Hockey in Kennemerland Scheybeeck-reserves leden tegen Adelborsten eerste nederlaag Verjaardagsattracfie DISCO Havenberichten Hendrick de Decker zeilt nog steeds 7 Sporttruien en Pullovers Vreemde waarneming van „Straat Magelhaes" Magere zege van Kinheim op Zandvoortmeeuwen Gemeente wil maatsch. werk subsidiëren Jubileumviering van accordeonvereniging Brand in garage; auto uit vuur geduwd Dokter de Jonge begraven A mateurtoneel „Spel met een droom" Haringvangst van uit Breskens begonnen Eerste steen voor 122 woningen in Meerestein Teleurstellingen voor „Watervliet" Zwitser in rubberboot op de Noordzee omgekomen? A mateurtoneel „George en Margaret" MAANDAG 26 OKTOBER 1959 Ook de hockeyers in Kennemerland heb ben deze zondag voor het eerst weer een volledig competitieprogramma kunnen af werken zonder dat door de droogte of te zware tegen velden behoefden te worden afgekeurd. Om bij de noordelijkste club, Scheybeeck, te beginnen. Tweede klas- ser Scheybeeck I heren speelde gelijk te gen Zandvoort I, dat met slechts tien spe lers in het veld kon komen. Het eerste kwartier had de thuisclub een overwicht, dat Ton Groen in een doelpunt uitdrukte. Uit een scrimmage kwam vijf minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker voor de gasten. Jammer dat er wat hard werd gespeeld. Scheybeeck II verloor met 4-1 van Adel borsten, nadat de thuisclub door Leo de Jong uit een strafbully de leiding had ge nomen. Voor het nog ongeslagen Schey beeck was het een grote teleurstelling de ze ontmoeting te moeten verliezen. Adel borsten leidde met de rust met twee-een en voegde aan deze voorsprong na de rust nog twee doelpunten toe. Scheybeeck III speelde 3-3 gelijk tegen Alliance VII. In deze aardige ontmoeting gaf Piet van der Wijst zijn club twee maal de leiding. Dek ker zorgde voor het derde doelpunt. Al liance, dat na de rust (2-1) had gelijk ge maakt, slaagde er eveneens in kort voor tijd wederom een achterstand in te lo pen. Dit laatste geschiedde door een Scheybeecker, die aan Alliance was „uit geleend". Evenals bij de heren speelde tevens alle dameselftallen van Scheybeeck op eigen terrein!' Scheybeeck I won met 3-2 van Hurley I, maar de gasten tekenden tegen deze uitslag protest aan. Wint Hurley het protest dan zal de uitslag op 2-2 moeten worden gesteld. Mej. Truus Fijen maakte halverwege de eerste speelhelft kort na elkaar twee doel punten. Hurley maakte voor en na rust een tegenpunt. In het verloop van de twee de helft scoorde voor Scheybeeck Marijke de Ruwe en tegen dit doelpunt tekende Hurley protest aan. Een vierde doelpunt van de thuisclub werd door de scheids rechter afgekeurd. Scheybeeck II verloor met 2-0 van Alk maar V De Beverwijkse speelsters vor men nog een te rommelig geheel en lopen elkaar teveel in de weg tijdens het spel. Eechtrop De velden van Eechtrop bleken door de droogte wel te lijden te hebben gehad. In de eerste speelhelft van de ontmoeting tussen de eerste teams van Eechtrop en Strawberries kon de thuisclub niet pro- Advertentie Grote keuze v.a. 29.50 Kennemcrlaan 36 - IJmuiden - Tel. 4453 JOHANNESBURG (UPI) De gezag voerder van het Nederlandse vrachtschip „Straat Magelhaes" heeft, blijkens een vraaggesprek dat een redacteur van „Die Transvaler" met hem he'eft gehad, in de nacht van 7 op 8 oktober in de Tafelbaai de „Vliegende Hollander" zien passeren. Kapitein P. Algra vertelde in een vraag gesprek. dat de tweede stuurman hem in de nacht gewekt had. „Er was een vreemd, sissend geluid, en hij wilde dat ik op de brug kwam", vertelde kapitein Algra. Van de brug van het Nederlandse vrachtschip zagen de gezagvoerder en de tweede stuurman een groot zeilschip, dat met volle zeilen de „Straat Magelhaes" naderde. Ongeveer twee minuten lang heb ben de beide officieren de legendarische „Vliegende Hollander" gezien. Op het achterdek stond een man aan het roer van het legendarische spookschip. Kapitein Algra en de tweede stuurman van de „Straet Magelhaes" staan niet al leen in hun waarneming van het spook schip in de Tafelbaai. In mei 1955 heeft men vanaf een ander schip eveneens de „Vliegende Hollander" gezien, zoals be kend het schip van Hendrick de Dekker, die in de zeventiende eeuw op Paaszondag uitvoer en zwoer rond de Kaap te zullen gaan, „al zou hij tot in der eeuwigheid moeten zeilen". Dat doet hij dan ook, als men de legende mag geloven, die ook on der de moderne zeelui nog ontelbare aan hangers heeft. De harde stormwind, die zaterdagmid dag op het sportpark „Tussenwijk" van doel tot doel stond, was er de oorzaak van dat de wedstrijd tussen de grote rivalen Kinheim en Zandvoortmeeuwen geen mooi voetbal liet zien. De Zandvoorters hadden in de eerste speelhelft de beste papieren. Zij waren, door de harde wind gesteund, het meest in de aanval, maar wegens het te hard naar voren spelen van de bal waren zij niet gevaarlijk. Kinheim was niet in staat tot het Zand- voortse doel door te dringen. Na de her vatting kwam de thuisclub meer in de aanval en werkte beter af. Na tien minu ten had dit resultaat toen Bax een goede pass doorgaf aan Nieuwenhuis, die kei hard inschoot (10). Wel probeerden de gasten nu terug te slaan, maar de Kin- heimers behielden de overhand. Zand voortmeeuwen wilden een gelijk spel for ceren door een achterspeler mee in de aanval te sturen. De kans kwam tegen 't einde echter aan de andere kant toen rechtsbuiten Visscher de voorsprong zou vergroten. Helaas stompte hij de bal in het Zandvoortse doel inplaats van in te koppen, wat scheidsrechter Van Duren niet ontging (1—0). duktief zijn tegen een sterke Strawber ries' achterhoede. De gasten scoorden reeds na twintig minuten door J. Brom mer. Na de rust speelde de verdediging van Eechtrop zo uitstekend, dat Strawber ries geen kans kreeg een overwicht in meer doelpunten uit te drukken. Op eigen terrein verloor Eechtrop II met 4-1 van Alkmaar II. De rust toonde een gelijke stand van een-een, 'erkregen door Dick Nieuwenhuizen, die een achterstand van Eechtrop daarmede inliep. Na de rust re sulteerden enige uitvallen van Alkmaar in nog drie doelpunten. Eechtx-op III verloor bij Strawberries van het tweede herenelftal van die ver eniging onnodig met 3-1. Eechtrop's doel- verdediger miste enige gemakkelijke schoten. Een gelijkspel zou de verhouding in het veld beter hebben weergegeven. Voor Strawberries A. Rooymans, H. Fra ter en A. Hop. In Bloemendaal zegevierde HBS VI met twee-nul, ontstaan uit korte hoekslagen, over Eechtrop IV. Tot drie maal toe werd een doelpunt van Eechtrop om onbegrijpe lijke reden afgekeurd. Eechtrop V had weinig moeite om HBS VII met een neder laag van 7-1 naar Bleek en Berg terug te sturen. In Den Helder won Hermes met 2-0 van Eechtrop I dames. De voorhoede van de gasten liet enige kansen onbenut. Alkmaar III nam de leiding in de wedstrijd tegen Eechtrop II. Nadat de achterspeelster mej. J. Veneberg een tweede doelpunt voorkwam door een strafbully te winnen, zorgde mej. J. Reijnhart voor de gelijk maker. Eechtrop III verloor in Alkmaar met 3-1 van Terriers III. Eechtrop IV met veel jongere en nieuwe speelsters verloor met 7-0 van Terriers II. Tot de rust konden de meisjes de achterstand tot één doelpunt beperken. Daarna trok Terriers er fel van langs. Ten zuiden van het Noordzeekanaal wer den op de velden van de KHC Stawberries maar vier thuiswedstrijden gespeeld. Het eerste dameselftal ging op bezoek bij Kie viten II en won met 2-1. De dames R. Mey en E. Rooymans zorgden voor de doel punten. Na de rust maakte de thuisclub een tegenpunt. Strawberries III speelde 3-3 gelijk tegen Myra. De thuisclub had enige invalsters moeten opstellen. De da mes J. Wedemeyer en invalster R. Dis- ma (2) zorgden voor de doelpunten voor Strawberries. In Zandvoort verloor dames IV met 4-0 van ZHC II. Mej. A. Willemse scoorde vier maal voor het team van de badplaatsbewoners. De zege van 1-0 van de heren van Straw berries I op Eechtrop I en van 3-1 van Strawberries II op Eechtrop III bespra ken we reeds hierboven bij de wedstrijden van Eechtrop. Een rommelige wedstrijd speelde Strawberries III heren in Alk maar tegen Terriers. Het werd een gelijk spel (2-2). De ruststand was 1-1. Voor Strawberries scoorden S. Mey en G. Nij- hof. Een groot overwicht toonde Strawber ries IV tegen Ever Swift II. Met 6-1 werd deze voor Strawberries op eigen veld ge speelde ontmoeting door de thuisclub ge wonnen. Strawberries V kwam in het Heemsteedse Sportpark bij Alliance VI tot een gelijk spel van 3-3. Eveneens met een gelijk spel, 2-2. eindigde de in Driehuis gespeelde wedstrijd tussen Strawberries VI en Alliance V. De strijd ging gelijk op, waarbij Strawberries tot twee maal toe de leiding nam (door H. Mantje en D. de Haan) en het Alliance gelukte twee keer, voor en na de rust, gelijk te maken. Ingevolge de richtlijnen van de minis ter van Maatschappelijk Werk zijn de ge meentebesturen bevoegd verklaard om bo ven het rijkssubsidie van dertig percent ten behoeve van het uitvoerend algemeen maatschappelijk werk, een subsidie te ver lenen van ten hoogste veertig percent. In dit verband doet het college van burge meester en wethouders de raad het voor stel een verordening vast te stellen, waar in de subsidiëring van instellingen, die werkzaam zijn op het gebied van het uit voerend maatschappelijk werk, wordt ge regeld. Het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum heeft het college destijds ver zocht een subsidie te verlenen. Aangezien ook van andere levensbeschouwelijke or ganisaties kan worden verwacht, dat zij de subsidiëring van dit werk zullen verzoe ken, achten B. en W. het gewenst, dat er een verordening komt om deze materie te regelen. Het college acht het van belang, dat in het algemeen slechts die kosten voor sub sidiëring in aanmerking komen, die door het rijk voor de berekening van het rijks subsidie subsidiabel worden verklaard. De raad dient echter bevoegd te blijven om het percentage van veertig percent in elk geval te verminderen, bij voorbeeld in ge val dat een vereniging ook van andere ge meenten subsidies geniet, omdat zij daar ook werkzaam zijn op het maatschappelij ke terrein. Verwacht wordt, dat het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum na de vast stelling van de verordening door de raad, in elk geval nog een subsidie voor het lo pende jaar zal verzoeken. B. en W. stellen de raad daarom voor, voor de uitvoering van de verordening een bedrag van 5100.- beschikbaar te willen stellen. Ter gelegenheid van het twaalf en een halfjarige bestaan van de Beverwijkse Ac cordeon Vereniging, heeft het orkest za terdagavond in het Kennemer Theater een concert gegeven, waarvoor een bevredi gende belangstelling bestond. Vooi-zitter S. Zwaan herinnerde aan de prestaties van de vereniging in de afge lopen periode. Men heeft het tot de hoogste afdeling gebracht en dit heeft men in hoofdzaak te danken aan de ijver van de dirigent, de heer De Wolff. De bondsse- cretaris schonk de vereniging een plaquet te. Ook werd het woord nog gevoerd door vertegenwoordigers van zustervereni gingen in Castricum, Alkmaar en Bergen. Het A- en B-orkest hebben daarna ge concerteerd, waaruit bleek dat de kwali teit van de orkesten goed is te noemen. De jubileumviering werd besloten met een gezellig bal. Advertentie Nog één week Ter gelegenheid van ons 8-jarig bestaan kwaliteits heren-, jongens- of werkoverhemd (u mag zelf uitzoeken) tegen M prijs <jp vs Bij aankoop van co\S^ minstens 25. ^^CIAALZA^ Breestraat 17, Beverwijk Zondagavond is brand uitgebroken in een garage-annex schuur achter de schoe nenzaak van de heer P. de Kort aan de Wijkerstraatweg. Om half zeven werd de Velsense brandweer gealarmeerd. Met twee spuitwagens spoedden de brandweer lieden zich naar Velsen-Noord. Een partij oude schoenendozen, hout en leder stond in brand. In de langwerpige stenen schuur stond ook een personenauto eigendom van de familie Van der Voort aan het Stratingplantsoen. In allerijl kon den enkele mensen, nog voor de brand weer was gearriveerd, de auto uit de bran dende garage duwen. Er was veel rook ontwikkeling. Met drie waterstralen werd het vuur ge blust; gevaar voor uitbreiding was er niet. Er is door de brand schade ontstaan aan enkele fietsen, de garage, maar ook aan de auto. De blussingswerkzaamheden, die werden gadegeslagen onder andere door de commissaris van politie, de heer W. Sepp, duurden tot ongeveer half acht zon dagavond. Er was weinig publieke be langstelling. De oorzaak van de brand is nog on bekend. Onder zeer grote belangstelling is za terdagmiddag het stoffelijk overschot van de vorige week dinsdagavond overleden dokter C. H. de Jonge uit IJmuiden op de begraafplaats De Biézen te Driehuis ter aarde besteld. Er werd op uitdrukke lijk verzoek niet gesproken. Een schoon zoon van de overledene dankte de aanwe zigen, onder wie de wethouders A. de Jong en H. de Boer van Velsen en vele artsen uit de wijde omtrek, voor hun belangstel ling. De begrafenis werd voorafgegaan door een rouwdienst in de gereformeerde Pe- trakerk in IJmuiden. Ds. W. Diepersloot kenschetste dokter De Jonge als een zeer beminde persoonlijkheid. Hij had een zeer uitgebreide praktijk. Vele van zijn patiën ten werden financieel door hem gesteund. Zondag werd deze rouwdienst, die op de band was opgenomen, nogmaals in de Pe- trakerk ten gehore gebracht voor diege nen die zaterdag waren verhinderd. VAN DEN VONDELLAAN VIER WEKEN GESLOTEN In verband met de uitvoering van be stratingswerkzaamheden zal het gedeelte van de Van den Vondellaan te Driehuis, gelegén tussen de Nicolaas Beetslaan en de Driehuizerkerkweg. met ingang van maan dag 9 november gedurende vier weken voor het doorgaande verkeer gesloten zijn. Advertentie PH'MPS - SPECIAALZAAK De eniqe in IJmuiden D c- PLEIN 1945 No. 4 - TELEFOON 6561 TELEVISIE en RADIO SERIE 1960 De Friese tweeling Folkje en Tjitske de Vries heeft vrijdagmiddag in Leeuwarden de eerste steen gelegd van het kinderziekenhuis, dat in aan bouw is bij het Diaconessenziekenhuis. De vijfjarige ex-Siamese tweeling, die destijds in het Diaconessenziekenhuis operatief van elkaar werd gescheiden metselt de steen in. De onlangs overleden Nederlandse to neelschrijver Hans Nesna heeft een groot aantal stukken nagelaten, waarvan de meesten zich uitstekend lenen om door amateurs te worden opgevoerd. Eén daar van is zijn „Spel met een droom". Uit gangspunt van dit gegeven is het huwe lijk uit berekening van Suzanne met een vroegere molenaarsknecht, die zij ervan verdenkt in het verre verleden haar va der te hebben vermoord. Door met hem te trouwen en daarna elke intieme toenade ring te weigeren, tracht zij hun samenle ven met voorbedachten rade tot een ware hel te maken, welke geraffineerde wraak oefening reeds op de avond van de brui loftsdag een aanvang neemt. Deze sum miere herinnering aan de inhoud lijkt ons thans wel voldoende, omdat de verdere in trige door vroegere opvoeringen in de IJmond bij onze lezers als genoegzaam bekend mag worden verondersteld. Dat wij ons echter nogmaals met dit stuk moeten bezighouden vindt zijn oor zaak in het feit, dat de toneelvereniging „Advendo" uit IJmuiden hiervan in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan enige voorstellingen heeft gegeven, waarvan zaterdag voor een geheel gevul de zaal de derde plaatsvond. Hier kan on middellijk aan worden toegevoegd dat het uitstekende opvoeringen zijn geweest om dat „Advendo" in staat was de verschil lende rollen vrij sterk te bezetten. Wij heb ben er de beste herinneringen aan be waard. Die indrukken zouden nog mooier zijn geweest, wanneer regisseur F. A. J. Hunsche de verleiding had kunnen weer staan, de toch reeds in ruime mate aan wezige dramatische accenten te vergro ten. Dit heeft vooral de typering van de vader door H. Cöhrs schade berokkend, want als deze speler zijn gezwollen spreek trant had ingetoomd en de tekst soberder zou hebben uitgesproken, dan waren de melo-dramatische effecten aan het stuk ontnomen, met als gevolg dat deze ge kwelde mens veel natuurlijker en levens echter was geworden. Jammer van een dergelijk volkomen foutieve overdaad, omdat de heer Cöhrs bewees stellig de capaciteiten te bezitten, die voor een markante uitbeelding van een dergelijke rol zijn vereist. Mejuffrouw J. Reekers was Suzanne, de jonge vrouw, die door haar intense haat tot zulk een onmense lijke houding wordt gedreven. Wij hebben deze betrekkelijk nog jonge speelster met oprechte bewondering in deze creatie ge volgd, omdat zij de diverse tegenstrijdige karaktertrekken van Suzanne met een opmerkelijk dramatisch talent wist aan te geven. Haar uitbarstingen van haat, het vertoon van charme en kille harteloos heid, afgewisseld met sentiment en fana tisme, al deze gevoelsuitingen werden door haar in de juiste verhoudingen weer gegeven. Van de bijrollen noemen wij in de eerste plaats mevrouw T. Kruisman voor haar gevoelige typering van de oude Marie, eveneens een voortreffelijke vertol king en een leerzaam voorbeeld van de manier, waarop een dilettante „in de huid van een ander kan kruipen". Geestig was ook J. Hoogland sr. als de boerse veehou der Schram. De opstandige molenaars zoon en de sympathieke kunstschilder werden door H. Keirsgieter en H. Breder- weld ook al volgens de voorschriften uit gebeeld, waarnaast de dames R. Vossen en N. Reekers in kleinere rollen de bezet ting hebben rondgemaakt. Voor „Adven do" dus een veelbelovende inzet van het nieuwe seizoen, ondanks de bovenom schreven bedenkingen tegen bepaalde on derdelen der voorstelling. Jan van Dam Texelse en Urker vissersvaartuigen zijn weer in Breskens gearriveerd om, even als voorafgaande jaren, achter de „lege" haring (haring, die al kuit geschoten heeft) te gaan. Deze haringvangst duurt gewoon lijk van half oktober tot half maart en wordt in Breskens gemijnd. De haring wordt gevangen onder de Franse en Belgische kust en in grote hoe veelheden uitgevoerd naar Duitsland, Bel gië en Rusland. Vele Texelse en Ürker vissers kiezen dan gedurende deze periode Breskens als thuishaven. Zaterdagmiddag is te Beverwijk in plan „Meeresteijn" de eerste steen gelegd voor de bouw van 122 woningen, voor de wo ningbouwvereniging „Goed Wonen". De heer G. Faber, penningmeester van de ze vereniging zei, dat het beheren van wo ningen lang niet altijd een pretje is. Voor al het complex woningen aan de Rij- vordtlaan dat in 1941 is gebouwd, stelt het bestuur steeds weer voor narigheden. En het einde zou nog niet in zicht zijn, zo zei hij. De heer H. van Zutphen, voorzitter, be vestigde de gevelsteen onder veel belang stelling aan één der woningen, waarna het gezelschap een kijkje nam in de in aan bouw zijnde huizen. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heer W. J. Ves- sies, wethouder van Openbare Werken, de heren T. Ettema en H. J. van der Ploeg, namens de bouwverenigingen „St. Wille- brord" en „De Voorzorg" en telkens kwam weer naar voren de grief, dat de woningen niet alle gebruikt kunnen wor den door de leden. Wethouder Vessies gai in overweging om overleg te plegen met zustervereni gingen in andere gemeenten in de IJmond waardoor het misschien mogelijk wordt om gezamenlijk in die gemeente te gaan bouwen. Voor de medewerking van het ge meentebestuur en de Dienst Openbare Werken waren de verschillende besturen zeer erkentelijk. Advertentie Deze herfst nieuwe gedekte nylon tinten! Wij hebben voor U de nieuwste Jovanda's in de allernieuwste herfst tinten. Grote keusen zéér charmant! nylons naar maat van 2.95 4.50 Ons Inconé-boekje betekent extra voordeel voor u Voor de korfbalvereniging „Water vliet" zijn zondag twee wedstrijden even zoveel teleurstellingen geworden. Het eerste twaalftal speelde gelijk in Amster dam. Watervliet 3 speelde op eigen veld lange tijd met elf man. Watervliet I weerde zich in de uitwed strijd tegen het Amsterdamse MEO I uit stekend en kwam door prima combinatie spel in de eerste speelhelft tot een zeer verdiende 1-4 voorsprong, waarna men van MEO-zijde heil zocht in ruw spel. Door snel en vlot spel zorgde het eerste Watervliet-aanvalsvlak, waarin H. Schol- ting uitstekend Brink verving, voor vele kansen. Leni Kloosterman en Schol- ting zorgden voor de eerste twee punten. Na de vakwisseling ging de strijd meer gelijk op, doch de MEO-aanval kon het wegens de goede verdediging van Water vliet niet verder brengen dan een serie schoten. Doordat in de Velsense aanval F. Vos de bal goed van Rie Leyenaar kreeg doorgespeeld kon hij van dichtbij doelpunten (0-3), waarna J. van Lade- steijn met een afstandtreffer de ploegen liet wisselen (0-4). Na een MEO-aanval werd het door een strafworp 1-4. Na de hervatting zetten de Amsterdammers de strijd om in hard spel. De Watervlieters verloren hierdoor het evenwicht. Twee af- standdoelpunten van MEO waren het ge volg (3-4) en vijf minuten voor het einde kwam uit een doorbraak de stand zelfs in evenwicht (4-4). De Watervlieter Mol werd in de strijd Watervliet 3Zandvoort 1 wegens een op merking tegen de scheidsrechter van het veld gestuurd. Hierdoor was de thuisclub zwaar gehandicapt. Het pleit echter voor de Watervlieters, dat Zandvoort pas in de tweede, helft eenmaal doel trof (0-1). Zandvoort 2 werd bij het bezoek van Watervliet 4 echter de dupe. De Zand voorters werden volkomen overspeeld en verloren met 7 1. KOPENHAGEN (AFP) - De Zwitserse elektriciën Bucher, die op 14 oktober in een rubberbootje uit Cuxhaven is vertrok ken voor een reis om de wereld, is waar schijnlijk op de Noordzee omgekomen. Aan de westkust van Jutland zijn resten gevonden van een rubberbootje met pa pieren met de naam van de elektriciën. De amusante komedie „George en Mar garet" kan nu niet bepaald worden ge rubriceerd onder de voor amateurs ge makkelijk te spelen stukken. En van deze redenen is dat de auteur, Gerald Savory, zich met een minimum aan handeling heeft vergenoegd en zijn kracht zocht in een sprankelende dialoog en een humo ristische visie op het gezinsleven. De ko medie bestaat strikt genomen slechts uit een bundeling van bijna alledaagse fami lietafereeltjes. Doch welk een uiterst charmante resultaten heeft deze metho de gehad, gekenmerkt als zij werd door talloze hartveroverende scènes. Ik denk hierbij aan het ontroerende tafereeltje tussen Frankie en haar vader aan het slot van het tweede bedrijf, de wijze waarop Frankie's ontluikende liefde voor Roger werd beschreven en ook de uiteenlopende reacties van de familie, wanneer Claude zijn huwelijk met het dienstmeisje Gla dys aankondigt. Allemaal verbazend aar dige tafereeltjes, die door amateurs bij zonder lastig zijn te realiseren, omdat hierin zulke zware eisen aan repliceren, articulatie en tekstgebruik worden gesteld. Dit alles heeft* de r.-k. toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" uit IJmuiden za terdag en zondag in het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeekweg moeten on dervinden, waar zij met twee opvoeringen van dit stuk op haar beurt het nieuwe win terseizoen heeft ingeluid. Regisseur A. H. Holtslag is er niet in geslaagd de spelers te doordringen van de noodzaak een der gelijke komedie tot haar recht doen ko men door een licht-badinerende toon en een allure van speelse vlotheid. In plaats daarvan werd deze voorstelling bijna ge heel door de ernst beheerst, omdat het wel leek alsof de spelers juist bij voor keur het accent verlegden naar de dra matische aspecten, die toch in dit stuk zo sporadisch aanwezig zijn. Zo werd de mededeling van Claude, dat hij voorne mens is Gladys tot vrouw te nemen, bijna een tragedie, door de dramatische wijze, waarop de familie hier reageerde. En met deze scène is de gehele voorstelling dan wel zo ongeveer gekarakteriseerd, met inbegrip van de te weinig speelse opvatting, welke door de optredenden werd gedemonstreerd. Zo zou mevrouw C. van der Linden stellig een uitstekende moederrol hebben gespeeld, wanneer zij bij een dramatisch stuk was ingedeeld. C. Jongejans wist als de glundere papa de blijspeltoon beter te vinden, doch bij ge brek aan de juiste echo van het ensemble was deze typering alleen niet voldoende om de komedie haar speciale trant te ge ven. Mevrouw G. van Rixel en J. Bakkum kunnen als Gladys en Claude voldoende worden genoemd, in tegenstelling tot de enigszins mat aangegeven Rodger van H. Zwanenburg. Mejuffrouw P. Martens speelde een levendige Frankie, maar zij was toch niet jeugdig genoeg meer voor een vertegenwoordigster van de turbulen te groep, waaronder men momenteel de „teen-agers" samenvat. Dit geldt ook voor de Dudley van H. Warmerdam. In totaal dus een weinig bevredigende voor stelling van een vereniging, die zich juist met „Arsenicum en oude kant" in de top klasse van de IJmond had geschaard. Jan van Dam VAARDIGHEIDSDIPLOMA'S VOOR SSH-ERS De gymnastiekvereniging „SSH" heeft zaterdag met groot succes deelgenomen aan de in Haarlem door de Kennemer Turn kring gehouden wedstrijden voor het vaar digheidsdiploma voor aspirant gymnasten van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Voor de leiders van SSH, de heer H. van Wijnen is het resultaat, dat alle achttien deelnemende aspiranten slaagden bepaald bemoedigend. Het A-diploma meisjes ver wierven R. Castricum, I. Duineveld, H. Dijk, C. IJtsma, H. Duin, S Hollander, I. de Haan, T Duin, A. Eckhard en H. van Eerden. Het B-diploma meisjes kregen A. Schut ter, E. Winkel en M. van der Kolk. Van de jongens verwierven het A-diplo ma: P. Castricum en W. Harmsen, en het B-diploma: Fr. Tiemeijer, P. Noordhuis en B. Harmeijer. Advertentie PHILIPS - AUDIUM - SIEMENS IJMUIDEN ZWIJNDRECHT KENNEMERLAAN 92 - TELEF. 5072 Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Jason van Antwerpen; Spinanger. Constanza; Atlantic, New Vork: Lolita, Rotterdam: Gabonkust, Freetown, Frey, Londen; Willemstad. Plymouth; Osiris, Karlsham: Waalborg, Harlingen, zout laden IJ muiden: Fivelborg, Goole, laden Hoogovens; Mi chel Swennden, Teignemouth; Liberty, Goole; Magas, Hamburg; Eljo, Port Talbot; Celebes, Antwerpen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Margitta J van Kaskoe, bijlegger IJmuiden; Pygmalion, Rot terdam: Jacco. Koge; Martinistad, Guernsey; Wilhelm Doerenkamp. Duinkerken; Reggeborg, Miilhaven, laden Hoogovens; Spaarnestroom.Hull; Rijnstroom, Londen; Energie, Antwerpen; Lizard, Londen; Gerd. Londen; Bullfinch, Londen; West- land, Hamburg; Neth. Coast, Newcastle; Whitbey Abby, Hamburg: IJstroom, Swansea; Helena. Ant werpen; Araton, Gefle, erts lossen Hoogovens. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Nicola van Voorwaarts. Lugnvik, hout voor Zaandam; He- riot, Leith; Santa Lucia, Par; Fram, Chattam, laden Hoogovens. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: „Geestdam naar Boston; Werrastein, Los Angeles; Sierra Maria. Bilbao walsmateriaal Hoogovens; Barken, Skoghal, zout van IJmuiden: Berend N, Shore- lism; Schippersgracht. Antwerpen; Nordwind, Hamburg: Rigel, Gothenburg; Neder-Elbe, Bre men; Edwin Reith, Antwerpen; Nore, Stockholm; .lozina. Antwerpen; Scheldestroom, Liverpool; Swallow, Londen, walsmateriaal IJmuiden; Jans, Londen; Eemstroom. Leith; Sandenbtirgh, Stock holm: Hinde. Londen; Rane, Gent; Leiderkerk, Bremen: Hontestroom. Huil; Lingestroom, Lon den; Amstelland, Wismar; Bambi. Detroit; Chios, Hampton Roads. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Jolita naar Kalundborg; Morbihan, Rouen: Almkerk, Kaap stad; Strabo, Rotterdam; Atlantic. Zeebrugge. Maandag vertrok uit IJmuiden: Vliestroom naar Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van ol naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7