H.M.'s „Wotton" in de IJmuider haringhaven TINNEROY BANKETSTAVEN AARTSEN'S NIEUWE DUITSE HEKTRAWLER Acht maanden cel geëist wegens diefstal uit auto van advocaat Buitenland koopt Nederlandse peen en schorseneren en betaalt er goed voor Deense oud-minister beticht van onjuiste verklaring 5 1.10 per stuk Brood- en Banketbakkerij Medische verzorging tijdens het weekeinde V is s er ij beurs Bouw zes winkels in de „Gilden" kost f 298.000 HAARLEMSE RECHTBANK De elftallen van „Noord" ONDERZOEK „HANS HEDTOFT" Het succes van onze modeshow Winstverdeling tussen gasbedrijf en fitter V K IJ A G 3 0 OKTOBER 1959 v. Een fraai beeld van het Britse visserij- inspectievaartuig de H.M.'s „Wotton" in volle zee. Thans is dit vaartuig te bezich tigen in IJmuiden, waar het voor drie da gen ligplaats heeft gekozen in de Haring haven, zulks in het kader van een bezoek aan ons land. Het schip is in feite een mijnenveger en maakt deel uit van een Visserij-inspectie squadron der Britse Marine. Het vaartuig werd te Dartmouth in 1956 gebouwd. Sedert de stapelloop heeft de ..Wotton" ruim 25.000 zeemijlen afgelegd. Het schip Advertentie Nn weer onze bekende IETS BIJZONDERS Stephensonstraat 72 - 74 - Tel. 4713 Probeert u ook eens ons verpakt KRENTENBROOD of ROZIJNENBROOD. Blijft, in de zak bewaard, dagen lang zacht. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Fokje, d. v. R. Schootstra en W. van Dijk; Hilda, d. v. G. Termaten en A. Visser; Yvonne M., d. v. G. H. Gies- berts en H. A. Dammann; Martin W.t z. v. M. H. Smit en J. G. C. W. van Bemmel; Johannes G., z. G. A. M. Tiggeloven en J. M. A. van der Kemp; Maria A., d. v. G. J. Kleinsman en C. Kuilman; Bas, z. v. H. P. de Jong en J. L. Marrink; Dorien, d. v. H. P. de Jong en J. L. Marrink; Johannes T. M., z. v. J. T. J. Tromp en C C. Schoonen- berg; Lars J. W., z. v. W. Prins en A. C. Koets; Anne, z. v. S. Kwast en J. Adema; Monica M., d. v. P. A. Rotteveel en D. A. Stokman; Bernard, z. v. H. Hopman en M. Pielage; Martha, d. v. C. J. Kroder en C. J. Biersteker; Joannes W., z. W. Fuhring en E. J. C. Dingjan; Bart, z. v. H. van dei- Weide en M. van Dijk; Monique E. M., d. v. W. van Egmond en M. C. Oudendijk; Rosita S., d. v. P. Maulany en C. Pootjes; Wilhelmus S., z. v. J. Rumping en R. P. Ui terwij k. ONDERTROUWD: C. G. Heinen en J. M. Six; A. de Keulenaar en M. C. M. Hei- deman; J A. Schuijt en A. J. M. Verhoef. GETROUWD: R. Booter en J. C. Boon; A. H. Lauwers en M. de Haan: R. Postma en S. de Groot; A. C. Ruijgrok en J. J. Leuring; L. A. Sterk en G. M. Snel. OVERLEDEN: J. Plemper, oud 67 jaren, wed. v. A. G. van IJselmuiden; W. J. van Wageningen, oud 60 jaren, geh. m. E. Brink; M. J. van der Kroft, oud 72 jaren, geh. m. B. A. Westgeest; C. Brouwer, oud 61 jaren, geh. m. J. van den Broek; P. Kuin oud 74 jaren, geh. m. M. Smeenk; C. F. W. Blötevogel, oud 64 jaren, geh. m. C. de Boer; H. J. Jansen, oud 70 jaren, onge huwd. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Anna Maria, d. van H. A. Geerts en E. M. Spillekom; Petrus Mar- tinus Gerardus, z. van E. Zonneveld en A. Glorie. ONDERTROUWD: J. A. M. Hes en C. J. van der Voort; A. A. Groot en V. Roozen- daal; J. N. Molenaar en M. Lute. GETROUWD: B. J. van Waard en M. C. Lute. OVERLEDEN: M. A. Friedrich, oud 61 jaren, wed. van J. Visscher; A. Kok, oud 73 jaren. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Fredericus, z. van F. Kuil man en A. H. Witjes; Hendricus W. M. z. van H. J. Nijman en G. M. van der Son; Catharina M, d. van J. C. Duyn en C. Dui venvoorde te Beverwijk; Cornelis J. B., z. van J. W. Brantjes en P. G. M. v. Doorn te Beverwijk; Hendrikus J., z. van J. P. Bierman en G. J. Groen te Velsen; Wil helmus, J. A., z. van P. O. Bakker en M. Stengs; Marcellineo F., z. van C. M. v. Wiggen en A. P. Boske; Marie, d. van W. de Vries en J. M. Meier; Geertruida H. M., d. van S. Zonneveld en H. M. de Ruyter ONDERTROUWD: G. v. Duivenvoorde en G. E. de Wijs te Heemskerk; G. A. Al- brink te Uitgeest en W. M. v. Duiven voorde. is belast met het beschermen van vissers vaartuigen, die de Noordzee bevaren en wel in het bijzonder tijdens het haring seizoen. Kortgeleden ontdekte de „Wot ton" twee Franse vissersvaartuigen, die binnen de drie-mijlszone visten in de Rye- baai. Deze en nog een andere aanhouding nabij Oronsay en North Rona, nebben het schip de John Hare-trofee opgeleverd (John Hare is de Engelse minister van Visserij). Het publiek kan het schip aan boord bezichtigen tussen twee en vijf uur zater dagmiddag. De „Gemeinwirtschaftliche Hochseefischerei GmbH te Btemerhaven heeft onlangs haar tweede hektrawler in dienst gesteld. Het schip heet ..Carl Wieder- kehr". In 1957 werd de eerste hektrawler van deze maatschappij in de vaart gebracht. De nieuwe trawler is over alles 67.25 meter lang, 9,6 meter breed en 7,15 meter diep. Het schip meet ruim 718 brutoregister ton en heeft twee dekken. De romp wordt door vijf waterdichte schotten verdeeld. De vangst wordt in het net op het achterdek gehaald en door een luik een dek lager gebracht, waar voorraadbun- kers, schoonmaakplaatsen en sorteer- vakken zijn. Daar tussenin is een lopende band aangebracht die de vis naar een automatische trommelwasmachine ver voerd en vervolgens naar het voorschip brengt. Daar wordt de vis op zes plaatsen automatisch van zijn schubben ontdaan en over glijbanen in de verschillende vakken van het visruim gestort. Het koelruim kan 5600 manden vis bevatten. Aan de achter kant van dit ruim bevind zich een kleiner diepvriesruim. Hierin kan veertig ton van meer edele vissoorten worden bewaard. De verstelbare schroef van de „Carl VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5200. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Arendsweg 124, tel. 3586. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. no. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512266. Bovendien neemt dr. Tuinman de dien sten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Apotheken. De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging: Witte Kruis HeemskerkUitgeest. - Wijkverpleging: zuster De Ruyter, Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, telefoon 02510 4409. Kraamverpleging: zuster C. Majoor, Van Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. no. 02517 343. IJMUIDEN Artsen: (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen) J. J. Wuite, Rönt- genstraat 1, tel. 4953; W. A. Oepts. Zee weg 295, tel. 4023; P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleyler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. no. 02560—8284. VELSEN Wijkverpleging: zuster H. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4370: Oud- I.Jmuiden, ten noorden van Kennemer- laan. Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940—"45; zuster C. E. Th. Han, IJsselstraat 23, tel. 8028: ten zuiden Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 025103936: ten oosten Zeeweg, Vel- serbeek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord; zus ter K. Langejan, Brederoodscheweg 106, Santpoort, tel. K 25607477: Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: H. van Leesten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Boots. Kon. .Tulianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes. Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk. Bur gemeester Lommenstraat 6, tel. 2.500, is dagelijks van 86 uur en nadien, en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Wiederkehr" wordt door een Deutz-diesel- motor van1 1650 pk aangedreven. De top snelheid is bijna vijftieneneenhalve mijl. In het brugcomplex zijn de hut van de schipper, die radiohut en de ruimte voor winchmotoren. Het stuurhuis is zo ge bouwd dat men een goed overzicht over het achterdek heeft. Dat is voor hek trawlers zeer belangrijk. De „Carl Wieder kehr" heeft 31 bemanningsleden. Het vis- meelruim en de visolietanks zijn achter de machinekamer aangebracht. Bij de vele moderne navigatiemiddelen van de traw ler behoort een Decca-606-radarapparaat. (Algemeine Fischwirtschaftszeitung). Wreed Een zeepaling van zestien pond, ge vangen twee mijl ten oosten van het Ka naaleiland Guernsey, had op de linker kant van zijn lichaam enige vreemde te kens. Vissers brachten de vis met de andere vangst naar de markt waar een koper de merktekens ontdekte. Die vorm den kennelijk het gedeelte van een naam De letters waren tweeeneenhalve centi meter diep in het vlees gekerft. (The Fishing News). In 1960 zal in Bergen (Noorwegen) een internationale visserijbeurs worden ge houden. De opening van de beurs is op 25 augustus. Het is de eerste visserijbeurs die de Noren na de oorlog organiseren. Dezer dagen gaan reeds de uitnodigingen van de beursleiding aan alle onder nemingen die iets met de visserij te maken hebben de deur uit. (Algemeine Fisch wirtschaftszeitung). Dekschuit aan de haal Een dekschuit van de papierfabriek van Gelder Zonen, beladen met balen houtstof is donderdagmiddag aan de haal gegaan. De schuit lag langszij het schip „Burgun- dia". Op zeker ogenblik is de kabel los geraakt, waardoor de schuit afdreef. Er zat een man op, die echter niet veel kon doen. Hij was geheel afhankelijk van de wind. Eige tijd dobberde de schuit op de vaar route van de ponten. Vanaf zijn boot riep de man spottend tot de mensen op de pont: „Het spijt me, maar de motor is uitgeval len...." Later kwam een motorboot de afgedreven schuit en de man ophalen. Het college van burgemeester en wet houders te Velsen vraagt de raad een krediet van 298.000,voor de bouw van zes winkelpanden in het uitbreidingsplan „De Gilden". De uitvoering van dit werk zal in belangrijke mate bijdragen tot de oplossing van het saneringsvraagstuk te Velsen-Noord en het zal mede dienen tot het verkrijgen van een voldoend aantal winkels in deze nieuwe woonwijk. Binnen afzienbare tijd namelijk dienen aan de Schulpweg enkele winkelpanden te worden gesloopt. De huurders van de te ontruimen panden worden in de ge legenheid gesteld hun bedrijf voort te zet ten in de te bouwen panden volgens het ontwerp van de Amsterdamse architect, de heer P. Zanstra. Het betreft hier zes winkelpanden, waarop zal aansluiten de bouw van twee panden voor rekening van particulieren. De boven de winkels geprojecteerde woningen kunnen worden gebouwd ter vervanging van aan de gemeente in eigendom behorende, doch tijdens de be zetting afgebroken panden. Het Rijk is inmiddels verzocht een bijdrage in de ge leden oorlogsschade vast te stellen. Een dag voordat een Haarlemse advocaat met vakantie zou gaan werd uit zyn auto een koffer gestolen. Er zaten onder meer een hanger met ketting, broches, een beu geltas, een armband, kettingen en schoe nen in. Als verdacht van deze diefstal stond donderdag een 32-.jarige Haarlemse los- werkman terecht voor de Haarlemse recht bank. De officier van Justitie, mr. H. La gerwaard, eiste acht maanden gevangenis straf, waarvan zes onvoorwaardelijk met aftrek en de overige twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Verdachte legde, desgevraagd door de president, mr. H. J. Ferwerda uit hoe hij met de ervaring die hij in een garage heeft opgedaan, zich toegang tot de auto ver schafte. De raadsman, mr. J. C. Smithuijsen, ver zocht het onvoorwaardelijk deel van een eventuele gecombineerde straf sterk te be korten. Vervolgens eiste de officier van Justitie tegen een 35-jarige constructiewerker uit In tegenstelling tot andere jaren was de aanvoer op de eerste schorsenerenveiling te Beverwijk al van een flinke omvang. Ruim 25.000 kilogram schorseneren (en winterpeen) kon op deze eerste veilings dag aan de man worden gebracht. Groot was ook de belangstelling die de heren exporteurs (een groot deel kwam uit het Westland) voor deze specifieke Beverwijk- se produkten aan de dag legden; dit bleek ook wel uit de prijzen, die alle verwach tingen overtroffen. Bij de nero's, zoals de schorseneren worden aangeduid, ging de grootste be langstelling uit naar de lA-sortering, maar ook de 1B- en lC-sorteringen gingen vlot weg. Het zijn deze drie groepen die voor export in aanmerking komen; want de soorten die met dubbele letters worden aangeduid mogen de grens niet over. De IA draaide rond de 20 cent per kilo, VVBDEM (Sportpark „Watervliet" 14.30 uur): VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en A. Effern; J. v. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en R. Jagt. ZaanlandiaKinheim (te Zaandam 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. v. d. Plas; W. Demmers, J. Hamers, F. Mosk, Th. v. Vuuren en W. Boeren. Vlug en VaardigKinheim ZMC (te Amsterdam zaterdagmiddag 15.30 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en J. de Graaf; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Visscher, J. Folkerts, J. Boen der, L. Nieuwenhuis en J. Bax. BSMIEV (te Haarlem 14.30 uur): IEV: J. Jansen; G. Bos en J. Kramer, W. Alke made, P. Persijn en H. de Reus; A. Hars- veld, W. Buur, J. Fijen, J. de Reus en P. Bakker. met 85 cent per kilo voor een partij van extra kwaliteit. Een partij met een enkele B erin bracht nog 77 cent per kilo op. De IB varieerde van 62 tot 73 cent per kilo, terwijl voor de IC van 25 tot 40 cent per kilo werd betaald. Er was aan beide veilingen een totaal van 16.000 kilogram schorseneren en 12.000 kilogram winterpeen. De winterpeen werd in vier sorteringen geveild en ook hiervoor betaalde men veel geld. Hier is het de 1 B-kwaliteit die het tot 27Vz cent per kilo bracht; IC ging tot 26 cent per kilo, 1D tot 21 1/5 cent en IA, grove peen, tot 10 cent per kilogram. Er was ook nog een klein partijtje sja lotten, waarvoor men grif 37 cent per kilo betaaide. Het kan verkeren: enige jaren achtereen kwam dit produkt uiteindelijk op de mestvaalt terecht, of bracht zo wei nig op dat de tuinders er maar van af za gen dit produkt weer te telen Castricum Het buitenland blijft grote belangstelling tonen voor de Nederlandse peen. Vooral Engeland en Duitsland waren deze week grote afnemers op de Castricumse veiling. De aangevoerde 65.000 kilogram werd geheel verkocht en hiervoor betaalden de kopers ook nu weer zeer goede prijzen. De noteringen: peen B f 24.00f 31.90; peen C 21.70—25.30; peen D 19.10— 22.50; peen O 10.00—22.90. Advertentie Een sociale instelling zonder winstbejag STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Haarlem wegens heling negen maanden ge vangenisstraf met aftrek. Verdachte be weerde de eerste keer, toen de los-werk- man hem vroeg de hanger, broches en de armband te kopen niet geweten te hebben dat de voorwerpen gestolen waren. Hij gaf toe dit bij het tweede bezoek van de los- werkman, toen deze de beugeltas, de ket ting en de koffer te koop aanbood, wèl te hebben geweten. De raadsman, mr. J. A. M. Thijssen, be pleitte een lange voorwaardelijke straf met een zo lang mogelijke proeftijd. „Maar drie glazen bier Zes weken gevangenisstraf en tweeën half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste mr. Lagerwaard tegen een 35-jarige Haarlemse verkoopleider. Hem is ten laste gelegd dat hij op 28 augustus 's avonds op de Amsterdamsevaart bij de Amsterdamse brug in Haarlem onder invloed van drank verkeerde toen hij in botsing kwam met een overstekende bakfiets. Verdachte vertelde die dag drie glazen bier gedronken te hebben. De president wees hem er echtër op dat het alcoholge halte in zijn bloed 2.20 pro mille bedroeg en dat dit wijst op het gebruik van onge veer twintig glazen jenever. De verkoop leider meende dit te kunnen verklaren uit het feit dat hij juist achtereen drie avond jes had gehad, waarop hij gedronken heeft. De president antwoordde dat dit dan ver scheidene flessen jenever geweest moeten zijn, als de invloed daarvan dagen later nog bij de bloedproef bleek. De bestuurder van de bakfiets vertelde als getuige dat hij nagenoeg geen letsel heeft gekregen. De verbalisant verklaarde dat verdachte normaal sprak, opgewonden was en ook onvast ter been na zich te heb ben omgedraaid. Verdachte merkte op dat hij er zelf op heeft gestaan dat de bloed proef werd genomen. De officier van Justitie meende dat het rijden onder invloed bewezen is. „Die drie glazen bier vormden de lont in het kruit vat oftewel de nog aanwezige alcohol", aldus mr. Lagerwaard. De laadsman, mr. K. H. C. Arts, zei dat zijn cliënt wel gedronken heeft, maar hij was van oordeel dat dit niet zoveel is ge weest, dat hij niet kon rijden. Pleiter con cludeerde daarom tot vrijspraak. Voor het geval de rechtbank zijn cliënt toch zou veroordelen, drong hij aan op een geld boete en clementie wat het intrekken van het rijbewijs betreft. Paspoort in pand gegeven Een 35-jarige Haarlemse vertegenwoor diger huurde op 25 augustus een auto. Op een gegeven moment moest hij benzine hebben. Hij had geen geld genoeg en gaf een autocrick en een kruissleutel die in de auto lagen, in onderpand. In dezelfde maand maakte hij verteringen in een café. Hij kon niet betalen en gaf zijn paspoort in pand. Wegens verduistering eiste de officier van Justitie zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier onvoorwaardelijk met aftrek en de overige twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het me disch maatschappelijk consultatiebureau voor alcoholisme. De raadsman, mr. K. A. F. J. Pliester, bepleitte het onvoorwaardelijk deel van de straf gelijk te stellen met de tijd in voor arrest doorgebracht. Uitspraken op donderdag 12 november om half tien. KOPENHAGEN (UPI) De in de oppo sitie zijne tradities van de conservatieve en de liberaal-agrarische partijen in de Folketing, het Deense parlement, hebben een resolutie ingediend, waarin gevraagd wordt Johannes Kjaerboel, voormalig (socialistisch) minister voor Groenland, in staat van beschuldiging te stellen. De resolutie is gebaseerd op een mededeling van de Deense justitie, volgens welke Kjaerboel in de juridische commissie van het parlement onjuiste verklaringen heeft afgelegd tijdens het onderzoek naar het vergaan van de Deense groenlandvaarder „Hans Hedtoft", waarbij in januari 1957 95 levens verloren gingen. De justitie heeft meegedeeld dat er twee „kapiteinsverklaringen" hebben bestaan. Eén waarin geadviseerd wordt in de win ter niet op Groenland te varen en in elk geval op zulke reizen geen passagiers mee te nemen, en eer^ andere, waarin winter reizen naar Groenland toelaatbaar worden geoordeeld, indien voldoende veiligheids maatregelen getroffen zijn. Toen Kjaerboel als minister voor Groen landzaken door de juridische commissie uit de Kamer gehoord werd heeft hij wel over de tweede verklaring gesproken, maar niet over de eerste. Later heeft hij ver klaard, dat hij de eerste nooit gehoord had, maar de direkteur van de Groenlandse handelscompagnie, H. C. Christiansen, heeft meegedeeld, dat hij de minister in kennis had gesteld van beide verklarin gen. De financiële direkteur van de Groen landcompagnie, Ibsen, heeft voor de justi tie daarover een verklaring onder ede af gelegd. De oppositie stelt thans dat het parle ment door Kjaerboel opzettelijk misleid is. Indertijd heeft de ondergang van de „Hans Hedtoft". die langs de noordelijke route in de winter door het ijsgevaarlijke deel van de Atlantische Oceaan voer en na botsing met een ijsberg zonk, zeer veel opschud ding veroorzaakt en het parlementair on derzoek vloeide daaruit voort. De regeringscoalitie heeft zich over de resolutie nog niet uitgesproken. De coali tiepartijen hebben een ruime zetelmeer derheid. zodat zij de resolutie kunnen weg stemmen. In dat geval blijft Kjaerboel on aangetast. Maar onthouden zij zich van stemming en deze mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht dan is daarmee de weg vrijgemaakt voor een strafvervol ging tegen de oud-minister. Als een onvoltooid spinneweb hangt deze brug-in-aanbouw tussen twee berghellingen bij Stalden in het. Zuid- zwitserse kanton Valais (Wallis). De natuurlijke gesteldheid van het land schap stelt in ieder land andere eisen aan de bruggenbouw. Advertentie In moderne dessins en effen kleuren voorradig. - 90 cm breed dessins 6.95 p.m. effen 5.95 p.m. ALLEENVERKOOP VOOR IJMUIDEN: tijssen textiel II JAC. SPIJKER SNELLIUSSTRAAT 23 - TELEFOON 5653 Als de raad het voorstel van B. en W. goedkeurt, zal er een overeenkomst van kracht zijn tussen het gemeentelijke gas bedrijf en de plaatselijke erkende installa teurs met betrekking tot de verkoop van gasapparaten via de toonzaal in Velsen, aan Plein '40-'45. De overeenkomst die de gemeente met de afdelingsbesturen van de verschillende bonden van loodgieters- en fitterspatroons, is gesloten, behelst een winstverdeling bij verkoop van gasapparaten via de toonzaal. Wordt de koper naar de toonzaal ver wezen door een erkend gasfitter, die plaat sing en aansluiting verzorgt, dan behoudt het gasbedrijf 25% van de winst en wordt 75% aan de fitter uitbetaald. Gaat de koper uit eigen beweging naar de toon zaal en wijst hij daar een erkend fitter aan, die het toestel voor hem plaatst en aan sluit. dan behoudt het gasbedrijf 50% van de winst en gaat de resterende 50% naar de fitter. Verzoekt de koper het gasbedrijf schriftelijk plaatsing en aansluiting te verzorgen, dan behoudt het gasbedrijf 75% van de winst en wordt de resterende 25% gestort op een door de besturen van de bonden aan te wijzen rekening, over het tegoed waarvan de bonden dan kunnen beschikken.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5