Boen der, die uit een goede combinatie over rechts scoorde (0-1). Nu kwam SIZO fel terug, waarbij de rechtsbinnen in een schermutseling voor het Kinheim-doel ge lijk maakte (1-1). Na de hervatting dreig de de thuisclub met doortastende aanval len de gasten onder de voet te lopen. De Kinheim-achterhoede liet zich voorlopig echter niet passeren, waarbij De Reus en Sparreboom lang voor tijdige onderbre king van de aanvallen zorgden. Jammer, dat een misverstand tussen de Kinheim- spil en doelman De Boer, die overigens uitstekend op dreef was, leidde tot het tweede SlZO-doelpunt (2-1). Bijna direct na de aftrap ontving halfspeler Geerlofs de bal, die hij samen met midvoor Nieu- wenhuis opbracht. Hij schoot tegen de paal, waarna de toelopende Folkerts de aanval met een hard schot afwerkte (2-2). De gasten bezaten meer uithoudingsver mogen, maar Visser, die een opgelegde kans kreeg van linksbuiten Bax, wist de winnende goal voor Kinheim ZMC niet te scoren (2-2). Zoals eigenlijk wel was te voorzien is de wedstrijd tussen het Utrechtse Sport Ver eent en de IJmond I-heren een nederlaag voor de laatsten geworden. De kampioenen van het vorige seizoen spaarden hun gas ten geenszins, want spoedig had men een 3-0 voorsprong bereikt. Toch gaf IJmond flink partij, waarbij E. Jonker eenmaal scoorde (3-1), doch na 20 minuten had Sport Vereent een 5-1 voorsprong. K. Klesser en G. Noomen doorbraken achtereenvolgens de Utrechtse verdediging (5-3), waarna Sport Vereent een strafworp benutte (6-3). Opnieuw kwam IJmond even fel terug en zorgden G. Kramer en K. Klesser, dat de rust met 6-5 voor de gastheren aanbrak. Na de hervatting leek het er aanvanke lijk op, dat het snelle, aantrekkelijke spel van beide kanten zou worden gehandhaafd. Doch Sport Vereent verhoogde het tempo nog eens, zodat de IJmonders volkomen werden overspeeld. Na tien minuten was de stand al 11-5, waarna IJmond het opgaf en ten slotte met liefst 17-7 verloor. In het toernooi op de Haarlemse techni sche dag zorgden de IJmond I-dames voor twee overwinningen. Met behoorlijk spel versloegen zij Rapiditas (3-1) en Concordia (3-2). De IJmond 2-heren daarentegen ver loren van Rapiditas (9-2), maar wonnen van De Blinkert (4-3). De overige uitslagen waren: TO\ Meisjes junioren: ZVM aIJmond a 5-9; Meisjes-aspiranten: De Blinkert aIJmond a 6-4; IJmond bTHB a 10-2; IJmond d IJmond f 8-0; IJmond eFull Speed c 3-2; Jongensaspiranten: IJmond a—Rapiditas a 3-1; THB aIJmond b 4-0; IJmond cDe Blinkert c 2-7; Concordia bIJmond d 5-6. Advertentie KENNEMERLAAN 65 repareert ook uw schoenen vakkundig Probeer eens onze LOLALITE zolen. Voor zelfreparateurs de bekende plakzolen v.a. 65 et. De tweede speelhelft was drie minuten oud toen Demmers een trekbal voor Van Vuuren bracht, die met een harde schui ver succes had (0-1). Opnieuw kwamen de Krommenieërs fel terug, doch daarna nam Kinheim het initiatief over en liet de tech niek zich gelden. Harde schoten kreeg de GVO-doelman te stoppen, totdat Mosk zeven minuten voor het einde een vrije trap naar Boeren plaatste, die zich niet vergiste (0-2). Twee minuten later werd Mosk in het strafschopgebied gehaakt. Geen penalty, maar de vrije schop schoot Mosk in via de handen van de GVO-doel man (0-3), om kort daarna de bal door te geven aan Demmers, die met de fraaie kans Kinheim een 0-4 overwinning be zorgde. Ondanks het feit, dat Xerxes 2 in het veld vaak aardig spel liet zien, is VSV er in geslaagd de Rotterdammers met een 4-0 nederlaag huiswaarts te sturen. Deze overwinning kwam de roodwitten onge twijfeld toe, want hun spel was toch nog constructiever en daardoor beter van op zet dan dat van de Xerxanen. Bovendien hadden de VSV-ers in hun voorhoede een speler, die van de geboden kansen een dankbaar en nuttig gebruik wist te maken en zulk een speler misten nu juist de Rot terdammers. Die speler was middenvoor Uniken, de voormalige linkshalf van het eerste elftal der roodhemden, die drie van de vier doelpunten voor zijn rekening nam en daarmee een groot aandeel in de rui me VSV-overwinning had. Hoewel Jong Hercules tegen PVWA een heel aardige wedstrijd speelde, kon de ploeg geen beslag op zelfs maar een der punten leggen. Na goed 20 minuten open de de midvoor der thuisclub de score: 1-0. Direct ging Jong Hercules in het offensief maar de harde schoten van De Bree en Snippe ketsten tegen de paal en werden weggewerkt. Niet ontmoedigd door deze te genslagen begon Jong Hercules aan de tweede helft en na tien minuten kon mid voor Veerbeek uit een voorzet van Snip pe gelijk maken: 1-1. Het zag er naar uit dat dit ook de eindstand zou worden, maar vlak voor het einde schoot de rechtsbin nen van PVWA recht op de keeper af en via diens been rolde de bal in het doel: 2-1. Ondanks enige verwoede pogingen zag Jong Hercules geen kans meer opnieuw gelijk te maken. Advertentie De korfbalcompetitie heeft voor „Water vliet" enige grote uitslagen opgeleverd, waarbij het eerste twaalftal het Amster damse Hespa met flinke cijfers terugwees. In deze eerste thuiswedstrijd voor de Vel senaren ging het in de eerste speelhelft tussen beide ploegen aardig tegen elkaar op, waarbij de Watervlieters verdedigend sterker waren en de gasten met hun scho ten op de korf faalden. De Hespa-aanval was dan ook vrij ongevaarlijk. Na goede combinaties kon Bep Hessen het eerst sco ren (1-0). Wat later passeerde Dick van Ladesteijn zijn tegenstander (2-0). Na de vakwisseling vielen de gasten fel aan, doch afstandschoten hadden geen resultaat. Ook de thuisclub kwam niet tot doelpunten, tot dat er 35 minuten waren gespeeld. Joop van Dijk scoorde toen van afstand (3-0) om vlak voor de rust op dezelfde wijze de stand op 4-0 te brengen. Na de hervatting deed de thuisclub het wat kalmer aan, wat van afstand twee treffers van Hespa kost te (4-2). In de beginopstelling scoorde Dick van Ladesteijn tweemaal achtereen (6-2), waarna Hespa wegens minder goed mid- denvakspel van Watervliet kon aanvallen. De gasten misten behalve enige aardige kansen, ook een strafworp. Joop van Dijk bracht de eindstand op 8-2. Nadat de Watervliet-reserves na 20 mi nuten spelen tegen Blauw Wit 5 met 1-3 achterstonden, pakten zij de zaken steviger aan en brachten de stand met de rust op 4-4. Daarna was Watervliet 2 beslist ster ker. Men demonstreerde dit met doelpun ten van Veerbeek (2 x) en Berghuis (7-4). De gasten liepen weliswaar in (7-5), doch Henny Scholting maakte de afstand op nieuw groter (9-5). De eindstand werd 10-6. Na drie overwinningen in successie heeft Watervliet 3 in Sport Vereent 2 uit Sant poort de meerdere moeten erkennen. In het veld wogen beide teams tegen elkaar op met afwisselende resultaten, waarbij de rust met 5-4 voor de Velsenaren in ging. Na de thee liepen de Santpoorters snel uit tot 5-8. Weliswaar haalde de thuisclub nog op tot 8-8, doch Sport Vereent scoorde het winnende doelpunt (8-9). Een onvolledig Watervliet 5 speelde in Haarlem tegen DSV 2 een zware, doch ver dienstelijke wedstrijd. DSV kwam via 1-1 tot een 3-1 voorsprong, waarna de Velse naren gelijk maakten (3-3). Nadat beide teams nog eenmaal hadden gescoord, kon DSV 2 toch ten slotte de winst in Haarlem houden (5-4). De zanger Willy Alberti en de gooche- den voor vele leden van de Vereniging tot. laar Brockini hebben zaterdag met nog en kele andere artiesten in het Patronaats gebouw aan de Willemsbeekweg in IJmui den door vele leden van de Vereniging tot Behartiging der Belangen van t.b.c.- patiënten in Nederland een prettige ca baretavond verzorgd, een cabaretavond waarvan de opbrengst bestemd was voor het reeds door de naam van de vereniging aangegeven doel. Deze bestemming werd kort voor de pauze nog eens mondeling gemotiveerd door het lid van het hoofd bestuur de heer C. A. Berg uit Amster dam. Het cabaretprogramma bestond uit de gebruikelijke divertissementen, die geheel op een pretentieloos amusement waren in gesteld. Zoals de goochelaar Brockini. die na de pauze blijk gaf ook de kunst van het buikspreken volledig te beheersen. Met behulp van zijn oliike pop „Kareltje" ver zorgde hii een vermakelijke dialoog. Naast de traditionele accordeonvirtuoos hoorde men verder de ..clavioline" bespelen, een meer modern instrument, dat volgens de bespeler met behulp van een zestigtal '•adiolamnen elektronische muziek ten ge hore brengt. Het répertoire bestond onder meer uit succesnummers als het slaven koor en de beroemde serenade van Toselli welke composities nog altijd gretig worden beluisterd, zelfs wanneer zij zoals in dit geval, met weinig muzikaliteit worden uitgevoerd. Het hoogtepunt van deze avond had men echter voor het slot gereserveerd, in de persoon van de populaire Willv Alberti die voor hij ziin mond had geopend, reeds een stormachtige ovatie in ontvangst mocht nemen. Dit enthousiasme nam noo toe na- dat hij met zoetgevooisde keel de schone Marina had bezongen, waarbij het publiek voldoende enthousiasme in reserve had gehouden voor laaiende bijval na „Coma prima". „Piove" en ziin lied over bambina Een alleraardigst intermezzo vormde het ontreden met ziin dochter, die de naam van haar vader kenneliik niet wenst te verloochenen. Geen wonder dat men Willv Alberti niet toestond het toneel te ver laten, alvorens hij nog twee toegiften had gezongen. ARRETDERS TONEFEFONnS De Stichting Arbeiders Toneelfonds te Beverwijk heeft de eerste uitvoering in dit seizoen vastgesteld op woensdag 18 no vember in het Kennemer Theater. De to neelgroep Studio zal dan opvoeren het detectivespel ..De Kluis" (The Mousetrap) van Agatha Christe. Op vrijdag 5 februari van het volgende jaar komt de Stichting Nederlands Kamertoneel „De Speelkamer" naar Beverwijk met „Het zwijgen", drama in drie bedrijven door Roman Brand. Voor de uitvoering in april is nog geen stuk bekend. BROMFIETSER AANGEREDEN Zaterdagavond om ongeveer half twaalf is de Beverwijkse bromfietsbestuurder G. O. op de hoek DorpsstraatStations straat te Castricum aangereden door 'n per sonenauto, bestuurd door J. L. uit Castri cum. G. O. die de Dorpsstraat bereed, reed op de voorrangsweg en nam daarom ook voorrang, maar L. bemerkte de bromfietser niet en reed hem in de flank aan. De man werd over de grond geslingerd en bleef liggen met enkele min of meer zware in wendige kneuzingen. De bestuurder van de personenauto heeft de man naar zijn woing in Beverwijk ver voerd waar hij zich onder doktersbehan deling heeft gesteld. B. en W. van Rotterdam vragen de ge meenteraad 28.000 beschikbaar te stel len ten behoeve var. proeven die de P.T.T. zal gaan nemen met het radio-tele- foniesysteem van de radarloodsdienst voor de Nieuwe Waterweg. Reeds gerui me tijd ontwikkelt de industrie nieuwe toestellen om op korte afstand draadloze verbindingen tot stand te kunnen brengen, welke ontwikkeling ook voor de zee scheepvaart van belang is. Reeds lang wordt daar de behoefte gevoeld een der gelijk toestel op schepen te plaatsen, waardoor het mogelijk zal worden verbin dingen tot stand te brengen tussen sche pen. die elkaar op korte afstand passeren, overleg te plegen met havenautoriteiten bij het naderen van de kust en gesprek ken te voeren met kantoor- of andere adressen aan de wal. In plaats van de thans in gebruik zijnde negen frequenties zal de radarloodsdienst in de naaste toekomst slechts de beschik king hebben over vier kanalen, welke op andere golflengten dan de tegenwoordige zullen werken. Overschakeling op deze fre quenties vraagt een bedrag van ongeveer 415.000. Hiertegenover staan enige niet onbelangrijke besparingen. Met dit nieuwe systeem is tot nu toe evenwel nog weinig ervaring opgedaan. Al vorens hierop over te schakelen zouden B. en W. van Rotterdam dan ook proeven willen doen nemen door de P.T.T., die hiervoor 25.000 ontvangt. Daarbij ligt het in de bedoeling de vier in het ha vengebied gelegen radarposten van nieu we zenders en ontvangers en een inrich ting voor parallelbedrijf te vooi'zien, het geen 3.000 vergt. Bij de politiepost Velsen-Noord zal dezer dagen een commando-wisseling plaats vinden: de huidige commandant, briga dier B. Kamerbeek die twee jaar geleden adjudant A. P. Maas wegens zijn pensio nering opvolgde, zal opnieuw volledig dooi de verkeersbrigade worden aangetrokken. Brigadier Kamerbeek kreeg in 1957 be halve de leiding van de tunnelpolitie ook de leiding van de bezetting van de Noord- velsense politiepost. De nieuwe politiecommissaris, de heer W. Sepp zal de situatie weer in de oude toestand terugbrengen, waarbij de briga dier W. Best postcommandant in Velsen- Noord wordt. De heer Best, die als leer ling-agent zijn loopbaan bij de Velsense politie in Noord is begonnen zal deze week zijn nieuwe functie aanvaarden. In de zondagochtendbijeenkomst van de Gemeenschap Beverwijk van het Huma nistisch Verbond deelde voorzitter A. Sluis mee, dat de Gemeenschap dit jaar tien jaar bestaat. Het ligt in de bedoeling, aldus de heer Sluis, om het komende sei zoen weer door te gaan met de „gespreks groepen", zij het echter waarschijnlijk in gewijzigde vorm, daar de deelneming al licht groter zal zijn als er groepen worden gevormd van ouderen en jongeren. Na tuurlijk gaan de zondagmorgenbijeen komsten ook weer door en ten slotte riep de voorzitter de medewerking in van de leden om de Humanitas Luisterking uit te breiden, daar men meent evenveel recht te hebben op zendtijd als de kerkelijke groepen. Humanitas vraagt maar om vijf tien minuten per week. De heer D. Th. F. d'Angremond, gees telijk adviseur van het Humanistisch Ver bond, belichtte in een boeiende rede dat het praktisch humanisme niet alleen nood zakelijk is, doch dat het bezig is in de gehele wereld opgang te maken. In Amerika zou men zelfs overwegen men sen aan te stellen die in staat zullen wor den gesteld de talrijke verzoeken om in lichtingen uit de verschillende wereldde len in deze landen zelf te behandelen. In bepaalde kringen, aldus de heer d'An gremond, hoort men verkondigen dat het achteruit gaat met de humanistische ge dachte. Hij was van mening dat deze me ning ten sterkste kan worden tegenge sproken en dat uitlatingen uit datzelfde kamp erop wijzen, dat de kerken meer op humanistische grondslag zullen moeten gaan werken, wil men deze met succes in stand houden. Met nadruk wees de spreker erop, dat vele geestelijken, van elk geloof, getuigen meer waardering te hebben voor het werk van het Humanistisch Verbond, doordat deze instelling niet uit is op eigen baat. Scherp veroordeelde hij ook het vroege re optreden van de Vrijdenkers Vereni ging „De Dageraad", waar men het ziele- leed van afgedwaalde geestelijken mis bruikte om er propaganda mee te maken, waarna men hen aan hun lot overliet. Met voorbeelden maakte de heer d'An gremond duidelijk, dat het van het groot ste belang is op welke manier men de mensen benadert. Men moet de mens niet zien als een zondaar die straf verdient, maar als een medemens die geholpen moet worden. VELSEN MAANDAG 28 SEPTEMBER Thalia: „Zij hielden van het leven", 20 uur. Rex: „Come prima". 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. Raadhuis: van 15 tot 17 uur spreekuur wethouder van onderwijs. Dinsdag 29 SEPTEMBER Thalia: „Zij hielden van het leven", 20 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat: van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. Rex: de Nederlandse Comedie met „De Twaalf Gezworenen", 20 uur. BEVERWIJK MAANDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mardi Gras". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ..Het verborgen leven van Walter Mitty". W.B. Theater, 20 uur: Jaarvergadering „De Gieteling". DINSDAG 29 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vuur boven Azië". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Storm loop tegen de Saracenen".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6