Voetbal in Kennemerland De Jager Kies 't nieuwste Neem 't beste Calorifère kookshaard Drie Schiphol-kappers moesten zich wegens fraude verantwoorden Aparte jumpers en vesten IJmond-agenda f 235.- EEN GRIT BRIL Ga weer naar Uw speciaalzaak Een hunner hield ook na bewogen beroep van collega onschuld vol 9 UMUIDEN w ZWUNDRECHT Bouwwerken en historie Oude tegels worden tentoongesteld Schaakclub „Weenink" speelde weer L.Nieuwstraat503 Elftallen van „Noord" 't Nut genoot van cabaret Heren-kostuums Heren-overjassen Sport-colberts Terlenka-pantalons Heren-regenjassen Jongens Twen-kostuums Monty-Duffelcoats Jongens Terlenka-pant. Azet-Truien en Pullovers kleuterjasjes HAARLEMSE RECHTBANK Ontploffing aan boord van Zweeds tankschip: een dode Posities sleepboten bureau Wijsmuller HORLOGES HUISKAMERKLOKJES Uitspraken Haarlemse rechtbank VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 In de tweede klasse is Purmersteyn HRC wel de belangrijkste wedstrijd, doch de DEM'ers en WFC'ers, die nog maar één winstpunt hebben, zullen DEMSchoten en WFCHollandia nog wel belangrijker vinden. In de derde klasse zal de aandacht vooral uitgaan naar de derby Wijk aan 2reeBeverwijk en in 4 C naar Waterloo Kinhcim. De Kennemers krijgt Zandvoortmeeu- wen op bezoek. De Zandvoorters hebben tot dusver nog geen wondere dingen laten zien. Ze behaalden twee punten in vier wedstrijden door gelijke spelen in de uit wedstrijden tegen DEM en WFC, de twee clubs dus, die momenteel de onderste plaats delen. We hebben dan ook goede moed, dat de roodzwarten op beide pun ten beslag zullen leggen. Vitesse krijgt het in Enkhuizen tegen West-Frisia vast niet gemakkelijk, want al staan de Enkhuizenaren niet bepaald hoog op de ranglijst, op eigen terrein zijn zij zeker niet te versmaden tegenstanders. Meer dan een gelijk spel behalen de Vi- tessenaren dan ook waarschijnlijk niet. We zijn nieuwsgierig hoe de VVB'ers zich na hun misstap van de vorige week tegen Hollandia zullen weren tegen HBC. De Heemstedenaren hebben vier punten, die ze alle vier behaalden in hun twee thuiswedstrijden. De twee uitwedstrijden tegen HRC en Schoten eindigden in een 1—0 nederlaag. We geloven uit een en ander te mogen concluderen, dat de VVB'ers op hun tellen moeten passen. DEM is de kluts we1 heel erg kwijt en het is te hopen, dat de blauwwitten spoe dig weer in 't bezit komen van aanvallers, die weten, wat doelpunten maken is. Schoten is de volgende niet al te sterke tegenpartij, zodat er mogelijk een gelijk spel voor de DEM'ers in zit. In 3 A: Wjjk aan ZeeBeverwijk Voor 3 A staat, ondermeer de ontmoeting Wijk aan ZeeBeverwijk op het program ma. De badmensen brachten er tot dusver nog niet veel van terecht, hetgeen gema nifesteerd wordt door hun twee punten uit vier wedstrijden. Beverwijk staat er iets beter voor, maar toch hebben de rood- witten nog niet gewonnen! We voelen meer voor een gelijk spel. ADO staat er nog slechter voor dan Wijk aan Zee. De Heemskerkers slaagden er nog maar in slechts één winstpunt te behalen. Van hun reis naar Velsen stellen wij ons voor de ADO'ers weinig goeds voor. De CS Vers, die zich zondag j.l. tegen ZAP zo goed op schot toonden, krijgen het pas gepromoveerde Meervogels op bezoek. De Akersloters speelden tot dusver drie maal gelijk en verloren alleen van Pur mersteyn (2—0). De Castricummers mogen daarom vooral de tegenpartij niet onder schatten! Voor de bovenste plaats is ver der nog de wedstrijd Alcmaria Victrix— Egmondia van groot belang. In 4 C: WaterlooKinheim Op de gemeentelijke sportterreinen te Driehuis wordt de plaatselijke ontmoeting Waterloo—Kinheim gespeeld. De Kinhei- mers hebben momenteel met zeven pun ten uit vier wedstrijden de leiding in 4 C. Waterloo staat heel wat lager op de rang lijst, maarde IJmuidenaren zijn de vorige week aardig uit hun slof geschoten Advertentie Een optisch en cosmetisch succes. KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 VELSEN—ÏJMUIDEN VRIJDAG 16 OKTOBER Thalia, 20 uur: De hond van de Basker- villes. Rex, 20 uur: Teenager Melodie. Cultureel Gebouw, 20 uur: Fotokring Velsen. Rex, 10 en 14 uur schoolvoorstellingen Arena. Raadhuis, 11—12 uur spreekuur wethou der van financiën. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 1416.30 uur. ZATERDAG 17 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 uur: De hond van de Baskervilles. Rex, 20 uur: Teenager Melodie. Petrazaal, 17.45 uur: Arjos-avond. Royal, 20 uur: Amusementsavond P.T.T. Patronaatsgebouw, 20 uur: Accordeon vereniging IJmuidens Roem. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Adven- do „Spel met een droom". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 1416.30 uur. DRIEHUIS VRIJDAG 16 OKTOBER B.B.-gebouw, 20 uur: Ouderavond Jan Campertschool. BEVERWIJK VRIJDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sa- hara". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als een losgebroken beest". W.B. Theater, 20 uur: „Het einde der desperado's". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 20 uur: vergadering Ka tholieke Bouwarbeiders. Pr. Bernhardlaan. Noodschoot. 19.30 uur: tentoonstelling „De schoonheid van oude aegels". ZATERDAG 17 OKTOBER Bioscopen: als vrijdag. Statenhuis Velserweg, 20 uur: volksdans groep. 'iEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Penny, de katoenplukster", zon dagmiddag 14.30 uur: „Aasgieren dei- woestijn". en ovendien geldt het hier een plaatselijke ontmoeting. En daarom zou een punten verdeling ons niet verwonderen! Terrasvogels trekt naar VVZ. Deze club behoort tot het drietal Zaanse verenigin gen, dat de Kinheimers het kampioenschap der afdeling schijnt te misgunnen. We geven de Vogels dan ook niet veel hoop. RöBKEN WEER TERUG. Röbken, die al enige tijd de vier kruis jes achter de rug heeft en van wie men in Terrasvogels-kringen het vorige jaar af scheid heeft genomen, bezet zondag a.s. in de wedstrijd tegen VVZ de middenvoor plaats in het eerste elftal der Vogels; zulks in verband met de slechte resultaten in de drie tot dusver gespeelde competitiewed strijden. Advertentie voor oliehaarden petroleum DE HAARDOUE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel. 62313 - 62314 - 62315, zal u desgewenst gaarne het adres van een Esso haardolie- handelaar geven. De heer F. W. van Gulik, hoofdredacteur van het tijdschrift „Cobouw", houdt maan dag 19 oktober in het Statenhuis te Bever wijk een lezing over „Bouwwerken door de eeuwen heen". Deze lezing voor de „Gieteling" begint om acht uur. De kerken-, scholen- en huizenbouw staat overal ter wereld in het middelpunt van de belangstelling. Het veranderde „ge zicht" van onze steden en dorpen ervaren wij dagelijks zodra wij onze neus buiten de deur steken. Op onze vakanties zien wij in binnen- en buitenland bouwwerken van verschillende ouderdom, die alle het kenmerk dragen van het tijdsgewricht, waarin deze gebouwen aan de toenmalige behoeften voldeden. Een vergelijking van de bouwwerken van toen en heden is een vergelijking van de behoeften, noden en gedachten van toen met die van onze te genwoordige tijd. - In zijn lezing zal de heer Van Gulik van dit gezichtspunt uit verschillende bouw werken in het buitenland, maar ook en vooral uit onze naaste omgeving behan delen. In de houten noodlokalen tegenover de Julianaschool aan de Prins Bernhardlaan te Beverwijk zal vanavond een tentoon stelling worden geopend, die opengesteld zal blijven tot en met 1 november. De expo sitie is genaamd „De schoonheid van oude tegels". Ze wordt gehouden door het histo risch genootschap Midden-Kennemerland onder auspiciën van de Sociaal Culturele Raad van Beverwijk. De tentoonstelling is te bezichtigen: Op werkdagen 19.3021.30 uur, behalve op dinsdag en zaterdag; op zaterdag van 15 tot 17 uur, op zondag van 12—15 en van 19.3021.30 uur. Oud-minister Suurhoff voor P.v.d.A.-Beverwijk De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid houdt op maandag 2 november een openbare vergadering met oud-minis ter Suurhoff als spreker. KIENAVOND A.B.C. De Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (A.B.C.) belegt op woensdag 11 november in het veilinggebouw Het Centrum een kienavond. De heer C, Hoeben, die reeds veertig jaar lid is van deze bond (voorheen de Fabrieksarbeiders Bond) zal op deze avond worden gehuldigd. In de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" wer den de volgende resultaten geboekt: Afdeling 1: KoomenSlings 01; Wor telMuyen remise; GigengackDekoter 10; BurgerhoutVan 't Hof remise; HartogStet 01. Afdeling 2: v. d. SluisNijkamp 10; DuinmeyerVerduit 10; De Bruyn Nijman afgebr.; MeyerBeekhoven 01; Van Verseveldv. d. Dus afgebr. Afdeling 3: SmitOostendorp 01; ZweersmeyerTimmer 01; BoerPhi lips 01; v. d. VeenDe Lange remise; De JongMalliën 10. Afdeling 4: FranckVooren 10; Joor Hoogvorst 10; v. d. KommerVan Putten 1—0; Joor—Colthoff 1—0. Jeugdafdeling: JonkerJoor J.0; Noor demanVan Vlissingen 10; Schoenma kerJongejan 01; KeyzerBregonje 0 1; v. d. KommerMakke 10; Moojen Hollenberg 10. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Francisca J., d. R. Blaauw- broek en A. C. G. Berlips; Marcellinus J. M., z. v. C. C. M. Hagendoorn en J. C. Keulen; Johannes C. M., z. v. C. Beentjes en M. W. Tromp; Yvonne, d. v. D. W. van Beek en I. Hoogewerf; Ydo, z. v. A. J. C. Blok en G. Gonggrijp; Gerardus M., z. v. S. J. Ligthart en C. C. Koortens; Alexan der, z. v. C, H. de Gelder en W. J. Weelij; Geertruida J., d. v. R. M. Oldenburg en H. Verhoef; Hendrik L., z. v. J. B. Hen- drickx en M. Pronk; Francisca G. A. M., d. v. A. A. F. Kleimann en M. Koopman; Anna M. A. d. v. C. P. Commandeur en A. C. Benning; Marinus J., z. v. A. Schoo en C. D. M. Bieman; Geertje W., d. v. A. Broere en G. Visscher; Anthony S., z. v. E. F. Verdier en A. G. J. van der Oogst. ONDERTROUWD: A. C. Ruijgrok en J. J Leuring; N. M. Oort en E. R. Naafs; F. H. J. Fluitman en F. J. M. Ruijter; J. Schouten en G. J. van der Werf; J. Koe dijk en W. E. Geense; H. Raaphorst en J. C. C. Rood. GETROUWD: B. J. Post en A. C. Schansman; C. Rozemeijer en C. J. M. Daalhuizen; J. van Balen en A. M. Rade makers; G. G. Simon en J. A. Simon. OVERLEDEN A. J. van der Steen, oud 40 jaren, geh. m. G. W. van Zanten; J. E. David, oud 65 jaren, wed. v. P. A. van der Worm; W. Brasser, oud 60 jaren, geh. m. M. H. van Kruistum; M. G. Hopman, oud 5 jaren; M. de Winter, oud 78 jaren, wed. v. A. Barends; C. J. M. Hommes, oud 45 jaren, geh. m. C. Scheij; J. Jongeneel, oud 88 jaren, geh. m. J. de Greef; C. Dekker, oud 38 jaren, echtg. v. J. F. Martin. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Marjoleine, d. van G. v. Geen- huisen en M. Leeuwrik te Castricum; Mo nique A. M., d. van W. Abelman en E. Ger- ritse te Castricum; Maria E., d. van Th. Schermer en A. A. M. Meilink te Castricum; Albert, z. van K. Hijkoop en C. M. Vasbin- der; Pieter, z. van Sj- van Tuinen en W. van Wettum; Erwin A. J. M., z. van P. M. Knaap en A. Th. Klijn; Wilhelmus A. P., z. van H. M. de Vries en C. M. van Hooff; Adriana M., d. van O. de Ruyter en A. de Ruyter; Marja, d. van R. Klokkers en B. T. M. Weg te Cas tricum. ONDERTROUWD: E. B. van Gooi te Bever wijk en C. M. Bleyendaal. GETROUWD: C. G. Verduin en A. E. M. Meiland; E. L. Th. Jellema en C. J. G. J. M. Veldhuis; J. J. Bosman en T. H. M. Bisschop; J. Punt te Amsterdam en T. Timmer. OVERLEDEN: A. C. van der Hoorn, 74 jaar, wed. van C. Bleyendaal. Advertentie de speciale grote capaciteit en enorme heteluchtspreiding uitgevoerd met glasdeuren en vloerplaat Heel wat Labour-raadsleden lieten verstek gaan, maar Alan Brigg was, met speciale dispensatie van de partij, wel aanwezig om veldmaarschalk Montgomery te begroeten aan een door het gemeentebestuur van Bolton gemaakt. Mmm aangeboden lunch. De Labour-leden die weigerden met Monty aan te zitten, deden dat omdat de veldmaarschalk had gezegd, dat ieder die Labour stem men zou, wel stapelgek moest zijn Monty heeft inmiddels zijn excuses VVB—HBC (sportpark „Watervliet", 14.30 uur) VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en J. Kersbergen; A. Effern, H. Verswij veren, F. Kooimans, J. v. d. Velde en C. Koppen. WaterlooKinheim (terrein Waterloo, 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. v. d. Plas; W. Demmers, J. Hamers, F. Mosk, Th. van Vuuren en W. Boeren. IntimesKinheim ZMC (terrein Velser weg Amsterdam, zaterdagmiddag 15.45 u.) Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en A. Grevink; A. Bax, J. Sparreboom en J. Folkerts; R. Visscher, A. van Eijken, J. Boender, L. Nieuwenhuis en J. Bax. IEVDSK (sportpark „Rooswijk", 14.30 uur) IEV: J. Jansen; G. Bos en P. Persijn; H. de Reus, G. van Berneveld en P. Bakker; A. Harsveld, W. Buur, W. Alkemade, J. de Reus en J. Korver. Het winterprogramma van het departe ment Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is succesvol van start gegaan. Een groot aantal belangstellenden heeft donderdagavond genoten van een programma dat in zaal Dam werd ver zorgd door het Langedijker Cabaretgezel schap. Het was een geheel nieuw program ma, dat ook nu weer insloeg bij de aan wezigen, die zich bij diverse schetsjes en liedjes de handen warm klapten. De voorzitter de heer J. D. Vosselman Bosch maakte de aanwezigen reeds thans attent op de volgende avond die op don derdag 19 november wordt verzorgd door Julia de Gruyter. Deze zal voordragen uit werk van vooraanstaande Vlaamse schrij vers. OPENINGSAVOND K.A.J. EN V.K.A.J. Als openingsavond voor het nieuwe sei zoen organiseren de besturen van K.A.J. en V.K.A.J. te Heemskerk een bijeenkomst op zaterdag 17 oktober in zaal Dam. De opening zal geschieden door aalmoe zenier A. H. Huyboom, die thans nationaal aalmoezenier van K.A.J. en V.K.A.J. is. De heer Huyboom zal vertellen over de reis die hij gemaakt heeft door Afrika. Advertentie 1 rij- 3 knoops, warme herfst kleuren, Zuiver wollen kam- garens Terlenka 79.— 175.—— Tweed - Bouclé - Mohair - Velours; ook in „Twen"-style 59.155.— DAF-coats 115.— moderne brons kleuren. Zaal berg - AA-BE- en Schotse Tweeds 35.69.— de nieuwste kleuren 26.50 45.— vlotte, nieuwe modellen in alle „Dri-Sill" - Sillicone-Finish, vuil- en vlekwerend, waterafsto tend 39.75 75.— 1 rij - 3 knoops, 2 zijsplitten, smalle pant, zonder omslag, gloedvolle kleuren 12 jaar 69.— prachtige pasvorm. 100"/» - zui ver wol - 90°/# - wol - voor leeft. 8 jaar 22.50 15.75 rood etiket leeftijd 8 jr16.60 Blijvende vouw en wasbaar De nieuwste „DELANA" en leeft. 3 tot 7 jaar van 15.75 tol 51.50 KENNEMERLAAN 61 ÏJMUIDEN Drie herenkappers hebben zich donder dag voor de Haarlemse rechtbank moeten verantwoorden wegens verduistering en heling ten nadele van de eigenaar van de kapperssalon op Schiphol. Twee hunner, een 38-jarige Amsterdammer en een 20- jarige stadgenoot, bekenden het ten laste gelegde. De derde verdachte, een 41-jarige inwoner van Weesp, die aanvankelijk be kend heeft tegenover de Rijkspolitie, de rechter-commissaris en de rechtbank, toen deze moest beslissen over het verlengen van de verzekerde bewaring, hield tijdens de zitting van vanmorgen ook na een be wogen beroep van een zijner collega's om toch maar te bekennen, zijn onschuld vol. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman eiste tegen de Weespe- naar acht maanden gevangenisstraf met aftrek, tegen de oudste Amsterdammer drie maanden en tegen de jongste der verdach ten twee maanden gevangenisstraf. De Weespenaar was ten laste gelegd dat hij van augustus 1958 tot augustus van dit jaar in totaal een bedrag van drie a vijfduizend gulden, dat hij van klanten inde en op de kassa had moeten aanslaan, heeft verduisterd. De neef van de eigenaar van de kapperswinkel kwam als vennoot vertellen dat de zaak voor ongeveer 13.000,is benadeeld. De mede-ver dachten van de Weespenaaf verklaarden dat zij aan het eind van iedere dag onge veer drie a vier gulden van hun oudere collega ontvingen. Zij beweerden aanvan kelijk niet geweten .te hebben dat dit geld op oneerlijke manier werd verkregen. „Het is voor mij een zenuwen jaar ge weest, edelachtbare. Ik ben blij dat het uitgekomen is. Ik durfde er niet mee op te houden, omdat hij ons dreigde met aan gifte. Ik was blij dat ik een baan had", vertelde de 38-jarige Amsterdammer, wie ten laste was gelegd, dat hij zelf eens f 3,45 in plaats van f 2,35 op de kassa heeft aangeslagen en verder geld ten geschenke van de Weespenaar heeft aangenomen. De officier van Justitie eiste drie maanden gevangenisstraf tegen hem. De 20-jarige Amsterdammer, een Hon gaarse vluchteling, die terecht stond wegens heling, verklaarde dat hij de Weespenaar als vertrouwensman van de zaak heeft beschouwd. „Laat het maar aan mij over. Ik ben hier al tien jaar en ik weet wel hoe je hier meer kunt ver dienen", zou de Weespenaar volgens deze kappersbediende hebben gezegd. De officier van Justitie wilde wel aan nemen dat deze verdachte aanvankelijk niet begrepen heeft dat het geld van ver duistering afkomstig was, maar later heeft hij het spelletje meegespeeld. Op de eis van twee maanden gevangenisstraf zei de Hongaar dat hij het niet helemaal recht vaardig vond. Toen nam de Weespenaar in de ver- dachtenbank plaats. Op de vraag van de president mr. H. J. Ferwerda aan ver dachte of hij bleef ontkennen, antwoordde hij dat hij aanvankelijk heeft bekend, om dat de politie hem beloofd zou hebben dat hij spoedig naar zijn vrouw en kinderen kon terugkeren. „Ik heb het eerlijk niet gedaan," zei ver dachte. President: „Ontkent u, omdat u in te genstelling tot uw collega's in voorarrest zit en u dit onbillijk vindt?" Verdachte: „Nee, edelachtbare. Zij heb ben nooit geld van mij gehad." Daarop las de president een brief voor, waarin verdachte tegenover zijn werkgever zijn schuld toegaf, zijn spijt betuigde en aan bood het verduisterde dubbel terug te be talen. De verbalisant, een opperwacht meester van de Rijkspolitie, verklaarde dat de kapper vrijwillig bij hem was ge komen om te bekennen. „Ik heb hem niets beloofd over terugkeer naar zijn gezin," zei deze politieman. De president wees verdachte er vervol gens op dat hij tegenover de rechter-com missaris en de rechtbank, toen deze moest beslissen over de verlenging van de ver zekerde bewaring, wèl heeft bekend. „Dat heb ik gedaan in de hoop naar huis te kunnen gaan," zei verdachte. „Beken dan toch Daarop legde de 38-jarige collega van verdachte zijn getuigenverklaring af. „Het is niet waar. Het is een leugen," zei de Weespenaar toen de president hem vroeg wat hij te zeggen had op de verkla ring van zijn collega. „Ik vind het onmnoe- melijk stom. edelachtbare," zei deze en zich tot verdachte wendend: „Toe jongen, beken dan toch. Doe het terwille van je vrouw en kinderen. Wij hebben toch ook bekend." Verdachte volhardde in zijn houding en de president vroeg hem daarop, of hij dat deed om later tegenover zijn vrouw en kinderen te kunnen zeggen onschuldig ver oordeeld te zijn. „Ik ben onschuldig," ant woordde de kapper. De officier van Justitie meende dat op grond van de verklaring der beide getui- gen-medeverdachten het bewijs geleverd is. Hij zei niet aan te willen nemen dat deze getuigen meineed willen plegen om verdachte in de gevangenis te krijgen. Hij eiste acht maanden gevangenisstraf. De raadsman, mr. C. F. M. van Kop pen, merkte op dat zijn cliënt ook tegen over hem zijn onschuld heeft volgehou den. Hij wees op het zeer gunstige reclas- heringsrapport en de verklaringen van on der meer de werkgever van verdachte. In een van deze verklaringen wordt de kap per „goudeerlijk" genoemd. De raads man zei meer vertrouwen te stellen in de verklaringen van zijn cliënt dan die van de beide getuigen-medeverdachten. Hij concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank bepaalde de uitspraak op donderdag 29 oktober om halftien. Advertentie Zeer uitgebreide kollektie v.a. 27.50 Kennemerlaan 56 - IJmuiden - Tel. 4453 INVERKEITHING (UPI) Aan boord van de 10.126 ton metende Zweedse tan ker „St. Gobain", die op een werf in In- verkeithing aan de Schotse oostkust ge sloopt wordt, heeft zich een explosie voor gedaan, die gevolgd is door een zich snel uitbreidende brand. Een werfarbeider, die met een lasapparaat aan boord bezig wak, werd bij de explosie gedood. Het brandende tankschip, dat geen la ding aan boord had, lag naast twee an dere tankers die wel geladen waren en de brandweer stelde na het alarm pogingen in het werk de „St. Gobain" te verhalen. Een andere brandweerploeg bond aan boord de strijd tegen het vuur aan. De brand bleef niet beperkt tot het tank schip. Ook gebouwen op de scheepswerf waarlangs het gemeerd lag vatten vlam. Filmavond KJVO Het Katholiek Instituut voor Volktont- wikkeling te Heemskerk organiseert op vrijdag 23 oktober een filmavond in het Marquette-theater. Vertoond wordt de Franse rolprent in kleuren „Un Missio naire". Wijsmuller te IJmuiden bevond zich op 12 oktober 400 mijl ten noorden van Maracaibo. Het schip is met drie bakken op weg naar Maracaibo. De „Zeeland" is op op 13 oktober te Bom bay aangekomen met de tanker „Havprins". De „Cycloop" was op 13 oktober 100 mijl ten zuidwesten van Lagos, West-Afrika. Op 16 oktober wordt de sleepboot te Burutu verwacht. De „Friesland" is op 13 oktober met een zuiger van Barbados vertrokken naar Guayaquil, Ecuador. De „Stentor" is op 14 oktober aangekomen te Londonderry. De „Simson", Titan", Hector" en „Nestor" zijn in IJmuiden. WEDSTRIJDPROGRAMMA WATERLOO. Zondag spelen de Waterloo-teams de vol gende wedstrijden: WaterlooKinheim, 2.30 uur; Waterloo 3Kinheim 7, 12 uur; Water loo 4Haarlem 8, 12 uur; VSV 8Waterloo 5, 9.45 uur; VVB aWaterloo a, 10 uur; Water loo aIJmuiden a adspiranten, zaterdag 2 uur; Waterloo cKennemers e, adspiranten, zaterdag 3 uur. Waterloo komt tegen Kinheim uit met: W. Kok; H. Maas en P. van der Klooster; J. J. Stengs, J. van Sikkelerus en L. Koops; G. Boekhout, P. Kramer, G. Post, J. L. van Leeuwen en H. van der Meulen. Advertentie PRACHT SORTERING en moderne VINDT U BIJ P. DE GROOT - Horloger KENNEMERLAAN 30 - TEL. 4127 1HT" Speciale GERO-etalage. De Haarlemse rechtbank heeft donder dag een 40-jarige directeur uit Leiden vèr- oordeeld tot vier maanden gevangenis straf en drie jaar ontzegging. Hem was ten laste gelegd dat hij op de avond van 1 april van dit jaar onder in vloed van sterke drank op de rijksweg tus sen Nieuw-Vennep en Lisse met zijn auto een expediteur uit Brielle en een wegen wachter uit Lisse die op een parkeerstrook een vrachtauto repareerden, heeft aange reden. De expediteur brak op drie plaat sen het linkeronderbeen. Volgens een arts blijft dit been voor goed korter dan het andere. De wegenwachter liep een gecom pliceerde bovenbeenbreuk op. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden tegen de directeur anderhalf jaar gevan genisstraf, ontzegging van de rijbevoegd heid voor vijf jaar en onmiddellijke gevan genneming. De rechtbank wees dit laat ste echter reeds ter zitting af. Een deurwaarder, wie ten laste is ge legd dat hij in een exploit bestemd voor N een Haarlemmer, die in een echtschei dingszaak als getuige moest verschijnen, een buurvrouw aan wie hij het exploit af gaf, als huisgenote heeft vermeld, werd veroordeeld tot 50 boete, subsidiair vijf dagen. De officier van Justitie, die ervan over tuigd was dat de deurwaarder de beste bedoelingen heeft gehad, maar meende dat hij de officiële weg had moeten be wandelen, had 200 of 30 dagen geëist. De rechtbank veroordeelde een 35-jari- ge onderwijzer uit Velsen wegens valsheid in geschrifte en poging tot oplichting tot zes weken gevangenisstraf. De officier van Justitie had veertien dagen geleden drie maanden tegen hem geëist. Hem was ten laste gelegd dat hij een betalingsbe wijs van de griffie van het Haarlemse kan tongerecht heeft vervalst om ten onrech te 35 te ontvangen. Een 26-jarige Amsterdamse bedrijfslei der werd veroordeeld tot een maand hech tenis en twee jaar ontzegging. Hij stond terecht omdat hij met zijn auto op de krui sing Schipholweg-Kruisweg in de Haar lemmermeer geen voorrang aan een an dere auto zou hebben verleend en bij de hierdoor ontstane botsing zijn schoonmoe der om het leven kwam en zijn schoon vader een schedelbasisfractuur en bek kenfracturen kreeg. De eis luidde een maand hechtenis en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9