Voorlopig pais en vree tussen Beverwijk en Heemskerk orisc Maar straks dreigen toch zveer nieuwe moeilijkheden Verjaardagsattractie Castricum naar 30.000 zielen DISCO Havenberichten RAAD AANVAARDT LYCEUMPLANNEN Requiem van Verdi in grote garage Echtpaar Groot-Wakkerhoe vijftig jaar gehuwd Verkeer naar Hoogovens weer over oude weg P.v.d.A.-vrouwen vergaderen Aanbesteding van sloping VGZ-cellulosef abrieken Rioolwaterzuivering en uitbreidingsplannen Huldiging A. Heesterbeek Medische verzorging tijdens het weekeinde Veertig jaar timmerman VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 „Uit de notulen van de raadsvergaderingen in Beverwijk en Heemskerk krijgt men eigenlijk de indruk, dat het er kalmer aan toe gegaan is dan we eigenlijk dachten", zei de heer De Weyer (K.V.P.) donderdagavond in de raadsver gadering van Beverwijk. „De kranten hebben de vergaderingen behoorlijk verslagen, maar waarschijnlijk hebben enkele koppen de gemoederen wat verhit". De heer De Weyer meende, dat er nu wel olie op de golven is gegooid. Maar met een moeilijkheid blijft men toch zitten, want er komt nu eenmaal een wijk, die door twee verschillende directies wordt gebouwd. „De verschillen van me ningen zullen voorlopig wel blijven, omdat de gemeenten van verschillende standpunten uitgaan", zei de spreker. „Beverwijk wil één grote gemeente, Heemskerk wil het maar zo laten. Dit zal altijd een wrijvingspunt blijven. De grote moeilijkheden komen echter, als straks de wijken Meerestein en Oos- terwjjk bewoond zullen worden. Deze wijken zullen dan vanuit twee gemeenten worden bestuurd, en dat geeft vast gro tere moeilijkheden dan het gezamenlijk tot stand brengen, waar het nog meer DE WEYER over technische kwesties gaat", meende de heer De Weyer, die hoopte, dat er nu eens spoedig een uitspraak zou komen. De andere raadsleden reageerden niet, zoals het over het algemeen toch vrij tam was in deze vergadering. Alleen kwam er weer een pikant nootje, toen de Plesman- weg aan de orde kwam. Mevrouw Allan zag een mogelijkheid, dat deze weg aan de Beverwijkse kant twee, en aan de Heemskerkse kant één baan zou krijgen. „Wonderlijk", noemde ze dat. „Ja, vindt het wonderlijk", zei burgemeester Bruins- ma, fijntjes lachend. Waarmee de aloude tegenstelling Beverwijk-Heemskerk toch weer even om de hoek kwam kijken. Maar de burgemeester ging er verder niet op door. Gangmaker ontbrak Dat de vergadering zo lauw verliep, zal vermoedelijk zijn oorzaak wel hebben ge had in het feit, dat de heer Koger (Prot. Chr.) ontbrak. Hij is meestal de gang maker, en zijn afwezigheid was dan ook goed merkbaar. Er was trouwens geen en- Advertentie Onze coll. regenjassen biedt ongekende mogelijkheden. Egypt, poplinen autocoats in verschillende modellen Modieuze dubbelrij regenjas. Zeer vlot model. Dri-Sil Finish 69— i Marktplein - L. Nieuwstr Telefoon 4206 In januari van het volgend jaar, zal het Beverwijks gemengd zangkoor „Zang en Vriendschap" een uitvoering geven van het Requiem van Guiseppe Verdi. Aan dit concert zal het Noordhollands Philharmonisch Orkest medewerking ver lenen. Het koor staat onder leiding van Stephen Jansen. Solistische medewerking wordt verleend door dè tenor John van Resteren, de bas David Hollestelle en de sopraan Corrie Bijster. Deze belangrijke uitvoering wordt gege ven in de grote garage van de Verenigde Expeditie Bedrijven aan de Brink te Be verwijk. BRIDGECLUB „DE ORANJEBOOM". Nadat vijf ronden in de onderlinge com petitie van de Heemskerkse bridgeclub -De Oranjeboom" zijn gespeeld, is de stand als volgt geworden: 1. TabakDe Kruif 281.24; 2. KoopmanKoopman 278.56; 3. heer en mevrouw Spijker 270.83; 4. Hooge- boomDe Vries 263.67; 5. BeentjesDroge 262.99; 6. heer en mevrouw Bleyendaal 261.99; 7. heer en mevrouw Van de Capelle 260.81; 8. MuyenVan de Bosch 248 40; 9. heer en mevrouw Van de Jagt 247.20; 10. mejuffrouw BleyendaalVan Gooi 246.38. kele protestants-christelijke afgevaardig de aanwezig. Behalve de zieke heer Koger ontbrak ook dokter De Ruiter, terwijl de heer Van der Schoor pas de volgende raadsvergadering zijn opwachting zal mogen maken. Zijn geloofsbrieven werden wel goed gekeurd. Daarvoor zorgde de commissie, die als voorzitter oud-wethouder Niesten (K.V.P.) had. Deze schreed plechtstatig naar de tafel van B. en W„ waar hij een zeer deftig gestelde verklaring voorlas. „Ik heb het in geen tijden zo plechtig meegemaakt", verzuchtte de voorzitter, toen de heer Niesten zijn voorlezing had beëindigd. Er was nog iets bijzonders in deze raadsvergadering, want wethouder Her mes (K.V.P.) zat in zijn eerste-luitenants- uniform achter de groene tafel, omdat hij aan herhalingsoefeningen bezig is. Behalve door zijn uniform trok hij trou wens ook nog door iets anders de aan dacht, want op een gegeven moment meende de heer Hermes, dat voor een openbare kleuterschool nog geen raads besluit was genomen, terwijl de voorzitter dit wel dacht. Aan het eind van de ver gadering (omstreeks negen uur) kwam de wethouder, die naarstig in zijn tas had gezocht, opeens met het bedoelde voorstel voor de dag, dat hij nog snel even goed gekeurd wilde hebben, nadat het om on opgehelderde redenen niet op de raads- agenda was gezet en daardoor blijkbaar een bron van misverstand was geworden. Voor de bouw van een openbare kleuter school aan de Pieter Verhagenlaan werd f 185.928 gevraagd. De raad hoéfde er niet over te denken, want men had indertijd al geld gereserveerd voor dit doel. Wijk aan Zee In Wjjk aan Zee komen tien woningwet woningen. Iets bijzonders, want men is in Den Haag niet zo happig op woningwet woningen in badplaatsen. De voorzitter legde de afgevaardigde uit Wijk aan Zee, de heer Bol (K.V.P.) uit, dat in badplaatsen de woningen toch in de zomermaanden worden verhuurd. „En daar is de premie niet voor", zegt men in Den Haag. De heer Bruinsma legde de heer Bol daarom uit, dat er na deze tien woningen aan de Verlengde Tappenbeek- straat voorlopig wel niets meer zal komen. De woningen zijn ontwórpen door het architectenbureau J. Bleeker en A. Wijt zes. Het zijn kleine huizen met drie slaap kamers en zes bedden. De totale stich- tingskosten zullen 147.480 bedragen, de grondkosten zijn 32.500. De heer Romunde (P.v.d.A.) kwam naar aanleiding van dit agendapunt met de vraag, of Beverwijk niet te zuinig doet met zijn bouwvolume. „We hebben met de handen omhoog ge staan, toen we maar een bouwvolume van 150 woningen kregen, en nu hebben we na die tien in Wijk aan Zee er nog 26 over". De voorzitter zette uiteen, dat de zaak niet zo ligt. De resterende 26 woningen (eengezinsbouw op Meerestein) zijn aan besteed. Men kon niet eerder aan de gang. omdat de grond nog niet vrij was. En bovendien wordt het bouwvolume per maand verdeeld. Beverwijk zat in het be gin al erg hoog met de besteding van het volume, en toen moest men met de rest lang wachten. Daar was dus niets aan te doen. Lyceum gewenst Over de plannen tot stichting van een lyceum werd niet veel gezegd. Iedereen was het er wel mee eens, en van ver scheidene kanten werd opgemerkt dat men al lang wacht. Waar wethouder Hermes tegenover kon stellen, dat men al wel een dépendance van de Rijks-HBS Velsen had. De heer Swarts (C.P.N.) signaleerde zelfs een achterstelling van het openbaar on derwijs, hetgeen hij ook bij andere agenda punten waar trachtte te maken. Zonder succes overigens. Dat men er niet veel over zei, had nog een andere reden. Men kon tenslotte deze plannen wel toejuichen, maar men besefte maar al te goed, dat de beslissing nii* in de raadzaal kon vallen. Zo dacht ook wethouder Hermes er over. „Het zal niet meevallen bij de mi nister gedaan te krijgen, dat deze plannen door kunnen gaan. Over enkele weken hebben de drie IJmond-gemeenten een gemeenschappelijke bespreking bij de staatssecretaris. En dan zullen wij ons best doen". En er werd van achter de groene tafel wel duidelijk uitgesproken, dat men van Gedeputeerde Staten geen toestemming moet verwachten, als de minister tegen is. De voorzitter wilde de zaak echter wel zuiver gemeentelijk blijven bekijken. „Voorstel aannemen, en als G.S. akkoord gaan, beginnen". En er is altijd nog de mogelijkheid om aan een eigen gymna sium te beginnen, waartoe Beverwijk, dat meer dan twintigduizend zielen telt. ver plicht is. De heer Swarts zag hierin een goede kans. maar 'het werd hem duidelijk gemaakt, dat ook dit „grauwe theorie" is. Er zijn vele gemeenten met meer dan twintigduizend inwoners, die een gym nasium moeten stichten, maar toch geen goedkeuring krijgen. Wachten op Kamer B. en W. hadden ook een voorstel in gediend inzake subsidiëring van bij zondere scholen voor VH.M.O. De heer Romunde vroeg uitstel van behande ling. .Hierover wordt net in de Kamer ge praat", zei hij. „Daar ging het over een heel andere kwestie", vond de voorzitter, waarna de vergadering werd geschorst, en de heren Bruinsma en Romunde zich samen over een krantenknipsel bogen De strijd werd eerlijk beslist: de voorzitter NIESTEN bleef er bij, dat hij gelijk had, maar hij wilde de zaak toch wel aanhouden ter nadere bestudering. Er werd ook weer geld geleend: de Bank voor Nederlandse Gemeenten bood een vaste geldlening aan van 141.000 tegen 4'A percent voor financiering van kleinere kapitaalsuitgaven, en de raad be sloot hier toe over te gaan. Men koos de heer Swarts als opvolger van de heer Muskee tot lid van het IJmond-adviescollege. Uitgaven Voor 2.400 schafte men een vierde sneeuwploeg aan, voor verlegging en ver zwaring van de gashoofdleiding te Castri- cum gaf men een krediet van 38.500, voor uitbreiding van de gasbuizennetten te Castricum en Uitgeest een krediet van 48.000. Daar bleef het niet bij. Een gas- ventilator vergde 7.000, boekhoudmachi nes voor het gasbedrijf 7.060. Men ver leende voorts een krediet van 134.000 voor het bouwrijp maken van het terrein bij de Van Oldenborghweg te Wijk aan Zee. Benoemingen Tot directeur in vaste dienst aan de gemeentelijke nijverheidsavondschool voor ambachtslieden werd benoemd de heer J. de Wit te Velsen-Noord. Voor het tijd vak van 1 september 1959 tot en met 31 augustus 1960 werden benoemd tot leraar: G. Akkerman, IJmuiden, H. L. Die- derik. Beverwijk, A. J. H. Fluitman, Be verwijk, L. van Genderen, Heemskerk, C. v. d. Graaf, Velsen-Noord, H. Jonkers, Santpoort. W. B. Kleywegt, Velsen. P. de Krieger, Driehuis, K. F. Lieshout, Heems kerk, C. J. Mul, Uitgeest, W. J. M. Ver meulen, Beverwijk. Advertentie EN COV®v SPECIAALTJJ* Ter gelegenheid van ons 8-jarig bestaan kwaliteits heren-, jongens- ot werkoverhemd (u mag zelf uitzoeken) tegen prijs Bij aankoop van minstens 25.— Breestraat 17, Beverwijk Een bekend Velsennoords echtpaar is binnenkort vijftig jaar in de echt verenigd. Het zijn de heer Jac. Groot en mevrouw C. Groot-Wakkerhoe, die op 3 november de dag zullen herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. De echtelieden zijn allebei 69 jaar. Het paar woont al ruim 45 jaar in Velsen- Noord. De heer Groot had vroeger een si garenwinkel aan de Wijkerstraatweg. Toen hij 38 jaar was, keerde hij de zaken wereld de rug toe en trad in dienst bij Hoogovens, waar hij magazijnbeheerder werd. De heer Groot werkte 28 jaar in dit bedrijf. Sedert zijn pensionering is hij se cretaris van de plaatselijke afdeling van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. De aanstaande jubilaris werd in Nibbix- woud, zijn vrouw in Amsterdam geboren. Het was donderdag en eigenlijk reeds op de late woensdagavond te merken, dat het verkeer naar en van het Hoogoven- bedrijf weer via de oude route is gegaan en de Wijkerstraatweg en het Strating- plantsoen heel wat rustiger zijn geworden. In de late namiddag van woensdag zijn de verkeersomleggingsborden op de Wij kerstraatweg en het Stratingplantsoen weggehaald, zodat toen reeds de opletten de bestuurders van motorvoertuigen zich weer de oude, vertrouwde weg over „De Gilden" herinnerden. Maar donderdag waren er toch nog be stuurders van vrachtauto's, die in enige dagen al zo met de omlegging vertrouwd waren geraakt, dat zij blijkbaar geen erg hebben gehad in de herstelde situatie en rustig met hun zware auto's de afvoerwe- gen Duinvlietstraat en Stratingplantsoen van de Wijkerstraatweg af naar de Hoog ovens bleven gebruiken. De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid houdt maandagavond ten huize van haar presidente aan de Geelvinckstraat 61 de jaarlijkse ledenvergadering. In deze bijeenkomst komen de gebruike lijke jaarstukken ter tafel. Voorts is er een bestuursverkiezing, want het gehele bestuur treedt af. Hiervan stellen zich niet herkiesbaar de dames Veen en De Wilde. Van bestuurszijde zijn kandidaat gesteld de dames P. de Reus en Haan. Nadat wij in ons blad van 1 oktober de amotie van de gebouwen van de Cellu- losefabrieken 1 en 2, de loogtoren en bij gebouwen van de Papierfabriek Van Gel der Zonen n.v. hebben aangekondigd, zijn thans de data vastgesteld van aanbesteding voor de sloopwerkzaamheden en van de veiling van de zich in en rond deze gebou wen bevindende technische installaties. Op woensdag 4 november wordt de aan besteding bij openbare inschrijving gehou den van alle voor afbraak bestemde ge bouwen van de cellulosefabrieken. Op woensdag 11 en donderdag 12 no vember worden ten overstaan van kan didaat-notaris P. van Stuivenberg in vei ling gebracht de technische installaties van de cellulosefabrieken, waaronder twaalf grote kookketels met hun appara tuur, het roostovengebouw met gaskoeler en gasreiniging, de kapperijen en het wa- terreinigingsgebouw. CONTACTAVOND VAN ADO De Heemskerkse voetbalvereniging ADO houdt op maandag 19 oktober haar tweede contactavond van dit seizoen. In het K.S.A.-gebouw zal de hoofdscho tel worden gevormd door een te houden klaverjasdrive. Aan de rand van Castricum, aan de Heemstederweg, wordt sinds maanden hard gewerkt aan de uitbreiding en verbetering van de zuiveringsinstallatie voor rioolwater. De nieuwe installatie zal, naar de verwachting van de deskundigen voor de eerste twintig jaren een voldoende capaciteit hebben. Toen, aan het einde van de dertiger jaren, plannen werden ontworpen voor de bouw van een zuiveringsinstallatie werd rekening gehouden met een inwonertal van 7 a 8.000 inwoners en kon de sterke groei van de gemeente, zoals die thans plaats heeft, nog niet worden voorzien. In de tien achter ons liggende jaren is de bevolking met ongeveer vijftig percent toegenomen en ten aanzien van de zuiverings installatie begonnen zich toen moeilijkheden voor te doen, omdat het afvalwater niet voldoende kon worden gereinigd. Het vuile water, dat werd geloosd in het polderwater, verontreinigde het drinkwater voor het vee, met als gevolg, dat zich vergiftigingsverschijnselen onder het vee voordeden. Als noodoplossing werd toen door ir. Bongaerts, de leider van het ingenieursbureau, dat indertijd de zuiveringsinstallatie ontwierp, een extra bezinkingsbassin aangelegd, waar door een, zij het tijdelijke verbetering in het afgevoerde water voordeed. Inmiddels werden plannen ontworpen voor een uitbreiding en verbetering van de installatie. Met handhaving van het gevolgde systeem van biologische reiniging van het afvalwater, werd de capaciteit van de in stallatie groter ontworpen en de afvoer van het gezuiverde water naar de Alk- maardermeer voorbereid. Voor de aanleg van een pijpleiding naar de Alkmaarder- meer en de uitbreiding van de installatie werd door de raad een crediet van 1.300.000,beschikbaar gesteld. De uit- uitvoering van het werk werd opgedra gen aan de firma van de Bron en Visser te 's-Gravenhage. Nu bestaat de zuiveringsinstallatie uit 1 emserput, 1 oxydatiebed, 1 nabezinktank en de noodzakelijke pompen voor het doen circuleren van het rioolwater. Als straks de gehele installatie gereed is, hetgeen naar de verwachting dit jaar het geval zal zijn, bestaat de installatie uit: 1 zandvanginstallatie, 1 voorbezin- kingstank, 1 verdeeltoren, 3 oxydatiebed- den en 1 nabezinkingstank, met, vanzelf sprekend, de nodige apparatuur voor de circulatie van het rioolwater. Voor de af voer van het gezuiverde water zorgt dan een 3 kilometer lange persleiding naar het Alkmaardermeer, terwijl het afkomende slijk kan worden opgevangen in een aan tal ruime slijk-droogbedden. Na het gereedkomen van dit werk hoopt de gemeente te beschikken over een mo derne rioolwater zuiveringsinstallatie die geruime tijd een doeltreffende reiniging van het afvalwater uit deze gemeente zal waarborgen. Uitbreiding De bevolkingstoename schept echter nog andere problemen, problemen welke niet zo vlot kunnen worden opgelost, als dit met de zuiveringsinstallatie het geval is. Het gaat hier namelijk om de vraag: op welke wijze moet men het volledige uit breidingsplan samenstellen. Aanvankelijk is men van de gedachte uitgegaan, dat Castricum een gemeente met 15 a 20.000 inwoners zou worden. Op deze basis zag men het toekomstige cen trum van de gemeente rond de Ruiterweg: er werd een Brink aangelegd en ten noor- Advertentie Voor de fijne Heren- en Juniorcnkleding KLOOSTERSTRAAT 35 BEVERWIJK Veranderingen GRATIS op eigen atelier den daarvan zouden dan in de toekomst openbare gebouwen komen. In tien jaren tijd zijn de omstandighe den zodanig gewijzigd, dat men nu zelfs spreekt van een mogelijke aanwas tot 30.000 zielen. Hiermede nu rekening heeft men in een partieel uitbreidingsplan het denkbeeldige centrum van de gemeente in de toekomst geprojecteerd ten oosten van de Alkmaarderstraatweg. Men zou dit alles toekomstmuziek kun nen noemen, maar wie weet hoe spoedig de compositie al gereed zal zijn. Voorlopig blijft het gemeentebestuur met zijn besluiten aan de voorzichtige kant en streeft het er naar het dorp haar landelijke karakter te doen behouden, hetgeen men op één der laatste raadsvergaderingen heeft kunnen constateren, toen het voorstel tot hoogbouw in de „bomenwijk" in het ver lengde van de Helmkade werd afgestemd. De situatie is dus zo, dat bij eventuele verdere uitbreiding van de gemeente, dit ten noorden en ten noord-oosten van de dorpskern zal plaats vinden. Voorts is het de verwachting, dat voor Bakkum, met inbegrip van het laatstelijk aangenomen uitbreidingsplan „Bakkum- West", zich in de toekomst weinig ver anderingen meer zullen voordoen en dat het met het duinterrein en het strand het recreatieoord bij uitnemendheid zal blijven. Advertentie PLATENSPELERS en VERSTERKERS PLEIN 1945 No. 4 - TELEFOON 4561 GRAMMOFOONPLATEN Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Osiris van Saint Thomas; Henny, Par; Hontestroom, Huil; Nieuwe Waterwe.g Londen; Lotus. Wells; Geer- Iruid Margaretha, Londen; Berend N, Shoreham; Losin, Zurmemika; Fivelborg, Swansea; Acclivity, Theemshaven; Arete. Otterbacken, erts lossen Hoogovens; Alcyone, Patras; Carl Clausen, Swine- münde, ledig IJmuiden; Solon, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Wulp van Rotterdam; Ascanius. Bremerhaven; Memnon, Rotterdam; Democraat, Schiedam, bijlegg. IJmui den; Eemstroom, Grangemouth; Lingestroom, Lon den; Oranjeborg, Gravelines; Bencomo, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Raunala naar Oxelosund. ledig Hoogovens; Marga Kiepe, Hamburg, walsmateriaal Hoogovens; St. Walburg. Bristol, bijlegger IJmuiden; Capri, Hansweert; Westfalia, Monrovia, ledig Hoogovens; Ank T, Delfzijl, ledig Zaandam; Unden, Fenermeer; Brou wersgracht, Antwerpen: Admiralengracht, Rot terdam; Abbekerk, Antwerpen; Oldekerk, Ham burg; Waya, Riga, ledig Velsen; Oranjefontein. Southampton; Nieuwe Waterweg, Rotterdam; Daje Böhmer, Rotterdam; Thaletas, Rotterdam; Aletta, Antwerpen; Ilias, Rotterdam; Ardeas, Rotterdam; Langleeclyde, Bremen; Vechtstroom, Manchester; Reggeborg, Colchester, kunstmest geladen IJmui den; Rigel, Helsingfors; Zaanstroom, Londen; Sleipner 2. Lulea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Henny naar Antwerpen; Swift. Harlingen; Hecuba. Saint Tho mas; Divina, Detroit; Eilbek, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van ol naar Amsterdam is gegaan). De heer A. Heesterbeek is donderdag morgen op hartelijke wijze gehuldigd. Re den hiervan is dat hij op deze dag zijn vijfentwintigjarig jubileum in dienst van de gemeente Heemskerk vierde. De raadzaal van het gemeentehuis was gevuld met een groot aantal genodigden toen de jubilaris met zijn echtgenote, kin deren en zijn schoonouders door burge meester H. Nielen werd binnengeleid. De heer Nielen wees op het vele dat de heer Heesterbeek voor de gemeente heeft gedaan. De wethouder van onderwijs en finan ciën, de heer H. J. M. Roozen, noemde het een bijzondere vreugde om te mogen ge tuigen van zijn dankbaarheid voor wat de jubilaris voor Heemskerk gedaan heeft en voor de grote steun die hij voor de wethou der in het bijzonder geweest is. De gemeente-secretaris, de heer H. C. Schram, zei met genoegen vijfentwintig jaar lang met de jubilaris te hebben sa mengewerkt. Ook mevrouw Heesterbeek werd door hem in de hulde betrokken. Op geestige wijze haalde de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. D. Vosselman Bosch enige aardige herin neringen op. Voorts werd nog het woord gevoerd door de directeur van gemeente werken de heer N. P. Steenstra, waarna de jubilaris een dankwoord sprak. In de namiddag werd ten huize van de jubilaris een druk bezochte receptie ge houden. EXPORTPEEN DAALDE IN PRIJS De exportpeen zakte deze week een stuk in prijs. Hieruit bleek daaruit dat de importerende landen als België, Zweden, Engeland en Duitsland thans weer niet zoveel belangstelling voor dit product tonen. Dit zal overigens van voorbijgaan de aard zijn omdat deze landen toch bij zonder gesteld zijn op dit Nederlandse product en daarvan reeds de afgelopen weken deden blijken. De prijzen van de verschillende kwali teiten die in de aangevoerd 90 ton waren verenigd waren: peen B: f 21,70f 25,60: peen C: f 21.50—f 22,60; peen D: f 17,80— f 20,60; peen O: f 12,30f 19,30; peen A f 7,80. Op de „Wickham County mixed school" te Gateshead in het Engelse graafschap Durham, volgen twaalf-en- een-halve tweelingen de lessenDe tweelingzus van het meisje helemaal rechts is naar een andere school vertrokken. Advertentie Houd vol tof aan de eindstreep. SPAAR TROUW STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen). IJMUIDEN: Artsenj J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; J. MacDaniël, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, Apotheek Pleijler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT: Artsen: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560—8284. VELSEN: Wijkverpleging: zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, tel. 8028, ten zuiden Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geelvinckstraat 27, Velsen- Noord, tel. K 2510-3936, ten oosten Zee weg, Velserbeek, Velsen-Zuid, Velsen- Noord; zuster G. Lammerts, Curaqao- straat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756, Driehuis, Santpoort-dorp, Santpoort station. CASTRICUM: Arts: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: A. de Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Admiraal, Rijksweg 25 Limmen, tel. 02206—279. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dage lijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. VELSEN-NOORD, BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wij kerstraatweg 194, Velsen, tel. 02510 4987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: A. Verburg, ten huize van dr. Rooyaards, dr. Schuitstraat 12, tel. 3636, b.g.g. 5551. Apotheken: de zondags- en nachtdien- v sten worden waargenomen door Apo theek Van der Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512- 240. Bovendien neemt dr. Kloppert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel. 02512490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis, Beverwijk en Heemskerk Kraamverpleging: zuster N. Luyting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Wijkverpleging: zuster C. Majoor, v. Ol denborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517—343. Dinsdag 20 oktober zal de heer C. Roze- meijer, wonende Corverslaan 114 te Vel sen-Noord veertig jaar verbonden zijn aan de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen. De heer Rozemeyer, die thans vijfen vijftig jaar is, kwam als vijftienjarige direct in de eigen timmerwerkplaats van het bedrijf, waar hij thans de functie van voorwerker-timmerman al vele jaren be kleedt. De jubilaris behoort tot de voetbalpio niers van het oude „Wijkeroog",waar nu 39 jaar geleden de v.v. „Kinheim" werd opgericht en waarin de heer Rozemeyer met enige andere bekende Velsennoorders jarenlang een prominente figuur bij de eerste elf van de geel-zwarten is geweest. Later trok hem de brandbestrijding. Tot voor ruim een jaar heeft hij vele jaren deel uitgemaakt van de vrijwillige brand weerploeg in „Noord" en is hij van het begin af een verdienstelijk lid geweest van het „Vrijwillig Brandweer Corps" (VBC) van Van Gelder's papierfabriek.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7