Beverwijk heeft te weinig gymzalen en te veel woningzoekenden tLuhü(a*<l Half miljoen gevraagd voor bouw van 26 woningen Havenberichten Sint Nicolaas heeft het zeer druk in Velsen-Noord Liever politie dan brigadiertjes Raadslid zag lek DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 5 Het verkeer De woningbouw Sport en cultuur Overige zaken Het onderwijs Gezellige avond in Roos- wijk met Rens van Dorth Sint Nicolaas komt bij bejaarden in Noord /culce si. fVicola* as Steyn wint verloren partij van PLanser IJmond-dames opnieuw tegen TYBB Wist u P. de Groot, juwelier Lastige wedstrijden voor „Watervliet" Schepen, rederijen en vissersvaartuigen Honderdzesendertig schriftelijke vragen hebben de raadsleden naar aanleiding van het indienen van de niet sluitende gemeentebegroting van Beverwijk, op het college van Burgemeester en Wethouders afgevuurd. De steeds toenemende begrotingstekorten vervullen enkele leden met grote zorg, zij vragen zich zelfs af waar deze ontwikkeling op uit moet lopen. B. en W. zijn zelf ook bezorgd en hebben niet direct een bevredigende oplossing voor het grijpen. De enige oplossing van de financiële problemen kan worden gegeven door de wet tot regeling van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten. Maar het ingediende wetsontwerp zal, wanneer het ongewijzigd wordt aangenomen en dan dus wet zal zijn, voor Beverwijk in ieder geval geen oplossing brengen. Beverwijk zal dan ook zijn aangewezen op een door de ministers toe te kennen subjectieve verhoging van de uitkerin gen. „Wij blijven er hierbij op vertrou wen dat de regering bereid zal zijn bij de uitoefening van haar bevoegdheden de consequenties van haar eigen beleid te aanvaarden. Onze gemeente maakt een ontwikkeling door, die door de regering zelf in het leven is geroepen", aldus zeg gen B. en W. in hun algemene beschou wing. In dit verband bracht een lid dan ook in het midden dat de uitgaven die de ge meente doet in het belang van de bad plaats, kunnen worden gebruikt als moti vering van een verzoek om verhoging van de uitkeringen. B. en W. zijn het daar mee volkomen eens, daar immers de kustgemeenten allerlei belangrijke voor zieningen hebben te treffen, waarbij zij zelf slechts een indirect belang hebben. Wat dit betreft zij opgemerkt dat de kustgemeenten gezamenlijk pogingen in het werk stellen om door middel van sta tistische gegevens bewijsmateriaal te ver zamelen dat zal worden gebruikt om de betrokken ministers aan te tonen van welke grote betekenis deze aangelegen heid voor ons land is. Dit zou dan moeten leiden tot een verhoging van de uitkerin gen uit het gemeentefonds. Het strand is belangrijk voor de ge meente en er werden dan ook veel vra gen betreffende Wijk aan Zee gesteld. Enige leden bepleiten de afschaffing van leges voor kampeerhuisjes en zomerhuis jes, een ander wijst erop dat voor het plaatsen van tenten en caravans op cam pingterreinen geen leges verschuldigd zijn. De kwestie der leges heffing ach ten B. en W. juist zal nader bekeken worden, zodra wat meer zekerheid be staat over de situering van kampeerter reinen en campings in het nieuwe uitbrei dingsplan. „Het politietoezicht op het strand dient in de zomermaanden te worden ver scherpt", aldus zegt een lid. Dat is inder daad nodig, maar uitbreiding van het po litickorps kan niet tot stand komen. B. en W. beloven in antwoord op andere vra gen verder, maatregelen te nemen om de reinheid van het strand te bevorderen. Het plaatsen van papiermanden bij voor beeld acht een lid geboden. Een ander lid ziet graag dat er twee badlieden in plaats van één toezicht op de baders houden tij dens de drukke zomermaanden. Het is evenwel nog niet gelukt een tweede kracht aan te trekken. Het verkeer heeft ook vele vragen opgeroepen. Een lid vraagt het college van B. en W. naar zijn mening over het instellen v-an een jeugd verkeersbi'igade. Uit het antwoord blijkt dat het college meer vertrouwen stelt in de politieman nen dan in kinderen, omdat het niet verantwoord kan worden geacht hen op drukke wegen als de Breestraat en de Alkmaarseweg te laten „dienst doen". Voorgesteld wordt voorts op zaterdagen bij wijze van proef een wachtverbod voor langer dan een uur voor de parallelwegen van de Breestraat in te voeren. Het gro te euvel is dat er auto's soms de gehele dag op de Breestraat geparkeerd staan. Winkeliers wordt in dit verband aangera den hun auto's zoveel mogelijk te parke ren op het Meerplein, de Markt en het Stationsplein. Verschillende leden beplei ten in het algemeen meer wachtverboden en meer eenrichtingsverkeer in Bever wijk. De aanschaffing van een verkeersma- quette wacht nog op het vinden van een geschikte lokaliteit. Gedacht wordt aan het inrichten van een lokaliteit, die per manent beschikbaar blijft voor het ver- keersonderricht aan de scholen en waar behalve een maquette ook andere midde len voor aanschouwelijk verkeersonder- wijs kunnen worden geplaatst. openbaar en bijzondere onderwijs in Be verwijk in te stellen. Deze aangelegenheid, aldus B. en W., maakt al enige tijd een punt van overweging uit. Het aantal woningzoekenden bedroeg per 1 november van dit jaar 1025 personen, waarvan 149 elders verblijven en de overi gen in Beverwijk woonachtig zijn. Van de woningzoekenden zijn 453 personen bene den de dertig jaar, 129 boven die leeftijd. Er wonen er 294 in bij anderen. Gezien het te verwachten gereedkomen van een gedeelte van de complexen van 294 woningen in Oosterwijk en 224 en 122 in Meeresteijn in de tweede helft van het volgende jaar, kan in de eerste helft een stijgende tendens van het aantal woning zoekenden worden verwacht. In de twee de helft daarentegen een dalende. Over de vooruitzichten van de plaatse lijke woningbouw, kunnen in verband met de plannen van de regering om het aantal woningwetwoningen te verminderen, nog geen mededelingen worden verstrekt. De leden van de commissie van goede dien sten hebben 160 gezinnen bezocht. Van dit aantal hebben zich achttien gezinnen in principe bereid verklaard een kleinere woning te betrekken. De enkele kleine wo ningen die vrij komen worden weinig be geerd door oudere echtparen, die jaren lang in een ruime eengezinswoning heb ben gewoond. Bij vier van de gezinnen die zich bereid hebben verklaard kleiner te wonen, is het inmiddels gelukt hun een kleinere woning beschikbaar te stellen. Zoals bekend is ingevolge een gewijzig de verordening een verhoogde bijdrage tpe- gekend aan organisaties die beroepsto,- neelgezelschappen laten optreden. Een raadslid vraagt of de nieuwe regeling niet ook zou moeten gelden voor andere cultu rele manifestaties. Weer een ander meent dat deze regeling ook zou moeten gelden voor niet-beroepstoneelvoorstellingen. Het voorstel, aldus B. en W., berust op de overweging, dat de instellingen die be roepstoneelvoorstellingen organiseren voor moeilijkheden staan. De bedragen die de beroepstoneelgezelschappen vragen zijn immers niet onbeduidend verhoogd, ter wijl tevens het bezoek vermindert als ge volg van de televisie. Wanneer niet de gemeente de helpende hand zou bieden, zouden de instellingen hun arbeid moeten staken. B. en W. verwachten nu dat na enige tijd de belangstelling voor deze to neelvoorstellingen weer zal toenemen, wanneer de gedachte zal zijn doorgedron gen dat de televisie het levende toneel niet kan vervangen. Ook aan de afdeling Be verwijk van de maatschappij ter bevor dering van de Toonkunst is een verhoog de subsidie verstrekt. B. en W. kunnen niet toegeven dat te genover andere sociaal culturele instellin gen, die niet meer ontvangen dan op grond van de verordening normaal is, onbillijk wordt gehandeld. De zogenaamde uitkoop verenigingen staan voor hoge kosten om dat zij beroepsgezelschappen laten optre den en dat is niet het geval met de andere instellingen. Ten slotte wijzen B. en W. erop, dat de voorgestelde extra-bijdrage voor het beroepstoneel een tijdelijke maat regel is. Herleeft de belangstelling niet, dan zal de helpende hand weer ingetrok ken moeten worden. Een lid vraagt verder of het gebouw van de bloemenveiling „Het Centrum" niet tij delijk kan worden ingericht als cultureel centrum. Het antwoord van B. en W. is kort maar krachtig; „te kostbaar, gezien de slechte onderhoudsstaat ervan". „Kan en wil het college bevorderen dat de sportaccommodatie mede wordt ge bruikt voor semi-prof voetbalwedstrij den?" B. en W. antwoorden, dat zij geen bezwaar maken de sportvelden beschik baar te stellen voor dit doel. Over het over dekte zwembad delen B. en W. mede, dat het overleg met Gedeputeerde Staten over de financiering, binnenkort zal zijn afgesloten. Een voorstel over de bouw van een aula zal in januari 1960 tegemoet kunnen wor den gezien, aldus zeggen B. en W. in ant woord op vragen. In de loop van het vol gend jaar kan bovendien worden ver wacht, dat de plannen voor een nieuwe begraafplaats de raad zullen worden aan geboden. Het college is voorts van mening dat een openluchtschool te Wijk aan Zee, nog geen reden van bestaan zou hebben. Blijkens het antwoord op een andere vraag zal in het voorjaar van 1961 in Beverwijk weer een bevolkingsonderzoek op longtuberculose plaatshebben. Uit antwoorden op de vraag hoe het staat met de plannen voor een tweede open bare ulo, blijkt dat in het voorjaar 1960 een voorstel tot stichting van een tweede openbare ulo aan de raad zal worden ge daan. Urgentieverklaringen zijn voorts aangevraagd voor vernieuwing van de ge bouwen van de openbare lagere Wilhelmi- naschool en de Bethelschool voor b.l.o. Het plan voor de bouw van de openbare lagere Jan Ligthartschool in „Oosterwijk" is in schets gereed. Plannen voor de bouw van nog enkele andere scholen kunnen nog niet worden gemaakt omdat men niet weet waar men ze zal bouwen. De situe ring vormt namelijk een probleem. Ge wacht wordt voorts op het afkomen van de urgentieverklaring voor de bouw van een openbare kleuterschool. Uitbreiding van het aantal gymnastiek lokalen is dringend gewenst, zo zeggen B. en W. in antwoord op een vraag. Volgens de leerplannen dient op de lagere scholen per klas gemiddeld tweemaal per week gymnastiekonderwijs te worden gegeven. Openbare en bijzondere scholen voor het b.l.o., v.g.l.o. en ul.o. hebben vol doende zaalruimte, maar bij het gewoon openbaar lager onderwijs is de toestand zo, dat ongeveer de helft van het volgens de roosters verplichte aantal lessen in één gymnastiekzaal kan worden gegeven. De andere helft moet buiten (op de speel plaats) worden doorgebracht. En voor het bijzonder lager onderwijs is de toestand al niet veel beter... Een punt van bespreking maakt uit of er aanleiding bestaat nog een gemeente lijke lagere technische school in Bever wijk te stichten. In de loop van het vol gende jaar wordt er een christelijke lagere technische school geopend. Gevraagd wordt over het onder wijs ten slotte, of het geen aanbeveling verdient een contact-orgaan voor het Het belangrijkste punt van de agenda, die de raad van Beverwijk donderdag 10 december te behandelen krijgt, is het voorstel voor de bouw van 26 woningen met autoboxen aan de Eckenerweg in het uitbreidingsplan „Meerestein". De bouw van deze woningen is reeds aanbesteed in het openbaar, waarbij de laagste inschrijf- ster een Castricums aannemingsbedrijf was. Burgemeester en wethouders vragen de raad een krediet van ruim een half miljoen gulden voor de uitvoering van dit project. De door ir. K. F. G. Spruit te Haarlem ontworpen woningen zullen huren moe ten opbrengen van 12,75 per week. Voor de autoboxen zal de huur gesteld kunnen worden op 2.50 per week. De raad wordt voorts het voorstel ge daan een aanvullend krediet te verstrek ken in de kosten van het houden van toe zicht op de baders en de kosten van het schoonhouden van het strand. Gevraagd wordt een bedrag van 4700 (het zojuist verschenen verslag van de commissie van rapporteurs betreffende het begrotingson- derzoek 1960 wordt door een lid gevraagd of niet een einde aan de vervuiling van het strand kan worden gemaakt). De raad wordt ook voorgesteld een kre diet te verlenen van 7500 voor het ma ken van rijwielplaatsen aan de Breestraat die daar zeer zeker nodig zijn daar op ve le plaatsen de trottoirs zijn versperd door fietsen. Op zes punten zuilen in de gazons rijwielplaatsen worden gemaakt, die plaats bieden aan ongeveer honderd fiet sen. Het ligt in de bedoeling op den duur het profiel van de Breestraat geheel te wij zigen. Er worden voorstellen gedaan betreffen de de aanwijzing van de dienst voor de li chamelijke opvoeding en tot vaststelling van de beheersverordening ervan, en de voortzetting van de behandeling van het voorstel inzake de subsidiëring van de bij zondere scholen voor voortgezet hoger en middelbaar onderwijs. In de grote cantine van het kamp Roos- wijk te Beverwijk was het woensdagavond stampvol bij de amusementsshow van Rens van Dorth „Cocktail en Confetti". Burgers en militairen genoten van het optreden van Rens van Dorth, Dick Bin nendijk. begeleider Cas Oosthoek, Lize van Bommer, de charmante danseres en The Albano's. De avond bereikte een hoogtepunt, toen Sint Nicolaas per fiets de zaal binnenreed. Hij was overigens goed van alles op de hoogte, want van vele manschappen licht te hij de „doopceel". Zelfs de compagnie commandant ontkwam hier niet aan. Tot besluit volgde nog een gezellig dansje, waaraan The Sunbeams mede werking verleenden. Er gaat geen jaar voorbij zonder dat men even kan lachen bij het lezen van de vragen en antivoorden over de be groting, een karwei dat allerminst een ontspannende bezigheid is. Zoals dit jaar, nu een raadslid de ernstige, zelfs alarmerende vraag stelt hoe het met de brandslangen van het Beverwijkse korps gesteld is, omdat ze bij een in juli gehouden demonstratie in Wijk aan Zee allemaal lek bleken te zijn, en men als antwoord dit leest: „Het spuitbalspel dat op verzoek van de VVV te Wijk aan Zee in juli van dit jaar is gegeven, heeft het karakter ge had van een publieke vermakelijkheid Voor een dergelijk spel worden uiter aard niet de beste slangen gebruikt. Voor bovenbedoelde demonstratie is gebruik gemaakt van zogenaamde oefenslangen". De sub-commissie voor het sociaal-cul tureel ontspanningswerk voor bejaarden in Velsen heeft Sint Nicolaas uitgenodigd om vrijdagmiddag om twee uur in het Sint Jozefhuis te Velsen-Noord te komen, ten einde de bejaarden van „Noord" in de ge legenheid te stellen de verjaardag van de bisschop van Myra luister bij te zetten. Er werken ook enkele artiesten mee. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Neptun van Casablanca; Silva, Antwerpen; Frans van Seumeren, Aalsborg, creosoot lossen IJmuiden Buitenhaven; Marvan. Kotka, bijlegger IJmuiden; Stavos, Frederiksvaerk; Pavo, Rundvik, hout los sen Zaandam; Ida D, Hull; Hasan, Liipaya; Ham- niania, Hamina; Bonaire, Rotterdam; Bloem gracht. Mantyluoto; Swallow, Shoreham. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Castor van Rotterdam; Hestia. Rotterdam; Amyntas, Rotterdam; Morsum, Londen; Norge, Antwerpen; Lasbek, Antwerpen; Zaanstroom, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Poortvliet naar Rotterdam; Amstelstroom, Londen; Rigel, Helsinki; Fivelborg, Kingslynn, kunstmest gela den IJmuiden; Asterope, Norfolk; Aralizz, Blyth, ledig van Hoogovens; Berend N, Londen, wals- inateriaal geladen IJmuiden; Baltic, Odense, walsmateriaal geladen IJmuiden; Gebe Olden- dorff. Varberg; Thalassa. Bohus, zout geladen IJ muiden: Balduin, Antwerpen; Helena Husmann, Rotterdam; Viggen, Gent.; Adriana, Rochester, maispoeder geladen Koog aan de Zaan; Martha Ahrens, Hamburg; Mytras, Rotterdam; Areas, Rotterdam; Jonan, Bilbao: Vlist. Bremen; Figaro, Rotterdam; Phidias. Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Vecht stroom naar Plymouth: Alcinous. Swansea: Link, Karlshamn. walsmateriaal geladen IJmuiden; He melingen, Bremen, erts gelost Binnenhaven IJ muiden: Wexford, Boston, stukgoed Koog aan de Zaan; Artura, Abö; Trito, Rotterdam: Tann- stein, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Ook in onze afdeling woninginrichting hebben wij vele nuttige cadeaus zoals: wandtoiletjes div. fauteuils pickup kasten wandrekken boekenrekken tafelkleden slaapkamerkleedjes schemerlampen, o.a. de mod. raffia lampen MARKTPLEIN 29 TEL. 7541 Donderdag en vrijdag tot 10 uur geopend (67.30 uur gesloten) Dinsdagavond is voor de competitie van Kijk Uit te IJmuiden de afgebroken partij uitgespeeld tussen P. Lanser en de Mid- Kennemerlandkampioen K. Steijn. De partij werd onlangs afgebroken in een zeer gunstige stelling voor Lanser. Gezien zijn werkelijk fraaie positionele stelling werd algemeen een nederlaag voor Steijn voor zien. De voortzetting is echter een bittere ontgoocheling geworden voor Lanser. Een zeer nauwkeurige analyse van Steyn had deze duidelijk gemaakt dat ondanks de ogenschijnlijk gewonnen stelling voor Lanser, de zaak nog lang niet bekeken was. P. Lanser moest daarbij waarschijnlijk zelfs op niet meer rekenen dan remise. Hij speelde echter in de overtuiging de partij te gaan winnen maar kreeg na een afwik keling via de open-h-lijn zelfs moeilijkhe den. Hij had toen remise door eeuwig schaak moeten nemen, trachtte evenwel alsnog te winnen en liep toen zelf mat. K. Steijn is nu naast J. Blok gekomen op een halve punt achterstand op G. Maas. Dinsdagavond trekt Kijk Uit I naar Sant poort voor de competitie in de overgangs klasse. Het tiental is als volgt samenge steld: F. Walda, J. Blok, K. Steijn, ir. W. Mees, Tj. de Jong, A. Kistemaker, P. Lan ser, J. L. Wijdoogen, C. J. Gordijn en W. Huiser. Het meespelen van P. Lanser is nog twijfelachtig. Een dag eerder ontvangt Kijk Uit III het tweede tiental van Het Oosten. De spe lers zijn dan: H. v. d. Plas, W. Deelder, J. Plugboer, Kistemaker, S. J. van Nie- kerken, J. Vis, C. Donker, P. Kramer jr., J. L. Berkhout en R. Kroese. MARKT BEVERWIJK 2 december. Andijvie 7—25, bloemkool 20—67, spruiten 3787, tomaten 2055. bospeen 1234, waspeen 1827,knollen 12—43, prei 1435. De handbalvereniging „IJmond" krijgt zondag een druk bezet competitieprogram ma af te werken, waarbij de belangrijkste wedstrijd die van het eerste dameselftal is. De IJmond I-dames ontmoeten opnieuw TYBB I, tegen welke ploeg vorige week de eindstrijd in het Haarlemse afdelings- toernooi is gewonnen. Dit ging nogal moei lijk en ook nu zullen de Haarlemse dames de wedstrijd niet cadeau geven. De dames van IJmond 2 en 3, die respectievelijk Concordia 3 en TYBB 2 op „Watervliet" ontvangen, zullen het evenmin gemakke lijk hebben. Evenzeer moeilijk krijgen de IJmond 2- heren het op eigen veld tegen AHV I uit Den Helder. De zeekadetten hebben een stoere ploeg, maar als de IJmonders het anders aanleggen dan vorige week tegen Zandvoortmeeuwen 2 kan misschien een St. Nicolaasverrassing hun deel zijn. IJmond 4 zal het niet kunnen bolwerken tegen de heren van TYBB I, die zij gaan bezoeken. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjesaspiranten: IJmond 2IEV I; ADO 2IJmond 5; IJmond 6IJmond 4. Jongensaspiranten: IJmond IIJmond 2; IJmond 4THB 2; IJmond 5De Blin- kert 4. Meisjesjunioren: De Blinkert 2IJ mond I. ,c,, n ggf, De opstelling van IJmond I-dames is: W. Schoorl; L. Blom en J. Siebers; D. Bonekamp, W. Honig en R. Uitenhuis; D. Markelbach, G. Slatman, H. Boom, W. v. d. Kuil en T. Schuit SCHOUW VAN DE MEERWEIDEN Het college van het dagelijks bestuur van het Waterschap „De Meerweiden", ten noorden van het Noordzeekanaal zal op 22 december schouw drijven over de zuiver heid van de sloten. De herschouw zal zo nodig op 30 decem ber worden gedaan. Advertentie dat wij een mooie collectie DIAMANTEN RINGEN in voorraad hebben KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Advertentie ST. NICOLAAS- GESCHENKEN Voor de komende zondag zullen de com petitiewedstrijden voor de korfbalvereni ging „Watervliet" alle lastige wedstrijden worden. Het eerste twaalftal gaat op be zoek bij Hespa in Amsterdam, dat mede kandidaat is voor de derde plaats is. Watervliet 3 krijgt koploper Animo Ready op bezoek. De groengelen zijn het aan hun eer verplicht revanche te nemen voor de in Haarlem geleden 74 neder laag. Haarlem 6, dat Watervliet 4 ontvangt, zal proberen om Haarlem 5 te helpen de bovenste plaats te gaan bereiken. Watervliet 1 speelt met de dames: B. Hessen, B. Hoen, L. Kloosterman, G. Polak, R. Leyenaar, I. Waagmeester en de heren S. Hartman, F. Vos, D. van Lade- steijn, G. v. d. Brink. J. van Dijk en J. van Ladesteijn. De zeesleper „Noord-Holland" van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden was 1 de cember 1400 mijl ten oosten van Honolulu onderweg met een vliegkampschip van New Orleans naar Japan. De „Cycloop" is op 1 december van Dover vertrokken naar Burutu, West-Afrika met drie lich ters. De „Titan" was 1 december ter hoogte van Lands End, onderweg met een zuiger van Liverpool naar Middlesborough. De „Friesland" was op 28 november voorbij het Panamakanaal. De „Hector" is op 1 december uit IJmuiden naar de Noordzee vertrokken, de „Stentor" is op 30 november uit Pembroke met een sleep vertrokken naar Plymouth. Het schip kwam 1 december aan te Plymouth. Van daar vertrok de sleper met twee slepen. De „Nestor" in de „Simson" waren op 2 december te IJmuiden. WEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers ep donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Sint Nicolaas en zijn trouwe helpers hebben woensdag in Velsen-Noord een druk bezette dag gehad, want zij waren 's middags bij vele kinderen en 's avonds bij ouderen, waar zij geschenken uitdeelden en waar nodig ook wel vermaningen. Wat vermaningen betreft was de Sint heel niet te spreken over de houding van een groot aantal kinderen van de speel tuinverenigingen „Schulpen" en „de Meer weiden", die woensdagmiddag in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat hun feest hebben gehad. Niet minder dan zevenhonderdtien kin deren genoten in twee bijeenkomsten van een kostelijk programma van tekenfilms en uiteraard van de uitgereikte snoep, die nog eens in een flink gevulde zak bij het uitgaan werd verveelvoudigd. De voorzitter, de heer M. J. Marcus, beklaagde zich over de meer dan veront rustende vernielingen in de „Schulpen"- speeltuin, waar ontzettende schade is aan gebracht aan hekken en speelwerktuigen, erger dan eerder het geval is geweest. De grootste belhamels, die bekend zijn, beloofden aan de Sint wel beterschap, maar het bestuur is hiervan niet erg over tuigd. De heer Marcus althans meende de betrokken ouders voor de wandaden van hun kinderen verantwoordelijk te moeten stellen, aangezien wel duidelijk is ge bleken, dat de bewuste kinderen het ver nielingsmateriaal als draadscharen en ha mers in handen wordt gesteld. Het was wel een ernstige kracht, maar het ge slaagde feest was er niet minder om. „Sparta" Nadat de gymnastiekvereniging „Sparta" met veel luister de jongste pupillen 's middags in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool een kostelijk feest had gegeven met bezoek van Sint en Piet, was er gisteravond in het gemeentelijk wijkcentrum een prettige ontspannings avond voor de oudere en oudste leden. Ook hier gold het bezoek van de bisschop als hoogtepunt. De Sint nam meteen de leiding en hij constateerde, dat „Sparta" op de goede weg is met het houden van ouderavonden en contactbijeenkomsten. Hij wenste de Spartanen ook spoedig een voltallig en wat meer permanent bestuur, opdat ook hier door een steviger band kon worden ge knoopt. De hoge bezoeker belastte zich tevens met het uitreiken van de door de leden Snoepgoed strooiend trokken Sint Nicolaas en twee zwarte knechten woensdagmiddag door het St- Anto- niusziekenhuis in IJmuiden. Tot alle zieke kinderen sprak hij een vriende lijk woord. Hij gaf natuurlijk ook een presentje. Voor het kind op de foto, dat de hele dag plat moet blijven liggen, was Sints bezoek een van de hoogtepunten in het ziekenhuisbestaan. behaalde diploma's voor de KNGV- vaardigheidsproeven en de fraaie insignes. Voorts kwam voor ieder van de aanwezi gen een pakketje uit de goed gevulde zak van Pieterbaas, waarbij de leider, de heer Keukelaar, niet het kleinste cadeau ont ving. Melkmensen Het bestuur van de personeelsvereniging van de Melkinrichting „Velsen" vierde woensdagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal ook zijn jaarlijkse St.- Nicolaasfeest met de leden, van wie een zeer groot aantal aanwezig was. Tijdens de viering van het tweede lus trum waren de geschenken voor het kin dertehuis „De Heuvel" in Nunspeet al ten toongesteld, zodat deze avond geheel aan ontspanning kon worden gewijd. Het be stuur heeft het voornemen tot meer activi teiten om ook buiten de dagelijkse omgang op andere, ontspannende manier de onder linge contacten te verlevendigen. Vandaag worden de geschenken naar Nunspeet overgebracht en het bestuur is uitermate dankbaar jegens de directie, die door haar royale geldelijke bijdrage tij dens de jubileumviering de helft van het bedrag beschikbaar wilde stellen. De heer Vennema leidde de zeer gezel lige avond in met een aardige voordracht op rijm, waarin het St.-Nicolaasfeest van de „melkers" uiteraard werd beklemtoond De avond werd gevuld met gratis kien spel om een uitgebreide, waardevolle prijzencollectie en leuke gezelschapsspelen. Voor de kinderen van de „melkers" wer den bij het slot flinke zakken met taai en snoep uitgereikt.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5