r THALIA weehrec Zeven zeelieden in storm omgekomen Altijd een kassabon voor 10°/o korting. POLIO-EPIDEMIE IN MONTREAL IS AAN HET AFNEMEN Amsterdamse Beurs Hervormircgs-dag 31 oktober TAAI-TAAI 10 bouillonblokjes voor HALVE PRIJS chocolade pastilles Havens van Centraal Celebes in onbruik De beurs van gisteren Directe oorzaak der ziekte is nog onbekend Was visserijmaatschappij in haringrace in overtreding? Eis 2500boete 300 „DE VROUWENSTAKING" „MAARTEN LUTHER" Adverteert in dit blad De staalstaking Weer zes dagen uitstel voor stakers De economische blannen der Sovjet-Unie Twee jaar geëist tegen de Franse fabrikant Cazenave Scheepvaart een pak voor 10 cent Bij vermicelli een zakje voor 55 cent altijd WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 MAKASSAR (UPI) Een functionaris van de residentie Centraal-Celebes heeft dezer dagen verklaard dat sinds de K.P.M. geen diensten tussen de Indonesische eilan den onderhoudt, de havens in Centraal- Celebes vrijwel niet gebruikt worden. De functionaris zeide, dat schepen van de staatsscheepvaartmaatschappij de havens gemiddeld een keer per maand aandoen. Als gevolg daarvan is er tekort aan tex tiel en andere noodzakelijke goederen. Bo vendien is hel reizen naar andere gebieden nagenoeg onmogelijk geworden. Zelfs als er schepen van de regering ko men, zijn zij gevuld met passagiers en is er voor niemand plaats meer, aldus de func tionaris. AMSTERDAM De internationale waarden zetten de vaste tendentie van de vorige dag verder voort zij het, dat de koerswinsten geen belangrijke vormen aannamen behalve dan voor Kon. Olie. De stemming zat er goed in doch met dc affaire wil het nog steeds niet erg vlotten. Ditmaal kwam de stimu lans uit Wall Street, dat men met hogere koersen was afgekomen. De staalstaking in Amerika is aan het afbrokkelen. De Kaiser Corporation en de vakbond van de staalarbeiders hebben afzonderlijk over de loonsverhoging onderhandeld en zijn tot een akkoord gekomen. Kaiser heeft 11.000 werknemers in dienst. Nu één schaap over de dam is zullen er spoedig wel meer vol gen, aldus de beurs. De Westduitse beur zen gaven merendeels hogere koersen te zien. Unilever trok aanvankelijk de mees te belangstelling en waren op 693I/:> circa 2 punten hoger. De koerswinst bedroeg voor de margarinewaarden 11 punten. In Philips was het zeer stil en in de openings- priis van 652 kwam niet veel verandering. S'otnotering van de vorige dag was 649 X. AKU een half puntje hoger op 382. Kon. Olie ontmoette meer belangstelling dan de laatste tijd het geval is geweest. Parijs had voor de olie-aandelen speciale be langstelling waardoor de koers opliep van 156.20 tot 157.40, tegen 154.40 als vorige slotprijs. De aandelen lagen boven pariteit New York. KLM werd, tegen de gehele marktverhouding in, opnieuw lager geadviseerd ingevolge Wall Street. Met de scheepvaarten ging het niet zo best Of 't stormachtige weer hiertoe bijdroeg was niet te achterhalen maar de koersen ver toonden over vrijwel de gehele linie een neerwaartse tendentie. De verliezen bleven echter beperkt. In de cultuursector ge beurde bitter weinig. HVA was iets luier. Staatsfondsen prijshoudend zonder meer. De aanstaande ö'/s-percents Duitse staats lening a 96 groot DM 300.000.000, was hoegenaamd niet van invloed op de koers- vorming van de staatsfondsen. De ge meente Dordrecht stelt de gelegenheid open tot inschrijving op een 3 percent 40- jarige premie-obligatielening groot maxi maal 20.000.000. Het prospectus wordt binnenkort verwacht. De premieleningen waren hierop iets lager. In de locale sec tor werden aandelen Calvé. Gouda Apollo, en Lyempf hoger geadviseerd. Ook aan delen Moluksche Handelmaatschaopij kre gen een hogere advieskoers nu de mede delingen van de directie op de gehouden jaarvergadering over de gang van zaken van de maatschappij algemeen bekend zijn. Voor deinschrijving op de f 10 mil joen 41/« percent obligaties 1959 tegen 99 percent Breda bestond matige belangstel ling. Aandelen Zwitsal werden wederom 10 punten hoger op 270 geadviseerd. Pro longatie 3 percent. (ANP) NEW YORK De aandelen op de Newyorkse beurs stegen ondanks de aanwijzingen dat het staalconflict voor het Hooggerechtshof zal worden gebracht. De handel was levendig en had een omvang die de beste was sinds augustus. De twee grote autoproducenten American Motors en Studebaker kwamen naar voren en bereikten een nieuw hoogte punt. De olieaandelen deden het veel beter dan werd voorspeld. Koper steeg ten ge volge van de prijsstijgingen, die weer een gevolg zijn van tekorten, veroorzaakt door stakingen in de Verenigde Staten en Chili. Elektronische waarden waren onregel matig en lager na de jongste scherpe stij gingen. Spoorwegen waren onregelmatig evenals de nuttigheidsbedrijven. De markt had zijn eerste dag dat er voor vier mil joen dollar werd verhandeld sinds 10 augustus. Olie steeg met vier dollar, koper met meer dan twee, de twee grote auto mobielfabrieken met vijf dollar, farma ceutische fondsen vier en drie dollar. Erie vie] 10 dollar. De totale omzet was 4.160.000 aandelen. Van een totaal van 1.205 ver handelde fondsen waren 540 hoger en 450 lager. Het industriegemiddelde kwam van 637,61 op 642,18, dat van spoorwegen van 156,78 op 156.33 en dat van openbare nuts bedrijven van 87.33 op 87,54. (UPI) (Van onze correspondent in Canada) MONTREAL Er wordt hier verlicht ademgehaald nu de verlammende hitte golf voorbij is en een hevige polio-epide mie tekenen vertoont te gaan wijken. Aan hitte is men hier 's zomers overigens wel gewend al was ze dit jaar wel erg lang van duur maar op het uitbreken van kinderverlamming op grote schaal had niemand gerekend. In de Montrealse zie kenhuizen werden sinds begin juli meer dan 725 polio-patiënten opgenomen, van wie er 38 aan de gevolgen van de ziekte zijn overleden. Het verloop van de Montrealse polio- epidiemie is een verhaal vol raadsels, ge kruid op z'n Noordamerikaans met een opzienbarende roofoverval en een nog fantastischer ontknoping. De voorgeschie- Econotnische politierechter De Haarlemse economische politierech ter, mr. H. G. Rambonnet, heeft vanmor gen een visserijmaatschappij in I.lmuiden veroordeeld tot 300, omdat zij tijdens de haringrace van dit .iaar de verordening, die het Produktschap op verzoek van da reders heeft gemaakt, heeft overtreden. De offi cier van Justitie, mr. J. Wiarda, had J' 2500 boete geëist. De maatschappij had twee schepen uit gestuurd om de nieuwe haring te vangen. Het ene schip, dc SCIi 117, liep met 28 lontjes binnen op 24 oktober. Het andere schip, de SCH 177, kwam de volgende dag naar IJmuiden met C8 kantjes. Volgens de verordening mag slechts 50 kantjes per schip worden aangevoerd. De SCH 117 liep de haven uit en een uur buitengaats nam het schip 18 kantjes van de SCH 177 over. Tegen de maatschappij werd proces-ver baal opgemaakt, omdat dc SCH 117 niet zelf de reis had gemaakt en de 68 kantjes moesten worden beschouwd als te zijn aangevoerd door de SCH 177. De directeur van de vennootschap wierp onder meer tegen dat er sprake was van een combinatie, maar hij gaf toe dat hij dit niet van tevoren aan het productschap heeft opgegeven. Slotkoers gisteren 3-3'/.-% Nederl. '47 90% 3 °/o Nedl. 1962/64 97% Woningbouw 6% 109V i0 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II.. 91'/= Pr. A'dam '56 III 91 Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.88% Pr. R'dam '57.... 99 A.K.U382% Calvé Delft589 Van Gelder Zonen 250 X K. N. Hoogovens. 638 Nederl. Ford333 N. Kabelfariek 405 gew.Philips Gloeil. 651'/s Pref.PhilipsGloeil. 941 Unilever 692 Wilton Fyenoord. 202'/2 Werf Gusto157 Dordtsche Petrol. 702 f 157.30 Kon. Petroleum. Billiton3?s A'dam Rubber.112'/; K.L.M122,— Holl Amer. Lijn.. 160 K.NSM164'/. N. Scheepv Unie' 141% v. Nievelt Goudr. 137% Phs. v. Ommeren 246% H.V.A146 Delimaatschappij (171.50 Amsterd. Bank.. 320 Nat. Handelsbank 160 Ned. Handel Mij227 °otterd. Bank275 Twentsche Bank. 248 Anaconda Copper 61 Bethlehem Steel55% U.S. Steel 100 General Motors..; 53% Shell Union72% Tidewater23% Voorbeurs koersen 382 653 693 f 160.60 Zaterdag 31 oktober 8 uur - „ROTTERD. TONEEL" Gom. n. Aristophanes door Veterman. Regie: Ton Lutz met Lia Dorana, Enny Meunier, Coba Kelling, Ina van Faassen, Steye van Brandenberg, André v. d. Heuvel e.v.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop vanaf donderdag van 10 lot 15 uur. Telefonisch na 12 uur. (het theater met de beste films) DONDERDAG a.s. 8 UUR in een speciale voorstelling Welke gevaren bedreigen onze kinderen? „HET GEBEURDE OP KLAARLICHTE DAG' Een Zwitserse film met int. rolbezetting, o.a.: Heinz Riihmann - Michel Simon - Gert Fröbe Meesterlijke verfilming van een hoogst actueel on derwerp, de bedreiging van kinderen door zedelijk ontspoorden. OUDERS WEEST WAAKZAAM Jaarlijks worden meer kinderen het slachtoffer van zedendelicten dan van het verkeer. Toegang boven 18 jaar Vanaf VRIJDAG a.s. vertonen wij elke avond 7.30 u HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK Bespreekt tijdig uw plaatsen! Op des avonds 8 uur, in het gebouw Leger des Heils Edisonstraat 14, IJmuiden, de film Kaarten verkrijgbaar Edisonstraat 14. denis was geruststellend genoeg: de laat ste en ergste polio-epidemie in Ca nada was in 1953. Er werden toen 3.691 ge vallen met verlammingsverschijnselen gerapporteerd. Het jaar daarop liep het aantal terug tot 1.163 en in 1955, toen Ca nada begon met zijn immunisatieprogram- ma, waren er nog maar 551 gevallen. De neergaande lijn zette door: in 1956 369 ge vallen, in 1957 slechts 172 en vorig jaar 249 gevallen. Vroeg in het seizoen werd het dit jaar al duidelijk, dat polio nog niet tot het verleden behoorde. Newfoundland en Ontario rapporteerden een stijging, maar de ziekte scheen zich te concentre ren op Montreal en omgeving. In augus tus noemde de geneeskundige dienst het een epidemie en de vraag naar Salk-vac- cine werd zo groot dat in allerijl overal klinieken werden geopend, die tevergeefs trachtten de stroom mensen te verwer ken. Het was al gauw gewoon als in een enkele kliniek meer dan tienduizend in spuitingen op een avond werden gegeven. Een ding was duidelijk: lang niet ieder een had in het verleden gebruik gemaakt van de mogelijkheid om zich gratis te la ten inspuiten met Salk-vaccin. Op 11 augustus schatte het departement van Openbare Gezondheid dat 70 percent van de kinderen tussen 0 en 4 jaar de drie vereiste injecties hadden gekregen, 90 percent van de kinderen tussen 5 en 19 jaar en slechts 20 percent van de volwas senen tussen de 20 en 40 jaar. Het Salk-vaccin bleek een doeltreffend afweerwapen: van de 159 gevallen, die er op 12 augustus waren gerapporteerd, hadden 149 patiënten geen injecties ge had. En de overigen niet eens alle drie inspuitingen. Die cijfers dreven de onbe- schermden in nog groter getale naar de klinieken. Grote bedrijven lieten hun per soneel tijdens de werkuren inspuiten en al spoedig begon men de bodem van de voorraden vaccin te zien. Voorraad weg Op dat ogenblik ging de mare door de stad Montreal, dat de gehele voorraad vaccin, die in het microbiologisch insti tuut van de universiteit van Montreal was opgeslagen voor distributie in de provin cie door drie gemaskerde bandieten was geroofd. De nachtwaker in het instituut was met een revolver bedreigd, was opge sloten in een van de kooien, welke ge woonlijk gebruikt worden voor de apen, die voor de bereiding van Salk-vaccin ge bezigd worden en de onverlaten waren er met 75.000 doses entstof ter waarde van vijftigduizend dollar vandoor gegaan. Het hele inspuitingsprogramma kwam op los se schroeven te staan: er was al een te kort aan vaccin en nergens in het land kon men bijspringen. Men hield er reke ning mee. dat de gehele gestolen voor raad verloren was. Salk-vaccin moet con stant op een temperatuur van 40 graden worden gehouden en dat leek in onbevoeg de handen, midden in een hittegolf nauwe lijks waarschijnlijk. Wat er achter de schermen is gebeurd, weten we niet. maar ruim drie dagen na de roof „vond" de politie de hele voorraad in een pasge- huurd flatje in de stad. y Jx'. .'V. N Onorthodox optreden Wie gehoopt mocht hebben, de drie schurken die het welzijn van een miljoe nenstad in de waagschaal stelden, spoe dig voor de rechter te zien, kwam bedro gen uit. „We hebben in dit geval heel on orthodox moeten optreden," zei de direc teur van de provinciale politie, „het be lang van de mensheid moest voorrang hebben boven overwegingen van recht. Het is niet waarschijnlijk, dat er arresta ties zullen worden verricht." Het ziet er nu naar uit, dat we op de memoires van een van de hooggeplaatste politie-autori- teiten moeten wachten om het licht te la ten schijnen op deze detective-historie. Wat echter het belang van de mensheid is geweest, is evenmin duidelijk daar het achterhaalde vaccin de lange serie proe ven, die zes tot acht weken in beslag ne men, moet ondergaan om na te gaan of ze nog deugdelijk is. Gelukkig echter is de epidemie intussen in kracht afgenomen en men hoopt, dat het eind in zicht is. Maar veel raadsels blijven bestaan. Hoe komt het dat de ziekte zo fel kon toeslaan in een klein ge bied als Montreal en zijn randgemeen ten? Wat was de directe oorzaak? Er zijn twee commissies ingesteld, die zich met die zaken zullen bezighouden. Wel staat vast dat het Salk-vaccin een hoge graad van bescherming geeft en dat het, ook al krijgt men polio, de ziekte aanmerkelijk goedaardiger doet verlopen. De moeilijk ste taak is nu om het grote aantal patiën ten terug te brengen in de maatschappij. Men voorziet nu al een tekort aan fysio therapeuten om de gevolgen teniet te doen van een ziekte die naar men dacht bedwongen was. (Van onze correspondent in Washington) De Amerikaanse staalstaking, die nu reeds honderd en zes dagen duurt, is nog niet ten einde. Het gerechtshof, dat de zaak in hoger beroep behandelde, is even eens tot de conclusie gekomen, dat de stakers tachtig dagen lang weer aan het werk moeten gaan. Het was te voorzien, dat de vakvereniging nogmaals hoger beroep zou aantekenen, thans bij het op perste gerechtshof. Onverwacht kregen de stakers echter zes dagen de tijd om zich hierover te bedenken. Wellicht heeft het hof gemeend dat de ar beiders dit respijt nuttig kunnen gebrui ken door te elfder ure nog tot een akkoord met de werkgevers te komen. De Ame rikaanse regering acht verlenging der sta king evenwel onverantwoord. De minister van justitie zal daarom proberen het op perste gerechtshof tot spoed aan te zetten. Indien dit hof de Amerikaanse regering wil steunen, kan het de stakers verplichten eventueel donderdag voor het laatst appèl aan te tekenen. Overigens zou in zes da gen tijds de situatie wel kunnen verande ren. De stakers hebben weinig kans bij het opperste gerechtshof gelijk te krijgen. De voorzitter van de Amerikaanse me taalarbeidersbond, David McDonald, heeft bekendgemaakt dat een tweede staalbe drijf een contract met de bond heeft ge tekend. Het betreft de „Detroit Steel Cor poration". Detroit Steel is een van de in dustrieën die onder een speciaal contract met de bond werkten en de arbeiders van dit bedrijf hadden dan ook niet aan de sta king deelgenomen Er is nu dus een nieuw contract tot stand gekomen, waardoor het „solide front" van de staalindustrieën een tweede klap krijgt. De vorige dag had de Kaiser Steel Corporation al een contract met de bond gesloten. De Amerikaanse minister van Justitie William P. Rogers heeft meegedeeld, dat de regering het Hooggerechtshof zo spoe dig mogelijk zal verzoeken het uitstel van de toepassing van de Taft-Hartley-Wet op de staalstaking, bevolen door het hof van appèl van Philadelphia, ongedaan te maken. Verstrekkende nieuwe plannen om de Russen volgend jaar betere woningen, ho gere lonen en een werkdag van 7 uur te geven, zijn dinsdag in de Opperste Sovjet (parlement) bekendgemaakt. De Russi sche buitenlandse handel zal in 1960 met 25 percent uitgebreid worden en een pro gram voor hulp aan het buitenland voor ziet in de bouw van 383 fabrieken in 22 lan den. Het volgend jaar zullen tien miljoen Russen in nieuwe woningen trekken, al dus werd medegedeeld. De directe belasting zal in de komende paar jaren afgeschaft worden. Gezegd werd, dat de Russische industrie zich veel sneller ontwikkelt dan die van de V.S. en in betrekkelijk korte tijd de Amerikaanse zal overvleugelen. Prémier Kroesjtsjèv kreeg een ovatie toen hij;binnenkwam. Alexei Kosigin, vice- premieY en voorzitter van dë 'staatsplan- commissie, zei, dat de ongekende verrich tingen van de Russische wetenschap en techniek alle redenen geven om het huidige iaar als het begin van een nieuw tijdperk in de verovering van de ruimte door de mens te beschouwen. Kroesjtsjevs Ameri kaanse tournee had overtuigend aange toond dat de vreedzame politiek van de Sovjet-Unié en de Russische ontwape ningsvoorstellen niet ingegeven zijn dooi de zwakheid van de Sovjet-Unie, wier eco nomische en politieke kracht elke dag toe namen. Volgens Kosigin laten de plannen voor de woningbouw in 1960 een geweldige stijging van 66 percent boven de toewijzingen voor dit jaar zien. Het merendeel van de nieu we woningen zal in de steden verrijzen ongeveer 2.400.000. Op het platteland zul len volgend jaar een miljoen nieuwe hui zen gebouwd worden. Voor 1960 is voor de defensie een bedrag van 96.1 miljard roebel uitgetrokken, even veel als in 1959. Het eindbedrag van de be groting voor 1960 is evenwel groter dan dat van 1959. Voor de zware en de lichte in dustrie zijn de begrotingsbedragen verge leken met 1959 met respectievelijk 8,8 per cent en 6,4 percent verhoogd. Het openbaar ministerie van de recht bank te Bordeaux heeft twee jaar gevan genisstraf geëist tegen de fabrikant van farmaceutische artikelen Cazenave die te rechtstaat op beschuldiging van het ver oorzaken van de dood van 73 jonge kinde ren door een babypoeder. LONDEN (UPI) Zeven zeelieden zijn waarschijnlijk in de afgelopen nacht om gekomen als gevolg van de storm, die dinsdag langs de kusten van West-Euro pa raasde. Vijf van de omgekomen zee lieden waren Schotse vissers. Het waren bemanningsleden van de „Morning Star", die nabij Inverallochy, op de rotsen was gedreven, en de „Easter Morn", die voor de kust van Fraserburgh aan de grond liep. Twee bemanningsleden van de 5.900 ton metende Britse vrachtvaarder Degema sloegen in de Golf van Biscaye overboord. Er werd verscheidene uren naar hen ge zocht, voordat de bemanning de hoop hen levend terug te zien opgaf. Van het 941 ton metende motorschip Hein rich Sighold werde negen Duitse zee lieden door een reddingsboot gered, na dat hun schip op het eiland Rhum in de Hebriden aan de grond was gelopen. Het 450 ton metende Nederlandse schip Holwierde liep bij Orkney aan de grond en was tegen dinsdagavond nog niet los. Het rustte aan het hoofd van de Kirkwall pier, waarvan vijftig meter door de hoge golven was weggeslagen. De reeds maandag afgedreven Noorse vissersboot „Suloey" is later door een Shackleton-bommenwerper ontdekt op 300 mijl ten zuiden van IJsland, maar kort nadat dit bekend werd, meldde het schip, dat de machines weer op gang zijn gekomen. Aagtekerk 27 v. Mombasa n. Aden. Abbedijk 27 20 m. z.o. Wight n. Antwerpen. Abbekerk 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Acmaea 27 900 m. o.z.o. Bermuda n. Londen. Aegis 27 v. Bremen n. Hamburg. Agamemnon 27 100 m. n.n.w. P. Rico n. Curasao. Alcor 27 v. Santos n. Buenos Aires. Aldabi 27 v. Recife n. Santos. Algol 27 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alioth 27 te Buenos Aires. Alkes 27 275 m. w.n.w. Casablanca n. Antwerpen. Almkerk 27 140 m. n.n.o. Finisterre n. L. Palmas. Alnati 27 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alpherat 27 te Buenos Aires verwacht. Alwaki 27 500 m. n.o. Sokotra n. Aden. Amalie B 29 v. Gdynia n. Port Said. Ameland 27 te Curasao verwacht. Amerskerk 28 te Genua. Ammon 27 te Charleston. Amstelpark 27 490 m. z.z.o. Cocos eil. n. Aden. Amstelsluis 27 v. Gdynia n. Amsterdam. Andijk 27 100 m. o.n.o. Bermuda n. Houston. Angolakust 27 v. Lagos n. Matadi. Area 27 te Ardrossan. Arendsdijk 27 700 m. w.z.w. Azoren n. Havana. Arendskerk 27 240 m. n. Dakar n. Las Palmas. Ares 27 v. Guayaquil n. Pimentel. Argos 27 75 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Arkeldijk 27 40 m. o. Guardafui n. Belawan. Arnedijk 27 te Houston. Artemis 27 te Goave. Attis 28 te Cumana verwacht v. La Guaira. Astrid Naess 28 te Augusta. Axeldijk 27 120 m. z.o. Barbados n. New York. Banggai 27 300 m. z.w. Yap eil. n. Balboa. Batu 27 670 m. z.o. Boston n. New York. Bawean 27 te Bremen. Bonita 27 te Laceiba. Boskoop 27 510 m. z.w. Flores n. Port Fortin. Breda 27 te Amsterdam. Calt. Arnhem 27 58 m. n.n.o. Finisterre n. Sidon. Caltex Delft 27 70 m. o. Guardafui n. Bahrein. Caltex Delfzijl 27 te Fredericia. Caltex Eindhoven 27 123 m. n.n.w. Jebelattair n. Rastanura. Calt. Nederland 27 530 m. n.o. Fayal n. P. Arthur. Caltex Pernis 27 70 m. o. Malta n. Pernis. Calt. Rotterdam 27 10 m. z.w. Berlenga's n. Pernis. Calt. The Hague 27 175 m. n.w. Muscat n. Bahrein. Camitia 27 30 m. w. Liverpool n. Stanlow. Carrillo 27 v. Balboa n. Guayaquil. Casamance 27 110 m. w. Lissabon n. Brest. Castor 26 te Beyrouth n. Famausta.g Charis 28 te Port of Spain. Cinulia 27 220 m. n. Paramaribo n. Durban. Clavella 27 v. Norrköping n. Rotterdam. Colytto 27 200 m. z.w. Guadeloupe n. Enegland. Congokust 27 v. Dakar n. Conakry. Corilla 31 te Manilla verwacht. Cradle of Liberty 27 te Mena Al Ahmadi. Crania pass. 27 Beachyhead n. Lissabon. De Eerens 26 te Damman. Delft 27 te Puerto Ordaz verw. v. Ciud. Bolivar. Diemerdijk 28 v. Rotterdam n. Vancouver. Dorestad 27 170 m. w. Sabang n. Singapore. Eemland 27 te Itajai verwacht. Elisabeth B 27 870 m. n.o. Bermuda n. N. Orleans. Ena 28 te Curacao. Esso Amsterdam 27 v. Aruba n. Fawley. Esso Nederland 27 140 m. o. Rastanura. Esso Rotterdam 27 te Wilhelmshaven. Fravizo 27 te Rotterdam. Friesland KRL 26 v. East-London n. Durban. Friesland SSM 28 te Esbjerg. Gaasterkerk 31 te Cebu verwacht v Hsingkang. Gaasterland 28 v. Bremen n. Hamburg. Geertje Buisman 27 370 mijl n.o. Guardafui naar Kuwait. Giessenkerk 28 te Djibouti. Groote Beer 28 te Las Palmas verwacht. Guineekust 24 v. Le Havre te Antwerpen. Hathor 27 110 m. o.n.o. Algiers n. Gibraltar. Hector 27 v. Istanbul n. Izmir. Helicon 27 v. Houston n. New Orleans. Ilera 27 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Holendrecht 8/11 te Rotterdam verwacht. Hydra 28 v. Amsterdam n. Emden. Isis 28 te Rotterdam. Ivoorkust 27 v. Freetown n. Amsterdam. Japara 26 v. Marseille n. Genua. Java 28 te New York. Johannes Frans 28 v. Baltimore n. Cristobal. Johan van Oldenbarnevelt 27 410 m. n.o. Diego Garcia n. Fremantle. Joseph Frering 27 22 m. n.w. Dakar n. L. Palmas. Jupiter 23 v. New York n. Port de Paix. Kabylia 6/11 te Curagao verwacht. Kalydon 27 v. Punta Cardon n. Port Reading. Kamperdijk 27 300 m. o. Nantucket n. N. York. Kara 27 v. Bachaquero n. Yorktown. Karakorum 28 te Tandjong Priok verwacht. Karimun 28 te Belawan. Katelysia 27 220 m. z. Guardafui n. Fao. Kelletia 28 te Kaapstad. Kellia 28 te Thameshaven verwacht. Kermia 27 v. Suez n. Abadan. Kieldrecht 28 te Calcutta verwacht. Kinderdijk 27 670 m. w.z.w. Fayal n. Vera Cruz. Kloosterdijk 28 te Tampa. Koningswaard 26 v. Rio Grande n. Curagao. Koratia 27 900 m. z.w. Sabang n. Mena. Korenia 29 te Belem verwacht. Korovina 27 120 m. w. Monrovia n. Eastham. Kosicia 27 800 m. n.o. Barsles n. Trinidad. Krebsia 31 te Maracalbo verwacht. Krvptos 28 rede Singapore. Kylix pass. 27 Rostock n. Sundsvall. Laarderkerk 27 te Port Said verwacht. Langleclyde 27 te Bremen. Larenberg 27 geankerd op Dualarivier. Leeuwarden 27 45 m. n.o. K. Hatteras n. N. York. Lemsterkerk 26 v. Port Said n. Antwerpen. Leonidas 27 te Kopenhagen n. Aalborg. Leopoldskerk pass. 27 Str. Ormoesz n. Bombay. Leto 27 50 m. n. Finisterre n. Emden. I.euvekerk 27 Kp. Finisterre gepass. Liberty Bell pass. 27 Kp. De Gata n. Port Said. Limburg 27 ten anker rede Tandjong Mani. Lindekerk 27 200 m. n.n.o. Djeddah n. Bahrein. Loenerkerk pass. 27 Wight n. Antwerpen. Loosdrecht 27 320 m. o. Mombasa n. Mtwara. Loppersum 27 185 m. z.o. Mississippi n. Houston. Lutterkerk 27 te Suez. Maashaven 27 315 m. n.n.o. St. Paulsrocks naar Rio de Janeiro. Malea 28 te Pulubukom verwacht. Mariekerk 28 te Tellicherry verwacht. Meerkerk 28 275 m. o. Madras n. Rangoon. Meliskerk 27 110 m. z.w Ouesant n. Le Havre. Memnon 27 570 m. n.o. Barbados n. Port Fortin. Mentor 27 te Maracaibo. Merwede 27 v. Freetown n. Las Palmas. Merwelloyd 28 te Singapore verwacht. Minos pass. 27 Elbe 2 v. Rotterdam n. Helsinki. Mitra 27 200 m. w. Havana n. New Orleans. Molenkerk 27 v. Port Said. Muiderkerk 29 te Chalna verwacht. Musilloyd 27 te Napels. Mijdrecht 27 700 m. o. Bermuda n. Aruba. Mylady 28 te Sassandra. Naess Commander 27 Gibraltar gepass. Naess Falcon 27 te Rotterdam. Nsess Lion 27 v. Banar Mashur n. Cuez. Naess Tiger 27 2 m. w. Zubair eil. n. Suez. Neder-Eems 28 te Singapore verwacht. Nestor 27 500 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam 28 te Havana. Noordwijk 28 v. Monrovia n. Las Palmas. Notos 26 te Rotterdam n. Amsterdam. Oberon 27 1000 m. z.w. Scillys n. Point a Pitre. Ommenkerk 27 100 m. o.z.o. Messina n. Genua. Ootmarsum 27 v. Mobile n. Savannah. Oranje 27 v. Colombo n. Suez. Oranje Nassau 26 330 m. n.o. Fayal n. Barbados. Oranjestad 28 te La Guaira. Orion 28 nog ten anker op Weser n. Amsterdam. Osiris 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Ossendrecht 28 te Mobile. Overijsel 27 v. Beira n. Dar Es Salaam. Pendrecht 28 te Augusta verwacht. Peperkust 27 50 m. z.w. Finisterre n. Conakry. P. G. Thulin 28 te Burnside. Philidora pass. 27 Cherbourg n. Mena. Philine. pass. 27 Bone. 31 te Thameshaven verw. Polyphemus 27 te Albany. Prinses Irene 27 250 m. w. Valencia n. Montreal. Prins der Nederl. 28 v. Port of Spain n. Barbados. Prins Willem II 27 v. Hamilton n. Cleveland. Prins Willem IV pass. 27 Lizardhead n. Glasgow. Prins Willem V 27 te Le Havre verwacht. Prins Willem George Frederik 27 35 m. o.z.o. Belle Isle naar Montreal. Provenierssingel 27 120 m. o. Canaveral n. R'dam. Purmerend 27 v. Port Sudan n. Aden. Radja 27 v. Tandjong Priok n. Cheribon. Raki 27 v. Le Havre n. Marseille. Randfontein 28 te Kaapstad. Reza Shah The Great pass. 28 Malta n. Landsend. Ridderkerk 27 v. Port Said n. Genua. Riouw 27 500 m. o. Kp. Guardafui n. Penang. Rondo 27 170 m. z.o. Suez n. Suez. Rotterdam 28 te Rotterdam. Salatiga 27 v. Kuwait n. Hhorramshahr. Saloum 28 te Dakar. Samarinda 27 te Los Anegles. Sambas 27 v. Penang n. Singapore. Sanana 27 v. Singapore n. Pnompenh. Sarpedon 28 te New York. Scheldellovd 28 v. Londen n. Antwerpen. SehelDwijk 28 te Curagao verwacht. Scherpendrecht 27 90 m. zo. K. Palmas n. Napels. Schie 27 v. Antwerpen te Rotterdam. Senegalkust 28 te Freetown. Sigli 27 v. Svdney n. Melbourne. Slamat 27 300 m. w. Bombay n. Singapore. Sloterdijk 28 te New York. Sommelsdijk 27 560 m. o.n.o. Kp. Roce n. Antw. Stad Alkmaar 27 200 m. z.z.w. Lulea n.Lulea. Stad Amsterdam 27 60 m. w.z.w. IJm. n. L. Palm. Stad Delft 27 te New York. Stad Maassluis pass. 27 Las Palmas n. IJmuiden. Stad Rotterdam 27 v. Ceuta n. Genua. Stanvac Benakat 27 dw. Singkep n. Sungeigerong. Stanvac Lirik 26 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Malacca 28 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Sumba 28 te Sungeigerong. Statue of Lib. 27 95 m. n.o. Socotra n. Ph.delphta. Stentor 27 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Straat Cook 29 te Sydney verwacht. Straat Torres 28 te Port Kembla. Tabian 27 te Makassar. Tamara 27 v. Tripoli n. Landsend. Tarakan 27 v. Charleston n. Philadelphia. Taria 27 v. Abadan n. Colombo. Tawali pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Telamon 26 te Georgetown n. Curagao. Ternate 27 te Manilla. Themis 28 te Curagao. Tibia 27 600 m. z.o. Ras Al Hadd n. Abadan. Tjiluwah 28 te Singapore verwaeht v. Muntok. Tjipondok '27 v. Hongkong n. Singapore. Togokust 27 v. Lagos n. Port Harcourt. Tomocyclus 1/11 te Puerto La Cruz verwacht. Tomorï 27 v. Port Said n. Rotterdam. Utrecht 27 120 m. o. Jacksonville n. New York. Van Spilbergen 28 te Lobito. v. Waerwijck 27 115 m. n.n.o. Surabaja n. Singap. Vivipara pass. 27 Ras Al Hadd n. Shimotsu. Vlieland 28 te Lissabon. Vlist 27 420 m. z.w. Landsend n. Emden. Waal pass. 27 Bone n. Algiers. Waikelo 27 v. Bahrein n. Ummsaid. Waingapoe 27 v. Mukalla n. Muscat. Waterman 28 te Sydney verwacht. Wieldrecht 27 150 m. z.z.w. Terceira n. P. La Cruz. Willem Ruys 27 v. Suez n. Aden. Witmarsum 27 360 m. z. K. Hatteras n. Le Havre. Woensdrecht 28 v. Abadan n. Suez. Wonosobo 27 te Rotterdam. Zuiderkerk 27 dw. Chagos eil. n. Fremantle. Zuiderkruis 27 te Willemstad. KLEINE VAART Alcetas 26 v. Hamburg n. Gothenburg. Ank T 27 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ardeas 26'v. Algiers n. Piraeus. Atlas 27 20 m. n.o. Algiers n. Gibraltar. Bab T 27 Kielerkanaal v. Zaandam. Boreas 27 40 m. n. Burlings n. Amsterdam. Draco 27 30 m. z.o. Barcelona n. Genua. F lev o 25 v. Berwick te Frederikshaven. Flevo 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Ilias 26 te Algiers n. Barcelona. Joost 26 v. IJmuiden te Karskaer Julia Mary 25 v. Rotterdam te Casablanca. Lijnbaansgracht 27 Brunsbüttel gep. n. Helsinki. Nero 27 25 m. z.o. Wight n. Rotterdam. Pavo 26 v. Skoghall n. Gruvon. Plato 26 te Bilbao n. Leixous. Schippersgracht 25 v. Amsterdam te Antwerpen. Strabo 26 v. Rotterdam n. Piraeus. Thaletas 27 18 m. n.w. Malta n. Malta. Twee Gebroeders 27 te Rotterdam n. Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburg 24 v. Port Said. Maas 26 v. Rotterdam n. Peterhead. Stentor 24 v. Brunsbüttel n. IJmuiden. Zwarte Zee 23 v. St. Vincent n. Azoren. van 30 cent Bij elke aankoop van 250 gram koffie of een busje (50 gram) Oploskoffie. Bouillonblokjes met vleesextract tien stuks In een pakje. van 65 cent Pastilles In fleurig zilverpapier. Leuk om te presenteren. Keuze uit melk en puur het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f. 4.- De Gruyter-artikelen. Oók bij de weekreclames Deze aanbiedingen ji|n qeldig -»an 28 okt. t/m 3 nov 59 591025

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13