Afbraak en opbouw in Velsen-Noord door opmars van industrieën Strawberries vierde in Veiserend uitbundig 30-jarig bestaan Abnormaal grote hoeveelheid zanglijsters gesignaleerd „Eruit", klinkt voor bewoner noodwoning prettiger dan voor boer en tuinder DE VOGELTREK 5 Examens Suomi-atleten in Zaandam Radio DIS CO Doelpuntrijke dag voor „IJmond"-handbal HOCKEY IN KENNEMERLAND Volksdans voor iedereen in het Statenhuis Ongewone uitslag bij Watervüet-ZKC, 0-0 Panamees schip gezonken: kapitein wordt vermist Goede resultaten van Castricum's duivenhouders „The Smash" zegevierde over „Madjoe" (A'dam) MAANDAG 19 OKTOBER 1959 Nieuwe flats in De Gilden. Tezamen 19S woningen. Er komt nog een derde in bochtvorm gebouwde rij flatwoningen. Leiden. Kandidaatsexamen Nederlands recht: mej. C. A. L. Nijgh, 's Gravenhage; mej. C. M. van Oorschot, 's Gravenhage: mej. A. W. Wal- vaart, Sassenheim: mej. C. Gille. Schiedam en de lieren J. W. Leembruggen, 's Gravenhage: E. D. E. van Lier. Amsterdam: S. L. R. Lodewijks, Dordrecht; L. de .Tong, Schiedam; R. Stoon, Rot terdam; J. W. Bijvanck, Haarlem; Th. Lancee, Heemstede: J. W. Buitendijk, Rijswijk; R. G. Klomp, 's Gravenhage. Amsterdam. Gem. Univ. Doctoraalexamen eco nomie: R. B. Lenterman, Zandvoort. Dictoraal- examen biologie J. A. Bekkering. Amsterdam. Doctoraalexamen scheikunde: S. H. Spijkerman Betel, Amsterdam en P. A. van Zwieten, Heem stede. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: Th. v. d. Veen, Amsterdam. Utrecht. Doctoraalexamen geneeskunde: mej. J. A. C. Hoogenboom, Utrecht; mej. J. A. Knoop, Heusden; J. W. ten Veldhuys, Wassenaar; J. F. A. M. Vleeh, Utrecht. Nijmegen. Doctoraalexamen kunstgeschiedenis: baronesse I. E. M. Th. W. Speyart van Woerden, Arnhem. Kandidaatsexamen geschiedenis: de da mes J. M. Schellens, Eindhoven; A. J. F. W. M. Rijpers. Roosendaal en de heer G. J. B. Verbeet, Maastricht. Doctoraalexamen psychologie: G. M. van Veldhoven, Eindhoven en H. J. H. Tummers, Nijmegen. Doctoraalexamen klassieken: pater A. P. M. Docne. Kwadendamme; F. W. M. van Doo- ren, Ravenstein; L. G. M. G. Kluts. Maastricht. Artsexamen: J. M. S. Jansen. Oidenzaal; F. K. A. B. Esker. Nijmegen; B^ A. M. van der Werf, Nij megen. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld ,,De on derwijzer en de cultuuroverdracht" M. Albinski, Best. Groningen. Bevorderd tot arts: mej. M. L. C. Bangma, Leeuwarden. Afbraak-ophouw, afbraak-opbouw. Het ritme in Velsen-Noord, sedert de tweede wereldoorlog. De bezetters lieten toen meer dan de helft van V eisen - Noords woningbezit met de grond gelijk maken. Na de bevrijding volgde de wederopbouw, die tot en met de dag van vandaag wordt voortgezet. Toen werd daartussendoor steeds afgebroken, nu eens een fabriek, dan weer een paar oude huizen, die moesten wijken voor een verkeersader, een nieuwe fabriek. En nu staan de slopers weer te wachten tot zij de moker kunnen laten neerkomen op de daken van een aantal „kippenhokken' zesenvijftig noodwoningen. Afbraak- opbouw, afbraak-opbouw. Er is nog geen rust in Velsen-Noord. Er scharrelen een paar kippen bij een betonmolen. Twee poesjes hebben zich vastgehaakt aan een boom en houden op een bepaald ogenblik de kop beide in de zelfde schuine stand en met grote verbaas de ogen kijken ze een man aan. Dan opent een vrouw een deur van de boerderij en werpt een handjevol voer op de grond. Van alle kanten komen kippen, in een ommezien zijn er zeker vijftig bij elkaar. De boerin voert kippen op de boerde rij, gelegen tussen huizenhoge bergen ko lengruis, grijs-zwarte schoorstenen en een kolossale olietank, die op het erf staat Wie het tafereeltje ziet, vindt het net zo vreemd als wanneer hij op het dak van een hoog fabrieksgebouw mensen ziet di neren. Op de plaats waar veehouder C. J. Har- meyer al ruim vijf en dertig jaar lang zijn boerderij bewoont, komt nog een olietank. Het P.E.N. moet zich immers kunnen voe den. De boerderij zal daarom tegen de grond gaan. Het gezin heeft een tuinders woning toegewezen gekregen aan de Beecksanghlaan. „Hoogovens kan wel ijzer breken, maar niet met de handen," zegt mevrouw Har- meyer ironisch. Een boerderij zoals deze krijgt zij immers niet terug. Tegen de muur, dicht bij de vloer is een rand met oude tegeltjes. Er zitten vegen teer op. Die tegeltjes neemt de familie Harmeyer mee naar het andere huis. Zij moeten eruit Ergens anders in Velsen-Noord zit de zeven en zeventigjarige heer G. Scholts in zijn stoel bij de kachel. Aan de muur hangt een verdienstelijk aquarel van hun huisje, dat eens naast een pad met hoge bomen stond. Dat was de Gildenlaan. Scholts vertelt, dat hij al ruim vijftig jaar in deze tuinderswoning woont. Hij is er geboren en zijn vader woonde er ook. Straks moeten zij eruit. „Als je in de schuur staat hè, dan voel je wat. Je-weet niet precies wat het is. Ik weet ook wel, dit is een rot hok, maar je bent er toch maar in opgegroeid". Hij wijst naar zijn vrouw, die even oud is als hij en zegt: „Voor haar is het ook heel wat, hoor, om eruit te moeten." Zijn stem beeft even. Blij daarentegen als zij eruit kunnen zijn de mensen, die wonen in de krotten aan de Hoflaan in Velsen-Noord. Er staan er zes en vijftig en de meeste zijn al ver laten. De ramen zijn dichtgespijkerd met planken. De noodwoningen zijn vlak na de tweede wereldoorlog gebouwd en sinds dien bewoond door vele gezinnen. Vele nieuwe inwoners werden hier tijdelijk ge huisvest en maakten later de sprong naar een echte woning. „Je doet niets meer aan je tuintje. Al les is dichtgespijkerd en er ligt overal rommel. Ik woon hier nu twee jaar en ik wil nu wel eens een goede woning. Hier ben ik ingestopt, maar ik vond het nog al tijd beter dan inwonen," zegt een wasgoed ophangende huisvrouw. In haar huisje heeft ze overigens ruimte genoeg. In bleke letters staat ergens „Spoor straat," maar treinen rijden er al lang niet meer. De noodwoningen vormen nu een havenwijk, daar vlak voor hun deuren een haven is gegraven ten behoeve van de be drijven. Gelukkig worden deze huisjes spoedig afgebroken. Dat kan jammer ge noeg nog niet gezegd worden van de bij na honderd andere noodwoningen aan de Noorderlaan. Weinig groen Toen er nog tamelijk veel groen in die omgeving was, viel het wonen er nogal mee. Maar nu de ene boom na de andere sneuvelt, is dat laatste niet meer het ge val. Sommige mensen, die overigens Vel sen-Noord een goed hart toedragen, vra gen zich zelfs af waar men in Velsen-Noord gezéllig woont. Er is een wijk hier, een wijk daar, maar nergens een centrum. Er komt gelukkig wat groen bij, wanneer Staatsbosbeheer de goedkeuring heeft ver kregen van Rijkswaterstaat voor het aan planten van jonge bomen op een strook grond bij de tunnels. Naar wij uit betrouwbare bron verne men, valt die goedkeuring binnenkort te verwachten en dan zal Staatsbosbeheer de helft van het plan kunnen uitvoeren. Wan neer deze boompjes eens bomen zijn ge worden, zullen de inwoners hun honden kunnen uitlaten in de Velser bosjes.. Fraai van opzet is de nieuwe wijk De Gilden, waar de firma BruisschaaxT-Wit te de tweede rij van negentig flatwonin gen bijna gereed heeft. Het eerste blok van 108 flats is al bewoond en van het tweede zijn nu zes en dertig woningen betrok ken. Naar wij vernemen, zal binnenkort begpnnen worden met de bouw van acht winkels met bovenwoningen. Er komen in totaal twaalf winkels en een hotel. Opmars Velsen-Noord is na de oorlog meer en meer naar het noorden en noord-oosten De boerderij van de familie Harmeyer, als een verdwaald schaap in een bos van hoge fabrieksschoorstenen. Noodwoningen in Velsen-Noord. De bewoners hebben tochtlatten aangebracht. gedrongen. De opmars der industrieën is vanaf de noordelijke kanaaloever begon nen. En zij is niet te stuiten. Daarom zal er in Velsen-Noord nog veel worden afge broken en gebouwd. Bij de zondag door de Atletiekvereniging „Zaanland" gehouden nationale parkloop in het fraaie Burgemeester In 't Veld- park behoorden ook enige leden van „Suomi". Deze wedstrijd ging over een afstand van ruim 4500 meter, waarbij het par cours over het heuvelachtige terrein vier maal moest worden gelopen. De bekende Jan W. Keesom van AV '24, die reeds on bedreigd winnaar werd in de Mulier- veldloop in „Velserbeek" en vorige week evenzeer een klasse apart was bij de Alk- maarse Singelloop, werd ook nu op fraaie wijze winnaar. De Suomi-atleten bereikten ondanks de harde wind goede plaatsen. In de C-klasse werden achtereenvolgens vierde: L. Schol, zesde: J. Roemers en tiende: W. Kok. De komende zondag nemen de Suomi- atleten' L. Schol, J. Roemer, W. ,Kok en E. Schik deel aan de Vestingloop in Edam over vijfeneen halve kilometer. Advertentie PHILIPS-SPECIAALZAAK De enige in IJmuiden PLEIN 1945 No. 4 - TELEFOON 6561 TELEVISIE en RADIO Serie 1960 Dc handbalvereniging „IJmond" heeft zondag met de eerste dames- en heren elftallen een doelpuntrijke dag gehad, want zowel de dames in Haarlem als de heren op „Watervliet" zorgden voor fikse overwinningen. De gastvrouwen van de Velsense dames, Rapiditas, begonnen al meteen met een fel aanvalsoffensief, zodat de IJmond- achterhoede zich degelijk moest weren, wat prima geschiedde. Langzaam ont kwam IJmond aan de druk om geleidelijk zelf een overwicht te nemen, dat D. Mar- ckelbach na tien minuten met een fraai doelpunt uitdrukte f01kort hierna ge volgd door een treffer van W. v. d. Kuil (02). Toen pas kreeg Rapiditas een suc cesvolle schietkans (1—2), zodat felle strijd opnieuw mogelijk werd. Maar nog voor de rust zorgden T. Schuit en G. Slatman voor een 14 voorsprong. Na de hervat ting demonstreerden de IJmond-dames hun meerderheid nog sterker, hetgeen in vijf doelpunten resulteerde en de eind uitslag op 19 voor de IJmond-dames bracht. De IJmond I-heren startten tegen het Amsterdamse AHC met de harde wind in de rug, maar de hierdoor geboden aanvals- hulp bleef voorlopig zonder effect. Wel kwamen vele schoten op het AHC-doel, doch deze werden gemakkelijk afgeweerd _of werden hoog over het doel geplaatst. Een snelle AHC-uitval bracht de stand tegen de verhou'ding in op 0—1. Dit was het sein voor de IJmonders wat actiever te worden. G. Noomen zorgde voor de ge lijkmaker (11) en na een kwartier schoot Jonker het tweede doelpunt in (21), vijf minuten later gevolgd door K. Klesser (31). Nu kwamen van Kramer. Boom en E. Sauer de Velsense doelpunten vlotter, waartegen AHC eenmaal Böhm passeerde (6—2). Vrij spoedig na de hervatting zorgde Kramer voor 72. Nadat de gasten nog maals succes hadden geboekt (73), was het K. Klesser, die uit een strafworp de Amsterdamse tegenstand bijna volledig brak (83). Met regelmaat, werd nu het AHC-doel bewerkt en kon IJmond I een grote overwinning behalen (143). De overige uitslagen waren: Heren: IJmond ;3IJmond 4 71; Meisjes junioren: Concordia bIJmond a 010: Concordia aIJmond b 70; Jongens junioren: IJmond aConcordia a 910. Het verdere jeugdprogramma werd wegens de zeer slechte weersomstandig heden van zondagmorgen in zijn geheel afgelast. WIET,RENNERS HADDEN GEZELLIG FEEST Zaterdagavond was het feest, in het Kennemer Theater. Hier waren alle leden van de Beverwijkse rennersclub Kenne- merland bijeengekomen. Vooraf heeft de voorzitter de heer Jac. Davidson een woord ter nagedachtenis gewijd aan de vorige week overleden oud-voorzitter de heer J. F. Groot. De Mexicaanse band „Los Hijos del Sur" bracht, op temperamentvolle wijze, Zuid- amerikaanse liederen ten gehore. Er wa ren verschillende sketchjes, waarom uit bundig werd gelachen. Strawberries had de eerste bekerzon dag aangegrepen om bij de hockeybond uitstel te krijgen voor het spelen van wed strijden. Daarom kon dit weekeinde alle aandacht worden besteed aan de viering van hel dertigjarig bestaan van de ver eniging. Het feest werd in intieme kring gehouden. Zeer veel oud-leden hebben gevolg ge geven aan het verzoek van het bestuur om zaterdag in „Velserend" de viering van het lustrumfeest van de Kennemer hoc keyclub Strawberries te komen bijwonen. Zeker twee honderd Strawberrianen wa ren daar zaterdagavond en enige uren in de daaropvolgende nacht aanwezig. Na dat voorzitter Joost Otto een welkoms woord had gesproken kon het feest begin nen. Het ging er zo geanimeerd toe dat men er zelfs toe kwam oude clubliederen uit de archiefkast te halen. Zondag werd het bestaansfeest voortgezet met het hou den van een onderling mixed-toernooi. Niet minder dan acht mixed-elftallen na men er aan deel. Bovendien werden er wedstrijden gespeeld tussen in een elftal opgestelde non-actieve oud-leden en teams samengesteld uit huidige eerste elftalspe lers. Inhaal-competitie De voor Scheybeeck vastgestelde in- haal-competitiewedstrijden werden afge last. Bij Eechtrop was dit niet het geval. Als enig herenell'tal speelde voor de On derhond-competitie Eechtrop IV op eigen terrein tegen Kraaien IV. De thuisclub won met 3-0. waarmee een duidelijk veld- overwicht werd uitgedrukt. Voor de rust zorgden Jaap Vogelzang en Herman Schmohl voor de twee eerste doelpunten. Kort na de rust liep Hans van Vuuren door op een van de middenlinie af komstige bal en schoot deze hard in. In Bloemendaal speelde Eechtrop II da mes een plezierige wedstrijd overigens maar met tien speelsters tegen BDHC VI. Nadat BDHC voor deze inhaalwed strijd in de competitie vierde klasse de score had geopend kwam al spoedig de gelijkmaker van Eechtrop door mej. R. Kuys, uit een voorzet van mej. T. Groen Kort na de rust bracht mej. N. van Lies hout de stand op 2-1 en daarmede met BDHC in de aanval kwam het einde van deze ontmoeting. In Beverwijk zegevierde Terriers III met 3-1 over Eechtrop IV dames. Het elf tal van de thuisclub speelde iets beter dan vorige keren, maar de jonge speelsters moeten nog veel leren. Voor de eerste keer werd een doelpunt gemaakt en deze eer komt mej. Tine Oldenburger toe, die dit enige doelpunt stelde tegen drie doel punten van het bezoekende Terriers. Bekerwedstrijden Om de J. D. Tresling-beker voor elftal len uit de tweede en lagere klassen won tweedeklasser Scheybeeck met 3-0 van en bij derdeklasser Soest. Eechtrop I komt ook in de volgende ronde. Bij en van Rijs wijk werd met 3-2 gewonnen. De Bever wijkse spelers scoorden al spoedig na het beginsignaal uit een korte hoekslag -door Jos. Beerman. Nadat Rijswijk had gelijk gemaakt gaf Fred Vreeling Eechtrop op nieuw de leiding. Na de rust maakte Ben Hamann er 3-1 van, maar twee minuten voor tijd kwam er van Rijswijk opnieuw een tegenpunt. Rijswijk II, de derdeklasser, schakelde tweedeklasser Eechtrop II van verdere bekerdeelname uit door met 3-1 te winnen. Voor Eechtrop scoorde na de rust Lex Drij ver. Voor de dames waren er wedstrijden om de Amsterdambeker. Scheybeeck ging HET MOOIE WEER met zwakke tot matige wind uit richtingen tussen oost en zuid heeft zich nog steeds gehandhaafd. De vogels profiteren hiervan op hun trek tocht en zij passeren dagelijks in vrij con stante aantallen. Wij missen nu de trek- golven van de andere jaren, waarbij op sommige dagen enorme aantallen vinken voorbij trekken. Opéénhopingen door slecht weer kwamen nu immers niet- voor. De aan de post te Bloemendaal aan Zee genoteerde aantallen voor de vink zijn, vergeleken bij die van eind september, be gin oktober, thans minder en blijven onder de duizend in het eerste anderhalve uur van waarnemen. Alleen zondag was er een sterkere vinkentrek met 2500 in anderhalf uux\ Er zullen waarschijnlijk wel dagen met hoge trek zijn geweest, waarop dan veel meer vogels passeren dan er worden waargenomen. Er worden nu wat meer kepen tussen de vinken gehoord. In tegenstelling tot vorig jaar, zien wij thans de vinken niet in de bossen en op de wegen van onze binnenduinrand, daar er nu geen beukenootjes zijn. Het aantal doortrekken de spreeuwen neemt nog niet toe. Het ver loop van de graspiepertrek is normaal; de aantallen worden nu kleiner. De trek van de leeuweriken daarentegen neemt in sterkte toe. In de loop van de ochtend komen er vaak troepjes veldleeuweriken van uit zee landinwaarts vliegen. Waar schijnlijk zijn dit vogels, die eerst de tocht boven zee gewaagd hebben, maar latei- weer zijn bijgedraaid. Over het abnormaal grote aantal trek kende zanglijsters kwamen ook uit andere delen van het land berichten binnen. Aan de Waddenkust in Friesland bij Tzumma- rum is zaterdag 10 oktober een heel merk waardige trek van deze lijsters waargeno men. In een onafgebroken stroom trokken ze voorbij, nota bene in noordoostelijke richting. Ze vlogen laag langs de zeedijk, meest aan de zeekant, in de luwte van de dq'k voor de matige zuidoosten wind. Deze trek begon om ongeveer half negen en was om half twaalf nog even sterk. In deze drie uur passeerden er 3200 zanglijsters. Verder namen aan deze onverklaarbare terugtrek ook koperwieken deel, alsmede kool- eri pimpelmezen, leeuweriken en vinken. De laatste dagen neemt de trek van de zanglijster af om plaats te maken voor die van de koperwiek. Maandagmorgen vroeg werd in Zandvoort waargenomen, dat de koperwieken daar in paniek door de stra len dwarrelden. Een verklaring hebben wij daarvoor niet kunnen vinden. Boven de binnenduinrand begon dinsdag vroeg in de avond een vrij sterke trek van koperwie ken. Hun trekgeluiden werden regelmatig gehoord. Toen later op de avond de bewol king brak, begon het stiller te worden in de lucht; bij telling gedurende een kwar tier vanaf negen uur werd nog slechts 27 maal een koperwiek gehoord. Gelijktijdig werden ook in andere delen van het land deze tellingen verricht. De overtrekkende koperwieken werden ook gehoord te Was senaar, in Oost-Zeeuws-Vlaanderen en in Brabant bij Oss. Geen enkele koperwiek werd gehoord door waarnemers bij Den Helder, te Leeuwarden. Assen, Zwolle, Al melo en Wageningen. In dat deel van het land ontbrak de bewolking, die invloed schijnt uit te oefenen op het gedrag van deze lijsters. De trek van Vlaamse gaaien schijnt nu wel afgelopen te zijn; er worden er nog maar enkele trekkend gezien. Van de week werden er enige smellekens waargenomen en ook passeerden er enkele sperwers. Te gelijk met de posten te Tzummarum in Friesland en Castrieum werden op onze post te Bloemendaal aan Zee de eerste trekkende bonte kraaien gesignaleerd op zaterdag 10 oktober. Daags te voren was er al één in het duin gezien. Met deze vogels is de kraaientrek ingezet. Voor de kust waren deze week elke dag Jan van Gen ten te zien. Woensdagmorgen vloog er een enorme troep van deze grote sierlijke zee vogels vlak onder de kust langs; "het wa ren er maar liefst 64. Ongetwijfeld zat er veel vis, want telkens schoot er één in een snelle duikvlucht met aangetrokken vleu gels naar beneden. Het water spatte dan hoog op. Na enige tijd kwam de vogel een eind verder boven, bleef een poosje rustig zitten om daarna op te stijgen voor een nieuwe duik. Waarnemers te IJmuiden zagen zondag een troep ganzen zeewaarts overvliegen. Op dé post te Castrieum hadden de voge laars vorige week zaterdag het buitenkans je om een troep van vijftien kraanvogels langs te zien vliegen. Deze statige vogels uit het hoge noorden nemen zelden zo'n westelijke koers. Hun vliegroute leidt over Duitsland en het oostelijk gedeelte van ons land. Zij hebben vaste oleisterplaatsen, die zij elk jaar aandoen om er te rusten. Op een pleisterplaats ten zuiden van Eind hoven verscheen zondag een enorme troep van zevenhonderd kraanvogels, die daar tot maandagavond bleven. De boswachter van het natuurrreservaat had nog nimmer zoveel kranen tegelijk op bezoek gehad. met enkele invalsters naar Soest en ver loor van het eerste elftal van Soest met niet minder dan 8-0. Eechtrop I dames verloor met 4-3 van Rijswijk. Tot drie maal toe nam Eechtrop de leiding, maar Rijswijk bracht beide partijen steeds op gelijke voet. Mot een gelijke eindstand van 3-3 moest de wedstrijd worden ver lengd. In de tweede helft van de verlen ging maakte Rijswijk het winnende doel punt. Voor Eechtrop scoorden de dames A. Padding, A. Duurtsema en T. Bos. In het Statenhuis aan de Velserweg te Beverwijk heeft de Kennemerstaten volks- dangroep „Zo is er maar ééntje" uit Vel sen-Noord zaterdagavond een instuif ge houden, die aan zijn doel heeft beant woord. Met deze eerste instuifavond heeft „Zo is er maar ééntje" in de roos getrof fen, want er waren voor de ondernemende volksdansers heel wat vreemde gezichten. Nadat voorzitter J. Peters over dit bezoek zijn voldoening had geuit, was het de heer H. Honhof; volksdansleider uit Haarlem, die met een promenade de juiste sfeer binnenhaalde. De dames ontdeden zich spoedig van benauwende vestjes en de heren raakten in sportieve dansijver door zich van colberts en stropdassen te ver lossen. In de zaterdagmiddag voor de tweede klasse KNKB gespeelde korfbalwedstrijd Watervliet 1ZKC 1 is het meest opval lende geworden het ongewone eindresul taat, namelijk nul—nul, een uitslag, die zover bekend wel bij voetbal veelvuldig, doch in de korfbalsport nog nimmer, is voorgekomen. Voor beide ploegen een onbevredigende uitslag, omdat hieruit van beide aanvals- vakken de schotloosheid werd gedemon streerd. Wel kregen de Velsenaren wat betere doelkansen dan de gasten, doch de groen-gele-aanval hield het spel te door zichtig met te weinig variatie om verras send te zijn. De gevaarlijkste aanvalster bij de thuis club was Bep Hessen, die zich enige keren goed vrij wist te spelen. Haar schot was echter onzuiver. De hardwerkende Prins was het grootste gevaar in de ZKC-aanval. Verdediger Hartman gaf hem echter wei nig ruimte om echt gevaarlijk te worden, zodat deze wedstrijd eindigde, zoals hij was begonnen (00). In de uitwedstrijd tegen Vogel 2 uit Utrecht, handhaafden de Watervliet-reser- ves hun ongeslagen record, zonder verlies- punten. Vogel bood op eigen veld felle tegenstand, zodat de gasten de punten zeker niet cadeau kregen. De Utrechtena ren openden de score uit een strafworp, doch een kleine kans achter de paal was voor Ineke Bakkenes voldoende om te latén wisselen (11). Daarna bleef dë verdediging de aanvallers beheersen, tot dat mevrouw Meyer vlak voor de rust dë stand op 12 bracht. Berghuis had na de hervatting met een ver schot succes (13), maar even later herhaalde de thuisclub een dergelijke treffer (23). Kort daarop werkte Veerbeek een doorbraak van Wa tervliet uitstekend af (24). In het laatste half uur waren de Velsenaren beslist ster- ker, hetgeen te danken was aan goed mid- denvakspel van Veerbeek c.s. Het was Re deleer, die de overwinning een feit maakte (2—5)., Met geestdriftig spel is het Watervliet 5, de jongste ploeg, gelukt de eerste punten te veroveren op Oosthoek 4. Dë thuisclub had met'de-rust door doelpunten van Rie de Boer en gebroeders Kuil een 30 voor sprong. Na de hervatting hadden de Haar lemmers de wind mee en daardoor werden ze sterker. Het schieten was echter onzui ver. Van afstand schoot Joke Koning naar 4o, waarna Oosthoek kon tegenscoren (4—D. De wedstrijd Watervliet 3—Aurora 3 werd wegens de storm en de regen afge last. SAN FRANCISCO (Reuter) Bij het eiland Loebang, ongeveer honderd mijl ten zuid-westen van Manilla, is zaterdag het 740 ton metende Panamese schip „Laranah" gezonken. Het Amerikaanse vrachtschip „Canada Bear", dat noodseinen van de „Laranah'' had opgevangen, heeft bijna alle inzittenden van twee sloepen, onge veer zestig man. opgepikt. De kapitein wordt nog vermist. De bemanning van het gezonken schip is afkomstig uit Hongkong en Formosa. Een vliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht had met een rookbom aangegeven waar de sloepen zich bevon den. Over het geheel genomen hebben de Caslricumse postduivenhouders in A.C.C.- verband, geen slechte resultaten behaald. Het behalen van de tweede plaats bij de fondkampioenen en de vierde plaats bij generaal oud-kampioenen, zijn evenals de achtste plaats in het rayon west, goede prestaties van de Caslricumse duivenbe- zitters. Een algemeen overzicht van deze behaalde resultaten: Fond: 2e kampioen J. Beentjes; 7e kampioen N. Kollenberg; 8e kampioen A. Metselaar. Jonge duiven: 9e kampioen, H. Jaspers. De dames, zowel als de heren van de Caslricumse volleybalclub „The Smash" hebben in de thuiswedstrijd tegen „Mad joe" uit Amsterdam winst behaald. De da mes herstelden zich van haar inzinking van vorige week en wisten de Amster damse dames gelijk spel af te dwingen. De heren hadden een vrij gemakkelijke tegen stander aan de Madjoe-heren. Hun smas hes waren namelijk verre van zuiver en ook niet bijzonder hard. De Castricummers benutten de zwakheden. Toch wisten de bezoekers één van de vier sets op hun naam te brengen. De setstanden bij de, dames waren: 15-12, 13-15, 14-16, 15-12 en bij de heren waren: 15-12, 15-13, 12-15, 15-12.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5