Panda en de meesterkok Mogelijkheid geopend tot verlaging van invoerrechten voor GATT landen Intrinsieke waarde der aandelen wordt steeds sterker Qiik&axiXunia Mat ca Zaamets TocU ió het zo Wereldnieuws Plotselinge koumorgen regen Antillen willen aansluiting bij Euromarkt Het avondje is gekomen! Prijsverlagingen in Frankrijk NERO DONDERDAG 26 NOVEMBER 1959 2 De Koninklijke in het derde kwartaal 't Gaat beter bij Tricotbest STALEN KANTOORMEUBELEN Russische trans-Europese oliepijpleiding De vlottende schuld uitgifte 't Silver Stoepke F AJ R O R E 14 cent DE EEG EN DERDE LANDEN Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Tarievenoorlog geëindigd 4 a a Zs De n.v. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij en de Shell Transport and Trading Company Ltd. delen mede, dat het netto resultaat der maatschappijen van de Royal Dutch Sliellgroep voor het derde trimester van 1959 bedraagt 44.153.000 pond sterling vergeleken met 34.303.000 pond sterling voor het derde trimester van 1958. Met ingang van 1 juli 1959 zijn de resultaten van de Canadian Eagle gevoegd by de geconsolideerde cijfers van de groep. Voor de eerste negen maanden van 1959 is het netto resultaat 126.858.000 pond sterling vergeleken met 105.790.000 pond sterling in dezelfde periode van 1958. Per gewoon aandeel van het kapitaal is het netto resultaat van de groep voor het derde trimester f 3,89 (vorig jaar 3,20) en voor de eerste negen maanden 11,19 (vorig jaar 9,87) op basis van 72.391.577' aandelen van 20 in 1959 en 68.420.565 in 1958. Voor Shell Transport zijn de cijfers respectievelijk 3s 8d, 3s ld, 10s 7d en 9s 5d op basis van 95.905.765 aandelen van 1 pond sterling in 1959 en 89.949.247 in 1958. De resultaten zijn: Opbrengst van verkopen en andere bedrijfsinkomsten Dividenden en andere inkomsten 3de kwartaal 9 maanden 1959 1958 1959 1958 665 607 1.858 1.752 185 162 475 438 480 445 1.383 1.314 9 7 22 20 489 452 1.405 1.334 Bedrijfskosten, roylties, enz357 329 1.010 980 Afschrijvingen en interest 47 44 142 133 Belastingen naar de winst 36 40 112 105 Aandeel van derden 4 5 14 11 445 418 1.278 1.229 Nettoresultaat 44 34 127 105 Financiële en bedrijfsgegevens 3de kwartaal 9 maanden 1959 1958 1959 1958 Kapitaaluitgaven en opsporingskosten 114 93 302 278 Kasmiddelen en kortlopende beleggingen per 30-9-'59 466 466 Leningen op lange termijn per 30-9-'59 158 171 Onze financiële redacteur tekent hierbij aan: Door de overneming van de Canadian Eagle zijn de cijfers over het derde kwartaal van 1959 niet met die van voorgaande perioden vergelijkbaar. Uit de winst per aan deel van 20, welke ditmaal 3.89 bedraagt, tegen 3,20 in het derde kwartaal van 1958, kan echter wel worden afgeleid dat bij grotere omzetten ook een ietwat grotere winstmarge werd verkregen. Voor negen maanden komt de winst per aandeel op 11,19 uit, tegen 9,37 in die periode van het vorige jaar. Op basis van de thans bekende cijfers mag de winst voor het gehele jaar op rond 15 per aandeel worden getaxeerd, waarvan bij een dividend van 5 per aandeel niet meer dan een-derde wordt uitgekeerd. In elk geval staat dus al vast, dat de innerlijke waarde van de aandelen Koninklijke van jaar tot jaar sterker wordt. WILLEMSTA D(UPI) Er is niemand hier in de Antillen die de banden met Ne derland wil verbreken. Wij willen zo goed mogelijke relaties met Venezuela, maar geen aansluiting. Dank zij de Nederland se invloed zijn wij meer ontwikkeld dan de omliggende landen," aldus de Antil liaanse minister-president E. Jonckheer, tijdens een onderhoud met United Press. De premier verklaarde dat de huidige band met Nederland, het vijf jaar oude unie-statuut, buitengewoon goed heeft ge werkt. „Natuurlijk zijn er strubbelingen ge weest maar dat is nu eenmaal onvermij delijk. Ook een huwelijk zonder moeilijk heden is wel wat saai." Minister Jonckheer ging uitvoerig in op de huidige economische toestand in zijn land, die bemoeilijkt wordt door bezuini- gings- en automatiseringsmaatregelen in de olie-industrie. De belangrijkste moge lijke nieuwe bron van inkomsten is onge twijfeld het toerisme. Daarom wordt hard gewerkt aan de openlegging voor het toe risme van Bonaire en de Bovenwindse eilanden. Een andere mogelijkheid zag de pre mier in de aantrekking van nieuwe indus trieën. Dit wordt echter bemoeilijkt door de te kleine plaatselijke markt. „Daarom probeert de Antilliaanse regering reeds enkele jaren van Venezuela opheffing te krijgen van de 30 percent bijzondere in voerrechten die daar worden geheven van alle handel met de Antillen. Wij hebben een goede hoop dat ons dit in de toekomst wel zal lukken. Dan kunnen we de Neder landse industrie een markt met een groot potentieel aanbieden. Hiervoor is het van het grootste belang dat de Antillen als ge associeerd gebied aansluiting verkrijgen met de Europese gemeenschappelijke markt, aldus de premier, „en wij hopen dat dat thans op korte termijn kan gebeu ren. Dan ontstaat tevens de mogelijkheid Zuid-Amerikaanse grondstoffen op de An tillen te verwerken en als halffabrikaten of eindprodukten dan op de Euromarkt te brengen. Verder is aansluiting bij de E.E.G. van vitaal belang voor onze olieindustrie." De gang van zaken bij Tricotbest n.v. in het lopende boekjaar is niet onbevredi gend. De omzet is toegenomen. Het bedrijf in Zuid-Afrika is erin geslaagd de aan loopverliezen volledig in te halen en zal, naar te verwachten valt, het boekjaar met een positief resultaat besluiten. Aldus gedeeld in een gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders. Advertentie Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Gispen Dealer Volgens het Russische persbureau Tass hebben Russische deskundigen de plannen voltooid voor een trans-Europese oliepijp leiding, die de Sovjet-Unie, Polen, Oost- Duitsland, Hongarije en Tsjechoslowakije met elkaar zal verbinden. De pijpleiding, die door deskundigen van de vijf landen zal worden gebouwd, zal be ginnen in het Wolga-district en in Wit-Rus land in twee delen worden gesplitst een naar Polen en Oost-Duitsland, en het an dere naar Hongarije en Tsjechoslowakije. De pijpleiding zal meer dan 3.000 kilome ter lang zijn en met een aantal pompsta tions worden uitgerust. De minister van Financiën heeft in een nota aan de Eerste Kamer geantwoord op een vraag uit de Kamer over de uitgifte van vlottende schuld, waarvoor in hoofd stuk „nationale schuld" der rijksbegroting 1960 is voorzien. Zoals de minister in de laatste miljoenennota uiteenzette, zal in 1960, wil inflatoire financiering worden voorkomen, tot een bedrag van rond 625 miljoen aan financieringsmiddelen op de open kapitaalmarkt geleend moeten wor den, hetgeen naar zijn mening ook daad werkelijk zal kunnen geschieden. Het feit dat toch een uitgifte van vlot tende schuld wegens financiering van eigen tekorten wordt voorzien, kan worden ver klaard door het grillig verloop van het kas tekort over het jaar, waardoor tijdelijke financieringstekorten ontstaan, die door de uitgifte van schatkistpapier worden over brugd, en voorts door de onzekerheid om trent het tijdstip, waarop de leningen in de open markt kunnen worden verkregen. Advertentie ROOSTSANTé ja dat zegt men zo vaak en het edele vocht lacht en lokt U toe en dan uit een zuiver kristalglas met zilveren voet is he' een dubbel genot. Reeds vanaf f8,50 vindt U bij ons zo'n mooi glas waaruit het zo feestelijk drinkt. heeft een mooie collectie. Het huis met het carrillon. Grote Houtstraat Tel. 20049. 49 Advertentie PANTE In doosjes van 10 en 20 stuks. In smaakvolle geschenkverpakking: 50 stuks in blik De actie tot vrijwillige prijsverlaging, die in de Franse kruideniersbedrijven is ingezet, zal voor het einde van het jaar worden uitgebreid tot andere takken van de levensmiddelenbedrijven. De Franse federatie van levensmiddelenbedrijven, waarbij 250.000 kleinhandelaars (slagers, melkinrichtingen, groenten- en fruithan delaren, etc.) over geheel Frankrijk zijn aangesloten, zal op 4 december in Parijs een project tot commerciële mobilisatie bespreken, dat tot doel heeft de prijsver laging algemeen door te voeren. De leden van de federatie zal volgens dit plan wor den verzocht een verklaring te tekenen, waarin zij op zich nemen hun waren tegen „schokprijzen" aan hun klanten te ver kopen. met behoud overigens van de kwa liteit. Ruim 100.000 kruideniers in Frankrijk hebben in het kader van de regeringsactie tot vrijwillige prijsverlaging, de prijzen van een groot aantal artikelen verlaagd. De prijsverlagingen lopen tot 10 percent. De huisvrouwen waren echter over het algemeen wantrouwend en kochten slechts weinig. Advertentie VERWULFT - TEL. 11605 UW SPEELGOEDZAAK De landen van de E.E.G. zullen op 1 ju li 1960 de tariefverlagingen op industrie- produkten, die ze elkaar op die datum toe staan, kunnen uitbreiden tot een G.A.T.T-. landen en de andere landen waarvoor de meest-begunstigingselausule geldt, voor zover deze tariefverlagingen geen betrek king hebben op de douane-rechten die ho ger liggen dan die op het toekomstige ge meenschappelijke buitentarief, zonder dat deze rechten lager dan dat tarief kunnen komen. Voor produkten waarvoor het gemeen schappelijk buitentarief nog niet bekend is en voor de produkten van de zogenaam de lijst G, zal elke lidstaat de eventuele verlaging vaststellen, na de commissie hiervan op de hoogte te hebben gebracht. Dit geldt niet voor produkten vallende on der de E.G.K.S. en voor produkten waar voor een verlaging krachtens de bepalin gen van het verdrag van Rome niet tus sen de lidstaten geldt. Deze verlagingen zullen een voorlopig karakter dragen en voor onbepaalde tijd gelden. De E.E.G.- landen stellen niet als voorwaarde weder kerigheid, doch zij hopen wel, dat de an dere hun voorbeeld zullen volgen, zo heeft de Italiaanse voorzitter van de E.E.G.- ministerraad, Pella, in het Europese Par lement bekendgemaakt. Pella verklaarde dat de E.E.G. reeds eerder haar instemming heeft betuigd r~ VAN de geesteszieke Romeinse keizer Nero kan veel gruwelijks en boosaardigs worden verteld. Daarom is het toch ook wel belangwekkend eens een enkel positief facetje van deze ziekelijke figuur te be lichten. In de eerste plaats zijn er enkele regeringsdaden in de aanvangsperiode van zijn keizerschap (waarover we verder niet zullen spreken om het verhaal niet te lang te maken) die zeker de moeite van het vertellen waard zou den zijn, maar bovendien toon de de keizer in enkele (we her halen: enkele) opzichten een zelfdiscipline, die we zeker niet bij hem verwacht zouden hebben. Toegegeven moet wor- den, dat deze zelftucht uit- sluitend en alleen verklaard kan worden uit zijn eerzucht. Maar goed, de keizer, die wilde uit blinken in zang en redekunst, muziek en dichtkunst (om allerlei andere mogelijk heden 07n op te vallen maar niet eens te noemen) had een stemgeluid dat volkomen ongeschikt was voor zang of voordracht. Zijn stem droeg niet ver genoeg en was dof van klank. Dat had Nero zelf overigens gauw genoeg in de gaten. Om zijn stem te trainen en de ademhalingsspieren te ver sterken, lag hij uren achtereen op de rug met zware loden platen op de borst, zodat hij zich voor elke ademhaling moest in spannen. Ook tijdens de maaltijden hield hij met zijn stem rekening. Hij zag af van alle spijzen die destijds voor een zang stem ongeschikt werden geacht en hij stel de zelfs vastendagen in; tijdens die dagen leefde hij alleen op brood om zijn keel te sparen. Het is bekend, dat Nero ondanks alle moeite die hij zich getroostte, nooit een zanger van betekenis is geworden en dat hij het in de rhetorica nooit ver gebracht heeft (al vermoeide hij zijn publiek soms met redevoeringen van vier uur achter een!). In dit opzicht schijnt het er toch anders te hebben, voorgestaan met zijn dichtkunst De geschiedschrijver Suetonius, die be slist niet als een bewonderaar van Nero mag worden beschouwd, schreef ongeveer een halve eeuw na de dood van de kei zer, dat hij zelf de papyrus rollen en schrijftabletten had gezien, waarop in het hand schrift van Nero gedichten waren neergeschreven. Door de verbeteringen en door halingen kon onmiddellijk worden ge zien, dat deze gedichten niet waren over geschreven, of door een ander waren ge dicteerd, maar dat zij uit het brein van de keizer zelf waren voortgekomen. Deze ge dichten waarvan geen enkele bewaard is gebleven zouden ua?i talent hebben getuigd, welke opvatting door verschillen de andere klassieke geschiedschrijvers wordt gedeeld. Moderne historici, zoals bijv. M. P Charlesworth, hellen dan ook over naar de opvatting, dat een zekere mate van kunstenaarschap in dit opzicht aan de, terecht verfoeide Nero, niet kan worden ontzegd. (Zelfs in de schilder- en beeldhouwkunst zou Nero enig talent heb ben bezeten, maar dit onderwerp laten we liever rusten). Wist U, dat Nero ook het grootste paleis liet bouwen dat ooit tot stand kwam? Daarover een volgende keer. (Nadruk verboden) II. PétiUon 53. De kapitein stuurde zijn boot naar het piratenschip en legde hem vast. Sa men met de admiiaal klom hij nu langs de scheepswand omhoog en gluurde over de verschansing. „Alle haaien!", fluister de hij verrast. „Ze leven nog allemaal en toch zijn ze opgehouden met vechten". „Geen wonder", mompelde de admiraal. „Wat een afschuwelijke stank hangt hier. Daarvan zijn ze natuurlijk bedwelmd". Nu, „bedwelmd" was niet het juiste woord. Maar het ivas wel de nare geur geweest, die een eind had gema.akt aan het gevecht. De damp kwam uit de kookpotten, die de kok en Panda aan dek hadden gebracht en deze had een bijzonder eigenaardige uitwerking. Eerst vervulde hij de kanni balen en zeerovers met wilde weerzin. Ze waren gillend in alle richtingen gevlucht. Maar dat hielp hun niet veel, want de geur omwolkte het gehele schip. De weer zin maakte echter spoedig plaats voor ge voelens van diepe neerslachtigheid, van berouw en een niet te stelpen verdriet. Kannibalen en piraten hurkten schreiend bijeen en trachtten elkaar te troosten. De kapitein droogde met zijn eigen zakdoek de tranen van het opperhoofd en snikte: „Broeder, wij mogen elkaar geen kwaad meer doen. Er is reeds ellende genoeg op deze wereld. Dat is duidelijk te rui ken!" „Dat zijn waar", weende de kanni baal. „Wij elkaar moeten opbeuren. Ge deelde smart zijn halve smart". „Kijk ze daar nu eens rustig zitten in afwachting van het eten", zei Maitre Moutarde vol daan. De kok kwam zelf blijkbaar niet on der de invloed van het gas. Panda trou wens ook niet, maar die droeg dan ook een wasknijper op zijn neus. met het beginsel van de tariefonderhan delingen, die de regering der Verenigde Staten voorstelt voor de multilaterale G.A.T.T.-conventie in 1960-1961. Zij beves tigt haa.r wil, actief aan deze onderhande lingen deel te nemen, teneinde hieraan de grootst mogelijke omvang te geven en ze is te dien einde bereid reeds thans haar partners te raadplegen. De Commissie wil een zeer liberale politiek volgen jegens de G.A.T.T.-landen en de landen waarvoor de meest-begunstigingsclausule geldt en zij verklaart zich nu reeds bereid na afloop van die tariefconferentie van 1960-1961 het initiatief te nemen tot het voorstel, op ba sis van wederkerigheid, voor nieuwe be langrijke verlaging van het gemeenschap pelijk buitentarief. Deze besluiten zijn genomen op verga deringen van de ministerraad der E.E.G. in Straatsburg, aan de hand van voorstel len van de E.E.G.-commissie. Wat de contingenten betreft verklaren de E.E.G.- landen zich bereid op 1 januari 1960 aan derde landen voordelen te verlenen van dezelfde orde als die welke ze elkaar op die datum onderling toestaan. De E.E.G.- landen zullen voorts overgaan tot een zo groot mogelijke globalisatie van de con tingenten. Deze contingentenmaatregelen gelden voor allé G.A.T.T.-landen en de landen waarvoor de meest-begunstigings clausule geldt, tenzij zich hiertegen ern stige economische bezwaren verzetten. Ter bestrijding van eventuele moeilijk heden met de O.E.E.S.-landen (en dus de Kleine Vrijhandelszone) verklaart de E.E.G. zich bereid met andere Europese staten of groepen een contactcommissie te vormen. De contactcommissie zal het han delsverkeer moeten bestuderen, concrete oplossingen moeten voorstellen voor sec toren, waar moeilijkheden bestaan en tus sen de betrokken partijen akkoorden tot stand moeten brengen. Wal de landbouwprodukten betreft heb ben de E.E.G.-'ministers besloten, dat de E.E.G.-landen, althans voor niet-gelibera- liseerde produkten, onder dezelfde voor waarden als voor industrieprodukten ta- riefverlagingen kunnen toepassen. Op het gebied van hulp aan de minder ontwikkel de gebieden is de Gemeenschap bereid deel te nemen aan regelmatig overleg met de Verenigde Staten, Canada, Groot-Brit- tannië en andere landen. Prijsverlaging De Chemstrand Corporation en de Dupont Com pany hebben hun prijzen van nylongaren voor - amesk eding met ongeveer 21,5 percent verlaagd Koewei voor deze prijsverlaging, waartoe Chem- slrand het initiatief nam. geen verklaring werd gegeven, zeiden waarnemers uit de industrie, dat liet in de Verenigde Staten geproduceerde garen onder priisdruk staat van uit Europa ingevoerd nylon. Aandelen Thyssen op Parjjse beurs Het bestuur van de Parijse effectenbeurs heeft bekend gemaakt, dat vanaf 1 december aanstaan de de aandelen van de Westduitse staalmaat- schappij op de beurs zullen worden verhandeld, zowel voor loco als voor termijnlevering. Thyssen zal de vijfde Westduitse maatschappij zijn welker aandelen op de beurs in Parijs worden verhandeld. Katapult. De Londense importeurs van een plastic kinderkatapult hoorden zich tot een schadevergoeding van 25.000 gulden veroordelen aan een ze venjarige, die door het spel met de katapult een oog verloor. Aanslag. De ontploffing van een bom in het Argentijnse ministerie van Econo mische Zaken op een afstand van 25 meter, van een kamer waar minister Algosaray een bespreking had, heeft aanzienlijke schade aangericht. Nie mand liep verwondingen op. Geweigerd. Een medische tuchtraad te Londen heeft geweigerd, dr. John Bod kin Adams toestemming te verlenen om weer praktijk uit te oefenen. Dr. Adams werd in 1957 vrijgesproken van moord, maar tot boeten van in totaal 25.000 gulden veroordeeld wegens het vervalsen van recepten voor gevaarlij ke verdovende middelen. Sprookje. Binnenkort zal in het Tiroolse bergland, in het Rissertal, waar de Belgische koninklijke familie vaak op vakantie of op de jacht is geweest, een „sprookjesslot" voor de prinses van Retie, de echtgenote van koning Leopold, worden ingewijd. Hongerstaking. Ongeveer 150 van de 656 arbeiders die in 1956 en 1957 door de Iraakse petroleummaatschappij wer den ontslagen, zijn te Beiroet in honger staking gegaan om de maatschappij te dwingen hen weer in dienst te nemen. Overleden. De gouverneur-generaal van Zuid-Afrika, dr. Ernest Jansen, is te Pretoria in de ouderdom van 78 jaar overleden. Opperrechter dr. L. C. Steyn was aangewezen als plaatsvervanger. Wapenspreuk. De Afrikaanse staat Niger heeft als wapenspreuk voor de repu bliek „broederschap, arbeid, vooruit gang" gekozen. Voorts werd het ont werp voor een vlag goedgekeurd, die bestaat uit drie horizontale banen oran je, wit en groen met een oranje schijf in de middelste baan. Verbinding. Rusland heeft de aanleg ter hand genomen van een tunnel dwars door het bergmassief op de grens van Rusland en Afghanistan, die de weg van Kaboel naar Mizarisjarif het hele jaar door bruikbaar moet maken. De route is thans vier maanden per jaar onberijdbaar. Verspilling. Het bestuur van de Russische communistische partij heeft aan alle arbeidersorganisaties een brief gezon den, waarin wordt verzocht niet onno dig elektriciteit te gebruiken. Het on- produktieve stroomgebruik door indus trie en vervoer is elf miljard kwu per jaar, aldus de circulaire. Opnieuw. De UNO-Assemblee heeft met 51 tegen 10 stemmen, bij 15 onthoudin gen, besloten de kwestie Hongarije op nieuw in debat te nemen. Het Russische blok en Joegoslavië stemden tegen. Met dertien Afro-Aziatische landen, ont hielden Israel en Finland zich. Voor de stemming zei de Amerikaanse afgevaar digde Lodge, dat „het einde van de terreur" in Hongarije kennelijk nog niet in zicht is. „Wij moeten ons niet bij dit soort misdaden neerleggen", zei hij. Laten rusten. De UNO-Assemblee te New York heeft besloten een eventuele uit breiding van de Veiligheidsraad, de Economische en Sociale Raad en van het Internationale Gerechtshof te Den Haag nog een jaar te laten rusten. Het besluit is genomen wegens het aanhou den van de Sovjet-Unie dat eerst com munistisch China tot de UNO moet wor den toegelaten. Opgeschort. De conferentie te Washington waarop twaalf landen pogen het zuid poolgebied te maken tot een gebied zon der militaire activiteit, heeft laten we ten, dat de ondertekening van een ver drag tot volgende week zal worden uit gesteld. Het uitstel zou een gevolg zijn van meningsverschillen tussen de Sov jet-Unie en de overige elf landen over de precieuze bewoording van een ar tikel over het verbod van alle kernproe ven in het zuidpoolgebied. Ongeluk. Een auto waarin elf bouwvakar beiders onderweg waren naar hun werk is gisteren nabij de Westduitse plaats Brühl op een glad viaduct geslipt, dooi de balustrade geschoten en terechtge komen op de spoorbaan eronder. Vier inzittenden vonden de dood. De overi gen liepen ernstige verwondingen op. Tien luchtvaartmaatschappijen die luchtlijnen tussen Europa en Zuid-Amerika onderhouden, hebben te Parijs bekendgemaakt dat hun tarie venoorlog ten einde is. Besloten is van heden af de door de I.A.T.A. vastgestelde tarieven te vol gen. De tien betreffende maatschappijen zijn de KLM, Air France, Lufthansa, Al Italia, BOAC, Sabena, Swissair, Iberia, Panair do Brasil en Aerolineas Argentinas. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen nacht is nogmaals kou de lucht uit het zuidoosten over ons land uitgestroomd. Aangezien deze lucht ook aanmerkelijk droger was, klaarde het op, waardoor de temperatuur flink kon da- WEERRAPPORTEN meer dan 20 mm. Het front verplaatst zich langzaam in ons land in oostelijke richting en zal morgen ook in ons land plaatselijk wat regen veroorzaken. In ver band met de toenemende bewolking zal het in de komende nacht minder koud zijn dan de afgelopen nacht. Vrijdag 27 november Zon op 8.18 uur, onder 16.36 uur. Maan op 4.04 uur, onder 15.13 uur. 30 nov. Maanstanden 9.46 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 november Hoog water 12.07 en uur. Laag water 7.25 en 19.49 uur. Vrijdag 27 november Hoog water 0.37 en 13.03 uur. Laag water 8.36 en 20.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen 00 M JS g binnen- en buitenland. Q. Neerslag: laatste 24 uur. S-g e O Den Helder geheel bew. z 6 0 Ypenburg onbewolkt zzo 6 0 Vlissingen licht bew. zzo 6 0 Eelde onbewolkt zo 3 0 De Bilt onbewolkt zo 5 0 Twente onbewolkt zo 2 0,1 Eindhoven onbewolkt zo 4 0 Zd Limburg onbewolkt zzo 3 0 Helsinki geheel bew ozo -2 2 Stockholm geheel bew zo 7 0,3 Oslo regen z 9 0,2 Kopenhagen geheel bew zo 6 0 Aberdeen regen windst. 10 4 Londen regen z 0,4 Amsterdam onbewolkt zzo 6 0 Brussel onbewolkt zzo 5 0,1 Luxemburg onbewolkt ozo -2 0,1 Parijs zwaar bew windst. 8 0 Bordeaux zwaar bew zo 9 0 Grenoble onbewolkt windst. 7 0 Nice zwaar bew. nnw 13 0 Berlijn geheel bew ozo -1 0 Frankfort licht bew. windst. 1 0 München mist O -1 0 Zürich geheel bew zw 1 0 Genève geheel bew wnw 4 0 Locarno geheel bew windst. 9 0.4 Wenen geheel bew. ozo 4 0 Innsbruck onbewolkt wnw 9 0 Belgrado mist windst. 7 0 Athene onbewolkt windst. 16 0 Rome half bew. windst. 18 21 Ajaccio geheel bew ono 14 5 Madrid half bew. windst. 13 0 Lissabon regen ozo 16 32

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 2