SNELFIX Successen voor VTC Londen haalt opponenten van 12-mijlszone bijeen Te veel moeite voor ƒ125 4 „TBC houdt zich schuil en is nog niet overwonnen" IJmond-agenda Niemand in niemandsland T afeltennis Vliegende Vogels te sterk voor SVIJ (5-3) DKV won in laatste minuut van SDO Ook Nederland is er bij Ijsbaan op Rooswijk Laboratorium Hoogovens voltooid Hoogoven I weer op volle produktie Badminton in het afgelopen weekeinde Kans voor Pat Mat 2 „Groeien wij vast in tal en last?" Veilingen verkeren in kisten-nood Wisselautomaat voor geld Ned. Grafische Kunst nu in Castricum Propaganda-avond voor r.-k. Blindenbond Vijfenvijftig jarig huwelijksfeest Astmacentrum geopend Kerkelijk Nieuws DINSDAG 17 NOVEMBER 1959 IJ muiden „De tuberculose houdt zich schuil, maar is nog steeds niet overwonnen", verklaar de de heer G. W. Huizinga maandagavond in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat voor een groot getal belangstellenden in de bijeenkomst van de Ned. Christen Vrouwenbond, af deling Velsen-Noord. De heer Huizinga ging bij zijn inleiding over de tbc-bestrijding uit van 5 Joh.: 1 8, handelende over de zieke, die al 38 jaar in Bethesda verbleef en de ontroerende woor den sprak „Ik heb niemand om mij (die mij begrijpt)" toen het om zijn langdurig wachten op genezing ging. De heer Hui zinga vroeg zich af of het nog mogelijk was ondanks alle sociale voorzieningen van thans zodanig te kunnen spreken. Hij behandelde de t.b.c. niet als ziekte, maal ais een probleem. „Over de t.b.c. als ziekte gaat het, in tegenstelling tot andere me ningen niet goed; de stormbal hangt heel hoog", zo zei hij. De spreker weet de nieuwe opgang van de t.b.c. aan het minder voldoen aan de gezondheidwekkende gezinsbehoeften, die door het aanschaffen van weelde-artikelen in vele gezinnen worden ondermijnd. Vele mensen houden geen rekening met wat nodig is voor de gezonde instandhouding van het lichaam en daarnaast wordt bo vendien de geest bezwaard door de tijd, waarin wij leven, hetgeen alles meewerkt om de t.b.c. een voedingsbodem te geven. Teneinde te waarschuwen raadde de heer Huizinga aan beslist deel te' nemen aan bevolkingsonderzoek, ook op de be drijven, want dan kunnen eventuele bron nen worden uitgeschakeld. De geestelijke spanningen zijn samen te overwinnen. Na de pauze draaide de heer Huizinga zijn zelf vervaardigde kleurenfilm over het sanatorium „Zonnegloren" te Soest, waarbij hij de fraaie illustraties over het leven en werken in het mooie herstellings oord van commentaar voorzag. „WAT HEBBEN WIJ AAN SPORT" De referendaris ter gemeentesecretarie, Rotterdam, de heer K. van Driel zal op verzoek van de Velser Sportstichting op maandag 30 november in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden een inleiding over de sport hou den. Het onderwerp waarover de heer Van Driel zal spreken is: „Wat hebben wij aan de sport". De lezing is gratis toegankelijk voor leden van de Velser Sportvereniging. N.V.V.-VROUWENGROEP KOMT DONDERDAG BIJEEN De bijeenkomst van de N. V.V.-Vrouwen - groep te Beverwiik, met als spreekster mevrouw Tailleur, was niet maandag, maar wordt donderdag 19 november in gebouw Deken Waarestraat 50a te Bever wijk gehouden. VELSEN-IJMUIDEN DINSDAG 17 NOVEMBER Thalia, 20 uur: „De levensroman van Johan Strauss". Thorbeckelaan 26, 10.30-12.30 en 14-16.30: Verkoopdag Tesselschade-Arbeid Adelt. Zaal Abelenstraat, 20 uur: Spreekuur Arbeid Adelt. WOENSDAG 18 NOVEMBER Rex, 20 uur: „Laat me niet alleen". Thalia, 20 uur: „De levensroman van Johan Strauss". Raadhuis, 10-12 uur: Spreekuur wethou der van Sociale Zaken. SANTPOORT WOENSDAG 18 NOVEMBER Clarionlaan 3, 10.30-12.30 en 14-16.30 uur: Verkoopdag Tesselschade-Arbeid Adelt. BEVERWIJK DINSDAG 17 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zolang er mensen zijn". Gebouw K.S.A., 20 uur: Lezing door P. J. Mulder, secretaris van de K.V.P. Hervormd Verenigingsgebouw Schans, 14.30 tot 17 en 20 uur: Verkoopdag Her vormde Dameskrans. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond van het Rode Kruis. OENSDAG 18 NOVEMBER Bioscopen: Als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Toneeluit voering van de Stichting Arbeiders To neelfonds. Gebouw K.S.A., 20 uur: Toneelavond r.-k. stichting T.O.V. In het niemandsland tussen Oost- en West-Duitsland, by de grenspost Helm- stedt/Mariënbom „verblijven" drie Joegoslaven, die geen papieren meer hebben. De mannen zijn uit Oost- naar West-Duitsland gekomen, doch werden zonder papieren niet toege laten. In Oost-Duitsland werden zij echter ook niet meer binnengelaten, zodat tij gedwongen zijn in het nie mandsland te blijven, totdat over hun lot. zal zijn beslistEen vuurtje moet de kilte van de novemberdagen ver drijven. De afgelopen week zijn er voor de tafel tennisclub VTC weer enkele gunstige re sultaten in de competitie behaald. Zo ont ving het eerste team het sterke Prowano uit Haarlem, v. Weelderen bracht door sterk aanvallend spel drie winstpunten op zijn naam; Oort scoorde tweemaal maar in zijn partij tegen Scharro moest hij met 15-21 en 20-22 de eer aan zijn tegenstan der laten. Van de Pol kon slechts een maal scoren. Bij een 6-3 stand in het voor deel van VTC werd een aanvang met het dubbelspel gemaakt. Het dubbel Oortv. Weelderen liet het er echter lelijk bij zit ten en verloor deze partij met 23-25, 21-14 en 18-21 zodat de einduitslag 6-4 voor VTC werd. VTC 3 was op bezoek bij Doko 2 in Vel- sen-Noord en heeft daar een mooie over winning kunnen behalen. De in een con stant goede vorm spelende Koster scoor de drie maal terwijl Dekker en De Waal resp. 1 en 2 sets verloren. Het dubbelspel viel na drie games ten gunste van VTC uit zodat de 3-7 eindstand werd bereikt. VTC 4 heeft Heemskerk 4 bewezen niet voor niets aan de top van de ranglijst in de 4e klasse C te staan. Keemel, Voogt en Banis speelden zich met verbluffend ge mak naar een 10-0 zege. VTC 5 doet het in deze competitie niet slecht en staat in de 4e klasse D nog steeds ongeslagen bovenaan de ranglijst. In de thuiswedstrijd tegen CTTC 4 hebben de heren weer een mooie overwinning kunnen behalen. De sterke spelers Dijk huizen en Hes boekten elk drie overwin ningen, Kok scoorde één maal en zijn twee resterende partijen tegen Roemer en Brug geling zag hij met uiterst klein verschil verloren gaan. Het dubbelspel werd met 11-21, 21-15 en 21-15 door de VTC'ers ge wonnen, zodat het mooie 8-2 resultaat werd behaald. SVIJ heeft zondag twee kostbare punten in Haarlem verspeeld aan de concurrent VI. Vogels, door dat de IJmuider defen sie volkomen uit vorm was en de gasthe ren prompt elke fout afstraften. Reeds na 10 minuten leidden de Haarlemmers al met 2-0, waarna Spanjaard echter scoor de uit een fraaie voorzet van de snelle Buding (2-1). VI. Vogels kwam door een grove blunder van de achterhoede aan een goedkoop doelpunt (3-1), voordat SVIJ eindelijk eens tot een serie gevaarlijke aanvallen kwam. De druk op het doel van de gastheren werd zo sterk, dat doelpun ten niet konden uitblijven. Het was eerst Buding die beheerst inkopte (3-2), even la ter gevolgd door een mooi doelpunt van de goed spelende J. Wisse (3-3). Voor halftime werd er niet meer ge scoord, zodat nog alles mogelijk was maar na rust kwam de zwakte van de SVIJ-ach- terhoede pas goed aan het licht. Ondanks het feit dat de „whites" veel meer in de aanval zijn geweest, greep VI. Vogels toch de zege, door vakkundig twee doelrijpe kansen, ontstaan door onvoldoende ingrij pen van de IJmuidense verdediging, ie benutten (5-3). GARAGE VOOR PEN IN SANTPOORT. Ter gemeentesecretarie ligt voor een ieder ter inzage een verzoek van Gedepu teerde Staten van Noordholland om inge volge de Hinderwet toestemming te ver krijgen ten behoeve van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf te Bloemendaal een garage annex reparatieinrichting in per celen aan de Kluyskenslaan en de Johan Verhulstweg te Santpoort onder te bren gen. Op donderdag 3 december om elf uur kan men in het gemeentehuis mondeling bezwaren tegen het verzoek indienen bij het gemeentebestuur. Schriftelijke be zwaren kunnen al vanaf vandaag ter ken nis van het gemeentebestuur worden ge bracht. Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV te IJmuiden dat met vier invallers de strijd moest aanbin den tegen SDO uit Hillegom heeft in de laatste minuut van deze ontmoeting op beide punten beslag weten te leggen. Me de door het zeer slechte veld van de Hille- gommers was het een op laag peil staan de wedstrijd. SDO, dat beter de terrein moeilijkheden wist te overwinnen dan de IJmuidenaren had al spoedig een klein veldoverwicht. Veel doelrijpe kansen le verde dit echter niet op. Er was dan ook al ruim twintig minuten gespeeld alvorens de Hillegommers de score openden (1-0). Hierna pakten de IJmuidenaren de za ken wat steviger aan en kreeg de SDO- verdediging weer werk te verzetten. Even voor de pauze zorgde De Boer ervoor dat met gelijke stand gedraaid werd (1-1). Na de pauze probeerde SDO een beslissing te forceren. In deze periode heeft vooral het IJmuider middenvak onder leiding van Pul en De Boer veel werk verzet, waar door de druk op de verdediging tot het mi nimum beperkt bleef. Toch kregen de Hil legommers tot tweemaal toe een niet te missen kans, maar de vrij stevige wind zorgde ervoor dat beide schoten niet in, maar naast de korf terecht kwamen. Toen iedereen zich reeds met een gelijkspel ver zoend had kreeg Voorma onverwacht een kans en dit betekende 1-2. DKV IIIDKV II vond geen doorgang omdat de scheidsrechter verstek liet gaan. Advertentie Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever LONDEN (Reuter) Ambtenaren uit elf landen waaronder Nederland, zijn maandag te Londen een driedaagse con ferentie begonnen, waarop gesproken wordt over harmonisering van de stand punten van deze landen over de omvang van de territoriale zee- en visserijzones. Deze conferentie wordt gehouden met het oog op de Zeerechtconferentie van de UNO, die in het voorjaar te Genève wordt gehouden. Van gewoonlijk welingelichte zijde te Londen is vernomen dat Groot-Brittannië landen heeft uitgenodigd, die bereid zou den zijn samen stelling te nemen tegen de landen, die aandringen op een visserijzone van twaalf mijl, waarbinnen alléén vis sers uit de kuststaat mogen vissen. De besprekingen op de Londense conferentie zijn gebaseerd, zo werd van genoemde zijde vernomen, op een Amerikaans voor stel op de zeerechtconferentie in 1958. Dit voorstel behelst een territoriale zee van zes zeemijl en bovendien een visse rijzone van zes zeemijl, waarbinnen ande re landen mogen vissen indien deze, dat vijf jaar lang voor het sluiten van een desbetreffende overeenkomst hebben ge daan. Behalve door Nederland wordt aan dit vooroverleg deelgenomen door België, de Duitse Bondsrepubliek, Frankrijk, Grie kenland, Groot-Brittannië, Italië, Portu gal, Spanje, Turkije en de Verenigde Sta ten. Een woordvoerder van het Britse minis terie van buitenlandse zaken heeft maan dag niet willen zeggen waarom sommige landen wél en andere niet zijn uitgenodigd. Wanneer het vriest, wordt er vooral door de jeugd die in de omgeving van Hoog ovens IJmuiden woont, druk geschaatst op het afgegraven deel van het terrein van het vroegere landgoed Rooswijk, dat 's winters gedeeltelijk onder water loopt. Door de begroeiing met struiken en klei ne bomen en door de aanwezigheid van zandheuveltjes was het lang geen ideale schaatsenbaan. Op voorstel van de com missie voor bedrijfsontspanning van Hoog ovens zijn begin november een paar mo torschuivers korte tijd in de weer geweest om de begroeiing op te ruimen en het terrein vlak te maken. Wanneer het nu straks gaat vriezen, ontstaat er bij vol doende water een flinke ronde ijsbaan met een krabbelbaantje in het midden, zodat jonge en oudere schaatsliefhebbers op Rooswijk terecht kunnen. Eens was hierover een april-grap ge maakt. De verbouwing van Hoogovens' labora torium op Rooswijk is thans voltooid. Op 1 augustus 1953 werd de vroegere constructiewerkplaats van de fa. Eriks aan de Staalhavenweg ingericht als semi- technisch laboratorium voor Mekog. Een deel van de afdeling bedrijfsontwikkeling, die zich bezighoudt met het verbeteren van bestaande en het ontwikkelen van nieuwe fabricagemethoden op het gebied van kunstmeststoffen, is toen uit het kantoor van de Mekog naar dit nieuwe laborato rium Rooswijk verhuisd. Een ander deel is naar het laboratorium Breesaap op het vroegere Norduco-terrein getrokken toen het werk bij Norduco was afgelopen. Omdat deze verspreiding van bedrijfs ontwikkeling over ver uit elkaar liggende plaatsen van het bedrijf bezwaarlijk is en lab Breesaap maar tijdelijk gebruikt kon worden, is men ruim een jaar gele den bij lab Rooswijk begonnen met een verbouwing en uitbreiding. Deze is thans achter de rug en het personeel van lab Breesaap is al van het Norduco-terrein naar de Staalhavenweg verhuisd. De twee houten barakken bij Rooswijk, waarin een deel van het laboratoriumpersoneel tot nog toe was gehuisvest zullen na de ontruiming worden gesloopt. Men hoopt Hoogoven I van de n.v. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden deze week opnieuw op volle produktie te brengen, nadat op 9 novem ber j.l. delen van een aanzetting in hoog oven I waren losgeraakt, waardoor het niet meer mogelijk was ijzer en slak door het aftapgat af te laten lopen. De slak had zich een uitweg gezocht langs een koel- plaat en door een blaasvorm; een toevoer leiding van het koelwater werd hierdoor beschadigd. De staalfabrieken werkten normaal door. Onderwijs bij Hoogovens In december wordt begonnen aan een nieuwe uitbreiding van de leerlingenwerk plaats van Hoogovens te IJmuiden. De kantine aan de Bessemerstraat. die in maart van dit jaar in gebruik is genomen, wordt verlengd. Hierop aansluitend komt er een bergruimte met een centrale ver warmingsinstallatie en een vestibule, die de verbinding zullen gaan vormen met een nieuw gebouw langs de Bessemerstraat, waarin twee werkplaatsen met bijbeho rende was- en kleedruimten zullen worden ondergebracht. De werkplaatsen zijn be stemd voor de cursus gerichte scholing bankwerkers en de nieuwe cursus ter op leiding van produktiefuncties. In het afgelopen weekend hebben de teams van de badmintonclub „Velsen" zich weer geducht geweerd. Velsen I behaalde op Kortenaer 2 in Den Haag een 6-2 zege, en had tevens op don derdagavond in het gymnasium te Velsen E.G.B.C. I uit Hilversum met 7-1 ver slagen. Na 4 wedstrijden staat Velsen I nog ongeslagen aan de kop van de rang lijst. Het tweede team behaalde op Bad hoevedorp 2 een niet verwachte 5-2 over winning en is eveneens nog ongeslagen. S.M.R. I (Sla maar raak) sloeg toch niet goed genoeg om Velsen 3 te verslaan en verloor te Hoofddorp met 6-1 van dit Velsen team. Velsen 4 ging naar Haar lem en bracht daar Duinwijck 9 een 5-2 nederlaag toe, na een achterstand van 2-0 te hebben gehad. Zowel het 3e, 4e en 5e zijn eveneens nog ongeslagen. De ko mende weken zullen uitmaken of er mo gelijk een kampioenschap in Velsen zaJ vallen. NEDERLAAGTOERNOOI VAN „SCHEYWIJCK" De Beverwijkse biljartvereniging „Schey- wijck" heeft haar nederlaagtoernooi voort gezet met een wedstrijd tegen „Suisse" uit Haarlem. De uitslag werd een 88 gelijk spel. Beverwijk WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Met een verrassende 37 overwinning op de schaakclub Bloemendaal heeft de Beverwij kse schaakclub Pat Mat met het tweede tiental opnieuw een opvallend fraaie prestatie geleverd. Geheel in tegen stelling tot de verwachtingen is Pat Mat nu tot de kanshebbers voor het kampioen schap van de eerste klasse B in de Noord hollandse schaakbond gaan behoren. Zij zullen echter nog Kijk Uit 2 en Rol land op hun weg vinden, die stellig hun huid zo duur mogelijk zullen willen ver kopen. De volledige uitslag van de wed strijd BloemendaalPat Mat 2 is: v. d WerffSteeman remise; FlackComis remise; Bolsenbroekv. d. Berg 01 Lankamp—Hart 0—1; Bottelier—Janssen remise; v. BumRodenberg 01; Jans senBeentjes 01; v. d. WerffSchroder remise: v. WijkLubert 10: Rotteveel Falter 0—1. Totaal 3—7. In de onderlinge competitie van Pat Mat kwamen de volgende resultaten tot stand Afdeling 1: Bannenberg—Sonneveld re mise; TijssenSuiker 01; Huygen— Zwart 10. Afdeling 2: SteemanDe Heer 01 Afdeling 3: DoetsZweers 01; Duin— v. d. Lely 10; WesterSchepel 10 KruijerWortelboer 01. Afdeling 4: MolenaarSteeman jr. 01 Voor de belangrijke ontmoeting in de overgangsklasse tussen Pat Mat en VHS 2 die woensdagavond in het Statenhuis in Beverwijk wordt gespeeld zal Pat Mat met de volgende spelers ten strijde trkken: 1. J. Zoontjes, 2. P. Zwart, 3. M. P Suiker, 4. ir. D. G. Huygen, 5. P. Tijssen 6. J. C. de Haas, 7. B. Wulms, 8. A. Slings 9. H. Bannenberg, 10. J. Sonneveld. Het derde tiental dat Caïssa 2 ontmoet zal tegen de schakers uit Hoorn als volgt uitkomen: Schroder, Steeman, Falter Duin, v. Vuuren, Wal, Doets, Westér Zweers en v. d. Lely. In Terpsichore te Beverwijk heeft de heer B. Buitenhuis, districtsbestuurder van de Algemene Nederlandse Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en de Elek trotechnische Industrie voor een aantal leden van deze bond de snelle groei van het aantal Nederlanders besproken en ge vraagd: „Groeien wij vast in tal en last"? Met een groot aantal cijfers toonde de heer Buitenhuis aan dat mede door het lage sterftecijfer in ons land (het laagste in de wereld) het aantal inwoners toe neemt. In de tweede plaats is het aantal immigranten veel hoger dan dat der emi granten. In de derde plaats komt daar nog bij, dat het heel hoge geboortecijfer na de tweede wereldoorlog niet vroeg ge noeg is opgebouwen, wat de bouw van schoolruimte betreft. Wat de bevolkings dichtheid aangaat deelde de heer Buiten huis mede, dat het vooral de Randstad Holland is die bovenaan staat met 765 en 935 inwoners per vierkante kilometer. Het gemiddelde in ons land is 342 inwoners. In 1830 was dit aantal 80. Ook het ver- keersvraagstuk werd bekeken en op 30 no vember zal de sociale kant van deze zaak worden bekeken. Aan 1ret slot wei-den heel wat vragen gesteld. De Beverwijkse groenteveilingen ver keren. evenals andere Nederlandse vei lingen in grote nood. Men heeft zo goed als geen een kist meer in „huis" en dat in de maand november, wanneer doorgaans de drukte voorbij is. De veiling Kenne- merland heeft de beschikking over circa honderdduizend grote kisten. Een groot del van de lege kisten zwerft op de Euro pese markten. Want doordat er dit iaar veel groente is geëxporteerd, blijft er voorlopig veel van dit onmisbare fust weg Er gaan ook veel kisten naar de koel huizen. Het is vooral de winterpeen die daar opgeslagen wordt. Fust heeft men in deze tijd van het jaar hard nodig, daal de tuinders grote partijen leeg fust aan vragen voor het aanvoeren van peen en schorseneren. De veilingen kunnen slechts in beperkte mate fust betrekken van het Centraal Bureau. Deze wisselautomaat die te zien was op een tentoonstelling in New York maakt dollarbiljetten „klein", zonder dat u meer behoeft te doen dan een muntbiljet in het daartoe bestem de vakje te stoppen en een knop in te drukken. Vals- of ander ongeldig geld wordt geweigerd. Castricum Burgemeester C. F. Smeets van Castri cum heeft maandagavond in de aula van de openbare ULO-school aan de Jul. v. Stolbergstraat, in tegenwoordigheid van een aantal genodigden, geopend de ten toonstelling „De Nederlandsche Grafische kunst". Het was de plaatselijke ambtenaar voor culturele zaken, de heer Middelhof, die de voorzitter van de tentoonstellings commissie, burgemeester G. C. van der Willigen uit Haarlemmermeer, inleidde. Burgemeester v. d. Willigen sprak over de prettige samenwerking met de cultu rele raad die de tentoonstellingen organi seerde en daarom ook gaarne dit jaar Castricum van goede kunst wilde laten genieten. De collectie met ondermeer werken van J. Bassart, M. C. Escher, Kuno Brinks, Jan Wiegers en Jo Bezaar is een onderdeel van een tournee langs gemeenten in Noord holland. De collectie is afkomstig van de dienst voor 's Rijks verspreiden van kunst voorwerpen en ze is tijdelijk in bezit van de vereniging Ned. Grafische kunst van deze tijd. De prenten van deze reeds voor de 326ste maal georganiseerde expositie ver tegenwoordigen verschillende technieken in de grafische kunst. Deze technieken vallen in drie groepen uiteen, namelijk hoogdruk, diepdruk en vlakdruk. Naast, de geëxposeerde collectie van hedendaagse Nederlandse grafische kunst worden in een aparte afdeling de werk wijze van de thans meest gebruikelijke technieken aanschouwelijk gemaakt en de daarbij toegepaste materialen en gereed schappen getoond. Heemskerk Maandagavond heeft de r.k. Blinden bond „St. Odilia" in zaal Dam te Heems kerk een propagandabijeenkomst gehou den. De propagandist van deze vereniging, de heer A. J. Pelk, wees er in een toe spraak op dat de bond zich de moeilijke taak stelt om mensen, die blind zijn als volwaardigen in de maatschappij te bren gen. Hiervoor zijn revalidatiecentra inge richt waar de mogelijkheid aanwezig is om de blinde een voor hem geschikt be roep te leren. Maar hierbij komt tevens het probleem van plaatsing in de maat schappij. Spreker stelde als voorbeeld een telefoniste, voor wie een installatie nodig is die ongeveer duizend gulden kost. Het bedrijf dat deze blinde een kans wil geven wendt zich voor dekking van deze kosten tot diverse organisaties. Hiervan is St. Odilia er een. Het programma van deze avond werd verzorgd door de rederijkerskamer „Al- berdingk Thijm", die een opvoering gaf van het blijspel „Een vrouw op zicht". Maandag was het vijfenvijftig jaar ge leden dat de heer J. van Dam en mevrouw N. Beentjes te Heemskerk in het huwelijk traden. De bruidegom (80) is geboren in Warmond en zijn bruid is een echte Heemskerkse. Na hun huwelijk vestigde het jonge paar zich in Warmond, maar de bruid, thans 78 jaar, kreeg heimwee en de heer Van Dam werd toen tuinder in Heemskerk aan Duin. Zij vestigden zich op het adres Voorweg 17, waar zij nog steeds wonen. De gezondheidstoestand van de heer Van Dam is niet zo goed meer. Het echt paar heeft zeven kinderen, waarvan er zes zijn getrouwd. Een zoon is nog bij vader en moeder thuis. In zaal Nijman werd de bruiloft ge vierd, waarvoor een grote belangstelling bestond. Des avonds bracht het fanfare korps „St. Caecilia" een serenade. Dieven hebben kans gezien een brand kast te stelen uit een fabriek te Langeraar. Bij het vervoer van de brandkast hebben zij gebruik gemaakt van een achter de fa briek liggende boot. In de brandkast bevond zich slecht 125 en enige bescheiden die voor de dieven geen waarde hebben. Zaterdag heeft minister Van Rooy het astmacentrum „Dr. Eijkeloord" van de Eijkel-Bloemartsstichting in Nijmegen geopend. De openingsplechtigheid werd mede bijgewoond door mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coadjutor van Den Bosch, door prof. dr. Muntendam, door dr. Erkel en talrijke vertegenwoordigers uit kringen van de geestelijke en lichamelijke volksgezondheidszorg. Minister Van Rooy verklaarde in zijn openingstoespraak, namens de regering zeer erkentelijk te zijn voor de initiatieven der leden van de Eijkel-Bloemartsstich ting die de oprichting van „Eijkeloord" tot resultaat hebben gehad. Hij herinnerde er aan, hoe dr Eijkel door leed in eigen kring in het verleden tot de oprichting van dit nieuwe instituut is gekomen. Met het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst verklaarde hij het centrum voor geopend. Mgr. Bekkers, die 's morgens de gebou wen reeds had ingezegend, sprak even eens zijn vreugde uit over de totstandko ming van „Eijkeloord". dat hij beschouwt als een bijzondere bijdrage tot simpel menselijk geluk. „Gezondheidszorg en zielszorg zijn eigenlijk één", zo meende preker. De heer Mr. Feith, voorzitter van de Ne derlandse Astmastichting, voerde hierna het woord namens deze stichting. Het centrum bestaat uit een centraal behandelingsgebouw. waaromheen vijf bungalows zijn gelegen: drie voor veertien kinderen van 5 tot 12 iaar en twee voor elk acht kinderen van 12 tot 18 jaar. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Sneek J. van Dam te Haarlem.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4