De Jager NAJAAR IN DE DUINEN Autopeds voor Velser jeugd Vakcentrales over het adres van de 53 hoogleraren PATENT LINCO L0ENDERSL00T IJmond-agenda super convector f 420.- 'grieven aan de redactie VSV DOET HET GOED BAZAAR MET OLIEBOLLEN PRISMA HORLOGES 5 De vertegenwoordiging van het hoger personeel Voorlopige oogstraming voor dit jaar L. Nieuwstraat 503 Geen strafport bij een cent te weinig frankering Faillissementen Gevaarlijk LTB-leden bespreken hun problemen V olksdansweek einde HORLOGERIE L. MEIJER DONDERDAG 5 NOVEMBER 1959 Kennemer Kruimels x \j t v|||||||$-| De besturen van het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. hebben beraadslaagd over het adres, dat 53 hoogleraren onlangs tot de ministerraad hebben gericht inzake het recht van buiten deze vakcentrales staande groeperingen tot deelneming aan het georganiseerd overleg op sociaal-economisch terrein. Bjj deze bespreking werd vast gesteld, dat de ondertekenaars van het adres blük hebben gegeven, op meer dan één punt onvoldoende bekend te zyn met de feitelijke situatie op dit gebied. Tevens kwamen de drie vakcentrales tot de conclusie, dat het in het adres ge leverde betoog ten gunste van een toelating van de categorale organisatie van het hoger en middelbaar personeel tot het georganiseerd overleg, getuigt van een slechts oppervlakkige benadering van het vraagstuk van de representativiteit dat hierby in het geding is. Aan de eigenlijke vragen, welke in dit verband, gelet op de inhoud en de structuur van het georganiseerd overleg, moeten worden gesteld, is in het adres geen aandacht geschonken, aldus de vakcentrales. Tegenover de opmerkingen der hoogle raren dat niet uit' het oog mag worden verloren dat een niet onbelangrijk aantal der bestaande werknemers-organisaties geen deel uitmaakt van de erkende vak centrales stellen deze dat het aantal van deze organisaties weliswaar groot is, doch hun betekenis over het algemeen gering. Betekenisvoller cijfers Blijkens de publikatie van het C.B.S., over de omvang der vakbeweging in Ne derland op 1 januari 1958, vond 82,6 per cent van het totaal aantal georganiseerde werknemers zijn organisatorisch tehuis in een van de erkende vakcentrales. Dit cij fer noemen de vakcentrales van meer be tekenis voor het door deze hoogleraren aan de orde gestelde onderwerp dan het door henzelf aangehaalde cijfer, dat de verhou ding van het ledental van de erkende vak centrales tot de omvang van de onzelf standige beroepsbevolking weergeeft, zij voegen hieraan toe, dat het percentage van 82,6 in verband met het in het adres ge leverde betoog nog meer -eliëf krijgt wan neer men bedenkt, dat een belangrijk deel van de buiten het verband van een vak centrale georganiseerde werknemers be hoort tot het personeel in dienst van de overheid. In die sector zijn echter juist naast de bij een erkende vakcentrale aan gesloten ambtenarenorganisaties twee cen trales van overheidspersoneel bij het ge organiseerd overleg betrokken. Ook in en kele sectoren van het particuliere bedrijfs leven, waar een niet bij een van de er kende vakcentrales aangesloten organisa tie werkelijk betekenis heeft, is voor deze organisatie een plaats in het georganiseerd overleg ingeruimd, zo zeggen de vakcen trales. De drie vakcentrales rnenen voorts, dat de hoogleraren over het hoofd hebben ge zien, dat belangrijke groepen van het ad ministratief, commercieel, technisch, leidinggevend en toezichthoudend perso neel lid zijn van een bij een erkende vak centrale aangesloten organisatie. Blijkens de uitgave van het C.B.S. was op 1 janua ri 1958 van het totaal aantal georganiseer de werknemers, behorende tot het admi- Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig modern breed gezellig vuur Meer dan 50 laar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 435 Betaling is te regelen IJmuiden VELSER-IJMLJIDEN DONDERDAG 5 NOVEMBER Thalia, 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank". Rex, 20 uur: „Complot met de duivel". Dc Rank: Bazaar vrouwenverenigingen. Raadhuis, 19.30 uur: Installatie contact orgaan sociaal-hygiënische vraagstukken in het IJmondgebied. Jeugdgebouw, 20 uur: Filmvoorstelling CEFA. Raadhuis, 9.30 tot 12 uur: Spreekuur wethouder van openbare werken. Zaal Abelenstr .at, van 20 uur af: Spreekuui Alcoholics Anonymous. Pietcr Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 6 NOVEMBER Thalia, 19.30 uur: „De reis om de wereld in tachtig dagen". Rex, 20 uur: „Het meisje Sapphire". Zaal Abelenstraat. 20 uur: Humanistisch Verbond „Ontmoetingen met mensen" Raadhuis, 11 tot 12 uur: Spreekuur wet houder van financiën. Cultureel Centrum, 20 uur: Volksuniver siteit met lezing over Joegoslavië. Cultureel Centrum, 20 uur: Nut: „De wereld, een verbijsterend avontuur". Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. BEVERWIJK DONDERDAG 5 NOVEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Film avond voor de Culturele Commissie Beverwijck. Kennemer Theater, 20 uur: Toonkunst koor. Opvoering oratorium „Jephta". Gebouw K.S.A., 20 uur: Vergadering Kapperspersoneel, r.-k. Bond. VRIJDAG 6 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrouw die twee keer leefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Come prima". W.B. Theater, 20 uur: „Wapensmokkel naar Cuba". Deken Waarestraat 50a. 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Het Centrum, 20 uur: Volksonderwijs. Willem van Iependaal over „Humor in de loop der tijden". nistratief en technisch personeel in het vrije bedrijf, ruim 82 percent georgani seerd binnen het verband van een der er kende vakcentrales. De in het adres ge wekte indruk, als zouden deze personeels- groeperingen op dit ogenblik aan het ge organiseerd overleg geen deel hebben, achten de vakcentrales dan ook ten enen male onjuist. Andere belangen zien De drie vakcentrales streven niet naar het vestigen van een monopoliepositie, doch dat zij als enigen bijna uitsluitend aan het overleg deelnemen is een gevolg van de keuze van de overgrote meerder heid van de georganiseerde werknemers zelf vóór organisatie in het verband van een vakcentrale. In het adres der hoogleraren wordt als enige voorwaarde voor de toelating van de organisaties van administratief, commer- zichthoudend personeel tot het georgani seerd overleg in zijn verschillende vor men, gesteld, dat zij tot constructieve me dewerking bereid en in staat moeten zijn. De vakbonden wijzen erop, dat dit over leg in de organen is gebaseerd op de er kenning van de samenhang, die tussen de problematiek van de eigen sector van het bedrijfsleven en die van de volkshuishou ding als geheel, bestaat. Op de grondslag van die erkenning dient, huns inziens, bij de overlegpartners de bereidheid aanwe zig te zijn om bij het bepalen van het eigen standpunt mede aan de belangen van die andere groepen en aan het algemeen be lang ontleende overwegingen een voorna me rol te laten spelen. Er kan worden gesteld, dat juist de ca tegorale organisatievorm van de vereni gingen, waarvoor de ondertekenaars van het adres een plaats in het georganiseerd overleg zouden willen zien ingeruimd, de waarborg doet ontbreken dat deze vereni gingen in dat overleg de genoemde samen hangen voldoende in het oog zullen houden en in hun optreden daarmede voldoende rekening zullen houden," aldus de drie vakcentrales. Zij menen, dat er in het adres van de hoogleraren terecht op wordt gewezen, dat de groep middelbaar en hoger perso neel een steeds belangrijker plaats in on ze maatschappij gaat innemen. Maar dit maakt het, volgens hen, te meer noodza kelijk, dat deze groepen zich van hun ver antwoordelijkheid tegenover andere groe pen en de volkshuishouding als geheel bewust worden en dat huji bijdrage in het georganiseerd overleg door het besef van die verantwoordelijkheid wordt gedra gen. De organen waarin hét sociaal-eco nomisch overleg plaats heeft, zijn alle ge baseerd op het beginsel van de pariteit tus sen de vertegenwoordiging van werkge vers- en werknemerszijde. Het hoger per soneel door eigen categorale organisaties afzonderlijk te doen vertegenwoordigen, zou, naar het oordeel van N.V.V., K.A.B. en C.N.V., een doorbreking van dat begin sel betekenen. Bij de huidige stand van het georgani seerd overleg over de arbeidsvoorwaar den, dat zich beperkt tot de handarbeiders en verscheidene groepen van beambten, zou opneming in dat overleg van een ver tegenwoordiging van het hoger personeel, volgens de vakcentrales ook in ander op zicht een doorbreking van het evenwicht tussen de bij dat overleg direct betrokke nen inhouden. Volgens de uitkomsten van de voorlopi ge oogstraming, die op 10 oktober is ge houden, bedraagt de totale produktie van mais dit jaar 1.654 ton. Dat is minder dan de helft van de oogst van 1958. De terug gang is het gevolg van een inkrimping van de beteelde oppervlakte enerzijds en een sterke teruggang in de opbrengst per ha (32 pet) anderzijds, Voor bruine en witte bonen ligt de totale produktie met 4.904 ton 32 percent beneden die van het vorig jaar, hoewel de beteelde oppervlakte is gestegen van 2.740 tot 3.712 ha. zodat de sterke vermindering in de to tale produktie uitsluitend is veroorzaakt door de slechte opbrengst per ha. (49 pet). Voor zaai-uien bedraagt de totale pro duktie volgens de raming slechts 123.300 ton. In het voorgaande jaar werd een pro duktie van 234.600 ton bereikt. Tot deze vermindering (47 pet) droegen zowel het geringere areaal als de sterk teruggelopen opbrengst per ha. (32 pet) bij. De totale produktie van veldbonen ge draagt 4.469 ton. In vergelijking met 1958 (2.554 ton) is hier een toeneming van niet minder dan 75 percent te constateren. De ze stijging was niet alleen aan de grotere opbrengst per ha. (16 pet.) te danken. Ook de met veldbonen beteelde oppervlakte werd aanzienlijk uitgebreid, nl. van 1.216 tot 1.803 ha. De totale opbrengst van fabrieksaardap pelen ligt met 985.700 ton als gevolg van een gestegen hectare-opbrengst 6 percent boven die van 1958. Advertentie Advertentie Voor brieven van 20-40 gram Voor een brief boven 20 gram maar niet zwaarder dan 40 gram, moet men volgens het geldende binnenlandse posttarief 25 cent aan frankeerwaarde betalen. Velen beplakken zulk een brief met twee zegels van 12 cent, zodat er eigenlijk een cent te weinig voor de verzending betaald wordt. De P.T.T. belastte totnutoé dit euvel met het minimum strafport van 10 cent. Thans is een interne maatregel van de P.T.T. bekend geworden, waarbij is be paald, dat voor brieven, die met 24 cent in plaats van met 25 cent gbfrankeerd zijn geen strafport meer zal worden geëist. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. Kooij, koopman, Zuidpolderstraat 62 rd. Rechter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. H. van Wijk, Kenaupark 24 te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: A. D. Joon. aannemer, Zeedijk 7 te Assendelft, Rech- ter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54. W, H Oerlemans, pianohandelaar, Oosterstraat 8, Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. Sprey, ad vocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Hans van der Pligt, tand- technikus, Friesenstraat 34, te Haarlem Rechter-Commissaris mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. S. Boekman, advocaat en pro cureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 54. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: J. Veldwijk, echtgenote van N. A. Dupker, hand. o/n „Vrizo Modes", Molenaarstraat 23 te Haarlem, zaakdrij- vende te Haarlem, Gen. Cronjéstraat 56. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. S. Boekman, advo caat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 51. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van de vennootschap onder firma Garage Driehuis gevestigd en kantoorhou- dende Driehuizerkerkweg 77, te Driehuis, en haar vennoten mevr. de wed. W. Kas pers, Van den Vondellaan 2, Driehuis en J. B. Wempe, Driehuizerkerkweg 77. Drie huis, thans: Moerbergplantsoen 171, IJmui den. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk, Von dellaan 20. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn geëin digd de faillissementen van: Th. W. Warmerdam, handelaar in hout, Brouwerlaan 24 te Hillegom. werda. Curator mr. F. M. Oberman, advocaat en procureur te Haarlem, Kruis weg 63. A. W. Witjes, vertegenwoordiger, te Lisse, Ranonkelstraat 11 te Lisse. thans Van Merlenstraat 65b te 's-Gravenhage Rechter-Commissaris: mr. H. J. Ferwerda Curator: mr. J. Spreij, advocaat en pro cureur te Haarlem. Ged. Oude Gracht 65. (Verkort weergegeven) Snelbusdiensten. Ik geloof, dat het de moeite waard is om het volgende probleem voor te leggen, namelijk de vraag of het niet wenselijk is, dat er in Haarlem snel- bussen komen. Haarlem-Noord ligt verder van het station vandaan dan Amsterdam. Onlangs heb ik het nog meegemaakt, dat ik een kwartier op lijn 1 moest wachten. Vervolgens duurde het nog een kwartier voordat ik in Noord was. Het lijkt mij wenselijk, dat de NZH ook met de tradities betreffende de dienstrege ling breekt zoals men dat met de prijzen- tradities heeft gedaan. Het zou velen een groot plezier doen. wanneer men er eens toe overging snelbussen in te lassen, die drie tot vijf haltes overslaan, zodat de reistijd tussen eindpunt en centrum be langrijk wordt verkort en de bewoners van Noord,' Oost, West en Zuid in de kortst mogelijke tijd het centrum kunnen berei ken. De belangstelling voor het busver voer zal hierdoor belangrijk toenemen. Voorts denk ik aan de bus uit IJmui den. Wanneer de bewoners uit noord in den. Wanneer de bewoners uit Noord in bus gebruik te maken dan zijn zij binnen vijf minuten op het Stationsplein. Als voorwaarde voor de snelbussen zou men kunnen stellen, dat het alleen moge lijk is om met knipkaarten te reizen, waardoor er opnieuw een tijdsbesparing optreedt. De NZH moet naar mijn mening bij blijven. Niet alleen met de prijzen, maar ook met de service aan de klanten. C. J. B. (De directie van NZHVM gaf ons naar aanleiding van deze brief het volgende commentaar: „We denken er niet aan, snelbussen in de stad zijn exploitatief on uitvoerbaar"). Als in de maand november het scherpe fijne zand door de noordwester over de zeereep wordt gejaagd en de witge- kuifde rollers grote schuimvlokken over het strand voeren, dan is het in de buitenrichel niet bijster geschikt voor be zoekers van het Noordhollands Duinreservaat. De meesten volstaan dan ook met op zulke dagen even een kijkje te nemen naar de woedende golven en het is begrijpelijk dat men dan maar gauw de luwte van het beschuttende binnen- duin opzoekt. Een wandeling op zulke dagen is zeer boeiend en ty pisch is het dat men juist dan allerlei bijzonderheden waarneemt. Hoe dat komt? Wel, het wild vooral de vogels horen de wande laars niet komen en steeds weer staat men verrassend dicht bij een dier of een groepje dieren die als het ware zijn „overlopen". Zo kan men het beleven dat een groep bonte kraaien, bezig met het opruimen van een dood dier, plotseling weg vliegt. Ook gebeurt het, dat ze in gezelschap van eksters en zwarte kraaien afwachten of een ruigpoot, of gewone buizerd, iets van een prooi voor hen overlaat. Brutaal als die kraaien kunnen zijn niei zelden maken ze het de buizerds danig lastig hebben zij toch ontzag voor de klauwen en haaksnavel van de buizerd. Ja, de bonten zijn reeds gearriveerd: zij vinden dit jaar, helaas, weinig bessen aan de duindoorns. Ook za gen we reeds in het infil- tratiegebied de eerste talin gen. enkele tafeleenden en smienten. Trouwens de vogeltrek is in volle gang en het moet u niet verwonderen als u de meest uiteenlopende soorten tegenkomt. Voor de trek, die boeiende raadselachtige jaar lijkse grote uittocht, zult u meestal te laat zijn, want deze heeft in de regel des nachts en tijdens de vroege ochtenduren plaats, maar de pleisterende gasten zult u kunnen bewonderen en de genen die de vogels nader willen bespieden raden wij aan een kijker mee te nemen. „Si-Si-Si!" Op windstille dagen zult u in het bos, en zeker daar waar sparren te vinden zijn. een helder fijn geluidje, zo ongeveer als „si-si-si" kun nen horen. Dat geluid is af komstig van de rondzwer vende goudhaantjes, die dit jaar bij duizenden het duin bevolken. Veelal trekken deze vogeltjes, de kleinste die in ons land voorkomen (nog kleiner dan het winter koninkje). in gezelschap van allerlei mezensoorten. Ze zijn daar echter direct van te on derscheiden. omdat ze duide lijk kleiner zijn en door het gele kammetje midden over hun kop. Wanneer u zich er even rustig de tijd voor gunt, zult u ze stellig ontdekken en misschien ook wel het vuurgouhaantje, dat een meer oranje-goudachtige streep op de kop draagt en een witte wenkbrauwstreep heeft. Er zijn er meer dan men algemeen denkt en ze komen vooral voor in naald hout, waar ze zich tegoed doen aan de zaadjes van de denne- of sparreappels. Een andere wintergast, die juist in deze tijd van het jaar kunt ontmoeten is het sijsje, dat zich graag tegoed doet aan de elzenproppen, waar ze vaak met hele kluchten aan bungelen. De visarend is inmiddels weer vertrokken maar de wespendieven kunt u nog wel aantreffen. In deze tijd zijn er op som mige dagen veel vogels in het duin en het is dan ook wel verklaarbaar dat men vroeger dacht aan een trek- weg van de vogels langs de kust. De oorzaak ligt echter bij het grote wijde water vlak waar de „land"-vogels een grote angst voor hebben en zich daardoor bij hun zuidwest gerichte trek langs de kust laten leiden. Het is zeker de moeite waard in deze vogelrijke ter reinen eens te speuren naar al dat vogelgedoe. Het zijn echter niet alleen onze gevederde vrienden die u boeien in het Noordhol lands Duinreservaat. Van het duinlandschap zelve met zijn vele kleuren en tinten van blad en boom gaat in deze tijd ook wel een heel bij zondere bekoring uit. Paddenstoelen Blijven de nachtvorsten uit, dan zullen de wandelaars stellig nog paddenstoelen kunnen bewonderen welke in velerlei vormen en kleuren, vooral die soorten welke op hout leven, in onze duinbos sen voorkomen. Nu de eerste regen sinds lange tijd is ge vallen kunt u een ongekend aantal inktzwammen en grote bundels vruchtlicha men van de honingzwam aantreffen. Deze laatste zit ten aan grote groepen op dode eikenstronken en de zwam leeft in dit geval dus Tijdens het noodweer enige tijd terug heeft de Velser politie weer enige jongens van de IJmuider zuiderpier moeten „plukken". De pier wordt wel met een hek af gesloten bij ongunstige weersomstandigheden, maar telkens ziet men kans toch op de pier te komen. Dat is bij overslaande golven niet van gevaar ontbloot. saprofitisch. Het myceleum van deze paddenstoel is ech ter schadelijk wanneer dit voorkomt op pijnbomen welke dan ten dode zijn op geschreven. Ook een slank wezeltje, dat uw pad kruist, een achter een konijn jagend „hermpje" (hermelijn) en vele andere belevenissen kunnen het steeds weer tot een aantrek kelijkheid maken in het Noordhollands Duinreservaat te vertoeven. Verkoopavond van handwerken Op zaterdag 7 november houdt de handwerkkring van de vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Velsen- IJmuiden-Oost zijn jaarlijk se verkoopavond van hand werken in het Gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Abe lenstraat van 7.30 uur tot 11 uur. Behalve de bekende attrac ties, zoals het rad van avon tuur, sjoelbak en trekbord, zal er, gezien het succes van het vorig jaar, ook nu met het oog op het St. Nicolaas- feest een speciale cadeau tafel zijn. Het gaat. nog steeds goed met VSV. De Verseroorders zaten vorig jaar in het hoek je waar de slagen vielen. Ze hadden een stevige defensie, maar beschikten niet over een voorhoede, die gevaarlijk genoeg was, om voor veel doelpunten te kunnen zor gen. Dit seizoen gaat het veel beter. Men heeft de defensie intact gehouden, en de voor hoede kunnen versterken. Vooral Brom en Farenhorst brengen heel wat leven in de brouwerij en de wedstrijd tegen Helmondia heeft met zijn vijf doelpunten niet al leen bewezen, dat de Velser voorhoede nu uit zijn slof kan schieten, maar ook, dat Farenhorst steeds gevaarlij ker wordt. Dat geldt trouwens voor de gehele vereniging. Het be stuur heeft een vrij behoor lijke verjongingskuur on dergaan en met succes. Daar komt bij, dat de technische leiding van de afdeling be taald voetbal in handen is gelegd van Ab de Vries en De tijd van de oliebollen staat weer voor de deur. De leden van de gereformeerde vrouwenvereniging „Mee leven en samenwerken" te IJmuiden zorgen er voor, dat u die lekkernij volgende week al kunt proeven, wan neer u tenminste een bezoek brengt aan een twee dagen durende bazaar, die de dames op poten zetten. Maar behal ve oliebollen eten kunt u nog tal van andere dingen doen in de Ichthusburcht. Met grab belen in een ton, met een zuiver schot in de roos en zovoort zijn er bovendien heel wat prijzen te winnen. Er wordt ook een verloting gehouden, waarmee veel fraaie en nuttige voorwer pen kunnen worden gewon nen. De dames van de ver eniging hebben het gehele jaar zitten breien en de al leraardigste -handwerkjes die daarvan het resultaat zijn, kan men allemaal zien èn kopen in de bazaar, die op donderdag 12 en vrijdag 13 november wordt gehouden. Van 's middags drie tot 's avonds tien uur kunt u in de Ichthusburcht terecht. Arie van Roon, met als toe gevoegd lid uit het bestuur de heer F. Veldmeyer. Zonder twijfel herinneren velen zich Ab nog als aan voerder van het eerste elftal. Resoluut met een goed spel- technisch inzicht. Deze kwa liteiten kunnen hem in zijn nieuwe functie goed van pas komen. Daarnaast staat de vorig seizoen aangetrokken jonge trainer K. W. Wit. VSV telt nog steeds goed mee in de kopgroep en als er zondag wordt gewonnen van Heracles zijn de vooruitzich ten gunstig. Want tenslotte zijn de Velseroorders de eni gen, die AGOVV hebben kunnen kloppen. Maar het zal niet meeval len tegen Heracles, dat niet alleen in de Zuidafrikaanse beroepsbokser-zanger-voet baller Dhlomo een attractie ve kracht bezit, en in Schu- man een befaamde midvoor, maar ook nog een troef heeft als Greving, die tegen SHS (61) de ster van het veld was, en door zijn snelheid de Haagse verdediging tot wan hoop bracht. Dat het interes sant zal worden, staat in elk geval wel vast. Gedenksteen dr. G. H. de Jonge Men wil een gedenksteen oprichten voor de onlangs overleden arts dr. C. H. de Jonge. Een sympathiek idee. Allen, die een bijdrage wil len geven voor dit doel, kun nen dit doen door storting op de Nutsspaarbank, IJmuiden, giro 116147 rnet vermelding „gedenksteen dr. De Jonge" of doör hun bijdrage af te geven bij boekhandel A. de Jong aan de Kennemerlaan 13 te IJmuiden. In de radio-uitzending van de Geref. Kerk in Bloemen- daal zondagmorgen 11 uur op de 245-band zal dr. De Jonge worden herdacht. De Velsense gemeente werklieden, die voor de VARA-speelgoedactie uit af gedankte autopeds en onder delen daarvan weer nieuwe voertuigjes hebben gemaakt, zijn dezer dagen klaargeko men met hun werk. Zij heb ben behalve steps ook een trapauto en een groot huis gerestaureerd. Dit in hun vrije tijd. De eerste bijeenkomst, die de afdeling Heemskerk van de L.T.B. woensdagavond in zaal Dam heeft gehouden, mocht zich slechts in een geringe belangstelling dei- leden verheugen. De voorzitter, de heer Th. Bruin, sprak hierover in het openingswoord zijn teleur stelling uit. Op deze bijeenkomst werden de congres- voorstellen behandeld die zullen worden besproken op de bondsvergadering van de L.T.B. die op 22 december in Haarlem zal worden gehouden. De heer H. C. Hoosemans, inspecteur van de verzekeringsinstituten van de L.T.B., sprak op deze avond over levens- en pensioenverzekeringen, gezien tegen de achtergrond van de A.O.W. en de A.W.W. Uit 'zijn betoog bleek, dat er vele gunstige mogelijkheden op dit gebied zijn. Tot be sluit van deze avond werd een interessante film vertoond over Bonaire. De Kennemer volksdansvereniging „Zo is er maar eentje" organiseert op 21 en 22 november een volksdansweekeinde in de jeugdherberg te Schoorl. Op zaterdag avond vermeldt het programma dansen, zingen en een lezing over vogels van Jan Ivangh. Zondagsmiddags is er dansen onder leiding van Henk Honhof. BRIDGECLUB „NEVER-DOWN" De stand na de zevende ronde van de bridge club „Never-Down" is thans: 1. mevr. Groen— J. Schaaper 395,80: 2. gebr. Groen 390.25 3. dr. Vos-dr. Versélewel 387,88; 4. H. Duin—P. Poncin 385,30 5. Van Balen—Tervoort 379.12; 6. H. Schmidt Tesselaar 367,45; 7. H. Maks—Kuys 366,49: 8. C. Poncin—J. Schram 364.68 9. Van Uden-Duijn- mijer 364,19; 10. gebr. Zwager 362,90. OPSTELLING ADO '20 In de uitwedstrijd van ADO '20 tegen Egmondia komen de Heemskerkers in de volgende opstelling uit: Burger; v. d. Kolk en v. Tunen; Bruins, Sinnige en Welboren: Beentjes, G. v. Tunen, Groot, De Wit en N. v. Tunen. Advertentie bij ons verkrijgbaar Lange Nieuwstraat 8 Telefoon 7034 UITVOERING EXCELSIOR De mondaccordeonvereniging „Excel sior" te Heemkerk geeft zaterdag 7 novem ber in zaal Dam een uitvoering. Zowel het A- als B-orkest zullen treden. Verdere medewerking woidt verleend door de toneelgroep „Uilenspiegel". MARKT BEVERWIJK 3 november. Andijvie U18, sla 413. bloem kool 1248, spinazie 7—56, Bospeen 1440, was- peen 10—32, knollen 18—44, prei 1436, spruiten 34—67, tofnaten 20-56.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5