B. en W. van Velsen weten nog niets over nadere IJmond-plannen KERKDIENSTEN VELPON Velo Visie Arend Reym Geen deelname aan race om Technische Hogeschool ri F auto- en U EL motorrijschool Op korte termijn ruim duizend woningen nodig Burgerij moet helpen bij onderhoud van gemeenschappelijke tuinen Voedingstoestand van schooljeugd niet verontrustend VEEL VRAGEN OVER BEGROTING 1960 Schone markt gewenst Aantal inwoonvergun- ningen daalt Geen sporthal aan Gijzenveltplantsoen Ruitersport De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne Bloemen goedkoper Intuïtie onontbeerlijk bij abstrakte fotografie Kinderdiensten Schepen, rederijen en werven ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 Er is Burgemeester en Wethouders van Velsen nog niets naders bekend omtrent de plannen, die de minister van Binnenlandse Zaken heeft met betrekking tot de bestuurlijke inrichting van de IJmond. Wel is het college ter zake gehoord door de minister van Binnenlandse Zaken. Dit delen B. en W. van Velsen mee in het voorlopig verslag van de behandeling in de afdelingen van de begroting 1960 van Velsen. In antwoord op een vraag of zij vol daan zijn over de activiteiten van het IJmond-adviescollege in de loop van het jaar delen zij mede, dat dit college slechts één maal is bijeengeroepen. Tot bijzonde re tevredenheid stemt dit niet, maar aan de andere kant moet in aanmerking wor den genomen, aldus B. en W., dat bijeen roeping slechts zinvol is, wanneer de te behandelen onderwerpen door het Dage lijks Bestuur in een zodanig stadium van voorbereiding zijn gebracht, dat besluit vorming mogelijk is. Het bestuur is in het lopende jaar vrij regelmatig bijeenge weest en B. en W. hebben de indruk, dat het adviescollege thans spoedig kan wor den bijeengeroepen. Zij zijn bereid, dit in antwoord op een vraag, te bevorderen, dat de vertrouwe lijkheid ten aanzien van het door het Ne derlands Economisch Instituut aan het IJmond-Adviescollege uitgebrachte rap port over de vestigingsplaats van de city in de IJmond-Noord wordt opgeheven. Zulks ter bevordering van de openbare discussie en ter voorkoming van de onge wenste situatie, dat dit rapport een eigen rol gaat spelen, zonder dat de openbare mening in de IJmond zich kan uiten. Naar de mening van B. en W. hangt de levensvatbaarheid van het IJmond-ad viescollege niet af van het aantal keren dat het in vergadering bijeen is, maar van de uit samenwerking geboren moge lijkheid tot besluitvorming in het belang van het gebied van de IJmond. B. en W. erkennen, dat het daaraan wel eens ont breekt. Amsterdamse plannen „Is B. en W. iets bekend van de plannen van de gemeente Amsterdam met betrek king tot havenwerken op het grondgebied van de gemeente Velsen en zo ja, welke stappen denkt het gemeentebestuur in die richting te doen? Zal de toegezegde nota nog lang op zich laten wachten?" vraagt een der leden en een ander lid merkt op, dat van de zijde van de gemeente Haar lem hieromtrent reeds een rapport, is ver schenen. Dat deze aangelegenheid grote aandacht trekt, blijkt ook wel uit een andere vraag, of er op korte termijn een nota omtrent structuurplannen van de gemeente te ver wachten is. Voorts wordt geïnformeerd, of het gemeentebestuur voldoende wordt gekend in de ontwikkelingsplannen voor de havens en het Noordzeekanaal. B. en W. zeggen in hun antwoord op al deze vragen, dat men er op vertrouwt binnen niet al te lange tijd te kunnen ko men met het toegezegde rapport naar aan leiding van de in de raad gestelde vra gen. Aan het rapport ligt een omvangrijke studie ten grondslag, zodat men nog wel even geduld zal moeten oefenen. Hoe bevalt Velsen? Hoe leven de mensen, die zich van el ders in Velsen hebben gevestigd? Hebben ze het naar hun zin, gaan zij zich hier thuis gevoelen, valt het hun mee of te gen? Dat zijn belangrijke vragen, en er zijn dan ook al deskundigen op dit gebied ingeschakeld. De Stichting voor Maat schappelijke Werk in Noordholland, die onder meer ook subsidie van Velsen ge niet, zal binnenkort het eindrapport ter zake doen verschijnen. Te weinig woningwetwoningen B. en W. menen, in antwoord op vra gen, dat het aantal woningwetwoningen, dat de gemeente in 1958 en 1959 heeft mo gen bouwen (200 en 170), ongetwijfeld te gering was om aan de behoefte te voldoen. Voor het komende jaar is het contingent van het aantal in Velsen te bouwen woning wetwoningen nog niet bekend. Naar het in zicht van B. en W. kan de verlaging met 250 woningwetwoningen voor de provincie Noordholland (met uitzondering van Am sterdam) alleen maar aanleiding geven tot een tijdig bij de daarvoor aangewezen instanties bepleiten van een grotere toe wijzing dan in de jaren 1958 en 1959 het geval was. De beleidslijnen van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, voor zover deze in de pers zijn gepubliceerd, vervullen B. en W. met enige zorg, omdat wellicht voornamelijk woningen van een hogere huurklasse kunnen worden ge bouwd, waardoor de opheffing van de wo ningnood niet voor allen gelijktijdig plaats kan hebben. Graag particuliere bouw „Indien het bouwvolume voor wat be treft de woningwetbouw voor 1960 weer gering zal zijn, terwijl er wel gelegenheid zal zijn voor bedrijven en particulieren om met premieregeling te bouwen, kun nen B. en W. dan hun volledige mede werking toezeggen?" luidt een vraag. Naar de mening van het college houdt de toewijzing van het aantal woningwetwo ningen geen verband met een streven om meer tegemoetkomendheid ten aan zien van de zogenaamde premiebouw te betrachten. Steeds hebben B. en W. medewerking verleend aan plannen van particulieren, waarbij op de daarvoor bestemde plaat sen tot de bouw van het gewenste type woningen kon worden overgegaan. Bouwmarkt overspannen De bouwactiviteit in het gebied van de IJmond is zeer groot. B. en W. menen, dat er dan ook moet worden gesproken van een overspanning van de bouwmarkt. In grote mate moet dit worden toegeschre- ve naan de bouwactiviteiten van het Hoog- ovenbedrijf en andere industrieën. Door de overspanning van de bouw markt wordt voor een aantal objecten nog steeds geen goedkeuring tot bouw ver leend (raadhuis, centraal kantorenge bouw, Vroom en Dreesmann en enkele scholen). Op het gebied van de woning bouw liggen de omstandigheden dan ook moeilijk; de toewijzing van bouwvolume was gering, waardoor in 1959 slechts 170 woningwetwoningen kunnen worden ge bouwd. Ook in de premiesector zijn be perkende bepalingen van kracht. De mogelijkheden voor woningbouw worden geïllustreerd door de twee vol gende cijfers, namelijk het aantal in de uitbreidingsplannen te bouwen woningen ad 3500 en zulks voor een oppervlakte van ongeveer 75 hectare bruto. Chronische zieken In 1960 zal begonnen worden met de stichting van een tehuis voor chronisch zieken in de gemeente Velsen. Dit ver wachten B. en W. van deze gemeente, die zeggen dat verschillende oorzaken tot ver traging van de stichting hebben geleid. „Zijn B. en W. wel voldoende diligent IJmond-partners. om de nieuw te stichten Technische Ho geschool in de gemeente Velsen gevestigd te krijgen?" wordt er gevraagd. B. en W. zeggen, dat dient te worden af gewacht of de in te stellen commissie van deskundigen een bei-oep om medewerking doet voor de vestiging van de Technische Hogeschool te Velsen. Eerst dan zullen de moeilijkheden wel ke zeker aan deze vestiging zijn verbon den, onder ogen kunnen worden gezien. Intussen blijven B. en W. diligent. Maar zij zijn niet voornemens deel te nemen aan de wedloop, die thans valt te consta teren. Gymnasium en H.B.S. „Is het B. en W. bekend", vraagt een lid, „dat een wethouder van de gemeente Beverwijk in een raadsvergadering heeft medegedeeld niet zeker te zijn van de me dewerking van het Rijk met betrekking tot de opheffing van de R.H.B.S. in Velsen? Welke is de zienswijze van B. en W.?" B. en W. zeggen, evenals de bedoelde wethouder het besluit van de Staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen te zullen afwachten. Hetzelfde lid vraagt ook of omtrent de eventuele stichting van een gymnasium te Beverwijk bij weigering van het Rijk de R.H.B.S. te Velsen op te heffen door het gemeentebestuur van eerstgenoemde gemeente overleg is gepleegd met B. en W. van Velsen. B. en W. antwoorden, dat inzake de re geling van het V.H.M.O. in de IJmond re gelmatig overleg wordt gepleegd met de DE STIJGING VAN DE KOSTEN, met bijna 91.000, voor het onderhoud van gemeenschappelijke tuinen wordt veroorzaakt door de grote uitbreiding, die de oppervlakte van deze tuinen heeft ondergaan. Ook een aantal andere objecten worden tegenwoordig op deze post geboekt, aldus B. en W. van Velsen in antwoord op een door raadsleden hierover gestelde vraag. Een beroep op particulier initiatief voor het onderhoud van de gemeenschappelij ke tuinen heeft niet het vereiste resultaat gehad. Binnenkort zal met de bewoners van een bepaald blok huizen bij wijze van proef contact worden opgenomen over deze vraag. Men wil namelijk toch wel de bewoners inschakelen want deze gemeen schappelijke tuinen zijn een zware last voor de gemeente. De bewoners moeten wel een bepaald bedrag voor het onderhoud bijdragen. De rest komt voor rekening van de gemeen te. B. en W. zullen het vraagstuk van de door de bewoners te betalen bedragen op nieuw in studie nemen. Dit in antwoord op de vraag van een lid, dat de gemeen telijke uitgaven voor deze post te hoog vond in verhouding tot de bijdrage van de bewoners. Voor het onderhoud van de gemeen schappelijke tuinen zullen geen plaatselij ke hoveniers worden ingeschakeld. Dat heeft de raad reeds enkele jaren geleden beslist. Alle beplantingen hebben ongeveer een gelijkwaardige grondverbetering onder gaan. Van compost, gemaakt uit huisvuil is echter weinig gebruik gemaakt. Dat de plantsoenen dit jaar beter tegen de droog- Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 Naar de mening van een lid verdient het aanbeveling op de markt te IJmuiden stapelbare prullenmanden te plaatsen. Wanneer bij iedere kraam een dergelijke prullenmand wordt geplaatst zou na af loop van de markt aanzienlijk minder rommel op het plaveisel liggen. B. en W. nemen deze suggestie in over weging. Er zijn echter bezwaren. Het aan schaffen van papiermanden zal het be hoorlijke bedrag van 3000 vergen. Daar bij komt nog het wekelijks plaatsen en le gen en weer verwijderen van de manden. Toch zal het nodig blijken het Marktplein en omgeving na de markt te vegen. De kwestie zal worden betrokken in de over wegingen over nut en kosten van het plaat sen van papiermanden in de hele gemeen te Velsen. De vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte heeft zich volgens B. en W. in Velsen nog nooit in een algemene belang stelling mogen verheugen. Ook nu is dat niet het geval. Veelal betreft het beschik baarstelling in familieverband Het aantal verleende vergunningen voor inwoning bedroeg over 1958 162 en over het eerste halfjaar van 1959 51. Het beschikbaar- stellen van gehele woningen is veelal niet aantrekkelijk wegens het verschil in hu ren van de grotere oude woningen en de kleinere nieuwe. te bestand zijn gebleken is niet te danken aan de bemesting, maar aan de geregelde besproeiing. Bij de gemeenschappelijke tuinen is ter dege rekening gehouden met kinderen. De oppervlakte is echter meestal te klein voor verpozing van volwassenen. Er zijn slechts enkele tuinen uitsluitend als ver fraaiing van de flats bedoeld. Zij kunnen dus niet als vervanging dienen van de vroegere voor- af achtertuintjes. De maatregelen, die door de gemeente ge nomen zouden kunnen worden tegen ver nieling van gemeenschappelijke tuinen zijn nog in studie. - - Wat betreft de natuurwacht moe ten de verwachtingen gezien de ervarin gen in andere gemeenten, niet al te hoog worden gespannen. B. en W. nemen in overweging banken te plaatsen op het Marktplein en het Plein 1945 zoals dat al is gebeurd bij het Noord zeekanaal, op het Tiberiusweg en aan de Zeeweg. Plannen voor de bouw van sporthallen in Velsen bestaan nog steeds. B. en W. hebben echter niet de overtuiging, dat de ze ook niet in IJmondverband spoe dig kunnen worden gerealiseerd. Voor de bouw van een gymnastieklokaal aan het Moerbergplantsoen is het wachten op rijks- goedkeuring. De sporthal zal te zijner tijd bij dit gymnastieklokaal worden ge bouwd. De tweede sporthal zal niet aan het Gij zenveltplantsoen komen. De daardoor ge reserveerde grond zal nu worden gebruikt voor de bouw van een gymnastieklokaal. Een van de leden van de Velsense ge meenteraad heeft B. en W. gevraagd hoe het staat met de kansen van de ruitersport in de gemeente, nu verscheidene gebouw tjes in Kennemergaarde met de grond ge lijk zijn gemaakt. De stimulering van de ruitersport, aldus B. en W., heeft niets te maken met de overheidstaak als het gaat om de verwij dering van zonder vergunning en ondanks herhaalde waarschuwing geplaatste brandgevaarlijke bijgebouwtjes. Wanneer uit de burgerij plannen komen voor een hippische sportdag, zullen B. en W. in overweging nemen deze plannen te steunen. De wijze waarop hangt af van de omstandigheden. Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100°/o service Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 Zondag 29 november Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. Van Leeuwen. De Rank, 10 uur: W. Doevendans, jon- gerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. J. van den Berg (zangdienst). Jeugdkapel, 10 uur: Th. Mooy en W. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: drs. G. H. Homans; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Petrakerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk, geen opgave ontvan gen. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst; 20 uur: Bijbelbespre- king. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen DE VOEDINGSTOESTAND van de schooljeugd in Velsen is niet veront rustend volgens B. en W. Dit naar aanleiding van een vraag van een lid van de raad over deze aangelegenheid. In het verslag van de gemeentelijke genees kundige- en gezondheidsdienst over 1958 stond, dat van leerlingen van de derde en zesde klassen van de scholen voor gewoon lager onderwijs de voedings toestand van 1995 leerlingen goed of voldoende is, van 795 matig en van 18 onvoldoende. Het begrip „matig voldoende" wordt sterk bepaald door de subjectieve instel ling van een arts. Een volkomen betrouw bare index voor de verhouding lengte en gewicht bestaat niet. De hier gebruikte tabellen van Van der Heiden, de best han teerbare, geven voor de grotere en dus ook vaak langere kinderen verhoudingsgewijs lagere uitkomsten. Bij meisjes begint de periode van twee de lengtegroei in de leeftijd van ongeveer 12 jaar. Bij de jongens ligt die periode meestal twee jaar later. Daardoor kunnen de relatief veel „matig voldoende" voe dingstoestanden worden verklaard. Uit het jaarverslag van de G.G. en G.D. blijkt dat de onvoldoende voedingstoe stand in 1958 gunstiger was dan in voor afgaande jaren. In 1957 was de voedings toestand van kinderen uit de derde en zes de klassen voor 74,4 percent goed of vol doende; in 1958 was dat percentage 71. Ma tig voldoende was in 1957 de voedingstoe stand van 24 percent van bedoelde leerlin gen voor 1958 is dat percentage 28,4. Het Ofschoon de aanvoer van chrysanten op de Beverwijkse bloemenveiling deze week niet zo heel groot was voor de tijd van het jaar, gingen de prijzen toch belangrijk naar beneden. Een verschijnsel dat zich ieder jaar met Sint Nicolaas voordoet. De gele Golden Seal neemt nu wel de groot ste plaats in, werd hiervoor vorige week nog 1,30 per bos gegeven, nu moest de kweker tevreden zijn met ten hoo'gstë 85 cent. Er waren nog wel soorten die ruim schoots boven de gulden per bos kwamen, maar dat waren er maar weinig. Er wa ren ook heel wat soorten die rond de 50 cent per bos opbrachten. De aanvoer van blauwe druifjes neemt geleidelijk toe; er waren deze week al partijen van ruim 600 bossen, de prijs varieerde van 30 tot 53 cent per bosje. Cyclamenbloemen draaiden rond de gulden per bosje. Voor de fresia werd van 65 tot 1,85 per bosje betaald. De aanvoer van rozen en anjers is nog maar beperkt. Bij de potplanten is het nog heel rustig, er komen wat cyclames en begonia's. LAMERSBEKERTOERNOOI De Beverwijkse biljartvereniging Excel sior heeft haar Lamersbekertoernooi voort gezet met een wedstrijd tegen Insulinde uit Haarlem, welke in 88 eindigde. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC -FNOP-KNMV HET AANTAL GEREGISTREERDE WONINGZOEKENDEN in Velsen bedroeg op 17 november van dit jaar 1561. Kleine industrieën hebben de ge meente verzocht aan 274 personeelsleden een woning ter beschikking te stellen De geraamde totale behoefte aan woonruimte is dus 1835. Niet alle genoemde 1561 woningzoekenden hebben op korte termijn woonruimte nodig. Onder de grote groep jonggehuwden zijn er velen, die rekenen op een wachttijd van drie tot vier jaar. De directe behoefte aan woonruimte (over 1959 en 1960) is te ramen op totaal 1054 woningen. Voor de categorie „jong gehuwden" (2, 3, 4 of meer personen) ge registreerd in 1956 en 1957: 390 woningen; gezinnen wonende in af te breken wonin gen: 90 woningen; gemeenteambtenaren, ook onderwijzers,: 60 woningen; gezinnen, die krachtens een rechterlijk vonnis hun woning moeten verlaten: 10 woningen; ge zinnen, die over een duplex-woning of over te weinig woonruimte beschikken: 50 wo ningen; woningzoekenden van 35 jaar en ouder: 30 woningen; grote gezinnen die in een te klein huis wonen: 40 woningen; gezinnen, die om zeer bijzondere omstan digheden (b.v. medische of sociale) voor- i-ang hebben: 70 woningen; Hoogovens, ter compensatie van niet door hoogoven werknemers bewoonde contingentwonin gen: 30 woningen; Van Gelder Zonen N.V.: 20 woningen; andere industrieën: 264 woningen. Het aantal gezinnen dat een duplexwo- ning vrijmaakt bij behuizing kan van het totaal worden afgetrokken. De geraamde behoefte op korte termijn wordt dan: 1029 woningen. Advertentie Lqm en plak alles met van Ceta-Bever aantal kinderen met een onvoldoende voe dingstoestand was in 1958 een percent la ger. Dit percentage daalde van 1,6 per cent in 1957 tot 0,6 percent in 1958. In 1958 is de grens „voldoende" en „ma tig voldoende" door een andere schoolarts bepaald. Hiermee is de kleine toename wel te verklaren. Voor de Fotokring Velsen heeft prof. ir. E. J. G Schermerhorn uit Bussum vrij dagavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden gesproken over abstracte foto grafie. Hij liet eerst verscheidene schijn baar abstracte foto's zien: weerspiegelin gen in het water, witte uitslag op een muur. Daarna besprak prof. Schermerhorn verschillende methoden die men bij ab stracte fotografie toe kan passen. Door zuiver chemische processen kan men aar dige effecten krijgen, door toeval, want men heeft deze processen niet in de hand. Een aardig ontwerp voor een gordijn kan het resultaat zijn. Er zijn andere werk wijzen waarmee men minder van het toe val afhankelijk is. Met een scherp penne tje kan men figuren aanbrengen op het negatief. Gelatine vermengd met oost- indische inkt of een zilveroplossing is ook dankbaar materiaal om op een plaat aan te brengen. Het werken met gelatine vereist veel geduld en veel intuïtie. Voor al dat laatste is voor de abstracte fotogra fie zeer.- belangrijk. u.., Op 11 december houdt de Fotokring Vel sen zijn jaarvergadering. Over „Kleuren- negatief-positief procédé" zal de heer A. de Jong uit Amsterdam op 8 januari spreken. „Reprodukties" is het onder werp van de lezing die de heer G. Broer tjes uit Beverwijk op 29 januari voor de fotokring zal houden. Voor de beginners is 5 februari een belangrijke dag. De heer J. Krom uit Amsterdam komt dan alle beginselen van het fotograferen nog eens behandelen Op 12 februari spreekt jhr. ir. B. de Jonge uit Santpoort over: smalfil- men. De avond van de elfde maart zal worden verzorgd door de heer J. Pieëte uit Leiden. Op 8 april zal de heer J. Krom eigen werk bespreken. De slotavond heeft plaats op 6 mei. De heer J. Schraa neemt het fotografische deel van deze avond voor zijn rekening. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: J. A. C. M. Tervoort Brouwer, z., Scheldestraat 2, Haarlem; H. van GeldropVan Gulik, z., Schreuder van der Kolkweg 20, Bloemendaal; A. Bu- dingVan der Kroft, d., Trompstraat 107, IJmuiden-Oost; C. A. W. BroekmanEn gel, d., Van Tuyllweg 3, Velsen; M. W. TolsmaVan Langeveld, d., Roemer Vis serstraat 156, Haarlem; J. G. van Waard Hekel, d., Huis te Wissenlaan 44, Sant poort; J. WignandZwerver, z., De Noo- straat 69, IJmuiden-Oost; C. BaasDam mers, d., Valeriuslaan 68, Driehuis; W. Schaap—Stegeman, z., Hunzestraat 20, IJmuiden; J. M. RomeijnVoogd, z., Van Langeveldstraat 6. Velsen-Noord. OVERLEDEN: W. F. Selderbeek. 84 j„ weduwnaar van G. Klut, De Genestetlaan 24, Driehuis; M. Roele, 78 j., Rozengracht 36 II, Amsterdam: J. K. Schwalm, 64 jaar, echtgenoot van M. Krause, Velserduinweg 213, IJmuiden-Oost; G. de Groot, 71 jaar, weduwnaar van J. Jonker. Pres. Kruger- straat 40. IJmuiden: J. Huisman. 97 jaar. weduwnaar van F. Hoekstra, Fultonstr. 9, IJmuiden. GEHUWD: J. van Woensel en L. Bas, IJmuiden-Oost, Groeneweg 17; W. J. A. Garsten en A. A. M. Zwanenburg. Bever wijk, Plantage 46: G. J. Naberman en J. L. Frederiks. Hasell. Brouwersgracht 25; B. Fatels en M. A. Maas. Heemskerk, Ooster- streng 35: R. A. M. van den Belt en E. Klumperhoek, Utrecht, Oude Geinlaan 34; A. A. Schoorl en J. A. M. Vollaerts. IJmui den. Siriusstraat 21: G. H. ter Metz en J. A. Munnik, IJmuiden-Oost, Cederstraat 13; H. W. de Jong en A. J. Ros. IJmuiden- Oost. De Ruyterstraat 38: A. J. Henskens en N Jansen. Haarlem. Meerkoetstraat 2; Chr E. Bleeker en A. Blok. Amsterdam. Bos en Lommerweg 64h; H. Hennevanger en P. J. van Deudpkom. I.Tmuiden-Oori Evertsenstraat 19: G. Langbroek en D. Pols. IJmuiden. Bik en Arnoldkade 40: E. Stegeman en M. H. Schager. IJmuiden- Oost. Nachtesnallaan 7; F. J. van Lieshout en C. J. M. Babeliowsky. Sant-Doort. Zin- neveltlaan 24; J. B. A. van der Kolk en M. Eberhard. Velsen-zuid. Stationsweg 68. ONDERTROUWD: J. Pais. Kennemer- laan 185, IJmuiden, en K. van der Plas. Saturnusstraat 81, IJmuiden, t.a. Pegasus- straat 20. IJmuiden: H. F. Kuiper. Hage- lingerweg 179. Santooort. en J. C. de Vries. J. T. Cremerlaan 36. Santpoort, t.a. Sirius straat 7, IJmuiden: J Gesink. Kievitslaan 26. IJmuiden-Oost en M Hoek Linnaeus- straat 7. IJmuidon. t.a Kievitslaan 26 IJmuiden-Oost: T van don Brom Orion- weg 68. IJmuiden. en M M. van dev Horst. Stationsweg 59. Velsen-zuid. t.a. Orionweg 68, IJmuiden; J. van Daalen. Van Nesstr. 57, Haarlem, en A. Klinkenberg, Kenne- merlaan 132. IJmuiden. der laatste Dagen, Cultureel Gebouw, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: P. J. van Schayck. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Hcils, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst Kenne- merlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer Jac. Schouten; 11.15 uur: zondagsschool. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: samenkomst. Dinsdag, Cultureel Centrum, 20 uur: opwekkings samenkomst. Vrijdag, Poolsterstraat 19, 20 uur: jeugdsamenkomst. Jehovah's getuigen, Cultureel Centrum, 19 uur: wachttorenstudie over: Wees al tijd gereed u te verdedigen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Dickhout; 19 uur: ds. De Roest. Jeugdgebouw, 10 uur: jeugdkerk. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: drs. G. H. Homans. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelensrtaat, 10.30 uur: ds. J. R. Hanenburg. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: J. Sevensma, heilig avondmaal; 11.45 uur: kindersamen komst. Woensdag 19.45 uur: bijbelbespre king, Jb. Kleijn Haneveld. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Jb. Klein Haneveld. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. van Veen; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. W. üorthuys. Irenekapel, 10 uur: ds. M. Wendte. De Opgang, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: heer J. Tijl. Oosterwijk, 10 uur: ds. F. P. Salverda. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: mevr. dr. J. W. Herfst van Bloemen daal. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. Joh. Knol. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 uur: ds. G. van Schuppen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. W. Üorthuys. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm; Duinebosch, 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 en 19 uur: ds. J. C. Remijn. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. J. Rebel; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur. Ger. zondagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht 12.15 uur. Chr. Ger. zondagsschool „Philippus", consistorie 11.45 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, 10 uur. Ger. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur. Doopsgezinden, West- Hilldienst voor kinderen van 68 jaar. Abelenstraat 1, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned Herv. zondags school, Marie Boreelscl .ooi, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst. 46 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur; Doopsgezinde zondagsschool, 812 jaar, Kriemhilde, 10.30 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis 5—12 jaar. 10 uur. Kinderkerk, kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. zondagsschool aan de Banjaartstraat, 12 uur; Ned Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur. Het eerste zeevissersvaartuig van Mon- nickendam is deze week gereedgekomen en zal van IJmuiden uit aan de visserij gaan deelnemen. Het vaartuig is van de Scheepswerf K. Hakvoort n.v. te Monni- ckendam en is gebouwd bij de scheeps werf W. Visser te Den Helder. De inhoud bedraagt 96 reg. ton bruto bij een lengte van 25 m., breedte van 6,20 m. en een holte van 2,80 m. De hoofdmotor is een Kromhout van 300 pk. Onder de naam Al- bert MO 1 zal de kotter de volgende week ter visserij vertrekken. De rederij Trio heeft de motorkotter Deo Volente GO 29 gekocht, welk vaartuig in de vaart zal komen onder de naam Jan- nie IJM 38. Deze „nieuwe" Jannie heette heel vroeger Johanna Cornelia KW. 88, die in 1954 is gebouwd en in 1958 door H. J. Messemaker J. A. de Best werd ver kocht aan K. Tanis te Goedereede. De vo rige Jannie IJM. 38. ex Johanna SCH. 1, is thans overgegaan aan deze schipper- eigenaar in Goedereede, welk vaartuig thans de Deo Volente GO. 29 is geworden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5