Eisenhowers wereldreis begint vandaag Goede wenken voor nuttige geschenken Rechtse agitatie tegen „Tour de France" van Kroesjtsjev OVERHEMDEN DASSEN Hij hoopt het Amerikaanse aanzien in het buitenland te versterken Looncommissie adviseeri 6 pet loonsverhoging voor streekvervoer Den Haag over de Franse A-proeven Man door gas in badcel gedood Bouwactiviteit in derde kwartaal iets gestegen Wet omzetbelasting wordt niet aangepast F1BLQ - CQJ9 - TRENCQ Speciale aanbieding OVERHEMDEN Vrijetijdsbesteding „Ontvangst-comité s" in oprichting Verzekering voor het verlenen van gezinshulp? In oktober kwamen 8391 huizen gereed Bezwaren tegen Mavo cursus van 3 jaar Officier veroordeeld wegens fraude Postume onderscheiding voor dr. A. Plesman Het Benelux-tarief Venezolaanse vakbond wil raffinaderijen op Antillen boycotten enorme KEUS Keus uit 500 van 2.95 tot 6.95 DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 Het Chinese Communestelsel omvat het leven van wieg tot graf en van uur tot uur. De rust-pauzen tussen het werk worden gebruikt om analfabeten lezen en schrijven bij te brengen. Deze foto werd gemaakt in de Tiaotsjen- Commune van de gemeente Tsjang- t.sjioe in de provincie Sjantoeng, waar men zich bezig houdt met het graven van putten. (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen heeft de looncom missie van de Stichting van de Arbeid thans een unaniem advies uitgebracht aan het College van rijksbemiddelaars over de loontechnische aspecten van de door werkgevers- en werknemersorganisaties gezamenlijk ingediende voorstellen voor de invoering van een twee-ploegentoeslag en andere loonbestanddelen bij een aantal streekvervoerbedrijven, voornamelijk in het westen van het land, waardoor een globale loonsverhoging van zes percent zou ontstaan. Dit advies, dat uitgebracht werd na een onlangs gehouden informele hearing van de betrokken partijen, dient nog door het College van rijksbemiddelaars te worden behandeld. Een beslissing van het Colle ge is echter op grond van de richtlijnen van de staatssecretaris van Sociale Zaken ze ker niet te verwachten voordat de rege ring en in het bijzonder de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Economi sche Zaken zich uitgesproken hebben over de door de vervoerbedrijven gevraagde toestemming tot doorberekening van de lonen in de tarieven. Van de zijde van het ministerie van Ver keer en Waterstaat vernamen wij, dat deze beslissing niet op korte termijn te ver wachten is, omdat men pas sinds kort be schikt over een aantal voor de beoorde ling van een en ander noodzakelijke ge gevens. Voor de vervoerbedrijven is deze kwestie een probleem geworden, waarvan de op lossing urgent moet worden geacht. De loonronde van 6°/o uit 1956 immers mocht evenmin worden doorberekend als de ver betering van de secondaire arbeidsvoor waarden, welke op drie percent gesteld kunnen worden. Wanneer daarbij de thans gevx-aagde zes percent en de compensatie voor de per 1 april in te voeren huuiwer- hoging worden gevoegd, is er inclusief de sociale lasten al sprake van een loon stijging van twintig percent welke men niet in de tarieven zou mogen vei'discon- tex-en. Als ïrxen dan nog weet, dat in het vervoer de loonfactor vijftig percent van de bedrijfskosten uitmaakt, dan kan men gemakkelijk begrijpen, dat er door de be drijven sterke aandrang wordt uitgeoefend om de doorberekening erkend te zien. De vakverenigingen scharen zich in dit opzicht geheel aan de zijde der directies. De kosten voor brandstof, banden, bussen en dergelijke vormen alle vaste gegevens, alleen de lonen kunnen als sluitpost van de i-ekening worden gebruikt. Prof. De Quay, minister van Buitenland se Zaken ad interim, is van oordeel dat, zolang geen ontwapeningsovereenkomst, strekkende tot stopzetting zowel van de kernproeven en de produktie van kern wapens onder doeltreffende controle, tot stand is gekomen, aan Frankrijk het recht van een zelfstandig bezit van atoomwa pens niet kan worden ontzegd. Prod. De Quay zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van het P.S.P.-Twee- de-Kamex-lid Lankhorst. In het antwoord wordt gememoreerd, dat de Franse re gering onlangs bij monde van president De Gaulle verklaard heeft, dat, indien een dergelijke overeenkomst tot stand komt, Frankrijk zich daar gaarne en zon der aarzelen bij zal aansluiten. Naar de Franse regering hex-haaldelijk heeft verzekerd, zullen de bex-aamde kernproeven van zodanige aard zijn en zo ver van de bewoonde wereld worden ge houden, dat de risico's tot het minimum worden beperkt. De bewindsman ziet geen aanleiding, deze verzekeringenin twijfel te trekken. Op grond van deze overwegingen heeft Nederland zowel in de politieke commis sie als in de plenaire' vergadering van de UNO-Assemblée tegen de ontwerp-i-eso- lutie gestemd, waarin Frankrijk werd verzocht de kernproeven achterwege te laten. Nederland blijft overigens onvermin derd voorstander van een algehele sta king van kernproeven, mits onder doel treffende conti'ole. (Van onze correspondent in Parijs) Ofschoon het nog de volle drie en een halve maand zal duren aleer Nikita Kroesj tsjev zijn voet voor het eerst op Fx-anse bodem zet, werpt de Russische premier zijn schaduw nu toch al zeer zichtbaar vooi-uit. Een schaduw, die de politieke ge moederen reeds heftig in beweging brengt. We hebben al bericht hoe men zich in ze kere politieke kringen al ongerust maakt over de wijze, waax-op Kroesjtsjev zijn tijd in Frankrijk fcou moeten doden. Een zeker onbehagen heei'st er ook in officiële kringen over de communistische pogingen, die zich nu al beginnen af te tekenen met de bedoeling uit het bezoek van de Russi sche regeringschëf vooral de nodige poli tieke munt te slaan. Niettemin scheen net op voorhand ietwat moeilijk en delicaat de leider van het px-oletarische vadexdand te beletten zijn Franse geestverwanten per soonlijk te ontmoeten. Vermoedelijk zou Ki-oesjtsjev, die niet op zijn mond is ge vallen, zo'n „ijzeren gordijn" in Frankrijk ook niet zonder meer slikken. Een zekere Geox-ges Sauge, die zich de dii-ecteur noemt van een „Centrum voor hoge psychologisch-sociale studiën" heeft voor" dit probleem nu zijn oplossing al ge vonden. Om te voorkomen, dat Kx-oesj- tsjev op zijn reizen door Frankrijk alleen of voornamelijk door communisten zal woi'cien omringd wil Sauge op zijn beurt ook de nodige ontvangst-comité's oprich ten. Het vermoeden lijkt echter gewet tigd, dat de heer Sauge de officiële gast van Frankrijk vooral overal warme ont vangsten wil bereiden, en dat woord „warm" dan minder in de zin van „har telijk" opgevat. Sauge heeft vei'teld, dat hij al 54 comi- té's in het leven had gei-oepen, waarvan hij de leden in het bijzonder in de ultra rechtse kringen en rangen heeft gei-ecru- teerd. „Eerst zullen wij al onze patrioti- sche onverzettelijkheid mobiliseren om te pogen de Tour de Fx-anee van Kroesjtsjev onmogelijk te maken. Meetings zullen worden geox-ganiseerd in straten, zalen en fabrieken en pex-soonlijk zal ik", zo heeft de onbekende heer Sauge. die geen gerin ge dunk van zichzelf moet hebben, maar overigens van diplomatieke usances blijk baar nog weinig kaas heeft gegeten, ge zegd „mij richten tot de px-esident der Ver enigde Staten". Wanneer al deze pogingen geen succes In Leerdam is woensdag de 49-jarige V. M. Leiting dood in de badcel van zijn wo ning aangetroffen. Vermoed wordt dat hij niet heeft bemerkt, dat de gasgeyser niet meer juist functioneerde. De ovexdedene laat een vrouw en twee kindex-en achter. De heer Leiting was bezig met het was sen van enkele kledingstukken. Hij ge bruikte daax-voor warm water uit een gasgeyser. Toen men hem vond in de douchecel was de warmwaterkraan dicht- gedx-aaid en dientengevolge de gastoevoer afgesloten. Deskundigen die de geyser hebben onderzocht, hebben aan het toestel geen mankementen kunnen ontdekken. Ondeiv.ocht wordt nu, of de ventilatieko- ker verstopt was, waardoor de ifvoer voor verbrandingsgassen kan "ijn belemmerd. De minister van Maatschappelijk Wei'k mej. di'. Klompé, deelt aan de Tweede Ka- irier mede, dat zij met belangstelling de ontwikkeling van gedachten volgt, welke naar vox-en komt met betrekking tot het vx-aagstuk van de mogelijkheid en wense lijkheid van een vex'zekei'ing voor het verlenen van gezinsvex-zorging en gezins hulp. in het bijzonder voor het vex'lenen van gezinshulp. Zij sluit zich evenwel nog aan bij de opvatting van haar voox-mali- ge ambtgenoot van Soqiale Zaken en Volksgezondheid, dat het nog geenszins een uitgemaakte zaak is, dat de euvelen, waarmede de gezinshulp te kampen heeft door een systeem van wettelijke sociale verzekering zouden kunnen worden on- dei-vangen. Aangezien het niet uitgesloten lijkt dat er mogelijkheden in een systeem van vex'- zekering liggen, welke een betere situatie zouden kunnen scheppen dan de huidige, is zij voornemens deze aangelegenheid binnen korte tijd voor te leggen aan de Centx-ale Raad voor Gezinsverzoi-ging. zouden mogen hebben dan zullen de comi- té's der rechtse activisten de „publici- teitskaravaan van de leider van het wereldcominunisme" overal waar hij zich in Frankrijk vertoont met contra-mani festaties tegemoet treden. Monsieur Sauge heeft al een eerste proef-mobilisatie be legd toen hij vorige week bij een dejeuner de boerenleider Dorgères, het gaullistische kamerlid Deloncle, de middenstander Pou- jade en nog enkele andere fascistische scherpslijpers om zijn tafel wist te ver enigen. Bij dit gezelschap had zich ook mgr. Pinault gevoegd, die missionaris is geweest in communistisch China. Deze geestelijke heeft zich overigens met de middelen der „directe actie", die bij deze lunch tegen Kroesjtsjev overwogen wer den, niet kunnen vei'enigen. „We moeten onze vijanden beminnen," zo hield hij zijn opgewonden disgenoten voor. Persoonlijk zei hij nog altijd met gevoelens van war me naastenliefde vervuld te zijn jegens vei'schillende communistische politie-func- tionarissen, die hem indertijd in China hadden vervolgd alvorens hem het land uit te zetten. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is in het derde kwartaal 1959 in de sector gebouwen voor f 700 miljoen geproduceerd tegen f 678 miljoen in het tweede kwartaal 1959 en f 621 miljoen in het derde kwartaal van 1958. Rekening houdende met prijsverande- ringen lag re reële produktie in het derde kwartaal van 1959 ongeveer 14 pet. hoger dan in het overeenkomstige kwartaal van 1958. Vex-geleken met het tweede kwartaal 1959 nam de produktie toe met f 22 miljoen of 3 percent. Daarvan kwam f 17 miljoen voor rekening van de sector bedrijfsgebou wen. In de sector woningen bedroeg de produktie f 378 miljoen tegen f 381 miljoen in het tweede kwartaal 1959. In het dei-de kwartaal 1959 werd voor f 642 miljoen aan werken in uitvoering genomen: f 97 miljoen minder dan in het tweede kwartaal. Deze daling moet voor namelijk worden toegeschreven aan de sector woningen. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat het tweede kwartaal 1959 relatief hoog was. De bouwsom van dé ondex-handen zijnde werken bedroeg op 1 oktober 1959 f 3.186 miljoen tegen f 3.229 miljoen op 1 juli 1959. In de sector scholen kwam in het derde kwartaal 1959 voor een drag van f 79 mil joen aan werken gereed tegen f 49 miljoen in het tweede kwartaal. Dit is het hoogste bedrag tot dusverre in deze sector als ge reed werd gemeld. Het aantal arbeiders op werken bedroeg 108.000 tegen 109.000 op 1 juli 1959 en 100.000 op 1 oktober 1958. In de woning bouw werden op 1 oktober 1959 62.100 arbeiders geteld (op 1 juli 1959 en 1 okto ber 1958 bedroegen deze aantallen 62-700 en 60.200). Aan weg- en waterbouwkundige kapi- taalwerken werd in het derde kwartaal 1959 voor f 180 xriiljoen gepx-oduceerd tegen f 149 miljoen in het tweede kwartaal 1959 en f 128 miljoen in het derde kwartaal 1958. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek zijn in oktober van dit jaar 8391 nieuwe huizen opgeleverd. Dit aantal werd nog nimmer in oktober be- reikt. In oktober 1958 werden 8376 wonin gen voltooid. In de eerste tien maanden van 1959 kwa men 65.361 woningen gereed, tegen 72.378 in de overeenkomstige periode van 1958. Van de in oktober voltooide woningen werden er 881 als systeemwoning gebouwd. In de eerste tien maanden van 1959 kwa men 6994 systeemwoningen gereed. Gerekend tot en met oktober 1959 wer den sedert de bevrijding 750.956 nieuwe woningen gebouwd. In oktober 1959 werden 8146 woningen in aanbouw genomen tegen 6099 in oktober 1958. In de eerste tien maanden van 1959 werd begonnen met de bouw van 73.790 woningen, in de overeenkomstige periode van 1958 met 70.337 woningen. Daar het aantal gereed gekomen wonin gen in oktober groter was dan dat van de begonnen woningerr, daalde het aantal in uitvoering zijnde woningen tot 92.604 op 1 november 1959. Op 1 november 1958 wa ren 87.739 woningen in aanbouw. President Eisen hower vertrekt vandaag voor een langere reis dan enig Amerikaans staatshoofd ooit heeft ondernomen terwijl hij aan het bewind was. Hij zal drie wereld delen bezoeken en dertig redevoe ringen en korte toespraken af steken. Grieken land, Turkije, Pakistan, Afghanistan, Tu nis, India en Spanje zijn nog nooit door een regerend president van de Verenigde Staten bezocht en wanneer iets „voor de eerste maal gebeurt, wordt er gewoonlijk veel ophef van gemaakt in de Ameri kaanse pers: vierentachtig verslaggevers en fotografen zullen de president ver gezellen. Alleen dank zij het straalvliegtuig en een perfecte organisatie zal het Eisenhower mogelijk zijn deze lange tocht in negentien dagen te volbrengen. In de regel zal hij per auto zijn intocht, houden in de hoofd steden. die hij bezoekt. Om tijd te sparen zal hij echter meestal per helikopter uit het centrum van de stad teruggaan naar het vliegveld. Eisenhower, die nog één jaar van zijn ambtstermijn voor de boeg heeft, is thans 69 jaar oud. Waarom, zo kan men zich afvragen, gaat de president, die waarlijk niet al te sterk is, zulk een vermoeiende tocht ondernemen en dan nog wel tegen het einde van zijn regering, op een tijd stip, dat hij betrekkelijk weinig beloften meer kan doen voor de toekomst? In de eerste plaats beseft hij, dat hij als figuur voor de wereld het symbool geworden is van de Verenigde Staten, waar het hart van de missa naar uit gaat, niet alleen in zijn eigen land. Eisenhower begrijpt, dat hij zijn land een grote dienst kan bewijzen, wanneer hij deze tocht onderneemt: het volk in die elf landen kent zijn gezicht. Hij is „de" man uit Amerika. Wat hij zegt zal indruk maken en hij weet dat zijn warme menselijkheid allerwegen sympathie pleegt te wekken. Hij heeft daardoor een unieke kans om een groot deel van de wereldbevolking te laten luisteren naar simpele woorden over wat men in Amerika ondanks tekort komingen hoog houdt als menselijk en politiek ideaal. Allereerst heeft deze tocht dus een propagandistisch doel. Niets zou Eisenhower liever zijn dan dat men hem zou'gedenken, niet alleen als een gi'oot, coördinei-end militair, maar tevens als de man, die de stoot had gegeven tot een toenadering tussen Oost en West, als de leider die de mensheid voorzichtig en geleidelijk had weggevoerd van de afgrond van een kernoorlog. Vooral de conferentie met de westelijke topfiguren De in het „Mulo-verband" samenwer kende mulo-organisaties hebben zich in een gezamenlijk adres gewend tot de Tweede Kamer om bezwaren kenbaar te maken tegen het wetsontwerp op het voort gezet onderwijs, waarin de cursusduur van het mavo (mulo) op drie jaar wordt gesteld. De organisaties houden vast aan een vierjarig mavo als grondtype. Een al te eenzijdige .aanduiding van het mavo als vooropleiding voor beroepsonderwijs ach ten zij een te ernstig functieverlies voor de muloschool. Een scholengemeenschap achten de mulo-organisaties alleen dan aanvaai'dbaax-, wanneer hieronder ver staan wordt een ongedeeld, organische eenheid, waarin differentiaties mogelijk zijn. De normen voor klassesplitsing die nen voor kleine even goed als voor grote scholen te gelden, aldus het adres. Een afsluitend examen na drie jaar met daaraan verbonden officieel diploma woi'dt door de ox-ganisaties als niet peda- gogisch-verantwoord afgewezen. Een reserve-tweede luitenant van het garnizoenscommanc'o Rotterdam had zich te verantwoorden voor de krijgsraad in Den Haag wegens het vei-duistex-en van 1.900,in zijn functie van administra teur van het. gai-nizoenscommando. Om een auto te kunnen aanschaffen had hij zich eerst door middel van valse voor schotkwitanties, die hij met gefingeerde namen ondertekende, 1.300,toege- eigend en later, toen de auto een miskoop bleek en gi-ote reparaties noodzakelijk waren, op dezelfde manier nog eens 600. De luitenant, woonachtig te Haarlem, was tot zijn knoeiex-ijen gekomen doordat het geld dat hij voor de aankoop van de auto aan een financiex-ingsmaatschappij had gevx-aagd te lang uitbleef. De auditeur-militair achtte het vergrijp voor een ambtenaar met een vertrouwens positie zeer ernstig en eiste tien maanden gevangenisstraf en ontslag uit de militaix-e dienst zonder ontzetting uit- de bevoegd heid bij de gewapende macht te dienen. De krijgsraad veroordeelde de luitenant tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, en ontslag uit de Het bestuur van de internationale or ganisatie voor de burgerluchtvaart, de I.C.A.O. heeft met algemene stemmen besloten de voor de eerste keer uit te rei ken „Edward Warner Award" postuum toe te kennen aan dx\ A. Plesman, grondlegger van de K.L.M. en tot zijn overlijden op 31 december 1953 president- directeur: van de Nederlandse luchtvaart maatschappij. Deze onderscheiding, die de nagedachtenis wil eren van dr. Edward Warner, die van 1945 tot 1957 president van de International Civil Aviation Oi'ga- nization was, bestaat uit een gouden me daille, welke iedere twee jaar zal worden toegekend aan personen of ox-ganisaties van niet-commei'ciële aard, die een bij zondere bijdrage tot de ontwikkeling van de internationale burgerluchtvaart heb ben geleverd. te Parijs moet Eisenhower de gelegenheid geven zijn streven te concx-etisex-en om met de Russen op het hoogste niveau tot een akkoord te komen. Succes te Parijs is het tweede grote doel van Eisenhowex-s tocht. Hellend vlak? Van een warme ontvangst in de straten der divex-se hoofdsteden kan de president vrijwel zeker zijn, maar zijn succes in een confex-entie met De Gaulle en Adenauer is veel minder zeker. Weliswaar zullen zij Eisenhowers goede bedoelingen erken nen, doch zij zullen tevens blijk geven van een zekere beduchtheid ten aanzien van concessies, die de eerste stappen zouden kunnen zijn op een hellend vlak van toege ven en zwichten. Te meer daar er nog een tweede weste lijke topconfex-entie op het programma staat vlak vóór de ontmoeting met Kroesjtsjev zal men te Parijs trachten eventuele onenigheden 1 te verdoezelen. Het blijft de vraag in hoeverre Eisenho wer; na een afmattend bezoek aan vele landen, -tè Parijs in staat zal zijn zijn in zichten en idealen met kracht naar voren te brengen. Successen gedux-ende het eer ste deel van de reis kunnen hem afmat ten, maar zij zouden hem ook kunnen sterken. Amerikanen van beide partijen enige sceptici uitgesloten wensen hem een voorspoedige reis. Streven naar vrede (Reuter) Eisenhower heeft gisteren op zijn persconferentie verklaard dat hij zijn reis onderneemt om uiting te geven aan Amerika's streven naar vrede. Uit alle berichten die hij uit het buitenland had ontvangen was hem namelijk geble ken dat er veel twijfel, ook onder de bond genoten en andere vrienden, bestaat of de Verenigde Staten werkelijk oprecht zijn in het nastreven van vrede. Eisenhower zei te willen bewijzen dat de Vei-enigde Staten niet agressief zijn. Zij willen slechts trach ten een goede partner t.e zijn bij het zoeken van betere methoden om de vrede te hand haven waarbij onafhankelijke landen sa menwerken en, politiek en materieel, een beter leven voor'allen kunnen verkrijgen. De px-esident zei verder dat de Verenig de Staten hoopvoller gestemd zijn over het bereiken van enig constructief resultaat op de conferentie in Genève over een ver bod van kernwapenproeven dan enkele maanden geleden. LONDEN (Reutex-) De Britse pers wenst Eisenhower een voorspoedige reis. De Londense „Times" gelooft dat de wes telijke politiek als geheel van Eisenho wex-s ex-varingen zal kunnen profiteren. De libex-ale „News Chronicle" noemt Eisenhowers reis een kx-achtig symbool van goede wil. Eisenhower kan op vele punten worden gécritiSeerd, aldus dit blad, doch hij belichaamt toch ook dat openhax-tige idealisme dat de aantrekke lijkste karaktertrek van Amerika is. In de vergadering van de Tweede Ka mer zijn aan de orde gekomen het wets ontwerp tot goedkeuring van het verdrag van Brussel van 15 december 1950 inzake de nomenclatuur voor de indeling van goederen in de douanetarieven, zoals ge wijzigd bij protocol van Brussel van 1 ju li 1955 en het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 25 juli 1958 te Brussel onder tekende protocol tussen België, Luxem burg en Nederland tot vaststelling van een nieuw tarief van invoerrechten. Het protocol van 25 juli 1958, dat het onderwex-p vormt van het ondex-havïge wetsontwerp, heeft ten doel het tarief van invoex-rechten, behorende bij de Neder- lands-Belgisch-Luxembux-gse douane-over eenkomst van 1944, te vervangen door een nieuw tax-ief van invoerrechten, hetwelk ■gebaseei'd is op een bij multilateraal ver drag vastgestelde tariefnomenclatuur, welke ook door vele andere landen zal wor- den gehanteerd als basis voor hun tarie ven van invoerx-echten. Met dit nieuwe ta rief van invoex-rechten wordt niet beoogd, zo wordt in de Memorie van Toelichting gezegd, wijziging te brengen in de hoogte van de vex-schillende invoerx-echten. Inte gendeel. er is voor zover mogelijk naar gestreefd de thans bestaande invoerx-ech ten nauwkeurig op hetzelfde niveau te houden. Het wetsontwerp beoogt tevens de goedkeuring van het evenbedoelde ver- dx-ag omti-ent de tariefnomenclatuur. De heer B 1 a i s s e (K.V.P.) erkent het belang van een spoedige inwex-kingtreding van het verdrag. Enige bezwaren, die hij aanvankelijk had, zijn door de staatsse cretaris opgeheven. Deze hadden betrek king op de aanpassing van de wet op de omzetbelasting 1954 aan het nieuwe tarief van invoex-rechten. De voorgestelde wette lijke voox-ziening heeft de staatssecretaris doen vervallen. De heer Van Leeuwen (V.V.D.) verklaart zich na de door de staatssecretaris aangebrachte wijziging met het wetsontwerp te kunnen verenigen, evenals de heer Van E ij s d e n (A.R.). De staatssecx-etaris van Financiën, de heer Van den Berge verklaart het ontwerp van gi-oot nut te achten. Het be lang van de nomenclatuur is zijns inziens van dien aard, dat hij het bezwaar in ver band met de omzetbelasting heeft wegge nomen. Eventueel kan later op dit punt worden teruggekomen. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. CARACAS (AFP) De Venezolaanse vakbond van arbeiders in de olie-industrie heeft het nationale vakverbond, dat meer dan een miljoen leden telt, voorgesteld van de regering stopzetting te eisen van alle olieverschepingen naar de Nederland se Antillen. De voorzitter van de olie-ax-beidersbond, Delpino, verklaarde woensdag, dat dit ini tiatief is genomen uit protest tegen de hou ding van de Nederlandse regering ten aan zien van de Cubaanse vliegers, die boven Curagao anti-Venezolaansepamfletten had den uitgeworpen en die nadien op Aruba waren geland. In Caracas merkt men naar aanleiding hiervan op, dat stopzetting van oliever schepingen naar de raffinaderijen op de Nedex-landse Antillen tevens de Venezo laanse nationale raffinaderijen ten goede zou komen. Advertentie WIT en de zeer nieuwe kleine werkjes in de nieuwste kleuren, wel of niet strijken 22.50 - 19.75 - 17.90 14.90 - 15.90 16.90 - 15.90 11.95 - 9.75 WIT met kleine werkjes, No-lron, Normale prijs 15.90 voor 9.75 2 stuks voor 18.50 GROTE KEUS Pullovers - Truien Handschoenen - Sjaals - Sokken Ankiets - Manchetknopen enz. TERRYLENE - TREVIRA - TERLENKA Kennemerlaan 61 □muiden Donderdag en vrijdag tot 10 uur geopend

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9