SOUPlfX KOUD WATER Panda en de meesterkok VOORSTELLEN OVER FISCALE HERVORMINGEN Fa. B. ENGELENBERG Worden de aandelen van Vlisco opgekocht door Unilever? jams, zo voordelig! Wereldnieuws Onbestendig weer «i Nieuwe aandeelhoudersvergadering Naaimachines „BROSENS 2 De Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf Fa. A. EVERTS B?D°nTETERS' Europees Parlement voor Atlantische economische samenwerking Protest van Franse ambtenaren Luchtlijn New York- Moskou? Sterke stijging in de Britse staalproduktie QFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN och ió ket zo Leervermogen van dieren S T I J F S EL Direct klaar in koud water! Stijft soepel en strijkt prettiger! i Verruiming van kaasinvoer in de V.S. is mogelijk Boterinvoer in W.-Duitsland I Zwaa rdeni a key's Neemt vaker Zwaardemaker zuiver zon en vruchten sa KI)AG 22 OKTOBER 1959 De Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf heeft in zyn in het gebouw van de Sociaal-Economische Raad te 's-Gravenhage gehouden openbare vergadering onder meer aanvaard het rapport dat de commissiebelastingen van de Raad had uitgebracht over het ontwerp van wet op de inkomstenbelasting. Dit rapport is reeds in de ver gadering van de Raad van 22 juli ter sprake geweest. Toen werd besloten schrifte lijke opmerkingen vóór 15 september aan de commissie te zenden. Op enkele redac tionele wijzigingen en enkele kleine veranderingen na werd het rapport thans vastgesteld zoals de commissie het nu in tweede instantie, zo nodig, had aangepast aan de opmerkingen die haar ter kennis zyn gebracht. Enkele conclusies en aanbevelingen van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf zijn: de Raad is van oordeel dat de fiscale wetgeving niet ten gevolge mag hebben dat de normale groei van de onderneming wordt belemmerd. Hiertoe beveelt de Raad aan de grootste fiscaal ongehin derde mogelijkheid tot het kiezen van de juiste rechtsvorm (geruisloze inbreng in vennootschap onder firma en naam loze vennootschap). De Raad is verder van oordeel dat de belastingheffing moet geschieden over een zo goed mogelijk be rekende jaarwinst, met name dienen daar in schijnwinsten (inflatiewinsten) niet te worden begrepen. De Raad beveelt aan de mogelijkheid te openen tot afschrijving over geherwaardeerde kostprijzen en tot het reserveren van waardestijgingen van voorraden, alsmede de mogelijkheid tot het kiezen van het voor het bedrijf meest geëigende systeem van winstberekening. Verder is de Raad van oordeel dat de fiscale wetgeving niet tot gevolg mag hebben dat de grote onderneming in een bevoorrechte positie komt te verkeren. Dit is thans naar het oordeel van de Raad het geval door de regeling van de investeringsaftrek en door het verschil in belastingheffing tussen natuurlijke en rechtspersonen. De Raad beveelt aan de drieduizend gulden-grens voor de investeringsaftrek af te schaffen; een voorheffing in te voe ren naar een proportioneel tarief over de bedrijfswinst van ondernemingen en Advertentie Hofdijkstraat 52 - Haarlem - Tel.12181 'Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 BADKAMERS DOUCHECELLEN Klacht over Nederlandse concurrentie De commissie voor economische betrek kingen van het Europese Parlement wenst een praktische benadering van de kwestie der samenwerking met niet- E.E.G.-landen en zij gelooft dat de E.E.G. niet alleen met de andere landen van de O.E.E.S. economische overeenkomsten moet sluiten, doch ook met de Ver. Sta ten, Canada en verscheidene minder-ont- wikkelde landen, zo heeft de voorzitter van de commissie, de Franse senator Gustave Alric, in Straatsburg verklaard. De Europese Commissie van de E.E.G. heeft op een Duitse klacht over Neder landse concurrentie in West-Duitsland ge antwoord, dat zij voornemens is de rege ringen van de zes landen voor te stellen een regeling te treffen voor erkenning en tenuitvoerlegging van rechterlijke beslis singen in de zes landen. De Duitse christen-democraat Illerhaus had de kwestie aan de commissie voorge legd. omdat Duitse winkeliers naar hij verklaarde zich in toenemende mate be klagen over concurrentiemethodes van ondernemingen uit andere landen en met name Nederland. In Duitsland had men herhaaldelijk gedaan gekregen dat Duit se rechters bepaalde Nederlandse concur rentiemethodes verboden wegens strijdig heid met de Duitse wetten, doch hiermee was nog geen einde aan de gewraakte praktijken gekomen, omdat de Duitse vonnissen niet in Nederland uitvoerbaar zijn. Hoge Autoriteit naar Parijs De Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal gaat op 6 november naar Parijs voor besprekin gen met de Franse minister van Industrie en Handel, Jeanneney, over de coördina tie van het energiebeleid en de kwestie van een „kleine verdragsherziening" met het oog op de verlenging van de aanpas singshulp voor mijnwerkers die door slui ting van onrendabele mijnen zonder werk komen. Naar in Luxemburg verluidt is de Hoge Autoriteit wat teleurgesteld over het feit, dat zij bij het bezoek aan Parijs niet door president De Gaulle of premier Debré zal worden ontvangen. Bij het recente bezoek aan Bonn hebben de leden van de Hoge Autoriteit zowel president Lübke als vice- kanselier Erhard ontmoet. Het Franse overheidspersoneel had voor gisteren een „nationale protestdag" geor ganiseerd ter ondersteuning van salaris eisen. Naar raming 1.750.000 ambtenaren, onderwijzers en ander overheidspersoneel zouden in geheel Frankrijk deelnemen aan betogingen, die hun hoogtepunt zouden vinden in een massale bijeenkomst bij het Parijse stadhuis. De actie werd gesteund door alle vak bonden. De ambtenaren eisten onder meer een minimum-maandsalaris van 45.000 frank. De regering, die de lonen en prij zen stgbiel wil houden, heeft beloofd dat in 1960 50 miljard frank zal worden uit getrokken voor verhoging van de salaris sen, doch de bonden eisen dat daarvoor minstens 200 miljard zal worden besteed. De „nationale dag van protest" werd in geluid in Parijs met een staking van de vuilnisophalers. Langs de Parijse straten stonden overvolle vuilnisemmers, die on aangeroerd bleven. Meer dan IV2 miljoen Franse leraren en ambtenaren zullen betogingen houden. belastingheffing volgens de inkomsten belasting over de onttrekkingen, onder verrekening van de reeds betaalde voor heffing, en ten slotte de mogelijkheid voor de kleine en middelgrote onderne mingen te openen tot het onbelast reser veren van een gedeelte van de winst. Voor zover ze niet van de eerdergenoem de regeling gebruik kunnen maken. De Raad is van oordeel dat de facili teiten van vervroegde afschrijving en in vesteringaftrek een belangrijke rol spelen bij het nemen van een investeringsbeslis sing. De Raad beveelt aan deze facilitei ten niet materieel in te perken, eerder tot verruiming van de mogelijkheden over te gaan. De Raad meent verder dat de vermo genswinsten van de onderneming (over- drachts-, liquidatie- en sterftewinst) thans te zwaar worden belast. De Raad beveelt aan een variabele vrijstelling afhankelijk van het aantal ondernemingsjaren; her invoering van de stamrechtvrijstelling, mede als oudedagsvoorziening van de on dernemer en ten slotte een redelijk tarief van ten hoogste twintig percent. De Raad stelt verder dat de voorgestel de regeling van de belastingheffing bij wisselende ondernemerskosten niet be vredigend is. De Raad beveelt aan een al gemene regeling waardoor wisselende in komsten zoveel mogelijk op gelijke voet worden behandeld als regelmatig vloeien de inkomsten. De Raad is voorts van oor deel dat de in het wetsontwerp voorge stelde regeling van aftrek van kosten van de werkende vrouw onvoldoende is. De Raad beveelt een andere regeling aan be trekking hebbende op de kosten van huis houdelijke hulp. De Raad oordeelt dat de bepalingen die betrekking hebben op het achterwege laten van een aanslag in de inkomstenbe lasting met betrekking tot loontrekkenden, niet bevredigend zijn. Hij beveelt aan een aanmerkelijke verhoging van de inko mensgrens, doch wenst anderzijds de mo gelijkheid tot het vragen van een aanslag indien de loontrekkende daarbij belang heeft. Tenslotte meent de Raad dat spe cifieke maatregelen ter bevordering van bezitsvorming gewenst zijn. De Raad be veelt aan een vrijstelling van tweehonderd gulden van vermogensinkomsten en een onderzoek naar de mogelijkheid om bij de vaststelling van het belastbare inkomen bepaalde beleggingen, zoals spaarbankin lagen, in mindering te brengen. In Amerikaanse luchtvaartkringen houdt men er rekening mede, dat met ingang van de zomerdienstregeling 1960 (1 april) Pan American World Airways een ge regelde dienst met de Boeing 707 inter continentale versie zal openen tussen New York en Moskou en dat omgekeerd de Russische luchtvaartmaatschappij „Aero flot" tegelijkertijd zal beginnen met de dienst tussen Moskou en New York, waar voor de grootste burgerluchtvaartmachine van de wereld, 't 4-motorig schroefturbine- vliegtuig de Tupolev-114, zal worden ge bruikt. "Tijdens het jongste bezoek van Kroesjtsjev aan Amerika heeft de direc teur van „Aeroflot", generaal Yovgeny Lo- ginov een onderhoud in New York met de president-directeur van Pan American Juan Trippe gehad, waarna de Russische luchtvaartautoriteit besprekingen heeft gevoerd met een aantal officials van de Amerikaanse burgerluchtvaart. Men ver wacht thans dat binnenkort, aangenomen dat de relaties tussen de Verenigde Staten en Rusland zich in dezelfde richting blij ven ontwikkelen als tot nu toe het geval is, delegaties van beide landen tezamen zullen komen met het doel te streven naar een bilateraal verdrag op luchtvaart gebied. De Britse staalproduktie is vorige maand gestegen tot een weekgemiddelde van 426.400 ton. Hiertegenover staat een week- gemiddeide van 337.100 ton in augustus en 368.600 ton in september 1958. De pro- duktiecijfers voor september 1959 tonen aan dat de produktie op het peil staat van een jaargemiddelde van 22.171.000 ton. Hierbij kan worden aangetekend dat de staalproduktie thans is gestegen tot bin nen de drie percent van het cijfer voor september 1957, het hoogste cijfer voor deze maand dat ooit is opgetekend. In fe bruari was het gedaald tot ongeveer 20 percent beneden het daaraan voorafgaan de toppeil voor februari. Naar verwachting zal de produktie nog verder stijgen wan neer aanvullende capaciteit bij de walse- rijen ter beschikking komt en de vraag in andere sektoren van de industrie gaat stij gen. De produktie van een bijzonder soort staal dat zeer veel in de industrie wordt gebruikt z.g. „cold reduced sheet" is in de eerste acht maanden van dit jaar in feite met tien percent gestegen vergeleken bij een jaar geleden. Advertentie Doelstraat 39 - Haariem - Tel. 15232 WATERPROOF SCHUURPAPIER WE hebben vroeger al eens verteld, van hoe groot belang het voor de mens is dat hij niet alleen een geheugen heeft, maar dat hij bovendien het vermogen bezit om te vergeten. Immers, zouden wij als auto maat alles registreren wat zich in en om ons heen afspeelt en zouden we bij het reproduceren van een gebeurtenis geen keus kunnen maken, dan zou er van een zinvol functioneren van de menselijke hersenen geen sprake kunnen zijn. Ook achter sommige hande- lingen van dieren, die wij als uitermate dom bestempelen kan sdtns iets van dit zinvolle naar voren komen. (En als dit in verschillende gevallen niet als zodanig onderkend wordt, wil dit niet altijd zeggen, dat het er niet is, maar uitsluitend, dat de menselijke redeneertrant het nog niet te xioorschijn heeft kunnen brengen). Neemt U bijv. eens de hardnekkigheid, waarmee kikkers naar (voor hen) smake lijke hapjes bijten. Knaur heeft hiermee talrijke interessante proeven genomen en wormen achter een glasplaat neergelegd, zodat de grage kikkerbek hen niet kon bereiken. Ondanks het feit dat de kikkers evenzovele malen gevoelig de kop stootten, zodra zij naar de verleidelijk kronkelende wormen hapten, bleven de dieren telkens weer doorgaan met hun pogingen de door het glas beschermde wormen op te happen. Ook de door Buytendijk met padden ge nomen proeven kunnen ons geen bemoe digend inzicht verschaffen aangaande het leervermogen van amphibieën. Deze onder zoeker bevestigde kleine stukjes zwart papier aan een dunne glazen draad en liet dit maaktel door de wind bewegen. Wan neer een briesje met deze papiertjes speel de, leken de zwarte stipjes inderdaad wel wat op vliegen, althans voor het mense lijke oog. De padden lieten zich eveneens door de fladderende papiertjes beetnemen en hapten gretig en vol enthousiasme naar de kuhstvliegjes, die zij echter onmiddel lijk weer uitspuwden, omdat zij niet be antwoorden aan de verwachting. Daarom werd de aanval gestaakt. Nauwelijks wa ren echter 10 minuten verlopen, of de padden lieten zich opnieuw beetnemen. Nu schijnt dat op zichzelf niet zo erg, om dat iedereen zich wel eens tweemaal aan dezelfde steen stoot. De padden lieten het evenwel niet bij tweemaal, maar lieten zich na elke korte tussenpozen weer door de kunstinsecten voor de mal houden. Dat is uitermate dom en pleit beslist tegen het leer vermogen van deze dieren. Dit althans zou het oordeel kunnen zijn van iedere op pervlakkige beoordeelaar. Maar Buytendijk behoort nu eenmaal niet tot degenen op wie het epitheton op pervlakkig van toepassing is. Hij betoogde, dat al dergelijke reacties in het leven van dieren een uitermate nuttige rol spelen. Stelt U zich eens voor, dat kikkers en padden even gauw hun aanvalsacties zou den opgeven als de spoedig tot ontmoedi ging geneigd zijnde mens! Dan zouden zij al spoedig geen hap naar binnen krijgen, want in de natuur mislukken nu eenmaal talloze aanvallen (omdat de prooi ook een arsenaal van reacties te bieden heeft). En wanneer al die mislukte aanvallen tot ge volg zouden hebben, dat het dier ieder verder zoeken (of jagen) van voedsel staakt, zou hij spoedig het loodje moeten leggen. Daarom is ook die schijnbare „domheid" van dieren vaak niet zonder betekenis. Zo is ook de storm voor ons van groot positief belang. Daarover 'n volgende keer. H. PétiUon (Nadruk verboden) Advertentie Géén water koken I Géén papje maken! Naar w(j vernemen, is de heer II. L. Fentener van Vlissingen jr. van plan aandeel houders erop te wijzen, dat de aandelen in P. F. van Vlissingen en Co's Katoen- fabrieken te Helmond (Vlisco) geleidelijk worden opgekocht door een derde groep. Hij zou zulks willen doen in een binnenkort bijeen te roepen openbare vergadering van aandeelhouders. Hij ziet in het opkopen van de aandelen Vlisco door een derde groep het gevaar, dat de herziening van de statuten van de n.v., die onder meer een democratisering van het stemrecht zou inhouden, er door zal worden tegen gehouden. Ook is de heer Van Vlissingen jr. van mening, dat de kansen op verwerkelijking van medezeggenschap voor het Vlisco-personeel er door zullen worden verminderd. In Beleggers-Belangen, het blad van de Vereniging Effectenbescherming, is de vo rige week gesuggereerd, dat achter het begin augustus gedane bod van de groep- Bonda op de aandelen Vlisco het Unilever- concern zou staan. Van de zijde van Uni lever werd zulks echter tegenover ons pertinent tegengesproken. In verband met de mededelingen van de heer Fentener van Vlissingen jr. brengen wij onder de aandacht, dat tenminste de helft van de produktie van Vlisco wordt afgenomen door de tot het Unilevercon- cern behorende United Africa Company. In dit licht bezien, behoeft het geen ver bazing te wekken indien Unilever of Uni ted Africa althans enkele aandelen zou hebben gekocht, waardoor men zijn Stem President Eisenhower heeft de tarief commissie opdracht gegeven na te gaan, of de invoer van bepaalde soorten kaas, hoofdzakelijk Nederlandse en Italiaanse soorten, in de Verenigde Staten kan wor den uitgebreid zonder dat het stelsel voor het steunen van de zuivelprijzen in Ameri ka in ernstige mate wordt verstoord. De kaasinvoer wordt door middel van contin- genteringen beperkt om te voorkomen, dat hij een verstorende invloed heeft op de subsidieregeling voor de Amerikaanse kaasproducenten. Het Westduitse ministerie van Land bouw en Voedselvoorziening deelt mede, dat sedert 13 oktober de gelegenheid tot invoer van boter uit alle landen die boter kunnen leveren werd opengesteld, in to taal invoerlicenties zijn verstrekt voor 13.000 ton boter. Van deze hoeveelheid ko men 6.000 ton uit de Verenigde Staten, 1.000 ton uit Argentinië, 1.500 ton uit Ca nada en 2.600 ton uit Nederland, het res tant komt uit andere landen. Alle aanvra gen tot invoer werden toegewezen. Advertentie RUIME KEUS IN DIVERSE MERKEN Gen. Cronjéstraat 148 Telefoon 53570 ff 23. In grote haast maakten de zeerovers zich klaar voor het komende gevecht. Ter wijl Panda trillend rondkeek, hoorde hij plots de stem van de kapitein naast zich. „Knaap", zei hij ernstig. Help me her inneren, dat ik je nog moet straffen voor muiterij. Vergeet dat niet, anders zal ik je nalatigheid beschouwen als muiterij. en als zodanig bestraffen!" Er was iets in deze redenering, dat Panda erg onlo gisch vond. Maar het leek hem beter om dat maar niet tegen de gezagvoerder te zeggen. Die zou het waarschijnlijk toch maar als muiterij beschouwen. Bovendien werd Panda's aandacht op nogal krachti ge wijze afgeleid door een kanon, dat vlak achter hem werd afgevuiLrd. Van schrik sprong hij recht omhoog en belandde toen sidderend op het dek. „Wat v-vreselijk!" kermde hij. „Dit is dus het zeeroversbe- staan. Hieraan zal ik nooit kunnen wen nen. Die strenge kapitein. die ruwe ro vers. al dat geschiet!" Het zeeroversle ven kende echter nog meer verschrikkin gen. Andermaal vloog Panda bevend om hoog, want in zijn nabijheid barstte een ijzingwekkend, rinkelend geluid los. „Lie ve help.steunde hij. „Wat is dat nu voor een gruwelijk moordwapen.Het was echter geen wapen, maar een bel, die door Maitre Moutarde op krachtige wijze werd gehanteerd. „Het eten is gereed, brave zeelieden", riep zijn bronzen stem. „Het eten is klaar. zal kunnen laten horen in de eerstkomen de aandeelhoudersvergadering(en). Of hiervoor een meerderheidsbelang nodig zou zijn, lijkt uitgesloten en in het huidige stadium komt het dan ook waarschijn lijker voor, dat Unilever gezien de grote commerciële relatie zich via een aantal aandelen eventueel heeft verzekerd res pectievelijk zal verzekeren van deze mo gelijkheid zijn stem te laten horen. Advertentie Denkbeeld. Op een bijeenkomst van de Britse Raad van Kerken in Londen is woensdag het denkbeeld geopperd, dat Engeland zou moeten overwegen zijn kernwapens onder gemeenschappelij ke controle van zijn Europese bondge noten te plaatsen, als die landen dan in ruil daarvoor ervan zouden afzien zélf dergelijke wapens te vervaardigen. Verering. De dorpelingen van Pizzolano nabij Salerno hebben woensdag hun pa rochiegeestelijke, Don Saverio Delia Mura, die naar een grotere parochie zou vertrekken, in de kerk opgesloten en de toegangen gebarricadeerd. De populaire geestelijke werd de oorzaak van een treffen tussen politie en beto gers, die de wachtende auto van Don Saverio opnamen en in een schuur op sloten. De politie maakte gebruik van traangasbommen en het publiek van hooivorken. De geestelijke zal nu ver zoeken zijn overplaatsing ongedaan te maken. Draagvleugelboot. Te Gorki wordt mo menteel een „draagvleugelboot" be proefd, die 150 passagiers kan vervoe ren met een snelheid van 70 kilometer per uur, aldus bericht het Russische persbureau Tass. Het schip, dat „De Meteoor" is gedoopt, heeft dieselmoto ren. Die zullen over enige tijd door gasturbines vervangen worden en het schip een snelheid van omstreeks 100 km. per uur geven. Mogelijkheid. Het F.B.I. en officieren van de inlichtingendienst der marine on derzoeken de mogelijkheid van sabota ge, die tegen de Amerikaanse vloot van atoomonderzeeboten is gericht. Eerder was onthuld, dat de Nautilus kennelijk opzettelijk beschadigd was. Functiona rissen van de marinewerf te Ports mouth waren niet bereid commentaar te leveren op berichten over brand, ge broken buizen en andere incidenten op de werf. Geen risico. Vijf Ceylonese ministers heb ben machtiging gekregen tot het dra gen van vuurwapens, zulks naar aan leiding van de moord op premier Ban- daranaike. De ministers konden kie zen uit een voorraad in beslag geno men wapens, maar gaven allen de voorkeur aan nieuwe revolvers. Andersom. Prof. Arthur Wegener, verbon den aan de juridische faculteit van de universiteit van Munster, heeft woens dag te Oost-Berlijn, op een persconfe rentie verklaard, dat hij in de Duitse democratische republiek asiel heeft ge vraagd. Volgens zijn zeggen was hij in West-Duitsland bedreigd, nadat hij zich uitgesproken had voor erkenning van Oost-Duitsland. Huwelijk. De Britse minister van Binnen landse Zaken en voorzitter van de con servatieve partij, Richard Butler, is woensdag in stilte in de dorpskerk van Ashwell, nabij Hertford, in het huwe lijk getreden met mevrouw Mollie Courtauld. De 56-jarige bruidegom ver loor zijn eerste vrouw in 1954. Hij heeft vier kinderen. Gluurders. Twee militairen, behorend tot de Russische militaire missie in Frank fort zijn woensdag op een Amerikaan se raketbasis gearresteerd en vervol gens vijf uur lang ondervraagd, waar na zij vrijgelaten werden, zo heeft een woordvoerder van het Amerikaanse leger in Heidelberg meegedeeld. Zij hadden bij Mosbach in Württemberg- Baden de plek, waar 'n basis voor Nike- raketten wordt gebouwd aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Nieuwe oproep. De Wereldraad van Ker ken heeft een tweede oproep uitgevaar digd voor hulp aan de slachtoffers van de wervelstorm in Japan. Na de eerste oproep konden reeds ongeveer 200.000 gulden en duizenden tonnen voedsel en kleding naar Japan gezonden worden. De tweede oproep kwam nadat de se cretaris van de interkerkelijke hulpor ganisatie van de Christelijke raad voor Oost-Azië, uit Japan gerapporteerd had, dat hij nog nooit getuige was ge weest van een noodtoestand van de ernst en omvang als die na deze wer velstorm. Eenvoudige militair. Burggraaf veld maarschalk Montgomery heeft woens dagavond op een diner te Farnham, in het graafschap Surry, in Zuid-Oost- Engeland, over zijn bezoek aan Moskou in april verklaard: „Ik denk dat ik de eerste eerlijke man was, die Kroesjt sjev ooit heeft ontmoet. Maar ik ben ook geen politicus, maar een eenvoudi ge militair en ik spreek de waarheid". Eén ding acht hij zeker: de Russische leiders willen geen oorlog. „Het is mijn mening dat Kroesjtsjev werkelijk op vreedzame wijze een regeling wil be reiken". WEERRAPPORTEN Maximum-temper» turen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 2A uur. In de afgelopen nacht trok een fronten- klaringen zijn voorgekomen. Het weer be- systeem met regen en harde wind van houdt daarom een onbestendig karakter, west naar oost over ons land. De regen- hoeveelheden liepen uiteen van 6 tot 17 mm. Na het passeren van het front ruim de de wind naar noordwest en drongen van het westen uit opklaringen het land binnen. Deze hangen samen met een rug Den Helder van hoge luchtdruk die over de Britse Ypenburg eilanden naderbij komt. In een zeer krach- Vlissingen tige westelijke luchtstroming die op de Dg Atlantische Oceaan voorkomt beweegt Twente een vrij actieve storing mee naar het Eindhoven oosten. Zij wordt morgen boven het wes- Zd Limburg ten van de Britse eilanden verwacht en Stockholm zwaar bew. n kan later op de dag het weer in ons land Oslo regen M »TS licht bew. nw zwaar bew. wnw licht bew. nw regen wnw regenbui wnw regen wzw motregen wzw regen zw gaan beïnvloeden, nadat aanvankelijk op- Kopenhagen regenbui Aberdeen licht bew. Vrydag 23 oktober Zon op 7.17 uur, onder 17.31 uur. Maan op 22.22 uur, onder 13.11 uur. Maanstanden 24 oktober 31 oktober 21.22 uur 23.41 uur laatste kwartier nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 oktober Hoog water 6.46 en 18.59 uur. Laag water 2.26 en 14.35 uur. Vrydag 23 oktober Hoog water 7.22 en 19.39 uur. Laag water 2.53 en 15.11 uur. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio n w wzw wnw wnw wzw zw w 14 12 12 13 11 11 13 12 10 12 14 16 14 12 12 11 14 Bl 17 11 6 8 5 5 7 11 Het hoog en laag water te Zandvoort is Madrid 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Mallorca onbewolkt regenbui regen regen regen zwaar bew. windst. 17 zwaar bew. windst. 15 onbewolkt n 22 regen zw 14 regen zzw 12 geheel bew. wzw 13 geheel bew. windst. 13 zwaar bew. zw 13 mist windst. 16 zwaar bew. z 16 zwaar bew. windst. 18 zwaar bew. zw 21 onbewolkt windst. 22 licht bew. ono 24 zwaar bew. ono 22 half bew. windst. 19 regen zo 21 0,5 6 6 9 7 8 9 6 10 0 0 0 0,5 2 0 0 0,1 1 0 0 0 0 0 0 10

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 2