Twee weken gevangenisstraf voor het geven van loos brandalarm Maatschappelijke opbouw in de IJmond voor radio Alle IJmond-teams zorgen voor goede overwinningen Belgische visserijproblemen 4 Gezelschap Rens van Dorth Goede uitvoering van „Excelsior" Om clubkampioenschap van Kennemerland Mooi resultaat van SSH-leden Pat Mat 3 kan tegen Pion niet meer winnen Visserijconflict tussen Indonesië en Malaga HAARLEMSE POLITIERECHTER Gemeenteraad Beverwijk vergadert donderdag Motor- en autoclub Castricum huldigt kampioenen Sportief 2 boekt zege op VKD 2 uit Haarlem „Jeugd en Evangelie" viert derde lustrum DINSDAG 10 NOVEMBER 19 5 9 De heer A. M. Boelen, directeur van de stichting Opbouw Katholiek Kenne- merland, heeft zondagavond voor de KRO-microfoon een lezing gehouden over de IJmond-problemen, speciaal in verband met de katholieke maatschappelijke opbouw in dit gebied. Hij wees op de richtlijnen van de bis schop van Haarlem, die deze in 1954 heeft gegeven. De IJmond werd door deze richt lijnen het eerste geestelijk ontwikkelings gebied in het bisdom. „Waarom juist eerst de IJmond, en niet een stad als Amster dam. waar toch ontegenzeggelijk grote nood heerst?" vroeg de spreker. Hij meende, dat men er aan moest denken, dat de invoering van geestelijke ontwikke lingsgebieden een experiment was. Daar om wilde men niet dadelijk met Amster dam beginnen. Bovendien is de IJmond een gebied, waar de hedendaagse maatschappelijke problematiek goed tot uiting komt.. Er vin den omwentelingen plaats, en het gehele leven is van dynamiek doortrokken. Een krachtige bevolkingsaanwas stelt ieder, die zich met de opbouw van dit gebied moet bezig houden, voor grote problemen. Het oude Kennemerland gaat steeds meer aansluiting zoeken bij de oude randstad Holland. Straks zuller er 225.000 inwoners zijn in dit gebied, waarin de stedelijke sfeer steeds meer in plaats komt van de plattelandssfeer van weleer. Straks zal het één groot agglomeraat zijn. De woon wijken worden in grote haast gebouwd, noodzakelijk in verband met de snelle aan was. Dit stelt aan de planning in dit staal- district grote eisen. Het gebied stelt daarom zijn eigen nor men, en het is noodzakelijk, dat men de ontwikkeling tracht bij te houden. Een be langrijke factor bij dit gebied is de enorme uitbreiding van de industrie. Bij Hoog ovens zullen er straks 20.000 arbeiders in plaats van 10.000 zijn. Tal van instanties houden zich bezig met de ontwikkeling van de IJmond. Er zijn streek- en uitbreidingsplannen gemaakt. „Dit zijn blauwdrukken voor het maat schappelijk leven van de toekomst" for muleerde de heer Boelen het. „De Rooms- Katholieken trachten niet achter te blij ven bij de enorme ontwikkeling die hier gaande is. Eigen kerkelijke en sociaal- culturele initiatieven worden ontplooid". Dit alles zal volgens de spreker echter in samenwerking dienen te geschieden. De burgerlijke overheid speelt zijn rol, evenals de bedrijven, en het particulier en kerkelijk initiatief. Juist het kerkelijk en particulier initia tief dreigt achter te raken. Er zijn al hia ten ontstaan, die door overheid en be drijfsleven moesten worden aangevuld, al zou het beter zijn geweest, wanneer de kerk zijn taak had kunnen vervullen. Daarom moet het Katholieke volksdeel grote inspanningen leveren om bij te blij ven. De Stichting Opbouw Katholiek Ken nemerland wil daarin zijn deel bijdragen. De spreker wees op de vele particuliere initiatieven, die in de IJmond met welda dig gevolg zijn ontwikkeld, zoals de Velser Gemeenschap, de Beverwijkse Sociale Raad, en regionale welzijnsorganen voor het IJmondgebied. Op verschillende manieren tracht men aan Katholieke zijde zijn deel te verrich ten. Er worden sociaal-wetenschappelijke onderzoekingen verricht, plannen ge maakt. en bovendien doet men veel aan kadervorming. Dit heeft geleid tot het ont staan van regionale gesprekscentra, die goed werk doen. „Nieuwe organisatievormen zijn nodig" meende de heer Boelen. Hij wees hierbij op nieuwe instellingen als de Katholieke Het personeel van de in IJmuiden en Rotterdam gevestigde n.v.'s Houthandel Altona, Nederlandse Steenwolfabriek en Pelt en Hooykaas, heeft zich vijf jaar ge leden verenigd in de personeelsvereniging „P.H.A.S.", hetgeen voor het bestuur een gerede aanleiding is geweest dit eerste lustrum feestelijk te herdenken. Zaterdag avond geschiedde dit in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan, voor welke gelegenheid de Rotterdamse leden met autobussen werden aangevoerd. Het was een gemengd gezelschap, dat aan het begin van deze feestavond door de heer L. Gouda als voorzitter kon worden be groet, waarbij spreker de diverse aanwe zige directieleden namens het personeel zijn dank betuigde, omdat zij een dex-ge- lijk unieke bijeenkomst mogelijk hebben gemaakt. Woorden van erkentelijkheid, waar de Rotterdamse voorzitter zich even later volkomen bij aansloot. Het feestprogramma werd verzorgd door een variété-ensemble, onder leiding van Rens van Dorth, dat onder de verza melnaam „Cocktail en Confettie" een aan tal uitstekende divertissementen voor het voetlicht kwam brengen. Een geesti ge proloog, met de originele vondst een dubbelganger van Rens van Dorth te laten optreden, vormde reeds direct de veelbe lovende inzet van een programma, dat verder weinig aanleiding tot teleurstellen de ervaringen bood. Van de optredende artiesten moet dan in de eerste plaats de reeds genoemde Rens van Dorth nog eens worden vermeld, die het geluk heeft over die eigenschappen te beschikken, welke een humorist bij het publiek populair kun nen maken. Hij is in zijn talenten voor een dergelijk genre bijzonder veelzijdig en weet precies, op welke manier een liedje moet worden gebracht. Even later be speelt hij in de functie van conférencier de zaal als een gewillig instrument, waar hij daverende lachakkoorden aan weet te ontlokken, om zich dan vervolgens in eni ge dwaze schetsjes als een volleerd komiek te laten kennen. Voor een dergelijk amu sementsprogramma is Rens van Dorth zijn plaats nog altijd ten volle waard. Van zijn begeleiders was het Majoco trio eveneens een ensemble van klasse, omdat de leden hiervan zang, muziek en show tot een voortreffelijk variété-num mer wisten te combineren. Op hetzelfde hoge peil bevonden zich de acrobatische verrichtingen van de Albano's. Sylvia Syl- vestra leverde als haar aandeel enige dansparodieën en Ted Valerio vertegen woordigde het gilde der accordeonvirtuo zen, die kennelijk nog steeds niet in een dergelijk amusementsprogramma kunnen worden gemist. Cas Oosthoek ten slotte was de vaardige „vleugeladjudant", die daarnaast ook als acteur in enige kolder schetsjes uitstekende diensten bewees Met een dergelijk gezelschap moet een lustrumviering slagen, hetgeen het be stuur van „P.H.A.S." tot zijn voldoening en dat van het publiek heeft kunnen er varen. J. v. D Schoolraad in IJmuiden, het Regionaal Sociaal Charitatief Centrum in het IJmondgebied en het Katholiek Bureau voor Huwelijksaangelegenheden. Financiële en morele medewerking on dervindt men van alle kanten, onder ande ren van overheid en hoogovens. Onder het motto „Daar gaat 'ie" heeft de christelijke mondaccordeonvereniging „Ex celsior" te Heemskerk zaterdagavond in zaal Dam een uitvoering gegeven die uit stekend is geslaagd. De voorzitter, de heer J Kort. sprak in het openingswoord zijn voldoening uit over de grote belangstel ling. Het ledental is stijgend en ook de zalennood behoort voor deze vereniging tot. het verleden. In het onlangs gereedge komen Hervormde jeugdgebouw heeft men een prachtige oefengelegenheid. Voor de pauze was het B-orkest aan de beurt, waarin een vooruitgang in de pres taties was te constateren. Hierna kwam het „grote" orkest met een aantal solisten voor het voetlicht. J. Dijk stra en I-I. de Wit vormden „De Jantjes", een accordeonduo dat al spoedig de zaal in de juiste stemming bracht. Een mond- accordeontrio werd gevormd door „de My- groot aantal schetsjes ten tonele voerde, oco's". Nico Kroese. Ko Duin en Joop v. d. Outenaar gaven blijk een harmonisch ge heel te vormen. Een geheel ander genre werd gebracht door de Jelco's en Co, drie zingende meis jes met een gitaar. Het programma werd afgewisseld door de revuegroep ..Uilenspiegel" die onder lei ding van K. Huisman en Gré Winter een Woensdagavond wordt in het clublokaal van DCIJ een belangrijke damwedstrijd gespeeld. De leiders van de eerste klasse, Santpoort, komen dan spelen tegen de DCIJ-reserves. Voor beide tientallen is de ontmoeting belangrijk, voor DCIJ vanwege de onderste plaats. De opstelling van beide tientallen luidt: DCIJ II: H. Swier, K. v. d. Steen, G. Postma, D. Ott. C. Kaan. W. v. Wort, H. Leeuw, J. Koppelman, J. de Boer, W. Gomes. Santpoort: J. Bakhuys, Teun Hoek. J. Buren, E. Zuiderduin. P. de Kort, J. Oos terling, F. Ipenburg, A. v. Kans, P. Wouda, H. de Groot. Te Beverwijk wordt dezelfde avond de wedstrijd BeverwijkHillegom gespeeld. Op vrijdagavond 13 november ontvangt Sportief het Haarlem KNC thuis. Bij de zaterdag in Haarlem gehouden vaardigheidsproeven van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, waar van de Kennemer Turnkring de organi satie verzorgde, heeft de Kennemerstaten gymnastiekvereniging „SSH" met haar leider, de heer H. van Wijnen, opnieuw fraaie resultaten mogen boeken. Een flink aantal SSH-leden heeft aan deze turnwedstrijden deelgenomen, waar voor vooral onder de dames en dames senioren gymnasten van vele verenigingen grote belangstelling bestond. Van de SSH-damesseniorenafdeling A slaagden voor het diploma A. Vermeer- Tibboel, L. van Telgen-Bakker, J. Nicolaï- Juckers, P. H. Pas-de Graaf. W. Noort- man-den Bakker, M. Steltenpöhl-Verlaan, M. Kaay-Best en S. Uytendaal-van Lier. Moeilijker oefenstof was er voor de dames-senioren B. Desondanks slaagden G. Bijtenhoorn-Boere. N. van Buuren- Winkel, T. Bronsveld-Kulderij, J. Sche- pers-Wernke, A. Schriemer-Reindersma en A. Rollenberg-Böhm. In de afdeling dames derde klasse A behaalden het diploma G. Slotboom. M. Rem. H. Haver, M. H. Becker en A. E. de Ruiter-van Groningen. Bij de heren derde klasse A voltooide A. Harmeijer met zijn diploma dit grote succes voor SSH. Als gevolg van de te spelen bondswed strijden werden bij de Beverwijkse schaak club Pat Mat maar enkele partijen voor de onderlinge competitie gespeeld. De resul taten ervan luiden: Afdeling 2: Beentjes—Janssen afgebr. Afdeling 3: KruijerKnake 0—1. Afdeling 4: Kaller—De Swart. 0—1 en SteemanPortegies 10. Pat Mat 3 trad als gastheer op voor de schaakclub De Pion. Hoewel een gelijk spel nog wel tot de mogelijkheden behoort staan de Beverwij kers voorlopig toch nog met 4—5 achter. De behaalde resultaten zijn: Pat Mat III—De Pion: Schroder— Sieverdink 01, SteemanKramer remise, Falter—Smit 0—1, Schepel—Schenk 1—0, DuinBuip 01, Van VuurenWorp remise. WalWillems afgebroken. Doets Nooij 01, WesterDaas 10, Zweers Boerwinkel 10. Totaal 45 voorlopig. Deze week wordt de competitie voortge zet met in de eerste groep onder andere de partijen BannenbergSonneveld, Ti.is- senSuiker, HuygenZwart en Zoontjes Steeman. SINT NICOLA AS-ACTIE Vier verenigingen zullen dit jaar delen in de opbrengst van de door de Castricumse middenstand te houden St. Nicolaas-actie, namelijk de beide voetbalverenigingen CSV en Vitesse, het fanfarekorps en de plaatselijke VVV-vereniging. Zaterdag middag hebben deze verenigingen een grootse optocht door het dorp gemaakt. DEENS FREGAT NAAR AMSTERDAM Het Deense fregat „Niels Ebbesen" is zondag voor een kort bezoek in Amster dam aangekomen. KOEALA LOEMPOER (UPI) Ma laya en Indonesië voeren een „visserij oorlog", die in grote trekken overeenkomt met het geschil tussen IJsland en Enge land. Evenals IJsland breidde Indonesië vorig jaar de territoriale wateren uit van drie tot twaalf mijl buiten de kustlijn. Evenals de IJslandse regering verklaarde Djakarta, dat deze wateren door buiten landers worden leeggevist, in het bijzon der de straat van Malakka. De vissers uit Malava, overwegend van Chinese origine, werden door dit besluit het zwaarst getroffen in hun middelen van bestaan. Velen bleven echter vissen op de gronden, die hun vaders eens bevisten, deels uit stijfhoofdigheid, deels uit on kunde. Taltijkle Maleise vissersboten werden door Indonesische marinevaartuigen op gebracht. In tegenstelling tot Engeland stelde de regering van Malaya geen pa trouilleboten beschikbaar om haar vissers te beschermen. In augustus werden vier Maleise vis sersschepen ter waarde van ongeveer 35.000 gulden in beslag genomen. Omdat optreden van de regering in Koeala Loem- poer uitbleef, raakten de Maleise vissers ontmoedigd. Thans mijden zij de Indo nesische territoriale wateren, met als ge volg dat de vangsten minder zijn en de visprijs in de federatie is gestegen. De regering van Malaya heeft op aan drang van de vissers beloofd de kwestie met Djakarta te zullen opnemen. Het is echter niet bekend of Indonesië zal in stemmen met een regeling, die de vissers van Malaya in een gunstige uit zonderingspositie plaatst. Overeenkomstig de eis van de officier van Justitie heeft de Haarlemse politie rechter mr. H. J. Ferwerda maandag een 18-jarige Haarlemse magazijnbedien de veroordeeld tot twee weken gevange nisstraf wegens het verstoren van de open bare rust door het geven van een loos brandalarm. Op 27 juni 's avonds om kwart voor twaalf was de Haarlemse brandweer met groot materieel uitgerukt naar een woning aan de Gedempte Schalkburgergracht, waar brand zou zijn uitgebroken. „Komt u gauw, de hele kamer staat in brand!" was er door de telefoon geroepen. Toen de brandweerlieden ter plaatse arriveerden bleek er niets aan de hand te zijn. Hun komst had nogal wat opschudding in de buurt teweeggebracht. Het kwam uit dat de magazijnbediende het valse alarm op zijn geweten had. Met een paar vrienden liep hij door de stad toen de gedachte aan het waarschuwen van de brandweer in hem was opgekomen. In een telefooncel had hij de brandweer gealarmeerd. „We liepen ons te vervelen en wilden wel eens wat be leven", voerde de verdachte als veront schuldiging aan. „Dat zijn geen grapjes meer. Er kun nen zeer ernstige gevolgen uit dergelijke valse meldingen voortvloeien. Helaas ko men ze nog al te vaak voor", zei de com mandant "an de Haarlemse brandweer die als getuige was opgeroepen De officier van Justitie mr. J. Lager- De handbalvereniging „IJmond" be leefde zondag een zeer gunstige compe titiedag met haar senioren-elftallen die al hun wedstrijden in winst hebben omgezet, waardoor ten aanzien van de eerste da mes- en herenelftallen het bestaande pes simisme in goede verwachtingen is om gezet. De wedstrijd van IJmond I-dames tegen de meest ernstige concurrent Full Speed uit IJmuiden was van direct belang voor de IJmond-dames voor het handhaven van de bovenste plaats. En de spanning, die dus op „Watervliet" was verwacht, kwam ook tot uiting in het wat rommelig karak ter van de beide aanvalslinies. Hierdoor konden de verdedigingen steeds afdoende ingrijpen. Toch slaagde Full Speed er na tien minuten in de IJmond-doelverdedig- ster met een door haar verkeerd beoor deeld schot te passeren (01). Meteen pakten de IJmond-dames wat beter aan en dit leidde na vijf minuten tot de gelijkmaker door D. Marckelbach, waarna G. Slatman dit voorbeeld uit goed opgebouwde aanvallen tot tweemaal toe herhaalde (31). Na de hervatting wogen beide ploegen MEN KAN NIET ZEGGEN dat het er in België bij de visserij altijd even kalm toegaat. De heer Van den Berghe neemt in zijn visserijblad beslist geen blad voor de mond. In het laatste nummer van dit Belgische vakblad, wordt weer een scherp artikel gepubliceerd over een aanvaring van een vissersvaartuig door een marineschip. „Schaamteloosheid of vrees bij de zee macht" staat er boven en in het artikel wordt dan verteld hoe de O 64. een klein vissersvaartuig uit Ostende, met drie man aan boord, werd gepraaid door het schip „Eureka" van de Belgische zeemacht, dat belast is met de bewaking van de schiet- zone. Men vroeg om vis, maar de vissers wa ren juist met de visserij begonnen en had den dus nog niets. De „Eureka" bleef op zijn koers liggen en liep recht in de voor steven, waardoor deze werd gespleten. De „Eureka" voer daarna weg zonder zich verder om het vissersschip, dat had kun nen zinken, te bekommeren. Aldus het scheepsverslag van de O 64. De Belgische zeemacht ontkent, dat er een aanvaring heeft plaats gehad. Het ant woord luidde „dat de opvarenden formeel zijn in hun verklaring en bovendien aan het vaartuig van de zeemacht geen spoor van aanvaring is vastgesteld". In het visserijblad wordt fel stelling ge nomen tegen deze houding van de zee macht. Men dringt erop aan de kwestie voor de onderzoekraad te brengen opdat op die manier de schuld zal kunnen blij ken. Het gedrag van de commandant van het marinevaartuig kan door deze raad niet worden beoordeeld, maar als men over de handelingen van de schipper van het vissersvaartuig spreekt, komt langs 'n omweg toch de ware toedracht aan het licht, aldus het visserijblad, dat zegt, dat zich de laatste tijd met vaartuigen van de Belgische zeemacht reeds kostelijke grap jes hebben voorgedaan, „in zoverre dat men er niet voor terugdeinst om de waar heid te verdraaien". Dit is overigens 'niet het enige geval, dat door het blad scherp onder de loep wordt genomen. De heer Vandenberghe klaagt er ook over, dat men teveel lawaai maakt over de „miljoenreis", die een Belgische trawler heeft gemaakt. Hij rekent uit, dat een vaartuig als deze O 80 elke reis min stens 800 francs moet besommen om een lonende exploitatie mogelijk te maken. Het is de eerste keer in tien maanden dat een vaartuig van de reder van de O 80 'n lonende besomming maakt. Dat kon alleen door de schaarse aan voer overal in Europa, die de prijzen sterk doet stijgen. In Engeland maakt een traw ler een reis van 1.800.000 francs met min der vis dan de O 80. „Hoe onze huidige visserijexploitatie ren derend te houden is een dagelijkse beslom mering die niet door één uitzonderlijke reis wordt goed gemaakt", aldus de heer Vandenberghe. Ook de grote visvijvers in het zuiden van Bohemen, zo kenmerkend voor het landschap, hebben door de langdurige droogte van dit jaar een bijzonder laag waterpeil gekregen. Maar al is dit voor de visstand verre van bevorderlijk, voor de vissers betekent het lage water vaak een vergemakkelijking van hun taak. De foto toont het vissen van karper met een soort sleepnet in de „Spolsky"-vijver bij de stad Trebon, waar meer dan vierhonderd visvijvers liggen. TONEELAVOND „DE HONDSRUG" De Gronings-Drentse vereniging in Be verwijk heeft haar leden zaterdag in ge bouw ,,'t Centrum" een bijzonder genoeg lijke avond bezorgd door „De Martini toren", een zustervereniging uit IJmuiden, een opvoering te laten geven van Hans Nesna's bekendste klucht in drie bedrijven „Een baby van duizend weken". Wij vol staan ditmaal met de vermelding van het grote lachsucces. Zaterdag 14 november wordt deze opvoering namelijk voor de eigen leden van „De Martinitoren" in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt laan in IJmuiden herhaald, zodat wij vol gens gewoonte daarna uitvoeriger op stuk en spel zullen terugkomen. AMBTENAREN BESPREKEN LOONPOLITIEK De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.) houdt op dinsdag 10 november de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. De districtsbestuurder, de heer C. W Franken, zal in ,,'t Centrum" een inleiding houden over het onderwerp „De nieuwe loonpolitiek". goed tegen elkaar op en het was speciaal het werken van C. van Baak bij Full Speed en T. Schuil bij IJmond in de doelen dat de score beperkt hield. Slechts G. Slatman doelpuntte nog een keer voor de thuisclub en verrichtte hiermede tevens de hattrick (41). In Weesp ging het al even spannend toe tussen WVGV en de IJmond I-heren, die zich de thuiswedstrijd (1615) nog best herinneren. De IJmonders hadden aanvan kelijk de grootste moeite te wennen aan 't minder goed bespeelbare veld, maar dè thuisclub profiteerde hiervan niet. Hier door kreeg G. Noomen de kans om na vijf minuten de Velsenaren de leiding te geven (0—1). Eerst toen scoorde WVGV (1—1). Maar opnieuw kwam IJmond door G. Kramer terug (12). Het houtwerk hielp echter menig schot op het WVGV-doel keren. Het opdringen van IJmond gaf juist de tegenstanders een doelrijpe kans (22). Na de hervatting scoorden beide ploegen vrij vlot achter elkaar (33), gevolgd door een duidelijk IJmond-overwicht, dat met drie doelpunten werd beloond (36). Toch kwam WVGV enige minuten voor het einde nog fel terug en doelpuntte ook tweemaal (56), doch verder liet de Vel- sense verdediging het niet komen. De verdere uitslagen zijn: Dames: IJmond 2ADO 2 30. Heren: IJmond 3—TYBB I 8—1; IJmond 4—Ra- piditas 3 97. Meisjes-junioren: De Blin- kert b—IJmond b 5—0. Jongens-junioren: IJmond aRapiditas a 148. Jongens aspiranten: De Blinkert bIJmond a 110; Concordia bIJmond c 32. Meis jesaspiranten: ADO aIJmond a 011; IJmond bFull Speed b 11; IEV a IJmond c 132; IJmond dIEV b 42; IJmond eDe Blinkert e 71; ADO b IJmond f 30. De raad van de gemeente Beverwijk komt donderdag om half acht in openba re vergadering bijeen op het raadhuis „Scheybeeck". Nadat eerst de heer J. H. van der Schoor is geïnstalleerd als raads lid, zal daarna een omvangrijke agenda worden afgewerkt. Nadat eerst de aanleg van een deel van de spoorsingel en de ver betering van de Zeestraat aan de orde ge komen zijn. zal de verbreding en uitdie ping van het Zijkanaal A en De Pijp aan de orde komen. Daarna volgt de bespreking van de aan schaffing van een auto voor de werkplaats voor minder validen, de „Palissade". Voorts wordt gesproken over de open stelling van winkels tijdens de Sint Nico- laaswcek. Op de agenda staat vervolgens de voorgestelde tijdelijk^ wijziging van het tarief der vermakelijkheidsbelasting, waarna de raad het pre-advies gaat be spreken, dat B. en W. hebben ingediend, naar aanleiding van de bouwkosten der Nedei-lands hervormde kerk. Tal van on- derwijspunten komen dan aan de orde. De begroting van de dienst voor de lichame lijke opvoeding en de sport zal vervolgens worden aangeboden. De raad zal enkele benoemingen verrichten. In hotel Roozendaal heeft zaterdag avond de motor- en autoclub Castricum de kampioenen gehuldigd. Dit gebeurde tijdens een feestavond, waarop het IJmond Cabaretgezelschap onder leiding van Nic Out een beschaafd en goed ver zorgd programma voor het voetlicht onder de titel „voor de dag met die lach". De waarnemend voorzitter van de af deling, de heer G. Knijn, heeft als eerste de kampioenen gelukgewenst, en na de pauze deed de voorzitter van de afdeling Noordholland van de K.N.M.V., de heer Coljee, dit. De heer J. Dekker had bij de motren met duo beslag gelegd op het kampioen schap, en bij de solo-motoren ging de heer G. Verhoef met de pi-ijs strijken. Bij de auto's, bromfietsen en scooters waren het respectievelijk de heren Com- pas uit Hoorn, P. v. Kessel uit Castri cum en J. Dreibers uit Den Helder. De club zelf werd ook gecomplimenteerd met het behaalde succes, omdat zij ook het clubkampioenschap had behaalde. V.V.IJ. SPEELT „PER LUCHTPOST" De voetbalvereniging „IJmuiden' (V.V.IJ.) biedt haar leden maandag 16 no vember in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan een toneelavond aan, die door de eigen toneelclub zal worden ver zorgd. Opgevoerd wordt „Per Luchtpost" blijspel in drie bedrijven door Norman Krasna. De regie is weer van Cor van der Plas. waard vond het zo'n misselijke streek van verdachte dat hij niet aarzelde om de maximumstraf te vorderen die op een der gelijke overtreding staat. Busincident Tot vier dagen hechtenis werd een 29- jarige Haarlemse koopman veroordeeld wegens belediging van een conducteur van een autobus, nadat deze de koopman had verzocht diens tas van een zitplaats te verwijderen om een passagier gelegen heid te geven plaats te nemen. Dit ver zoek had de koopman zo in woede doen ontsteken dat hij de conducteur allerlei lelijks naar het hoofd had geslingerd. Vergissing Een 45-jarige koopman uit Haarlem werd bij verstek tot twee weken gevan genisstraf veroordeeld omdat hij per ver gissing een zestienjarige leerling-timmer man op het Staten Bolwerk in Haarlem van zijn fiets had gesleurd en een pak slaag had gegeven. Naderhand bleek dat de koopman de door hem toegetakelde jongen voor een ander had gehouden met wie hij nog een appeltje had te schillen. Winkeldiefstal Conform de vordering van de officier van Justitie veroordeelde de politierech ter ten slotte een 25-jarige inwoonster van Zandvoort wegens winkeldiefstallen tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan twee voorwaar delijk met drie jaar proeftijd en onder toe- zichtstelling van de r.k. Reclasseringsver- eniging. De verdachte had vlak na elkaar twee damesvesten uit een kledingmaga zijn in Amsterdam en Haarlem weggeno men zonder ze te betalen. Haar raadsvrou we, mej. mr. S. Boekman verzocht, gelet op de tijd die haar cliënt reeds in voor arrest had doorgebracht, de onmiddellij ke invrijheidsstelling van verdachte, welk verzoek werd ingewilligd. In de returnmatch tegen VKD 2 heb ben de Sportiefreserves een ruime 146- overwinning op de Haarlemmers behaald. Door dit dam-resultaat staan de V.K.D-ers vast op de laatste plaats en behouden de I.Imuidenaren hun tweede plaats achter topclub Zandvoort. Het begin was niet erg hoopvol voor Sportief daar J. de Ruiter als spoedig door een grove blunder zijn tegenstander moest feliciteren met de zege. P. Jasperse bracht het tegen F. van Rooden niet verder dan een welverdiende remise, maar de stand was intussen 13 voor de Haarlemmers. Aan het einde van het tweede speeluur maakte H. Holt de stand gelijk door in een zeer goed ge speelde partij van R. Smakman te winnen. Hierna volgden vijf overwinningen van de Sportivianen elkaar snel op. Achtereen volgens haalden J. Zwartveld, P. Wester- wal, N. Michel, H. Claudius en J. H. v. d. Wel de winst voor Sportief binnen. Jan Bakker kon het tegen G. Hesselman niet bolwerken en F. Postma speelde in een zeer ingewikkelde partij remise tegen J. v. Rooden, zodat het -einde kwam met een 146 overwinning voor Sportief 2. De persoonlijke resultaten zijn: Sportief 2— V.K.D. 2 14—6. 1. Postma—J. v. Roo den 11; 2. J. BakkerG. Hesselman 02; 3. J. ZwartveldA. v. d. Vorst 20; 4. N. MichèlV. Andringa 20; 5. J. H. v. d. Wel—A. Meijer 2—0; 6. H. Claudius—Th. Smakman 20; 7. P. JasperseF. v. Roo den 11; 8. H. HoltR. Smakman 20; 9. J. de Ruiter—J. v. Kempen 0—2; 10. P. Wester walH. v. d. Nouwland 2—0. Uit slag 146. Het eerste tiental had deze week vrijaf en speelde voor de Onderlinge competitie. Jan Visser verspeelde de leiding door een nederlaag tegen de onberekenbare C. Lodder. Daar zijn broer Henk er geen gx-as over liet groeien tegen H. van Nieuwen- huizen heeft deze met één partij minder gespeeld de leiding in Groep A overgeno men. Op de derde en vierde plaats komen C. Lodder en J. M. Janssen welke laatste van W. Post te winnen. Helaas vei'speelde hij een punt in zijn afgebroken partij te gen N. Michèl. J. Groen Sr. neemt de vijf de plaats in door winst op H. Veldman. De uitslagen in Groep A wax-en: H. Vis- sei'H. v. Nieuwenhuizen 20; J. Groen Sr.H. Veldman 20; C. LodderJ. Vis ser 20; J. SlagerP. C. Bais afgebroken; J. M. Janssen—W. Post 2—0. Afgebroken partij N. Michel—J. M. Janssen 1—1. In Groep B waren de resultaten als volgt: J. ZwartveldH. Huigen 20; G. HuigenH. Dijkhuizen 11; J. J. Wcsse- liusJ. Lichtendahl afgebroken; J. Heem straG. Mooi 20; P. KronenburgJ. Groen Jr. 20. H. A. Mijnsbei'genJ. Hiemstx-a afgebroken. Vrijdag speelt het eerste tiental van Sportief tegen KNC uit Haarlem in het Cultux-eel Centrum. Sportief I komt als volgt uit: 1. P. C. Bais; 2. J. M. Janssen; 3. H. Sla ger; 4. C. Lodder; 5. J. Visser; 6. W. Post; 7. H. v. Nieuwenhuizen; 8. P. Smit; 9. J. Groen Sr. 10 H. Visser. Afgelopen zaterdag viei-de de Vex-eni- ging Landelijke Werkgemeenschap „Jeugd en Evangelie" in het Zendings centrum te Baarn haar derde lustrum. Tij dens deze bijeenkomst werd ondermeer een spel worden opgevoerd, dat geschreven is door Loes van Egmond, Wim Gispen en Jan van der Does. De avond werd besloten door ds. Okke Jager. De beweging „Jeugd en Evangelie" is in het laatste oorlogsjaar ontstaan uit de gesprekskringen. die waren gevormd door onderduikers van vex-schillende levens overtuiging. Doel van de beweging is, de jeugd van 18 tot 30 jaar in aanraking te brengen met het Evangelie. Het voornaamste middel hierbij is het gesprek in kringen van ongeveer twaalf personen. Deze kringen komen eens in de veertien dagen bijeen. Het aantal kringen verspreid over het gehele land, bedraagt nu 150. Naast het kringwex-k nemen de weekendkampen en de ontmoetingscenlx-a een grote plaats in. De meest belangrijke landelijke activiteiten zijn de ox-ganisatie van zomerkampen, de uitgave van het maandblad Jeugd en Evangelie en van het Kernblad. Het maandblad heeft dit jaar onder an dere een actie gevoerd voor financiële hulp bij de opi-ichting van leerlooierijen in In dia. Het gestelde doel van (4500 werd in september bereikt. Deze zogenaamde M.E.M (Mis en Maaltijd)-actie zal dit iaar in samenwerking met andere vereni gingen en bladen op grotere schaal wor den voortgezet.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4