„Kapitaalmarkt is te krap voor geldbehoeftevan het verkeer" Een simpel iets wskmm wêê wlji* Sunil wast stralend wit... WITTER DAN DE WITSTE KIP en spaart uw linnenkast Vluchtelingenprobleem met één klap uit de wereld? 11 Drs, Posthuma op Wegverkeersdag Overheid zou vijfhonderd miljoen gulden per jaar beschikbaar moeten stellen Bezuinigen Beleggingen verkopen Directe mogelijkheden S VüZlOc&ïfc Grerisdocumenten voor Ambonezen Ioenemende „motorisering' Hier is met Sunil gewassen,dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt,, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij Bakkers protesteren tegen nachtarbeid Jeugdige solist bij het Concertgebouworkest Het kanals u de UNO-actie helpt slagen Volgend jaar „autotreinen" voor vakantiegangers? Uitspraken Haarlemse rechtbank Zestigjarig bestaan van „Centraal Bureau" gevierd Kerkelijk Nieuws Expositie van werk van G. van Duffelen „Morfine-affaire" in Amsterdam is rond DONDERDAG 22 OKTOBER 1959 (Van onze Haagse redacteur) Op de vandaag in het Kurhaus te Scheveningen gehouden zeventiende Weg verkeersdag van de K.N.A.C., welke van morgen door de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, werd ge opend. heeft de oud-pi-esidcnt-directeur van de Herst'elbank, drs. J. F. Posthuma, het financieel-economische deel van de conclusies van het rapport „Verkeer en welvaart", dat door de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel is ge publiceerd. bestreden. Drs. Posthuma ging ervan uit, dat de schattingen in het rapport op zichzelf wel juist zijn en dat tot 1970 voor de expansie van het verkeer een bedrag van bijna twaalf miljard nodig is. Maar hij achtte 't onmogelijk, dat de voor 't verkeer nodige investeringen gefinancierd zouden kunnen worden door een beroep op de kapitaal markt. Het jaarlijkse aanbod van kapitaal ligt immers tussen de één en twee miljard gulden, terwijl er nog steeds sprake is van een toenemend beroep op de kapitaal markt door de Nederlandse bedrijven. Drs. Posthuma veronderstelde trouwens dat de vraag uit de sector verkeer in wer kelijkheid wel lager zal liggen dan de in het rapport genoemde één miljard per jaar. Hij meende te kunnen rekenen op ongeveer 800 miljoen, waarvan inder daad een beroep van f 300 miljoen op do kapitaalmarkt wel zou kunnen slagen. Dit betekent dat men van andere zijde om een tienjarenplan te verwezenlijken vijfhonderd miljoen per jaar zal moeten ontvangen. Dit is alleen mogelijk, indien de centrale overheid ervan overtuigd is, dat aan de in de verkeerssector levende verlangens moet worden voldaan. Een en ander is trouwens alleen mo gelijk als het benodigde bedrag wordt be zuinigd op de reële jaarlijkse,, in de be groting genoemde uitgaven. Ook zou men bijvoorbeeld één percent van de vennoot schapsbelasting voor dat doel kunnen af zonderen. Of een dergelijke bezuiniging ook inderdaad mogelijk is, kon spreker niet beoordelen. Overigens betekent de jaarlijkse lening van 300 miljoen ge durende tien jaar een jaarlijkse rentelast van bijna 163.000, welk bedrag uit de motorrijtuigenbelasting zou kunnen wor den bestreden, doch eveneens tot bezuini ging op andere punten noopt. Drs. Posthuma aanvaardde dus wel de gedachte uit het rapport van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel van een algemeen en afzonderlijk te beheren verkeersfonds. De beheerders van dat fonds zouden de plannen moeten vast stellen de financiering te organiseren. Tenslotte wees drs. Posthuma erop. dat zowel de centrale overheid als enkele grote gemeenten over aanzienlijke beleg gingen beschikken. Een deel daarvan zou verkocht kunnen worden ten behoeve van de financiering van het algemeen ver keersfonds. In de ochtend had de Duitse verkeers- specialist prof. dr. ir. habil. Max-Erich Feuchtinger, die in ons land bekend werd door zijn voor Utrecht ontworpen ver keersplan. een voordracht gehouden over de samenhang tussen verkeer en stede- bouw in het licht van de noodtoestand voor het verkeer in de steden. Spreker merkte onder meer op, dat di recte mogelijkheden om door middel van technische maatregelen op het gebied van wegenaanleg en verkeer de noodsituatie te bestrijden nog lang niet zijn uitgeput, zo als bijvoorbeeld door scheiding van het Advertentie 7.0'n dekenklem. maar zo practisch nu het kouder wordt. Prijzen 2.50 en 3.75. Onmisbaar zijn verder de Babybedgordcls 3.25 en Tuigjes ƒ1.95 Mil voor BABY en KLEUTER Ancgang 46 - Tel. 14651 Gr. Houtstraat 116 - Tel. 13339 Aan bepaalde groepen van in Nederland verblijvende groepen Indonesiërs, in het bijzonder aan die van Ambonese her komst, die zich om beroepsredenen regel matig naar het buitenland moeten bege ven, maar geen reisdocumenten van de Indonesische vertegenwoordiging in Ne derland kunnen ontvangen, wordt een Nederlands paspoort voor vreemdelin gen uitgereikt. Als zij zich voor vakantie of om andere persoonlijke redenen naar het buitenland willen begeven, wordt hun een laissez-passer verstrekt. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken geant woord op schriftelijke vragen van Tweede- Kamerlid dr. J. Meulink. In zijn vragen had deze geïnformeerd of de regering bereid is te bevorderen, dat op de aan Zuid-Molukkers uit te reiken vreemdelingenpaspoorten vermeld wordt dat zij staatloos zijn. De minister zegt, dat de tekst van de desbetx-effende bepaling in de Indonesische nationaliteitswet niet zo danig duidelijk is, dat vaststaat dat een Indonesisch staatsburger die van een bui tenlandse mogendheid een reispapier ont vangt, de Indonesische nationaliteit van rechtswege verliest. fietsend en het gemotoriseerde verkeer, door vergroting van kruispunten, het in stellen van éénrichtingverkeer of een sec- tionele verdeling van de beschikbare parkeerruimte. De volledige sluiting van het centrum voor gemotiriseerd verkeer moet als on juist worden beschouwd, daar zij de econo mische dood van de stadskern betekent, aldus prof. Feuchtinger. „Als wij de stadskernen in leven willen laten, zullen we ze niet alleen open moeten laten, maar tegelijk voor een zo groot mogelijke ontlasting door middel van kruisingsvrije ringwegen om de stads centra moeten zorgen. Een volledige recon structie van gehele stadsdelen, waartoe men in Amerika overgaat, is in Europa niet direct te verwachten". Prof. Feuchtinger noemde in het begin van zijn voordracht, waarin hij onder meer stelde, dat de beste snelwegen hun doel hebben gemist wanneer de steden het verkeer niet kunnen verwerken, enige cijfers over de omvang van het Neder landse verkeer. Het aantal personenauto's per duizend inwoners is sinds 1950 van twaalf tot veertig gestegen, hetgeen nog onder het Europese gemiddelde van 66 ligt, wat betreft de verkeer-sdichtheid het aantal auto's in verhouding tot de lengte van het wegennet overtreft Nederland met 21 auto's per kilometer weg het Euro pese gemiddelde, dat zeventien bedraagt. Tot 1980 zal de „motorisering" oplopen tot het 2'/2-voud van de huidige graad, waar voor het 3l/2-voud van de beschikbare wegruimte nodig zal zijn. Spreker wees erop, dat de verkeerstech niek thans ook in Europa de beschikking heeft over een veelzijdig wetenschappe lijk apparaat, waarmee men tot construc tieve en goed gefundeerde verkeersplan nen kan komen. Hierbij moet men van drie beginselen uitgaan: veiligheid, capaci teit en zuinigheid. Advertentie Neem meteen het voordelige reuzenpak SUN )2 éSO Orgelrestauratie. Het uit de zeven tiende eeuw daterende orgel van de Onze Lieve Vrouwekerk te Maastricht zal in de eerstkomende jaren een ingrijpende res tauratie ondergaan. In de afgelopen eeuwen zijn aan het orgel verscheidene veranderingen aangebracht, waardoor de stijleenheid er van ten dele verloren is gegaan. De Zaanse orgelbouwer D. A. Flentrop zal het nu weer in zijn oor spronkelijke staat terugbrengen. Vijf studenten uit Belfast hebben het helemaal niet begrepen op de moderne jachtjes. Zij geven meer de voorkeur aan het vaartuig in zijn primitieve vorm, vervaardigd met behulp van eenvoudig gereedschap. De studenten hebben in Hillsborough een 150 jaar oude eik omgehakt en zijn deze met bijlen en dissels zo aan het bewerken, dat er een kano uit ontstaat. De kano wordt gebouwd volgens gegevens van het museum te Belfast. De studenten willen graag weten hoe belangrijk zo'n uitgeholde boomstam in vroeger tijden wel is geweest. De gedragingen in het water en de draagkracht van het vaar tuig zullen terdege worden bestudeerd. In elk geval is de kano-bouw een wel kome ontspanning tijdens de studie. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het advies van de Sociaal-Economische Raad om over te gaan tot het instellen van ploegenarbeid in het bakkersbedrijf heeft vooral onder de werkgevers van mid den- en kleinbedrijven protesten gewekt. De patroonsbonden stellen zich voor, een aantal protestbijeenkomsten te organise ren, waarvan de eerste op 28 oktober in het Groothandelsgebouw te Rotterdam zal worden gehouden. De Amsterdamse vereniging van bak kerspatroons „De Voorzorg" heeft de staatssecretarissen van Economische Za ken en Sociale Zaken telegrafisch verzocht geen wijziging in de bestaande toestand te brengen, alvorens de verschillende bak kersbonden in de gelegenheid zijn gesteld hun standpunt duidelijk te maken, het geen in de S.E.R. niet mogelijk was. „Het telegram wijst er verder op, dat de ver plichte bakkerssanering in de hoofdstad eenzijdig in het voordeel is geweest van enkele grote bedrijven. Er zijn vele bak kerijen verdwenen, maar de grote bedrij ven vestigden tal van verkooppunten, zo dat van een eerlijke sanering geen spra ke meer is, aldus deze patroons. De afdeling Amsterdam van de r.k. brood bakkers-patroons vereniging „St. Cle mens" protesteerde met het volgende te legram: „Wij dringen er bij u op aan, geen gehoor te geven aan de verlangens neerge legd in het S.E.R.-advies als zijnde in strijd met de belangen van 90 percent van bak kerijwerkgevers en -werknemers". De midden- en kleinbedrijven verzorgen ongeveer 90 percent van de broodproduk- tie in Nederland en hebben een zelfde aandeel in het aantal werknemers. Veertien jeugdige leerlingen van diverse conservatoria zullen binnenkort voor een jury verschijnen, die zal beslissen wie van deze jongelui de eer te beurt valt om op 8 maart als solist met het Concertgebouw Orkest te mogen optreden. Dit initiatief is genomen door de Stichting Jeugd en Mu ziek, die van een dergelijk concert een jaarlijkse traditie wil maken, telkens in een andere stad. Het stichtingsbestuur heeft uit een re cente enquête van het Centraal Bureau afgeleid, dat slechts 5 percent van de jeugd tussen 15 en 25 jaar min of meer regelmatig concerten bezoekt. Hoewel de mogelijkheden voor jeugd en muziek in de grote steden het grootst zijn heeft men er de afgelopen jaren naar ge streefd ook in kleine provincieplaatsen door te dringen. Dat dit werk succes heeft opgeleverd moge blijken uit het feit, dat er thans tweeëntwintig onderafdelingen zijn gevormd. Vrijwel alle onderafdelingen beschikken over een eigen jeugdorkest, bovendien is de samenstelling van het nationaal jeugdorkest, en die van het na tionaal jeugdkoor zodanig, dat de leden uit alle delen van het land afkomstig zijn. In augustus 1960 zullen tien leden worden uitgekozen om op kosten van de stichting een bezoek te brengen aan het congres van de Federation International des Jeu- nesses Musicales, dat deze maal in West- Berlijn zal worden gehouden. Zij zullen als Nederlandse vertegenwoordigers mee werken in een massale uitvoering van Beethovens negende symfonie. Volgende week wordt in geheel Neder land een inzameling gehouden die ten minste twee miljoen gulden moet opbren gen. Dat geld is bestemd voor de grote UNO-actie die ten doel heeft in een wereld omvattende inspanning het vluchtelingen vraagstuk nader tot een oplossing te brengen. Het Nederlandse volk heeft in deze actie een eigen taak: de opheffing van tenminste twee kampen in Noord- west-Duitsland mogelijk te maken. Van deze nationale actie is Koningin Juliana beschermvrouwe. Zij heeft aan het begin van het Wercldvluchtclingenjaar, dat het ideale gironummer 1959-60 heeft gekre gen gezegd: „Als vrije wereld staan wij tegenover deze vluchtelingen wonderbaar lijk bevoorrecht, maar tevens be schaamd Als Nederlandse protestanten voor hun eigen kerkbouw miljoenen bijeen kunnen brengen, als andere Nederlanders miljoe nen bijeen kunnen brengen voor andere doeleinden, moet het toch zeker mogelijk zijn een paar miljoen af te zonderen voor een onderneming, die strookt met onze beste tradities van gastvrijheid en hulp vaardigheid. Het denkbeeld om dit jaar, twintig jaar na het uitbreken van de oorlog, te stempe len tot het jaar der vluchtelingen en de kampen met een slag te doen verdwijnen, is oorspronkelijk afkomstig van de Britse hardloper, Chris Chataway, die anderhalf jaar geleden een artikel schreef waarin hij aandrong op het houden van „een jaar van menselijkheid", in navolging van het Internationaal Geofysisch Jaar, dat op wetenschappelijk gebied zulke goede re sultaten van samenwerking had opgele verd. De Britse regering nam Chataway's gedachte over, verzekerde zich van de steun der Verenigde Staten en bracht het plan in de UNO-Assemblee, waarin het, vlak na Kerstmis van het vorig jaar, met gro te meerderheid werd aanvaard. In 57 lan den zijn nationale comité's opgericht om de actie te doen slagen. Vorige week is het vluchtelingenjaar al officieel geopend in Oostenrijk door pre sident Scharf in het stadhuis van Wenen. Kanselier Raab zei bij die gelegenheid dat Oostenrijk sinds het einde van de oor log al aan een miljoen vluchtelingen gast vrijheid heeft verleend. Er zijn er daar nog vijftienduizend over in kampen. Zij kunnen niet emigreren, veelal omdat hun gezondheidstoestand te slecht is. In de Oldenburgse kampen Ohmstede en Fried- richsfeld, op welke kampen de Nederland se activiteit gericht is, treft men dezelfde toestanden aan. Een aantal Nederlandse Journalisten, onder wie een redacteur van ons blad, zal de kampen deze week bezoe ken en verslag uitbrengen over de nood die daar heerst. Het is de bedoeling dat die kampen voor goed dicht gaan en dat de bewoners opge nomen worden in nationale gemeenschap pen. Van 26 tot en met 1 oktober wordt een huis-aan-huis inzameling gehouden en op de laatste dag tevens een straatcollecte „Groot te denken, mild te schenken", is een van de leuzen van het Comité voor het Wex-eldvluchtelingenjaar en het vin dingrijke Amsterdamse comité voert daarnaast nog de hartekreet: „Hart tegen hard". (Speciale berichtgeving) Er zijn op het ogenblik besprekingen gaande om in 1960 te komen tot het rijden met zogenaamde „auto-couchette"-treinen, dat zijn treinen, waarmede auto's ver voerd kunnen worden. De Nederlandse Spoorwegen voeren onderhandelingen met spoorwegmaatschappijen in Zuid- Europa, waar gedurende de zomermaan den veel toeristen heen trekken. Wanneer de plannen doorgaan, zullen speciale auto wagons achter de passagierstreinen wor den gekoppeld. De automobilist behoeft dan niet vele honderden kilometers te rij den voor hij op de plaats van bestemming is en heeft in zijn vakantieoord toch de be schikking over zijn wagen. Er is overleg gaande tussen de directies van N.S., K.N.A.C. en A.N.W.B. over de technische uitvoering van dit plan. Over tarieven en het aantal auto's, dat per trein vervoerd kan worden, is nog niets naders bekend. Raad voor de Kunst. Bij Koninklijk Besluit van 12 oktober is aan de heer M. Croiset te 's-Gravenhage op diens ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad voor de Kunst. Tot lid'van deze raad is benoemd de heer A. Defresne te Amsterdam. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 29-jarige loodgieter-elektricien uit Lisse wegens diefstal van gereed schappen en elektrotechnische artikelen ten nadele van zijn werkgever veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek. De officier van Justitie had tien maanden, waarvan acht onvoorwaarde lijk, met aftrek en de overige twee voor waardelijk met drie jaar proeftijd ge- eist. Een 27-jarige Haarlemse kok die op 24 mei in Haarlem een bromfiets wegnam, werd wegens diefstal veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek. De eis luidde tien maanden met aftrek. De rechtbank sprak een 41-jarige Am sterdamse havenarbeider vrij. De man heeft terecht gestaan omdat hij op 5 juli in Haarlemmerliede en Spaarnwoude op zijn'bromfiets met een dame en een hond je achterop wielrijders zou hebben inge haald, ^terwijl van de andere kant een bromfiets naderde. Er ontstond een val partij. waarbij verscheidene bromfietsers en wielrijders betrokken waren. De dame die bij verdachte op de duo zat, kreeg een schedelbasisfractuur en zij lag bijna elf weken in het ziekenhuis. Bureau is grootste Europese importeur van granen Het zestigjarig bestaan van de coöpera tieve aan- en verkoopvereniging voor de landbouw „Centraal Bureau" is dinsdag middag gevierd met een buitengewone al gemene vergadering, waarin de heer H. D. Louwes, voorzitter van het Landbouw schap, heeft gesproken over de betekenis van de coöperatie. De directeur-generaal van de voedselvoorziening ir. J. P. A. Franke, deelde mee dat de directeur van het Centraal Bureau, ir. IJ. de Boer, be noemd was tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Tot de sprekers behoorde de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, en ir. C. S. Knottnerus namens de landbouworganisaties. De le den boden vijftienduizend gulden aan voor een versiering in het nieuwe kantoorpand. De vergadering werd muzikaal omlijst door het Rotterdams Philharmonisch Or kest onder leiding van Eduard Flipse. De algemeen-directeur van het „Cen traal Bureau", mr. A. C. F. Hendrikse, heeft meegedeeld dat het boekjaar 1958- 1959 is afgesloten met een omzet van 429 miljoen gulden. De voerartikelenafdeling heeft het miljoen ton overschreden. Het Centraal Bureau heeft zich volgens spr. niet alleen ontwikkeld tot de grootste graanimporteur in Nederland, maar ook in Europa. De voerartikelenomzet heeft zich de laatste maanden versterkt voort gezet als gevolg van de droogte in som mige delen van ons land. De komende win ter zal in wat hij de geteisterde gebieden noemde sterk bijgevoederd moeten wor den. Hij vreesde, dat dit bij boeren in som mige streken tot betalingsmoeilijkheden zou leiden. Als gevolg van deze toestand is er ook weinig zaaigoed besteld. Als dit alles doorwerkt voorzag hij in de loop van de winter grote moeilijkheden. Sprekende over kunstmeststoffen merk te mr. Hendrikse op, dat de omzetten van kali en fosfaat gestabiliseerd zijn, maar dat het stikstofverbruik toeneemt. Bij de ze regelmatige voorziening is een prijs vorming ontstaan, lager dan in de ons omringende landen. Het Centraal Bureau heeft in ons land een omzet van zestien miljoen gulden aan aardolieprodukten. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Scherpenisse P. Posthou- wer te Goudswaard. Het getuigschrift aan vrouwelijke kan didaten is uitgereikt aan de dames mevr. dr. E. FlessemanVan Leer te Amstel veen 'en jonkvr. M. van Lijnden te 's-Gra venhage. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Examens. De classis Rotterdam heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. Kamer, Schiedamse- singel 233a, Rotterdam. Het is een wat delicate zaak het werk van een oud-leraar te moeten bespreken. De schilder G. van Duffelen, die tot 27 ok tober in huize Bloemenheuvel te Bloemen- daal exposeert, was in ieder geval een goed leraar. Een goede leraar behoeft niet al tijd een belangrijk kunstenaar te zijn. Van Duffelen echter dwong bij verscheidene leerlingen ook bewondering voor eigen werk af. Latere ontmoetingen met Van Duffelens werk deden mij twijfelen over de kwaliteit van mogelijk nog te prille eigen smaak. Het is dan ook met enige beducht heid dat ik op Van Duffelens expositie af ging. Men zegt niet graag nare dingen van iemand aan wie men veel gehad heeft. Ik moet dan toch constateren dat genoemde twijfel oorzaak vond in een inzinking bij de schilder, mogelijk te wijten aan voor hem moeilijke jaren. Want onder het thans geëxposeerde ontmoette ik oude be kenden en deze vielen niet tegen. Dat is in de eerste plaats het portret van 'schil ders moeder, dat de herinnering zelfs over trof. En dat zijn enkele stillevens, die dui delijk maken dat Van Duffelen ons begrip voor compositie of goede plaatsing op het vlak kon bijbrengen. Die kwaliteit is hij trouwens niet kwijtgeraakt. Maar wat na het mij dan van vroeger bekende komt is zo weinig geïnspireerd. Hetgeen ik dan maar wijt aan moeilijke jaren. Van Duf felen kiest dan nog steeds onderwerpen, waaraan hij zijn hart verpand heeft en schildert ze dan min of meer kundig. Het bleef echter bij min of meer aantrekkelijke „plaatjes", die er uit resulteerden. Van Duffelen lijkt bezig zichzelf te her vinden. Ik meende dit te mogen zien in het stilleven O.I. kers en dat met een glas (nrs. 13 en 15). Ik dacht het ook te zien in het portret Madame Lambert, maar dan nog als een aanloop. Blijkens het portret van zijn moeder heeft Van Duffelen toch sterk een gevoelsverhouding ten aanzien van zijn onderwerp van node. Men vraagt zich dan af of het hem nog steeds te zeer ontbreekt aan vertrouwen in eigen kunnen om dat naar buiten te durven brengen. In ieder geval is het zelfs zo, dat Van Duf felen, naar men mij vertelde, zich niet zo thuis voelt in de Zuidfranse stad Menton. En juist de ontmoeting met een hem blijk baar vreemd onderwerp werd aanleiding tot zijn meest aantrekkelijke zaken hier. Omdat hij wellicht niet behoefde te den ken aan banden, aan gevoelens tegenover het onderwerp, uitte hij zich het gemak kelijkst. De zee daar is moeilijk te reali seren door het vaak steeds donkerder wor den van de kleur naar de horizon toe. Daardoor kwam die zee in Van Duffelens aquarel als een muur rechtop te staan. Even doorwassen van die te zeer wegen de plek werkt voltooiend. Van Duffelens kunnen blijkt juist uit de behandeling van de gebouwen in dat licht aan de Middel landse Zee, dat hij ook zo raak wist te pakken in Porto Bello (Sestri Levante). Bob Buys De centrale recherche te Amsterdam heeft het eerste ondex'zoek afgesloten in de zaak die aanvankelijk een wijdvertakte organisatie van handelaren in verdoven de middelen leek te zijn, maar die bepex-kt bleef tot de arx-estatie van vijf mannen- met-blanco-strafx-egisters, die meenden goud te kunnen verdienen met de verkoop van uit de Amsterdamse Kininefabriek gestolen ampullen morfine. De onhandige wijze waai-op de vijf man nen de gestolen flesjes en ampullen in de handel hebben gebracht en wilden bx-en- gen leidde ertoe, dat de hoofdstedelijke x-echerche werd getipt. Over de omvang van de diefstal en de vex-koop tast men nog in het duister. De politie verzekert dat er. in ieder geval sprake is geweest van enkele hondei'den ampullen. Dat de diefstal in de fabx-iek niet is ont dekt ligt voornamelijk in het feit, dat de ampullen en flesjes een zeer geringe waar de hebben, terwijl er dagelijks vele dui zenden hiervan naar de apothekex-s wor den afgezonden. De officiële handelswaar de bedx-aagt enkele dubbeltjes. Uiteraard ligt dé prijs van deze ampullen, welke slechts op voorschrift van een arts mogen worden verstirekt, in de zwarte handel veel hoger.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11