Mode UNCO L0ENDERSL00T Jongens bouwen Onderwatersport race-auto GEEN RACE-BAAN PATENT IJmond-agenda super cenvector f 420.- CULTUREEL BEVERWIJK Geen gezicht NIET ZO DAPPER Badpakken uit Israel Winter kleding Santpoort gelijk met Haarlemse damclub Faillissementen 11 „Elckerlyc" wordt met opheffing bedreigd Examens K orf bal-prognose Watervliet staat voor lastige taak Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG Hoge Raad vernietigt vonnis van Haarlemse rechtbank DONDERDAG 22 OKTOBER 19 5 9 Op de internationale tentoonstelling „Plastics 1959" in Dusseldorp, intro duceert een Westduitse firma nylon- zakken, die gebruikt zouden kunnen worden bij het „indammen" van mijn- lucht of water gevuld kunnen worden. branden. In plaats van zandzakken het transport hiervan in de mijn vergt veel tijd beveelt de firma haar produklen aan, omdat die bij een brand, ter plaatse met samengeperste (Shows, snufjes en alles wat verde' in hel domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) EéN DEZER dagen zagen wij in Am sterdam een show van badpakken, die uit Israel afkomstig waren. Omdat we de laatste tijd zoveel over de activiteiten in Israel kunnen lezen, leek het ons wel in teressant hiervan wat meer te weten te komen. Het viel ons op, dat de coupe en pas vorm bijzonder goed waren en daarom verbaasde het ons des te meer, dat alles zo laag in prijs ivas. Alle badpakken waren met baleintjes te gengewerkt öf, wat nog modieuzer is met schuimrubber gevoerd. Amerika, die vergeleken bij ons land de badpakkenmode vèr voor is heeft al enige tijd geleden met veel succes deze nou veauté geïntroduceerd. Men kan dit ma teriaal mooier verwerken en het is ook veel prettiger in het dragen. En op den duur blijft het ook langer in model. De meeste badpakken zijn van lastex vervaardigd en worden op de rug met een rits gesloten. Veel modellen zijn van een borduursel voorzien, waarvan vooral de geappliceer- de ivitte noppen op een kleurig fond het beste te appreciëren waren. Deze doen het beslist beter dan de met goud bestikte pak jes. We zagen prachtige kleurencombinaties, ivaarbij vooral zwart of blauw met wit het mooist gecombineerd werden. Kleine details zoals aparte plissé aan de voorzijde of een garnering van een strik in twee kleuren maakten veel modellen bijzonder apart. Naast de strapless bad pakken zagen we ook veel brede schou derbanden, die echter alleen als decora tie dienden. Als men ze over de schouder liet zakken, bleef het pakje door de goede verwerking toch in model. Sommige ont werpen vertoonden drie plooien in het broekje of grote brodée zakken in een punt verwerkt. De kleuren voor het komende seizoen zijn hetzelfde als het vorig jaar met ko- renblauw als topkleur en lila als enige nieuwe tint. Naast de uni Helanca stretch (100 per cent onvermengde nylon) wordt deze kwa liteit ook bedrukt gebracht. Ook bij de las tex zien we als nouveauté sprekende kleu ren door elkaar gedrukt. Amerika, die zoals al eerder gezegd de badpakkenmode aangeeft heeft nu ook 3/4 lastex pantalons geïntroduceerd. We za gen ze ook tijdens deze show, maar we kunnen het nut van zó'n badpantalon nu niet direct inzien. Het lijkt ons niet prettig zwemmen in een lange broek! We houden ons liever bij één van die zeer geslaagde pakjes, die door de kleine details zo bijzonder smaakvol waren. Nu het weer guur gaat worden is ook de aandacht voor de winterkleding groter geworden. Het verbaasde ons dan ook niet dat er dinsdag voor de show van Tonny Waagemans, die zich steeds als de vert egenwoordigster van dè Nederlandse kleedkunst aan ons presenteert, zoveel be langstelling was. Deze couturière is de enige, die met haar collectie „de provincie" intrekt. Het is ten slotte niet te ontkennen, dat de vrou wen in de kleinere en wat meer achteraf gelegen steden zich minder gauw wagen aan een kledingstijl, die opvalt door ex travagances en aparte lijn. Toch bestaat daar ontegenzeggelijk behoefte aan goede en smaakvolle kleding. En die weet Ton ny Waagemans te brengen in de zo goed draagbare ontwerpen, die niet al te hoog in prijs liggen en toch vergezeld gaan van dat sprankeitje apartheid, dat de meeste van haar ontwerpen kenmerkt. Het zijn geen ingenieuze draperieën of bijzondere knappe halsverwerkingen, maar goed uitgebalanceerde modellen, die haar collectie de moeite van het bekijken waard maken. De mantels zijn over het algemeen van frisse kleurige stoffen vervaardigd en voorzien van een grote bontkraag van vos of Indisch lam. Ook de tailleurs, over het algemeen eigenlijk meer wandelpakken •iet een of V& jasje droegen aan kraag 'i manchetten deze garnering. Ontwerp- 'er vertoont grote voorkeur voor roest- "uine tinten allerlei nuances in de zo erk wisselende kleuren van de herfst i voor een mouwinzet, die opvallend uim en laag is. Sommige armsgaten reik- in tot in de taille, niet alleen bij de man vis, maar ook bij de japonnen, en gaven in vleermuisachtig effect. Naast deze kolossale mantels zagen we hter ook mooie klassieke rechtvallende ntels, jammer genoeg een enkele keer n beetje slordig afgewerkt, maar vol- is een goede draagbare lijn. De jappon- "n hadden vaak een bloesende rug, die de taille op een elastische band bijeen- 'egen werd. Als nouveauté werden door de manne- 'uins de zo modieuze ajournylonkousen cdragen, die het erg mooi „deden" onder Je vrij korte rokken. Katy In het clublokaal van de damclub Sant poort is deze week de belangrijke ontmoe ting met de Haarlemse damclub II ge speeld, welke wedstrijd na een boeiend en spannend verloop met een gelijk spel 10- 10 eindigde. Door deze uitslag blijven bei de tientallen na de derde ronde met vijf punten gezamenlijk aan de kop in de strijd om het clubkampioenschap van Kenne- merland. Het zag er in het eerste stadium van de wedstrijd somber uit voor de Sant- poortse dammers. Na twee nederlagen werd de stand voor de Haarlemse dam club tot 4-0 opgevoerd. Toen was het Teun Hoek die door een fraaie slagzet de achterstand verkleinde tot 4-2. Een keurige positiewinst van de altijd goed spelende Zuiderduyn maakte de stand gelijk 4-4. En toen secretaris Ipenburg zijn club de leiding gaf 6-4 kreeg men weer hoop in het Santpoort-kamp. Jammer was dat J. Kort door een blun der verloor 6-6. Aan de overige vier bor den eindigden alle spelers in remise, zo dat de wedstrijd in 10-10 eindigde. In deze korte competitie van in totaal zeven wed strijden zal de nek aan nek race tussen Haarlemse damclub en Santpoort wel bij zonder spannend worden door de nog vier te spelen wedstrijden. DCY 2 en Sportief staan in deze klasse met elk nul punten onderaan de ranglijst. Advert p-n'ie Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel 62515 - 62514 62515, zal u desgewenst gaarne het adres van een Esso haardolie- handelaar geven. V ELS EN1JM UI DEN DONDERDAG 22 OKTOBER Rex, 20 uur: „Elke minuut telt". Thalia, 20 uur: „De blonde heks". Royal, 14.00 uur: J. Kolkman over Marie van DesselPoot voor Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Hervormd Jeugdgebouw, 20.00 uur: Ad- vendo met „Spel en droom". Patronaatsgebouw, 20 uur: Operaconcert Bel Canto. Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder van openbare werken. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. VRIJDAG 23 OKTOBER Thalia, 20 uur: „De nacht voor de pre mière". Rex, 20 uur: „Donker Parijs". Petrazaal, 19.45 uur: Dr. J. Schouten voor A.R. Raadhuis, 1112 uur: spreekuur wethou der van financiën. SANTPOORT DONDERDAG 22 OKTOBER Hervormd Jeugdgebouw, 14.30 uur: Si mon de Waard voor bejaarden over Grie kenland. BEVERWIJK DONDERDAG 22 OKTOBER Luxor Theater, 20 uur. Propaganda- feestavond VARA. Hotel „Parkzicht" 20 uur: Vergadering Kennemer Pluimvee Vereniging. Duinwqkschool, 20 uur: Vergadering C.D.U. Noodschool Prins Bernhardlaan, 17.30 uur: „De schoonheid van oude tegels". VRIJDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Rio Bravo". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Anne Frank". W.B. Theater, 20 uur: „De ridder dei- wraak". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous".. Ger. Kerk Moensplein, 20 uur: Christe lijke filmactie. Noodschool Prins Bernhardlaan, 17.30 19.30 uur: Tentoonstelling „De schoon heid van oude tegels". De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. Th. Kok, chauffeur, Rollandstraat 88 te Haar lem. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. H. Luijken, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. J. Visser, zaakdoende onder de benaming Vita, Groothandel in Verband- stoffen, Nieuwe Kruisstraat 24 zw. te Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. L. Ali Cohen, ad vocaat en procureur te Haarlem, Baan 37. Wegens gebrek aan actief werden dins dag opgeheven de faillissementen van: J. de Winter, confectiefabrikant, H. J. Koe- nenstraat 12 te Haarlem. Rechter-commis saris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. C. H. Sijsenaar, vrachtrijder, Meer straat 164 te Hillegom, aldaar handelende onder de naam firma Sijsenaar en Van Bree. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. A. J. Colijn, advocaat en procureur te Heemstede, Heemsteedse Dreef 183. K. Stellaart jr., winkelier, Hoogstraat 46 te Koog aan de Zaan. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur te Wormerveer, Zaanweg 66. C. Floor, machinebankwerker, IJmuiderstraatweg 14 d te IJmuiden, thans Wognummerstraat 37 te Amsterdam. Rech ter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur te IJmuiden-O, Zeeweg 278. Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig. modern breed gezellig vuur. .ft A l E K ti Meer dan 50 laar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen IJmuiden De eertijds zo bloeiende kunstkring „Elckerlyc" te Castricuni heeft het afge lopen jaar grote tegenslagen geboekt, wat betreft de teruggang van het ledental. Op heffing bedreigt haar. Toen in de herfst van 1951 een aantal Castricummers onder leiding van de kape laan P. H. Heemskerk, bijeenkwam om de plannen tot oprichting bekend te maken, bleek er in de gemeente enthousiasme voor een dergelijke vereniging te bestaan. In het eerste seizoen werden mooie avon den gegeven met onder andere Albert van Dalsum, Cili Wang, het knapenkoor uit de Haarlemse kathedraal enzovoort. Enkele jaren later ging men van de kunstkring een stichting maken, die op cultureel gebied Castricum vele hoogte punten bracht door de filmcursus, de se rie „uren met schrijvers", enz. De heer G. W. van der Horst was de eerste voor zitter van de kunstkring en onder zijn lei ding liep destijds het ledental tot ruim 600 op. Thans echter is de belangstelling zo danig dat men in financiële zorgen komt te zitten met het oog op een samen te stel len winterprogramma voor het seizoen 1959/1960. Men heeft dan ook besloten, dit jaar nog niet tot definitieve opheffing over te gaan, maar geen winterprogramma samen te stellen. Men verwacht echter dat zowel de tele visie als de oprichting van de afd. Castri cum van het Ned. Theater-Centrum de te ruggang van het ledental nog meer zul len beïnvloeden en dat in het komende jaar toch wel tot definitieve opheffing zal moeten worden overgegaan. Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen ge neeskunde tweede deel: mej. M. G. Verwoerd, Velsen. Wageningen. Bevorderd tot doctor in de land bouwkunde ir. D. W. Scholte Ubing te Wagenin gen op het proefschrift „over stralingsmetingen, de warmtebalans en de verdamping van gras". Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde 2: mej. A. M. van Kesteren, Den Haag: S. de Graaf. Voorschoten; J. Th. Hoogeveen, Den Haag; R. J. Nikkels. Scheveningen. Semi-artsexamen: B. Bal- dewsing, Suriname; A. C. Jobsis, Oegstgeest. Artsexamen: mej. A. A. H. Pieterse, Den Haag; mej. G. A. E. Weis, Den Haag; W. J. van Arnstel. Rotterdam; J. M. M. Huntjens, Den Haag; C. G. Hurtado, Willemstad (Curasao). Nijmegen. Kandidaatsexamen psychologie: mej. E. C. M. de Jong, Breda; mej. A. M. Breed. Nij megen; mej. E. J. M. Rurup, Den Haag; F. C. M. Josso, Amsterdam; H. J. G. Kempen, Nieuwen- hagen; M. H. A. M. Huijnen. Maastricht; C. J. S. Klerken, Nunhem. In Eindhoven wil men bij een groot bedrijf een onder - waterzwemmersclub oprich- Met een snelheid van hon derdvijftig tot tweehonderd kilometer per uur over een vrije baan razen, dat is het ideaal van de negentien jarige Amsterdammer Anton van Kuyk, die met zijn vijf tienjarige vriend Coen Ros thans des laatste hand legt aan een zelfgebouwde race wagen in een garage aan de WijkermeerwegteBeverwijk. Anton en zijn vriend heb ben hun auto al voor ons gedemonstreerd. Een oorver dovend lawaai vulde de ga rage toen de „laag-bij-de- grondse" wegduivel naar bui ten stoof. Toen zeiden de ga rageklanten tegen elkaar: „Het geluid heeft hij al!" Het geraamte van de auto is nog zichtbaar. Door de vele moeizaam gebogen pij pen en pijpjes, ontelbare vastgedraaide moeren, ligt de bovenbouw van de wagen stevig. Chassis en motor zijn van een in de fabriek ge maakte en op degelijkheid beproefde auto. De cilinderinhoud is 1468 cc, het gewicht van de auto is circa zevenhonderd kilo. Verder is de lengte van de racewagen-in-wording slechts viereneenhalve me ter. De stuurversnelling is omgebouwd tot grondver- snelling. Op het bordje staat, dat de auto een topsnelheid kan bereiken van 230 kilo meter per uur, maar dat is wat overdreven (gaf de jeug dige monteur toe). Over ongeveer anderhalve maand is de auto gereed en bedrijfsklaar. Dat wil dan zeggen, dat er mee gereden kan worden op de gewone wegen. Want wil men ermee deelnemen aan races, bij voorbeeld op het circuit van Zandvoort, dan komt daar meer voor kijken. Dan moet zo'n eigen gebouwde auto eerst gekeurd worden en dan beproefd. „Ik moet weten wat erin zit en wat ik eruit kan halen", zei Anton van Kuyk. Hij is een bescheiden, zelfs De jongens aan het werk bij hun auto. een beetje verlegen jonge man. Over kosten liet hij zich niet uit en misschien weet hij het zelf nog niet precies. „Het is er- gekomen", zei hij en daarmee uit. Beiden beleven veel plezier aan het „zelf maken" van de auto, waarvan het model door Anton is ontworpen. Het werk verliep niet altijd zonder moeilijkheden. Toen in Amsterdam de behuizing voor de auto te klein werd, gaf de vader van Anton, de jongens de gelegenheid hun auto af te bouwen in zijn garage te Beverwijk. En daar wordt nu het metalen omhul sel van een laagje polyester voorzien, dat zilvergrijs wordt geschilderd. Met deze racewagen wil Anton uit rijden gaan. „En als ik hard genoeg kan, ga ik de baan op". Eerst moet Anton in militaire dienst. Misschien staat later zijn naam nog eens in de krant, wanneer hij eenmaal cou reur is. Wij herinneren gaarne aan het tweede concert van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest onder leiding van Henri Arends, dat wordt gegeven onder auspiciën van de Commissie Cultureel Be verwijk; Jean-Louis Stuurop zal als solist optreden. Op het programma staan de Sin- fonietta van Mul, het derde Vioolconcert van Saint Saens en de Symphonie van César Franck. Het derde concert (3 fe bruari) staat onder leiding van Zerzy Katlewcz. Soliste is Anner Bijlsma (cello). Op 15 maart is Elaine Wel don (viool) soliste in het vioolconcert van Bruch, ter wijl verder werden gespeeld de ouverture Cyrano de Bergerac" van Wagenaar, en de vierde symphonie van Brahms. Het filmprogramma van de commissie ziet er als volgt uit: 5 november Nederlandse films: „Houên zo" van Her man van der Horst, „Maske- rage" van Max de Haas, „Glas", „De zee was niet - "méér" en i,Strijd zonder ein de" van Bert Haanstra. 17 december: „The card" met Alec Guinness en „Neighbours" van N. McLa ren. 14 januari „The lady va nishes" van Hitchcock. 25 februari vermoedelijk een film over het leven van Albert Schweitzer. Alle films worden in het Luxor Theater gegeven. „Meneer, Velsen's gemeen teraad en de krant hebben volkomen gelijk: het moet maar eens uit zijn met het geplaag door sommige in stanties, die elke keer dat we ons een aangezicht willen aanschaffen „njet" zeggen. Elke keer als ik familie uit de provincie op bezoek heb, krijg ik schampere opmer kingen te incasseren: ze had den zich toch iets meer voor gesteld van „de stad". Het is op den duur om je gezicht te verliezen. Wethouder Verbeek vind ik maar een heel verstandig man: niet met schreeuwen of insinuaties, maar met argu menten moeten de machtige dwalers tot inkeer worden gebracht. Laat hem z'n gang gaan, die man weet wat hij doet! En laten we er in vredes naam niet elk op z'n eentje aan dokteren. Ik meen, dat sommigen daar knap mee bezig zijn: zij proberen ken nelijk de straat waaraan zij wonen wat op te fleuren door hun was en dweilgerei goed zichbaar voor voorbijgangers (en overburen) op te hangen. Het valt niet te ontkennen, dat er menig fraai stuk on der. is, maar het moet me van 't hart, dat het geheel toch geen gezicht is. Onze stad moet een aange zicht krijgen, daar hebben we recht op. OUTSIDER Ook u insinueert: wie zijn het dan, die hun was zo be denkelijk tentoonstellen? red. De Lange Nieuwstraat is geen race-baan, al zijn er mensen die deze langste straat van IJmuiden wèl als zodanig beschouwen. Het is verleidelijk daar harder dan de wetteiijk voorgeschreven vijftig kilometer per uur te rijden, te meer daar het een voorrangsweg is en dus de weggebruiker in het alge meen geen van links noch van rechts plotseling over stekende voertuigen te vre zen heeft. Maar wie toch harder dan vijftig rijdt, heeft geen grijntje gevoel voor verantwoordelijkheid. Er kan altijd wèl iemand plotseling de voorrangsweg kruisen. Overigens wordt de Lange Nieuwstraat niet als race baan gebruikt door fatsoen lijke mensen met verstand. De politie let scherp op en daarom verheugt het ons te weten, dat er dezer dagen weer eens zo'n snelheids maniak in de kraag is gevat: een motorrijder, die veel har der dan vijftig kilometer per uur over de weg stoof. Bij het onderzoek bleek boven dien, dat de bestuurder een negentienjarige kantoor bediende, niet eens een rijbewijs had. Daarom nam de politie hem en zijn motor mee naar het bureau. Wie heeft er nog lust dit slechte voorbeeld te volgen? ten. Er schijnen bij dit be drijf vele enthousiasten voor deze nieuw sport te zijn. De „bedrijfskrant" zegt name lijk, dat een zekere heer D. Quaadgras1 zich veel van de nieuwe club, die zijn idee is, voorstelt. Het is inderdaad een heel boeiende sport. Men zou zich kunnen af vragen, of we hetzelfde bin nenkort bij de grote bedrij ven in de IJmond ook niet kunnen verwachten. Ten slotte zit men hier dichter bij zee dan de Eindhove- naars. Voor degenen, die er wat voor voelen al kan men beter tot volgende zomer wachten nemen we hier de „wenken voor beginners" van de deskundige heer Quaadgras over: Om de dingen onder wa ter glashelder te kunnen be kijken, heeft men nodig: in de eerste plaats een masker, verder een snorkelapparaat (in zijn eenvoudigste vorm een buis met een mondstuk) om adem te kunnen halen en rubber voetvinnen die een snellere verplaatsing moge lijk maken. Hier is een be drag van ongeveer 35 gulden mee gemoeid. De Noordzee bevat zoveel micro-organismen, dat het zicht daar niet meer dan twee meter bedraagt. De Ne derlandse onderwaterzwem mer zou zich dus beter in de middellandse Zee kunnen uitleven. Maar dat kost veel geld. En tegen eerst oefenen in eigen omgeving is ten slotte geen enkel bezwaar. Integendeel. Men heeft dezer dagen kunnen lezen, hoe een jager in Normandië een prachtige koningsarend naar beneden heeft gehaald met twee scho ten. Misschien heeft het sommigen met vreugde ver vuld, dat zo'n groot dier door een mens is overwonnen, maar er zijn er ook, die daar anders over denken. Er zijn lezers, die onmiddellijk in de pen zijn geklommen en boze brieven hebben geschreven. „Is dat nu een kunst?" vraagt een lezer en een andere vindt het maar zonde dat weer een zeldzame vogel is vernietigd. „En dat terwijl ze in Zwitserland alle moei te doen de adelaar in ere te herstellen. Maar wat wilt u; waar blijven onze ooievaars? Die worden toch ook in zui delijke landen doodgescho ten?" vraagt hij. „En het ergste is, dat de mensen er zo trots op zijn. Ik kan me nog goed de triomferende ja gers herinneren bij de hyena en die bij de wolf. Beide fo to's, die maanden geleden in de kranten prijkten. En nu staat de vrouw van de jager met die prachtige arend naar de fotografen te kijken. Het doet me denken aan die ja gers op groot wild, die uit een boom, onder welke zij een geslachte hond hadden gelegd, een tijger hebben geschoten en dan als helden poseren". Tot zover de brief van de lezer, die de jager blijkbaar toch niet zo dapper vindt Intussen hopen we van harte dat die stoere jager uit Normandië niet met z'n schietijzer naar onze duinen komt. Hier komen namelijk óók nog een paar zeldzame vogels voor. We zouden ze graag houden. In Kopenhagen toonde een fabrikant op een meubeltentoonstelling een wel zeer exclusieve stoel. Ondanks de vreemde vorm is de stoel buitenge woon comfortabel. Het korfbalcompetitieprogramma be tekent voor de komende zondag een ge zamenlijke reis van de eerste en tweede twaalftallen van de vereniging „Water vliet" naar Amsterdam. Hier zal Water vliet I een wedstrijd spelen tegen MEO I en dit zal een lastige taak worden. De Am sterdammers beschikken over een jonge, enthousiaste en snelle ploeg, die vorige week het niet minder zwakke Landlust op eigen terrein een 2-4 nederlaag bezorgden. De Velsenaren kunnen met hard werken, het handhaven van een hoog tempo en af gesteld aanvalsspel, misschien een gelijk spel behalen. Eenzelfde resultaat is misschien wegge legd voor Watervliet 2, dat bij Archipel 3 op bezoek gaat. Het zal echter niet zo ge makkelijk gaan als in de uitwedstrijd tegen Vogel 2 (2-5). Tegen Zandvoort I, dat twee punten uit vier wedstrijden heeft, maakt Watervliet 3 op eigen veld een redelijke kans om te winnen. Met de wedstrijd tegen Zandvoort 2 kan Watervliet 4 evenzeer een goede kans op winst maken. De Zandvoortse ploeg be hoort niet tot de sterkste in de afdeling. Voor zaterdagmiddag zijn er aspiranten wedstrijden: Watervliet AHaarlem B en Watervliet BNieuw Flora A. De opstellingen zijn: Watervliet I: Da mes: B. Hessen, B. Hoen, L. Kloosterman, G. Polak, I. Waagmeester, R. Leyenaar; Advertentie Duo is een zuivere mélano-o verfH» wa' tyi II; nie ter eig als dig. tabc wat u ïekker vindt: cpU» van draad. Koop OSTELLING ADO '20 In de uitwedstrijd tegen Wijk aan Zee komen de Heemskerkers in de volgende opstelling uit: Burger; v. d. Kolk en v. Tunen; Bruins, Sinnige en Welboren; Beentjes, G. v. Tunen, Groot, de Wit en N. v. Tunen. W.I.K. WON VAN „EXCELSIOR" De Beverwijkse biljartvereniging „Excel sior" heeft in het Lamersbekertoernooi tegen „W. I. K." uit Zaandam een 412 nederlaag geleden. heren: S. Hartman, F. Vos, J. van Lade- steijn, J. van Dijk, D. van Ladesteijn, G. v. d. Brink Watervliet 2: Dames: I. Bak- kenes, N. Bakker, I. Kolk, W. Nijkamp, C. Zandbergen, S. Meyer-Sanders; heren: W. Berghuis, J. v. d. Berg, A. Redeker, A. Ver kerk, H. Scholting, M. Veerbeek. Haarlemse rusthuisaffaire De Hoge Raad heeft dinsdag bij arrest het vonnis van de Haarlemse rechtbank, waarbij de directrice van een Haarlems rusthuis van rechtsvervolging werd ont slagen, vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof in Amsterdam. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad, mr. baron Van Voorst tot Voorst, had op 22 september geconcludeerd tot verwer ping van het beroep van de officier van Justitie bij de rechtbank in Haarlem, die cassatie had aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank. De Hoge Raad heeft de ze conclusie dus niet gevolgd. De zaak is een nasleep yan de Haarlem se rusthuisaffaire, waarbij de rusthuis houdster gerechtelijk werd vervolgd, om dat zij het rusthuis exploiteerde zonder in het bezit te zijn van een door de gemeente Haarlem vereiste vergunning. De zaak heeft eerst gediend bij de kantonrechter in Haarlem, die de gemeentelijke verorde ning onverbindend verklaarde. In bornpp had de rffjeier van .JusMie bij de recht bank in Haarlem vern>f:ging van dit von nis geëist. De rechtbank verklaarde de- gemeentelijke verordening echter even eens onverbindend en ontsloeg de directrice van rechtsvervolging. Thans zal de zaak dus nogmaals worden behandeld, en we' door het hof in Amsterdam.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5