Horen en zien Caballero roomboter DaËboek jams, zó voordelig! 3ames?%T*huid? 7)TUvk. Agenda voor Haarlem Professor Doka en Robotto 13 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Redt een kind De radio geeft vrijdag 7 elevisre pro gramma Zwaardemaker's Neemt vaker Zwaardemaker... Zoekt U iets beters A.N.V.V.-niedailles voor verdienstelijke figuren Zestig gulden boete voor het doden van een kat Fransen onderscheiden Bijna f 60.000 bijeen gebracht voor Nieuw- Guinea-expeditie Een miljoen schade Chemische wasserij bij Alkmaar uitgebrand Meeuw van de klok Arrestatie in Haagse moordzaak Kerkelijk Nieuws Dit beschuitje smaakt als een „taartje" en dat komt doorde roomboter DOOR PIERRE NORD DONDERDAG 5 NOVEMBER 1959 fe;iWï lllllll X ,s \.V. .V Hoe televisie een zegen kan zijn heeft de VPRO gisteravond laten zien. Het zou onjuist zijn bij de film over de diepe nood der Algerijnse vluchtelingen in Oost-Ma- rokko maatstaven aan te leggen die niet in overeenstemming zijn met het doel van de actie „Redt een kind", al werd er ook in technisch opzicht echte televisie vertoond, waar het klemmend beroep van ds. J. A. Nieuwenhuijzen, om honderd gulden over te maken om één van de 3.300 kinderen te kleden, voortreffelijk op was afgestemd. Wie heeft geen schok van medelijden gevoeld bij het heen on weer flitsen van beelden tussen het knusse Nederlandse binnenhuis en het voddige geïmproviseer de tentje van het Algerijnse gezin dat met één deken de winter tegemoetgaat, bij het zien van dat hongerrantsoen in vier han den: een halve lepel olijfolie, een kopje rijst, een handvol koren en een builtje sui ker, zonder ooit vlees, aardappelen, groen te, boter, eieren of iets anders dat tot ons normale „dagelijkse brood" behoort en bij het hartverscheurend huilen van een kind met zwarte vliegen in de ooghoeken? Wie zou de Zweedse vrijwilligers niet hebben willen helpen om na zes weken het resultaat te zien van het voeden en kleden van 2.500 kinderen, die niet meer uitge hongerd op het eten aanvallen maar be dachtzaam soep lepelen en tussenbeiden van het brood happen en braaf in de rij hun trosje druiven aanpakken? Wie heeft zich niet afgevraagd of deze duizenden be daarde kinderen wel ooit lachen of met overgave kunnen spelen in de oneindige leegte van dit troosteloos-kale landschap, waar een boom een zeldzame verschij ning is en waar het dagelijks bestaan op gaat 'in de allesoverheersende zorg om het leven te behouden? Beeldschermer HILVERSUM I. 402 lil. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws cn S.O.S.ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7,40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voorde vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.53 Gram of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.35 Gram. 13.40 Idem. 14.10 Radio-philharm.ork. 15.00 Koorzang. 15.20 Voordr. 15.40 Koorzang. 16.00 Wenken voor de tuin. 16.15 Fluit en clavecimbcl. 16.45 pram. 17.00 Voordr. 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Koorzang. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Sociale actualitei ten. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.50 Avondrust, hoorspel. 20.20 BeieVs omr.orkest en solist. 21.20 Kunstrubriek. 21.40 Vocaal cns. 22.00 Kunstoverz. 22.20 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden- king. 23.00 Beiers omr.orkest. 23.45 Gram. 23.55 21.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. P10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Neder landse vrouwen in het buitenland, causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Alt en piano. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitzend.: Landbouwrubriek. 1. Landbouwvoorlichting in herverkavelingsgebieden. 2. Van weide naar stal. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Mannenkoor. 14.20 Voordr. 14.40 Gram. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz.caus. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muziek. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Geloven in deze tijd. causerie. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Indrukken van toneelpremières, caus. 20.20 Volksliederen. 20.35 De wereld verga dert, causerie. 20.45—21.00 Godsdienst en wereld, caiis. VARA: 21.00 Quiz. 21.50 De naakte aarde, documentaire. 22.15 Buitenl. weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Muz. caus. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gevar. muz. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gevar. muz. 16.00 Koersen. 16.02 Kamermuziek. 16.30 Ork.eonc. 17.00 Nieuws. 17.10 Popul. liedjes. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaam se liederen. 18.10 Voordracht. 18.20 Pianospel. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Caus. 19.40 Lichte muz. 19.45 Caus. 20.00 Ork.eonc. (Om 20.40 Kunstkaleidoscoop. 21.30 Kamermuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Geding van liefde en zotheid, opera van David van de Woestijnc. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: Televizier. 20.40 Reportage. 21.05 Gevar. progr. 21.45-22.00 Film- progr. NTS: Eurovisie Wenen: Report. Internat, concours-hippique. Advertentie 70 ct 93 ct 122 ct zuiver zon en vruchten Expositie W. Steyn. Van 7 tot 28 no vember wordt bij kunsthandel M. I. de Boer in Amsterdam een expositie gehou den van werk van Wim Steyn. De tentoon stelling zal op zaterdag 7 november ge opend worden door de heer Ch. Wentinck, •m 15 uur. Advertentie Book dan morjren eens (CONSTANTE KWALITEIT) Baron De Vos van Sleenwijk lid van algemeen bestuur (Van onze Haagse redacteur Naar wij vernemen is dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, oud-commissaris dei- Koningin in de provincie Noordholland, woensdagmiddag tijdens een te Utrecht gehouden buitengewone vergadering van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (A. N. V. V.) benoemd tot lid van het algemeen bestuur van die organisatie. Baron De Vos van Steenwijk vertegenwoordigt de vereniging „Nederland in den vreemde", waarvan hij voorzitter is. De voorzitter, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, deelde voorts mede. dat het be stuur van de A.N.V.V. een voorstel voor bereidt tot het verlenen van een gouden, een zilveren en een bronzen medaille aan personen die zich op bijzondere wijze voor het vreemdelingenverkeer verdienstelijk hebben gemaakt. Dit voorstel zal in een volgende huishoudelijke vergadering aan de orde komen. De woensdag gehouden besprekingen golden vooral de verbetering van de werk wijze van de A.N.V.V. en van het contact tussen de landelijke en plaatselijke orga nisaties ter bevordering van het vreemde lingenverkeer. 9 Voor de Amsterdamse politierechter heeft een 38-jarige Hilversumse bodem- kundige terechtgestaan wegens het doden van de kat van zijn buurman. De officier eiste tien dagen gevangenisstraf. De po litierechter veroordeelde de man tot een boete van 60.- wegens dierenmishande ling. De verdachte vertelde, dat hij voortdu rend last had van de katten uit zijn omge ving en dat hij zijn buurman herhaalde lijk had gewaarschuwd. De katten hadden het speciaal voorzien op zijn vijver waar uit zij de vissen haalden. Zij roofden bo vendien vlees uit zijn keuken en overvie len de vogelnestjes in zijn tuin. Over dit alles had de man zich zeer geërgerd en toen hij de kat van zijn buurman op nieuw bij zijn visvijver zag greep hij een stoffer en slingerde die met kracht naar de ongewenste indringer. De kat werd aan de kop geraakt en bleef bloedend liggen. Daarna verdronk de Hilversummer de kat in de vijver en leverde het kadaver af bij zijn buurman met de mededeling dat hij er nu zelf maar een einde aan had gemaakt. De officier vond het een zeer .ernstig feit temeer omdat de verdachte het gewonde dier opzettelijk gedood had. „U had maar een afrastering om uw vijver moeten plaat sen of andere maatregelen moeten nemen". De verdediger citeerde in zijn pleidooi artikel 65 van de Veewet, waarin staat dat honden en katten, die zich op ander mans erf bevinden, straffeloos door de eigenaar van dit erf mogen .worden ge dood. Hij meende dat zijn cliënt voor dit feit dus niet veroordeeld kon worden. Dat meende de verdachte zelf ook, want, hij had zich vooraf door de politie op de hoog te laten stellen over wat hem boven het hoofd hing als hij de kat zou doden. De politierechter veroordeelde P. daar om tot de reeds genoemde boete wegens dierenmishandeling: het gooien van de stoffer. Advertentie Dabyderm-zeep Op de binnenplaats van Hotel des Inva lides te Parijs heeft luitenant-generaal G. J. Ie Fèvre de Montigny. chef van de Nederlandse generale staf, woensdag onderscheidingen uitgereikt aan Franse burgerlijke en militaire autoriteiten, onder wie generaal André Zeiler, voormalig staf chef van de Franse landstrijdkrachten Luitenant-generaal Le Fèvre de Mon tigny hield een- korte toespraak, waarin hij de Franse regering dankte voor het feit dat zij een oefenterrein in La Cour- tine ter beschikking heeft gesteld aan de Nederlandse troepen. Toen de Nieuw-Guinea-expeditie we gens financiële moeilijkheden dreigde te mislukken, heeft, zoals men weet, de scheepsbouwer C. Verolme zich garant ge steld voor een bedrag van 200.000. Hij deelt thans mede, dat van de zijde van bet Nederlandse volk 59.470 is gestort. Daar mee beschouwt de heer Verolme de actie Steun Expeditie Nieuw .Guinea als ge ëindigd. Met het oog op de terugbetaling van het overheidskrediet acht de stichting evenwel verdere inkomsten nog noodzakelijk. Men kan voor dit doel nog bijdragen storten bij de bankrelatie van de stichting Nederlands Nieuw-Guinea, de Nederlandsche Handel maatschappij te Amsterdam, postgiro no 478.000. Woensdagmiddag heeft een hevige brand een deel van de chemische wasserij van de firma S. Krom, aan de Scher- merweg in de gemeente Oudorp ver woest. De brand begon met een grote steekvlam in de chemische afdeling waar vier grqte wasmachines via filtreerappa- raten waren aangesloten op tanks die en kele duizenden liters zeer brandbare ter pentol bevatten. Daarin vond het vuur gretig voedsel. Zeven tanks, die binnen het gebouw stonden, brandden volkomen leeg. Een vijftal tanks buiten het gebouw kon gespaard blijven. De wasserijafdeling brandde geheel uit. De hitte was zo hevig dat de stalen dakconstructie in elkaar schrompelde. Het voorste gedeelte van de wasserij waar de in- en uitgaande kleding lag opges' ;gen liep zeer veel waterschade op. Met vijftien stralen gingen de brand weren van Alkmaar, Heiloo en Óudorp het vuurt te lijf Na ruim een uur was men de brand meester. De schade, die op bijna 1 miljoen wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Hetzelfde bedrijf .werd in 1932 eveneens door brand verwoest. Mensen die 's morgens om elf uur de Delfgauwseweg ;n Delft passeren, kunnen daar een kopmeeuw zien die twee makre len in ontvangst neemt van de vishande laar J. de Bruin aldaar, die drie jaar ge leden er een gewoonte van heeft gemaakt om dagelijks om elf uur een meeuw te ver rassen met een paar makrelen. De meeuw laat sindsdien geen dag verstek gaan. Zonder zich iets aan te trekken van het vrij drukke verkeer strijkt hij om precies elf uur op de weg neer om toe te happen als hem de vis wordt toegeworpen. Dat was allemaal heel mooi en prettig, maarook prettige dingen kunnen onver- ivacht een vervelende wending nemen. Op een dag zou Robotto als gewoonlijk de studeerkamer van de professor gaan stofzuigen. Dat ging hem altijd goed en handig af; geen meisje of werkster kon het hem verbeteren. Robotto haalde de stofzuiger uit de kast en pakte het snoer, om dat in het stop contact te steken. Wat er nu eigenlijk gebeurde, weet ik niet, maar hij deed het verkeerd. Want opeens kreeg hij de elektrische stroom door zich heenhij maakte kortsluiting. 100101 De Haagse politie heeft een 31-jarige monteur uit Den Haag gearresteerd, die ervan verdacht wordt de hand te hebben gehad in de zaterdag gepleegde moqrd op de 32-jarige gescheiden vrouw, bijgenaamd „Blonde Dolly", die aan de Nieuwe Haven in Den Haag woonde. De monteur be hoorde tot de intieme vrienden van de vermoorde. Tijdens het onderzoek werd ook hij gehoord, en op grond van het feit dat zijn aanvankelijk afgelegde verkla ringen op meerdere punten tegenstrijdig heden vertoonden, heeft de politie hem na overleg met de officier van Justitie als verdachte in verzekerde bewaring gesteld. Het stoffelijk overschot van de ver moorde vrouw is thans door de politie vrij gegeven. Mej. dr. J. C. Schreuder Zondagavond 8 november zal in de Westerkerk te Amsterdam mejuffrouw dr. J. C. Schreuder bevestigd worden en intree doen als predikant voor buitengewone werkzaamheden ten behoeve van het be- jaardenwerk in de classis Amsterdam van de hervormde kerk. Zij is beroepen door het breed mode- ramen van de classicale vergadering en verbonden gelijk tot nu toe als vicaris aan de gemeente Am'sterdam-C. Mejuf frouw Schreuder is in den lande de twee de en voor Amsterdam de eerste vrouwe lijke predikant, die na 1 januari 1959 in de volle ambtsbediening wordt bevestigd. Advertentie. éi? ds&Zesz. HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU RIJSWIJK (Z.H.) 37. Zonder te overwegen wat ik deed zei ik plotse ling: Het was in elk geval bijzonder verstandig van u hem de laan uit te sturen na die ongelukkige geschiede nis met de lading zwavelkoolstof. Zij glimlachte. Precies wat ik dacht, merkte ze op Wat is eigen lijk het doel van uw komst? Haar gezicht verstarde, maar ze leek allerminst ge schrokken. Niet eens verbaasd. Persoonlijk heb ik geen doel, juffrouw d'Engoult. Maar door de misstap van uw bedrijfsleider De heer Varangille behoprt niet meer tot mijn me dewerkers. Zij tergde mij tot het uiterste. Tot uw medewerkers misschien niet. Maar wel tot uw familie. Volgens de Burgerlijke Stand niet. Zij knipperde nauwelijks met de ogen. Ik was het die schreeuwde, en zij bleef voortdurend even kalm. Ik was zo stom geweest al mijn kruit in één keer te verschie ten. Binnen enkele minuten had zij mij uit mijn machts positie verdrongen. Ik had de welwillende bemiddelaar willen spelen, maar zij had mij als afperser ontmas kerd. Ik herstelde mij. doch enige tellen later dan zij. Zij had al de tijd gehad mij toe te voegen: Als u mij iets te verkopen hebt, begin dan met de koopwaar uit te stallen. Merkwaardigerwijs kreeg ik hoop. Ze had me nog al tijd niet de deur laten uitgooien. Wij konden praten. Over het algemeen zijn de slechte betalers welwillend en de goede cliënten onbeschoft. De koopwaar, zoals zij het noemde, was van goede kwaliteit en dat stelde mij gerust. Ik haalde de fotocopieën van de zakenpapieren, die ik te Hong-Kong in het filiaal van Sachmann had gevon den, te voorschijn en gaf ze haar. Terwijl zij er een zorg vuldige studie van maakte, deed ik een vertwijfelde po ging de rol van bemiddelend onderhandelaar weer op te nemen. Dit zou het onderhoud een zoveel ander karak ter geven. Ik zei: De toestand is zo, juffrouw d'Engoult, en ik hoop u niet onaangenaam te zijn, dat ik mij in deze aan gelegenheid met u in een en hetzelfde kamp bevind, en wel het bedreigde kamp! Tot mijn eigen verbazing hoorde zij mij aan zonder te gaan lachen, ik betrapte haar zelfs niet op een glim- ach of een spottende blik. Hierdoor aangemoedigd ging ik verder: U hebt al dadelijk aan deze documenten kunnen zien, dat de lading zwavelkoolstof niet de eerste trans actie in oorlogscontrabande was. die de heer Varange- ville afsloot met de firma Sachmann en Hong te Hong- Kong. Ik ben Hong. De oorspronkelijke stukken zijn ons ontstolen door lieden, die zich kortgeleden met ons in verbinding heb ben gesteld. Zij bieden ze mij aan maar tegen een prijs die ik niet alleen kan betalen. Hierop bleef juffrouw d'Engoult lange tijd zwijgen en ten slotte vrogg ik verontrust: Ik ben toch voldoende duidelijk geweest? Heel duidelijk. Gaat u door. Juffrouw d'Engoult. Ik bezit praktisch niets meer. Ook dit vindt zijn oorzaak in het onvoorzichtig optre den van Sachmann en Varangeville. Het zou al te on rechtvaardig zijn dat juist ik tijdens de onderhande lingen in juridische moeilijkheden zou komen. Ik ben Koreaan en wel een van die Koreanen, die zich altijd als Chinezen zijn blijven beschouwen. Ik had geen mo rele bezwaren oorlogsbenodigdhcden in China in te voe ren. Integendeel, zei juffrouw d'Engoult u beschouw de dit als een vaderlandslievende daad. Ik vroeg me af of zij mij voor de gek hield. Ik kwam er niet achter. Aan haar stem was niets te merken en haar gezicht bleef onbewogen. Zo is het, zei ik Terwijl voor de heer Varange ville, als Fransman, dit.maar u zult hiervoor zelf wel een term weten te vinden. En geen al te fraaie term. Die op de reputatie van het filiaal van de Soma- cosemer en op het wapen van het geslacht Fleury d'En goult. Een smet betekent. Nu had zij even geglimlacht. Ik twijfelde er niet meer aan: zij lachte mij uit, zij speelde met mij. Woedend zei ik: U zegt het zelf. Dit geslacht heeft in de Franse overzeese gebiedsdelen een grote naam op te houden.. Op die toon ging ik nog enige tijd door. Maar ik had mijn gedachten er niet bij. Met een enkele vage glim lach had de vrouw tegenover mij alle hoop weer ver nietigd, die zij tevoren zelf had gewekt. Er lag een element van opzet in haar gedrag. Ik bekeek mezelf onopvallend in een spiegel, ik hoorde mezelf praten en ik versloeg mezelf. Ik had me nog nooit zo'n slecht toneelspeler gevonden. Mijn lachen klonk onecht, mijn spot was onwezenlijk en zou niemand overtuigen. Die vrouw was sterker dan ik en deed met mij wat zij wil de. Maar ik kon niet terug. Ik zei: Goed en wel, u bent degene, die de meeste hinder zou ondervinden wanneer er ruchtbaarheid aan deze geschiedenis wordt gegeven. Mogelijk is het ontslag van Varangeville voldoende geweest om een schandaal in de kiem te smoren... U bedoelt de zwavelkoolstof? Die transactie zal geen gevolgen meer 'hebben. Wat dat betreft kan ik u geruststellen. Maar u kunt niemand het spreken beletten. De reputatie van het concern zou op rampzalige wijze... Uw eigen reputatie niet? Veel minder. Ik sloof me uit om u dat duidelijk te maken. Dit was letterlijk de waarheid. Ik zweette heftig en ik was doodmoe. Uitstekend, zei juffrouw d'Engoult. U voelt zich dus veilig. Ik persoonlijk zal een duidelijk omlijnde be dreiging afwachten eer ik tot handelen overga. Ik dank u overigens dat u mij bent komen waarschuwen. Zij stond op en liep naar de deur. Ik bleef vastbeslo ten zitten. Een kille woede maakte zich van mij mees ter. Ik had waarlijk de indruk, dat zij niet blufte, dat zij mij zou laten gaan. Ik meende al dat zij de eerste in mijn loopbaan was die in staat bleek mij weerstand te bieden, die de zaak op leven of dood zou uitvechten. Duchemin hield op en keek de getuige vragend aan. Ik blufte wel degelijk, ik zou hem bij de deur be slist teruggeroepen hebben, zei juffrouw d'Engoult. Ik wilde natuurlijk alles weten wat hij tegen mij wist en zover was ik nog niet. Ik voelde mij zelfs laten wij het: sterk verontrust noemen. Inwendig trilde ik. Ik besloot mijn toevlucht tot een opvallend krachtsvertoon te nemen. 1 (Wordt vervolgd) Advertentie Rood Wit Dry 2.'5 P« Concertgebouw: Vrijdag 20.15 uur: Con cert N.Ph.O. Grote Kerk: Vrijdag 11.30 uur: Beiaard concert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19.30 uur: „De tien geboden", alle leeftijden. Vrijdag tot en met woensdag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur: „De blauwe engel", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „0815" deel III. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Porto Fino", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur ;,Die tolle Lola", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Moutarde van Sonaansee",alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Een van hen was een canaille", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrij heren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De prins-student", alle leeftijden. Vrijdag 14 en 20 uur: „De grote schittering", 14 jaar. Zaterdag 14, 19 en 21.15 uur: „Anastasia", 14 jaar. Zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Avontuur in Hongkong", 14 jaar. Maan dag 14 en 20 uur: „Met zachtheid en ge weld", alle leeftijden. Dinsdag 14 en 20 uur: „Huis van bamboe", 18 jaar. Woens dag 14 en 20 uur: „Narcotica", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Geladen zater dag", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Inspecteur-generaal", alle leeftijden. Vrij dag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur en maandag 20.15 uur: „De kat". 18 jaar. Zondag 14, 15.15 en 16.30 uur: „Be zoek van prinses Beatrix aan de V.S.". alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur en woensdag 14.30 uur: „De lord, de lady en de butler", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Geheimen van Oost- Afrika", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Je bent nooit te jong", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De gebroken pijl". 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De ridder der wraak", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Wat een hondeleven", alle leeftijden. Vrij dag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Een gentleman wordt geen sheriff", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De levens roman van Johann Strauss", alle leeftij den. Theater Monopolc (Zandvoort): Van daag 20 uur: „Die Sünderin von Ferner Hof", 14 jaar, Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „De tijger van Eschnapur", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Lassie's grote avon tuur". alle leeftijden. Maandag, dinsdag en donderdag 20 uur: „Dodende liefde", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 14 november dagelijks van 10-17 uur en zon dags van 1417 uur, alsmede vrijdag en maandag van 1921 uur: „Expositie van diorama's van dr. W. G. L. Wieringa. Galerie Espace (Klein Heiligland 36 Tot 8 november op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie van grafieken' van Ap pel, Bazaine, Corneille. Dubuffet, Hartung, Heyboer, Lucebert en Miro. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 december dagelijks (ook zondag) van 10 tot uur: Expositie van werken van Theodoor Heynes. Museum „Het Huis van Looy" (Kam perlaan): tot 16 november dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Jubileumexpositie leven en werk van Jacobus van Looy. Vishal: tot 8 november dagelijks (behal ve zaterdagavond en zondag) van 14-17.30 uur en van 19—23 uur: Expositie „Het kind en zijn boek". DIVERSEN Vleeshal: Vrijdag tot en met maandag 10—22 uur en dinsdag 10—17 uur: Vogel show van „De Gekleurde Zanger". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" op vrijdag 30 oktober).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13