Toneelvereniging „Jan van Dommelen" heeft studio Havenberichten Strawberries verloor verdiend met klein verschil van Hilversum Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG Tien jaar „De Atoom" in Velsen-Noord Watervliet boekte zwaarbevochten zege (£sso) petroleum DE HAARDOUE Kerkelijk Nieuws Tentoonstelling in Castricum van grafische kunst „Driekoningenavond" bij gymnasiastenvereniging STOFZUIGERS LOENDERSLOOT HOCKEY IN KENNEMERLAND Torentje hussekruit Successen voor drie „Smash"*teams Uitgevaren ViSserijvtfartuigen Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG Gedeelte Spoorsingel wordt aangelegd MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 5 De meeste toneelverenigingen zijn voor de repetities aangewezen op een bepaalde lokaliteit waar zij dan een of meer avonden per week bij elkaar komen om de eerstvolgende opvoering voor te bereiden. Een vrij onpersoonlijk verblijf dus, omdat de leden dit zaaltje moeten delen met andere verenigingen die het op haar beurt weer gebruiker voor vergaderingen, zangrepetities of bijvoorbeeld damwedstrijden. En het is nu eenmaal moeilijk voor een serieus toneelamateur zich enigszins in de sfeer van het te spelen stuk in te leven wanneer zijn omgeving is versierd met foto's van een fanfarekorps of de pompeuze prijzenkast van een voetbalclub. Daarom koesteren vele besturen van toneelverenigingen reeds lang de wens nog eens in het bezit te geraken van een eigen home dat naar de persoonlijke smaak kan worden ingericht en waar de spelers zich dan ook werkelijk geheel thuis kunnen voelen. In verreweg de meeste gevallen moeten deze verlangens helaas onder de vrome wensen worden gerubriceerd al zou het alleen maar zijn wegens de dikwijls zware financiële consequenties. Tot de weinige gelukkigen behoort bij voorbeeld de Haarlemse rooms-katholieke rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", die in de Spaarnestad over een rustig gelegen en gezellig ingerichte studio beschikt, waar ook door de zusterverenigingen voor haar repetities en vergaderingen gaarne gebruik van wordt gemaakt. Sinds korte tijd is nu ook de toneelver eniging „Jan van Dommelen" uit Santpoort erin geslaagd zich een eigen repetitielokaal te verwerven. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur van Veisen dat een pand aan de Hagelingerweg, bestemd om over enige tijd te worden afgebroken, voor de symbolische huurprijs van één gulden per jaar aan deze vereniging heeft willen afstaan. Onder voorwaarde echter dat het huis weer binnen veertien dagen zal zijn ontruimd wanneer de aanleg van de hier geprojecteerde nieuwe verbin dingsweg een dergelijke maatregel nood zakelijk maakt. Dit'pand was namelijk leeg gekomen omdat de laatste bewoner met de wetenschap dat het huis binnen kort toch aan het snelverkeer moet worden opgeofferd zijn zaak naar een ander punt y; n de Hagelingerweg heeft overgeplaatst. Dit lege huis had de voorzitter van „Jan van Dommelen" al enige tijd als het ware gebiologeerd, waarop hij zich tot het ge- Advertentie taba van draad. Koop wat u lekker vindt: Tien jaar geleden toen een aantal lief hebbers van de duivenwedstrijdsport uit Velsen-Noord als leden van „De Reisduif" te Beverwijk wegens een toenemende be langstelling yoor deze sport in eigen plaats een mogelijkheid zag een zelfstandige ver eniging te stichten, is de postduivenhou- dersvereniging „De Atoom" opgericht. Dit tweede lustrum, dat tevens aanlei ding was om de gebruikelijke jaarlijkse prijzenuitreiking een extra feestelijk ca chet te geven, werd zaterdagavond in het geheel bezette paviljoen „Watervliet" ge vierd. De bestuurstafel, waaraan wegens ziekte voorzitter W. Schouten ontbrak, was even als andere tafels overstelpt met een schat van prachtige bekers, fraaie, grote zilve ren plaquettes en medailles, alsmede een zeer grote hoeveelheid ereprijzen, bestaan de uit handwerken, textiel, manden met boodschappen, fruitbakken, sigaren, siga- retten, potten haring, halfpondspakken bo ter en zelfs een echte bobslee! De heer M. van 't Hof herinnerde met een summiere opmerking aan het tweede lustrum. Vertegenwoordigers van „De Reisduif", de „moederclub", kregen een speciale begoeting. Hij dankte allen, die aan deze lustrumviering hun medewerking hebben gegeven, vooral de heer H. Winkel, die zich bijzonder met de africhtings- vluchten heeft beziggehouden en daarmee veel heeft bijgedragentot de wedstrijd stimulans. De zieke voorzitter werd bedacht met een fruitmand. „De Atoom" zal in 1960 samen met „De Reisduif" en „Ons Ge noegen", beiden uit Beverwijk, een club- tentoonstelling houden. Het voornemen bestaat om volgend jaar ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een specifieke jubileumvlucht te houden. Tijdens de gezellige avond, die zich ken merkte dooi- een geestdriftige, prettige stemming, niet vreemd wegens de mede werking van een pittige band en geestige conférences van de heer Molenkamp, bood mevrouw Van 't Hof namens de dames van de leden als jubileumgift een envelop pe met inhoud aan, welke geste zeer werd gewaardeerd. Alle leden ontvingen voorts een mooi verenigingsinsigne. Bij de prijsuitreiking bleek, dat de heer L. Veldt voor de tweede maal in successie generaal kampioen is geworden, waarvoor hij behalve de grote wisselbeker tevens een prachtige plaquette kreeg;'de heer Ph. F. Martinius behaalde met verschillende vluchten zelfs vier kampioenschappen, waarbij hij bovendien onder zijn vogels de kampioen oude duiven .mocht rekenen. Kampioen jonge duiven werd C. H. Bart en van de navlucht D. v. d. Linde. De aangewezen kampioenen zijn: Vitesse: 1. Ph. F. Martinius 224,4; 2. H. v. Linge 195,5; 3. W. Schouten 194,9; 4. A. de Roos 192.4; 5. Benecke 181 p. Midfond: 1. Ph. F. Martinius 238,1; 2. B. Schoo 227,7; 3. D. v. d. Linde 192,6; 4. A. de Bot jr. 168,9; 5. J. Stijnman 166,4 p. Fond: 1. Ph. F. Martinius 251,8; 2. L. Veldt 248,4; 3. J. Schoo 243,7; 4. A. de Bot jr. 225,2; 5. P. v. d. Wiele 176 p. Oude duiven: 1. Ph. F. Mar tinius 75 kp.; 2. L. Veldt 60 kp.; 3. A. de Bot jr. 59 kp.; 4. Gebr. De Roos 57 kp.; 5. W. Schouten 54 kp. Jonge duiven: 1. H. Win kel 325,4; 2. A. de Roos 293,2; 3. L. Veldt 298,7; 4. J. Stijnman 285,5; 5. A. de Bot jr. 279.4 p. Navlucht; 1. D. v. d. Linde 247,9; 2. N. G. de Graaff 242,4; 3. L. Veldt 235,3; 4. A. Kat 200,1; 5. A. de Roos 175,5 p. Kampioen generaal: 1. L. Veldt 106 kam- pioenspunten; 2. A. de Roos 102 kp.; 3. A. de Bot jr. 100 kp.; 4. Ph. F. Martinius 99 kp.; 5. P. v. d. Wiele 97 kp. meentebestuur van Veisen wendde met het reeds bovenvermelde gunstige resul taat. De leden van „Jan van Dommelen" zijn direct na de verkregen toestemming met de nodige energie aan het werk gegaan om aldus met vereende krachten en met op offering van talloze vrije uurtjes een grondige verbouwing te beginnen. Het interieur werd vrijwel geheel uitgebroken, de gang en een trap verdwenen en de vrij gekomen ruimte kan nu geheel als repe titielokaal worden gebruikt. Daarnaast be vindt zich een gezellig vertrek waar de leden, wier aanwezigheid in bepaalde scè nes niet wordt vereist, zich met elkaar kunnen onderhouden zonder dat zij spe lers en regisseur in hun concentratie storen. Hier ontbreekt evenmin een be scheiden keukeninstallatie zodat de dames zich onderwijl kunnen belasten met de zorg voor thee of koffie. In ieder geval hebben de leden van „Jan van Dommelen" alle reden om trots te zijn op hun nieuwe home. dat de toe- oasselijke naam van „Genot en Zorg" ver kreeg. Want het is fleurig in diverse vro lijke 'tinten beschilderd en door enige mil de gevers voorzien van meubilair waarbij zelfs een gaskachel niet ontbrak. En bii. de wandversiering neemt uiteraard de fraaie oorkonde die de vereniging op het onlangs in Haarlem gehouden Landjuweel wist te veroveren de in het oog vallende erenlaats in. „Genot en Zorg" zal donderdagavond 12 november met enig feestelijk vertoon officieel in gebruik wovden genomen. Hier bij zal ongetwijfeld dikwijls de wens wor den uitgesproken, dat de nieuwe weg, die voor „Genot en Zorg" onherroepelijk het einde zal betekenen, nog enige jaren op zich mag laten wachten. De Watervlieters uit Velsen-Noord heb ben in een snelle en spannende strijd in Haarlem tegen Aurora 1 met zijn gevaar lijke afstandschutters een kostbare, ver diende overwinning behaald en daardoor de derde plaats in de tweede klasse be houden. Het aanvalsspel van Watervliet was meer gevarieerd en daardoor gevaar lijker dan dat van de thuisclub. Ook het verdedigen van de Velsenaren was beter verzorgd. Speciaal door een sterkere eerste op stelling verkreeg Watervliet telkens een voorsprong, waarbij in de beginfase direct D. van Ladesteijn en H. Scholting scoor den (02). Na de wisseling echter, bracht de shelle Aurora-speler Van Dijk met twee afstandsschoten de ploegen weer op ge lijke voet.(2—2)., J.van. Ladesteijngaf. ,de gasten opnieuw de leiding (23), maar weer kwam Aurora terug (33). In de beginopstelling doelpuntte D. van Ladesteijn tweemaal achtereen om met de stand 35 te laten draaien. Na^de her vatting scoorde de Haarlemmer Van Dijk weer tegen (45), maar door Hartman, die uit een doorbraak succes had bleef de voorsprong behouden (46). Na opnieuw wisselen was het Vos, die de Watervliet- voorsprong van afstand vergrootte (47), waarna de thuisclub ophaalde tot 6—7. De doelpunten kwamen nu vlot achter elkaar. Scholting zorgde voor 68 en J. van Dijk noteerde uit een vrije worp 69. Aurora gaf zich niet gewonnen. Met een fraai doelpunt van Van Maren na een snelle doorbraak werd het 79 en zelfs 89. maar Watervliet hield vol. Een door braak door J. van Ladesteijn betekende 8—10. De laatste minuten verstreken onder hoogspanning, vooral toen een Aurora- dame nog eens doelpuntte (910). Vlak voor het eindsignaal stelde Scholting de Watervliet-overwinning veilig (9—J'l). Eveneens in Haarlem had Watervliet 3 met hekkesluiter Aurora 3 geen moeite en won met 1—4. Een bijzondere verrassing kwam in Haarlem tegen koploper Haarlem 5 van Watervliet 4. Aanvankelijk lukte het niet best bij de bezoekers, die spoedig verdiend met 20 achter stonden. Rob Jaape liet de rust echter door twee doelpunten met 22 ingaan. Daarna was Watervliet onbetwist de sterkste ploeg. Jaap en Truus Floor hadden ieder tweemaal succes (26) en vlak voor het eind bracht Piet Kossen de overwinning nog op 27. A dv>f>ri pvtie voor oliehaarden met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel. 62313 - 62314 62315, zal u desgewenst gaarne het adrès van een Esso haardolie handelaar geven Chr. Geref. Kerken Beroepen te Eemdijk G. Blom te Meer kerk. Bedankt voor Maassluis B. Bijleveld te Noordeloos. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Benthuizen W. A. S. Laurense te Hoevelaken. Bedankt voor Zoetermeer P. J. F. Lamens te Kamerik. Geref. Kerken Beroepen te Siegerswoude W. J. de Ruiter te Idskenshuizen. Onder auspiciën van de Culturele Raad van Noordholland zal het gemeentebe stuur van Castricum van maandag 16 tot en met maandag 30 november een ten toonstelling organiseren. Het betreft een tentoonstelling van beeldende kunst, die onder de titel „de Nederlandsche grafi sche kunst" plaatsvindt in de aula van de Openbare ULO aan de Prins Hendrik straat. De tentoonstelling zal onder meer pren ten omvatten van Basart, Van Gelder Be zaan, Brinks, Van Kruiningen en Wie- gers. Op deze expositie zullen tevens de materialen worden getoond die bij de ver schillende technieken worden gebruikt. De tentoonstelling zal maandagavond 16 november te 8 uur worden geopend door burgemeester C. F. Smeets van Castri cum. Zaterdag kwamen in I.Jmuiden aan: Norwich Trader van Rotterdam ledig IJmuiden; Leemans, Otterbacken, erts voor IJmuiden; Advance, Le ningrad. hout voor Zaandam; Expo, Londen, la den IJmuiden: Stella Marina, Puerto Cabello; Antilope. Rotterdam, laden IJmuiden: Fivelborg, Colchester, laden IJmuiden; Abisko. Lulea. erts voor IJmuiden: Ivoorkust. Freetown; Prinses Wilhelmina. Par: Travestein, Antwerpen: IJ- stroom. Swansea: Oldekerk, Rotterdam; Brun- holm. Rotterdam; La Paloma, Antwerpen, laden IJmuiden; Thuban, Teignemouth; Anna Elisa beth, Teignemouth. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Varvara van Swansea: Atlas Farofe: Lindhaug, Onega; Elle- woutsdi.ik, Rotterdam, laden IJmuiden; Kvraka- tingo, Mormugoa, erts voor IJmuiden; Pregel, Rotterdam; Donets. Archangel; Jagersfontein. Antwerpen; Noordwijk, Monrovia, erts voor IJ muiden: Mariken, Antwerpen; Spaarnestroom, Fowey; Joost, Hudiksval, hout voor Zaandam; Mellum, Duinkerken; Amstelstroom, Londen; I.uise Emilie, Londen: Bellatrix, Wisbeck; Grave- land. Las Palmas; Aardcnburgh, Stockholm; Roelf Shoreham: Montferland. Santos; Nautic, Swansea; Neth. Coast, Newcastle: Antilochus, Bremen: Gerd. Londen; Anita Schut, Skoghal; Finn. Go thenburg. cellulose Veisen; Primus, Mantyluoto; Bullfinch. Londen; Gabonkust.. Hamburg: Jonny Jonas, Mantyluoto; Argus. Rotterdam met sleep; Reliable. Oskarham; Lizard, Londen; Araton, Gefle, erts voor IJmuiden; Rijnstroom, Huil; San ta .Lucia, Aarhus; Patria, Aarhus, cellulose voor Gefle, hout voor Zaandam; Ditmarchen, Manty- Velsen; Nieuwe Haven, Karkstad; Mount Everest, liioto. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Corale naar Erith, kunstmest IJmuiden; Timo, Portsmouth, kunstmest IJmuiden; Toni. Helsingborg. kunst mest IJmuiden; Oberhausen, Vigo. walsmateriaal IJmuiden; Samo. Gothenburg; Marvan, Frede- riksverk, bijlegger IJmuiden: Bengkalis, Ham burg; Nedcr-Waal. Livorno; Margriet L, Antwer pen; Berend N, Shoreham; David, Rotterdam; Aeneos, Hamburg; Gjendefjell. Hampton Roads; Cucces, Colchester, kunstmest IJmuiden; Cor- st.ream. Londen, ledig Hoogovens: Sleipner 2, Malmö: Wormo, Stockholm; Bellis. La Guaira: Eemstroom, Leith: Frev, Malmö: Labotas. Ham- ourg: Hinde. Londen; Jans. Londen: Lingestroom, Londen: F.scaut, Stockholm: Leemans. Vlaardin- gen ledig Hoogovens; Regina, Barbados. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Langleeclyde naar Marseille; Amstellaan, Antwerpen: Honte- stroom. Hull: Dona Catliarina, U.S.A. Golf: Schel- Scheldestroom, Liverpool: Willem Barendsz. Ca petown: "Ponza, Vestervik; Darlington, Goole; Henriette B. Palermo, walsmateriaal IJmuiden: Antilope. Exmout.h. kunstmest IJmuiden: Ordi- nence, Aberdeen, kunstmest IJmuiden: Joseph Frering. Monrovia, ledig Hoogovens; Tim Stavan- ger; Argus, sleepboot. Maassluis, ledig; Adrastus, Port Said. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Grangemouth: St. Marc, Le Havre: Nordstcrn, Skutskar: Vliestroom, Liverpool; Minos, Kotka: Bomma, Larvik; Clangu'a, Liverpool. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ter gelegenheid van het tien-jarig be staan van het gymnasium „Felisenum" te Veisen is door de leerlingen van deze instelling zaterdagavond het spel van Shakespeare „Driekoningenavond" in de bekende vertaling van dr. L. A. J. Bur- gersdijk uitgevoerd. De tot de laatste plaats bezette zaal was getuige van een opvoe ring, die, het aanwezige spelersmateriaal in aanmerking genomen, zeker een succes kan worden genoemd. Dit spel van Shakespeare uit de Eliza bethaanse periode is een spel van vermom mingen en identiteitsvergissingen, waarin de verwikkelingen dan ook niet uitblijven. Het plezierige van; de techniek van Shakespeare voor dit! soort spelen is, dat hij de toeschouwers daarvan niet onkun dig laat, en hen zo als het ware aan de handeling laat deelnemen. Shakespeare schept in dit stuk een wereld vol leven en verscheidenheid in een conventionele han deling, die ons vaak onwaarschijnlijk voor komt, maar nochtans voor een scherpe onderlinge verhouding van alle in de han deling voorkomende personen zorgt. Het is een grote verdienste van de re gisseur, de oud-rector van „Felisenum", dr. Brommer, dat hij met deze jeugdige uitvoerenden de tonelen vaak zo levens echt wist uit te beelden. Hiervoor kan men grote bewondering hebben, terwijl aan de voortreffelijke rolkennis vele volwassen amateurs een voorbeeld kunnen nemen. En het bleef niet bij die rolkennis alleen; meermalen werden de romantische verzen met vloeiend ritme tot een melodisch ge heel gerealiseerd. Het veelal losse en rus tige optreden, de uitstekende dictie en hei tot in details uitspelen van verschillende situaties, wezen op grondige voorbereiding en een grote liefde van de regisseur voor het werken met deze jonge spelers. Hij ziet zijn taak niet in de eerste plaats als het streven naar een perfecte uitvoering. Veel belangrijker acht hij de ontsluiting van het gebied buiten de dagelijkse sfeer, de wereld der cultuur. Gezien de wijze waarop dit spel is uitgevoerd, is hij daar zeker in geslaagd. Voor de uitvoerenden zal dit zeker een onvergetelijke gebeurte nis blijven. Na afloop dankte de praeses van de schoolvereniging, A. Parson, hen die deze uitvoering mogelijk hebben gemaakt; de dames Van Eek en Groenhart, de eerste als assistente van de regie, de laatste voor de leiding bij het vervaardigen door de leer lingen van de kleurige kostuums en de effectieve decors, waarvoor hun als blijk van waardering bloemen wei-den aangebo den. Dan zoals de praeses het noemde de grote mentor van 't geheel dr. Brom mer! Enthousiast applaus begeleidde de aanbieding van een grammofoonplaat als dank van de uitvoerenden en dit niet voor de regie alleen! H. Z. M Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). LANGE NIEUWSTRAA1 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDF-N De resultaten van deze. zondag zijn voor de beide verenigingen uit Beverwijk zeer bedroevend geweest.Scheybeeck kon uit geen der gespeelde vijf wedstrijden winst behalen. Eechtrop won slechts twee van de gespeelde acht wedstrijden; een wed strijd eindigde met een gelijk spel. Straw berries I heeft de tegenstander Hilversum III, welk team de onderste plaats op de ranglijst bezette, onderschat. Daardoor verloor de thuisclub met 1-2. Strawberries nam het in het begin be slist te gemakkelijk op. Hilversum greep daarom de kans, toen door een mooi doel punt een voorsprong kon worden bewerk stelligd. Het tweede doelpunt, dat Hilver sum kort na de rust maakte zou buiten de cirkel zijn ingeslagen. De scheidsrech ter heeft dit niet opgemerkt en het doel punt werd Hilversum toegekend. Pas na de rust kwam de thuisclub tot een fel of fensief. Daaruit scoorde Hans Rensen. Met Strawberries in de aanval tegen een technisch beter en stickvast Hilversum kwam het einde. Eveneens in de promotieklasse-compe titie speelde Eechtrop op eigen terrein te gen HIC, welke ontmoeting met 2-0 werd verloren. Beide ploegen hadden een gelijk aantal kansen. Eechtrop's voorhoede kwam wel tot de vijandelijke cirkel, maar dan ontbrak het aan het afwerken van de aanval. HIC doelpuntte voor en na de rust een maal. De tweede elftallen van Eechtrop en HBS speelden in Beverwijk gelijk (4-4). Eechtrop heeft tegen deze uitslag even wel protest aangetekend. Wordt dit pro test gewonnen en dat is zeer wel mo gelijk omdat de scheidsrechter een foute beslissing heeft toegegeven dan wordt de uitslag 4-3 in het voordeel van de thuisclub. Voor de rust scoorde Nieuwenhuyzen twee maal fraai voor Eechtrop. HBS maakte gelijk. Het .tw.eededoelpunt gaf aanleiding tot het protest. De scheidsrech ter had voor een fout gefloten, maar trok deze beslissing onjuist in toen de reeds geslagen bal in het doel rolde. Na de rust scoorden Feuersteijn en Van Hooff voor Eechtrop, waarna HBS andermaal gelijk maakte. Een sterker Eechtrop III verloor desal niettemin met 5-1 van HIC. De wedstrijd werd in Amstelveen plezierig gespeeld en de ploegen waren goed tegen elkaar op gewassen. De daarom wonderlijke uit slag komt naar het oordeel van beide aanvoerders door de zeer slechte leiding. Voor Eechtrop scoorde na rust R. Semeijn bij een achterstand van 4-0. AMVJ won op eigen terrein met 4-2 van Strawberries II. Scheybeeck verloor met 4-2 van Amsterdam V. Scheybeeck heeft in deze ontmoeting niet gegeven wat mo gelijk was. Een al direct ontstane achter stand van 2-0 was een te grote morele klap voor de Beverwijkse spelers om zich te kunnen herstellen. Na een ruststand van 3-0 maakte Fijen het eerste Beverwijkse doelpunt uit een pass van Wortelboer. Amsterdam en Scheybeeck scoorden daarna elk nog eenmaal, Scheybeeck door te profiteren van Hartjes' speciali teit in het inslaan van korte hoekslagen. De competitie derde klasse E vermeldde de ontmoeting tussen VVV en Strawber ries III, die de thuisclub won met 2-1. Dameswedstrijden Strawberries speelde in de tweede klas se met twee invalsters tegen Groen Geel II. Een dezer invalsters, mej. R. Disma, nam twee van de vier doelpunten voor haar rekening, waarmee Strawberries de ontmoeting beëindigde. Dè gasten maak ten geen doelpunten. In de afdeling C moest Scheybeeck met 3-0 de meerdere erkennen in Amsterdam III. Scheybeeck bood een zo goed mogelijke tegenstand en kon daarmee de score Aan de lage kant houden. De tegenpartij speelde veel ster ker. HIC zegevierde met 4-0 over een zwakker Eechtrop, dat er op een moeilijk veld helemaal niet „in" kon komen. Het duidelijke overwicht boekte HIC pas na de rust die met een voorsprong van een nul inging. Strawberries II speelde in de afdeling E van de derde klasse de „uif'wedstrijd tegen Kraaien op eigen terrein in Driehuis. Het eindresultaat was een verdeling dei- punten uit een gelijk spel van 2-2. In deze heel matige wedstrijd was de ruststand eveneens gelijk, 1-1. Strawberries III ver loor op eigen terrein met 5-0 van VVV voor de competitie vierde klasse. Onderhond-wedstrijden Dames Strawberries IV verloor met 2-1 op eigen terrein van Ever Swift III. Eech trop III won met 2-1 van Scheybeeck II. Voor de rust werd het spel op de Schey- beeck-helft gespeeld en nam de thuisclub een voorsprong door twee doelpunten van de dames B. Priester en P. Oort. Na de rust kwam. Scheybeeck sterker opzetten en maakte een tegenpunt door mej. T. Bootsma. Eechtrop IV verloor op eigen terrein met 4-0 van Kraaien. Overigens al weel een veel beter resultaat dan de laatste we ken, toen met ruimere cijfers de wedstrij den werden verloren. Bij de heren won maar een van de drie Strawberries-elftallen. Het zeer sterke Strawberries IV, met goede mogelijkhe den afdelingskampioen te worden, won in Heemstede met 7-1 van Alliance VII. HBS won met 4-2 van Strawberries V en Rood Wit II met 4-1 van Strawberries VI. In een prettige snelle wedstrijd verloor Scheybeeck II met 2-0 van Alkmaar II. Scheybeeck III verloor in het Haarlem se Van der Aart-sportpark met 3-1 van Ever Swift III. Voor Scheybeeck scoorde F. Mohr. Eechtrop IV drukte een sterk overwicht op Alliance VI uit in een zege van 5-1. Met dezelfde cijfers verloor het jonge Eechtrop V in een heel plezierige wed strijd, die in en tegen Zandvoort werd ge speeld. De spelers van Eechtrop konden voor de rust de aanvallen wel tegenhou den, maar na de rust had Zandvoort het beste van het spel «JOOOOOCOOOOCOOOCXXX WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Torentjetorentje bussekruit, wat hangt er uit, een gouden fluit, een gouden fluit met knopen, het torentje is gebroken." Afgezien van de gouden fhtit, gaat het rijmpje uit de oude doos bij de tekening van Jan Wiegman vandaag in vervulling te La Cross in de Amerikaanse staat Wisconsin, waar de negentig jaar oude St. Josefskathe- draal plaats moet maken voor een nieuw gebouw. Deze opname werd ge maakt op het ogenblik dal de toren spits met het „gouden" kruis naar beneden komt. liet afgelopen weekend is goed geweest voor drie teams van de Castricumse vol leybalclub The Smash. Het eerste hferen- team versloeg Molenwiek uit Zaandam en het damesteam wist een verdienstelijk gelijkspel te bevechten tegen de dames van het Zaandamse Molenwiek. De der by tussen het tweede team van The Smash en het eerste herenteam van de Castri cumse club Dynamo eindigde in een 3-1 overwinning voor de Smashleden. Trawlvisserij Maandag 26 oktober; m.t. Emma Wilhelmina KW 135. Francina KW 153. Woensdag 28 oktober: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Albatros KW 37, Miehiel Jan VL 110. Michiel HD 103; m.l. De Vrouw Anna KW 52, Doggersbank KW 75, Sursum Corda KW 124, Willy KW 154. G'ey.ina Geertrui KW 176. Donderdag 29 oktober: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Ariadne IJM 18. Jacoba Gesina IJM 36. Deining KW 3, Brittenburg KW 121, Ada VL 7, Willem VL 121, Pelronella VL 131; m.l. Excelsior IU KW 76. Vrijdag 30 oktober: m.t. Golfstroom KW 4, Stadt Enckhuysen KW 82; m.l. Onderneming II SCH 27; m.k. De Hoop II IJM 59, Petronelia KW 31. Zaterdag 31 oktober: m.t. Emma IJM 15, Jo hannes Polderman IJM 20, Thorina IJM 33. Me- dan IJM 57, Maria Theresia KW 99, Aat'ke SCH 16, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Onderneming I SCH 261: m.l. Willem Robert RO 27. Maandag 2 november: m.t. Amsterdam IJM 28, Job Gouda IJM 79. Toronto IJM 97, Dirk Maria KW 80; m.l. Adeodatus IJM 30. Adrianus KW 10. Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, Elizabeth KW 64, Henk KW 66. Saturnus KW 69, Molva KW 91. De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Geertje KW 108, Astra KW 115, Petronelia KW 125, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162. Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, On derneming IV SCH 153, Anna Suzanna WR 88: m.k. Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31 Jannie IJM 38. Margrita IJM 42, De Hoop 1 IJM 45, Frederika Maria IJM 52, Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64 Frank IJM 65. Wiron V IJM 203, Widon I IJM 210, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30. Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51, Vijf Gezusters KW 53, Cornelia Adriana KW 53, Giisbertha KW 61, Alice KW 62, Arend Cornelis KW 63, Nico KW 72, Twee Gezusters KW 77, Zeearend KW 79, Neeltje Jo hanna KW 84. Adriana Catharina KW 92, Jean- nettc KW 93. Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Karla Ellen KW 106, Cor nelis KW 118, Flamingo KW 120. Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133. Dirk Taat KW 134. Willy Alida WK 155, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165. Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14. Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 43. Internos WR 49. Flevo WR 50, Stella Maria WR 51. Spes Nostra WR 56, Coen Bot UK 3. Dinsdag 3 november: m.t. Post Boy IJni 35, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211. Sakina Mar- tine KW 32: m.l. De Vrouw Anna KW 52. Onder neming III SCH 117; m.k. Bettie IJM 29, Jannie IJM 38, Paul IJM 66, Gijsbertha KW 61, Nico KW 72. Woensdag 4 november: m.t. Beatrice IJM 72, Ant.ie KW 49, Jan Maria KW 171, Jan Senior VL 84; m.l. Nestor KW 101: m.k. Frederika Maria IJM 52, Hans IJM 67. Alice KW 62. Dirk Taat KW 134. Tiny Dieuw WR 33, Flevo WR 50. Donderdag 5 November: m.t. Dirkje RO 53, Arie Ouwehand KW 122: m.l. Willy KW 154; m.k. Bettie IJM 29, Emisel IJM 31. Jannie IJM 38, Arendje Jacoba KW 21. Rein KW 30, Lintanda KW 33. Tiny KW 34. Vijf Gezusters KW 53, Gijs bertha KW 61, Marianne KW 71, Twee Gezusters KW 77, Vier Gebroeders TX 14. Vrijdag 6 november: m.t, Protinus IJM 154, Al- bertha Hendrika KW 81. Haringdrijfnctvisserij Dinsdag 13 oktober: m.l. Excelsior II KW 78. Gorrcdijk IJM 75. Woensdag 14 okt.: m.l, Ella Christina KW 97, Maandag 19 oktober: m.l. Rijnmond V KW 110, Eendracht KW 168. Dinsdag 20 oktober: m.l. Janna KW 136. Vrijdag 23 oktober: m.l. Hollandia KW 18, Vol harding KW 23. Wilhelmina I KW 25. Zaterdag 24 oktober: m.l. Willem Cornelis KW 16. Orion KW 22, Nederland VI KW 37. Annie KW 54. Maandag 26 oktober: m.l. Vertrouwen KW 6, De Arend KW 7 Bertha KW 38, Neptunus KW 45, Nelly Maria KW 70, Maria Jacoba KW 73, Toe nadering KW 95. Wilhelmina II KW 138, Wilhel mina III KW 147. Woensdag 28 oktober: m.l. Fierman Eduard KW 5. Grietje KW 20. Rijnmond III KW 44. Hette Margaretha KW 74, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Nederland VII KW 130, Zeemeeuw KW 170, On derneming KW 175. Vrijdag 30 oktober; m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Robert William KW 123. Zaterdag 31 oktober, m.l. Martcnshoek IJM 283, Vooruit KW 151. Maandag 2 november, m.l Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Rijnmond IV KW 15. Rijnmond II KW 43. Cornelis Marinus KW 48, Sumatra KW 86, Voorwaarts KW 140, Willy KW 141; m.k. Dine- marie KW 57. Dinsdag 3 november: m.l. Dirk KW 19, Aafke 'acoba KW 41, Noordzee KW 47. Woensdag 4 november: m.l. Noordster KW 67. Vrijdag 6 november: m.l. Borneo KW 127. De IJmuider Groothandel heeft de laat ste dagen der week een staaltje van haar „kunnen" laten zien. Niet minder dan 80.000 kilo tongen werden opgeruimd te gen prijzen die zelfs de meest pessimisti sche aanvoerder van vis versteld zou heb ben doen staan. Dat de laptongen niet be neden de 5,25 kwamen was te begrijpen. Grote tongen worden zo goed als niet aangevoerd. Maar de grootmiddel tong kwam bij flinke aanvoer niet beneden de 3.50, de kleinmiddel tongen en tong I ble ven bij zeer' groot aanbod eveneens goed boven f 3, terwijl de slips rond 2.50 op brachten. Met de rondvisprijzen is het sedert maandag bergafwaarts gegaan. Waren de kabeljauwprijzen in het begin van de week ook nog zeer hoog, naarmate de week verliep daalde de prijs. Zo kon zaterdag de allerbeste kwaliteit grote regels maar net de 100 halen. De kisten grote kabel jauw waren gezakt tot 150 per kist. Dat woensdag 11 november (wapenstilstand dag 1914-1918) een rol speelt ligt voor de hand. In België zijn dan alle zaken geslo ten. Met ruimere aanvoer kon het niet an ders dan dat ook de schelvisprijzen daal den. Met de te verwachten aanvoer voor de komende week (er staan nog minstens een kleine 20 schepen op het programma) zakte de braad, zij het ook geen grove braad, tot een goede 25 per kist. De gro vere soorten pasten zich aan. Engeland bleef als gewoonlijk een trou we afnemer van de grofste soorten schol. Werd vrijdag ook een ietwat geforceerde prijs gegeven voor de voor Engeland spe cifieke soorten van ruim 65 per kist, za terdag daalde de prijs tot een goede 55. West-Duitsland kwam Zaterdag nog in de markt voor schol II, die van 40 opliep tot over 45. Schol III bracht de laatste dagen van de week van 25 tot 30 per kist op. De kwaliteit van de haring, voor zover het geen westkustharing of Wellenharing is, blijft voor de handel althans, slecht. Dat de prijs hoog bleef wordt voor een groot deel toegeschreven aan de storm, waardoor er overal een ontstellend tekort was aan vis. De Sch. 27 loste zaterdag een goede 700 kisten Westkustharing, die door de handel grif werden opgenomen voor 30 tot 35. Makreel bleef een ge wild artikel (ook de vrieshuizen varen er wel bij) en bleef rond 20 hangen. Bon ken liepen van 26 tot 30. Advertentie Duo is een zuivere mélano-o verfd» wai tyj nif ter eig als dig. taba wat u lékker vindt: B. en W. van Beverwijk vragen de raad een krediet van 108.600 voor het aanleg gen van het gedeelte van de Spoorsingel tussen het Stationsplein en het viaduct. De voorbereidingen .zijn thans zover gevor derd dat B. en W. een plan daartoe kun nen aanbieden. In aansluiting op het viaduct is een rij weg ontworpen van 12 m., die zich bij het Stationsplein splitst in twee rijbanen van 6 m. Aan weerszijde bevinden zich trot toirs. Teneinde de oude bebouwing aan de Meerstraat zoveel mogelijk te camoufle ren, is aan de noordzijde een beplantings- strook ontworpen, terwijl ook langs de zuidzijde een groene strook is gedacht. Een punt van bijzondere zorg zal uil ver keerstechnisch oogpunt de T-aansluiting Spoorsingel-Viaductweg vormen. B. en W. stellen zich voor om, teneinde tot de vei ligste oplossing te komen, voorlopig proe ven te nemen met enige houten vluchtheu vels. Aan de hand van de opgedane ervarin gen kan dan beslist worden welke bevei ligingen definitief aangebracht moeten worden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5