Voetbal in Kennemerland DIENSTEN Culturele Agenda voor Velsen en omgeving RADIO BECKER (7o Dr. Alb. Vis uit Beverwijk is maandag veertig jaar predikant bij A.D.S. WOON-WIJZER Uw bril klaar terwijl u wacht Haarden en kachels Samenkomst in „De Opgang" ZATERDAG 31 OKTOBER 1959 5 Marktplein Voorwedstrijd Protest afgewezen Verbreding Hagelingerweg is onder handen Examens J. DE BOER - Mr. Opticien Schepen, rederijen en werven Ondanks stormen veel bloemen LOENDERSLOOT petroleum DE HAARDOLIE Handbalprogramma Full Speed Belangstelling voor sloop van Cellulosefabriek K in der dienst en Uitgevaren visserijvaartuigen De Kennemers en Vitesse wachten zon dag a.s. resp. tegen Hollandia en Purmer- steyn zware wedstrijden. Voorts zal het bij VVBDEM geweldig spannen. In 3 A zullen de topclubs zij het met moeite zich over het algemeen wel weten te handhaven. Bij ADOBeverwijk verwach ten wij evenals bij VVB—DEM veel span ning. In 4 C is ZaanlandiaKinhcim de grote wedstrijd. De Kennemers speelt thuis tegen Hol landia. Aan deze Hoornse voetballers heeft de Beverwijkse club daarom prettige her inneringen, omdat ze het vorige seizoen op drie van de vier te behalen punten beslag wisten te leggen. Of zulks dit seizoen ech ter weer het geval zal zijn, is een andere vraag, want de Hollandianen beschikken momenteel over een pittig elftal. We zou den dan ook al zeer tevreden zijn, als de roodzwarten het tot een gelijk spel zouden weten te brengen. Op „Rooswijk" wordt de derby VVB DEM gespeeld. Beide clubs hebben vier punten uit zes wedstrijden, maar het ver schil is, dat de prestaties der DEM-ers zich de laatste tijd in opgaande lijn bewegen, terwijl VVB's prestaties juist afzakken. Toch gevoelen wij zelfs onder deze om standigheden het meest voor een gelijk spel. Vitesse trekt naar Purmersteyn, één der ernstigste kandidaten voor de bovenste plaats. De Purmerenders starten in deze ontmoeting natuurlijk als de favorieten en, eerlijk gezegd, wij gevoelen ook het meest voor een overwinning der thuisclub maar waarom zou Vitesse, evenals Zandvoortmeeuwen, eens niet voor een verrassing zorgen? In 3 A: ADOBeverwijk In 3 A krijgen de huidige kampioens gegadigden DTS, CSV, Alcm. Victrix en Egmondia bij oppervlakkige be schouwing het niet zo lastig, maar de praktijk zou hiermede wel eens niet in overeenstemming kunnen zijn, want vooral van Wijk aan Zee, Alkm. Boys en Meer- vogels, die resp. tegen Egmondia (thuis), DTS (thuis) en Alcm. Victrix (thuis) in het veld komen, verwachten we grote tegen stand, zodat in geen geval van een ge makkelijke overwinning sprake zal zijn. We hebben zelfs een sterk vermoeden, dat Wijk aan Zee wel eens zou kunnen be sluiten één puntje in de badplaats achter te houden, tenminste als doelman Van der Mey en spil Scholten van de partij kunnen zijn. Alleen voor DTS en Alcmaria Victrix verwachten we moeizaam bevochten over winningen. De vierde kandidaat voor de bovenste plaats, CSV, speelt thuis tegen HSV en dit treffen loopt ongetwijfeld op een overwinning voor de thuisclub uit. In Heemskerk vindt de semi-plaatselijke ontmoeting tussen ADO en Beverwijk plaats. Hier zal het aan spanning zeker niet ontbreken. Enerzijds zal ADO alles op alles zetten om aan de onderste plaats te ontkomen, terwijl van Beverwijk verwacht mag worden, dat het de aansluiting met de kopgroep niet helemaal verloren wil laten gaan. We houden het op een gelijk spel of een kleine Beverwijk-zege. Velsen speelt thuis tegen ZAP. Het vorige seizoen eindigde deze ontmoeting aan de Kwekerslaan in een gelijk spel, maar ditmaal verwachten we, dat de thuis club op beide punten beslag zal leggen. In 4 C: ZaanlandiaKinheim In Zaandam wordt wel de belangrijkste ontmoeting van 4 C gespeeld, nl. Zaan landiaKinheim. Beide clubs toch hebben zich tot nu toe voorgedaan als ernstige kandidaten voor de bovenste plaats en uit dien hoofde is dit treffen van het grootste belang. Kinheim (6-11) staat er beter voor dan Zaanlandia (6-9), maar dit neemt niet weg, dat we verwachten, dat Kinheim er niet zonder kleerscheuren afkomt. Terrasvogels is er na haar prestaties van de afgelopen weken wat beter voor komen te staan, maar Waterloo zit in het hoekje, Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie De bezoekers van de wedstrijd VSV Helmondia wacht nog een aardige voor wedstrijd. Het bestuur van VSV heeft namelijk besloten de plaatselijke ontmoe ting tussen de reserve-elftallen van VSV en Stormvogels op het hoofdterrein van „Schoonenberg" te laten spelen. Het protest, dat DTS destijds na afloop van de wedstrijd BeverwijkDTS had in gediend tegen het derde door de rood- witten gescoorde doelpunt, is door de protestcommissie afgewezen. De uitslag blijft dus 33. Destijds kon de wegverbreding van de Hagelingerweg tussen Biezenweg en Kwe kerslaan niet ten volle haar beslag krij gen, doordat de gemeente en de eigenaars van aanliggende percelen niet tot over eenstemming konden komen ten opzichte van de financiële vergoeding. Het gevolgd van een en ander was een onteigenings procedure, waarvan de uitspraak tot dus ver nog op zich laat wachten. Bij rechter lijke uitspraak werd de grond echter, hangende de procedure, reeds ter beschik king van de gemeente Velsen gesteld. Dezer dagen is met de werkzaamheden een begin gemaakt, zodat nu binnenkort de Hagelingerweg tussen Biezenweg en Kwekerslaan geheel op volle breedte zal ziin gebracht en een gevaarlijk verkeers- obiect zal zijn verdwenen ATaar de be woners van bovengenoemde nercelen zul len hun aardige voortuinen missen Amsterdam. Gem. Univ. Bevorderd tot arts: N. Uazelhoff te Heemstede. Kandidaatsexamen eco- nomis: J. F. L. C. van Emmerik te Haarlem. waar de slagen vallen, zodat het hoog tijd wordt, dat de IJmuidenaren ook eens aan hun trek komen. Dat dit zondag a.s. tegen EHS al volledig het geval zal zijn, geloven we niet, maar een gelijk spel zit er toch wel in in deze ontmoeting. De Terrasvogels zullen het in Oostzaan tegen OFC zeker zwaar te verantwoorden krijgen, doch ook zij krijgen o.i. hun deel van de winstpunten. Beverwijk (uit tegen ADO): Raap; Wol- terman en Lorjeé; Van der Pas, Bruinen berg en Ketting; Van der Mey, Gerrits, Waanders, Minneboo en Van Oosten. VSV 2 (thuis tegen Stormvogels 2): Vader; Blomvliet en Minks; Van Gerven, v. d. Wal en Huiken; Niemeyer, Zwanen burg, Schippers, Malesteyn en Tijms. Velsen (thuis tegen ZAP): Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Spanjaard, Bakkum en Schoorl; Ombergen, Hijnen, Hoogzaad, Graman en Wittebrood. Terrasvogels (uit tegen OFC): Boeser; Disselköten jr. en Otto; Nieuweweg, Van Gelder en Vader; Spanjaard, Bos, Röbken, Thoolen en Rijken. DEM 2 (uit tegen RCH 3): Suanet; Nies ten en Van Buggenum; Goderie, Klous en Slotemaker; Out, Willems, Pijnen, Aarden burg en De Boer. De Kennemers 2 (uit tegen Hollandia 2): Groot; Joosten en Beentjes; Zoon, Pegge- man en Van der Sluis; De Vos, Sluiter, Van Rookhuizen, Kelder en Aardenburg. Stormvogels 2 (uit tegen VSV 2): Vrijhof; Van der Stelt en Kloosterman; Bakkernes, Minneboo en De Bruin; Zoeteman, Nat, Admiraal, Doorneveld en Maarleveld. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. 6.35 De Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart heeft haar walvisjager Tom my W. Vinke AM.3, Robert W. Vinke AM.4 en Elly W. Vinke AM.8 voor de sloop ver kocht. De motorlogger noordzee SCH.25 van de N.V. Verre Visserij Maatschappij is ver kocht aan de Gezusters van der Zwan ter vervanging van de Geertruida Jacoba SCH.37, welke logger op 10 augustus van dit jaar is gezonken na een ontploffing in de motorkamer. De motorkotter Acht Gebroeders UK 125 van de Fa. J. van den Berg is van naam veranderd en heet thans de Drie Ge zusters UK.125; het vaartuig is verkocht aan J. Hakvoort. De Fa. van den Berg zal binnenkort een nieuwe dcotter in de-Vaart brengen. Vrijdag liepen de bloemen als het ware de Beverwijkse veiling in en weer uit. En dit, twee dagen voor november, nadat noord- en zuidwesterstormen al dagen be zig waren alle buitenbloemen weg te va gen! Steeds meer worden er chrysanten onder glas en in de rolkassen geteeld. De prijzen voor de goede kwaliteit liet deze week niets te wensen over, de bloe men waren zelfs duur. Voor een bos goe de troschrysanten werd van 60 tot 100 cent per bos betaald, terwijl voor een extra soort nog tot 1,40 per bos werd neerge teld. De geplozen chrysanten varieerden van 5 tot 25 cent per stuk. De aanvoeren van rozen en anjers zijn maar matig, waardoor de prijzen vrij hoog liggen. Verder ziet men nog steeds eni ge bosjes irissen. De aanvoer van cycla mens wordt groter. Bij de potplanten ging deze week de gro te belangstelling uit naar witte potchry- santen, maar er was ook veel vraag naar cyclamens, waarvoor een goede prijs be taald werd. VEERTIG JAAR BIJ V.G.Z. De heer P. A. Rozemeijer, wonende Ha gelingerweg 90 te Santpoort, zal dinsdag 3 november veertig jaar onafgebroken in dienst zijn bij de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen n.v. De heer Roze meijer is op 21 april 1899 te Velsen gebo ren en kwam op twintigjarige leeftijd bij genoemd bedrijf. Thans is hij eerste bank werker-monteur in de centrale. GOUDEN ECHTPAAR Dinsdag 3 november hoopt het echtpaar GrootWakkerhoe, Wijkerstraatweg 313, te Velsen-Noord, zijn gouden huwelijks feest te vieren. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Advertentie voor oliehaarden met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel. 62313 - 62314 - 62315, zal u desgewenst gaarne het adres van een Esso haardolie- handelaar geven. Zondag hebben de dames van de hand balvereniging Full Speed hun eerste wel verdiende rustdag. Het tweede damesteam komt thuis uit tegen Concordia 3, aanvang half drie. Beide ploegen hebben nog geen overwinning mogen boeken. Gelijke kan sen dus en een gelijkspel zal hier wel het resultaat zijn. De juniorendames spelen om half vier op Schoonenberg tegen Blinkert 2. De Full Speed junioren moeten kunnen winnen. Verdere jeugdwedstrijden: Adspiranten: Full Speed aIJmond a, aanvang 14 uur; Full Speed cIJmond d, aanvang 14.50 uur, beide op Schoonenberg en THBFull Speed b, aan vang 11 uur, THB-terrein. Opstellingen dames 2: S. Schuurman, G. Apeldoorn, A Kröger, R. Hilbers, R. Vermeer, T. de Water, R. v. Veen, E. Otte, G. Rong, A. Bijl, T. Uylenbroek; junioren: R. Voogt, T. Buding, E. Huetink, T. v. d. Ham, J. Krijnen, G. de Ruiter, T. v. d. Bos, F. v. Kampen, T. Relik, R. Komen, L. Welp. BILJARTTOERNOOI. De Beverwijkse biljartvereniging „Schey- wijck" heeft haar nederlaagtoernooi voort gezet met een wedstrijd tegen „Het Noor den" uit Haarlem, welke in een 88 ge lijkspel eindigde. Maandag 2 november zal het veertig jaar geleden zijn, dat dr. Alb. Vis uit Be verwijk werd ingeleid (bevestigd) als pre dikant bij de Algemene Doopsgezinde So ciëteit. Dr. Vis werd op 9 september 1894 in de doopsgezinde pastorie van Beemster in Noordholland geboren. Hij bezocht eerst het Murmelliusgymnasium te Alkmaar èn studeerde daarna verder nog aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij in 1917 zijn kandidaats-, in 1932 zijn doctoraal examen theologie deed en op 6 november 1936 bij wijlen prof. dr. J. L. Palache op een proefschrift „Messianic Psalm quotations in the New Testament" promoveerde tot doctor in de faculteit van de Godgeleerdheid. Nadat dr. Vis in juni 1919 proponent was geworden bij de Alge mene Doopsgezinde Sociëteit werd hij op 2 november van datzelfde jaar (1919) door zijn vader ingeleid (bevestigd) als predi kant van de doopsgezinde gemeente van Witmarsum. Eind november 1922 verwis selde de jubilaris deze gemeente met die van Heerenveen, vanwaar hij drie jaar la ter naar die van Den Burg-Waal en Oos terend op het eiland Texel vertrok. Sinds 10 september 1939 dient dr. Vis de doops gezinde gemeente van Beverwijk. Dr. Vis heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij onder andere vele jaren bestuurder van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit; vijf entwintig jaar bestuurslid en de laatste tien jaar voorzitter van het doopsgezind broederschapshuis te Schoorl; vele jaren bestuurslid van de Noordhollandse com missie y.Qor. gemeentedagen van Doopsger zinden; op het eiland Texel was hij voor zitter van de afdeling van 't Nut van het Algemeen en van de schoolcommissie; te Beverwijk voorzitter van het departement van 't Nut van het Algemeen; medeoprich ter en voorzitter van de afdeling Bever wijk van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren; voorzitter van de afdeling Beverwijk van de vereniging voor facultatieve lijkverbranding „Westerveld" bestuurslid van de afdeling Beverwijk van het Centraal Genootschap voor Vakantie kolonies en Kinderherstellingsoorden en lid van het college van curatoren van de Federatie tot instandhouding van jeugd huizen in de IJmond. Verder doceert de jubilaris reeds sinds 1942 Hebreeuws aan het Murmellius-gymnasium te Alkmaar. Na zijn promotie in 1936 was dr. Vis eni ge tijd medewerker aan het voormalige periodiek „Nieuw Theologisch Tijd schrift". Hoewel dr. Vis op 9 september van dit jaar vijfenzestig jaar is geworden en dus de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt, ligt het nog niet in zijn bedoeling 'om voorlopig emeritaat aan te vragen. Zondagmiddag om drie uur zal er een samenkomst in „De Opgang", het nieuwe kerkgebouw van de hervormde gemeente in de Zonnebloemstraat te Beverwijk zijn. In die dienst zal niet de jubilaris zelf voor gaan, maar ds. P. J. Smidts uit Wormer- veer. Na afloop van die dienst zal dr. Vis gehuldigd worden. Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 Zondag 1 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. Joh. Dick- hout. De Rank, 10 uur: mejuffrouw G. de Wilde. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. S. de Roest. Jeugdkapel, 10 uur: C. de Jong. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: drs. G. H. Homans; 17 uur: ds. J. van Leeuwen; 20 uur: ds. Tiemens. Petrakerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 en 20 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: intrede nieuwe voorganger P. J. van Schayck. Oud-Katholieke Kerk, (Allerheiligen), 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Zaterdag 19 uur: algehele voor bereiding. Maandag 9.30 uur: heilige mis (Allerzielen). Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst Kenne- merlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer Jac. Schouten; 11.15 uur: zondagsschool. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cultureel Centrum, 17 uur: dienst. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: heilig avondmaal. Cul tureel Centrum, dinsdag 20 uur: Opwek kingssamenkomst. Poolsterstraat 19, vrij dag 20 uur: jeugdgroep „Immanuël". Jehova's Getuigen. Cultureel Centrum, geen vergadering te IJmuiden (Kring vergadering te Hoorn). IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Joh. Dickhout; 19 uur: ds. J. van der Blink, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: drs. G. H. Homans. Woensdag 4 november: dankstond. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. A. J. Engels. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. A. Visser; 11.45 uur: kindersamenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. A. Donkers; 19 uur: pastoor C. F. Nieuwenhuysen en ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. C. Meyer. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Th. Dikkes. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Jb. Klein Haneveld; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Vrjje Evangelische Gemeente, Koning straat 117, 9 uur: J. Nijkamp. Dinsdag 20 uur: H. Raven. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19 uur: Jeugd dienst. Irenekapel, 10 uur: ds. G. v. Schuppen. De Opgang. 10 uur: ds. W. Oorthuys. Öosterwijk, 10 uur: ds. F. P. Salverda. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: heer B. A. Hoogstadt. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. H. J. Kater van Amsterdam. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. Joh. Knol van Heemskerk; 17 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: De culturele agenda voor Velsen en om geving luidt van 1 tot en met 7 november: 2 t/m NOVEMBER: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 nr. 8, geopend maandag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen-Noord ge opend van 14 tot 17 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 1!) tot 21 uur: woens dag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); don derdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; za terdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 3 NOVEMBER: R.-K. Gem. Koor „Da Pacem", concert in zaal „Zomerlust", Hoofdstraat Santpoort in samenwerking met het „Kennemer Vrouwenkoor", 20 uur. NOVEMBER: Chr. Film Actie. 20 uur, Herv. Jeugdge- bouw IJmuiden (O.) filmvoorstelling. NOVEMBER: Ver. Vrjjz. Hervormden, Bazaar met at tracties in de Gem. Vergaderzaal Abelen straat, 19.30 uur. Het Noorse passagiersschip „Oslofjord" ondergaat op het ogenblik in dok vier van de west-werf van de N.D.S.M. in Amsterdam een grote reparatiebeurt. Het schip is in 1949 door deze maat schappij geleverd. De foto toont het werk in een van de salons. Nu de oude huidplaten zijn weggebroken om door nieuwe te worden vervangen, kijkt men door de scheepswand heen naar buiten. VAKANTIEWEELDE IN DE BERGEN De filmdienst van de Nederlandse Reis- vereniging zal maandag 9 november naar Beverwijk komen om in het Kennemer Theater de kleurenfilm „Vakantieweelde in de bergen" te vertonen. Tijdens het tweede deel van de avond wordt de film „Zomer in Vorarlberg" vertoond. Commen tator is de heer J. F. van Lunteren. De afgelopen dagen is er voor de bezich tiging van de sloopo'ojecten van de gebou wen van de oude cellulosefabrieken met loogtoren op de terreinen van de papier fabriek Van Gelder Zonen in Velsen-Noord een flinke belangstelling geweest van de zijde van slopersfirma's en hun make laars. Woensdagmiddag om twee uur zal in ge bouw „Concordia" ten overstaan van de kandidaat-notaris P. yan Stuivenberg, waarnemend het kantoor van wijlen nota ris T. C. A. Bölger de openbare aanbeste ding van de amotie van de gebouwen plaats vinden. Op 9 en 10 november is er gelegenheid voor belanghebbenden de technische in stallaties van de voormalige cellulosefa brieken te bezichtigen, waarna op 11 en 12 november in gebouw „Concordia" deze installaties zullen worden geveild. Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 11.30 uur: Kinderkerk. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk; 17 uur: ds. Joh. Knol. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9.15 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 18.45 uur: ds. J. Monte- ban. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Jeugdhuis, 10 uur: W. Doevendans. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. H. Mool- huizen. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. J. Rebel; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 3 p.m. IJmuiden-West: Ned. Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur. Ger. zondagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht 12.15 uur. Chr. Ger. zondagsschool „Philippus", consistorie 11.45 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, 10 uur. Ger. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur. Doopsgezinden, West-Hilldienst voor kinderen van 68 jaar, Abelenstraat 1, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags school, Marie Boreelschool, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst, 46 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur; Doopsgezinde zondagsschool, 812 jaar, Kriemhilde, 10.30 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis 512 jaar, 10 uur. Kinderkerk, kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. zondagsschool, school aan de Banjaartstraat, 12.15 uur; school aan de Langeveldstraat 12 uur. Ger. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, J1.30 uur. Advertentie voor PLATENSPELERS vanaf ƒ69.— U kiest uw eigen repertoire. TRAWLERKADE 64 - IJMUIDEN - TEL. 6490 TrawlvisseriJ Maandag 19 okt.: m.t. Albertha Hendrika KW 81. Dinsdag 20 oktober: m.t. Job Gouda IJM 79, Wiron II IJM 211, Dirkje RO 53, Sakina Martine KW 32. Woensdag 21 oktober: m.t. Post Boy IJM 35, Claesje RO 46, Arie Ouwehand KW 122, Jan Se nior VL 84; m.l. Nestor KW 101. Donderdag 22 oktober: m.t. Elie Chenevière IJM 32, Beatrice IJM 72, Antje KW 49. Jan Maria KW 171. Vrijdag 23 oktober: m.t. Wiron IV IJM 209. Zaterdag 24 oktober: m.t. Gerardina SCH 8; m.l. Noorderkroon SCH 55. Maandag 26 oktober: m.t. Emma Wilhelmina KW 135, Francina KW 153. Woensdagk 28 oktober: s.t. Haarlem IJM 9: m.l. Allan Water IJM 34, Protinus IJM 154, Albatros KW 87: m.l. Annie IJM 14, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Arie Nico KW 17, Comelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52. Floris KW 59, Satumus KW 69. Doggersbank KW 75, Willempje KW 89, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra, KW 115. Sursum Corda KW 124, Petronella KW 125, Willy KW 154. Gebroeders KW 166, Aleida KW 169. Gezina Geertrui KW 176, Michiel Jan VL 110, Liesje en Rutger VL 153. Michiel HD 108, Dolfijn RO 2, Anna Suzanna WR 88; m.k. Dage raad IJM 4. Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8 (29 okt. binnen), Poolster IJM 11 (29 okt. binnen). Bettie IJM 29. Adeodatus IJM 30, Emisel IJM 31 129 okt. binnen), Jannie IJM 38. De Hoop I IJM 45. Frederika Maria IJM 52 (29 okt. binnen), Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62 (30 okt. binnen), Michiel IJM 63. Ronny IJM 64, De Hoop III IJM 73, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Leendert Jacoba KW 12, Anne Marie KW 27. Rein KW 30. Limanda KW 33, Tiny KW 34. Stern KW 36. Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62. Arend Cornelis KW 68 (29 okt. binnen). Nico KW 72 (30 okt. binnen), Twee Gezusters KW 77. Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84 (29 okt. binnen), Jeannette KW 93, Nico KW 96, Arendje KW 98 (29 okt. binnen). Karla Ellen KW 106 (eerste reis, 29 okt. binnen), Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118, Flamingo KW 120, Ko ningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Elly Gerda KW 142. Willy Alida KW 155. Peter Leo nard KW 156. De Vrouw Alida KW 160. Alida Ja- "Oba KW 165. Pieter Jacob KW 178, Pietertje HD '7. Samenwerking HD 125. Vier Gebroeders TX 14. Marvanne WR 7, Okko Bosker WR 25. Petra WR 32. Tinv Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Coen Bot UK 3. Donderdag 29 oktober: m.t. Maria van Hattem IJM 10 Ariadne IJM 18. Jacoba Gesina IJM 36, Deining KW 8. Brittenburg KW 121. Ada VL 7, Willem VL 121, Petronella VL 131: m.l. Excelsior III KW 76. Vrijdag 30 okt.: m.l. Onderneming II SCH 27. Haringdrljfnetvisserlj Donderdag 1 oktober: m.l. Voorwaarts KW 140. Maandag 5 oktober: m.l. Noordster KW 67. Maandag 12 okt.: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Rijnmond IV KW 15, Rijnmond II KW 43. Dinsdag 13 oktober: m.l. Gorredijk IJM 75. Dirk KW 19. Aafke Jacoba KW 41. Noordzee KW 47, Cornelis Marinus KW 48, Excelsior II KW 78, Su matra KW 86. Woensdag 14 oktober: m.l. Ella Christina KW 97. Willy KW i41. Maandag 19 oktober: m.l. Rijnmond V KW 110, Eendracht KW 168. Dinsdag 20 oktober: m.l. Janna KW 163: m.k. Dinemarie KW 57. Vrijdag 23 oktober: m.l. Hollandia KW 18, Vol harding KW 23, Wilhelmina I KW 25. Zaterdag 24 okt.: m.l. Willem Cornelis KW 16, Orion KW 22, Nederland VI KW 37. Annie KW 54. Maandag 26 oktober: m.l. Vertrouwen KW 6, De Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9 '30 okt binnen). Bertha KW 38, Neptunus KW 45, Nelly Maria KW 70, Maria Jacoba KW 73, Toenadering KW 95. Wilhelmina II KW 138, Wilhelmina III KW 147. Arendje SCH 275. Woensdag 28 oktober: m.l. Fierman Eduard KW 5. Grietje KW 20, Everard Christina KW 40, Rijn mond III KW 44. Hette Margaretha KW 74, Hui- berdina Gijsbertha KW 85. Borneo KW 127. Ne derland VII KW 130, Zeemeeuw KW 170. Onder neming KW 175. Donderdag 29 okt.: m.l. Martenshoek IJM 283 Vrijdag 30 oktober: m.l. Gerarda KW 9, Robert H illiam KW 123.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5