Hoe richt ik mijn woning in? Storm vaagt herinneringen aan een unieke zomer weg In de vishal en op zee Kort en bondig Regens doordrenken het dorstige land msóSÊ&f.MS Voor velen een moeilijk probleem 5 Bejaarde man gevallen en overleden „En zo begon het. Regen oorzaak van enkele botsingen Journalistencabaret trad op in Beverwijk Complete Woninginrichting Burgerlijke Stand van Velsen Publiek kan 1 M. Wotton bekijken Kerkelijk Nieuws WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 In de Kloosterstraat te Beverwijk is dinsdag een zeventigjarige man gevallen en als gevolg hiervan overleden. De man was met het hoofd op de rand van het trottoir gekomen. HET WEERBERICHT liegt er niet om: „Harde westenwind tot storm, zwaarbewolkt met buien". Er is nu geen twijfel mogelijk meer: de herfst die zich zo zoetjes aan de allure van een geprolongeerde zomer aanmatigde is weer gewoon herfst geworden. Gewoon onze eigen, vertrouwde made-in-Holland- herfst, onverbreekbaar verbonden met het beeld van opgeslagen kragen, kittige bontlaarsjes en plompe overschoenen, van fietsers die tegen de wind optornen, van snorrende kachels en van benauwde bussen met „vol" op de beslagen voorruit. Van sissende, schuimende golven die op de kust aanrollen en van voetgangers die mopperend terugdeinzen voor hozende auto's. De herfst met zijn plensbuien, de herfst ook met jachtende wolkenmassa's die als samengepropte grauwe watten elk vlekje hemelblauw zonder pardon wegvagen. Wie denkt nu nog aan de zomer eerst in alle toonaarden bezongen als de mooiste sinds jaren en daarna verfoeid en verguisd om 'zijn veel te zonnig karakter Het lijkt zo lang geleden, dat de kranten dagelijks ko lommen wijdden aan de aanhoudende droogte en foto's lieten zien van openbar stende weilanden en drooggelopen rivier beddingen. DE HERFST heeft zijn eigen schoonheid en bekoring, ondanks nattigheid, ondanks stormen. Bij ons zal elk najaar herinne ringen opwekken aan een zolderkamertje, waarin wij als als jongen sliepen met het schuine dak pal boven ons. Diep onder de dekens gekropen luisterden wij met een vreemde mengeling van angst, ontzag en een gevoel van veiligheid naar het klagend loeien van de storm die aan de pannen rukte, het kletteren van de regen tegen het tuimelraampje en naar het tikken van de druppels in de emmer onder de plek waar het, dak lekte. Wij waanden ons dan in een hol en de huilende wind was een hongerig beest op zoek naar zijn prooi. IN DE HERTENKAMP schuilen de slanke reeën huiverend bijeen onder een boom die nog niet helemaal van zijn bla derkroon is beroofd. Onder het uitstoten van knorrige neusgeluiden komt een hu meurige bok, de geweide kop dreigend om laag gebogen, aanrennen om enkele ple gers van huisvredebreuk tot de orde te roepen. Onrustig loopt het dier heen en weer. Een stuk brood dat een juffrouw hem als zenuwstillend middel toesteekt versmaadt hij met een schichtige ruk van de trotse nek. ALLES en iedereen om zich heen verge tend spelevaart een knaap met 'n papieren bootje in een met. herfstblaren bestrooide plas langs de stoeprand. Hoe ver kunnen gedachten van kleine jongetjes reizen? In ieder geval veel verder dan de „oceaan" die vóór hem ligt. Het getoeter van een passerende auto is het vertreksein van zijn stomer voor een lange reis naar wolken krabbers en zonnige stranden. IN DE DRUKKE winkelstraten, waar het natte asfalt het rood, geel en blauw van de neonreclames schimmig weerspiegelt, reppen de mensen zich naar drogere en meer behaaglijke plaatsen. Een zwaaiend bord blijft hardnekkig in de richting van souvenirs wijzen. In enkele beschilderde klompen (Real Dutch wooden shoes) die buiten bet. winkeltje een natte neus halen, is zich als gratis toegift een plasje water aan het verzamelen, óók een souvenir from Holland In een winkel treft men al voorberei dingen voor de komende feestdagen. In de uitstalkast liggen de letters en sigaren van cnocoia, taai-taai en suikerbeesten hoog opgestapeld te wachten op hun ver dere bestemming. Deze zoete verlokkingen horen ook bij het najaar, samen met al de indrukken (zie boven) die wij op een regen achtige, gure maar toch ook stemmings volle herfstdag hebben opgedaan. Rondvaartbootjes gekluisterd totdat betere tijden aanbreken. Het is nog niet zo lang geleden dat zij koelte zoekende passagiers door zonovergoten grachten voerden en iangs bruggen waaronder de hitte te snijden was. Souvenir from Holland. Delfts blauw, ivooden shoes en verlichte molentjes wordt geen blik meer waardig gekeurd. Gauw naar huis waar de kachel brandt. Brr, wat een snertweer Zomer of herfst, storm of regen, zij deren hem niet. De plas is de oceaan waarop zijn schip koers zet naar zonnige stranden. Waarom je dan druk maken over een beetje wind? A mateurtoneel De oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" uit IJmuiden heeft de her denking van haar tweede lustrum kenne lijk een extra vrolijk tintje willen geven. Vandaar dat men besloot tot opvoering van „En zo begon hetde bekende klucht in drie bedrijven door Philip King. ,.De Plankeniers" hebben dit stuk maan dag en dinsdag gespeeld in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan met als resultaat, dat de donateurs in deze afge lopen tien jaar wellicht nog nimmer zoveel plezier aan een voorstelling hebben beleefd als aan dit jubileumstuk. De zaal heeft tel kens gedaverd van het uitbundig reageren en men moet dan ook wel tot de familie van onze klassieke Nurks behoren, om af en toe niet even uit de plooi te geraken. Evenals regisseur F. A. J. Hunsche heb ben ook de spelers het nodige genoegen aan hun rollen beleefd, hetgeen met el kaar een levendige kluchtspel-opvoering ten gevolge had. Drie medewerkenden hebben in deze voorstelling bijzonder ge- ëxcelleerd: Jan Wijker, die als procureur een voortreffelijke kluchtspelfiguur voor zijn rekening nam en de dames Meiske- Berghuis en Gré Voortman, die het vrou welijk element met een vlotte charme ver tegenwoordigden. Vooral eerstgenoemde was als het kittige dienstmeisje Ida een ven-assing. Zij karakteriseerde deze re solute jongedame met een grappige com binatie van koketterie, humor en levendi ge gratie, hetgeen een der knapst gespeel de rollen van de avond opleverde. Ook Huib Gravemaker als de korporaal, die eigenlijk de oorzaak is van alle hopeloze verwarring, kan terugzien op een volko men bevredigend gespeelde partij. De ze dige juffrouw Skillon van Nan Jonker en de veelgeplaagde dominee Lionel Toop van Henk Jordaan vormden met Cor Peet, Hen Veldman en Jan van Riessen in kleinere rollen het resterende deel van deze bezet ting. Jan van Dam PERSONEELSVERENIGING GEMEENTE HEEMSKERK. De personeelsvereniging van de ge meente Heemskerk heeft voor haar leden een aantrekkelijk winterprogramma sa mengesteld. Woensdag 18 oktober komt de heer J. van Drunen het een en ander ver tellen over de komende Olympische Spe len. Voor 18 november staat een aantal films op het programma. De United States Information Service heeft een aantal films beschikbaar gesteld, zoals Dance to freedom" (de vlucht van twee Hongaren), „Arthur Rubinstein", „Tennessee Holi days" en „This is New-York" De kerst avondviering is vastgesteld op 22 decem ber; 26 januari vindt een feestavond plaats die verzorgd wordt, door Maart je en Jan Buisman. Diet Bouwknecht houdt 16 februari 1960 een voordracht- en decla matieavond. Deze bekende kunstenares zal een interessant programma brengen, onder andere Vijf fragmenten uit Kenau van Theun de Vries. ..Anita" van Godfried Bomans en van Annie M. G. Schmidt: „Het concert voor de arme Grieken". Op 22 maart komt Lode van Gent met een kleu- renprojectie. setiteld: ..In de greep van 't oerwoud". J Dominicus komt 12 april met een lezing over Spanje. In mei wordt de jaarvergadering gehouden. Gedeeltelijk als gevolg van de gladheid van het wegdek door de regen, gedeeltelijk door onvoorzichtig rijden, zijn dinsdag vijf botsingen in Velsen ontstaan. Bij de Parkweg wilde de bestuurder van een personenauto linksaf park Velserbeek inrijden. Hij had voorgesorteerd en rich ting aangegeven. Op het moment dat hij linksaf ging, passeerde hem links een be stelauto. De auto's botsten. De personen auto werd een halve slag omgedraaid en tegen een boom geworpen. De bestuurder van de bestelwagen verklaarde de bran dende richtingaanwijzer niet te hebben gezien. Op de Zeeweg ter hoogte van de Es doornstraat deed zich een soortgelijk onge luk voor. De bestuurder van deze bestel auto meende dat de bestuurder van de personenauto rechtsaf wilde en niet links af de Esdoornstraat in. Er ontstond een botsing. Op de Stationsweg bij de Velserbrugweg werd (ook al) een bestelauto waarvan de bestuurder voorrang verleende aan het verkeer van de Stationsweg van achteren aangereden. Ditkeer was een stationcar de schuldige. De bestuurder remde wel maar zijn wagen gleed door. Beide wagens wer den beschadigd. Door het plotseling remmen van een auto moest een achter op komende wagen ook remmen. Dat veroorzaakte een slin- partij waarbij beide wagens elkaar raak ten. Dit alles gebeurde op de hoek van de Oranjestraat en de Neptunusstraat in IJmuiden. Op het kruispunt HoofdstraatTerras- weg in Driehuis slipte een bakfiets met hulpmotor toen de berijder ervan rechts een auto die linksaf wilde, passeerde. Ook hier was alleen van materiële schade sprake. Het bestuur van de stichting „Abonne mentsvoorstellingen" te Beverwijk heeft dinsdagavond in het Kennemertheater een volle zaal ten zeerste aan zich verplicht, door het winterprogramma, dat zal wor den verzorgd door de toneelgroepen „Puck" en „Ensemble", te doen vooraf gaan door een optreden van het Amster damse Journalistencabaret. Op grond van hun prestaties bewegen de leden van dit ensemble zich ergens op de imaginaire grens tussen amateur- en beroepscaba retiers, waarbij het wel buitengewoon las tig is hun juiste positie vast te stellen. Want een programma als het vertoonde „Pers-vers" genoemd zal voor ama teurs tot de onmogelijkheden behoren, al leen reeds door de opvallend originele teksten. Bovendien hebben wij talloze voorstellingen door beroepsgezelschapjes gezien, waarvan de leden in deze journa listen verre hun meerderen zullen moeten erkennen. Indien zij echter als amateurs beschouwd moeten worden, dan hebben zij het met hun hobby wel bijzonder ver ge bracht. Dit geldt vooral voor Hedy d'An- cona en 3ob Bouma, die zich een frisse routine eigen wisten te maken, waardoor zij bij het „grote cabaret" zeker emplooi zouden vinden. Hedy d'Ancona ontwikkel de ten minste een geheel eigen stijl, die zonder dat hier sprake is van een opzet telijke imitatie, in speeltrant even aan Conny Stuart doet denken. Bob Bouma beweegt zich met een benijdenswaardig gemak over het toneel, waarbij hij een uitgesproken talent als acteur demon streert. Bij voorbeeld in de kostelijke pantomime als de onhandige biljarter, of zijn kameleon-Rus in de satirische scène „Les in dialectiek". Er wordt wel eens beweerd, dat Neder land zo karig is bedeeld met goede tekst schrijvers; een stelling, die aan de hand van het programma van „Pers-vers" toch moeilijk kan worden volgehouden. Dit bevat ruim dertig nummers van een tiental auteurs, die onafgebroken de ene originele verrassing aan de andere ver binden. Welk een kostelijke proloog schreef Gerton van Wageningen bij voor beeld. waarin alle kenmerken van zes grote Nederlandse dagbladen met zulk een vlijmende ironie op de korrel worden ge nomen. Fritz Behern toonde zich een scherp opmerker in hoogst amusante sa tires op enige specifiek vaderlandse eigen aardigheden, zoals ons binnenhuisje, de rondvaartboot en de gerenommeerde bon te avond. Even ondeugend als ironisch waren Jaap van de Merwe's „Flut praat". „Biechtklap" en „Hoofs liede- kijn", waardoor vooral de damesleden van dit ensemble tot geestige typeringen in staat werden gesteld. En Jules de Corte verkreeg de eer die hem toekomt, door dat van hem verbazend knappe liedjes als „Moeder Natuur", „Het moetje" en „Ons kleine flatje" in het programma waren opgenomen. Dit alles resulteerde in een avond van hoogst beschaafd plezier, waar bij kon worden vastgesteld, dat de ge amuseerde glimlach dikwijls de voor keur verdient boven daverende hilariteit. Jan van Dam HAVENVERKEER AMSTERDAM. In de week van 18 tot en met 24 oktober zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 134 schepen (381.791 brt.) en ver trokken 128 schepen (355.409 brt.). Aanvoer van dinsdag Dinsdagmorgen werden aan de IJmui- dense visafslag aangevoerd 41 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 1 tongschar en schar- tong, 60 schol, 900 haring, 4950 makreel. 540 schelvis, 320 wijting. 250 kabeljauw en gul, 45 leng, 33 haai, 18 ham, 60 poon, 370 koolvis, 20 diversen. De totale aan voer bedroeg 7610 kisten verse vis. Prijzen van dinsdag Per 1 kilogram (in guldens): heilbot 3,50 tot 3.10, grote tong 5,40 tot 5, groot middel tong 4,60 tot 4,20, kleinmiddel tong 4,20, kleine tong I 3.80, kleine tong II 3.40 tot 3,20, tarbot I 3,40 tot 3. Per 50 kilo gram waren de prijzen: tarbot IV 92 tot 68, tarbot II 112, tongschar 77, grote schol 58, grootmiddel schol 67, kleinmiddel schol 41, kleine schol I 75, kleine schol II 45 tot 47, verse haring 35 tot 22, makreel 31 tot 15.40, grote schelvis 81 tot 58. grootmiddel schelvis 64 tot 61. kleinmiddel schelvis 54 tot 38, kleine schelvis I 48 tot 36, kleine schelvis II 48 tot 20, wijting 46 tot 24, gi-ote gul 64 tot 60, middel gul 56 tot 48. kleine gul 44 tot 37, kleine leng 42 tot 40. kleine haai 38 tot 25. ham 114 tot 86. poon tjes 21 tot 15- kleine koolvis zwart 45 tot 32. kleine koolvis wit 58 tot 47. Per 125 kilo gram waren de nrijzen: grote kabeljauw 388 tot 194. grote koolvis zwart 110 tot 90. grote koolvis wit 134 tot 122, grote leng 110 tot 90. P.esnmminpren van dinsdag Fen trawler f 94 970 T.TM 36 .Tacoba Ge- 'ina t 34 100. ITM 18 AHadne 23 610 TCW 8 Dein'no f 4O0. KW 1?1 f 26 400 VL 110 r 27 600. VL 1°1 29.000, IJM 67 f 6.220. IJM 204 f 4.800. Aanvoer van woensdag Ook woensdag was het weer druk aan de I.Tmuider visafslag. Zeven trawlers, vier log gers en twee kotters losten in het totaal 6-354 kisten verse vis. 150 stuks kabeliauw en 2000 kilogram tong. De kisten waren als vol et on derverdeeld: 40 schelvis. 220 wiiting, 85 gu' en kabeljauw. 120 koolvis. 580 haring. 43 kleine kisten haring, 4710 makreel. 50 schol. 207 varia. De KW 99 Maria Theresia kwam terug van een lange reis. Het schip was van 12 oktober op zee geweest en had aan boord 1225 makree1 en 85 varia. Ook twee Vlaardingse schepen zorgden voor een grote makreelaanvoer: de VL 131 (15 oktober! kwam aan de markt met 1250 makreel en de VL 7 (13 oktober) met 1000 makreel. De KW 176 Gezina Geertrui (13 oktober! voerde aan 80 wijting, 50 schelvis. 30 gul en kabeliauw. 50 koolvis. 475 makreel. 20 varia en 75 stuks stijve kabeljauw. De I.TM 10 Maria van Hattem (14 oktober) loste 43 kleine kisten haring, 30 wijting, 175 schelvis. 20 gul en kabeljauw. 40 koolvis. 65 haring. 270 ma kreel. 30 varia en 60 stuks stijve kabeljauw De motorlogger KW 122, Robert William (13 oktober) liep binnen met aan boord 250 kisten wellen-haring. De Golfstroom, KW 4. (14 oktober) bracht aan de markt 60 wijting. 75 schelvis. 55 gul en kabeljauw. 30 koolvis. 95 haring, 340 makreel, 15 varie en 15 stuks stijve kabeljauw. De SCH 27 (15 oktober) verzorgde de aanvoer van 40 wijting. 100 schelvis, 120 haring, 150 makreel en 10 varia. Prijzen van woensdag Export: grote rijen kabeljauw 172204. kleine regels kabeljauw 76—86. kisten grote kabeljauw 264304, kleine kisten kabeljauw 214242. grote schelvis 5157. grootmiddel schelvis 4151, grootmiddel tong 4.504.60. kleinmiddel tong 4.40—4.60, tong I 3.804.00. slips 3.103.30. tarbot 3.00—3.40, grote ham 104, kleine ham 82. Binnenland: schol III 4247, schol II 60 73. zwarte koolvis 90126. koolvis I 40—45. koolvis II 37—39, witte koolvis 132, lengen 114120. grote gullen 56—57, middel gullen 4865, torren 3547. kleinmiddel schelvis 4149. pennen 3748. braad 3648. wijting 3648. grote tong 5.40—5.60, noordharing 27— 35. wellenharing 3744, makreel 1924, bon ken 27—33. Besommingen van woensdag IJM 10 Maria van Hattem 23.200; KW 176 Gezina Geertrui 22.700: KW 99 Maria The resia 32.200; KW 4 Golfstroom 20.000; KW 123 Robert William 10.200; VL 131 24.000; VL 7 24.200: KW 3 5550; RO 27 4370; Z 444 3000. Op zee Het was dinsdag overal stormweer. Al- ieen op 59 graden noorderbreedte was het windkracht 7. De trawlers en loggei's vis ten wel maar de vangsten waren slecht: 120150 manden makreel, haring en schel vis. De Job Gouda gaf een trek door van twee pakjes. De Beatrice deed een trek van 40 manden makreel en haring, de Al berta Hendrika ving in drie trekken 130 manden hoops. De schepen op de andere visgronden hebben niet gevist. Er woedde een storm van windkracht 10. Ook de kust- vloot bleef dinsdag binnen. Voor donderdag De aanvoer voor de donderdagmarkt zal ondermeer worden verzorgd door de SCH 171 met 1600 makreel, de SCH 153 met 1200 makreel. Er bestaat een kans dat. de SCH 171 de donderdagmarkt niet haalt. De Emma lost donderdag 80 schelvis, 120 ha ring, 380 makreel. 60 wijting, 60 gul en ka beljauw, 40 koolvis, 30 diversen, 15 stuks kabeljauw en 30 kleine kisten haring. De Polderman, IJM 20, heeft aan boord 150 schelvis, 100 makreel, 40 wijting. 90 gul en kabeljauw, 40 diversen, 145 stuks stijve kabeljauw en 50 kleine kisten haring. Ook de Medan (16 oktober) en de KW 82 Stad Enkhuizen zijn thuisstomende. De vangst van de laatste twee schepen is nog niet be kend. Polen experimenteren De Poolse visserij maatschappij Gryf uit Szcecin experimenteert op de visgronden van de Noordzee met een vleet bestaande uit honderd netten gemaakt van verschil lende materialen, zoals katoen, dederon, steelon. nylon en kuralon. De netten heb ben ook ieder een andere kleur, aldus The Fishing News. Oplossing? Meneer, met verwijzing naar uw artikel over het personeelsprobleem bij de visserij wilde ik u het volgende zeggen, zo begint een brief van een Engels meisje aan de redactie van het visserijblad The Fishing News. Ik ben 20 jaar oud en fit en sterk. Mijn liefste wens is aan boord van een tiawler of logger te werken. Ik kom uit een vissersfamilie. Die ambitie is geen voor bijgaande bevlieging maar een roeping, waaraan ik al mijn concentratie, vastbeslo tenheid en doorzettingsvermogen zou kun nen geven. Waarom ga je niet op een pas sagiersschip, heeft men mij gevraagd. Maar dat trekt mij helmaal niet aan. Ik wil nut tig werk doen aan boord van een vissers vaartuig. Ik zou me onmiddellijk aanmelden als er een plaats vrij was, maar ik ben bang dat er te veel vooroordelen zouden zijn. Waarom? Omdat ik een vrouw ben, zo be sluit de schrijfster bitter. Pons-luisterkaart. Wegens de over gang op een gewijzigd systeem van admini stratie met gebruikmaking van ponskaar ten zal aan de radioluisteraars die een luistervergunning met serieletter F hebben, in de periode van 5 tot en met 22 novem ber bij inlevering daarvan op het post kantoor niet, zoals tot dusver, een nieuwe luistervergunning, maar een ontvang bewijs worden uitgereikt. Na verloop van tijd ontvangen zij rechtstreeks van de Dienst Luister- en Kijkgelden een nieuwe luistervergunning in de vorm van een drie delige ponskaart, waarmee verder op de gebruikelijke wijze moet worden ge handeld. Onderscheiding. De Koningin heeft het commandeurskruis van de huisorde van Oranje uitgereikt aan de heer W. H. de Monchy. hoofd-directeur van de Hol- land-Amerika-Lijn te Rotterdam. Prof. mr. A. Ancma. Vandaag her denkt prof. mr. A. Anoma de dag waarop hij voor 55 jaar het hoogleraarsambt aan vaardde. Op 1 oktober 1945 verkreeg hij zijn emeritaat. Hij doceerde staatsrecht, burgerrecht en volkenrecht. Rokersonderzock. Onder de leer lingen van 22 Friese scholen zal een en quête worden ingesteld naar de rookge woonten met het doel voorlichting te geven over de relatie „roken-longkanker". Het onderzoek gaat uit van de „Stichting Friesland voor maatschappelijk werk". Luchtpost voor „Van Amstel". De luchtnostsluitingen voor opvarenden van Hr. Ms. fregat „Van Amstel" zijn vastge steld op: 2 november 13.00 uur. 4 novem ber 16.00 uur en 13 november 13.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: per adres Amsterdam C.S., marine. De „Karei Doorman". In tegenstelling tot wat gisteren gemeld is, wordt ons thans meegedeeld dat de „Karei Doorman" en twee begeleidénde schepen „Drenthe" en „Limburg" nog niet direct thuis zullen varen, doch ingevolge het vaar- en oefen programma buitengaats blijven en pas begin december naar Nederland komen. Ruimtelijke ordening. De door de Tweede Kamer gevraagde nota, waarin het te voeren beleid ruimtelijke ordening nader zou worden omschreven, zal door de regering vermoedelijk in de loop van dit zittingsjaar worden ingediend. De behan deling van het rapport-Westen des lands is door de regeringswisseling vertraagd, zo deelt minister Van Aartsen aan de Tweede Kamer mede. Voor het eerst. Een maand gevange nisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justi tie bij de rechtbank te Rotterdam, mr. H. van Buuren, dinsdagmiddag geëist tegen een autobestuurder, die op 7 oktober te Rotterdam een fietsend meisje dood reed. De verdachte, een 25-jarige vrachtbedien- de, was pas zes weken in het bezit van zijn rijbewijs en reed die middag voor het eerst in een bepaald type bestelauto. C.II.U. teleurgesteld. Tijdens een te Doetinchem gehouden vergadering heeft mr. H. K. J. Beernink, voorzitter van de Christelijke Historische Unie en lid van de Tweede Kamer, zijn teleurstelling er over uitgesproken, dat volgens hem de Troonrede op verscheidene punten zo vaag was. Gaarne had hij een verduidelijking gehad van het punt: vermindering over heidsingrijpen en decentralisatie. Spreken de over de vrijere loonpolitiek zei de heer Beernink dat de regering zich niet bezig moet houden met tienden van percenten bij de samenstelling van de lonen. Men moet meer aan het bedrijfsleven overlaten. Advertentie Goede ideeën kunt u opdoen in onze modelwoning, Plantage 112, Beverwijk, boven onze zaak. MEUBELEN, LAMPEN en STOFFERING in een rijke variatie in hun juiste toepassing. Onze deskundige binnenhuis adviseurs geven gratis en vrijblijvend voorlichting. PLANTAGE 152 - BEVERWIJK LET GOED OP De ingang is pal aan de achterzijde van onze zaak; de buitentrap op. Geopend alle werkdagen 2—6 en van 19.30—22 uur. BEVALLEN: J. F. van PuttenDekker, d„ Hoofdstraat 192 bov., Santpoort; J. van der SprongWiegman, d., Kennemerlaan 20, IJmuiden; H. B. W. Handgraaf—de Leth, z„ Vinkenstraat 33, Haarlem; J. A. van RiessenStammes, z„ Trompstraat 78, IJmuiden-Oost; M. H. GlasWestervoor de, d„ Eemstraat 43, IJmuiden; M. J. Tool Feenstra, z., Orionweg 83. IJmuiden; M. DijkmanKrook, d„ Kerkerinklaan 60, Santpoort; G. B. HendriksBrasser, d„ Plein 1945, 56, IJmuiden. OVERLEDEN: G. P'. Boon, 79 jr., weduw naar van: C. J. Plomborg, Willemsbeekweg 50, IJmuiden-Oost; N. H. Verwaters, 71 jr„ weduwnaar van S van Schagen. Corvers- laan 88, Velsen-Noord: G. A. Swieserijn, 83 jr., weduwe van P. H. Huel, Snellius- straat 21 rd„ IJmuiden. G. Plaan. 91 jr„ weduwe van J. Eijdenberg, Duinweg of Duivelslaan 30, Santpoort. Het vaartuig van de Britse marine H. M. Wotton komt donderdag in IJmuiden aan. Het schip zal ligplaats kiezen in de haring haven. Zaterdagmiddag van twee tot 5 uur krijgt het publiek gelegenheid een kijkje aan boord van het schip te nemen. Beroepen te Rutten (N.O.P.) P. Sytsma, kand. te Amsterdam. Benoemd tot zieken huispredikant voor het R.-K. Ziekenhuis te Groningen H. A. Starrenburg te Kan tens (Gron.) Bedankt voor Oegstgeest L. G. Pleysant te Leeuwarden-West. Beroepen te Nederhorst den Berg P. Sytsma, kand. te Amsterdam - te Schiebroek-Hillegersberg- C. (Vac. H. D. Bruggeman), R. D. Beukema te Doorn - te Zwijndrecht-Grote-Lindt N. Korenhoff te Appingedam. Bedankt voor Buitenpost H. J. Heynen te Oude Bildzijl - voor Soest A. L. Janse de Jonge te Oost- voorne.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5