Nederlands elftal drukte overwicht op Zwitsers uit in een 4-1 score Iers Olympisch voetbalteam komt met jonge spelers naar Nederland HVS bood RVC prima tegenstand maar verloor toch in drie sets Russische schakers op eerste vier plaatsen in kandidaten-toernooi HET I10CKE YTOF-RNOOI IN MÜNCHEN Na de rust liepen prestaties van oranjeploeg terug Twee doelpunten van midvoor De Beer Biljartbond heeft nieuwe „grondwet" aanvaard Oranjeploeg - gezien het verleden - niet kansloos Damesploeg Die Raeckse verloor in Utrecht 11 Alleen over stemrecht is men het nog niet eens Engels voetbalelftal met vijf debutanten Zondag 1 november geen amateurvoetbal Stratenmaker vrij zeker van hoofdprijs Van der Voort speelt over paar weken weer RGH's midvoor bleef in Apeldoorn achter Basketbal-indelingen wederom gewijzigd Reglement van Europees rallykampioenschap sterk gewijzigd De Nederlandse damesploeg voor 24 oktober Twee Nederlandse records in Naarden verbeterd Kokmeyer won op punten van Belg Bouchez j, ._DAÜ 13 OKTOBER 1959 Het Nederlands hockeyelftal heeft maandagmiddag in zijn tweede wedstrijd in het landentoernooi in München geen moeite gehad en met duidelijke cijfers van Zwitserland gewonnen. Na een uitstekende eerste helft, waarin een voorsprong van 3_0 werd verkregen, brachten de Oranjehemden het tenslotte tot 41. Voor de strijd tegen de Zwitsers trad de Oranjeploeg met twee debutanten aan. Marres was vervangen door Theo Ykema (Delftse Studenten) en Voigt door J. W. Verloop (SCHC). Voorts werd het doel verdedigd door G. de Ruiter (DKS). Het had er veel van of onze spelers wilden inhalen, hetgeen zij zondag te kort waren gekomen. Van het begin af aan werd in hoog tempo de veste van de tegenstanders bestormd. Het samenspel vlotte wonderwel, de middenlinie steunde de voorhoede goed, het spel werd goed opengehouden, kortom het waren allemaal factoren, welke eraan meewerkten het Nederlands elftal een ruim overwicht in het veld te verschaffen. Eens te meer werd weer bewezen, dat een elftal zo goed speelt als de tegenpartij het toelaat. De Zwitsers lieten veel toe en in ieder geval lieten zij zich in de verdedi ging drukken. Ditmaal was het niet nodig voor Nederland een speler uit de voorhoe de terug te trekken en zo zag men een vijf mans aanvalslinie, die alle gelegenheid kreeg zijn capaciteiten ten volle te ontplooi en" Datzelfde gold voor de aanvallende taak van de middenlinie, welke ditmaal niet zoals zondag tegen de Duitsers steeds maar weer achter moest bijspringen om er te redden wat er te redden viel. Ditmaal kon het trio Mijnarends-Ger- vits-Van Dijck nagenoeg zijn volledige aandacht aan het steunen van de aanval Hockey wijden. Dat deden zij dan ook en zo kon het gebeuren, dat onze vleugelspelers steeds weer opnieuw van goede passes werden voorzien. Bovendien werd er in de voor hoede ook onderling aardig gecombineerd. Van Vroonhoven demonstreerde dat zijn verkiezing geen misgreep is geweest. Verloop was een pittig binnenspeler, die echter als rechtsbinnen meer zijn rechts buiten diende te lanceren. Hij plaatste na genoeg steeds de bal naar links. De Beer wilde beslist zijn schade inha len. Bij de minder sterke Zwitserse defen sie kreeg hij daartoe de gelegenheid en hij bracht twee doelpunten op zijn naam. Dek ker speelde een matige partij. Hij had nog al eens de nare gewoonte het teveel alleen te willen doen. Dat geschiedde vooral in de periode toen alles bij de Nederlanders ge smeerd liep en er in een korte spanne tijds drie doelpunten vielen. Van Erven Dorens speelde ook gisteren weer een uitstekende partij. Het aanvoerderschap schijnt de speler uit Laren goed te doen. De middenlinie had het ditmaal niet zo moeilijk en zij slaagde erin meestentijds de Zwitserse aanvallen te onderbreken. Biljarten Het „parlement" van de K.N.B.B. heeft zondagmiddag een nieuwe „grondwet" aanvaard, waaraan enkele jaren is ge werkt. Geheel zonder wrijvingen is de be handeling van de waslijst met voorstel len en amendementen niet verlopen. Zo bleef het bestuur steken met de voorge stelde wijziging van het stemrecht in de bond. Tot nu toe had elke vereniging, groothof klein, één stem. Vooral de grote verenigingen voelden dit als een onbillijk heid en dus stelde men nu voor elk I i d een stem te geven. Daarop waren van twee zijden weer amendementen geko men, die het stemrecht degressief wilden maken. Uiteindelijk werd er gestemd, waarbij noch het voorstel om elk lid stem recht te geven noch de amendementen de vereiste tweederde meerderheid konden behalen. Het zou dus bij het oude gebleven zijn ware het niet, dat bij een informatieve stemming bleek, dat ook de bestaande toe stand lang niet iedereen bevredigt. Het be stuur zal zich nu beraden over een even tuele nieuwe regeling. Bij de behandeling van het artikel waar in de vergoedingen aan spelers, die sean ces geven, wordt geregeld, kwam een oud zeer weer ter sprake: de overeenkomst tussen de K.N.B.B. en de ex-N.N.B.B. Vooral de heer Vorstenbosch (Den Bosch) trok fel van leer tegen de vergoeding van 7 dollar per dag. Toen de voorzittei*, drs. J. J. van Vliet, hem erop attendeerde, dat de K.N.B.B. volgens de overeenkomst aan de overigens internationale ver goeding vastzit kondigde de heer Vorsten bosch aan op de eerstkomende bondsver gadering in begin januari 1960 een voorstel te zullen indienen om deze overeenkomst te verbreken. Aan het begin van de vergadering had oe K.N.B.B. officieel afscheid genomen van de scheidende secretaris-penning meester, de heer A. W. H. van Haaren, me door erevoorzitter jhr. J. C. Mollerus werd toegesproken en die uit handen van oe tegenwoordige voorzitter het geschenk van de bond (de traditionele envelop met inhoud) ontving. De heer Van Haaren werd met luide instemming door de ver gadering tot lid van verdienste geapplau disseerd. Ook de heer H. A. Polak, voorzitter van Kembrandt, werd wegens zijn verdien sten voor de biljartsport tot lid van ver dienste benoemd. In de achterhoede konden Ykema en Hou wen het eveneens gemakkelijk af, zodat er voor doelman De Ruiter nauwelijks enig werk overbleef. Dat is het verhaal van de eerste helft. Merkwaardig genoeg zonk het elftal kort na de hervatting, nadat het 4-0 was gewor den, als een mislukte plumpudding ineen. Geleidelijk aan zag men de prestaties van de oranje spelers teruglopen en na een pe riode van een gelijkopgaande strijd, werd Nederland zelfs in de verdediging gedron gen. Vrijwel alle activiteit verdween en het laatste kwartier werden de Zwitsers zelfs sterker. Doelman De Ruiter moest menig maal in actie komen en gelukkig maar dat hij niet in de algemene malaise deelde, want stellig zouden de Zwitsers meer van de ruime voorsprong hebben afgeknab beld dan het ene doelpunt, dat zij uit een strafbully verkregen. De wedstrijd. Over het wedstrijd verloop kunnen wij na het bovenstaande kort zijn. Na een vloed van aanvalsgolven op de veste van de te genstanders, slaagden de Zwitsers er zo waar in na een uitval de eerste corner op hun naam te krijgen. Maar daarna was het weer al Nederland wat de klok sloeg. In de twaalfde minuut resulteerde de over macht eindelijk in een doelpunt, toen De Beer uit een voorzet van Van Vroonhoven de bal langs Hausmann schoot. Enige minuten later was het alweer raak. Goed samenspel in de voorhoede, waarbij de bal van linker naar rechter vleugel ging, werd besloten met een pass van rechts. De Beer ging snel op de uit zijn doel gekomen Hausmann af, die niet kon verhinderen, dat het 2-0 werd. Onze land genoten bleven aanvallen. Na een lange De Beer corner schoot Gerrits zo hard in, dat de bal het doel weer uitvloog. Echter voor de stick van Van Vroonhoven, die nogmaals scoorde. De Pakistaanse scheidsrechter had evenwel ook de eerste treffer al gecon stateerd (3-0). Drie minuten na de hervatting knalde Dekker uit een goed aangegeven lange corner nummer vier langs Hausmann en de in het doel opgestelde backs. Even later, schoot de BMHC-er uit een strafcorner op nieuw raak, doch de Duitse arbiter kende het doelpunt niet toe, omdat hij van me ning was dat dit van buiten de cirkel was geschoten. Nederland kon blijkbaar de weelde van zulk een ruime voorsprong niet dragen, want zienderogen liepen de prestaties ach teruit. De Zwitsers grepen hun kans en na men het initiatief over. In de laatste tien minuten kwam het door oranje verdedigde doel zelfs onder druk te staan. Een van de eerste gevolgen daarvan was een straf bully wegens een overtreding van Hou wen. Middenvoor Zanetti won het duel en het was 4-1. In de resterende minuten kreeg De Ruiter gelegenheid te laten zien dat ook hij zijn plaats ten volle waard was De ontmoeting tussen België en Spanje eindigde met de stand 1-1. Beide doelpun ten werden in de tweede helft uit strafcor- ners gemaakt. Spanje verraste in deze wedstrijd door bijzonder doeltreffend spel. Een wedstrijd tussen oud-internationals van Nederland en Duitsland eindigde ineen gelijk spel. Het duurt nog bijna een jaar voordat in Rome de Olympische eed zal worden ge zworen, maar onze amateurvoetballers leven reeds geheel in de ban van dit grote evenement. Woensdag speelt het Neder landse amateur-elftal namelijk zijn eerste wedstrijd in het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen tegen de Ierse Vrij staat. Da*arna volgen nog twee ontmoetin gen tegen Groot Brittannië en een uit wedstrijd tegen Ierland. Het land dat de beste resultaten in deze wedstrijdenreeks behaalt, heeft zich daarmee geplaatst voor het Olympisch voetbaltoernooi 1960. Hoewel ons amateurvoetbal, door het grote aantal semi-prof teams sterk is afge roomd en in landenwedstrijden tot nog toe weinig goede resultaten heeft behaald, is ons elftal tegen Ierland niet kansloos. De beide vorige wedstrijden, waarin de ama teurs van dit land onze tegenstanders wa ren, eindigden in een gelijkspel; in 1957 te Leeuwarden was de uitslag 22, en in 1958 tc Dublin 11. De vorige maal dat Neder land en Ierland tegenover elkaar stonden in een Olympisch voetbaltoernooi was in 1948. In de voorronden won het Neder lands elftal toen met 31. In de eerste ronde verloor Nederland vervolgens met Voetbal 43 van Groot Brittannië, het land dat wij nu in de voorronden ontmoeten. Het Ierse elftal, dat woensdag aantreedt bestaat in hoofdzaak uit jonge spelers. Zo is doelman Brohan 20 jaar en rechtsback Dunne pas 18. Linksback Kennedy, is iets ouder en heeft een reputatie verworven als een hard tackelende achterspeler, die zeer nauwkeurig plaatst. Spil en aan voerder Willie Browne, heeft de taak samenhang te brengen in de jonge achter hoede. Browne was twee jaar geleden in Na de teleurstellende tournee van het Engels voetbalelftal aan het einde van het afgelopen seizoen tegen verscheidene Zuidamerikaanse landen, heeft de Britse voetbalbond vijf debutanten opgesteld in de wedstrijd tegen Wales, die zaterdag 17 oktober in Cardiff wordt gespeeld. De nieuwe internationals zijn: Allen, Smith, Connelly, Clough en Holliday. Het team ziet er als volgt uit: Doel: Eddie Hopkinson (Bolton Wande rers). Achter: Don Howe (West Bromwich Al bion) en Tonny Allen (Stoke City). Midden: Ronnie Clayton (Blackburn Rovers), Trevor Smith (Birmingham City) en Ron Flowers (Wolverhampton Wande rers). Voor: John Connelly (Burnley), Jimmy Greaves (Chelsea), Brion Clough (Middles- borough), Bobby Charlton (Manchester United) en Edwin Holliday (Middlesbo- rough). Leeuwarden reeds van de partij. Griffin, die linkshalf speelt, heeft evenals Browne verschillende aanbiedingen om prof te worden geweigerd. Rechtshalf Clarke, ook al een jonge speler, staat bekend als een sterke door zetter. De voorhoede van de Ieren speelt zonder een specifieke midvoor. Murray, die deze plaats bezet, opereert in zijn club gewoonlijk op de linkervleugel. Naast hem staat op de rechtsbinnenplaats, Rice, die al eens tegen Nederland heeft gespeeld. Hij heeft sindsdien als musicus en confe rencier in Canada gewerkt, maar keer de aan het begin van dit seizoen naar Ierland terug. Linksbinnen staat Coad van Waterford. Hij is een jongere broer van de in Ierland bekende coach Paddy Coad en hoopt diens voetsporen te drukken. Hij was de meest opvallende speler van het Ierse elftal in een oefen wedstrijd. Over de buitenspelers valt niet veel te zeggen. Rechtsbuiten McCarthy heeft enige naam verworven als universiteits international van Cork en linksbuiten Byrne is een jeugdspeler, die regelrecht uit de juniorencompetitie komt. De reserves van het Ierse elftal zijn Carroll (Shelbourne) en Cahill (Bohe mians). Naar wy vernemen zal er op zondag 1 november (Allerheiligen) geen amateur voetbal zyn. In de betaalde sector wordt wel gespeeld, behalve door clubs die zulks niet wensen. KNVB-pool Voor de hoofdprijs in de toto van de KNVB van zondag jongstleden heeft zich één deelnemer met 14 goede uitslagen ge meld. Het is de 24-jarige stratenmaker Van Toorenburg uit Amsterdam. Als hij de enige blijft zal hem 122.400.ten deel vallen. Hij zal de prijs delen met zijn aan staande schoonvader, de heer Gras, omdat deze de winnende kolom invulde. Alleen het resultaat van RapidFeijenoord was niet juist voorspeld. Van der Voort, de keeper van RCH die in de wedstrijd tegen SHS op 27 septem ber kort voor het einde moest uitvallen na een hevige botsing, is weer bijna ge heel hersteld. Op doktersadvies zal hij evenwel de komende twee weken nog niet spelen. RCH's midvoor Van Doorn is zondag na de wedstrijd tegen AGOVV in het zieken huis in Apeldoorn achtergebleven. Men vreesde dat hij een scheurtje in de maag wand had opgelopen na een botsing met een tegenstander. De basketbalcompetitie Nu de districtsklasse voor de heren niet door kan gaan, omdat de eisen van Den Haag voor deelname veel te hoog waren, is een nieuwe indeling noodzakelijk gewor den voor het lagere basketbal. Dit betekent dat de tweede en derde klasse vrijwel opnieuw moeten beginnen. Deze afdelingen zien er nu als volgt uit: Heren tweede klasse: Antilopen 3, Ex- cercitia, SC Haarlem 2, HOC 2, Rapiditas, The Typhoons 3, White Stars 2 en ZBVS 2. Heren 3de klasse: SC Haarlem 3, SC Haarlem 4, HOC 3 en The Typhoons 4. Dames overgangsklasse: Antilopen 2, Aurora, SC Haarlem, HOC 2, Rapiditas, The Typhoons, White Stars 2 en ZBVS. Dames tweede klasse: Aurora 2, Excer- citia, Excercitia 2, SC Haarlem 2, SC Haarlem 3, HOC 3, HOC 4 en Rapiditas 2. Voor donderdag en vrijdag staan, al thans voor de heren, de laatste vriend schappelijke wedstrijden op het program ma. Volgende week start de competitie. Donderdag 15 oktober kan de strijd tussen Flamingo's en ZBVS interessant worden. Deze wedstrijd begint om kwart over negen. Vooraf, om acht uur, is de dames wedstrijd AntilopenHOC. Vrijdag 16 oktober is om acht uur Anti lopenThe Typhoons, en om 9.15 uur SC Haarlem—White Stars. Het verdere com petitieprogramma voor 15 en 16 oktober, is i.v.m. de wijzigingen, onder voorbehoud. Alle gepubliceerde wedstrijden worden echter gespeeld. Donderdag 15 oktober- Dames: Over gangsklasse: RapiditasSC Haarlem; 2de klasse: HOC 3—Aurora 2. Heren: 2de klas se: The Typhoons 2—Aurora, Antilopen 2 HOC 2; 3de klasse SC Haarlem 2—HOC 3. Vrijdag 16 oktober: Dames: overgangs klasse: Antilopen 2—HOC 2; 2de klasse: SC Haarlem 2—Excercitia. Heren: 2de klasse: Sibaba—Excercitia, Flamingo's 2— Rapiditas; 3de klasse: Antilopen 3The Typhoons 3. HVS heeft het Rijswykse RVC gister avond in het Krelagehuis taai verzet ge boden en al kwam de zege voor de gasten in het geheel niet in gevaar, men moest zich toch volledig geven en de toeschou wers kregen talrijke fraaie momenten te zien. Overigens bleek toch wel dat RVC, waarin de (oud)internationals Tuinman, Bakker en Kapteyn een voorname rol speelden, op z'n retour is. Het liep niet zo soepel meer als voorheen, de techniek was vaak aanvechtbaar en ook in de aanval liet men vaak een steekje vallen Niet het minst geïntimideerd trad HVS met elan en een fris spelletje volleybal de Rijswij- kers tegemoet en de gasten leken met deze onverwacht grote tegenstand verlegen. Want HVS, met Kooistra en Clay als uit blinkers, profiteerde van de serve, sloeg enkele goede smashes en nam zelfs via 44 en 77 na een kleine achterstand met 1110 de leiding. De volleybalcompetitie Maar de eindspurt van de Rijswijkers bleek sterk en zonder tussenkomst van HVS wonnen zij de set met 1511. In de tweede set liep RVC met harde serves en smashes snel naar 82, maar HVS redu ceerde met veel fraaie momenten tot 9 13. Ook toen had RVC het laatste woord (15—9). Wat al te gemakkelijk konden Kapteijn en zijn mannen in de derde set een ruime voorsprong nemen (102). Het was Johan Kooistra, die na een harde smash met enkele zuivere Tsjechische serves weer wat spanning terugbracht (1114), maar het bleek te laat (1115). Afgelopen week hebben de toonaan gevende ploegen in de hoofdklasse zonder Na de tweede wereldoorlog is Rusland vrijwel unaniem erkend als 's werelds sterkste schaakland. Met de wereldkam pioen Botwinnik en grootmeesters als Keres, Geiler, Spassky, Smyslov, Tal, Petrosjan en Bronstein kan Rusland ook moeilijk de hegemonie betwist worden. Maar na het interzonale toernooi in Bad Portoroz was er enige twijfel gerezen over de onaantastbare hegemonie van de Russische grootmeesters. Daar immers wist Bronstein zich niet te klassificeren voor het kandidatentoernooi, maar Olafsson, Fischer, Benkö en Gligoric wel. Maar nu de strijd in Zagreb de beslissen de fase nadert, hebben de vier Russische vertegenwoordigers een duidelijke scheidslijn tussen zich en de overige kan didaten getrokken. Na de afgebroken par tijen van maandag staan immers Tal, Keres, Petrosjan en Smyslov in deze volg orde bovenaan en volgen de anderen met gering (Gligoric) of aanzienlijk verschil (Fischer, Benkö en Olafsson). Schaken Verantwoordelijk voor deze ontwikke ling waren Smyslov en Keres, die beiden hun pax-tijen tegen Gligoric zo scherp had den opgezet, dat de Joegoslavische kam pioen de afgebroken partijen tegen deze twee Russen zonder verder spelen gewon nen kon geven. Tegen Keres deed Gligo ric dat ook, maar tegen Smyslov probeer de hij nog remise te bereiken. De achter stand van een pion in het toren-eindspel was echter te veel voor de Joegoslaaf, zo dat hij na enkele zetten de strijd staakte. Keres, die met anderhalve punt achter stand de tweede plaats bezet, had het maandag helemaal gemakkelijk. Hij ver- A utomobilisme Het reglement van het Europese ral lykampioenschap is tijdens de vergade ring van de sportcommissie van de FIA, die verleden week in Parijs werd gehou den, sterk en principieel gewijzigd. Het comité directeurs van de FIA heeft het ontwerp dinsdag, in een eveneens in Pa rijs gehouden vergadering, goedgekeurd zodat het op 1 januari 1960 van kracht zal worden. Vooral voor Nederland is deze wijziging van groot belang. Werden vroeger de ral ly's in de competitie om de Europese ti tel vrijwel gelijkelijk gewaardeerd de Europese kampioen werd veelal een rij der, die enkele weinig belangrijke rally's had gewonnen met ingang van 1960 wordt dat geheel anders. Het aantal pun ten waarmee een rit wordt gewaardeerd is dan sterk afhankelijk van het aantal deelnemers aan die rally. Voor een rally waarin 50 of minder equi pes starten, worden geen punten voor de Europese titel gegeven. Ligt het aantal starters tussen de 51 en 100, dan levert de eerste plaats in het eindklassement 10 punten op (de 2de plaats geeft 9 pnt., de 3de 8 pnt., de 4de 7 pnt. enz.). Bij 101- 150 deelnemers wordt de eerste plaats met 15 punten gehonoreerd en bij meer dan 150 deelnemers met 20 punten. Voor de plaatsen in de klasse-klassementen worden geen punten meer gegeven. Vooral voor de Rallye van Monte Carlo, de Tulpenrallye en de Rallye van de Brit se automobielclub de drie ritten die ge woonlijk meer dan 150 deelnemers krij gen is deze wijziging van groot belang, aangezien deze drie rally's thans dubbel zo hoog gewaardeerd worden, als de mees te andere wedstrijden. Een ander Nederlands succes is de pro motie van de Grote Prijs van Nederland, die vanaf 1960 zal worden erkend als z.g. grande epreuve, wat inhoudt dat deze grand prix absolute prioriteit heeft op de internationale sportkalender van de FIA. Ook deze beslissing kreeg dinsdag in Pa rijs de sanctie van het comité directeurs. Tal (Rusland) overde zonder te spelen twee punten, om dat behalve Gligoric ook Benkö had inge zien dat zijn stelling in de afgebroken par tij te zwak was. De ex-Hongaar nam zon der verder strijd te leveren met een ne derlaag genoegen. De resultaten van de afgebroken par tijen uit de negentiende en twintigste ron de waren: Negentiende ronde: Gligoric—Smyslov 0-1, BenköKeres 0-1. Twintigste ronde: Keres—Gligoric 1—0, Petrosjan—Benkö 1-0. Na de twintigste ronde luidt de stand: 1. Tal (Rusl.) 14'/2 pnt, 2. Keres (Rusl.) 13 pnt, 3. Petrosjan (Rusl.) 11 pnt, 4. Smyslov (Rusl.) lO'/a pnt, 5. Gligoric (Joegoslavië) 10 pnt, 6. Fischer (Ver. Staten) 8V2 pnt, 7. Benkö (statenloos) 6V2 pnt, 8. Olafsson (IJsland) 6 pnt. Gymnastiek Voor de gymnastiekwedstrijd tussen de damesploegen van West-Duitsland en Nederland, die op 24 oktober in Olden burg wordt gehouden, bestaat het Neder landse team uit de volgende turnsters: Bep Ipenburg, Nel Fritz, Ria van Velsen, Alie Zondervan, Grietje van Essen en Lineke Majole. Reserve is Rini de Wolf. Zwemmen Marianne Heemskerk heeft maandag avond in het zwemstadion Naarden het Nederlands record 200 meter vlinderslag 25 meterbaan op haar naam gebracht. De Naarden-zwemster legde deze afstand af in een tijd van 2 min. 53.3 sec. Dit betekende een verbetering van het record met 2,8 seconden. Het stond op naam van haar clubgenote Tineke Lagerberg. De tyd- waarnemers noteerden respectievelijk 2.35.3, 2.35.2 en 2.35.4. Later op de avond brak de Naarden- ploeg het Nederlands record 10 x 100 meter vrije slag (dames) (25 meterbaan), dat met 11 min. 29.4 sec. op naam stond van de Hilversumse zwemclub De Robben. Het werd een groot succes voor de Naardense meisjes, die nu deze afstand aflegden in 11 min. 15.3 sec., een verbetering dus met 14.1 sec. De officiële tijden waren 11.15.1, 11.15.3 en 11.15.3. Margriet Schimmel maakte een tussen tijd van 1.12.8, Dini Koopman 1.07,8. Eva Mulder 1.08.2, Adrie Lasterie 1.07. Ma rianne Heemskerk 1.08, Tineke Lagerberg 1.06, Lenie de Nijs 1.06.8, Willy Lambour 1.05.6 en Judith de Nijs 1.07 en als laatste Atie Voorbij 1.06.3. noemenswaardige tegenstand de punten kunnen bemachtigen. Alleen het hoofd stedelijke Reva heeft in Rotterdam tegen Libanon alles moeten geven om de winst te behalen. Na 'n 21 voorsprong kwamen de Amsterdammers in de vierde set op matchpoint (1411) maar verloren toch nog de set, zodat een beslissende set de doorslag moest geven: 1511, 1115, 10 15, 16—14 en 7—15. De techniek van de spelers van Sport centrum en AMVJ kon in de ogen van de te scherp fluitende scheidsrechter Molen kamp geen genade vinden en in zesentwin tig minuten werd de strijd ten gunste van AMVJ beslist: 14—16, 13—15 en 12—15, SOS werd voor eigen publiek kansloos door RVC verslagen (1115, 156, 715 en 715) en OVC klopte in Utrecht SW met 15—4, 8—15, 13—15 en 12—15. Die Raeckse verloor In Utrecht speelde het damesteam van Die Raeckse tegen SVV. Door winst in de tweede en derde set (156 en 155) namen de roodwitten een 21 voorsprong. Doch in de vierde en vijfde set (beide verloren met 1715 en 1513) werden de Haarlemse dames geïntimideerd door de scherpe arbitrage en gingen te terughou dend spelen. Het Dordtse St. Paul verraste met een zege op RVC (15—4, 15—7 en 15—10) en Celebes klopte SOS en Boemerang VC Veenendaal met 30. AMJV is van slag en werd verslagen door ZVC/K. en V.: 15—7, 10—15, 15—5 en 15—7. Overgangsklasse Voor de overgangsklasse speelde De Blinkert gisteravond in Enkhuizen tegen Flevo. De eerste sets verliepen zeer gun stig voor de Haarlemse dames en met 1511 en 158 namen zij een 20 voor sprong. Toen verhoogde Flevo het tempo en werd de Blinkert overspeeld: 1511 en 1512. In de laatste set leidde Flevo met 10—0. De overige resultaten in de overgangs klasse luidden: Dames: Madjoe—SES (3—0) 15—4, 15— 7 en 15—13; TOG—Molenwiek (3—1) 15—10, 15—12, 6—15, 15—11; VCK—Octo pus (2—2) 15—9, 13—15, 15—11 en 15—10; VGW—The Smash (3—0) 17—15, 15—6, 15—12. Heren: Madjoe—SES (1—3) 8—15, 15— 13, 8—15, 7—15; TOG—Molenwiek (2—2) 15—12, 15—12, 13—15, 11—15; Octopus— VCIJ (3—1) 15—6, 15—3, 14—16, 15—6; Czaar PeterThe Smash (31) 1215, 14—16, 15—4, 16—14. De afdeling In de eerste klasse dames van de afde ling moest Gios de kracht van HBC er kennen met 154, 1510 en 156. Onze Gezellen heeft nog moeite om zich in de eerste klasse aan te passen en verloor van Die Raeckse 2 met 915, 158, 157 en 155. OVRA en Velox deelden de punten: 10—15, 7—15, 15—8 en 15—7. Bij de heren verliep het duel tussen PSCB en Die Raeckse 2 niet zonder span ning: 11—15, 16—14, 9—15 en 13—15. In de tweede klasse leverde Set up een op merkelijke prestatie door PWN te klop pen: 12—15, 15—12, 3—15 en 12—15. De uitslagen De uitslagen van maandag luidden: Heren: PWN—Set up 1—3, HVS—RVC 03, PSCBDie Raeckse 2 13, Gios HVS 3 3—1, Spaarnestad—OVRA 2 2—2, RapiditasWIK 22, OVRA 3Santpoort 2 2—2, HVS 4—Repol 0—3. Dames: OVRA—Velox 22, GiosHBC 0—3, Die Raeckse 2—O.G. 3—1. MHBS 2— PWN 0—3, Die Raeckse 3—OVRA 2 3—1, Gios 3Eclecta 3 03, De Blinkert 2 HVS 2 3—0, OVRA 3—Set up 2 2—2, Velox 3—DSS 0—3, De Blinkert 4—HBC 4 O—3, O.G. 2—FES 2—2. Programma MHBS speelt woensdagavond tegen het Hoornse TOG, dat men tot de belangrijk ste rivalen van de Haarlemse dames moet rekenen. Ook de heren van Die Raeckse komen tegen de TOG'ers binnen de lijnen. Voor de eerste klasse zal De Blinkert Eclecta kloppen en zullen Velox en OSS de winst delen. Weinig krachtsverschil verwachten wij in de damesduels HVS HBS 2 en EclectaVesmia. Het programma voor morgenavond luidt: Heren, overgangsklasse: Die Raeckse TOG 8 uur. Eerste klasse: EclectaDe Blinkert 7 uur, OSSVelox 9 uur. Tweede en derde klasse: PWN 2CIOS 4. Top- score—WIK 3, FES—OSS 2. PSVH—HBC 3, CIOS 3Gios 4 en DSSHBC 2. Dames, overgangsklasse: MHBS—TOG 9 uur. Eerste klasse: HVS—HBC 2 7 uur. Eclecta Vesmia 8 uur. Tweede en derde klasse: De Blinkert 3—HBC 5. O.G. 2—JBS. SSO —OSS 2, DSS 2—WIK. Velox 2—Vesmia 3, TopscoreAVC 2, Die Raeckse 4Sant poort en Vesmia 2HBC 3. Boksen Harko Kokmeyer heeft maandagavond tijdens internationale bokswedstrijden in Gent op punten gewonnen van de Belgi sche middengewicht Richard Bouchez. Het gevecht ging over tien ronden van drie minuten. De Belg nam in de eerste twee ronden het initiatief, maar hij maakte vanaf de derde ronde de fout in te gaan op het lijf- aan-lijf-gevecht, waarin de Nederlander zich duidelijk de sterkere toonde. Vanaf dat moment was Kokmeyer zijn te genstander de baas en kon hij een ruime puntenvoorsprong opbouwen. Het slotof- fensief van Bouchez kwam te laat om nog een bedreiging te kunnen vormen. Sport in het kort AUTOMOBILISME. Nederland is in een in Parijs gehouden vergadering herkozen als lid van de internationale sportcommis sie van de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA). De heren J. H. van Haaren, sportcommissaris van de KNAC en P. J. Nortier zullen ons land vertegen woordigen. VOETBAL. Het voetbalelftal van Nige ria behaalde in Lagos een overwinning met 31 (ruststand 11) op Ghana. Het was de eerste wedstrijd, die beide ploegen tegen elkaar speelden in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11