De IJmond-gemeenten zullen vechten voor twee lycea Lijsten Schilderijen 't Klassetapijt LENKALUX f 20.50 Sleepboot „Zeeland" op weg naar brandend schip in Pacific Havenberichten Foto van Veldhuizen P. Roozenburg verovert de leiding in het D.C.IJ.-toernooi Culturele Agenda voor Velsen en omgeving IJmond-agenda Groenten blijven duur ook al is aanvoer op veilingen groot Sportief-reserves verslaan VKD 2 Onderhoud Adviescollege met de minister Eindelijk het tapijt MET GARANTIE art ist ie K foto (dlMdLJ kin o Vrijblijvend DEMONSTRATIE Fa. DE VILDER Bloemen goedkoper Een ding is zeker doet rt Beter Zeeschip wordt in Wormer gesloopt Stormvogels Modieuze brillen P.v.d.A. behandelde congresvoorstellen Uitgevaren visserij vaartuigen ZATERDAG 10 OKTOBER 1959 Al mag dan de samenwerking tussen de drie IJmond-gemeenten in vele opzichten te wensen overlaten, ten aanzien van het voortgezet hoger en middel baar onderwijs, hebben de drie gemeenten door middel van het IJmond-advies- college blijk gegeven van saamhorigheid. Het adviescollege heeft zich namelijk bezonnen op de zeer onbevredigende situatie waarin het openbaar voortgezet hoger en middelbaar onderwijs in de IJmond zich bevindt en is zo meldden wij vrijdag reeds tot de conclusie gekomen, dat hierin dringend verbetering moet worden gebracht. In een brief heeft dit adviescollege zich tot de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gewend en het probleem uiteengezet en bovendien de wensen kenbaar gemaakt in het belang van het betreffende onderwijs in de IJmond-gemeenten. De wens is zowel in Beverwijk als in Velsen een lyceum te stichten. Welke zijn de moeilijkheden, die het voortgezet hoger en middelbaar onderwijs in de IJmond omhullen? Het lyceumon- derwijs in ons land heeft een grote vlucht genomen. Het aantal leerlingen neemt toe en overtreft nu reeds dat der gymnasia met honderd percent. Zo is de druk op de lycea te Haarlem en Bloemendaal sterk toegenomen en er is dan ook sprake van overbelasting. Uit de gemeente Velsen volgden, volgens een telling in september jongstleden, 205 leerlingen openbare en neutrale vhmo-scholen in Haarlem en Bloemendaal. De leerlingen moeten op en neer reizen en dat is niet alleen een voor de ouders vaak kostbare geschiedenis, maar de scho lieren zelf verliezen tijd, die zij in trein bus of op de fiets doorbrengen. Uit onder wijskundig oogpunt, zo zeggen B. en W. van Velsen, is de afwezigheid van een ly ceum te beschouwen als een ernstige leemte. Een bijkomstige omstandigheid is, dat deze gemeente met ingang van dit jaar, de toekenning van extra vergoedin gen in verband met het bezoeken van leer lingen uit Velsen van vhmo-scholen in an dere gemeenten, heeft beëindigd. Samenvoeging De mogelijkheid om in Velsen een ly ceum te stichten wordt begunstigd door de omstandigheid dat er een gemeentelijk gymnasium is, waardoor dit schooltype omgevormd kan worden tot het lyseum- type. Daartegenover staat, dat in deze maatregelen te betrekken middelbare school, de R.H.B.S., wellicht moeilijk bij Advertentie Wij introduceren Ongeëvenaard mooi 6 modetinten Nieuw in alle opzichten Voordelige breedte van 120 cm per m2 MARKTPLEIN VELSEN—IJM UI DEN ZATERDAG 10 OKTOBER Thalia, 19 en 21.30 uur: „Dodende liefde". Rex, 20 uur: „Het complot der 39 stap pen". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: „Ik zou zo graag" door Hooger Geest Ghesellen. Abelenstraat 1, 20 uur: Contactavond De Martinitoren. Garage Van Oosten, Vechtstraat, 14 uur: Hondenparade. ZONDAG 11 OKTOBER Thalia, 15 uur „Robin Hood van de Prai rie", 20 uur: „Dodende Liefde". Rex, 15 uur: „Vera Cruz", 20 uur: „Het complot der 39 stappen". Walsers-Oost, 25 uur: Expositie pastel en houtskooltekeningen van Zanna. MAANDAG 12 OKTOBER Thalia, 20 uur: „Dodende liefde". Rex, 20 uur: „Het complot der 39 stap pen". Cultureel Centrum, 20 uur: Dokter Van Leusen voor het Nut over „De geestelijke achtergrond van het ziek zijn". BEVERWIJK ZATERDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De spion met twee gezichten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De In dische graftempel". W.B. Theater, 20 uur: „Caravaan". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Oefening Baart Kunst". ZONDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „De redder van fort Shelton"; 16.30 19 en 21.15 uur: „De spion met twee gezichten". Luxor Theater, 14.30 uur: „De wet van de Prairie"; 16.30. 19 en 21.15 uur: „De Indische graftempel". W.B. Theater, 14.30 uur: „Ik vecht voor geld"; 16.30 en 20 uur: „De dag der ver gelding". IAANDAG 12 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De spion met twee gezichten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De In dische graftempel". W.B. Theater, 20 uur: „De dag der ver gelding". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Loving You"; zondagmiddag 14.30 uur: „Het laatste vuurgevecht". het lyceum is te trekken, juist omdat het een rijksinstelling is. De procedure zal wel zoveel tijd in beslag nemen, aldus B. en W., dat zij zich met zorg afvragen of de opzet, om deze reorganisatie met in gang van het nieuwe schooljaar 1960 door te voeren, dan mogelijk zal zijn. Zoals men in ons blad van vrijdag heeft kunnen lezen, stelt het college B. en W. voor het gymnasium „Felisenum" sa men te voegen met de RHBS tot een ge meentelijk lyceum, met eventueel daar aan verbonden een middelbare meisjes school. Een ander voordeel van het stich ten van een gemeentelijk lyceum, waarop wij hierboven nog niet hebben gewezen is, dat een combinatie van gymnasium-HBS grotere mogelijkheden biedt voor het aan trekken van leerkrachten. De ouders wordt tenslotte meer schoolkeuze voor hun kin deren geboden. Het college B. en W. stelt de raad ook voor Beverwijk te steunen in het verlangen aldaar eveneens een ge meentelijk lyceum te stichten. Waarmee de gewenste reorganisatie van het voort gezet hoger en middelbaar onderwijs een IJmond-aangelegenheid is geworden. Behoefte In de gemeente aan gene zijde van het Noordzeekanaal namelijk doet zich de be hoefte aan een lyceum sterk gevoelen. Ruim 150 leerlingen uit Beverwijk be zochten in het vorige jaar v.h.m.o.-scholen in Velsen, Bloemendaal en Haarlem. Ook hier is de afstand leerling-school te groot. Nog ruim 75 leerlingen uit andere ge meenten boven het Noordzeekanaal be zochten in dat jaar de R.H.B.S. te Velsen (inclusief de dependance aan de Warande te Beverwijk). In het voorstel, dat B. en W. van Beverwijk aan de raa d doen, spreken zij de verwachting uit, dat wan neer er een gemeentelijk lyceum zou zijn, deze bezocht zou worden door tenminste 250 leerlingen. Ook uit de conclusie van een door het Nederlands Economisch Instituut in juli '57 ingesteld onderzoek naar de te ver wachten belangstelling voor het voortgezet hoger en middelbaar onderwijs in de IJmond-Noord, blijkt de urgentie van een school voor v.h.m.o. De dependance van de R.H.B.S. voorziet niet meer in de be hoefte, ook al zou het aantal lokalen wor den verdubbeld. Volgens het college zou de te stichten school indien de voorbereiding geen onvoorziene stagnatie ondervindt, per 1 september van het volgende jaar kun nen worden geopend. Aangenomen kan worden, dat gedurende het cursusjaar '60- '61 alleen onderwi'jé 'zal WóYdën gegeven voor de leerjaren één tot en met drie, waarvoor acht tot tien klassen moeten worden gevormd. Eerst zal echter overleg met het rijk moe Advertentie etc. KENNEMEMERLAAN 35 (bij de brug) (naast „De Witte Fotowinkel") ten worden gepleegd over de overneming van de lokalen, waarin de dependance thans is gevestigd. Als dit overleg dan is afgesloten, kan de raad een voorstel be reiken over de voorziening in de nodige schoolruimte. Hoop op resultaat In het belang van het voortgezet hoger en middelbaar onderwijs in de IJmond valt het te hopen, dat de brief waarin het da gelijks bestuur van het IJmond-adviescol- lege de v.h.m.o.-problematiek in de IJmond uiteenzette, en welk schrijven reeds in april van dit jaar werd verzon den, spoedig beantwoord zal worden. Er is, zo vernemen wij, echter goede hoop op vruchtbare resultaten na een bespre king van een vertegenwoordiging uit het midden van het dagelijks bestuur van het IJmond-adviescollege met de minis ter. De IJmond-gemeenten zullen vechten voor hun lycea. Full Speed tegen TYBB Zondag speelt het eerste damesteam van „Full Speed" tegen TYBB op Schoonen- berg te IJmuiden, aanvang 14.30 uur. Het wordt voor de dames geen gemakkelijke opgave, maar een gelijkspel zit er toch wel in. Het tweede team krijgt eveneens om half drie op Schonenberg IEV tegenover zich. Een zware opgave, en de winst zal dan ook wel naar Velsen-Noord gaan. Verder spelen de junioren tegen Blinkert 3 om 15.30 uur en de aspiranten 3 tegen IEV 2 om 14.00, beide op Schonenberg. Uitwedstrijden: aspiranten Blinkert 1 Full Speed, Concordia HillegomFull Speed. Opstellingen: Dames 1: C. v. Beek, B. Aggenbach, R. Hibbers, L. Apeldoorn, F. van Nieuwendijk, W. de Rover, V. Bak ker, J. Orsel, A. Grootveld, V. Apeldoorn, L. Spanjaard. Dames 2: S. Schuurman, G. Apeldoorn, T. de Water, A. Kröger, E. Otte, R. Ver meer, R. van Veen, T. Uylenbroek, J. Een hoorn, A. Bijl, U. Asjes. Advertentie bij u thuis met de HOOVERMATIC- wasmachinecombinatic of HOOVER-SPINARINSE (centrifuge). Opgave gaarne 1 dag van tevoren Velserduinweg 173 - Tel. 4402 „WE WETEN PAS ZEKER dat jullie thuiskomen, als we de „Zeeland" tussen de pieren zien". Dat zei mevrouw Helemigh vrijdag in de radio-uitzending van de Wereldomroep voor de opvarenden van de zeesleepboot „Zeeland" van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, zoals u gisteren al hebt kunnen lezen. Mevrouw Helemigh heeft het beslist aan voelen komen. Want enkele uren voordat haar boodschap op de Zeeland kon worden beluisterd, was alles daar in rep en roer. Om elf uur Engelse tijd had men na melijk een noodsein opgevangen van de Noorse tanker Havprins, die in de Indi sche Oceaan op 350 mijl ten westen van Bombay in brand stond. Radiotelegrafist Jan van den Berg uit Amsterdam reageerde snel. Hij maakte het nieuws onmiddellijk wereldkundig. Hij seinde niet alleen naar de radiokuststa- tions, maar gaf het natuurlijk ook onmid dellijk door aan bureau Wijsmuller in IJmuiden, vanwaar de rederij P. Meyer te Oslo, werd ingelicht. De Zeeland ging op koers liggen en snel de op volle kracht naar de Havprins toe. Men hoopte het schip in de loop van za terdag te bereiken. De tanker meet 12.589 ton en is gebouwd in 1958. Het merkwaardige van het geval is, dat reeds voor de derde maal een der gelijke gebeurtenis zich afspeelt op vrij wel dezelfde plaats. Eerst betrof het de Skaubryn, een passagiersschip, dat bran dend door de Cycloop op sleeptouw werd genomen, maar later zonk, en dit jaar kwam er de Mosborg bij. Het ligt nog vers in het geheugen hoe deze tanker door de Op de groenteveiling te Beverwijk wer den deze week goede prijzen betaald; er was een vrij behoorlijke aanvoer. Het wa ren vooral de bonen die duur war-en; sper ziebonen brachten het tot 1.20 per kilo; pronkbonen die voor export gekocht wer den bereikten 80 cent per kilo. Ook sla kwam weer voor export in aan merking en steeg tot 22 cent per krop. Spi nazie varieerde van 12 tot 70 cent per kilo. Minder vlot gaat de andijvie weg, maar hiervan is dan ook een te ruim aanbod; de prijs was rond de 10 cent per kilo. Tomaten liepen heel erg in prijs op en kwamen tot 100 cent per kilo. Komkommers werden grif verkocht tot 30 cent per st.uk. Prei voor export ging tot 27 cent per ki lo. Er was vraag naar goede spruiten die tot 73 cent per kilo kwamen. Aardbeien blijken bij een ruim aanbod nog altijd in de volle belangstelling te staan en werden verkocht voor 1.60 pér doosje. Druiven brachten 1.55 per kilo op. Noteringen: Aardbeien 83-160 doosje, druiven 125- 155, peren 16-65, sla 4-22, andijvie 7-14, bloemkool 22-73, spinazie 7-70, postelein 16-33, sperziebonen 65-118, pronkbonen 27- 84, prei 12-27, tomaten 27-100, komkom mer 8-28, spuiten 27-73, selderij knollen 12-34, groene kool 17-27, rodekool 18-25. Castricum Op de veilig van Ons Belang te Cas tricum wordt de spruitenaanvoer thans snel groter. Op de groenteveiling van vrij dag werd al een flinke hoeveelheid aange voerd en deze gaven goede noteringen te zien. Ook sperziebonen en pronkbonen gaven goede prijzen te zien en daarnaast kre- Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Jan Jonas van Jacobstad; Oostenburgh, Stockholm: Cari- bias Aabenraa; Kassei, Antwerpen: Beninkust, Hamburg: Mathilda. Duinkerken; Bellatrix, Chat- tam, laden Hoogovens: Frey, Londen; Swallow. Londen: Betty, Fowey; Tinda, Valdemarsvik. hout voor Zaandam; Torstein, Antwerpen; Telu- ma, Kotka; Ara. Wilhelmshafen; Eemstroom, Londen; Martenshoek, Sundsvall, hout voor Zaan dam; Ponza, Gruvon, hout voor Zaandam. Zaterdag kwamen ln IJmuiden aan: Sanden- burgh van Rotterdam; Aniyntas, Rotterdam; Leliegracht Hamina. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden Acadia naar Antwerpen; Leon Dens, Santo Domingo; Nord- hav, Pernis; Swift, Harlingen; Flottbek, Ham burg, ledig Velsen; Rio, Dagenham, walsmateriaal van IJmuiden; Egret, Liverpool; Oranjestad, Portsmouth; Bloemgracht, Londen; Bernd Gunda, Rotterdam; Bolt, Arendal; Albert Willem, Ant werpen: Ellewoutsdijk, Kralingseveer; Vlvi, Cu rasao: Mato. Korsoer; Yew/orest, Manchester: Pergo, Goole, kunstmest IJmuiden; Bug, Stettin; Oostenburgh, Rotterdam: Meidoornsingel, Rotter- dam:Mogilev. Bremen: Castor, Tripolis; Leonidas. Hollbek: Aaltje Erith, kunstmest van IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden Krusau naar Madeira: Mynias, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip van of I naar Amsterdam is gegaan). gen de tuinders ook best betaald voor hun bloemkool. Prei draaide weer rond de 20 ct per kilo. Aardbeien en appelen gingen voor res pectievelijk 1,43 en 0,30 van de kar. Vooral aardbeien worden er thans nog flink wat aangevoerd te Castricum. Vrij dag waren er maar liefst twintig kistjes van elk negen doosjes. De prijzen van vrijdag waren: aard beien f 1.00-/ 1,43; bloemkool 36-66 cent; tomaten 71-79 ct; sperziebonen f 0,59- 1,12; pronkbonen 56-59 cent; peterselie 60 cent per kistje; andijvie 11 cent; sprui ten 27-68 cent; sla 8 cent; komkommers 25-26 cent; waspeen 15 cent; prei 12-23 cent; trosbonen 1,11; appelen 27-33 cent. VITESSE ONTVANGT WFC. Voor Vitesse staat zondag weer een be langrijke wedstrijd op het px-ogramma. Zij ontvangt namelijk WFC uit Wormerveer en de Castricummers, die er goed aan zullen doen van begin tot het einde hun vechtlust te tonen, komen met de volgen de opstelling in het veld: doel: N. Stuif bergen; achter: N. Lute, H. Jonker en P. Beentjes; midden: A. Groot en F. Res; voor: J. de Zeeuw, Th. Groot, G. Jonkex-, H. Zonneveld en N. Jonker. Cycloop en de Maas in Aden kon worden binnengesleept. Drie brandende schepen op dezelfde plaats dus, en nog wel dx-ie Noren. En in alle drie gevallen werd de rederij van het schip door Wijsmuller ingelicht. Een be ter pleidooi voor het „driemaal is scheeps- x-echt" is vrijwel niet denkbaar. Als alles volgens plan gaat komt de Zeeland later naar huis dan werd ver wacht van de „losse" boot. Er was aan de bloemenveiling te Be verwijk deze week ruime aanvoer, er was meer dan in de voorgaande week, maar de prijzen waren iets lager. Voor troschrysanten betaalde men van 40 tot 80 cent per bos, voor een apax't soortje werd tot bijna een gulden per bos ruim vertegenwoordigd en varieerden van ruim vertegenwoordigd en varieërden van 12 tot 27 cent per stuk. Naast de chrysanten zag men nog dah lia's en asters, vooral voor de asters werd veel geld, namelijk tot 60 cent pér bos, gegeven. Nei'inen varieerden van 12 tot 86 cent per stuk. Rozen en anjers waren duur, omdat er hiervan veel voor export gekocht werd. Advertentie HUYGENSSTRAAT 10 - UMUIDEN Na een moeizame sti-ijd, waarin P. v. d. Berg keurig en goed tegenspel liet zien, wist P. Roozenburg toch na uiterste krachtsinspanning te winnen. Doordat La- ros niet speelde kwam hij aan de kop. Uit vier partijen 7 punten is een resultaat dat er op wijst dat de ex-wei-eldkampioen zich voox-lopig niet meer van de kop zal laten verdringen. Laros is de grootste concur rent met 6 punten uit 3 partijen. Een boeiende en vreemde partij speel den Theo Tielrooy en Dukel. Tielrooy had een zwaar belaste rechtervleugel, wist zich in het middenspel te bevrijden, waarna de Nedex-landse kampioen niets meer kon bereiken. Na 55 zetten werd tot remise besloten. In een klassiek partijtje wist ir. M. Krijgsman van H. Swier te winnen. Een fraaie prestatie leverde K. v. d. Steen door J. van Straten te kloppen. Met Leo Binkhorst wil het in de hoofd klasse niet ei'g. De bi-uidegom heeft nu vier partijen gespeeld en alle vier ver loren. Maar als de wittebroodsweken voor bij zijn zal Leo wel weer zijn goede vorm terugkrijgen. Nu verloor hij van Beukema. De partij LarosTommy Postma werd uit gesteld. In de eerste klasse was de zware strijd om de leiding tussen de twee jeugdige dammers Varno Morseld en Piet Bink horst de hoofdschotel. De partij werd we gens het late uur afgebroken. D. Ott won in een klassieke aanvals- partij van Apeldoorn. De partij H. Leeuw G. Postma werd afgebroken. Duivenbode klopt leider Moleman In de jeugdgroep is het een lust om te zien hoe serieus en goed de leiders Mole man en Duivenbode hun partijen spelen. In deze ronde kwamen ze tegen elkaar uit. In een fraaie partij wist tenslotte Duiven bode te winnen. Moleman blijft met 15 punten uit 9 partijen aan de kop, maar Duivenbode staat met 10 punten uit 6 par tijen relatief sterker. De overige uitslagen in deze jeugdgroep luiden: G. Moleman wint van Koelma; W. Goos verliest van M. Koelma; Jac. Tijms verliest van Goos; L. Blok verliest van Treffers: S. Wijker wint van Koelma. Dinsdagavond speelt het eerste tiental in Woxmer voor de hoofdklasse. De op stellingen der beide tientallen luiden: Midden in het Noordhollandse polder land ligt thans een flink zeeschip. Een sloopbedrijf te Wormer heeft in Dene marken het 1635 ton grote stoomschip „Hilde Toi-m" aangekocht. Dit schip is door de zeesleepboot „Titan" van Wijs muller in Esbjerg op sleeptouw genomen. Gisteren kwam de sleep in Den Helder en daarna is de „Hilde Torm" door kleinere sleepboten via de sluis en het Noordhol lands Kanaal naar Wormer gesleept. Het is het twee zeeschip dat in Wormer wordt gesloopt. Enige maanden geleden werd reeds een kleinere kustvaarder uit elkaar gebrand en daarvóór hield de werf zich bezig met het.„slopen, van binnenschepen. In de toekomst kunnen nog meer zee schepen in Wormer worden .verwacht, daar het bedrijf zich verder in dit slopen van grotere objecten gaat specialiseren. De „Hilde Torm" werd in 1930 gebouwd te Helsingör. Programxna zondag 11 oktober: Storm vogels 1Rigtersbleek 1, aanvang 14.30 uur: Stormvogels 2UVS 2, aanvang 12 uur; Stormvogels 3TYBB 2, aanvang 12.30 uur; Kennemers 3Stormvogels 4, aanvang 9.45 uur; Waterloo 2Stormvo gels 5, aanvang 10 uur; Spaarndam 2 Stormvogels 6, aanvang 9.45 uur. Opstelling Stormvogels 1: N. A. Graaf; v. d. Oever en Freriks; Pirovano, Snoeks Sr. en Kistemaker; Zoeteman, J. J. Bak ker, Jansen Jr., Snoeks Jr. en Luppens. Stormvogels 2: F. Vrijhof; v. d. Stelt en Kloosterman: Bakkernes, Minneboo en Janssen Sr.; De Boer, Nat, Admiraal, Doorneveld en Ramakers. Voor de bondscompetitie tweede klasse district Kennemerland kwamen de Spor- tief-resei-ves uit tegen VKD 2 in Haarlem. De IJmuidenaren slaagden er in op de beide punten beslag te leggen en met een 128-overwinning naar huis terug te keren. De resultaten waren: VKD 2Sportief 2: J. v. RoodenJ. de Ruiter 20; G. Hessel- manJ. Bakker 20; P. BeelenN. Mi- chèl 11; H. v. NouwlandJ. v. d. Wel 02; V. AndingaH. Claudius 02; A. De culturele agenda voor Velsen en om geving luidt voor 11 tot en met 17 oktober als volgt: 12 tot en met 17 oktober Pieter Vermeu- lenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw te IJmuiden. 12 tot en met 17 oktober Openbare Lees zaal en Bibliotheek Plein 1945 no. 8, ge opend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 te Velsen-Noord geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur. woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd). dondex-dag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur. vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. 12 oktober Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur, Gebouw Cultureel Cen trum te IJmuiden. Dokter A. J. van Leu sen houdt voordracht over ..De geestelijke achtergrond van het ziek zijn". Velser Zwemvereniging, van 21 tot 22 uur polotraining in het Velserbad te IJmuiden-Oost. 13 oktober Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex Theater te IJmuiden- Oost, voorstelling door het gezelschap Johan Kaart. Toneelvereniging „Palvu", 20 uur, Her vormd Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost, Toneelvoorstelling. 14 oktober Velser Zwemvereniging van 19 tot 20.30 uur zwemtraining Velserbad te IJmuiden-Oost. Toneelvereniging „Palvu", 20 uur. Her vormd Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost, Toneelvoorstelling. Doopsgezinde Zusterkring, bazaar in de Doopsgezinde Kerk, Helmstr., IJmuiden. van 14.30 tot 18 uur en van 19.30 tot 22 u. Velser Jeugd Centrale, 20 uur, Petra- kerk te IJmuiden. ontmoetingssamenkomst voor Jeugdleiders(sters) en besturen Jeugdwerk. 15 oktober Commissie Culturele Vorming Schooljeugd 10 en 14 uur schoolvoorstel lingen in het Rex Theater te IJmuiden- Oost. 16 oktober Commissie Culturele Vorming Schooljeugd 10 en 14 uur schoolvoorstel lingen in het Rex Theater te IJmuiden- Oost. Fotokring Velsen. 20 uur. bijeenkomst Cultureel Gebouw te IJmuiden. 17 oktober Accordeonvereniging „I.Tmui- dens Roem", 20 uur. uitvoering in het Patx-onaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Toneelvereniging „Advendo". 20 uur. Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden-Oost Toneeluitvoering. MeijerP. Jasperse 11; Th. Smakman— H. Dijkhuizen 20; F. v. RoodenJ Zwartveld 02; R. SmakmanJ. J. Wes- selius 02; J. KemperP. Westerwal 02; totaal 812. De stand in de tweede klasse luidt nu: Sint Bavo 2 Sportief 2 HDC 3 Zandvoort 1 VKD 2 21-19 31-29 15- 5 0- 0 13-27 Zandvoort neemt door plaatselijke om standigheden pas op 21 oktober aan de competitie deel. Zij gaat dan bij VKD 2 op bezoek. Sportief 2 speelt op 16 oktober thuis tegen HDC 3. De stand in de eerste klasse is voor de IJmuidenaren niet zo gunstig. Deze luidt: HDC 2 Santpoort Hillegom KNC VKD 1 BDC DCIJ 2 Sportief 1 24-16 15- 5 11- 9 11- 9 0- 0 5-15 18-22 16-24 Op 14 oktober gaat het eerste tiental op bezoek bij DCIJ 2. Met een blik op de ranglijst hoeft er geen twijfel te bestaan omtrent de belangrijkheid van deze ont moeting. Beide IJmondclubs zullen zeker hun best doen de onderste plaats te ver laten. Bij Sportief zal J. Slager in de wed strijd tegen DCIJ 2 weer van de partij zijn. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE EERSTE BEJAARDENWONINGEN IN HEEMSKERK BETROKKEN. In Heemskerk zijn de eerste bejaarden woningen betx-okken. Het betreft een com plex van vierentwintig woningen aan de Bilderijklaan, die worden geëxploiteerd door de St. Agnusstichting. De bejaarden woningen maken deel uit van het plan „Poelenburg". Wox-merveer: 1. B. J. de Boer; 2. G. Mol; 3. G. Beets; 4. J. Stroo; 5. J. Fritz; 6. J. Wortel; 7. S. Kuyper; 8. K. Scheltus; 9. J. Bakker; 10. W. Schoute. DCIJ 1: 1. P. Roozenburg; 2. H. Laros; 3. Theo Tielrooy; 4. Tommy Postma; 5. P. v. d. Berg; 6. M. Krijgsman; 7. Beukema; 8. J. van Straten; 9. Leo Binkhorst; 10. H. Swier. Advertentie UMUIDEN KENNEMERLAAN 92 GOUDA ZWIJNDRECHT TEL. 5072 In huiskamer.... Ten huize van de heer Nijdeken heeft de Heemskerkse afdeling van de Partij van de Arbeid een ledenvergadering gehou den. Dat deze in een huiskamer moest plaatsvinden, vindt zijn oorzaak in het feit dat nog steeds een geschikte vergader ruimte ontbreekt. Het r.k. volksdeel heeft de beschikking over het K.S.A.-gebouw en ook voor het christelijk volksdeel is er een eigen gebouw. Deze vergadering stond in het teken van het komende congres van de partij, dat op 12, 13 en 14 november in Amsterdam zal worden gehouden. Als afgevaardigde van de afdeling Heemskex-k zal de heer L. G. Sijbring naar het congx-es gaan. Hiervoor heeft deze af deling onder andere de volgende voorstel len ingediend. 1. Het congres dringt erop aan met alle mogelijke middelen de vernieuwing van de beheersvoi-men van de middelgrote en grote ondernemingen te stimuleren, zoda nig dat ook de werknemers en de overheid een redelijke invloed ontvangen op dit be heer. 2. Het congres besluit het ontwerpbe- ginselpx-ogram te splitsen in een deel, dat werkelijke beginselen bevat en een ander deel dat in wezen de nadere uitwerking is van deze beginselen; dit deel dan te noe men „Werkprogi-am 1959" en als aanhang sel te beschouwen. 3. Het congres verzoekt het partijbe stuur: een onderzoek te doen instellen naar de verzorgingsmogelijkheden voor bejaarden in de zich thans ontwikkelende industriële samenleving, voorts naar het vergroten van de overheidsbijdragen ter bevordering van de stichting van niet spe cifieke confessionele verzorgingshuizen voor bejaarden. Tenslotte een onderzoek in te stellen naar de positie van de oude en de nieuwe middenstand in de huidige samenleving. Trawlvisserij Maandag 28 september: m.t. Albatros KW 87, Maria Theresia KW 99, Emma Wilhelmina KW 135. Dinsdag 29 september: m.t. Ariadne IJM 18, Brittenburg KW 121; m.l. Willy KW 141, Gezina Geertrui KW 176. Onderneming II SCH 27. Woensdag 30 september: m.t. Thorina IJM 33, Deining KW 8, Michiel HD 108; m.l. Drie Gebroe ders HD 79; m.k. Mare Liberum KW 117, Pieter- tje HD 87. Donderdag 1 oktober: s.t. Haarlem IJM 9; m.l. Cornells Vrolfik Fzn. SCH 171. Vrijdag 2 oktober: m.t. Allan Water IJM 34, Jacoba Gesina IJM 36. Golfstroom KW 4, Onder neming I SCH 261: m.l. Sursum Corda KW 124, De Vier Gezusters KW 162, Onderneming IV SCH 153. Zaterdag 3 oktober: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Medan IJM 57, Dirkje RO 53 (8 okt. bin nen), Stadt Enckhuysen KW 82; m.k. Swift IJM 54. Maandag 5 oktober: m.t. Johannes Polderman IJM 20. Toronto IJM 97, Claesje RO 46. Francina KW 153: m.l. Annie IJM. 14. Adeodatus IJM 30, Kees IJM 43, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10. Arie Nico KW 17. Cor nells KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28. Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Doggersbank KW 75, Nestor KW 101. De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Geertje KW 108, Astra KW 115, Petronella KW 125. Willy Alida KW 154, Gijsbert Bastiaan KW 161, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dol fijn RO 2, Willem Robert RO 27, Anna Suzanna WR 88; m.k. Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11. Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Hans IJM 67, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Leen- dert Jacoba KW 12. Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny KW 34. Stern KW 36, Wil helmina KW 46. Prinses Margriet KW 51, Vijf Gezusters KW 53 Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72. Twee Gezusters KW 77, Neeltje Jo hanna KW 84, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94. Nico KW 96, Arendje KW 98, Cornelis KW 118, Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Elly Gerda KW 142, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165 (7 okt. binnen), Pieter Jacob KW 178. Vier Gebroeders TX 14. Marvanne WR 7, Pe tra WR 32 Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49. Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Coen Bot UK 3. Dinsdag 6 oktober: m.t. Protinus IJM 154, Wi ron IV IJM 209, Sakina Martine KW 32, Dirk Ma ria KW 80, Jan Maria KW 171, Jan Senior VL 84, Petronella VL 131. Clara SCH 162; m.l. Martha Maria VL 199; m.k. Paul IJM 66, Zeearend KW 79, Jana KW 210. Woensdag 7 oktober: m.t. Emma IJM 15, Bea trice IJM 72, Wiron II IJM 211, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Molva KW 91. Onderneming III KW 117; m.k. Vijf Gezusters KW 53. Donderdag 8 oktober: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Post. Boy IJM 35, Job Gouda IJM 79; m.k. Ali da Jacoba KW 165, met casco naar Denemarken. Haringdrijfnetvisserij Woensdag 9 september: m.l. Excelsior II KW 78. Zaterdag 12 september: m.l. Rijnmond V KW 110. Maandag 14 sept.: m.l. Fierman Eduard KW 5. Dinsdag 15 september: m.l. Noordzee KW 47, umatr'a KW 86. Woensdag 16 september: m.l. Eendracht KW 168. Maandag 21 september: m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Annle KW 54. Dinsdag 22 september: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2 Willem Cornelis KW 16, Dirk KW 19, Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond II KW 43, Cornelis Marinus KW 48, Janna KW 163. Woensdag 23 september: m.l. De Arend KW 7. Maandag 28 september: m.l. Wilhelmina I KW 25, Rijnmond III KW 44, Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 29 september: m.l. Hollandia KW 18, Or ion KW 22, Neptunus KW 45, Toenadering KW 95, Ella Christina KW 97, Nederland VII KW 130, Wilhelmina II KW 138. Onderneming KW 175. Donderdag 1 oktober: m.l. Voorwaarts KW 140. Maandag 5 oktober: m.l. Gorredijk IJM 75, Martenshoek IJM 283, Vertrouwen KW 6, Neder land VI KW 37, Noordster KW 67, Nellv Maria KW 70, Maria Jacoba KW 73, Vooruit KW 151 Dinsdag 6 oktober: m.l. Grietje KW 20, Hulber- dina Gijsbertha KW 85, Borneo KW 127. 7, oktober: m.l. Everard Christina ,,4 Wilhelmina II KW 138, Wilhelmina III KW 147.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5