V eiligheidsmaatregelen in Parijs verscherpt Onderhandelingen zijn mislukt Kongolese leiders zouden niet vier jaar willen wachten Adenauer ontving brieven van Kroesjtsjev en Eisenhower Scherpslijpers zouden een nieuwe staatsgreep voorbereiden met Esso bent u beter uit! 8 Geruisloze overdracht van gebied bij Baarle-Nassau Bedrijfsresultaten en belasting Dirigent en duikelaar hoge heer en handelaar jonkvrouw in een grote slee brommer met een takt-of-twee rijden rustig door de straten houden één ding in de gaten roepen één zin altijd luid: DE STAALSTAKING IN DE V.S. Ingrijpen van Eisenhower nu wel zeker Rust tussen de stammen in Kongo lijkt hersteld Amerikaan beleefde wild west avontuur in Moskou Na incident uitgewezen Neo-nazi's in Wenen slaags met tegenstanders Critiek in de Prawda Kwaliteit consumptie goederen niet goed Bonn zou betrokken worden bij westelijk overleg Verkiezingen voor Europees parlement in 1962 of 1963? Nieuw-Guinea expeditie onderscheiden Twee vrouwelijke alpinisten en twee Sjerpa's omgekomen Er zijn geen Italiaanse gevangenen in Rusland -IA AN DAG 19 OKTOBER 1959 (Van onze correspondent in Parijs) Na de verpletterende nederlaag der activisten in de Franse kamer, waarmede de debatten over de nieuwe Algerije-poli- tiek van president De Gaulle vorige week werden bezegeld, vragen politieke waar nemers in Parijs zich af of de ultra rechtse scherpslijpers zich nu bij deze parlementaire ontknoping neer leggen. Het is nu wel duidelijk, dat zij met poli tieke middelen hun doeleinden tegen de wil van De Gaulle niet zullen kunnen doen zegevieren. De Unie voor de Nieuwe Republiek, waarin de voorstanders van de integratie van Algerije niettemin een grote meerderheid vertegenwoordigen, heeft dit programmapunt op bevel van De Gaulle zonder protesten geslikt. Slechts een negental U.N.R.-afgevaardigden heeft de integratie van Algerije vorige week zwaarder doen wegen dan hun be loften van trouw aan De Gaulle. Drie of wier hunner hebben bij nader inzien spijt van deze keus gehad, maar de leiding van de U.N.R. heeft, al weer in opdracht van De Gaulle, deze verdwaalde schapen toch niet opnieuw in de kooi van het or thodoxe gaullisme willen toelaten. Er zijn echter tekenen die erop wijzen dat de activisten nu opnieuw naar het wapen der „directe actie" willen grijpen. Het meest opzienbarende teken is vorige week wel de, overigens mislukte, aanslag op de linksliberale oud-minister Frangois Mitterrand geweest. Men herinnert zich nu echter ook, dat de gaullistische fractie leider Neuwirth, die een der promotors was van de putsch op 13 mei 1958 in Al giers, begin vorige week in de wandel gangen van de kamer heeft verklaard dat eenheden beroepsmoordenaars de Spaanse grens waren gepasseerd om in Parijs hun zwarte lijsten te komen afwerken. Neu wirth deed die onthulling in het Palais Bourbon, nadat een vroegere partijgenoot zijn revolver had getrokken om deze „verrader van Frans Algerije" eveneens met een spoedige en gewelddadige dood te bedreigen. Het is een publiek geheim dat verscheidene Algerijnse afgevaardigden altijd gewapend zijn. In hun ogen is een revolver nog steeds het sterkste argument. Zwarte lijst Gisteren is Neuwirth door de Justitie verhoord om nadere inlichtingen over zijn onthulling te geven. Over het verhoor wordt het stilzwijgen bewaard. Onder de namen, die op de fascistische zwarte lijs ten pi-ijken, bevinden zich niet alleen fi guren als Mitterrand en Mendès-France, die van oudsher als de uitgezochte doel witten van de fascisten fungeren, ook de links-gaullistische minister van Justitie, Michelet, behoort tot de slachtoffers in spe. En zelfst premier Michel Debré zou door de activisten vanwege zijn bekering tot het plan-De Gaulle ten dode zijn opge schreven. Dat De Gaulle zelf tot de dood straf is veroordeeld, wordt door nie mand in Parijs meer in twijfel getrokken. De tegenmaatregelen van de regering beperken zich voor het oog op een verster king van de politieposten, die bij de voor naamste ministeries en ambtspaleizen van De Gaulle en Debré zijn opgesteld. Men vraagt zich evenwel af hoever de be reidheid van de regering zal gaan om de scherpslijpers, wier aantal bescheiden is en wier namen de autoriteiten bekend zijn, te ontmaskeren en te bestraffen. Tot dus verre is de Franse justitie doorgaans on begrijpelijk coulant met deze staatsge vaarlijke agitators omgesprongen. Wan neer onthullingen over fascistische kom- plotten al niet overhaast in de doofpot zijn verdwenen, dan hebben processen tegen beroepsmooi-denaars uit deze hoek nog zelden of nooit tot een duidelijke uitspraak of veroordeling kunnen leiden. De rechtse extremisten hebben de strijd bijl of beter de mitrailleurs, bommen en revolvers zeker nog niet begraven. Zij hebben evenmin hun politieke ambities op- (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen zal de uitspraak van het Internationale Hof van Justitie in het geschil tussen Nederland en België om trent de soevereiniteit over enige stukken grond bij Baarle-Nassau niet door een af zonderlijke overeenkomst tussen beide landen worden gevolgd. De Belgische overheid heeft enige prak tische maatregelen getroffen ten aanzien van de bewoners van het betrokken ge bied, zoals met betrekking tot de inschrij ving in bevolkingsregister en burgerlijke stand, de nummering der huizen en de postbestellingen. Zowel de Nederlandse als de Belgische regering stellen zich op het standpunt, dat de uitspraak van het Internationale Hof, waarbij de omstreden perceeltjes grond aan België werden toegewezen. gegeven. In parlementaire kringen deed dezer dagen nog een andere lijst de ronde, waarop de namen voorkwamen van de ministers, die het kabinet zouden moeten vormen dat de huidige regering Debré zou mogen opvolgen. Als minister-president werd daarbij de roomskatholieke oud premier Georges Bidault genoemd. Het was de bedoeling dat naast een nieu- Pierre Mendès-France we staatsgreep en opruiming van alle on betrouwbare figuren, De Gaulle zich weer in zijn buiten-residentie zou terug trekken. Men behoeft deze geruchten, die wat ro verachtig aandoen, volgens de letter niet ernstig te nemen. Maar met het voorbeeld van 13 mei 1958 voor ogen zou, zo menen politieke kringen in Parijs, de regering er niettemin verstandig aan doen deze be dreigingen evenmin te bagatelliseren. Met spanning wordt daarom uitgekeken naar de maatregelen, waarmede de rege ring Debré een nieuw komplot van fascis tische zijde tegen de veiligheid van de staat zal weten te voorkomen. Het algemeen orgaan voedselvoorziening heeft in een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn teleurstelling er over geuit, dat door het uitstellen van de algemene herziening van de belastingwet geving voorlopig ook geen regeling zou worden getroffen voor het wegnemen van de extra zware belastingdruk voor onder nemingen, die werken met sterk wisselen de bedrijfsresultaten. Het algemeen orgaan voedselvoorziening is van mening, dat de bij de Tweede Kamer ingediende voor stellen tot wijziging van enkele belastingen gelegenheid bieden hierin te voorzien. Advertentie De hoop dat het conflict tussen werk gevers en werknemers in de Amerikaan se staalindustrie zonder directe tussen komst van de regering zou kunnen wor den geregeld, is ijdel gebleken nadat bei de partijen eikaars voorstellen tot oplos sing van de crisis hadden verworpen. De raad van drie man die door presi dent Eisenhower was gevormd om een onderzoek in te stellen naar de staking die al 95 dagen aan de gang is, zal de president heden verslag uitbrengen en men verwacht dat deze laatste op grond van de Wet van Taft en Hartley om een gerechtelijk bevel zal verzoeken waar door de half miljoen stakers gedwongen worden gedurende een „afkoelingsperio de" van tachtig dagen het werk te her vatten. De beide partijen konden het gisteren op een zitting van de raad ook nog niet eens worden. De vertegenwoordiger der werk gevers, Conrad Cooper, deed daarop een nieuw voorstel. Hij gaf te kennen dat de maatschappijen bereid zouden zijn de vakbondseisen in overweging te nemen op voorwaarde dat de vakbonden ermee in stemmen dat de problemen van rationali satie der arbeidsmethoden aan een ar bitragecommissie worden voorgelegd. De werkgevers hebben deze problemen van het begin af essentieel geacht en te ken nen gegeven dat zij vakbondseisen niet zouden inwilligen tenzij er compensatie zou worden gevonden op het gebied van de produktiviteit en doeltreffende arbeids methoden. De vertegenwoordiger der vak bonden, McDonald, wees het nieuwe voor stel echter van de hand met de opmerking dat men „gek" zou moeten zijn om het te aanvaarden. Het belangrijkste punt waarop de werk gevers gehamerd hebben voordat de on- BRUSSEL (ANP) Politieke leiders in Congo hebben de boodschap van de Belgi sche minister De Schrijver over de politie ke toekomst van hun land in het algemeen niet ongunstig ontvangen. Blijkens de eer ste berichten uit Leopoldstad, welke zon dag te Brussel werden ontvangen, menen zij, dat de boodschap een ruime opkomst bij de verkiezingen voor de gemeentera den, welke in december zullen worden ge houden, waarschijnlijk maakt. Verschei dene Kongolese politieke groeperingen hadden aangekondigd, dat zij hun mede werking aan deze eerste algemene verkie zingen afhankelijk stelden van een verkla ring van de Belgische regering over de in- delling van een voorlopige regering voor Congo. In de kritiek, welke in Kongolese politie- :e kringen op de boodschap wordt uitge oefend, acht men de termijn van ruim vier aar te lang. Voorts betreurt men 't dat vol gens de voorstellen van minister De Schrijver de gouverneur-generaal de re dering, weike volgend jaar kan worden ge- ormd, zal voorzitten. Men onderstreept echter algemeen de mogelijkheid, welke de boodschap opent, tot hervatting van besprekingen met de Belgische autoriteiten op basis van de voorstellen van de minister. De Belgische pers heeft op een uitzonde ring na haar instemming met de bood schap betuigd Het socialistische blad La Wallonië ka rakteriseert de boodschap met de woor den: „Te weinig en te laat". Zaterdag is vernomen dat vier Loeloea zijn gedood toen inheemse troepen onder Belgische leiding vrijdag vuurden op een bende Loeloea in een dorp bij Loeloea- burg. Vijftig leden van de Loeloeastam werden gearresteerd en een hoeveelheid wapens werd in beslag genomen. Voorts werden Baloeba-vrouwen en kinderen die als gijzelaars door de Loeloea werden vastgehouden, bevrijd. De gouverneur van de provincie Kasai heeft in een radiotoespraak verklaard dat de toestand normaal schijnt te worden. Vele krijgslieden van de Loeloea geven zich over. derhandelingen doodliepen is de zeggen schap van de vakbond in de interne orga nisatie van de diensten en ploegen. Op dit punt heeft de vakbond zijn eisen niet laten vallen of verminderd. Inmiddels heeft Kaiser een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt dat zijn on derneming zich niet verplicht heeft tot een afzonderlijke regeling met de vak bond. Kaiser voegde hier aan toe dat hij nog steeds de mening is toegedaan dat een regeling kan worden bereikt voor Eisenhower om inmenging van de recht bank verzoekt. Maar de regeling moet er een zijn voor alle 12 producenten, niet al leen voor Kaiser Steel. Afkoelingsperiode havenstaking verlengd Inmiddels heeft een federale rechter de „afkoelingsperiode" in het conflict tus sen het vakverbond van havenarbeiders en de reders, die voorlopig op tien dagen was gesteld, met zeventig dagen verlengd. Meer dan 70.000 havenarbeiders aan de oostkust staakten in het begin van de maand gedurende een week tot president Eisenhower besloot tot toepassing van de wet van Taft en Hartley. De onderhande lingen tussen beide partijen worden he den hervat. WASHINGTON, (AFP/Reuter) —De Verenigde Staten hebben bij de Sovjet- Unie geprotesteerd tegen de wijze waarop de eerste veiligheidsbeambte van de Ame rikaanse ambassade, Russell Langelle, is behandeld. De 37-jarige Langelle is vol gens de pretestnota vrijdag, toen hij op weg was naar de ambassade, door vijf Russen in burger overmeesterd en een ge bouw binnengebracht, waar hij beschul digd werd van spionage. Hem werd in overweging gegeven voor de Russen te gaan spioneren. Dc russen lachten om Langelles diplomatieke indentiteitskaart en visiteerden hem. Zij haalden een aan tekenboekje te voorschijn, dat Langelle echter nooit eerder gezien had. Met een chemische oplossing maakten zij aanteke ningen in het boekje zichtbaar, die betrek king hadden op Russische staatsgeheimen. De Russen begonnen Langelle te dreigen toen hij weigerde met hen te praten. Zij dreigden met gevangenisstraf, slaag en maatregelen tegen zijn vrouw en drie kin deren. Vervolgens trachtten zij hem over te halen voor Rusland te gaan spioneren. Zij stelden een beloning in het vooruit zicht. Nadat zij een uur en drie kwartier met hem bezig waren geweest, brachten de Russen Langelle naar het centrum van Moskou, waar zij hem vrij lieten. Het Russische ministerie van Buitenland se Zaken heeft de Amerikaanse ambassa de meegedeeld, dat „bevoegde" Russische autoriteiten gemeld hadden dat Langelle zijn verblijf in de Sovjet-Unie had ge bruikt voor spionage-activiteit die onver enigbaar was met zijn diplomatieke sta tus. De Amerikaan moet de Sovjet-Unie verlaten. WENEN (UPI) In Wenen hebben za terdagavond relletjes plaats gehad tus sen drieduizend neo-nazi's en duizend an- ti-nationaalsocialisten. De „Bund Heimat- treuer Jugend" had een bijeenkomst be legd op het „Heldenplein" in Wenen om de geboortedag van de Duitse schrijver Friedrich Schiller te herdenken. Commu nisten, socialisten en leden van de Oosten rijkse verzetsbeweging uit de tweede we reldoorlog demonstreerden tegen de- beto ging van de B.H.J. die voor het ovei-grole deel bestaat uit zogenaamde „nationale" studentenverenigingen die een „Groter Duitsland" voorstaan, dat wil zeggen een nieuwe „Anschluss" van Oostenrijk bij Duitsland. Leden van de socialistische jeugdbeweging vei-spreidden pamfletten, waarin te lezen stond: „Schiller hield van de vrijheid, die door de nazi's werd on derdrukt" en „Vergeet nooit dat nazisme oorlog betekent." Na afloop van de relletjes waren 25 per sonen geari-esteerd. Zij werden later viij- gelaten. Meer dan achthondei-d politiemannen werden ontboden om de vechtende gi-oe- pen te scheiden. Volgens de politie werd een aantal pei-sonen licht gewond bij de gevechten, waarbij met stenen en bier flessen werd gegooid. De politie had een optocht met toortsen door de Ringstrasse vei'boden, maar de bijeenkomst op het plein toegestaan. De „Prawda" heeft de beslissing van het Kremlin om meer verbruiksgoederen in de handel te brengen toegejuicht, maar de gelegenheid aangegrepen om de aandacht te vestigen op de kwaliteit van een aantal verbi'uiksgoederen. Zo kwam het communistische partij blad tot de uitspx-aken: „De naaimachi nes die de Podolsk-fabrieken aan de markt brengen zijn van ouderwets ontwerp. De bekende huishoudkoelkast „Saatow 2" is eveneens oudei-wets, en de fabriek maakt geen haast met. het invoeren en fabrice ren van een nieuw en verbetei-d model. De metalen bedden die in Krasnoyai-sk woi-den gemaakt wegen 160 tot 180 pond. Is dit geen vei'spilling van metaal? De winkels krijgen ruimschoots voldoende rijwielen, maar hun ontwei-p, hun model en de afwex-king laten veel te wensen ovei\ Er woi-den niet genoeg damesfietsen en bi-omfietsen gefabriceerd. In de steden van de socialistische ï-epubliek Kazakh is het onmogelijk strijkplanken, keuken stoelen, klerenhangei-s, spaden en andere zaken in voldoende mate te kopen". „Deze feiten", aldus de „Prawda", „vloeien voort uit onvoldoende aandacht voor de vei'hoging van de pi-oduktie van goedkope goedei-en, welke gebrek aan aandacht zich demonstreert bij zekere economische instellingen. Zij hebben te weinig belangstelling voor het invoeren van nieuwe technische methoden en ver beterde werkwijzen". (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer ontving het afgelopen weekeinde brieven van presi dent Eisenhower en premier Kroesjtsjev. Bonn denkt er niet aan zo bleek uit een officieel commentaar iets uit deze brie ven te publiceren. De inhoud wordt „zui ver particulier" genoemd De Russische ambassadeur te Bonn Smir- nov, overhandigde Adenauer zaterdag een brief van Kroesjtsjev, die dus niet Ade nauers officiële brief aan Kroesjtsjev van 28 augustus beantwoordt. In die brief leg de Adenauer bijzonder joviaal en zeer ge matigd de nadruk op de noodzaak van een gecontroleerde ontwapening voor de ge hele wereld en werd voorts 'n lans gebroken voor betere betrekkingen lussen Moskou en Bonn. Wat Kroesjtsjev nu voor parti culiere zaken aan Adenauer kan hebben verteld is een raadsel. Men vertrouwt er dan ook op, dat het hier wel degelijk gaat over de ontspanning in de wereldpolitiek. Zaterdagmiddag verklaarde Adenauer op een C.D.U.-vergadering te Bonn, dat aan het begin van de ondei-handelingen op de eerstkomende topconferentie de kwes tie van de gecontroleex-de ontwapening moet worden geplaatst. Zonder een der- gelijke ontwapening is geen werkelijke vre de in de wereld mogelijk. Het Duitse volk aldus de bondskanselier, moet het duide lijk zijn dat de liquidatie van de door de nazi's begonnen tweede wereldoorlog te zijnen laste zou gaan. Hij zei voorts, dat bij de aanstaande Oost-West onderhande lingen gerekend moet worden met lang durige bespi-ekingen. Geduld, aldus Ade nauer, is aan beide kanten noodzakelijk om de moeilijke situatie in de wereld meester te woi'den. Eisenhower naar Parijs? Over Eisenhowers brief aan Adenauer deden de wildste geruchten de i-onde. Men wist te vertellen, dat de president daarin een bijeenkomst van hemzelf met Mac- millan, De Gaulle en Adenauer had voor gesteld voor eind oktober en wel te Parijs en niet te Washington zoals vorige week verluidde. De westelijke regeringsleiders zouden in de Franse hoofdstad een top conferentie met Kroesjtsjev moeten voor bereiden. Maar een regeringsspreker deel de mee, dat het hier gaat om zuiver spe culatieve berichten. Desondanks, zo zegt men te Bonn, blijkt uit diverse berichten uit Londen en Parijs, dat een dergelijk westelijk overleg, waarbij dus ook Ade nauer zou worden betrokken, wel degelijk in overweging is. In Bonn zou men een bijeenkomst Eisenhowei--De Gaulle-Mac- millan-Adenauer te Parijs zeer toejuichen. Er zou uit blijken dat er Eisenhower alles aan gelegen is zelfs een tweede reis naar West-Europa, waarop bij een topcon ferentie te Genève dus spoedig een der de zou volgen om met zijn Eux-opese partners in Europa zelf tot een akkoord te komen over de te volgen lijn. Misver standen zouden op deze wijze zo goed als uitgesloten geacht kunnen worden. Een degelijke voorbereiding is nauwelijks moge lijk dan via zulk overleg te Parijs. ROME (AFP) De eerste verkiezingen met rechtstreeks algemeen stemrecht voor het Europese parlement zouden in 1962 of 1963 kunnen worden gehouden. Dit heeft Dehousse, voorzitter van de werkgroep voor de Europese verkiezingen uit een commissie van het Eui-opese parlement, op een persconferentie meegedeeld. „Eindelijk is het uur gekomen om de volken te betrekken bij de opbouw van Europa", aldus Dehousse die zei dat een uitgebreide propaganda zal worden ge maakt om bij de inwoners der zes landen belangstelling te wekken voor de Europe se vraagstukken en om de verkiezingen voor te bereiden. Studieconferentie Naar aanleiding van de vei-schijning van het rapport van de studiecommissie van de internationale Europese Beweging over Eui'opese verkiezingen, en de studies van de speciale sub-commissie van het Euro pese Parlement over ditzelfde onderwerp is het plan gerijpt om verschillende fa cetten van dit vraagstuk mede actueel geworden door de desbetreffende bepalin gen van de Verdragen van Rome en de passage in de regeringsverklaring van het kabinet de Quay in een studiecon- fei-entie van de Eui'opese Beweging in Nederland nader te belichten. Een drietal pre-adviseurs is aangezocht om verschillende aspecten van het onder werp aan de hand van enige stellingen na der te belichten. Uitnodigingen om als pre- adviseur op te treden zijn aangenomen door: prof. dr. P. J. Oud: „Nationaal en Europees parlementarisme", pi-ofessor C. P. M. Romme: „Het Europese kiezei-s- voik en de Europese politieke menings vorming" en prof. dr. I. Samkalden: „Europese verkiezingen als sta$ tot ver dere integratie". De Nieuw-Guinea expeditie is door het Aardrijkskundig Genootschap ondei-schei- den. Dit gebeurde op een vergadering van het algemeen bestuur van het Genoot schap in de Kleine Aula van het Tropen museum te Amsterdam. De vooi-zitter, prof. dr. F. A. van Baren, overhandigde de leider van de expeditie, di\ L. D. Bron- gersma de J. P. Veth medaille, die als on derscheiding werd ingesteld bij het 80-ja- rig bestaan van het Genootschap. Prof Van Baren zei hiermee alle leden van de expeditie te willen eren voor het vele we tenschappelijke werk dat is verricht. Hij deelde mee dat er resultaten van gróte waarde zijn geboekt voor de wetenschap, maar dat een volledige beooi-deling nog niet mogelijk is omdat het nog jaren zal duren voor de gegevens, die in die zeven maanden zijn verzameld uitgewerkt zijn. Ook prof. dr. F. A. Vening Meinesz, voor zitter van de Maatschappij voor Weten schappelijk Onderzoek in de Tropen, de organisatie die het initiatief nam tot deze expeditie en prof. dr. J. H. Lam, voorzit ter van de Stichting Expeditie Nieuw-Gui nea, spraken woorden van lof aan het adres van de leden in het bijzonder aan dat van dr. Brongersma en kapitein-lui tenant ter zee vlieger G. F. Venema, wel ke laatste de technische leiding van de expeditie op zich had genomen. Beiden waren in de aula aanwezig. KATMANDOE (Reuter en UPI) Het Nepalese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt dat twee bei-gbeklimsters, de veertigjarige Franse Claude Kogan en de 32-jarige Belgische Claudine van der Straften, en twee Sjer- pa's in de Himalaja zijn omgekomen. Mevrouw Kogan had de leiding van een uit elf vrouwen bestaande expeditie mét deelneming uit België, Groot-Brittannië, Frankrijk, Zwitsei-land en India, naar de Tsjo Ojoe (8.143 meter). Mevrouw Kogan die houdster is van het wereldi-ecord hoogklimmen voor vrouwen, en mejuf frouw Van der Straften uit Brussel wer den op 7.000 meter hoogte overvallen door een sneeuwstorm. De expeditie was op 21 augustus uit Katmandoe vex-trokken. Medio september was op 5.790 meter hoogte een basiskamp gevestigd en begon de eindstrijd. Op 2 ok tober werd een van de gidsen door een lawine gedood. Een andere sjerpa moest de tocht beëindigen wegens afgevi-oren handen. Twee deelneemsters moesten latei- naar het basiskamp worden vervoerd wegens ziekte door de grote hoogte. De andere deelneemsters zouden echter ge stadig voi-deren. De top van de Tsjo Oloe is slechts twee keer bereikt in 1954 door een Oosten rijkse en in 1958 door een Indische expe ditie. Stebke winden maken de tocht zeer gevaarlijk. De berg heeft voorts een iis- muur die zich van een hoogte van 7.010 meter verticaal veiTieft over een afstand van 610 meter. Deze hindernis had de expeditie genomen. Volgens in Katmandoe ontvangen be richten zouden de weersomstandigheden zeer slecht zijn. Mevx-ouw Kogan die modiste was, be haalde haar recoi-d in 1954 toen zij met de Zwitsei-se bergbeklimmer Raymond Lam bert de Tsjo Ojoe (turkooizen godin) tot 7.770 meter had beklommen. Zij verloor haar echtgenoot enkele jaren geleden bij een ongeluk tijdens een bergbeklimming. LONDEN (UPI) Het Russische pers- bui-eau „Tass" heeft een bericht uitge zonden waarin gemeld wordt dat een Ita liaanse delegatie de Russische verklaring heeft aanvaard dat alle Italiaanse krijgs- gevangenen uit de tweede wei-eldoorlog uit de Sovjet-Unie zijn gerepatrieerd. Niettemin zullen de Rode Kruisvereni gingen van Italië en de Sovjet-Unie blij ven samenwerken om naar inlichtingen te zoeken over personen die zijn verdwenen zonder een spoor na te laten, aldus het ge- zamelijke communiqué. Het Italiaanse Rode Kruis zal voor het Russische het zelfde doen met betrekking tot Russen die in de ooi-log in Italië verdwenen zijn. Een en ander onvei-mindei-d de aanvaar ding van de Russische vei-klaring dat er in de Sovjet-Unie geen Italiaanse krijgsge vangen meer zijn. Overloon. Zondag had te Overloon op de Brise militaire begraafplaats de jaar lijkse dodenherdenking plaats. Vanwege de zuidwesterstorm was de belangstelling minder groot dan andei-e jaren.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8