Sparta eerste Nederlandse club in kwartfinale van Europa Cup L- MGPS RE VA kreeg overwinning tegen een defensief spelend HVS niet cadeau Zeer goed voetbal in Bremen met 3-1 zege als beloning Nederlands militair elftal eindigde gelijk met Belgen Bosselaar de ster van het veld Weer een nederlaag voor Van Dijk Muller (Ajax) speelde weer voortreffelijk DSS en Set Up deelden de punten Fraser en Olmedo spoedig prof? Geen Nelux-ploeg in Tour 1960? 23 Polen nog ongeslagen in de voorronde Barcelona en Eintracht naar volgende ronde Nederlander staat nu met 11-5 achter jonge klare PSV versloeg Metz voor de Vriendschapsbeker Nederlands elftal naar de West? Zweedse captain: Sparta was duidelijk beter Zondag finale van de turnkampioenschappen Vijftien deelnemers delen de KNVB-toto Gelukkige wedders DONDERDAG 26 NOVEMBER 1959 De Duitse toeschouwer, hoog in zijn kraag gedoken, zei het tegen zijn buurman met van geestdrift overslaande stem„Pass mal auf, jetzt kommt eine Granate!" en hij wees met zijn hand naar een klein stevig figuurtje onder het felle licht van de schijnwerpers van het Weser Stadion: Bosse- laar, de scherpschutter onder de Spartanen. Dit Nederlandse kampioens elftal van het vorig seizoen vocht gisteravond voor 20.000 Duitse en enkele honderden Nederlandse toeschouwers voor een plaats in de kwartfinales in de strijd om de Europacup. En niet vergeefsIn de derde ontmoeting tegen de Zweedse kam- pioensploeg IFK uit Gotenburg hebben de Spartanen de Zweden eindelijk definitief van zich afgeschud. In een zeer goed door de Rotterdammers gespeelde match, die net als bij de vorige een 3-1 eindstand te zien gaf, hebben de Nederlanders de volgende ronde bereikt. En iedereen hier in Bremen was het met ons eens dat Sparta de winst verdiende. „Einwandfrei die beste Mannschaft" zei in zijn mooiste Duits de bewaker van de auto parkeerplaats. „Und ihre Nummer zehn, ein wunderbarer Spieier!" en hij straalde van louter bewondering. Het was koud in Bremen. Koud, nat, ne velig. Maar Sparta heeft ons onze koude voeten, onze drupneus en de rillingen, dié langs onze ruggegraat liepen, doen ver geten door hard- en lichaamverwarmend voetbal. In de eerste helft heeft Sparta eenvoudig groots gespeeld. Het hele elftal was bezield van een enorme wil om te win nen en het had de zenuwen zo goed in be dwang, dat er geen ogenblik paniekvoet bal ontstond, terwijl de voortreffelijke Duitse scheidsrechter Dusch ervoor zorg de dat het geen ruwe krachtmeting werd. Schrikt u vooral niet van het grote aan tal vrije schoppen, dat hij uitdeelde. Het waren er 40, maar er was geen enkele gemene overreding bij. De grote ver dienste van Sparta was, dat het elftal zo wel tactisch als technisch beheerst heeft gespeeld. Opererend vanuit een gesloten verdediging, waar Schilder de opvallend ste speler was, maar waar ook Van der Lee en Zaal uitstekend hun plicht deden, bouwden de Rotterdammers voortdurend aan een offensief, dat al in de eerste mi nuten de morele ruggesteun van een voor sprong kreeg. Het was Bosselaar, die voor een snelle 1-0 zorgd~ en het was geen toeval, dat juist hij dit was. Voetbal Wij hebben Bosselaar nog nooit zo goed zien spelen als vanavond. Hij was in vol strekte topvorm en zijn spurtjes, dribbels en passes waren de trage Zweedse backs verre te machtig. En dan zijn schoten! Enorme knallen kwamen er van zijn schoen, die de goede Zweedse doelman radeloos moeten hebben gemaakt. Eerst zeilde er een rechtstreeks uit een vrpe schop de bovenhoek in. Dat was al na an derhalve minuut en Sparta kwam erdoor aan de leiding op een moment, dat de Zweden in de kilte van het Weser Stadion hun vorm nog lang niet hadden gevonden. Sparta drukte meteen door. Crossan kopte tegen de lat, een kogel van Bosse laar werd gekeerd, een schitterend schot van alweer Bosselaar dreunde daverend tegen het houtwerk boven Andersson, de dappere doelman. Er kwam maar geen einde aan het opdringen van die fanatieke Spartanen, die zelfs deze van nature zo koele Zweden het hoofd deden verliezen. Daardoor werd het ook 2-0 voor de Neder landse kampioensploeg, wier binnenspe- ler Crossan na twintig minuten uit een pass van.... natuuidijk Bosselaar met een ongegeneerd-hard schot tussen vier, vijf, versteend afwachtende Zweedse ver dedigers door de roos trof. Sparta speelde toen als op vleugels. Drie maal waren de passes vanuit de ach terhoede en middenlinie, waar het gerou tineerde duo De Koning-Verhoeven steeds weer met lage strakke passes de aanval op gang hielp, terwijl achter hen Zaal met alle grondigheid deze consequente speler eigen volhield de Zweedse international Berndsson uit het spel te houden. Tegen dit geweldig elan, tegen deze variatie, te gen dit hoge tempo bovenal waren de Zweden met al hun techniek, al hun be dachtzaam overleg en gevoel voor positie- kiezen, niet opgewassen. Ze begrepen Crossan niet. met zijn flitsende passes. Ze konden Daniels niet altijd houden met Het Poolse amateur-voetbalelftal heeft 'insdag in de voorronden van het Olym pisch voetbaltoernooi (groep 2 Europese one) met 3-0 van Duitsland gewonnen. 3ij de rust was de stand 2-0. Reeds eerder zegevierde Polen tweemaal, namelijk met 3-1 en 6-2 over Finland. De stand in deze afdeling is nu 1. Polen 3 3 0 0 6 12-3 2. Duitsland 2 1 0 1 2 2-4 3. Finland 3 0 0 3 0 4-11 reikt heeft! zijn geweldige doorzetten en bovenal ze konden Bosselaar niet uitschakelen. Zodra hij de bal had sloeg de paniek als een vlam door die uiterlijk zo rustige Zweedse defensie. Dan viel ineens de dekking weg, dan draafde men koortsig heen-en-weer. Kleine inzinking Het zou billijk en logisch geweest zijn indien Sparta het eerste halfuur met een 3-0 voorsprong zou hebben afgesloten, maar de bovenlat en een paar schitteren de reddingen van de tengere maar ra zendsnel reagerende doelman Andersson hielden de Rotterdammers van een gro tere voorsprong dan deze 2-0 af. En na een half uur gebeurde het onver mijdelijke: Sparta zakte iets terug. De verrassing verdween even uit de voorgoe de, het samenspel werd minder, de Zwe den gingen tegelijkertijd beter spelen. Het was echter niet verdiend dat een veld- meerderheid van vijf mimiten meteen al met een tegenpunt werd beloond. Al was het daarentegen weer logisch dat hun beste aanvaller Berndsson de maker was. De man, die in Gotenburg steeds de aandacht van drie Spartanen tot zich ge trokken had slaagde daarin nu niet, maar van een doelpunt hield Zaal hem toch niet af. Tien minuten voor rust tikte hij be heerst, een korte voorzet van zijn links binnen binnen de palen en buiten bereik van doelman Mühring (2-1). tiet was het doeltreffend besluit van een fraaie Zweed se aanval, die zo gaaf werd uitgevoerd, dat er geen Spartaan aan te pas was gekomen. Deze onverwachte goal onderstreepte het feit, dat Sparta ondanks de heftigheid van alle ontplooide machtsvertoon toch nog niet volstrekt gewonnen stond. En in de rust zal trainer Neville dat zijn spelers ge ducht verteld hebben. Want anders zou Sparta vast niet tot een groots tweede of fensief zijn gekomen. Een offensief, dat onmiddellijk na de eerste helft in volle he vigheid losbarstte en dat net zolang duur de tot de Zweden uitgeteld en amechtig ter aarde lagen. En dat. gebeurde in de twintigste minuut van de tweede helft. Het was een doel punt van de kampioen-zwoeger Daniels, dat de match besliste. Geen mooie treffer, maar een typische doorzettersgoal, ge scoord uit een pass van de ook al in pri ma vorm spelende rechtsback Van der Lee. Er was een Spartaans bombardement aan vooraf gegaan dat het Duitse pu bliek tot applaus en voetengestamp had gebracht alsof het zijn eigen favorieten in het offensief had zien gaan. Alleen de fre- le Zweedse keeper had Sparta 19 minuten weerstaan. Hij had met een fantastische sprong een verbluffend mooi schot van al weer Bosselaar buiten zijn palen gehou den. Hij had duikelend en veel risico ne mend een pass van Crossan onderschept, die het etiket „doelpunt" leek te dragen. En ten slotte van al dat doelmansvuur werk had hij een kopbal van Daniëls uit een van de weinige goede voorzetten van Tonny van Ede met. een katachtige reac tie uit zijn kooi gestompt. Overtuigend slot Maar tenslotte was dan die goal van Daniëls gevallen en daarmee was de wed strijd beslist. Sparta trok Crossan heel- nadrukkelijk in de verdediging terug, ging op „safety first" spelen en kon dat rustig doen omdat de Zweden vele tekenen van uitputting vertoonden en Zaal aan de eerst zo gevaarlijke Berndsson geen kind meer had. Zelfs had een veel ruimere score voor de Nederlanders mogelijk geweest als Van Ede op het peil van zijn medespelers had gestaan. Maar de veteraan-rechtsbuiten was niet op dreef. Hij durfde zijn bewaker niet passeren, aarzelde, treuzelde en draaide, inplaats van tempo in zijn spel te houden. Dat kostte Sparta een of twee goals, maar het kon niet de algemene in druk wegnemen, dat hier een homogeen zeer wilskrachtig fair-spelend elftal voet- bald, dat zich vol overtuiging naar het eindsignaal en naar de vreugdedansen der supporters toespeelde. En dat nu, als eerste Nederlandse club. de kwartfinales van de Europa-cup be- Crossan (geheel links) schiet hard op het Zweedse doel, maar een verdediger onderbreekt het schot nog tijdig. Bosselaar (Sparta) Behalve Sparta hebben woensdag ooi* F C Barcelona en Eintracht Frankfurt zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbe ker voor clubs. Barcelona won op eigen terrein voor 50.000 toeschouwers met 5-1 van Milan. De eerste ontmoeting, die in Milaan werd gespeeld, was door de Spanjaarden reeds met 2-0 gewonnen. Martinez, Segarra en Kubala bezorgden Barcelona een 3-0 voor sprong, maar nog voor de rust doelpunt te Ferrario voor F C Milan tegen. In de tweede helft braken treffers van Czibor en Kubala het verzet van de Italianen. Eintracht Frankfurt, dat de eerste wed strijd tegen Young Boys Bern. in Bern ge speeld, met 4-1 had gewonnen, kwam woensdag op eigen terrein niet verder dan een gelijkspel (1-1), wat echter vol doende was voor een plaats in de kwart finales. Beide doelpunten werden na rust gescoord. In de 23ste minuut na de hervat ting gaf Baemler Eintracht de leiding door een strafschop in te schieten. De Zwitser se middenvoor Schneider bracht een mi nuut voor het einde de partijen op gelijke voet (1)1). Er waren 45.000 toeschouwers. Van de acht clubs die zullen deelnemen aan de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker, zijn er thans zeven bekend. Het zijn de Wolves (Enge land), Rangers (Schotland), Real Madrid (Spanje), Wiener S.K. (Oostenrijk), Sparta (Nederland), Barcelona (Spanje) en Ein tracht Frankfurt (West-Duitsland). Om de achtste plaats strijden nog Nice (Frank rijk) en Fenerbahce (Turkije). Hun tweede wedstrijd wordt op 3 december in Nice gespeeld. Dammen De achtste partij in de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tussen de Russische titelhouder Koeperman en onze landgenoot Van Dijk is door Koeperman gewonnen. De Rus speelde met wit. Koe perman leidt thans met 11 tegen 5 punten. Van Dijk heeft in deze achtste partij al les op alles gezet om de achterstand Koeperman had een voorsprong van 4 pun ten te verkleinen. Hij speelde daarom sterk op winst, terwijl zijn tegenstander voorzichtig en met veel overleg zijn kan sen afwoog. Het heeft dan ook niet lang geduurd voordat Van Dijk zijn agressiviteit ten toon spreidde. Met felle aanvallen be stookte hij de vleugels van de titelhouder. Omzichtig manoeuvrerend werd aan bei de zijden van het bord een strategisch net gespannen, waarbij beide spelers zich ge reed hielden om bij de eerste de beste on achtzaamheid in het tegenspel toe te slaan. Zowel Koeperman als Van Dijk ver meed de valstrik en logischer wijze zou de partij in remise zijn geëindigd. Van Dijk bleek de vermoeienissen van de voorgaan de partijen nog niet te boven te zijn. Hij nam bijzonder veel tijd voor zijn zetten en geraakte daardoor in grote moeilijkheden met de klok. Onze landgenoot maakte, be dreigd door de wijzers van het uurwerk, een fatale fout en ondanks zijn dapper ver dedigen kon hij niet verhinderen dat Koe perman zijn kansen geheel uitbuitte. Advertentie Uw levenslust bewaren In de voorronde van het toernooi om de Vriendschapsbeker heeft PSV woens dagavond in Eindhoven voor flinke be langstelling met 4-1 van Metz gewonnen. Bij rust was de stand 2-1. Aangezien PSV de eerste ontmoeting met 6-2 had gewonnen, plaatsten de Eindhovenaren zich voor de eerste ronde. Piet Kruiver, die na lange afwezigheid weer was opgesteld, smaakte het genoe gen zijn heroptreden met een fraai doel punt in te luiden. Metz maakte gelijk door Vagneur maar nog voor rust scoor de Van der Kuil 2-1. Brusselers bracht de stand op 3-1, waar na de rechtshalf van Metz, Fuchs, het on geluk had de bal in eigen doel te werken (4-1). Tijden zijn verblijf in Nederland heeft de voorzitter van de Surinaamse Voetbal bond, de heer W. A. G. M. Meuleman, be sprekingen gevoerd met het bestuur van de K.N.V.B. inzake de mogelijke reis van het Nederlands elftal naar de West. Voor het Surinaamse voetbalelftal zal een Euro pese reis worden georganiseerd waarbij wedstrijden zullen worden gespeeld tegen Nederland en Noorwegen, ter\vijl,met en kele andere landen nog wordt onderhan deld: De data voor deze toernee konden nog niet worden voorgesteld, dit in verband met te spelen wedstrijden in het kader van de voorronden voor het Olympisch voetbaltoernooi. Er zal worden getracht de reis van de Surinamers naar Neder land uiterlijk in 1961 te doen geschieden De aanvoerder van Jotenburg, Bengt Berndtsson, nam de nederlaag tegen Sapr- ta sportief op: „De Nederlanders waren duidelijk beter dan wij. Bovendien hadden zij het grote voordeel van een snelle openingstreffer Maar doorslaggevend was hun grotere snelheid. Niet om ons te veontschuldi- gen, maar wel als opheldering zou ik ech ter dit nog willen zeggen: wij moesten het zonder vijf van onze vaste spelers doen De Engelse coach van Sparta, Dennis Neville: „Ik geloof dat wij verdiend heb ben gewonnen. Beslissend was onze uitste kende start, die ons ook aan een voor sprong hielp. Maar zelfs zonder die snelle openingstreffer zouden we deze ontmoe ting wel, dank zij onze snelheid, in ons voordeel hebben beslist". Bosselaar, Sparta-aanvoerder: „Ik hoop dat de wedstrijd de Duitse toeschouwers bevallen is. Naar mijn mening is een goed peil bereikt. Onze overwinning was ver diend. Dat later het tempo wat zakte, lag aan de nevelige lucht. Ook de verlichting heeft ons wat last bezorgd". De Ier Crossan: „Wij waren sneller en hebben de Zweden duidelijk beheerst. Aan onze overwinning valt niet te torenen". Het Nederlands militaire elftal heeft woensdagavond in het kille stadion „De Vliert" in Den Bosch voor nauwelijks 1000 toeschouwers met 2-2 gelijk gespeeld te gen de Belgische militairen. Bij de rust was de stand 1-1. Dat de Nederlandse mi litairen de winst hebben gemist heeft de Nederlandse formatie voornamelijk te wij ten aan de omstandigheid dat de ploeg zich direct na de rust liet deprimeren door een wat gelukkige Belgische treffer. Een klein half uur misten de Nederlanders, on danks het voortreffelijke spel van links half Muller, de greep op het middenveld. Verder dan de verdiende gelijkmaker door rechtsbuiten Bergholtz in de 24ste mi nuut gescoord, kwamen de Nederlanders niet. Het was linksbinnen Loo die na een goe de combinatie Nederland in de elfde mi nuut de leiding gaf. Hoewel de Nederland se militairen sneller en ook technisch beter dan de Belgen de strijd in het eerste half uur volkomen beheersten, za gen zij geen kans de score op te voeren. Integendeel, een grove fout in de Neder landse defensie maakte dat linksbinnen Janssens in de 37ste minuut de stand op 1-1 kon brengen. Al in de eerste minuut na de rust nam België zelfs opnieuw door een onnodig doelpunt de leiding. Doelman Van Pelt liet de bal even los en daarvan maakte rechtsbuiten Crotte met linksbinnen Janssens de beste speler van de Belgische ploeg dankbaar gebruik (1-2). Zoals gezegd, Nederland miste de men tale kracht die desillusie snel te verwer ken. Zeker twintig minuten waren de Bel gen gevaarlijker. Maar een nederlaag is het, dank zij een laat herstel, toch niet ge worden. Daarvoor zorgde rechtsbuiten Begholtz in de 24ste minuut (2-2). De Rapid-speler Loo raakte kort voor rust, na een wat erg felle charge van een Belgische verdediger, geblesseerd. Bond arts dr. A. A. Pannekoek heeft hem di rect onderzocht. Waarschijnlijk heeft Loo een middenvoetsbeentje van de rechter voet gebroken. Hij werd naar een zieken huis gebracht voor een röntgen-onderzoek. Het Nederlandse team speelde in de vol gende opstelling: doel: Van Pelt (BW), achter: De Groot (Hermes DVS) en De Jong (DWS A), midden: Van Wijk (De Volewijckers), Veldhoen (Feijenoord) en Muller (Ajax) voor: Bergholtz (MVV), De Vries (Sparta). Janssen (Stormvo gels) in de 25ste minuut na de rust ver vangen door Temming (Feijenoord), Loo (Rapid) in de rust vervangen door Ge- raeds (NAC) en Seelen (Ajax). Het hoofdstedelijke Reva, dat als enige ongeslagen ploeg in de volleybalhoofdklas se op volle kracht dus met de interna tionals v. d. Ploeg, Maas en Goedhals in het Krelagehuis arriveerde, heeft tegen HVS alles moeten geven om na 66 minu ten spannend en boeiend volleybal de fraaie positie veilig te stellen. Ook giste ren heeft HVS met voortreffelijk blokke ren in belangrijke mate de gevreesde Amsterdamse aanval kunnen intomen. Bo vendien teerden de gasten op hun veld spel en stelden zij met simpele serves geen hoge eisen aan de techniek van de HVS-ers. Nadat Reva de eerste set via 7-2 en 13-8 met 15-9 won, liep de Amsterdamse aan val in de tweede set vast op de uitstekende Haarlemse blokverdediging. Met geva rieerd aanvalsspel, waarbij de voorliefde voor tweeslag met als variant op het the ma een korte set up van de links- of rechts voor naar de midvoor sterk tot uiting kwam, werd Reva in de score gepasseerd en liep HVS van 0-5 en 1-7 naar 9-11, om ten slotte met 15-11 de set te winnen. T ennis In Australische tenniskringen verwacht men, dat de Davis Cup-speler Neale Fraser op 5 december, dat wil zeggen na afloop van de amateurkampioenschappen van Victoria, een profcontract zal tekenen, om de dag daarop reeds in Sydney als be roepsspeler te debuteren. Behalve Fraser zou de Wimbledon- kampioen 1959, de uit Peru afkomstige, maar voor Amerika spelende Alex Olmedo, de volgende maand eveneens de profstatus aannemen. Volgens de Los Angeles Exa miner zou dit reeds binnen enkele dagen gebeuren. De 22-jarige Olmedo onthield zich van commentaar op dit bericht, maar zijn zijn advocaat Daniel Gage vertelde, dat Olmedo maandag mededelingen hierover zal doen. Volgens de Examiner zou de tennispromotor Jack Kramer Olmedo een bedrag van 100.000 dollars (380.000 gulden) hebben toegezegd. Olmedo zou op 20 december in Melbourne als prof debu teren. W ielrennen Willen de Nederlanders een eigen ploeg? Laat ze hun gang maar gaan. Dat waren de woorden van Charly Gaui, toen hij hoorde van het gesprek, dat Klaas Buchly tijdens de zesdaagse van Brussel had gehad met de Luxemburgse renner Marcel Ernzer. Buchly had onder andere gezegd dat de Nederlanders liever zouden starten met een ploeg van acht renners en een Nederlandse ploegleider, dan opnieuw toon spreidde Met felle aanvallen be- een Luxemburgse d'équipe. Gaul was niet ontevreden over deze gang van zaken. „Ploegen van veertien renners zijn te groot. Om de goede geest in een equipe te handhaven, moet er geld verdiend worden. Een miljoen francs voor iedere renner, bijvoorbeeld. Welke ploeg zal er 14 miljoen francs winnen. Nelux zeker niet", aldus de man, die in 1958 de Tour won. „In 1958, toen ik de Tour won, heb ik alles wat ik had verdiend afgestaan aan mijn ploeggenoten. Het afgelopen jaar eisten de Nederlanders zelfs garanties van mij toen de Tour nog niet eens was begon nen" zo vervolgde Gaul. Overigens is het nog niet zeker of de Lu xemburger wel aan de ronde van Frank rijk 1960 zal deelnemen. Hij zal daarover nog besprekingen voeren met de leider van de extra-sportieve groep, waaraan hij con tractueel is verbonden. In geen geval zal hij weer uitkomen in de internationale ploeg, zoals dat tot voor enkele jaren het geval was. Wel is de kans vrij groot, dat er in 1960 een Luxemburgs-Duitse equipe gevormd zal worden. De Duitsers blijken hiervoor wel interesse te hebben. Gaul heeft tezamen met de Luxemburgse ploeg leider Goldschmidt deze mogelijkheid reeds onder ogen gezien en daarbij wer den de namen genoemd van Duitse ren ners als Junckermann, Altweck, Friedrich en Fischerkeller. De derde set bracht de talrijke toeschou wers een maximum aan spanning. HVS nam met 6-1 en 12-5 de leiding, maar zag geen kans om de voorsprong te behouden en via een interessant scoreverloop kwa men de teams op 13-13. Een uitermate op- De volleybalcompetitie windend slot met een prachtige rally en liefst zeven maal serve-over uiteindelijk als resultaat een 15-13 nederlaag voor HVS. Ook in de laatste set gaf HVS, met Clay, Wetterhahn, Koning, Petersen, Prins, Kooistra en Oud, aanvankelijk de toon aan en leidde met 4-2, 5-3, 10-6, 11-8 en 12-10, maar verloor door iets te geforceerd spel met 15-12. De damesploeg van Die Raeckse ver loor in Amsterdam van Boemerang met 15-10, 15-13 en 15-7. MHBS won MHBS verloor tegen het Castricumse Smash de eerste set met 15-7, maar her stelde zich keurig en won ten slotte het duel met 15-7 15-8 en 15-5. Santpoort ver loor met 3-1 van de heren van Smash, dit seizoen behoorlijk in vprm. In de eerste klasse dames heeft OVRA HBC in eigen huis niet in het minst kun nen bedreigen. In drie sets werd OVRA door de leidsters verslagen. 15-6, 15-12 en 15-1. Gios deelde de eer met HBC 2 en kon een punt aan het schrale totaal toevoegen, (H—G) 15-9, 9-15, 15-11 en 14-16. Vesmia behaalde een weinig overtuigende zege op Onze Gezellen: 16-14, 15-13 en 15-4. In de tweede klasse A heren eindigde het belangrijke treffen tussen DSS en Set up in een gelijkspel (12-15, 12-15, 15-9 en 15-13) en 'zullen beide ploegen met PWN nog een felle strijd om de titel gaan le veren. De uitslagen van de woensdag voor de volleybalcompetitie gespeelde wedstrijden luidden: Heren: DSSSet Up 2-2, SantpoortThe Smash 1-3, HVS—Reva 1-3, Velox 2—CIOS 3 1-3, Spaarnestad—Gios 0-3, De Blinkert 3—WIK 3 0-3, Die Raeckse 3—'VVCL 3-1, WIK—CIOS 2 1-3, Alliance—DSS 2 3-0, Al liance —DSS 2 3-0, HBC 3—OVRA 2 1-3, HBC 2—OVRA 3 3-0. Dames: HBC—OVRA 3-0, O.G.—Vesmia 0-3, Gios—HBC 2 2-2. MHBS—The Smash 3-1, Eclecta 3HBC 4 3-0, Vesmia 2 Die Raeckse 4 3-0, HBC 3Topscore 0-3, Vesmia 3Spaarnestad 2-2, HBC 5De Blinkert 5 3-1, DSS 3—Gios 4 3-0, THB WIK 0-3, O.G. 3—THB 2 3-0. Gymnastiek In de tot een sporthal omgebouwde vei linghal in Alkmaar worden zondag de fina les van de Nederlandse turnkampioen schappen voor heren en jeugdturners ge houden, waarbij uiteraard de grootste belangstelling zal uitgaan naar het duel tussen kampioen Klaas Boot jr. die nu voor de elfde keer aan de kampioenschap pen deelneemt, en zijn jeugdige rivaal Willy Jaegers, die bij de halve finale in Deventer Boot passeerde en met een voor sprong van 15/100 punt de strijd om de ti tel ingaat. Klaas Boot neemt dit jaar voor de laat ste maal aan de kampioenswedstrijden deel en zal zeker voor eigen publiek zijn uiterste best doen om ook nu nog het kampioenschap op zijn naam te brengen. Des ochtends komen 24 jeugdturners, waaronder een aantal voor de toekomst veel belovende krachten, in de wedstrijd om het jeugdkampioenschap uit. Vijftien deelnemers aan de KNVB-toto zijn woensdag 10.406,— rijker geworden. Zij behaalden allen 13 punten in de toto van zondag j.l. De tweede prijs gaat naar 174 deelnemers net 12 punten. Ieder krijgt 384,—. De eerste prijswinnaar in de Engelse voetbalpool, de 70-jarige heer Arthur Webb (rechts) uit Scarborough kon in het Grosvenor House in Londen een cheque van 266.352 pond in ontvangst nemen ofwel 2,8 miljoen gulden. De tweede prijswinnaar, de heer Keen (links) uit Beckenham inde een cheque van 102.511 Engelse ponden, ruim een miljoen gulden. Beide gelukkigen zijn recordhouders geworden. En dan te loeten, dat de heer Webb slechts 75 cent heeft ingelegd.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 23