shirts I™ 13.90 f Blikman Sartorius 33^ SOUPLtX 71 KOUD WATER Het Amsterdams Ballet stelde zich voor FABLO american white W Fiscale poëzie Eisenhower geschokt door quiz-schandaal Fa. A. EVERTS SETERS Naaimachines „BROSENS" 15 De „Friedi" in veiligheid Botte Neij onderscheiden 'T SILVER ST0EPKE Euratoom zal programma uitvoeren Guggenheim-museum in New York geopend Castro's opponent Lanz in V.S. gearresteerd Twee echtparen wegens diefstal ingesloten Direct klaar in koud water! Stijft soepel en strijkt prettiger! VRON wil nu zender in Huizen vestigen Kerkelijk Nieuws De nationaliteit der Zuid-Molukkers Vlaamse „pockets-boeken Meisjesjurken Taak van Staatssecretaris dr. Veldkamp DONDERDAG 5 NOVEMBER 1959 Het Amsterdams Ballet, moeizaam vol gens opdracht van de gemeenteraad ge formeerd, heeft zich woensdagavond in de stampvolle Stadsschouwburg aan vrien den, belangstellenden en subsidiegevers voorgesteld. Artistieke overwegingen heb ben op deze totstandkoming geen of nau welijks enige invloed gehad. Men kan nee, men moet zelfs verwachten, dat er zich in de naaste toekomst een kunstzinnig beleid gaat aftekenen. Mascha ter Weeme heeft daartoe als directrice de middelen in handen gekregen. Zij laat zich bijstaan door de Engelse choreograaf Alan Carter, die over een veelzijdige ervaring beschikt en de laatste jaren veel tot de ontwikke ling van het ballet in Duitsland heeft bij gedragen. Haar Ballet der Lage Landen heeft de kern geleverd van het nieuwe ge zelschap dat verder in hoofdzaak met overgeblevenen van het als zelfstandige organisatie opgeheven Ballet van de Ne derlandse Opei-a is aangevuld. Zo ziet men in de voorste gelederen alleen bekende ge zichten. Met uitzondering misschien van Maria Sylvaine zijn daar geen echte solis ten bij. Die zal men voorlopig, zeker voor de standaardwerken van het internationa le repertoire, uit den vreemde moeten aan trekken, mede terwille van het goede voor beeld aan beloftenriike talenten onder de aankomende generatie. Met dit alles wil tevens gezegd zijn, dat het op deze wat voorbarig van hogerhand aangewezen datum van het officiële de buut ondoenlijk is een zinhebbend oor deel uit te spreken. De welmenende cri ticus moet een afwachtende houding aan nemen. Dit eerste programma berust im mers nog duidelijk op een compromis, dat weinig conclusies toelaat. Wat er van het oude repertoire der thans gefuseerde groe pen beschikbaar was en in aanmerking kwam voor reprise, moest uiteraard ge heel opnieuw worden ingestudeerd. En overigens diende men gelegenheden te scheppen om het tableau de la troupe in al zijn geledingen aan het publiek te pre senteren. Daarbij ondervond men dan nog de tegenslag, dat de solist Ben de Roche- Advertentie Deze tijd is vol verrassingen. Doch dat een zo op nuchter-formele basis werkende instelling als de Belastingen nu en dan voor weldadige surprises zorgt, zou men toch allerminst ver wachten. Een dergelijke surprise ont ving deze^r dagen een belastingbetaler, (die wij Jansen zullen noemen, doch in werkelijkheid anders heet), die aan de Inspectie der Belastingen, le afdeling. Klein Heiligland te Haarlem een ver zoekschrift had gericht inzake terug betaling van teveel betaalde premie A.O.W. 1-Iet verzoekschrift was op rijm ge steld en luidde: Haarlem, 2.9 oktober '59 Mijne Heren, Verzoeke uw welwillende aandacht voor onderstaand lied geschreven door 'n groot muziekliefhebber: (Wijze: In naam van Oranje...) In naam van J. Jansen kom op m.et [m'n poen ik wacht nu al meer dan 'n jaar ook ik weet er heus wel iets goeds [mee te doen dus Heren kom stuur 't nu maar. Want luitjes ik dokte teveel A.O.W. en 't leven van heden valt toch al niet mee schrijf nu gauw mijn postwissel uit ik dank U nog ivel tot besluit. Genoemde belastingdienst antwoord de de heer Jansen in de volgende vorm' Wijze: Ook In naam van Oranje Uw noodkreet Heer Jansen werd heel [goed verstaan Wij voelden direkt met U mee. Wij staan nog heel lelijk bij U in 't krijt Vanwege die post A.O.W. Wij konden niet sneller, wij deden [heus onz' plicht; Ons oog ivas reeds lang op teruggaaf [gericht Ook w ij moeten wachten, begrijpt U [ons wel, Het kan soms bij ons niet zo snel. Wij raden U aan. heb nog even geduld, Twee maanden misschien, dan is ['t klaar. Dan krijgt U uw geld en U bent uit [de put Verlost van een dreigend gevaar. Wij hopen dat dit bericht U geest'lijk. [sterken mag En zien met verlangen reeds uit naar [de dag Dat U, opgewekt blij uw inkopen doet En denkt: och die fiscus is goed!! Wie wil beweren dat belastingambte naren geen gevoel voor humor hebben? mont door een tijdens de generale repeti tie opgelopen blessure als danser werd uitgeschakeld. Een kennelijk onvoorziene extra handicap betekende het feit, dat het elders altijd ruime voldoening schenkende Kunstmaand Orkest zich bij de als diri gent fungerende Wim de Soet kennelijk niet in vertrouwde handen voelde. De eerste werken van deze avond waren oude bekenden. De door Michael Holmes opnieuw gearrangeerde suite „Les Sylphi- des" van Fokine op allerhande muziek van Chopin had voor alle op de voorgrond tre dende partijen een beslist onvoldoende be zetting. Aanmerkelijk beter werd het ein deloos lijkende spel met hallucinaties on der de titel „Palisades" door Job Lee- rink, Johan Mittertreiner en enige ande ren verdedigd. Vermelding verdienen de suggestieve, door Tom Lingwood ontwor pen achterdoeken. Daarna kon men ken nismaken met de reconstructie van de fa meuze Pas de Quatre uit 1845 door Keith Lester, welke men elders meestal in de minder tierelantijnen bevattende be werking van Anton Dolin ziet. Historisch helemaal verantwoord is geen van beide versies, maar in mijn ogen wint laatst genoemde de vergelijking doordat zijn ge- idealiseerde kwartet met meer gevoel voor de romantische stijl werd ontwik keld. Misschien laat het variété-achtige in de thans geboden zetting zich tot op zekere hoogte wel verdedigen, maar dan nog miste men in de bewegingstrant de „melodieuze" uitvloeisels van de karak teristieke pose. De toeschouwers reageer den geestdriftig op de ironiserende behan deling van virtuositeitsvertoon, waarin Angela Bayley zich door snelheid en Pan- chita de Péri door haar pikante toneel persoonlijkheid onderscheidden. Op muziek van Ernst von Dohnanyi, ge speeld met Chaim Levano als pianosolist, heeft Alan Carter een revue samengesteld met w-nig andere pretenties dan ruim veertig dansers en danseressen in kleuri ge, door Leontien van Beurden gemaakte trainingskostuums een speelse indruk van hun diverse vaardigheden en plezier in het werk te laten geven. Vooral de parodisti sche allure van de zich met toespelingen op „Coppelia" vermakende Angela Bay ley wekte veel hilariteit. Bij het begin van deze „Variaties op een thema" werd men even door een soortgelijke vertoning van vormloosheid aan „Creation" van Lichine herinnerd, maar al spoedig bleek dat Alan Carter het levende materiaal slechts wilde gebruiken om te amuseren. Blijkens het applaus is hem dat gelukt, beter dan in zijn als slotnummer gekozen „Huis der schimmen" (waarvoor muziek van Benja- Angela Bayley, Panchita de Péri, Maria Sylvaine en Alexandra van Rhijn in „Pas de Quatre" tijdens de première van het Amsterdams Ballet. min Britten werd gebruikt). In dit ballet aanschouwde men 'n spookachtige auditie in een leeg theater met als climax na een wat zielige routineparade een hypnotische séance, waarin een gedesillusioneerde werkster dansend nog eens de roes der jeugd beleeft. De aaneenschakeling van loze aardigheden met veel stereotiepe pan tomime ging nogal vervelen op den duur, mede door gebrek aan enigerlei spanning. Met een toepasselijke variant op Piran dello zou men dit kijkspel „Twintig dan sers zoeken een choreograaf" kunnen noe men. Er zal nog veel werk verzet moeten wor den om de uit sterk verschillende theater milieus en scholen afkomstige medewer kenden aan de nieuwe onderneming, die Amsterdams Ballet heet, samen te voe gen tot een eenheid waarmee een eigen stijl kan worden ontwikkeld of althans aansluiting bij hedendaagse artistieke stromingen verkregen. Laten wij hopen en vertrouwen, dat de enigszins moedwil lig gebundelde krachten erin zullen slagen onder de vaktechnisch veelbelovende lei ding danskunst als een interessante aan gelegenheid te gaan bedrijven. Slechts in dit geval is de steun van de gemeentelijke overheid in het culturele landsbelang goed besteed. Daarop rekenen wij. David Koning Advertentie De nieuwe Zweedse schrijfmachine President Eisenhower heeft op zijn pers conferentie verklaard geschokt te zijn over het quiz-schandaal bij de nationale televisie. Niemand zal gerust zijlï voordat deze „vuile zaak" is opgeruimd, zei hij. Dè president had, zodra hij de feiten ver nam» het ministerie van Justitie verzocht een onderzoek in te stellen. De conclusies zullen tegen het eind van het jaar gereed zijn. De voormalige vice-president van Rev- lon Incorporated, Martin Revson, heeft ontkend dat hij op de hoogte was van de zwendel met de twee quiz-reeksen, wel ke door zijn maatschappij met adverten ties werden gefinancierd. Revson legde deze verklaring te Washington af voor de sub-commissie uit het Huis van Afgevaar digden. De producer van de beide shows, Steven Carlin, en zijn assistent Mert Kop- lin, hadden de vorige dag voor dezelfde commissie onder ede verklaard dat zij „geloofden dat de sponsor zich er bewust van was dat de beide shows gecontroleerd waren en dat er van de zijde van die ad verterende instantie soms dringende sug gesties werden gedaan voor - verlies of winst van bepaalde deelnemers." Toen Revson bij zijn verklaring bleef, las Bennett, lid van de commissie, een be- edigde verklaring voor van George Abrams, voormalig vice-president van Revlon en reclamechef. Abrams zei dat het „lot" van de deelnemers op de weke lijkse vergaderingen van Revlon-functio- narissen en televisieleiders werd bespro ken. Abrams verklaarde dat „aangeno men werd dat de producers de bekende controle zouden gebruiken om te regelen of een deelnemer zou winnen of verlie zen". „Ik wist er niets van," hield Revson echter vol. Men vroeg Bennett later of hij dacht dat er hier sprake was van „een duidelijk ge val van meineed" en hij antwoordde be vestigend. De zaak zou worden verwezen naar dé procureur-generaal, voegde hij eraan toe. De subcommissie heeft inmiddels in hét geheim afgelegde getuigenverklaringen openbaar gemaakt, waaruit blijkt dat Ed ward Jurist, de leider van de eens popu laire „Quiz Kids"-shows, heeft gezegd dat maatregelen waren genomen om er zeker van te zijn dat de jeugdige deelnemers een goed figuur zouden slaan. Dit werd gedaan door vooraf vragen te stellen aan de „quiz kids". Ook vertelde Jurist dat bij de door hem geproduceerde „Dotto"-show eveneens alles was gedaan om het winnen of verliezen in de hand te houden. De le- gerkapitein Michael O'Rourke, die 108.000 dollar had gewonnen in het„Tic-T.ac.-. Dough"-programma, was eveneens van te voren „voorerëid". Martin Dowd, dié O'Rourke versloeg, heeft bekend dat hem de antwoorden van tevoren door de pro ducer van de show waren gegeven. Hij won 19.700 dollar. De aandelen van Revlon Incorporated zijn op de beurs ^met 5,25 dollar gedaald tot 54,25 dollar. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 10^ - Tel. 12730 Advertentie RUIME KEUS IN DIVERSE MERKEN. Gen. Cronjcstraat 148 Telefoon 53570 De 197 ton metende Nederlandse kyst- vaard „Friedi", die met motorpech op slechts twee mijl van de rotsachtige'küst van Donegal voor anker lag, is woensdag door de Britse torpedobootjager „Broads word" naar Londonderry gesleept. De „Broadsword", die deelnam aan oefeningen, had zestig mijl gevaren om de kustvaarder te bereiken. Sleepboten had den door de ruwe zee geen hulp kunnen bieden. GASFORNUIZEN - GEYSERS De oud-schipper van de te Hollum ge stationeerde ï-eddingboot van de Konink lijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding maatschappij, schipper Botte Neij, is onderscheiden met de benoeming tot broe der in de orde van de Nederlandse Leeuw De zilveren medaille, behorende bij deze onderscheiding werd de heer Neij opge speld door de burgemeester van Nes. de heer F. G. A. Huber. Advertentie U KUNT NOG EVEN WACHTEN, MAAR.... de tijd is kort Het mooiste is het eerste weg. Waarom zoudt u NU niet komen kijken U SLAAGT BESLIST Met een kleine storting kunt u het gewenste laten reserveren. Dan bent u vast klaar en hebt weer een zorg minder heeft 't voor u. Het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 - Haarlem Telefoon 20049 Belangstelling is afgenomen In West-Europa is de belangstelling voor het civiel gebruik van atoomenergie tijde lijk afgenomen, aldus heeft de voorzitter van de Euratoomcommissie, Etienne Hirsch, op een persconferentie in Washing ton medegedeeld. Als voornaamste oor zaak hiervoor zag hij de ontwikkeling van de olievelden in Afrika en de steenkool overschotten. Niettemin zal over twintig jaar „een enorme hoeveelheid" atoom energie worden gebruikt. Het plan van Euratoom, in 1963 1 miljoen kilowatt atoomenergie te produceren, zal geheel of nagenoeg geheel worden uitgevoerd. Er zijn geen moeilijkheden tussen de Euratoom-landen en de Verenigde Staten. Zoals bekend dragen de Verenigde Staten de hélft bij aan de 100 miljoen dollar die de diverse projecten van Euratoom de eerste vijf jaar zullen vergen. Schepping van Frank Lloyd Wright 's-GRAVENHAGE (USIS) Dezer da- gen is het nieuwe Solomon R. Guggenheim museum, de veel omstreden schepping van de Amerikaanse architect Frank Lloyd Wright, die in juni van dit jaar overleed, officieel geopend. Ter gelegenheid hier van wordt een speciale tentoonstelling ge houden van honderdvierendertig schilder en beeldhouwwerken van bekende kun stenaars uit een groot aantal landen waar onder Nederland. Het museum valt in het stadsbeeld van New York onmiddellijk op door de ronde lijnen van het ongeveer zes verdiepingen hoge gebouw dat gedekt is door een koe pel van draadglas. Het daglicht dat hier door binnendringt wordt evenals 't kunst licht „gefiltreerd", zodat het slechts als diffuus licht tot de kunstzalen kan door dringen: er ontstaan dus nergens glinste rende plekken of schaduwen. Binnen in het cilindervormige gebouw is geen trap, maar een zacht glooiende, schroefvormig verlopende helling, die een totale lengte heeft van ongeveer vijfhon derd meter. Met behulp van een lift kan men deze spiraal op elke hoogte binnen komen of verlaten. De schilderijen zijn volgens een geheel nieuwe manier opge hangen aan de muur die zich aan één zijde van de langzaam in een spiraal stijgende vloer bevindt. Het museum wil de herinnering leven dig houden aan wijlen Solomon R. Gug genheim, industrieel, filantroop en be schermer van de kunst. Reeds voor de eerste wereldoorlog begon hij met het bij eenbrengen van schilderijen en dat waren toen vooral de werken van oude meesters, Amerikaanse landschappen en werken uit de school van Barbizon. Aan het eind van de twintiger jaren kreeg hij grote belang stelling voor de schilderkunst van de twin tigste eeuw en vooral voor de werken die naar zijn mening een nieuwe kijk op de wereld gaven en in grote tegenstelling staan tot de oudere kunst. Zijn oorspronkelijke collectie moderne kunst verkreeg hij met behulp van baro nesse Hilla Rebay, die de eerste directri ce van de Guggenheim-stichting werd bij de oprichting in 1937. Deze verzameling werd voorlopig ondergebracht in een ge huurd gebouw en in 1943 gaf hij Frank Lloyd Wright opdracht een nieuw gebouw te ontwerpen. De collectie telt thans ruim tweeduizend vijfhonderd kunstwerken. Guggenheim stierf in 1949 en vermaakte zijn gehele collectie aan de stichting. MIAMI, Florida (Reuter) Majoor Pedro Diaz Lanz, voormalig hoofd van de Cubaanse luchtmacht tijdens het bewind van premier Castro, is woensdag in Miami gearresteerd. Cuba had zijn uitlevering gevraagd. Premier Castro beschuldigde hem er on langs van. dat hij vluchten boven Havana had georganiseerd waarbij pamfletten en bommen waren uitgegooid. Verscheidene mensen zouden zijn gedood of gewond. Advert enii'e 'n tip; rijdt VOLVO topkwaliteit hoofd-ageiit tff. f tweekupeu Haa,i< rayon Haarlem OVERVEEN TEL. K 2500 - 18997 - 55602 - 11125 In samenwerking met de centrale re cherche in Amsterdam heeft de gemeente politie van Haarlemmermeer de 32-jarige H. Z. en de 30-jarige A. Z., twee broers uit Amsterdam, beiden van beroep loswerk- man, met hun echtgenoten gearresteerd. Zij worden ervan verdacht in een confec tiemagazijn aan de Leimuiderdijk in Haarlemmermeer te hebben ingebroken en daar een groot aantal textielgoederen, ondermeer mantels, te hebben ontvreemd. De mantels zijn intussen verhandeld. De vrouwen worden verdacht van heling. Voorts worden de loswerklieden ver dacht van diefstallen uit geparkeerde auto's, die zij deze zomer ondermeer in Laren, Hilversum, Zandvoort, Bloemendaal en Velsen zouden hebben gepleegd. De po litie heeft een grote hoeveelheid van door diefstal verkregen goederen in beslag ge nomen. De loswerklieden zijn in Amster dam en hun echtgenoten in Hoofddorp in gesloten. Advertent ie S T I J F S EL Géén water koken! Élpf^f Géén papje maken! De voorzitter en secretaris-penning meester van de vereniging Vrije Radio Omroep Nederland hebben op het minis terie van Verkeer en Waterstaat een re kwest aangeboden waarin aan de minis ter wordt verzocht de vereniging een zend machtiging te verlenen. De voorzitter deel de aan het ANP mede, dat er dinsdag door dezelfde mensen, die aspirant aandeelhou der zijn van de n.v. Vron in oprichting, een vereniging van gelijke naam is opge richt omdat alleen aan een vereniging een werkvergunning kan worden ver leend. In het rekwest staat onder andere dat de vereniging zich ten doel stelt „het uit zenden van mededelingen en van woord en tooninhoud van ontspannende, leerza me, esthetische en zakelijke aard, be stemd voor allen, die deze wensen te ont vangen. Daartoe wenst zij aan te leggen en te gebruiken een radio-elektrische in richting- die zij voorstelt te vestigen te Huizen (Nh.) en te laten zenden met een golflengte van 31 meter en met een vermo gen van 5kw. De uitzendingen kunnen ge acht worden te algemene nutte te zijn om dat deze zullen bestaan uit muziekstuk ken en hoorspelen van volkomen esthe tisch en ethisch verantwoorde aard, niet onderbroken, doch slechts afgewisseld door mededelingen van zakelijke aard, in houdende een vermelding van de naam en eventueel enige produkten van de com merciële onderneming, die het te beluiste ren of beluisterde muziekstuk of hoorspel aanbood. Deze mededelingen zullen niet meer dan vijf percent van de totale zend tijd in beslag nemen", aldus het rekwest. „De vereniging voorziet hiermede niet alleen in de culturele behoeften van het luisterend publiek, doch ook in die van het Nederlandse bedrijfsleven". „De vereni ging zal er zeer mee gebaat zijn zo be sluit het rekwest wanneer zij de zend machtiging op korte termijn, zo mogelijk vóór 1 december, zou kunnen verkrijgen". De heer Kees Manders, een der aspi rant-aandeelhouders van de „Vrije Radio Omroep Nederland heeft zich teruggetrok ken uit de Vron, omdat hij van oordeel is, „dat er te veel dilettanten in de leiding zitten. Er maken technisch noch artistiek vakmensen deel van uit", aldus de heer Manders. Ned. Herv. Kerk Beróepen door de Generale Synode als pred. voor buitengew. werkz. (vïootpredi- kant) G. H. Cassuto, kand. te Scheve- ningen. Geref. Kerken Beroepen te Dieren (vac. H. van der Plaat) W. Griffioen te Nijkerk te Stad aan 't Haringvliet F. L. van der Bon, kand. te Amsterdam. Advertentie Onze Dames- en Heren- confectie-afdeling is in één woord fANl/UlliCH' mantels tailleurs japonnen rokken kostuums demi's colberts pantalons regenjassen per week Het Grote Witte Gebouw achter het N.S. Station (gesl. huis) Kennemerplein 1 - Tel. 19373 - Haarlem Vragen van het tweede kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) in ver band met de bezwaren van de Zuid-Moluk kers tegen inschrijving in de bevolkings registers als zijnde van Indonesische na tionaliteit heeft mr. Luns, minister van Buitenlandse Zaken, mede namens de mi nisters Beerman, minister van Justitie, en Toxopeus, minister van Binnenlandse Za ken, geantwoord dat inderdaad bij de in schrijving van Zuid-Molukkers in het be volkingsregister als nationaliteit Indone sische wordt vermeld. Het is de regering bekend, aldus de mi nister, dat een aantal Zuid-Molukkers te gen het vermelden van de Indonesische nationaliteit bezwaar heeft, niet echter hoevelen deze bezwaren delen. Het is de regering eveneens bekend, dat de Indone sische nationaliteitswet een bepaling in houdt over het bezitten van reispapieren van een buitenlandse mogendheid. De tekst van deze bepaling is echter niet zo danig duidelijk, dat vaststaat, dat een In donesisch staatsburger, die van een bui tenlandse mogendheid een reispapier in ontvangst neemt, de Indonesische natio naliteit van rechtswege verliest. Een en ander is voor de regering geen aanleiding een einde te maken aan het aanduiden in de bevolkingsregisters van een nationaliteit, welke de betrokkenen bij de Wet Souvereiniteitsoverdracht heb ben gekregen. De Belgische cultureleattaché, dr. A. Marien heeft in zijn woning een receptie gegeven. Deze ontvangst werd onder ande ren bijgewoond door Anton van Duin kerken, WillemElsschot, Lode Baekel- mans, Johan Daisne, Bert Decorte en Bert Ranke. De ontvangst werd gehouden naar aanleiding van de boekenbeurs te Ant werpen en het verschijnen van de eerste Vlaamse „pockêt"-boeken. Pe eerste ^flaamse boekenbeurs werd in 1932 in Ant- werpen ingericht. De opening van de Vlaamse boekenbeurs is jaarlijks een groot cultureel evenement. De Vlaamse boekenbeurs en de actie tot Volksontwikkeling werd ondersteund door de publikatie van het. jaarboek „Het boek in Vlaanderen". Van 1932 tot de tweede wereldoorlog was Het boek in Vlaanderen het gemeenschappelijk orgaan van de Ver eniging van Letterkundigen. Tijdens de nu gehouden boekenweek zijn ook de Vlaamse „pocket"-boeken op de markt gekomen. Deze beogen de verspreiding van lezenswaardige werken onder de massa. De Vlaamse „pockef'-boeken betekenen een verjonging en een aanpassing van de inspanningen, die de uitgevers zich ge troosten om de lezerskring te bereiken en uit te breiden. De Vlaamse „pocket"-boeken bevatten werken van Huga Verriest, Lole Zielens, Bert Decorte, Bert Ranke, August van Cauwelaert, Lode Baekelmans, Cyriel Buysse en Ernest Claes. Verder zullen werken verschijnen van Felix Timmer mans, Victor de Meyere, Jan Grauls, Ray mond Herreman, Karei van de Woestijne, Johan Daisne, Marnix Gijsen, Gerard Wal schap, Ernest van der Hallen en August Vermeylen. Advertentie RECLAME J A m van de J) f A/eek T alleen 3 nov. exclusief voordelig 12 nov. 1959) (maat 85 cm - 100 cm) 28 korting Gen. Cronjéstr. 120 - Haarlem - Tel. 54378 De minister van Economische Zaken heeft de taak van de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. Veldkamp, nader vastgesteld. De staatssecretaris zal meer in het bij zonder zijn belast met de behartiging van de aangelegenheden betreffende de mid denstand en het toerisme, de ordenings aangelegenheden, met uitzondering van het prijzenbeleid, de aangelegenheden be treffende de industriële eigendom en de oroduktiviteitsbevordering. De staatssecretaris zal zich ook bezig houden met de aangelegenheden van het accountantswezen en met die van de commerciële televisie.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15