h scnoenen Voor St. Nicolaas PANTOFFELS BONTLAARSJES Mboya gaat in Londen over grondwet van Kenya praten Waardevolle geschenken Benelux topoverleg te Brussel Amsterdamse Beurs Wilde tweeling veroordeeld Arts in conflict met IZA-fonds De letter W.... Prijs, onveranderd, f 1.95 Etuis Kijkers Microscopen Leesglazen Thermometers Toneelkijkers 545ste STAATSLOTERIJ 4e klas 8e lijst DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 6 De beurs van gisteren Eerste doel: volstrekte rassenintegratie Ontslag van buschauffeur gehandhaafd Soldaat-facteur stal geld uit brieven Scheepvaart 'n Pracht collectie en de prijzen voordeliger dan waar ook M. SCHIEBROEK Naar wij vernamen zal de Benelux-mi- nistersconferentie van 19 december aan staande niet in Den Haag maar in Brussel plaatsvinden. Het wordt een Benelux-top conferentie met de premiers van de drie regeringen. Het gesprek zal niet alleen lo pen over de invoer van Nederlandse con dens in België, maar over de harmonisa tie van het landbouwbeleid in de Benelux, een voortzetting van het op de Hoge Ve- luwe begonnen overleg. AMSTERDAM De vaste slotkoersen uit Wall Street waren niet van invloed op de koersvor- ming van de aandelen op het Damrak. Het was een vrij saaie boel en de stemming was ongeanimeerd. Het publiek, dat de laatste beursdagen steeds de stukken uit de markt heeft genomen, nam een rustdag, want de orders van die zijde waren zeer dun gezaaid. De arbitrage kon niet veel uitrichten, niettegenstaande de vaste ten dentie op de Westduitse beurzen. De be- roepshandel geloofde het wel. Hier en daar overheerste het aanbol in lichte mate. AKU had hiervan het meest te lijden en moest op 409 ruim drie punten afstaan van de vorige dag behaalde winst van zeven punten. Philips twee punten lager op 735J/2 en Unilever rond de vorige slot- koers op 719. Kon. Olie onderging een koersreactie op de stijging van de voor gaande dagen. Bij een prijs van 162,60 noteerden de aandelen 'n gulden beneden de vorige slotkoers en waren tevens onder pariteit New York. Ook in deze hoek was het zeer rustig. KLM werd hoger geadvi seerd, ingevolge New York. In de scheep- vaarthoek ging aanvankelijk nog het meest om, hoewel de affaire minder was vergeleken bij de vorige dagen. Ko ninklijke Boot lag bij een opening op 178 wederom vast in de markt. Ook de overige waarden in deze sector gaven merendeels lichté koersstijgingen te zien. Gedurende het verdere beursverloop daalde de be langstelling en moest Koninklijke Boot een gedeelte van de behaalde winst weer afstaan. In de staatsfondsenmarkt bleef de handel aan de krappe kant bij een stem ming die niet veel afweek bij de slotkoer sen van de vorige dag. Cultures onder gingen weinig verandering. In de locale sectos werden de oude en nieuwe aan delen Scholten's' Aardappelmeel een tien tal punten hoger bieden geadviseerd op de plannen tot een volledige fusie met Meyer's Dextrinefabrieken te Veendam. Simplex kreeg een hogere adviesprijs als nawerking op het verschenen jaarverslag, Billiton fractioneel hoger op het hogere interimdividend en Oost-Borneo een paar punten hoger op mededelingen uit de heden gehouden buitengewone algemene vergadering. Op de incourante markt werd Bensdorp geadivseerd op 250 bieden. In de laatst gehouden veiling werd 204 voor de aandelen betaald.. Zoals gemeld komen aandelen Bensdorp te zijner tijd naar de beurs. Op woensdag 9 dezer wor den ter beurze geïntroduceerd certificaten Consolidated Electronics Industries Corp. De vorige slotkoers in Wall Street was 57K dollar. In Amsterdam werden de stukken niet-officieel op 56 dollar verhan deld. Prolongatie 3'A percent. Van een totaal van 464 verhandelde fondsen sloten 219 (47.1 percent) hóger," 135 (29.2 percent) lager en 110 (23,7 percent) gelijk. (ANP) NEW YORK Dalingen in chemische fondsen variëren de tot 2 dollar per aandeel in Du Pont bracht het industriële gemiddelde voor de eerste maal in elf beursdagen omlaag. Spoorwegen, steunend op de vastheid in Norfolk and Western en Atlantic Coastline, lieten gemiddeld winst zien. De aandelen- lijst vertoonde vele individuele sterke zij den. Lukens viel op aan de bovenkant in de staalwaarden. Beech steeg meer dan 5 dollar in de vliegtuig-industrie, terwijl Curtiss-Wright meer dan 2 dollar verloor. Chrysler werd vaster in de automobiel industrie naar aanleiding van het nieuws over plannen tot hervatting van de pro- duktie van Valiants en Imperials in de volgende week. Vick ging 6 dollar omhoog in de patentgeneesmiddelen. In de olie sectie steeg Standard Oil (N.I.) meer dan 1 dollar. Sunbeam steeg meer dan 3 dollar en Minnesota Mining verloor meer dan 3 dollar in de specialiteiten. Texas Instru ments vormde een zwakke plek in een on regelmatige daling van de elektronische fondsen. De totale omzet was 3.490.000 aandelen. Van een totaal van 1.228 verhandelde fond sen sloten 429 hoger en 565 lager. Het in dustriegemiddelde kwam van 664,38 op 661,29, dat van spoorwegen van 150,94 op 151,31 en dat van openbare nutsbedrijven van 86,70 op 86,67. (UPI) NAIROBI (UPI) Een van de belang rijkste vertegenwoordigers van het jonge Afrika is Tom Mboya, secretaris van de confederatie van vakbonden in Kenya. Dezer dagen gaat hij via Londen naar Brussel voor een bijeenkomst van de in ternationale confederatie van vrije vak bonden. In Londen hoopt hij dan een ont moeting te hebben met de Britse minister van koloniën MacLeod om te praten over de toekomstige grondwet van zijn land, waarover in januari een conferentie wordt gehouden. In een interview met United Press In ternational, voorafgaande aan zijn ver trek naar Europa, heeft Mboya zich doen kennen als voorstander van volstrekte rassenintegratie in zijn land. Hij gelooft, dat dit mogelijk zal zijn. „Naar mijn me ning zal het zo gaan, dat alle Europeanen of Aziaten die Kenya tot hun tehuis maken volledig opgaan in de Afrikaanse gemeen schap", zei hij. „Iedereen die in Kenya een gerust leven wil leiden moet voorstan der zijn van onverdunde democratie. Minderheden behoeven niet bevreesd te zijn. Zij zullen beschermd worden tegen alle vormen van rassenonderscheid. Mbo ya leidt op het ogenblik de campagne in zijn land voor een betere vertegenwoordi ging van de negers in de ministerraad en de wetgevende raad, als eerste stap naar onafhankelijkheid van de kolonie. Nu zijn slechts twee van de zestien ministers en achttien van de achtenveertig raadsleden negers. S Hij ziet echter tekenen van een wijziging van de houding van een aantal kolonisten tegenover de inheemse bevoling. „Ik kan me nog de tijd herinneren", zei hij, „dat geen Afrikanen werden toegelaten in ho tels en restaurants in Nairobi. Dit is nu al les anders geworden. Sommige Europea nen zijn zelfs bereid schoolintegratie te aanvaarden". Integratie van het onderwijs is volgens hem een eerste eis van democratie. Veel Europeanen willen nu hun eigen scholen behouden ter bescherming van hun Euro pese cultuur. Dit is nu juist een houding, die niet past in het nieuwe Kenya, aldus Mboya. Het nieuwe Kenya moet een land zijn met een cultuur, waarin de verschil lende bestanddelen een nieuw geheel vor men zonder overheersing van een be paald deel. Wat betreft Afrika in zijn geheel is Mboya ervan overtuigd, dat de staten moeten streven naar nauwere betrekkin- 3-3 o Nederl. '47 3 #/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam ""6 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref PbilipsGloeil. Unilever Wilton Fvenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A. Delimaatschapoij Amsterd. Bank.. Nat Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Conner Bethlehem Steel U.S. Steel Genera] Motors.. Shell Union Tidewater- Slotkoers gisteren 92'/i6 81% 109VS 81 90 86% 8SVa 99 Y, 409 711 260 747 369 420 735 266 718 204 Va 158 739 f 162,60 341 111K ƒ115.50 167^ 176 144K 140 249 Va 147 f 180,— 325 <4 157-X 245 Vz 286 258 61% .55 99 VA 53 Va 16Ya 24»/,* Voorbeurs koersen 407 731 713'/2 161,80 gen met als uiteindelijk doel politieke eenheid. Hij verheelt zich echter niet, dat dit ideaal lange tijd zal vergen om ver werkelijkt te worden. Als realistische eer ste stap ziet hij de vorming van regionale blokken, vooral op economisch gebied. Als taak van de onafhankelijke Afri kaanse landen ziet hij, dat zij de verant woordelijkheid aanvaarden hun rasgeno ten in landen als Rhodesia en Zuid-Afrika te helpen. „Wij moeten druk gaan uit oefenen op de regeringen van deze gebie den om de democratie te aanvaarden. Misbruik van de democratie in een staat kan besmettelijk zijn. Het zou in on afhankelijke Afrikaanse staten een stro ming kunnen doen ontstaan om dezelfde maatregelen toe te passen op hun niet- Afrikaanse landgenoten". Voor de negers in Zuid-Afrika verwacht hij echter van morele druk niet veel. Mboya verklaarde anti-communistisch te zijn. De communistische dreiging in Afrika is echter volgens hem op het ogen blik nog meer een zaak van de toekomst dan van het ogenblik. „Maar", zo zei hij „wij mogen niet onverschillig staan te genover de gevaren, die kunnen ontstaan door communistische infiltratie en andere De Haagse rechtbank heeft de Rotter damse tweeling Dientje en Wiegertje M., 23 jaar oud, wegens diefstal van een ja pon uit een Haags modemagazijn veroor deeld tot twee maanden en twee weken gevangenisstraf met aftrek. Daar deze straf gelijk is aan het voorarrest werden de meisjes onmiddellijk in vrijheid ge steld. Het tweetal heeft reeds sinds zijn ach- tiende jaar veel kattekwaad in Rotterdam uitgehaald en de politie last bezorgd. Nu echter waren zij voor het eerst tot een eigenlijk misdrijf overgegaan, zo had de officier opgemerkt. De raadsvrouwe zei, dat ook nu nog bal dadigheid de drijfveer van de meisjes was geweest. De eis van de officier was vier maanden met aftrek. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak van een Arnhemse buschauffeur, die in april vorig jaar uit de gemeentedienst werd ontsla gen, omdat hij ervan verdacht werd een reeds eerder gebruikt plaatsbewijs op nieuw te hebben verkocht. Het ambtenarengerecht te Arnhem had dit ontslag vernietigd, omdat de ten laste gelegde fraude niet bewezen achtte. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak van het ambtenarengerecht en verwierp het beroep van de buschauffeur tegen het hem gegeven ontslag. TÖt'Üfën maanden gevangenisstraf, waar van vijf maanden voorwaardelijk ontslag uit de militaire dienst en onder toezicht- stelling van de reclassering veroordeelde de krijgsraad in Den Haag een 21-jarige soldaat uit Den Haag, die als facteur van het instructiebataljon Van Heutz te Schoonhoven uit postpakketten en brieven geld en goederen, voornamelijk chocolade, had ontvreemd. Nadat hij uit voorarrest was ontslagen had hij bovendien in een cafetaria te Schoonhoven een verhaal opgehangen over de slechte behandeling die hij bij de Ko ninklijke Marechaussee zou hebben onder vonden. Ter zitting gaf hij wat dit laatste betreft ruiterlijk toe, dat hij maar wat verzonnen had. De auditeur-militair nam het hem bij zonder kwalijk dat hij zich had vergrepen aan geld en goederen die het eigendom van zijn kameraden waren. In sommige gevallen vernietigde hij de gehele brief, zodat een mede-militair vergeefs naar post uitzag. Hij eiste dan ook de straf waartoe de krijgsraad de soldaat veroordeelde. Mijnwerker verongelukt. In het on dergrondse bedrijf van de mijn „Willem Sophia" te eKrkrade is woensdag de 33- jarige houwer A. T. Offerman door val lend gesteente getroffen en op slag ge dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft het geschil tussen een Wassenaarse arts en het bestuur van het Instituut Ziek- tenkostenvoorziening Ambtenaren in Zuid holland (I.Z.A.) behandeld. De betrokken arts, deelnemer aan het I.Z.A., had bij het instituut een rekening ingediend voor medicijnen bij de behan deling van zijn dochter. Hij had echter verzuimd daarbij een opgave van de ge bruikte geneesmiddelen te voegen. Dit achtte hij namelijk in strijd met zijn be roepsgeheim als medicus. Het zou volgens hem mogelijk zijn, uit de vermelding van de gebruikte geneesmiddelen de aard van de ziekte vast te stellen en daar had hij uit medisch oogpunt over het alge meen ernstig bezwaar tegen. Hij was ook niet bereid geweest, in een vertrouwelijk onderhoud met de medische adviseur van het I.A.Z. enige nadere toelichting te ge ven. Namens het I.Z.A. werd het woord ge voerd door de heer H. B. Jager uit Rijs wijk, voorzitter van het instituut, die er op wees, dat het hier een algemeen gel dend voorschrift betrof, dienende ter spe cificatie van de ingezonden rekeningen. Het ging volgens hem met aan, op dit stuk uitzonderingen te maken voor verschillen de categorieën van ambtenaren en dus ook niet voor de medische ambtenaren. Overigens achtte hij het bezwaar van de dokter tegen de geldende usance, name lijk dat uit de recepten door derden de aard van de behandelde ziekte kon wor den vastgesteld, van geen praktische be tekenis, omdat de administratieve ambte naren van het instituut daarvoor geen be langstelling plegen te hebben. De arts volhardde ter zitting in zijn standpunt. Hij meende, dat mededelingen omtrent een ziektegeval uitsluitend ver antwoord zijn, wanneer het belang van de patiënt zulks vereist. De centrale raad zal 22 december aanstaande uitspraak doen. Almdijk 2 te Antwerpen. Amsteldijk 2 v. Antwerpen n. New York. Asmidiske 2 dw. Startpoint n. Hampton Roads. Andijk 4 te Le Havre verwacht v. Houston. Aagtedijk 2 230 m. z.z.w: K. Finist. n..Duinkerken. Alamak 2 140 m. z.o. Suez n. Aden. Algenib 2 115 m. z.w. Oporto n. Antwerpen. Ameland 2 geankerd Brodickbay n. Ardrossan. Amstelkroon 2 150 m. n.w. K. Leeuwin n. Bombay. Alca 2 v. Moengo n. New Orleans. Algol 2 v. Buenos Aires n. Santos. Alioth 4 te Antwerpen. Almkerk 2 v. Lorenzo Marques n. Las Palmas. Amerskerk 3 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ampenan pass. 2 St. Vincent n. Marseille. Argos 2 v. Piraeus n. Chalkis. Aardijk 3 te Rotterdam. Abida 2 v. Rotterdam n. Sundsvall. Alphacca 2 te Rotterdam. Arnedijk 2 te Rotterdam. Alphacca 2 ten anker rede Vlissingen. Andijk 4 te Le Havre verwacht. Alwaki 2 te Gdynia v. Hamburg. Acmaea 2 50 m. z. Ras Madraka n. Fao. Alioth 2 250 m. z.z.w. Ushant n. Antwerpen. Annenkerk 2 te Durban verwacht. Alkes 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Amstelpark 2 te Cardiff. Ares 3 te Buena Ventura v. Bahia. Alcor 2 335 m. n. Las Palmas n. Antwerpen. Aldabi 2 210 m. n.o. Bahia n. Las Palmas. Arendsdijk 2 60 m. w.z.w. Ouessant n. Le Havre. Axeldijk 2 35 m. n.o. Recife n. Rio de Janeiro. Breda 2 v. Guanta n. Maracaibo. Bantam 2 v. Belawan n. Port Said. Bmtang 2 te Bremen. Bennekom 2 te Willemstad. Batavia 3 te Singapore verwacht v. Singbra. 1 Borneo 2 te Bremen verwacht. Calt. Gorinchem 2 te Brunsbüttelkoog verwacht. Cinulia 1 60 n. Fort Aleza n. Curasao. Cities Service Valley Forge 11 te Ph.delph. verw. Cradle of Liberty 3 te Amuaybay verwacht. Ceres 2 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Colytto 2 1020 m. n.o. Guadeloupe n. Curasao. Cradle of Liberty 2 180 m. n. Aruba n. Amuaybay. Crania 2 120 m. n.n.o. Benghazi n. Alexandrië. Charis 2 v. Guiria n. Georgetown. Casamance 2 100 m. n.w. Lissabon n. Nantes. Caltex Leiden 2 83 m. z.w. Oporto n. Immingham. Camerounkust 2 10 m. n. Ameland n. Antwerpen. Caltex Pernis 3 te Abadan. Cistula 2 v. Bangkok n. Singapore. Clavella 3 te Stanlow. Ceres 2 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Dalerdijk 2 220 m. n.o. Azoren n. Southampton. Delft 2 400 m. n.w. Finisterre n. Curasao. Delfshaven 2 v. Rotterdam n. Bremen. Daphnis 3 te Maracaibo. De Eerens 3 te Berbera v. Djibouti. Drente 2 te Penang. Esso Nederland 2 130 m. o. Port Sudan n. Fao. Esso Rotterdam 2 150 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Duivendrecht 6 te Philadelphia verwacht. Diemerdijk 2 v. S. Francisco n. Portland (Oreg.). Eos 2 v. Tripoli n. Alexandrië. Esso Rotterdam 4 te Rotterdam verwacht. Friesland KRL pass. 2 Kp. Bon n. Lissabon. Fravizo 2 240 m. n.o. Azoren n. Tampico. Friesland SSM te Immingham. Guineekust 2 v. Antwerpen n. Freetown. Giessenkerk 3 te Nagoya. Graveland 2 160 m. n.n.o. Maleira n. Recife. Hersilia 2 dw. Wight n. Brake. Hector 2 70 m. z.w. Oporto n. Alexandrië. Hera 2 315 m. z.w. Landsend n. Port of Spain. Holendrecht 2 40 m. n.n.w. K. St. Vine. n. Savona. Holendrecht 5 te Savona verwacht. Hathor 2 v. Alexandrië n. Beyrouth. Hestia 2 v. Rotterdam, 3 te Amsterdam. LANGE NIEUWSTRAAT 469 KENNEMERLAAN 96 ONTVANGEN: nieuwe zending MAILLOTS in alle maten - 68 jaar (kleine stijging per maat) Pracht DAMES-ONDERJURK met veel kant, alle maten Grote collectie DAMESPYAMA'S vanaf Voorts een ruime sortering DAMESJAPONNEN en PULLOVERS 5.25 5.98 7.95 TEL. 4561 Jagersfontein 2 v. Port Elisabeth n. East-London. Jason 2 v. Cartagena n. Barrankuila. Java 2 v. Philadelphia n. New York. Keizerswaard 3 te Freetown. Kenia 2 v. Napels n. Piraeus. Karimun 2 240 m. z.z.o. Ouessant n. Amsterdam. Kosicia 2 500 m. z.w. San Miguel n. Landsend. Karimata 3 te Bangkok v. Singapore. Kellia 2 350 m. w. Finisterre n. Curasao. Kerkedijk 2 te Antwerpen. Kinderdijk 2 70 m. n.o. Flores n. Antwerpen. Kieldrecht 7 te Aden verwacht. i Kerkedijk pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Karachi 2 te Colombo verwacht v. Penang. Karakorum 2 v. Napels n. Halifax. Korendijk 2 630 m. n. Flores Az. n. Antwerpen. Kara 2 275 m. w.z.w. Bermuda n. Groton. Kloosterdijk 2 300 m. w.n.w. K. Finist. n. Tampico. Koningswaard 2 100 m. z. Rio Grande n. Curagao. Korendijk 2 700 m. w. Ierland n. Antwerpen. Kryptos 2 50 m. z.o. Sardinië n. Berre. Kylix 3 te Rotterdam. Kalinga 3 v. Pta. Cardon n. Wilmington (Calif.). Karsik 3 te Ilo Ilo. Katelysia 2 et Miri. Kelletia 2 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Kennemerland pass. 2 St. Pauls n. Amsterdam. Kertosono 2 v. Suez, 3 te Akaba. Leopoldskerk 2 te Suez. Loenerkerk 2 dw. Beachyhead n. Port Said. Lelykerk 2 v. Marseille n. Rotterdam. Limburg 2 v. Suezkanaal n. Genua. Loppersum 2 te Le Havre. Laurenskerk 2 v. Abadan n. Dubai. Larenberg 2 120 m. z.w. Kp. Blanco n. Antwerpen. Lib. Bell 2 700 m. z.w. Kp. Verd. eil. n. Ph.delph. Lekkerkerk 3 v. Rotterdam n. Port Said. Maaslloyd 2 dw. Aden n. Bombay. Mentor 2 25 m. n. Ouesant n. Amsterdam. Musi 2 120 m. z.z.o. Bangkok n. Singapore. Maaskerk 2 v. Alexandrië, 3 te Port Said. Maron 3 v. Point a Pitre n. Fort de France. Medon 3 te Kingston. Meliskerk 3 te Bremen. Merwede 2 v. Hamburg n. Rotterdam. Moordrecht 2 v. Hamburg n. Rotterdam. Moordrecht 2 v. Suez n. Mena. Muiderkerk 3 te Aden. Mijdrecht 7 te New York verwacht. Musilloyd verm. 2 v. Hamburg n. Bremen. Maas 3 v. Rotterdam n. Amsterdam. Neder-Elbe 2 300 m. w. Port Said n. Port Said. Naess Commander 2 58 m. n. K. Carbon n. Mena. Naess Tiger 2 30 m. o. Aden n. Bandar Mashur. Noordwtjk 2 95 m. z.w. Ushant n. Emden. Nanusa 3 te Bahrein. Nieuw Amsterdam 2 te New York verwacht. Oostkerk 2 te Napels. Oldekerk 2 v. Djibouti n. Penang. Ootmarsum 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Pendrecht 2 dw. Finisterre n. Bordeaux. Pygmalion 2 dw. Kp. Bon n. Antwerpen. Papendrecht 2 te Wismar v. Novorossisk. Prinses Irene pass. 2 Fat.herpoint n. Rotterdam. Philippia 2 92 m. z.w. Finisterre n. Rotterdam. Prins Willem George Frederik pass. 2 Fathei-pnt. naar Le Havre. Purmercnd 2 40 m. n.n.w. St. Vincent n. Genua. Parkhaven 2 v. Hamburg n. Bremen. P. G. Thulin 2 v. Norfolk n. Cristobal. Plyline pass. 3 Malta n. Gibraltar. Poseidon 2 in St. Lawrencebaai n. Montreal. Prinses Irene pass. 3 Miguelon n. Rotterdam. Prins Fred. Hendrik 2 v. Burriana n. Valencia. Prins Willem III pass. 2 Fatherpoint n. Le Havre. Peperkust 30 te Lobito. Pieter S 2 dw. Pendeen n. Rotterdam. Frins Willem v. Oranje 2 te Hamburg verwacht. Provenierssingel 2 300 m. n.n.w. Flores n. U.S.A. Fliilidora 2 v. Rotterdam n. Mena. Rossum 2 90 m. o.n.o. Cagliari n. Rotterdam. Rotterdam 2 v. Soton n. New York. Sibigo 3 te Kuching. Stad Arnhem 2 dw. Kp. Villano n. Amsterdam. Stad Maassluis pass. 2 Finisterre n. IJmuiden. Straat Cook 4 te Adelaide verwacht. Sambas 2 v. Singapore n. Haiphong. Schiedijk 2 124 m. w. Bishoprock n. Antwerpen. Senegalkust 2 40 m. z.z.o. Wight n. Bordeaux. Stad Gouda 2 te Savona v. Rotterdam. Stanvac Sumba 4 te Buatan v. Surabaja. Stad Schiedam 2 180 m. n.n.w. Texel n. Antw. Strat Clarence 3 te Port Sudan verw. v. Suez. Solon 3 te La Guaira. Stad Amsterdam 3 te Melilla. Straat Bali 2 vOKaapstad n. Port Elisabeth. Straat Mozambique 1 v. Mauritius n. L. Marques. Straat Soenda 2 te Mauritius. Steenwijk 2 v. Rotterdam 3 te Le Havre. Stentor 2 v. La Guaira n. Yvl. Schie 2 te Famagusta verwacht v. Alexandrië. Statensingel 2 340 m. w.n.w. Landsend n. Norfolk. Scherpendrecht 8 te Takoradi verwacht. Statue of Liberty 14 te Sodertalje verwacht. Tamara pass. 2 Str. Bonofacio n. Palermo. Tamo pass. 2 Ouessant n. Rio deJaneiro. Texel 2 61m. w. Djeddah n. Aden. Tahama 2 75 m. n.n.w. Lissabon n. Banias. Teiresias 2 v. Port Swettcnham n. Singapore. Tero 2 62 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Tjikampek 3 te Walvisbaai v. Lobito. Tara pass. 2 Fernando n. Rio de Janeiro. Tjiliwong 2 25 m. z.w. Dakar n. Burutu. Tjitarum 3 te Rotterdam. Tweelingen 3 v. Rotterdam n. Vigo. Tarakan 2 150 m. o. Kp. Guardafui n. Belawan. Telamon 2 te Guanta verwacht. Tiba 2 285 m. n.n.o. Fernando Noronha n. Santos. Tibia 2 70 m. n.o. Ras Al Hadd n. Abadan. Teucer 2 te Balboa v. Yokohama. Tomori verm. 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Utrecht 3 v. Ummsaid n. Khor A1 Mufatta. Van Noort 1 v. Auckland n. Devonport. Vasum 2 dw. Aden n. Mena. Van Neck 2 80 m. n. Timor n. Suva. Van Spilbergen 2 410 m. z.w. Sabang n. Penang. Vlist 2 v. Amsterdam n. Bremen. Van Cloon pass. 2 Straal Torres n. Snigapore. Waal 2 v. Bilbao n. Amsterdam. W. Alton Jones 2 100 m. n.o. Mozambique naar Philadelphia. Witmarsum 2 390 m. w.n.w. Finisterre n. Houston. Woensdrecht 2 650 m. w.n.w. Pt. Said n. Pt. Said. Wieldrecht 3 v. Manaus n. Puerto La Cruz. Wonosari pass. 3 Gibraltar n. Halifax. Waikelo 2 15 m. o. Ras Fartak n. Muscat. Westertoren 2 100 m. n.w. Muscat n. Mena. Willemstad 2 te Paramaribo v. Georgetown. Waterman 4 te Rotterdam verwacht. Woensdrecht 4 te Port Said verwacht. IJssel 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Zaanland pass. 3 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Zonnekerk 2 20 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Aden. SLEEPVAART Argus en Thames 1 v. Vlissingen te Rotterdam. Cycloop 3 v. Dover n. Burutu. Hector 3 v. IJmuiden n. Noordzee. Loire 28 te Suez. Noordholland 3 v. Honolulu. Stentor 3 te Plymouth. Tasmanzee 29 v. Curagao. Thames pass. 2 Vlissingen n. Terneuzen. Titan 3 t. h. v. Landsend n. Middlesborough. Witte Zee 1 v. Buenos Aires. Zeeland 3 ter hoogte van Siax. is favoriet op het Sinterklaas feest omdat hij zo groot is. U kunt er zeker van zijn dat WWW een succesvol cadeau is: Wie Wat Waar 1960, het nieuwe jaarboek. WWW is weer gevariëerd en rijk ge ïllustreerd. 288 bladzijden, honderden il lustraties, sterke band. Uitsluitend verkrijgbaar aan de kantoren van dit blad. - Ml 1 ZWIJNDRECHTGOUDAIJMUIDEN KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 HOGE PRIJZEN 2000 7215 15327 1000 1665 5174 7427 9153 14172 16763 17423 400 6S76 7032 9223 11087 13138 14869 14881 19869 200 2298 2551 3538 4215 9064 9126 9255 11177 11360 11689 11693 12405 13131 16368 17242 17515 17982 17992 18872 19084 19964 20517 20735 21390 21727 1048 658 2105 347 3001 519 4030 6035 586 6028 502 7024 968 8058 908 9130 10107 11012 1020 278 479 699 914 2019 314 588 730 970 3044 206 394 610 855 4010 314 470 799 5033 227 499 762 959 6030 303 648 7001 144 314 494 683 8020 262 449 654 874 9054 360 628 10013 261 576 866 PRIJZEN VAN 80.— 139 200 265 320 342 381 410 522 532 721 784 866 888 890 923 140 141 244 247 319 320 324 327 346 481 565 711 /44 ioö 8U2 926 935 966 008 056 134 192 354 371 448 475 497 615 639 643 694 62 785 906 943 961 243 353 570 620 642 759 958 091 108 201 226 290 297 329 444 470 612 752 763 855 987 995 060 109 110 259 262 293 363 369 392 753 834 835 918 936 948 960 128 158 189 228 306 403 441 682 948 340 447 450 495 511 539 613 727 857 910 920 498 607 710 763 169 358 768 805 064 126 347 465 618 845 889 914 918 12053 087 129 139 187 315 543 551 661 731 13014 190 226 250 265 342 466 591 709 723 907 14U42 097 142 194 226 246 308 326 606 640 692 811 872 980 15009 156 339 3'l0 344 348 510 571 oo H- w 862 902 955 16029 083 389 405 583 635 694 716 760 769 879 902 11131 173 279 416 430 509 663 844 854 894 955 181U4 214 278 311 489 518 772 865 19034 257 366 450 606 621 752 789 830 882 924 20121 133 278 284 342 373 390 432 528 653 663 683 701 745 837 878 21132 480 525 781 808 855 NIETEN 027 034 049 059 129 131 150 217 264 313 329 334 368 372 386 4U4 428 463 499 527 575 586 646 653 656 663 684 750 765 776 778 831 852 872 901 902 935 025 030 082 113 138 169 239 246 286 316 329 382 395 434 478 512 547 572 593 622 623 650 657 688 689 698 716 733 789 823 848 860 884 890 942 961 991 994 060 065 071 086 088 107 163 177 184 237 242 245 247 269 331 349 368 386 399 436 437 463 499 512 529 554 593 618 625 704 716 728 758 791 798 825 857 878 892 896 924 972 974 992 4000 054 074 162 184 211 225 229 253 270 316 317 321 336 343 366 435 458 459 525 527 567 597 639 682 690 713 745 881 917 922 960 962 064 076 086 111 128 155 170 186 191 237 312 325 328 363 381 432 440 454 608 623 652 664 666 667 679 681 753 776 779 780 795 812 832 879 931 954 054 090 097 324 339 358 649 707 724 007 010 016 161 165 168 320 343 369 501 544 545 763 764 766 028 063 084 295 298 301 466 473 474 693 739 765 878 889 900 057 065 105 421 460 501 652 764 814 063 119 133 283 287 334 632 635 692 878 928 957 116 126 140 364 383 492 732 755 770 050 052 067 185 213 221 386 415 422 562 586 600 796 871 872 165 180 188 348 356 386 524 542 600 769 785 792 907 962 981 137 161 172 511 523 557 892 982 996 184 187 203 370 380 462 693 713 723 979 996 164 220 276 493 516 607 843 883 933 076 081 095 238 248 292 474 475 493 647 659 681 923 932 943 226 232 246 395 399 415 611 632 645 800 834 859 982 9000 192 279 284 566 571 583 206 222 239 468 536 547 738 838 845 11060 448 708 895 12006 340 585 771 13017 261 372 685 839 14014 299 447 669 15064 292 671 J48 16097 381 587 814 17068 341 747 18015 363 652 839 19024 214 445 712 880 20066 478 816 21034 306 550 766 110 123 477 482 735 754 928 949 070 123 351 356 591 606 850 856 042 063 268 276 380 459 700 703 856 862 016 040 300 317 472 500 699 701 070 087 306 369 687 785 173 174 520 577 783 805 955 127 155 375 383 629 631 896 949 074 082 281 314 492 496 704 768 881 893 068 098 318 319 575 588 711 729 109 159 375 390 864 875 199 286 321 335 380 597 629 640 661 672 818 844 847 868 880 163 202 416 449 634 640 971 148 178 323 351 502 524 788 791 915 968 145 177 325 356 616 629 803 860 173 179 416 463 883 904 144 229 237 421 430 489 594 606 630 833 842 845 102 105 208 382 422 458 847 856 888 052 063 090 410 446 457 685 687 700 895 953 027 053 103 251 254 273 458 463 509 714 724 731 884 975 979 095 268 333 522 603 621 882 911 953 127 129 142 332 365 367 671 677 679 775 819 835 253 279 285 500 503 504 644 683 688 861 921 947 241 249 272 481 492 542 945 112 122 199 466 511 543 707 738 750 250 252 334 468 541 548 657 672 695 212 230 247 358 366 367 593 627 644 811 827 832 969 974 995 179 222 291 375 383 446 636 643 646 886 917 210 233 289 626 627 649 919 936 947 289 310 336 537 577 584 734 772 810 962 273 332 340 562 671 722 .200 228 339 575 586 598 755 826 828 118 126 312 369 540 608 734 755 984 985 348 357 657 678 985 212 214 397 422 680 722 878 881 128 134 383 415 629 635 756 793 989 993 379 444 692 767 161 194 430 440 678 708 813 857 20000 447 459 798 804 250 267 272 280 429 456 489 522 723 729 736 763 902 952 980

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6