WERF W&wsBiïibfïïl unie MOLTON DEKENS Sint Nicolaas komt 21 november met Zwarte Pieten naar Velsen Havenberichten f rijwiel- en bromfiets onderdelen 121IB I» IJmond-agenda van oer Hoe goed kan uw costuum u staan Twee schepen voor KNSM te water gelaten IJmuidenCSV Dindua S INCONÉ Ï^ecef4ie DEZE WEEK.... OP COUPON Veel drukte om De Gciiille Damvaria I Treintje voor Noordhol lands jongste forens Garantiebeleid Landbouwers niet ontevreden KNAC herhaalt verzoek: Marechaussee-toezicht op burgerverkeer bepleit Plan voor recreatieoord aan Friese IJselmeerkust Schipholdirecteur voor studiereis naar de V.S. vertrokken WEEKABONNEMENTEN INCONÉ I DEZE WEEK.... OP COUPON NO. 12 Bijzondere operatie in Galifornië VRIJDAG 30 OKTOBER 1959 Het bestuur van de Velser Jeugdcentrale heeft bericht ontvangen van Sint Nicolaas, dat hij het op prijs zal stellen ook dit jaar weer zijn traditionele intocht in de gemeente Velsen te houden. Hij heeft hierbij te kennen gegeven, dat hij op zaterdag 21 november 1.95.9 graag weer van uit zee in IJmuiden zou willen binnenvaren. Hij stelt daarbij verder voor om weer uitgebreide rijtoeren te maken met zijn Zwarte Pieten, zodat alle kinderen hem kunnen zien en begroeten, waarbij de Zwarte Pieten zich niet onbetuigd zullen laten en rijkelijk zullen strooien. Sint Nicolaas, die veel gehoord heeft over de uitbreiding van Velsen, schreef, dat hij tijdens zijn rijtoeren ook graag de 'nieuwe wijken zou willen doorgaan en dat hij er dit jaar vooral op wilde toezien, dat alle gemeentedelen met zijn bezoek wor den vereerd. Hij denkt hierbij aan IJmui den, Driehuis, Santpoort-Dorp en Sant poort-Station en zeker niet te vergeten Velsen-Noord. Het bestuur van de Velser Jeugd Cen trale heeft inmiddels een telegram aan het Hoofdkwartier van Sint Nicolaas ver zonder met de volgende inhoud: zijn erg verheugd met uw voornemen om naar onze gemeente te komen stop kinderen wachten op u stop zullen graag onze medewerking verlenen stop nemen direct contact op met politie, gemeente bestuur en muziek stop tot ziens stop Bestuur Velser Jeugd Centrale einde Binnen een kwartier twee flinke zee schepen voor dezelfde rederij te water ge laten, weliswaar op twee verschillende werven, maar toch in eikaars onmiddel lijke nabijheid, ziedaar een evenement dat bij mensenheugenis niet eerder is voor gekomen. Het gebeurde donderdagmiddag ten be hoeve van de vloot van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij n.v. te Amsterdam. Eerst gleed van een der hellingen bij C. van der Giessen en Zonen's scheepswerven n.v. te Krimpen aan de IJsel het m.s. „Diogenes" te water en toen de daarbij aanwezigen snel met spidobootjes een eind de Hollandse IJsel waren opgevaren, konden zij nog net zien hoe bij A. Vuyk en Zonen's scheepswerven n.v. te Capeïle aa de IJsel de „Kreon" aan zijn element werd toevertrouwd. Eigenlijk was er tevoren bij Van der Giessen nog een derde feit te melden ge weest. namelijk de kiellegging voor het m.s. „Chiron", eveneens voor dezelfde rederij. De doopplechtigheid van de „Diogenes" werd verricht door mevrouw K. ter Meu- len-Proost, echtgenote van mr. H. ter Meulen, lid van de raad van commissaris sen van de K.N.S.M., voor die van de „Kreon" zorgde mevrouw A. Blom-Van Stolk, echtgenote van ir. F. W. C. Blom, eveneens lid van genoemde raad van com missarissen. De „Diogenes" behoort tot een serie van zeven zusterschepen, alle bestemd voor de Zuid-Pacificdienst van de K.N.S.M. Twee schepen uit deze serie, de „Ares" en de „Achilles", zijn reeds in vaart. Het m.s. „Ceres" ligt aan de aft .vsteiger bij Van der Giessen en van de overige drie een heden zijn er twee, namelijk de „Pericles" en de „Archimedes", in bestelling bij gebr. Pot te Bolnes en een. het m.s. „So crates", bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij. Het m.s. „Kreon", evenals de „Chiron" behorend tot de zogenaamde „on"-serie, is het tiende schip dat door A. Vuyk en Zo nen's scheepswerven n.v. in de loop der jaren voor de K.N.S.M. werd gebouwd. De voetbalvereniging IJmuiden leverde vorige week een knappe prestatie door Spakenbui'g op eigen terrein een 22 ge- lij spel af te dwingen. Dat bewijst dus wel, dat de IJmuidenaren in deze competitie meetellen. Zaterdag is er weer een thuis wedstrijd en wel tegen CSV Dindua uit Enkhuizen. Dit elftal neemt momenteel 'n slechte plaats in op de ranglijst, maar Van der Plas c.s. zullen er goed aan doen hun tegenstanders toch vooral niet te onder schatten, want vorige week hebben zij 'n groot deel van de wedstrijd tegen Wart- burgia met 10 voorgestaan! Het derde elftal ontvangt Kennemerland 3 en kan winnen, terwijl IJmuiden 4 op bezoek gaat bij Kennemerland 7, waar zeker ook beide punten behaald kunnen worden. De overige elftallen zijn vrij. Het programma luidt: IJmuiden I CSV Dindua (3.30 uur); IJmuiden 3Ken nemerland 3 (3 uur); Kennemerland 5 IJmuiden 4 (3 uur). GEMEENTE VELSEN De wethouder van onderwijs, sport en culturele zaken zal op maandag 2 novem ber géén spreekuur houden. Direct als in overleg met Sint Nicolaas de tijd van aankomst, de tijdstippen van de rijtoeren en uiteraard de te volgen routes zijn vastgesteld, zal dit in de IJmuider Courant bekend worden ge maakt. Watervliet ontvangt Landlust Voor het eerste twaalftal van de korf balvereniging Watervliet staat voor zon dagmiddag op het gelijknamige sportpark een moeilijke wedstrijd op het programma. De Velsenaren ontvangen de Amsterdam se tweede klasser Landlust, die vorige week zijn eerste wedstrijd won van Olym- pia. De Watervlieters zullen goed hun best moeten doen, willen zij zich in de boven ste helft van de ranglijst handhaven. In Haarlem gaat Watervliet 5 het pro beren tegen Oosterkwartier 6. Er zal door de groen-gelen hard gewerkt moeten worden voor een overwinning. Zaterdagmiddag spelen de aspiranten Haarlem C-Watervliet B. Watervliet I speelt met de dames R. Leyenaar, B. Hessen, B. Hoen, L. Kloos terman, G. Polak, I. Waagmeester en de heren J. van Ladesteijn, J. van Dijk, G. v. d. Brink, S. Hartman, F. Vos én D. van Ladesteijn. Bridgen in Groot Velsen Deze week werden door de IJmuider bridge club ,,De Jump" de bridgekampioenschappen van Groot-Velsen voortgezet met de tweede ronde. In de eerste klasse onderging de kop van de rang de nodige veranderingen. De nummers 1 en 2 verwisselden van plaats terwijl het paar Mains -Porck een sprong van de negende naar de der de plaats maakte. Opmerkelijk was hier het falen van het paar Seegers—Weyers, die van de vierde naar de zestiende plaats terugvielen. In de kop groep blijven de onderlinge verschillen echter r.og minimaal. In de tweede klasse eindigden de paren dames BerkhoutKoningstein en het echt paar Van der Steen in deze tweede ronde gelijk en voeren de ranglijst nu aan terwijl Boender- Drijver zich op de derde plaats nestelden. Uitslag vier eerst aankomende paren in de tweede ronde. Eerste klasse: 1. MainsPorck 63.40 2. Schmidt - Schaaper 59.38; 3. Bais—Valk 57.99; 4. mevr. KramerSnoek 55.91. Tweede klasse: 1. dames BerkhoutKoning stein 64.58 °/o; 2. echtpaar Van der Steen 64.58; 3. Drijver—Boender 61.11; 4. echtpaar Hoeting 49.31. De stand na de tweede ronde is: Eerste klasse: 1. Schmidt—Schaaper 116.77 2. dames Ouwerkcrk—Seydel 113.61: 3. Mains— Porck 111.36: 4. Bais—Valk 106.46. Tweede klasse: 1. dames BerkhoutKoningstein 125.00 °/o; 2. echtpaar Van der Steen 120.14; 3. DrijverBoender 109.03; 4. echt. Hoeting 104.87. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Burgun- dia van Rotterdam, cellulose voor Papierfabriek Velsen; Artura, Kotka, cellulose voor Papierfa briek Velsen; Adine, Halstavik; Isis, Rotterdam; Korenia Elysses Bay; Bele, Gefle; Nanusa. Le Havre; Loudima, Le Havre; Martha Ahrens, Ham burg; Ute Parchmann, Norresundet; Hinde, Lon den: Herm Kiepe, Bremen; Swift, Londen; Bab T, Skutskar; Hontestroom, Huil; hospitaal-kerkschip De Hoop, Noordzee. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Gouweborg van Gefle; Rien Teekman, Mantyluoto; Harold, Hamburg; Draco,Rotterdam; Orion,Bremen; Jans, Londen; I-Ieelsum, Antwerpen; Mosel, Stroemstad; Amstelsluis, Gdynia; Intrepide, Stettin, kalksteen lossen IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Mids naar Rotterdam; Borgholm, noordzee proefvaren; Vin- ni, Hampton Roads; Beninkust, Antwerpen; Ella, Halmstad, bijlegger; Tubo, Kopenhagen, ijzer ge laden, Binnenhaven; Dido, Rotterdam; Vliestroom, Liverpool; Spinanger, Malta; Peregrine, Har- lingen. rijdag vertrokken uit IJmuiden; Abbekerk naar Port Said; Zaanstroom, Londen; Fennia, Helsinki; Poseidon, Bremen; Twee Gebroeders, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). WIJK AAN ZEE VOETBALT TEGEN EGMONDIA De voetballers uit Wijk aan Zee komen in de thuiswedstrijd tegen Egmondia in de volgende opstelling uit: Van der Mey; P. Schellevis en Burger; Snijders, J. Schel- levis en Van der Plas; Seysener, Scholten, Warmenhoven, De Winter en Van dei- Welen. GEMEENTE BEVERWIJK. Wethouder Vessies zal verhinderd zijn op woensdag 4 november a.s. zijn weke lijkse spreekuur te houden. Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 Tel. 6317 Advertentie van het INCONE verlovingsboekje MODERNE BADDOEK EN WASHANDJE f. 1.95 in vele kleuren MARKTPLEIN In Frankrijk is woensdag het derde deel van de memoires van president - generaal Charles De Gaulle uitge komen. De foto laat zien hoe druk het daardoor bij de uitgeverij in Parijs is. Ons Inconé-boekje betekent EXTRA VOORDEEL voor u In de onderlinge DCY-competitie werd voor de hoofdklasse niet gespeeld, wegens de wedstrijd DCYHDC. In de eerste klasse speelden C. Kaan en W. van Wort remise. D. Woord verloor van D. Ott en H. Leeuw verloor van De Boer. De partij MorseldJ. Tijms werd afgebroken. De 14-jarige K. Duyvenbode uit de J. P. Coenstraat en de eveneens 14-jarige J. Mo- leman uit de Dirk Hartogstraat'te IJmui den, leveren samen een spannend dam- gevecht um het kampioenschap in de jeugdafdeling van DCY. Na 15 partijen leidt Duyvenbode met 28, gevolgd door Moleman met: 27 punten. De derde plaats is voor S Wijker met 23 pun ten (uit 16); Koelma 4de met 25 punten (uit 19). Treffers 5de met 20 punten (uit 17). ÜW' mi JtkMf SEIS ii De jongste abonnementhouder van de Nederlandse Spoorwegen in Noordholland, de vierjarige Klaasje Borst, heeft in zijn ouderlijk huis aan de Louise de Coligny- straat 13 te Castricum, bezoek gehad van 'n vertegenwoordiger der N.S. uit Utrecht. Het was de heer W. Boxma, die namens de N.S. Klaas en zijn ouders toesprak en de kleine man een mooie trein op rails aanbood Klaasje kreeg ook nog prachtige kleurenplaten van (thans bij de N.S. in ge bruik zijnde) treinstellen, elektrische loco motieven plus een landkaartje met het Nederlandse spoorwegnet. Klaasje begreep van dit alles maar heel weinig. Maar hij zei, dat hij het toch wel erg leuk vond iedere dag van Castricum naar Amsterdam te reizen zo helemaal alleen. Moeder Borst brengt haar spruit elke morgen naar het station Castricum en in Uitgeest komt steeds de 13-jarige Tonny Degeling bij hem zitten, die hem dan tot school begeleidt, maar als 't moest, zou hij 't echt alleen ook wel klaar spelen. Elke middag om half vijf wacht zijn moe der hem aan het station Castricum op. Vrouwen van metaalbewerkers Een aantal vrouwelijke leden en vrou wen van leden van de Algemene Neder landse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische Indus trie was donderdagavond in het Luxor- theater te Beverwijk bijeen, zoals dat ééns per jaar gebruikelijk is. Anke Weidema vertelde hen dat algemeen wordt aange nomen dat de vakvereniging het een en ander doet voor de man. Doch de vrouw vaart hier ook wel bij. Het is van het grootste belang, zo zei ze, dat alle vrou wen die in loondienst zijn tot de bond toe treden en dat de echtgenoten der leden hun echtgenool bijstaan. Er wordt wel eens gezegd dat men niet veel merkt van het werk van de vakbonden, maar dat komt omdat de strijd voor betere levens voorwaarden tegenwoordig heel anders wordt gestreden dan voorheen, zo stelde zij. Een sterke vakorganisatie, waarin de vrouwen niet achterblijven, besloot Anke Weidema, zal een eerste eis blijven. Advertentie Dit is afhankelijk van uw eigen smaak enuw adviseur.. Want hij weet immers door ervaring wat u het beste zal kleden. Laat ons u daarom adviseren voor de juiste keus van uw costuum. Modern op ruit gesneden cos- tuums In modi euze Eng. Glenchecks en streepdessins van 96.— tot 186. Zuiver wollen kamgaren cos tuum, met na tuurlijke schou derlijn, tailo red by Peter McGreen. De pantalon nu versterkt met extra knie voering MARKTPLEIN - L. NIEUWSTRAAT Telefoon 4206 Was men over de opvattingen van mi nister Marijnen over het garantiebeleid, neergelegd in zijn vorige maand gepubli ceerde nota, in landbouwkringen nogal te leurgesteld, de door de minister bekend gemaakte garantieprijzen zijn, naar wij uit bedoelde kringen vernemen, gezien de door de nota gewekte verwachtingen op het eerste gezicht niet tegengevallen. De voor akkerbouwpi-odukten vastge stelde garantieprijzen vindt men over het algemeen niet onbevredigend. Wel staat de landbouwwereld afwijzend tegenover de nieuwe politiek ten aanzien van de veenkoloniën, waarop de fabrieksaardap pelen een toeslag per hectare wordt gege ven, gekoppeld aan de granen en de tota le bedrijfsuitkomsten. Ook betreurt men het dat de minister, voor wat de gerst en haver van de kleigronden betreft, het weg vallen van de praktische betekenis van een vrije uitloop der prijzen naar boven niet met een extra toeslag heeft willen compenseren. Ook over de melkgarantieprijs is men, gezien wat men op grond van de nota van vorige maand van de minister verwacht te, niet onvoldaan. Wel meent men dat er geen motief was de gegarandeerde hoe veelheid tot vijf miljard kilogram te be perken, inplaats van 5.24 miljard, zoals het landbouwschap had voorgesteld. Bij de door de minister bepaalde hoeveelheid is. zo meent men in landbouwkringen, geen rekening gehouden met de verbetering van de veestapel. Tevredenheid is er uiter aard over het wegvallen van het gedeelde- marktrisico bij de melk, maar men meent ook dat dit gedeelde marktrisico door de hoeveelheidsbeperking toch min of meer terugkomt. Enigszins verwonderd is men over de verlaging van de verrekenprijs, die, naar men in deze kringen opmerkte, nu als sluit post wordt gebruikt om de verhoging van de straatprijs als gevolg van het wegval len van de consumentensubsidie tot 4 cent per liter te beperken. Verheugd is men over de ad hoc-beslissing van de minister, het niveau van de melkgarantieprijs dit melkjaar nog ongewijzigd te laten; op die manier, meent men in de landbouwwereld heeft men een laar tijd om het gesprek over een spiraalwerking van garantie- en kostprijzen in een rustiger sfeer te voeren. 1 In een adres aan de ministerraad heeft de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club er andermaal op aangedrongen, dat de op het verkeer gespecialiseerde onder delen van het wapen der Koninklijke Ma rechaussee, in de toekomst weer worden ingeschakeld bij het verkeerstoezicht op de buitenwegen. Reeds eerder, in 1955, heeft de KNAC voor deze zaak de aandacht van de rege ring gevraagd zonder tot dusver te mo gen vernemen welk standpunt terzake in genomen werd. Uitgangspunt voor het voorstel is de overweging, dat een bevordering van de verkeersveiligheid niet mogelijk is zonder deskundig toezicht. Onder de huidige om standigheden is het vaak aan personeels tekort te wijten, dat dit toezicht niet zo 'ntensief wordt uitgeoefend als wenselijk De verkeersafdelingen van de Koninklij ke Marechaussee oefenen wel toezicht uit op het militaire verkeer, doch mogen zich in tegenstelling met de periode vóór de tweede wereldoorlog niet met het bur gerverkeer inlaten. Waar deze onderdelen gespecialiseerd zijn op het verkeer, schijnt het, dat ten onrechte geen gebruik ge maakt wordt van reeds aanwezige deskun digen. Het wil ons voorkomen, aldus de KNAC, dat door inschakeling van deze krachten een effectiever toezicht op het verkeer kan worden bereikt en dat een dergelijke maatregel een nog economi scher werkwijze bij het verbeteren van de verkeersveiligheid zou bevorderen. De gemeenteraad van Wonseradeel (Friesland) heeft in principe de plannen goedgekeurd om op de „kop"' van de Makkumerwaard, aan de Friese IJsel meerkust. een recreatie-oord aan te leg gen met een oppervlakte van 16 hectare. Het plan voorziet in de aanleg van een 800 meter lang strand, een bungalowdorp, een strandpaviljoen, een kampeerterrein, een caravanterrein, een zwembad, speel vijvers, aanlegsteigers voor zeil- en motor jachten, speelweiden, ontsluitingswegen, parkeerterreinen en een gevarieerde be planting. Paviljoen en bungalows zullen door een particuliere onderneming worden gebouwd. Men hoopt voor de financiering van diverse departementen subsidies te ontvangen. Het plan is ontworpen door de Nederlandse Heidemaatschappij, Met een Boeing-707 straalvliegtuig van de Pan Amercian World Airways, is don derdagmorgen de heer U. F. M. Dellaert, directeur van dc n.v. Luchthaven Schip hol, naar de Verenigde Staten vertrok ken voor een studiereis langs verscheide ne Amerikaanse luchthavens. Hij is ver gezeld van enkele medewerkers. Enige tijd geleden is reeds een eerste studiegroep naar de V.S. vertrokken, onder leiding van Schiphols adjunct-directeur, de heer S. de Mul. De heer Dellaert verklaarde bij het ver trek op Schiphol, dat het doel van de bei de studiereizen is om materiaal te verza melen voor een definitieve vormgeving van het nieuwe centrale areaal op Schip hol. „Wij moeten opschieten", aldus de heer Dellaert, „want als streefdatum voor het in gebruik nemen van het nieuwe areaal met stationsgebouw en tangentieel banen stelsel zie ik nog altijd de jaren 1964 en 1965". De heer Dellaert wees erop, dat er voor de bouw van een groot model stationsge bouw, dat de consequenties van het „straaltijdperk" kan opvangen, voortdu rend nieuwe projecten in het buitenland opgezet worden. In de V.S. zullen onder meer de verbindingsmethoden tussen stationsgebouw en vliegtuigen worden be sproken. Moet dat door pieren en of tun nels en of busverbindingen geschieden of gedeeltelijk met „satellietgebouwen?" Hoe richt men de opstelplaatsen voor de grote straalvliegtuigen in? Men moet immers maatregelen nemen voor problemen als hitte, luchtdruk, lawaai enz. Het vracht vervoer, waarvan men in de toekomst grote verwachtingen heeft, is een vraag stuk op zich zelf. Deze en vele andere punten worde door de leden van de studiecommissies diep gaand onderzocht, waarna men zo spoedig mogelijk wil komen tot een definitieve vormgeving van het nieuwe areaal, die zal voldoen aan de specifieke behoeften van Schiphol. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE administratie Advertentie van het INCONE verlovingsboekje Grote maat zware 2-persoons normaal 5.95 jm op bon 12 MARKTPLEIN 29 TELEFOON 7541 Bezocht u reeds onze modelwoning boven onze zaak aan de Plantage in Beverwijk? Advertentie Voor de fijne Heren- en luninrenkleding KLOOSTERSTRAAT 35 BEVERWIJK Veranderingen GRATIS op eigen atelier CASTRO VALLEY (Californië) (UPI) Naar donderdag bekend geworden is, heeft een groepje chirurgen het rechterbeen van een arbeider dat in een bedrijfsongeval vrijwel van de romp was gescheiden, op nieuw aangezet. Het slachtoffer, de 25-jarige Billy L. Smith uit Hayward in Californië, is in een ziekenhuis herstellende van het ongeluk dat hem drie maanden geleden in een staalfabriek overkwam. Volgens dr. Elmer O. Masman, directeur van het ziekenhuis, zal Smith binnen enkele maanden normaal kunnen lopen, al zal zijn rechterbeen wat korter blijven dan het andere. Been zowel als weefsel werden bij het ongeluk be schadigd. De dokters zijn het erover eens dat de verrichte operatie de eerste in zijn soort is in de geschiedenis der heelkunde. Smith's been was na het ongeluk, ver oorzaakt door een kraan, nog slechts door een reep huid aan de romp bevestigd. Een orthopedisch chirurg besloot te proberen het been aan te,naaien. De operatie daar toe begon drieënhalf uur na het ongeval. Sindsdien is he' been bijeengehouden met metalen klemmen en is het gaan zetten. De dokters moeten nog een fase van de operatie voltooien, aldus Masman. Dat is het snijden in het been en de. afgesneden einden van het kapsel dat de heupzenuw omsluit, herenigen. Tot op het moment waarop dit zal zijn gebeurd, heeft Smith geen gevoel in het been. Masman verklaarde dat in het verleden is gebleken dat zenuwregeneratie de meeste kans van slagen heeft wanneer enkele maanden zijn verlopen na een ongeval als dat wat Smith overkwam. Intussen worden de spieren van Smith's rechterbeen in conditie gehouden door dagelijkse prikkeling langs elektrische weg Procureur-generaal. Bij Koninklijk Besluit is mr. G. W. von Meyenfeldt be noemd tot procureur-generaal bij het Hof van Justitie te Hollandia in Nederlands Nieuw-Guinea. De heer Von Meyenfeldt is thans substituut-officier van Justitie in het arrondissement Utrecht. VELS EN-IJMUIDEN VRIJDAG 30 OKTOBER Thalia, 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank". Rex, 20 uur: „Het spookhuis op de heuvel". Cultureel Centrum, 20 uur: Fotokring Velsen, causerie door Jurriaan Schrofer. St. Jozefhuis (Velsen-Noord), 14.30 uur: „Griekse reis", filmvoorstelling. Raadhuis, 1112 uur, spreekuur wet houder van financiën. Pieter Vermeulenmuseum, 14—16.30 uur. ZATERDAG 31 OKTOBER Thalia, 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank". Rex, 20 uur: „Het spookhuis op de heuvel". Hervormd Jeugdhuis, 1520.30 uur: Toogdag Ch. H.-Jongeren. Café Griffioen, 20 uur: Feestavond Kon. Bond van oud-onderofficieren. Patronaatsgebouw, 20 uur: Toneel Kunst en Vriendschap. HE VER WIJK VRIJDAG 30 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De hond van Baskervilles". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ver strooide professor". W. B Theater, 20 uur: „Spionagecom- plot Hongkong". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Noodschool Prins Bernhardlaan, 19.30 21.30 uur: Tentoonstelling „De schoon heid van oude tegels". „De Opgang", 14 uur: Lezing Nederland se Vereniging van Huisvrouwen. ZATERDAG 31 OKTOBER Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 2C uur: „Uit de sloppen van Liverpool' zondagmiddag 14.30 uur: „On moonlight bay".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7