BRYLCREEM Critiek in Tweede Kamer op de zuilen in radio en t.v. ADENAUER EN DE GAULLE WERDEN HET NIET EENS BRYLCREEM brengt een Sinterklaas-verrassing in drievoud! Delgado beschuldigt bewind van president Salazar mm m m Jiarca Zaomeis Meningsverschillen over Atlantische militaire en politieke samenwerking Kongolese leiders in Brussel Franse ambtenaren staakten massaal Kroesjtsjev pocht op bewapening NAAIMACHINES Mm wmlm PIlp BRYLCREEM j 11 uBgSp i Besprekingen over leningen aan YAR 11 met luxe lederwaren en parapluies Lawine bij Turijn kostte negen man het leven Indonesië nationaliseert 167 ondernemingen Amerikaanse minister van Defensie vervangen Uitgeweken Portugese oppositieleider hield persconferentie il'iM '%/- ÊÊsmmm. I fpÉI§ the perfect hairdressing DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 (Van onze correspondent in Parijs) Bondskanselier Adenauer is in Bonn te ruggekeerd nadat hij, net als twee dagen tevoren, met premier Debré weer enkele vriendelijke algemeenheden over de goe de betrekkingen tussen de beide landen had uitgewisseld, 's Middags was de kras se bondskanselier op een persconferentie iets openhartiger of, voor de goede ver staander, tenminste duidelijker geweest. Hij legde de nadruk op de noodzaak, die er in zijn ogen bestaat de militaire inte gratie in Europees of Atlantisch verband voort te zetten, een opvallend zware na druk. De slotsom dat hij ook metj presi dent De Gaulle op dit punt, dat dé afge lopen dagen in Parijs in het centrum der Frans-Westduitse onderhandelingen stond dus geen akkoord gevonden had, ligt dus wel voor de hand. Men heeft ï-edenen te geloven dat de persoonlijke betrekkingen tussen de kan selier en de generaal nog altijd goed zijn. Beide vertoonden hun vriendelijkste glim lach bij de aankomst en ook nog bij het vertrek. In tegenstelling met de vorige ont moetingen tussen deze twee leidende staatslieden van het tegenwoordige Euro pa, lijkt die wederzijdse sympathie een principiële tegenstelling van acuut karak ter echter niet langer gemaskeerd te heb ben. Dinsdag moeten er tijdens het onderhoud Adenauer-Debré, waardoor de ontmoe ting in het Elysée werd voorbereid, zelfs heftige woorden zijn gevallen. De foto's in de Franse kranten tonen Adenauer met zijn perkamenten masker, dat men zelden zo gesloten en bijna bars had gezien. Dat Debré geen vriend is van de bondskanse lier was trouwens in diplomatieke krin gen allang bekend. Wanneer de sfeer in het Elysée giste ren zeker enkele graden minder geladen was, dan bleven ook tijdens het beraad Advertentie VOUS ÊTES EN.... Grote Houtstraat 125-127 - Haarlem Telefoon 20889 Ook de laatste dagen voor St. Nicolaas brengen wij u nog een ruime sortering TURIJN (Reuter) Negen arbeiders die in de Alpen ten noorden van Turijn werkten aan de bouw van een elektrische centrale, zijn woensdag omgekomen bij de aardverschuiving, waarbij het onder komen waarin zij sliepen, werd bedolven Eén arbeider wordt nog vermist. Vijf kre gen verwondingen. De reddingspogingen in het moeilijk te bereiken gebied werden belemmerd door zware sneeuwval. Het noodweer van de laatste dagen had de weg naar Ceresole in het dal onbegaanbaar gemaakt. Het kamp van de arbeiders ligt op ongeveer 2.500 meter hoogte. De mannen zouden vo rige week het kamp verlaten, maar zij konden niet naar beneden tengevolge van het noodweer. De vijftien getroffenen maakten deel uit van een groep arbeiders van hon derd. Er sliepen 35 mannen in de hut en twintig van hen konden tijdig naar een veiliger plek rennen toen de lawine zich met gerommel aankondigde. De eerste hulp van buiten kwam van 'een hefschroef- vliegtuig met een dokter en een van de aannemers, maar niet lang daarna arri veerde een afdeling Alpinisten op ski's met medische voorraden en ander materieel. Toen zag men ook kans de bedolvenen uit te graven. BRUSSEL (Reuter) Drie Kongolese politieke leiders zijn vanochtend per vlieg tuig te Brussel aangekomen voor bespre kingen met de Belgische regering. Het zijn Joseph Kasavoeboe, de leider van de Aba- ko, Albert Kalondji, die aan het hoofd staat van de gematigde vleugel van de Kongo lese Nationale Beweging, en Gizenga, de voorzitter van de Afrikaanse solidariteits- partij. De drie leiders zullen overleg ple gen met Raymond Scheyven, die minister De Schrijver vervangt tijdens diens be zoek aan Kongo. Waarschijnlijk zullen zij ook door premier Eyskens worden ontvan gen, terwijl zij voorts particuliere ge sprekken zullen hebben met leiders van de socialistische oppositie. De Gaulle-Adenauer de Franse en de Westduitse visies op de toekomst van Europa nog even ver van elkaar verwij derd. Er zijn vooral twee fundamentele pun ten die deze kloof bepalen. De Gaulle heeft altijd de overtuiging gehad dat alleen een leger dat door patriottische, zo geen na tionalistische gevoelens wordt bezield een land doelmatig en afdoende kan verdedi gen. Tot de concessie, die hij op econo mische gebied aan het Europa van de zes heeft gedaan is hij daarom noch in het politieke en nog minder in het militaire domein bereid. Geen militaire integratie dus. Daarentegen heeft de woordvoerder van de Westduitse delegatie gisteren zeer beslist verklaard dat de bondskanselier niet kan geloven dat een verdediging van Westeuorpa mogelijk was zonder een ge zamenlijke, verdoorgevoerde militaire in tegratie der vijftien Atlantische landen. Het tweede punt waarover geen ak koord werd bereikt geldt de positie van continentaal Europa tegenover de Angel saksische landen. Het langdurige bezoek van Kroesjtsjev aan Frankrijk in maart aanstaande, gevoegd bij de voortdurende spanningen tussen Parijs enerzijds en Londen en Washington anderzijds hebben bij de Westduitse staatslieden de indruk versterkt dat het Frankrijk van De Gaulle speelt met de gedachte zich los te maken van de rest der vrije wereld. Ook - het Franse streven naar een eigen atoombom beschouwt Bonn als een uiting van deze ontwikkeling. Breuk in de as? Bij de vorge beraadslagingen tussen Adenauer en De Gaulle zag het er vaak naar uit, dat beide leiders bezig waren een as te smeden, die West-Europa steeds sterker zou kunnen gaan beheersen. Die as is nu zeker al veel minder sterk geble ken. En die lossere band wordt vooral veroorzaakt door een verschil van mening over de rol die deze as in de naaste toe komst vooral ook bij de ontmoeting Oost West zou kunnen spelen. Terwijl De Gaulle die as eventueel ook tussen de Rus sische en de Angelsaksische blokken zou willen leggen, wenst Adenauer de as al leen te gebruiken om de Frans-Westduit- se invloed binnen de westelijke gemeen schap te verhogen. De Frans-Westduitse tegenstellingen die zich in Parijs nu heb ben geopenbaard kunnen de komende maanden van de grootste beteknis blij ken. Indien De Gaulle in de nationalisti sche koers van zijn buitenlands beleid blijft volharden, dan lijkt de kans niet ge ring daf de as Parijs-Bonn verbroken zal moeten' worden. De zwakke plekken zijn in elk geval al helder aan het licht ge komen. DJAKARTA (Reuter) De Indonesi sche regering heeft 167 industriële en mijn! bouwondernemingen genationaliseerd, al dus meldt het persbureau Antara. Ver scheidene der genationaliseerde bedrijven waren Nederlands eigendom. PARIJS Reuter-AFP (UPI) —De grote meerderheid van de een miljoen man Frans overheidspersoneel heeft woensdag gehoor gegeven aan de stakingsoproep van de communistische, socialistische en roomskatholieke vakbonden. Het over heidspersoneel staakte 24 uur om zijn eis voor een loonsverhoging van twaalf per cent kracht bij te zetten. De regering heeft drie percent geboden. Het personeel van de openbare vervoersdiensten in Parijs had zich uitgesproken tegen staking, maar wilde wel een „dag van protest" houden. De bestuurders op enkele ondergrondse lijnen reden woensdag met opzet lang zaam. Het burgerpersoneel van de vliegvelden gaf vrijwel unaniem gehoor aan de sta kingsoproep. Weerbureaus werkten op halve kracht. Het binnenlandse luchtver keer kwam vrijwel tot stilstand, buiten landse toestellen deden Frankrijk niet aan. Het personeel van de ministei-ies bleef voor ruim de helft of meer thuis. Musea waren gesloten. Hoewel het personeel van de gas-, elek- triciteits- en drinkwatervoorziening afzon derlijk onderhandelingen voert legden de arbeiders in Parijs en enkele andere ste den toch uit solidariteit met hun stakende collega's het werk gedurende korte tijd neer. BOEDAPEST (Reuter) Op een bij eenkomst van arbeiders te Boedapest heeft premier Kroesjtsjev gezegd dat de inter- Nikita Kroesjtsjev nationale toestand afhangt van de toestand in de communistische landen. „Als de in terne toestand in onze landen goed is, zal de internationale toestand goed zijn en on ze interne toestand hangt samen met de manier waarop wij werken". Kroesjtsjev betoogde, dat van de kant van „de impe rialisten" geen gevaar meer te duchten valt. „Onze kracht is groter dan de hunne Onze bewapening is beter dan die van de imperialisten. Onze raketten zijn op de maan, de hunne zijn in zee gevallen". Hij voegde hieraan toe; „De vermin dering van de internationale spanning is niet het gevolg van hun pogingen, maar van c!ëbfizé*': Er klonk gelach toen 'hij zéi: Wij zullen ert voor zórgën.-dat het opwarmingsproces voortduurt". Kroesjtsjev verdedigde voorts omstandig het Russische ingrijpen tijdens de Hon gaarse opstand van 1956. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 WASHINGTON (UPI-Reuter) Presi dent Eisenhower heeft het ontslag van Neil McElroy als minister van Defensie aanvaard en diens plaatsvervanger Tho mas S. Gates tot opvolger benoemd. In maart had de 54-jarige McElroy al bekend gemaakt dat hij tegen het eind van dit jaar ontslag wilde nemen. Hij is voornemens te rug te keren in de directie van de zeepfa briek Procter and Gamble. (Va?i onze Amsterdamse redacteur) Generaal Humberto Delgado heeft ge sproken. Dinsdagavond hoorde hij van een ambtenaar van de inlichtingendienst, dat de minister van Justitie was teruggeko men op het spreekverbod, dat deze Portu gese oppositieleider kreeg opgelegd, na dat hij zondagavond voor een tiendaags bezoek aan ons land op Schiphol landde. Het spreekverbod bleek in ieder geval een goede reclame te zijn geweest voor deze oud-luchtmacht-generaal, wie niet meer wapens resteren dan zijn overtuigende stem, zijn doordringende ogen 'en zijn zui delijk temperament. En het waren deze wapens, waarmee hij voor een gehoor van de Nederlandse pers in een eivol zaaltje van de Port van Cleve te Amsterdam woensdagmorgen het bewind van de Portugese president Sala zar te lijf ging. Na het vijftal persconferenties, dat Del gado vorige week in Engeland heeft ge houden, viel er weinig nieuws te verwach ten. Een uur lang heeft hij verteld over de gevolgen, die het dictatoriale bewind van Salazar voor Portugal heeft gehad. Het is gedaan met de persoonlijke vrij heid in het land. zo zei Delgado. Er is geen vrije pers, er is geen vrijheid van meningsuiting, de economie staat er al lesbehalve florissant voor, er heerst een Gestapo-terreur en de oppositiepartijen hebben bij de verkiezingen geen kans aan bod te komen. Delgado beschuldigde Sa- Delgado tijdens zijn persconferentie lazar er zelfs van openlijk te hebben ge knoeid bij de verkiezingen in 1958. In dat jaar had generaal Delgado zich als ver tegenwoordiger van de liberale oppositie kandidaat gesteld voor het president schap. Het werd een echec. „Ik kreeg officieel 23'/2 percent van het stemmenaantal, maar ik ben er van over-' tuigd, dat dit in werkelijkheid zeker 75 percent had moeten zijn," riep hij uit en deelde foto's rond van een meeting in Oporto, waar hij een menigte van 20.000 mensen toesprak. „Volgens de officiële verkiezingsuitslag had Salazar in bepaal de districten 98 percent van de stemmen Dat is beslist onmogelijk voor een dicta tor." De „verkiezingsnederlaag in 1958" werd begin dit jaar gevolgd door zijn ontslag uit zijn militaire functies. Gezien zijn ac tiviteiten tegen de regering-Salazar en ge zien de grote kans, dat hij aan het leger politieke gedetineerden in de Portugese gevangenissen zou worden toegevoegd nam Delgado de wijk naar Brazilië om vandaar uit de vrije wereld te wijzen op de ondemocratische toestanden in Portu gal en om tevens een revolutie voor te bereiden. LISSABON (AFP/Reuter) Dr. Manuel Sertorio, een vooraanstaand lid van de op positie en advocaat te Lissabon, heeft woensdag politiek asiel in de legatie van Uruguay gevraagd, zo wordt uit zijn naas te omgeving vernomen. De redenen van zijn verzoek zijn niet bekend. Dr. Sertorio heeft meermalen personen verdedigd, die van ondermijnende politieke activiteit waren beschuldigd. Advertentie |pf|M fwi&ws- jj Npjfaiéfö, J! 'AtifUmja TUB Hutmnwg^ r p De goede Sint liet dit jaar zijn stoomboot even in Engeland stoppen. Daar vond hij de surprise die van geven en ontvangen een féést maakt: de BRYLCREEM GIFT SET. Een royale pot van deze beroemde Engelse haar- crème voor mooi gezond haar plus gratis een top-kwaliteit zakkam plus gratis een handige zak- spiegel. Alles samen in een fleurige, kleurige Sinterklaasverpakking (óók gratisLos vandaag nog het cadeauprobleem op: de BRYLCREEM GIFT SET is voor iedereen de prettigste verrassingl Voor de prijs van één pot rj qc nu de complete set: wi kam en spiegel dus geheel gratis Beecham (Nederland) N.V. Voor EngrosJacq Mot N.V., Amsterdam Van onze parlementaire redacteur) „De verzuiling is een griezelig verschijnsel". Dat heeft de socialistische burge meester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, kortgeleden op een conferentie gezegd. Hij wil de verzuiling doorbreken, te beginnen bij de radio en televisie, omdat naar zijn mening bij radio en televisie de bestaande verhoudingen de toets der critiek niet kunnen doorstaan, omdat hier particuliere organisaties hun machtspositie met overheidsgeld handhaven. Aan deze uitspraak van de lieer Van Walsum herinnerde gisteren in de Tweede Kamer mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) bij de bespreking van het radio- en teievisiebeleid. „Op het moment dat de verplichte luisterbijdrage uit de Duitse tijd werd be krachtigd, is de bestaansnoodzaak van de omroeporganisaties als verenigingen komen te vervallen. Zij werken nu met ons aller geld". Bij interruptie vroeg de heer Peters (K.V.P.): „Wilt u dan een nationale omroep?" Het antwoord was: „ja". „Omwille van het belang van de om roepverenigingen", betoogde mevrouw Van Someren, worden de Neder landse kijkers bepaalde uitzendingen ont houden, zoals de gratis door de Duitsers aangeboden opera „Die Fledermaus". Deze unieke produktie wordt niet uitge zonden op 27 december omdat die dag de N.C.R.V. in de lucht is. Aanvankelijk had de N.C.R.V. die dag een televisiespel zul len uitzenden, maar in verband met de rolbezetting kon dit nie+ doorgaan. Wat was logischer geweest dan dankbaar ge bruik te maken van het Duitse aanbod? Om precies dezelfde reden wordt de kij kers de populaire quiz van Kuhlenkampf onthouden. Goede series zijn bij de Ne derlandse t.v. uitermate moeilijk. Onze kinderen zitten ook al naar verbrokkel de verhaaltjes te kijken. Zij moeten ook al beseffen dat de aap Joke op een andere zuil zit dan Arie van Oorschot". „Wat bedoelt men met een zuil?", vroeg de heer Peters (K.V.P.) „Het geza menlijk streven van een groepering ligt ten grondslag aan een zuil. De scholen zijn ook zuilen. Door de beperkte zendtijd kon slechts aan een beperkt aantal orga nisaties zendtijd worden gegeven, maar in de nieuwe omroepwet wordt toeganke lijkheid voor andere groepen geopend. Een nationale omroep is onmogelijk zon der verdergaande overheidsbemoeiing", zei hij. „In mijn ideale omroep", antwoordde mevrouw Van Someren, is plaats voor allen. Mijn strijd tegen de verzuiling begint bij de ongelijkheid. Ik richt mij niet tegen groepen, maar tegen de ongelijk heid en het gemis aan kansen voor an dere groepen. Ik ben tegen het systeem van verzuiling en voor een algemene om roep waarin alle facetten tot gedling ko men". „Dit is in wezen geen aanval op de ver zuiling", concludeerde de heer Van T h i e 1 (K.V.P.) in een interruptie. Onder de betogen van de heer Peters en mevrouw Van Someren flitsten voort durend interrupties door de zaal. Maar mevrouw Van Someren had bij de inter rupties steeds het laatste woord. Staatssecretaris S c h o 11 e n wilde zich over de verzuiling niet uitlaten, om dat hij zich niet bemoeit met het program mabeleid. Hij waarschuwde alleen dat men de verhoudingen tussen de omroep verenigingen niet in zwart-wit moet zien. Hoe meer de televisie in de belangstelling komt, hoe meer de omroepverenigingen zich van hun taak in het algemeen belang bewust zullen zijn. In het belang van het zuilensysteem drong de heer Peters (K.V.P.) erop aan dat de overheid radio en televisie niet verschillend behandelt. De organisatie zal dezelfde moeten zijn. Er moet een eenheid van stijl zijn. De schaarste aan schep pend talent dwingt tot een zo doeltreffend mogelijk gebruik van talent. Nodeloze scheiding is nodeloze verspilling. Daarom zou eenheid van wetgeving in de rede lig gen. De televisie achtte staatssecretaris S c h o 11 e n echter nog niet in een vol doende gevorderd stadium van ontwikke ling voor een wettelijke regeling. Boven dien stond eenheid van wetgeving voor hen nog niet vast, omdat er toch wel verschil is. Van de beslissing van staatssecretaris Scholten tot opheffing van het N.T.S.-be sluit, waarbij een foto-monopolie werd verleend aan het A.N.P. bij de televisie ter wering van een bepaald weekblad, achtte de heer Peters (K.V.P.) de rechtsbasis aanvechtbaar. Het N.T.S.- besluit is opgeheven ten behoeve van een zo geschakeerd mogelijke voorlichting en in het algemeen belang, omdat de televi sie wordt gefinancierd met gemeen schapsgelden. Die motiveringen vond de heer Peters onjuist, omdat de televisie van het rijk alleen voorschotten heeft ontvangen en volgend jaar moet worden begonnen met de terugbetaling. Hij zei voorts, dat een zo geschakeerd mogelijke voorlichting niet hetzelfde is als een „goe de" voorlichting. „Maar het kan ook wél hetzelfde zijn", oordeelde jkvr. Wttewaal van Stoetwegen (C.H.U.), die verheugd was dat de staatssecretaris tot verrassing van de omroepverenigingen zijn beslis sing had durven nemen. Daar was ook mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) verheugd over. Staatssecretaris S c h o 11 e n vond het een misvatting dat kijkgeld geen over heidsgeld zou zijn. Het wordt geheven krachtens overheidssanctie. Het wordt wel op een bepaalde wijze besteed, maar het is niettemin overheidsgeld. Politieke zendtijd „In de televisie krijgen alleen de poli tieke partijen de aandacht die op een zuil zetelen of daar tegenaan leunen. Hoe denkt de staatssecretaris over televisie zendtijd voor politieke partijen", vroeg jkvr. Wttewaal van Stoetwegen. K.R.O. en V.A.R.A. stellen hun kijkers in de ge legenheid kennis te nemen van de inzich ten van hun politieke leiders, maar A.V.R.O. en N.C.R.V. zijn hiervoor in mindere mate toegankelijk. Staatssecretaris Scholten deelde mee dat aan de Radioraad over het verlenen van televisiezendtijd aan de politieke par tijen advies is gevraagd. Hij heeft er per soonlijk geen bezwaar tegen, maar een nader onderzoek is nodig of het in ver band met de beperkte zendtijd binnen kort mogelijk zal zijn. Commerciële t.v. Over het al of niet invoeren van commer ciële televisie werd niet veel gezegd, om dat men eerst de nota daarover wil af wachten die staatssecretaris Scholten in de eerste maanden van het nieuwe jaar zal indienen. Voorlopig wilde de heer S c h u r e r (P.wd.A.) echter wel zeggen dat de praktijk in het buitenland geen re den geeft tot laaiend enthousiasme. In Belië wil men er niet toe overgaan. De voortdurende onzekerheid in ons land speelt in de kaart van de zakenwereld, die een goed geleide actie voert voor com merciële televisie. De staatssecretaris ontkende dat de regering voor de com merciële televisie een tweede zender wil laten bouwen. Eind september heeft het I.K.O.R. het verzoek gedaan ook andere uitzendingen dan kerkdiensten te mogen verzorgen. Het begrip kerkelijke uitzending zal worden verruimd om aan het verzoek van het I.K.O.R. te kunnen voldoen. Toneel De geruchten over een reorganisatie van het toneelbestel met minder reizen, opdat meer tijd vrijkomt voor de televi sie, noemde staatssecretaris Scholten zeer voorbarig. Er zijn deze week plan nen ingediend die zijn voorgelegd aan de Raad voor de Kunst, waarover ook an dere instanties moeten worden gehoord die subsidie verlenen aan toneelgezel schappen. In afwachting van adviezen moest de staatssecretaris zijn oordeel op schorten. De plannen zullen ook worden besproken met de Kamercommissie voor kunstzaken. De plannen verkeren nog in een zeer voorlopig stadium. De sportnota zal zeer binnenkort worden ingediend. Diplomatieke kringen in Washington hebben verklaard, dat de besprekingen tussen de Wereldbank en de Verenigde Arabische Republiek over een lening van 56,5 miljoen dollar voor verbetering van het Suezkanaal goed schijnen te zijn ver lopen. Men meent, dat de plannen voor deze lening binnenkort door het bestuur van de Wereldbank in behandeling zullen worden genomen. Tegelijk met berichten uit Cairo over het bereiken van overeenstemming over deze lening door de Wereldbank, werden ook berichten ontvangen, dat de Verenigde Staten aan de Verenigde Arabische Repu bliek een bedrag van 50 miljoen dollar zouden lenen voor de financiering van zeven grote industriële projecten. Advertentie VERWULFT - TEL. 11605 UW SPEELGOEDZAAK SINTERKLAAS, John L. Torenbeek, uig. Cantecleer in Utrecht. Door middel van grove illustraties worden in dit boek de fundamentele begrippen omtrent de goedheiligman aan de kindertjes bijge bracht. De eenvoud der afbeeldingen is geen gemakzucht van de heer Torenbeek, maar een methode van benadering die menigeen zal wa&rderen. HET HUIS VAN CAROLIEN, Pierre Probst, Grote Brepols-serie. Een mena gerie van gezellige dieren helpt Carolien, wier verblijf in India in een eerder boek uit deze serie is weergegeven, een vakan tiehuis inrichten. De tekst is voor kinde ren wel wat geladen, maar de tekeningen zijn meeslepend en royaal dank zij het grote formaat. LASSIE WEET RAAD, Irwin Shapiro, De Bezige Bij en de Zuidnederlandse uit geverij in Antwerpen. De beroemde film hond Lassie over wiens wijsheid en lot gevallen reeds enige generaties tot tranen bewogen zijn geweest, weet het ook in dit boek weer beter dan alle mensen ook al wordt hij van diefstal verdacht. Maar aan het slot volgt een schitterende vrij spraak. VAN MENSEN EN MACHINES, Charles Dolfuss, Uitgeverij Helmond. Een boek met de aankoop waarvan vaders hun zo nen én zichzelf een plezier zullen doen. Het behandelt op populaire wijze de ont wikkeling van het vervoerswezen te land, ter zee en in de lucht en het is schitterend geïllustreerd. Alle mogelijke vervoers middelen van de antiekste tot de modern ste passeren de revue, maar ook vindt men op eenvoudige wijze allerlei principes van voortbeweging weergegeven. Dat ziet men bijvoorbeeld in „De anatomie van de locomotief", een uitmuntend deel van het pakkende hoofdstuk over de spoorwegen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11