Voetbalkansen in het rayon FRANS LIST unie Drie jaar geëist tegen acteur wegens dodelijke aanrijding WEDGWOOD Havenberichten IJmond-agenda Record Beverwijkse veilingen door fantastische zomerprijzen Verdachte zou onder invloed van alcohol auto bestuurd hebben HAARLEMSE RECHTBANK Uitspraken Haarlemse rechtbank een klasse apart nu ook in onderdelen verkrijgbaar bij BREESTR. 40-42 BEVERWIJK Radio DISCO Succes voor Amsterdams Studenten Gabaret Schaakclub „Weenink" Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 4 De rechtbank te Haarlem, gepresideerd door mr. II. J. Ferwerda hield zich bezig met de behandeling van de zaak tegen een 41-jarige toneelspeler regisseur uit Den Haag, verdacht wordt op 26 mei „hoogst roekeloos en onvoorzichtig" over de Kudelstaartseweg in Aalsmeer te hebben gereden waarbij hy onder invloed van sterke drank verkeerd zou hebben. Hij zou daarby met zyn wagen geheel op de voor hem linkerzijde van die weg zijn gekomen ten gevolge waarvan hy in botsing kwam met een hem tegemoetkomende wielrijdster. Deze wielrydster, de 40-jarige mevrouw H. M. van 't Schip-Van der Laan, moeder van vier kinderen, werd by het ongeluk zo ernstig gewond, dat zij onmiddellijk overleed. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had niet minder dan twaalf getuigen opgeroepen, die door mr. Ferwerda in een snel tempo werden gehoord. Na deze verhoren hield de officier van Justitie zijn requisitoir, aan het slot waarvan hy het tenlastegelegde bewezen achtte en een gevangenisstraf voor de tijd van drie jaar met aftrek van voorarrest eiste en de ontzegging van het recht om motorvoertuigen te besturen voor de tyd van vyf jaar. De president van de rechtbank begon de behandeling in aanwezigheid van een stampvolle publieke tribune, een klas van de politieschool te Haarlem, enkele advo caten en een tiental journalisten met het verhoor van een viertal politiefunctiona rissen, die onmiddellijk na het ongeval, des middags omstreeks half drie, op de Kudelstaartseweg aanwezig waren. Een 45-jarige wachtmeester van de rijkspolitie vertelde dat de auto zeer ernstig bescha digd was, kennelijk over de weg had ge slingerd en dat de vrouw onmiddellijk dood geweest moest zijn. „De verdachte maakte een verdwaasde indruk" .aldus deze getuige, „hy had alco hol gebruikt, dat kon ik buiten op een meter afstand duidelijk ruiken. Hy wilde geen bloedproef laten nemen, omdat een vriend gezegd zou hebben, dat men zoiets nooit moest toestaan". De verdachte reageerde daarop met de opmerking, dat hij gedacht had beter te kunnen weigeren omdat hij gejaagd en nerveus was geweest en omdat hij dacht dat daardoor het alcoholpercentage in het bloed hoger zou zijn dan normaal. „Wist u dat u een vrouw had aange reden?", vroeg de president. „Neen, ik weet nog, dat ik merkte, dat iets de weg overstak. Ik dacht dat het een wielrijder was. Daarna herinner ik me niets meer". Wel gaf de acteur op een vraag van mr. Ferwerda toe, dat hij kort voor het on geluk een aantal glazen sherry gedronken had. „Drie of vier, geloof ik. Maar ik was beslist niet onder invloed". De volgende getuige, een 44-jarige wachtmeester eerste klasse, bevestigde, dat de verdachte naar alcohol geroken had, zelfs des avonds om acht uur nog. „Hij liep normaal, hij sloeg geen wartaal uit. Maar het vertrek, waarin hij in het politiebureau gezeten heeft was later be zwangerd door een dranklucht". Een 53-jarige adjudant was echter van oordeel, dat de verdachte met een dikke tong gesproken had en ook hij verklaarde pertinent, dat er in de ruimte waar de ac teur enkele uren had gezeten een zware dranklucht hing. Een 47-jarige opperwachtmeester deelde voorts mee, dat hij de indruk had gehad, dat de verdachte tijdens" zijn verblijf in hèt lokaal geslapen had. De verdediger, mr. L. P. van der Does, reageerde echter fel door te vragen hoe de getuige dit zo stellig wist. „Hij lag met zijn hoofd op zijn armen en hij schrok toen ik zijn naam noemde", aldus de opperwachtmeester. „Schrok hij op, of schrok hij wakker?", wilde de verdediger weten. „Dat weet ik niet meer", aldus getuige. Hierna verschenen achter elkaar twee automobilisten voor het getuigenhekje, die beiden verklaarden, dat de acteur bijzon der hard gereden had en twee straten makers vertelden later, dat zij voor het ongeluk de wagen van de verdachte had den zien slingeren en vervolgens eerst tegen een lantaarnpaal en daarna tegen de wielrijdster hadden zien oprijden. Een automobilist uit Gouda, die de ac teur even voor het ongeluk was tegenge komen zei: „Hij reed veel te hard. Ik dacht er gaat iets gebeuren en toen ik in mijn achteruitkijkspiegel keek zag ik de wagen helemaal links van de weg rijden. Hij moet toen al tegen de lantaarnpaal zijn opge reden". De volgende getuige, een 41-jarige café houder uit Wassenaar, verklaarde, dat de acteur in zijn café tussen ongeveer kwart voor één 's middags en half twee vier a vijf glazen sherry had gedronken. „We hebben een beetje gepraat over allerhande zaken, ja ook over de privémoeilijkheden van de verdachte. Ja, hij zag er tegenop om naar Aalsmeer te gaan. Nee, dronken was hij zeker niet. Omstreeks half twee is hij bij mij weggegaan". De echtgenote van de caféhouder her innerde zich niet meer dat zij tegenover de politie een dag na het ongeluk gezegd had, dat de acteur toen hij binnenkwam niet brandschoon was. „Dat heb ik niet kunnen verklaren", zei zij nu voor de rechtbank, „ik kende de acteur niet. Nee, ik heb ook niet gezegd, dat hij voorzichtig moest zijn als hij nog naar Aalsmeer wilde". Als getuige a decharge trad op een 58- jarige toneelspeler uit Amsterdam, die op enkele vragen van de verdediger mede deelde, dat hij zes maanden met de ver dachte had samengewerkt en dat hij er van overtuigd was, dat de acteur van eind oktober 1958 tot de dag van het ongeluk bijzonder hard gewerkt heeft. „Ik begriir niet hoe iemand zoiets opgebracht kan hebben", aldus de getuige.. „Hij trad her haaldelijk op voor de televisie, speelde hoofdrollen in stukken van ons gezelschap, regisseerde en kwam herhaaldelijk in hoorspelen voor de radio. Nee, van drank misbruik heb ik nooit iets gemerkt". „Het was misdadig", zei mr. Van der Does en hij overhandigde de president en de officier van Justitie twee lange lijsten met t.-v.-stukken en hoorspelen waarin de acteur naast, zijn normale werk op de Planken soms 's middags en 's avonds had meegewerkt. De directeur van het toneelgezelschap waaraan de verdachte was verbonden gaf ook toe, dat de verdachte bijzender hard werkte. „Ik heb nooit gemerkt, dat hii dronk, juist tiidens vergaderingen, als wel eens iets geschonken werd, bedankte hij altijd". De president hield zich vervolgens bezig met het verhoor van de verdachte, wie hij vooral voorhield, dat de door de ac teur opgegeven tijden naar zijn mening niet klopten. „In de ochtend reed u van Aalsmeer naar Wassenaar in nog geen drie kwartier, 's Middags deed u er vijf kwartier over. Waar bent u in die tus sentijd geweest?" „Ik ben regelrecht van Wassenaar naar Aalsmeer gereden. Ik ging niet zo hard en ik heb onderweg oponthoud gehad toen ergens een weg opgebroken was". Op dat moment mengden twee getuigen zich in het verhoor, van wie de caféhou der verklaarde, dat de acteur naar zijn auto had moeten lopen en waarschijnlijk later dan half twee op weg gegaan was en een oliehandelaar, die de president ver zekerde, dat het ongeluk beslist niet later dan half drie was gebeurd. De acteur verklaarde aan het einde van het verhoor, dat hij weliswaar enige gla zen sherry had gedronken, maar dat hii bepaald niet onder invloed was geweest. De dranklucht verklaarde hij met de op merking, dat hij uren na het gebruik van alcohol nog zeer sterk naar drank ruikt. Requisitoir De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, begon zijn requisi toir met het uiten van zijn medeleven aan het adres van de nabestaanden van het slachtoffer. Bovendien meende hij, dat men medelijden moest hebben met de ver dachte, die zijn hele leven herinnerd zal worden aan het feit, dat hij schuldig is geweest aan de dood van een medemens. De officier meende, dat het ongeluk aan de grote schuld van de verdachte was te wijten, die als een waanzinnige met zijn grote auto over een smalle weg zou heb ben gereden. Na het ongeluk is de acteur, in een -paniekstemming geraakt. Hij is als een waanzinnige doorgereden en kwam pas na eerst nog een boom te hebben geramd tot .stilstand. Niemand heeft iets van de door de verdachte ge noemde overstekende wielrijdster gezien. Ik ben Van oordeel, dat de acteur bepaald onder invloed van de alcohol was. zelfs vijf glazen sherry waren veel te veel". Mr. Van der Valk Bouman wilde welis waar aannemen, dat de verdachte het af gelopen jaar bijzonder hard gewerkt heeft, maar dat was, aldus de officier, ook een mogelijkheid om zijn drankzucht in te tomen. Wellicht was hij, zo meende spreker, juist door dit harde wei-ken en de grote vermoeidheid sneller onder in vloed van sterkedrank geraakt, dan in normale omstandigheden. Mr. Van der Valk Bouman was ten slotte van oordeel, dat het medelijden met de verdachte geen aanleiding kon zijn om een milde straf te vragen en hij kwam daar na tot de ir. de aanhef genoemde eis. De raadsman, mr. L. P. van der Does uit Amsterdam, meende dat als zijn cliënt niet in staat is geweest auto te rijden, dit niet het gevolg was van drankgebruik, maar van oververmoeidheid. Als verdach te inderdaad vijf glazen sherry heeft ge dronken, kan het alcoholgehalte in het bloed niet hoger zijn geweest dan 0,6 of 0,7 pro mille. Pas bij 1.05 wordt men niet in staat geacht te rijden. Pleiter citeerde uit een rapport van de zenuwarts Hartsui ker, dat verdachte lichamelijk en geeste lijk niet in goede conditie was en dat het gebruik van drank wellicht zijn oneven wichtigheid heeft verergerd. Mr. Van der Does meende dat het pri mair ten laste gelegde bewezen is, maar niet het onder zodanige invloed verkeren dat verdachte geen auto kon rijden. Hier is sprake van heel andere oorzaken. „Drie jaar gevangenisstraf vind ik even afgrijselijk en verschrikkelijk als het on geval. Mijn cliënt heeft zich aansprake lijk gesteld voor de schade in het getrof fen gezin. Daarom is hij er veel meer mee gebaat, als hij zo spoedig mogelijk aan het werk kan gaan om zijn verplichtingen na te komen. De verzekeringsmaatschap pij beweert tegenover het gezin geen ver plichting te hebben. Als mijn cliënt drie jaar en zelfs veel korter uit de toneelwe reld verdwijnt, is zijn carrière gebroken," aldus de raadsman. In zijn laatste woord zei verdachte, dat hij het getroffen gezin volledig zal steu nen. „Ik heb de volle waarheid gespro ken. meneer de president, ik heb niet meer gedronken dan ik u zeg. Mijn schuld gevoel tegenover deze familie is mijn zwaarste straf." De rechtbank bepaalde de uitspraak op donderdag 22 oktober om half tien. Advertentie Voor de fijne Heren- en Juniorenkleding KLOOSTERSTRAAT 35 BEVERWIJK Veranderingen GRATIS op eigen atelier De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 21-jarige Haarlemse hulpstraten maker wegens diefstal van een fiets en een auto, het niet voldoen aan het stopte ken van twee Haarlemse politiemannen en poging tot doodslag op een hunner, ver oordeeld tot tweeëneenhalf jaar gevan genisstraf, door te brengen in een inrich ting voor jongelieden. Tegen hem was twee jaar jeugdgevangenis geëist. Een 23- jarige Haarlemse opperman die met de stratenmaker was meegereden, werd we gens diefstal van de fiets veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier onvoorwaardelijk met aftrek en de overige vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het medisch maatschappelijk consultatiebureau voor alcoholisme. De eis luidde twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het consultatie bureau. De rechtbank veroordeelde een 25-jari- ge Beverwijkse los arbeider, die in zijn woonplaats uit een pakhuis een vracht auto zou hebben gestolen, wegens diefstal van olie en benzine tot acht maanden ge vangenisstraf, waarvan vier onvoorwaar delijk met aftrek en vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het consultatiebureau voor alcoholisme. Te gen hem was een jaar gevangenisstraf ge- eist. De rechtbank achtte de diefstal van de vrachtauto niet bewezen. Een 47-jarige directeur uit Sassenheim die op 16 juli op de Velsertunnelweg on der invloed zijn auto bestuurde, werd veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De eis luidde een maand ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging. De i-echtbank veroordeelde een 33-jari- ge Haarlemse lasser, wie het verhande len van vijf gestolen bromfietsen ten las te is gelegd, tot ti~n maanden gevange nisstraf, waarvan zeven onvoorwaardelijk met aftrek en de overige drie voorwaar delijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de protestants-christelijke reclasse ring. In totaal ging het om 21 of 23 bromfiet sen. De officier van Justitie had 12 maan den gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk, met aftrek, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering geëist. Een 21-jarige Haarlemse slager, die op 30 mei een voetgangster op de door knipperbollen beschermde oversteek plaats aan de Rijksstraatweg bij de Van Egmondstraat in Haarlem-Noord omver reed, werd veroordeeld tot 100 of 20 da gen en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Geëist was een week hech tenis en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Advertentie Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Castor van Rotterdam; Mogilev, Ventspils; Dorine, Xpila; Swift, Londen; Rokin, Haukipudas; Meidoornsin gel, Swansea; Nieuwe Waterweg, Londen; Hon- testroom, Londen; Albert, Willem, Par; Congo- kust, Hamburg; Bodil Schmidt, Plymouth; Elle- woutsdijk, Skoghall; Duurt, Hamburg, bijlegger IJmuiden; Adolf Bratt, Gothenburg, Papierfabriek Velsen; Fiducia, Hamburg, laden Binnenhaven Hoogovens; Westland, Salvador; Onega, Onega, hout voor Zaandam; Birte Hugo Stinnes, Marma- goa, erts voor Hoogovens; Anna S, Vlaardingen, laden Hoogovens. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Havelland van Antwerpen; Yewforest, Rotterdam; Antilope, Rotterd.; Vega, Mantyluoto; Lingestroom, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Otto naar Hamburg; Sylt, Brechton; Margaretha Honold, Pepel; Trolla, Detroit; Christel, Gothenburg, rijst van Wormerveer; Esso Emden, Hamburg: Argo. Bohus, zout van IJmuiden;Gratia, Sluiskil, ledig van Zaandam; Twenthe, Dublin, kunstmest van IJmuiden; Juno, Helsinki; Kennemerland. Las Palmas; Spora, Felixtowe; Camroux 3, Kingslyn, kunstmest: Carl Clausen, Swincousie, bevroren vis: Burgwal, Hamburg: Adrastis, Hamburg; Succes. Colchester, kunstmest; Barken, Bohus. zout; Rien Teekman. Antwerpen; Neckar. Helsin- ki;Margaretha Nibbe, Delfzijl: Borre, Lübeck; Strabo, Bilbao; Titus, Mena Al Ahmadi; Bab T. Delfzijl; Grebbestroom, Liverpool: Zaanstroom. Londen; Henriette B, Londen, walsmateriaal van IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Leopard naar Antwerpen; Rijnkerk, Las Palmas; Marietta No- mikos, Tuapse; Sielwall, Bremen; Bermuda, Great Yarmouth, kunstmest van IJmuiden; IJssel. Rotterdam; Odin, Pepel. van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Ams erdam is gegaan Advertentie Wie niet toveren kan moet sparen STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Vrywel alle lagere voetbalclubs uit ons rayon komen zondag weer in het veld en bedreigen de voortekenen niet, dan is de kans groot, dat verscheidene onzer ver enigingen het verre van gemakkelijk zul len krijgen. We denken daarby vooral aan De Kennemers, VVB, Beverwijk en Terras vogels. Om maar met De Kennemers te begin nen: De roodzwarten gaan op bezoek bij Purmersteyn, de club. die na drie wed strijden nog geen enkel verliespunt heeft behoeven te noteren. We hebben dan ook zo'n vermoeden, dat Lejeune en zijn man nen met lege handen naar de aardbeien- stad terugkeren. VVB zal het in Hoorn tegen Hollandia al evenmin gemakkelijk krijgen, want de voetballers uit de Coenstad hebben zich na hun onfortuinlijke start tegen HBC in hun laatste twee wedstrijden aardig ge rehabiliteerd. Toch geloven we wel, dat de VVB'ers niet beide punten in Hoornse handen zullen achterlaten. DEM speelt in Heemstede tegen HBC. Advertentie PLATENSPELERS en VERSTERKERS PLEIN 1945 No. 4 TELEFOON 6561 GRAMMOFOONPLATEN Het is de afdeling Velsen van het Insti tuut voor Arbeiders Ontwikkeling gelukt het Amsterdams Studenten Cabaret voor een avond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te laten optreden, wel ke voorstelling was bedoeld als opening van het winterseizoen. Een ongetwijfeld gelukkig besluit dat niet alleen getuigde van een heldere kijk op hetgeen thans in de amusementswereld in het middelpunt der belangstelling staat, maar ook van een zekere durf om de leden eens een pro gramma voor te zetten, dat wel sterk af wijkt van hetgeen gewoonlijk op dit ge bied wordt geboden. Vandaar dat een der gelijk initiatief een vollere zaal had ver diend dan de enkele tientallen toeschou wers, die woensdagavond van dit spran kelende cabaret getuige zijn geweest. Dit groepje van zeven Amsterdamse stu denten drie dames en vier heren bleek heel wat in zijn mars te hebben en ik weet niet wat de meeste bewondering verdient, hun buitengewoon originele teksten of de moderne stijl, waarin dit programma voor het voetlicht wordt gebracht. Het omvat ongeveer dertig nummers, die met vaart werden gebracht. Weinig is bij de samen stelling van het programma aan de aan dacht der tekstschrijvers ontsnapt. Bijzonder geestig was de zogenaamde folkloristische dans en het zotte zangkoor in „Vogelkijn". Zoals het behoort had het ensemble voor het slotnummer een cli max gereserveerd: „Geen tijd, geen geld", fris en origineel van opvatting en tekst en in hoogst moderne stijl in scène gezet. De verschillende nummers werden niet aangekondigd, zodat het publiek de we tenschap bleef onthouden wie van de me despelenden wie was. Alleen het program ma vermeldde de namen, en de prestaties van de leden waren van dien aard, dat zij ook in het openbaar dienen te worden ge noemd. Welnu het waren Henny d'An- cona, Joke Butselaar, Helga Louman, Jan Kroppen, Jan Langeveen, Han Reiziger en Bram Ross, die aan het slot een ovatie in ontvangst mochten nemen zo groot dat het leek alsof de zaal toch was uitverkocht. J. v. D. De Heemstedenaren hebben na drie wed strijden nog maar twee winstpunten, doch als we bedenken, dat twee ontmoetingen slechts met één-nul werden verloren, dan komt het ons voor, dat de blauwwitten maar niet op de volle buit moeten rekenen! In Castricum speelt Vitesse tegen WFC. Hier geven we de thuisclub de meeste kans op de overwinning, want tot dusverre hebben we uit de door de Wormerveerders geleverde prestaties helemaal niet de in druk gekregen, dat ze over een sterke ploeg beschikken. Beverwijk naar DTS Beverwijk, dat zich na een zwak begin tegen Velsen aardig heeft hersteld, bezoekt zondag koploper DTS. Deze Noordhollan ders hebben na drie wedstrijden nog geen enkel verliespunt, zodat Beverwijk onge twijfeld op sterke tegenstand zal stuiten en, zo menen we, met een gelijk spel dik tevreden zal mogen zijn. Veel spanning verwachten we bij Wijk aan ZeeVelsen, niet omdat beide clubs tot dusver zo bijzonder goed uit de noek zijn gekomen, maar wel, omdat .span ning" altijd een kenmerk van de ontmoe tingen tussen deze clubs is geweest. Het vorige seizoen liet Wijk aan Zee zich op eigen terrein door de Velsenaren in de luren leggen, maar thans verwachten we, dat de badmensen het in ieder geval op een gelijk spel zullen aansturen. CSV, zo goed begonnen, liet in haar laatste wedstrijd tegen Egmondia twee lelijke steken vallen. Verwacht mag wor den, dat de Castricummers zullen trachten zich tegen ZAP te rehabiliteren, maar dat zal hun nog niet eens meevallen. We ver wachten een gelijk spel. ADO speelt thuis tegen Alcmaria Victrix. De Heemskerkers hebben uit drie wed strijden slechts één winstpunt weten te distilleren, zodat we Alcmaria als winnaar „tippen", hoewelje kunt niet weten: In hun laatste wedstrijd tegen de Alk- maarse Boys toonden de Heemskerkers zich al weer van een betere zijde dan in de twee voorafgaande ontmoetingen. In 4 C: KinheimTerras vogels In 4 C is KinheimTerrasvogels, uit hoofde van het plaatselijke karakter, dat deze ontmoeting draagt, zeker niet van belang ontbloot. Op de ranglijst is het verschil nogal groot, want terwijl de Sant poorters nog op hun eerste winstpunt wachten, trapten de Kinheimers er reeds vijf bij elkaar. Wij houden het daarom ook op de thuisclub! Waterloo moet het, evenals Terras"o- gels, nog steeds zonder winstpunten doen en daarom is het maar goed, dat ze zon dag eens een club tegenover zich krijgen, namelijk GVO, die ook niet tot de sterk ste behoort. Er zit allicht voor de IJmui- denaren een gelijk spel in. Opstellingen KinheimTcrrasvogels. De Vogels ko men uit met Boeser; Van der Scheur en Van Gelder; Timmer, Disselköter en Va der; Nieuweweg, Cardol, Thoolen, Bos en Rijke. BeverwijkDTS. De thuisclub komt als volgt uit: Raap; Wolterman en Loriee: Riekerk, Minneboo en Van der Pas; Springers, Gerrits, Waanders. Ketting en Van Oost. Wijk aan ZeeVelsen. De bezoekers komen als volgt uit: Kaasenbrood; Van Bugnum en Van Kaam; Spanjaard. Bak- kum en Hijnen; Wittebrood. Hoogzaad Van den Pieterman. Graman en Schoorl De Kennemers: Dijcks; Lejeune en Huisman; Tervoort. Horeman en Ver hagen; Van den Outenaar, Kops, Zwanen burg, Van der Sluis en Mosk. DEM: Aardenburg; Spanjaard en Van Buggenum; Goderie, Klous en Niesten: Th. v. d. Lieshout, Zonjee. C. van Lieshout, Beentjes en Noordermeer. In de onderlinge competitie van de Be verwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald. Afdeling 1: BurgerhoutKoomen re mise; StetBurgerhout 10; v. 't Hoff Gigengack remise; De KoterWortel re mise; HertogSlings 01. Afdeling 2: Nij- manDuinmeyer afg.; Meyerv. d. Sluis 01; Beekhovenv. d. Does remise; Ver duitNijkamp afg. Afdeling 3: Zweers MeyerBoer 10; PhilipsOostendorp 01; De JongSmit 1—0; Mallienv. d. Veen 10. Afdeling 4: FranckJoor 01; VoorenColthof 10; Jansenv. d. Put ten afg.; BeltermanA. v. d. Kommer 10. Jeugdafdeling: HollenbergL. v. d. Kommer 10; R. v. d. BovenkampJ. Noorderman 01; C. BregonjeP. Jonker 01; JongejanNatte 01; v. Vlissingen Kr. Joor 10; KeyzerSchoenmaker 01. Advertentie Slijterij en Wijnhandel Lange Nieuw- straat 447 Telefoon 7281 VELSEN—IJMUIDEN VRIJDAG 9 OKTOBER Thalia, 20 uur „Dodende liefde". Rex, 20 uur „Het complot der 39 stap pen". Rex, 13.30 uur Voorstelling van Scapino voor schooljeugd. Raadhuis, 1112 uur Spreekuur wethou der van financiën. ZATERDAG 10 OKTOBER Thalia, 7 en 9.15 uur „Dodende liefde". Rex, 20 uur „Het complot der 39 stap pen". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur Hooger Gheest Ghesellen met „Ik zou zo graag". Abelenstraat 1, 20 uur Contactavond „De Martinitoren". Garage Van Oosten, Vechtstraat, 14 uur. Hondenparade dierenbescherming. BEVERWIJK VRIJDAG 9 OKTOBER Kennemcr Theater, 19 en 21.15 uur: „De spion met twee gezichten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De In dische graftempel". W.B. Theater, 20 uur: „Caravaan" Kennemer Theater, 20 uur: Jongeren Zang en Vriendschap. Operette-avond. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". ZATERDAG 10 OKTOBER Bioscopen: Als vrijdag. Kennemer Theater. 20 uur: Toneelavond „Oefening Baart Kunst". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Loving you". Zondagmiddag 14.30 uur: „Het laatste vuurgevecht" IJMUIDEN Artsen: M. J. C. van RijFlury, Gra- hamstraat 202, tel. 7500; D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen-Zuid, tel. 4340. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; Mejuffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, telefoon 02560 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504; Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstraat, Plein 1940-45, Velsen-Zuid, Velsen-Noord; Zuster C. Nap, Rembrandtslaan 5, telef. 6195,.ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zee weg: Zuster K. Langejan. Brederood- scheweg 106. Santpoort, tel. K 2560-7477, Driehuis, Santpoort-dorp en Santpoort station. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van zondagmor gen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, telefoon 4234. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 02512266. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: Wijkverple ging: Zuster Verstegeren. Laan v. Ka- naan 107, Beverwijk, telefoon 4409. Kraamverpleging: Zuster De Ruyter, Laan v. Kanaan 107, telefoon 4409. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: H. Wieringa, Schelgeest 31, telefoon 2289. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Zuster Boots, Kon. Julianastraat 14. tel. 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Bur gemeester Lommenstraat 6, tel. 2500, is dagelijks van 8 tot 6 uur, en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Advertentie Onze Master.... collectie kostuums is er een die gezien mag worden. 100 wollen kamgaren in moderne en exclusieve dessins. Slank gesneden, luxe afwerking Kostuums in prach tige herfst-tinten. Ital. en Eng. import- stoffen v.a. 96.- Marktplein - L. Nieuwstr. Telefoon 4206 Het begint er naar uit te zien dat de Beverwijkse veilingen een recordomzet gaan maken, want als men de totaalomzet der drie Beverwijkse veilingen tot en met 30 september ziet, dan ligt deze nu al ruim een miljoen gulden hoger dan die in dezelfde periode van 1958; precies is dit bedrag 1.217.050,72. Het zijn vooral de fantastische prijzen van de groente die in de afgelopen zomer zyn betaald, welke de grote achterstand van het aardbeienseizoen niet alleen hebben weggewerkt, maar voor een ruime voorsprong hebben gezorgd, terwijl ook de bloemenveiling haar omzet met ruim een ton vooruit zag gaan, vergeleken bij vorig jaar. Aan de drie veilingen werd tot en met eind september voor een bedrag van 5.675.247,91 geveild; de totaalomzet van het jaar 1958 was 5.360.152,80. In het recordjaar 1957 werd voor 6.231.804,18 geveild. De veiling Kennemerland spant wel de kroon, want aan deze veiling werd voor ruim een miljoen gulden aan groenten meer geveild dan in 1958. Wanneer men van deze veiling de gespecificeerde cijfers in beschouwing neemt, dan springen de grote verschillen direct in het oog: in 1958 824.982 kisten groente voor een bedrag van 1.955.428,41; in 1959 991.842 kisten voor een bedrag van 2.978.445,09. Er werden dus 166.860 kisten met groen ten meer geveild en de opbrengst was 1.023.016,68 meer. Met de opbrengst van de aardbeien werd aan deze veiling als volgt geveild: in 1958 f 639.342,71 aardbeien en f 1.955.428,41 groen ten. Een totaal dus van 2.594,771,12. In 1959: 552.865,12 aardbeien en 2.978.445,09 groenten. Aldus totaal 3.531.310,21. Dit is dus de omzet tot en met 30 september. De grote achterstand van de aardbeien is hier te niet gedaan en men veilde nu voor 936.539,09 meer. Aan de BET-veiling is tot nu toe de om zet f 917.000, tegen 747.000 in 1958; er werd dus voor 170.000 meer geveild. Ook hier hebben de groenten de achterstand bij de aardbeien te niet gedaan en men mag aannemen dat de groenten dit jaar een goede 200.000 meer opbrengen dan vorig jaar. Aan de bloemenveiling passeerde men al in juli het miljoen. Er werd voor 1.226.937 geveild, tegen 1.16.426.07 in de periode januariseptember 1958; er is hier dus voor 110.511,63 meer omge zet. Men heeft nu nog een drie maanden voor de boeg en de veilingen hopen dat de aan voeren en prijzen goed blijven om uitein delijk een duidelijke recordomzet te kun nen boeken. In het veilinggebouw het Centrum te Beverwijk waren de leden van de bloe menveiling het Centrum gisteravond voor een buitengewone vergadering bijeenge roepen. Het enige agendapunt vormde een bespreking over de uitbreiding der teelt vergunning voor de bloemisterij. De voor zitter, de heer B. J. Hilbers bracht naar voren, dat zolang er teeltvergunningen zijn, deze kwestie altijd door de betrokken besturen uitvoerig werden besproken. Maar nu staan de zaken anders, want er is een deel der kwekers die een grote uit breiding voorstaan en er zijn er ook die dit via de geleidelijke weg willen doen. Hierover zal op 15 oktober in Utrecht een landelijke vergadering worden gehouden van de groep Bloemistery. De kwekers uit het Westland willen tien percent uitbrei den, dit in verband met de komende Euro- markt, waarby men ziet dat de kwekers in de andere Europese landen zonder vergun ningen telen, zodat men een geduchte con currentie krijgt. Het hoofdbestuur adviseerde om te ko men tot vijf percent uitbreiding en het teeltrecht aan jonge kwekers te blijven geven. Na een breedvoerige discussie be sloten de aanwezigen om het voorstel van het bestuur te steunen en zich, via de ge leidelijke weg, aan een uitbreiding van vijf percent te houden. Er kwam voorts nog ter sprake de teeltvergunning voor rolkassen. Deze kwe kers zijn voor bun bloemisterijprodukten aan twee vergunningen gebonden: men moet een vergunning nebben voor de bloe men die in de kassen staan, maar ook een voor die bloemen waar straks de kas op gerold wordt. Men wil proberen gedaan te krijgen dat deze produkten slechts door één vergunning gedekt mogen worden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7