r Chefarine 4 Haarlemse handballers zondag gast in Alkmaar en Amsterdam DWT versloeg VZV-sters 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Veldhandbalcompetitie afgebroken Van Dijk speelde weer remise KNVB steunt slachtoffers ramp in Fréjus Clubs profiteren mee van pools DEFMkM Kolehmainen 70 jaar Agnes Simon in de finale verslagen Slippende autobus botst tegen boom 11 Wispelturig Interessant programma donderdag en vrijdag Cursus Bondsoefenmeester Handbalverbond De stand is nu 23-11 in tweekamp Frankrijk-Spanje ten bate van Fréjus Het Franse elftal tegen de Oostenrijkers J. H. Martens uitgenodigd voor interlandwedstrijd Geblesseerde spelers bij EDO In Engeland Zwemcompetitie Kring Haarlem KNZB damesvesten - pullovers De kampioenschappen van Noordholland Johansson de „bokser van het jaar" De Ronde van Frankrijk De zesdaagse Kopenhagen Nederlandse worstelaars wonnen fn Zweden Derde partij in tweekamp werd afgebroken Problemen in Joegoslavië Toernooi om Europese beker voor clubs „Grand National" komt op het t.v.-scherm Gor Wilders coach van WGA Om de nationale titels Dertien lichtgewonden Kerst- en Nieuwjaarspost voor het buitenland Gedenkteken Top Naeff WOENSDAG 9 DECEMBER 1959 In navolging van de districtsploegen uit Haarlem en omgeving ruilen zondag ook de handballers uit de afdeling Haarlem het veld voor de zaal. Slechts enkele veld- handbalwedstrüden zullen zondag het res tant vormen van een tot nog toe vlot af gewerkt programma. De Haarlemse afdelingsploegen zullen deelnemen aan een gecombineerde zaal handbalcompetitie met ploegen uit de af deling Alkmaar, met als wedstrijdterrein de veilinghal bij Alkmaar. Gebrek aan een speelgelegenheid in Haarlem doet de handballers uitzwerven naar Utrecht, Amsterdam en Alkmaar. Het zaalhandbal heeft in korte tijd in de nationale handbalgemeenschap diep wor tel geschoten en het is begrijpelijk dat ook de Haarlemse handballers al het mogelijke doen om op dit gebied de achterstand zo klein mogelijk te houden, hoewel dit uiter aard met bijzonder hoge financiële offers gepaard gaat en niet iedere vereniging in staat is om dit op te brengen. Bovendien is men voor veertig minuten spelen veelal een halve dag aan reizen kwijt. De senioren en junioren vinden dus een gastvrij onderdak bij hun bevoorrechte sportgenoten; de jeugd kan gelukkig in de periode van veel afgekeurde speelvelden in eigen omgeving zaalhandbal spelen. Niet minder dan veertig ploegen spelen vanaf zaterdag in de P.H. v. d. Leijschool en in de gymnastiekzaal aan de Ged. Volders gracht het zogenaamde „bussenbal". Indeling De indeling voor de gecombineerde com petitie Alkmaar/Haarlem luidt als volgt: Dames: Eerste klasse Tweede kl. A Derde kl. A AOG AVA 2 AOG2 VZV Dio Alkmaar Foresters VBO GSV Tonegido Vrona Full Speed De Blinkert IJmond VZV 2 SEW Con. Zelo DES FSA Hugo Girls IJmond 2 JHC St. Victor De Blinkert 2 SHC Heren Eerste klasse AVA Adelborsten Tonegido Rapiditas 2 IJmond Tweede klasse AVA 2 Tonegido 2 IJmond 2 Concordia 3 De Blinkert 2 Afdeling Amsterdam Rapiditas, Zandvoortmeeuwen en de da mes en herenreserves van Concordia heb- ling. ben plaatsgevonden in de afdelingscompe titie van Amsterdam. De Meeuwen en Rapidianen spelen hier in de hoogste afde- De indeling luidt: Heren, eerste klasse A: Amstel, Aristos, Turno, Zandv.meeuwen, Niloc 2, Lijnden en APGS. Eerste klasse B: DTS, Unitas, DSG, Een van de oudste schoenfabrieken van Engeland, Ward Brothers, heeft raceten sluiten en zijn 60 employé's moeten ontslaan. Verbitterd heeft directeur Harold Ward uitgelegd dat de fabriek verslagen is door de wispel turigheid van de voetballers, wat de voetbalschoenmode betreft. Ward ver klaarde dat de mode van de voetbal schoen tegenwoordig even wispelturig is, als die van de dames zo niet erger. De volgende maal zal het wel zwart met geelbruin zijn, met zilveren veter gaten. Een paar maanden later hebben die afgedaan en wordt weer wat anders verlangd. Dit alles, voegde Ward hier aan toe, behoeft beginnelingen die geen elegante schoenen hebben, niet af te schrikken. Die modegrillen zijn alleen voor het oog van de toeschouwer be doeld. Als het er op aan komt tegen de bal te trappen, komen andere kwali teiten in het geding. De basketbalcompetitie Flamingo's doet het uitstekend in de basketballcompetitie. In Amsterdam werd A.M.V.J. vanaf de eerste seconde duide lijk gemaakt, waarvoor de Haarlemmers naar de Apollohal waren gekomen. A.M.V.J. heeft geen kansen gehad; in bei de speelhelften was Flamingo's veel ster ker. De rust kwam met 13-26, en de eind stand werd 29-55 voor de Haarlemmers. Het competitieprogramma voor donder dag en vrijdag bevat een aantal heel goede wedstrijden. Donderdag om acht uur komt Flamingo's in het Krelagehuis binnen de lijnen tegen Herly, dat op de derde plaats staat op de ranglijst. Om acht uur speelt ook het ongeslagen White Stars-team te gen HOC, dat maar één wedstrijd verloor. In deze match zal worden uitgemaakt wie voorlopig de leiding krijgt in de eerste klasse. Om kwart over negen volgt de da mes hoofdklassewedstrijd White Stars te gen Agon. White Stars, dat zo veelbelo vend is begonnen, en behoorlijk spel heeft laten zien, zal zeker proberen haar goede positie te handhaven. Vrijdag om acht uur speelt Antilopen thuis tegen Punch. Antilopen, dat tech nisch heel goed speelt, maar niet enthou siast genoeg is. is zeker niet kansloos. Om kwart over negen komen de dames van HOC in het veld voor de hoofdklassestrijd tegen VODO uit Den Haag. Een zege voor de Haarlemse meisjes is mogelijk. Het programma voor donderdag is: He ren: hoofdklasse B Flamingo'sHerly; eerste klasse HOCWhite Stars; 2de klas se SC Haarlem 2—SC Haarlem 4. Dames: hoofdklasse A White StarsAgon: over gangsklasse SC Haarlem—The Typhoons; 2de klasse HOC 3Antilopen 3. Vrijdag worden gespeeld: Heren: hoofdklasse A Antilopen—Punch; eerste klasse Flamingo's 2Sibaba; SC Haar lemAntilopen 2; 2de klasse The Ty phoons 3Antilopen 3. Dames: hoofdklas se B HOC—VODO s c 2de klasse Rapidi tas 2Excercitia. Olympia, Vriendschap, Rapiditas en Zee burg. Tweede klasse A, heren: Aalsmeer 3, Unitas 2, Blauw Wit 2, Concordia 2, Vole- wijckers, Turno 2, DVV en AHC 2. Tweede klasse A, dames: Concordia,1 Martinus, Schellingwoude, TOG, Unitas. Ambon en Aalsmeer. Voetbal De handbalcompetitie De Haarlemse teams, die niet alleen op zondag maar ook weekse dagen speelden, boekten de volgende resultaten: Turno-Zandv.meeuwen 8-17; APGS- Zandv.meeuwen 8-10; Zandv.meeuwen- Amstel 15-8, Vriendschap-Rapiditas 10-10, DSG-Rapiditas 15-13, Blauw Wit 2-Con- cordia 2 7-4, Concordia 2-Aalsmeer 3 8-20, Turno 2-Concordia 2 5-6. Dames: Concordia-Martinus 4-9, Con- cordia-Schellingwoude 6-3 en TOG-Con- cordia 5-1. Het bestuur van het Nederlands Hand bal Verbond wil in overleg met en op ad vies van de bonds technische commissie de opbouw van het technische werk be langrijk wijzigen. Om tot opvoering van het spelpeil te ko men, wordt een cursus bondsoefenmees- ters ingesteld, waaraan op uitnodiging een twintigtal vooraanstaande technici uit het gehele land zullen deelnemen. Deze cur sus zal twee jaren duren. Van de cursisten wordt verwacht dat zij na afloop van de cursus nog geruime tijd in technisch-leiding gevende functies hun krachten aan het handbalspel zullen geven. Hierbij is vooral gedacht aan de sector van voorlichting aan verenigings leiders en oefening van selectie-groepen in handbalcentra. De cursus zal begin 1960 starten. Dammen De zeventiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tussen de titelhouder, de Rus Koeperman, en zijn uitdager, onze landgenoot Van Dijk is na 39 zetten in remise geëindigd. Van Dijk speelde met wit. De stand is thans 23-11 in het voordeel van Koeperman, die zijn titel reeds heeft geprolongeerd. Ondanks de assistentie, die Van Dijk dinsdag voor zijn zeventiende partij tegen Koeperman kreeg van zijn landgenoot, de heer J. H. Willems, "de president van de Werelddambond, die voor hem de eerste zet deed, na uitbundig te zijn verwel komd door het talrijke Russische publiek, werd het wederom geen Nederlandse over winning. Na 39 zetten prijkte er weder om een remise op het uitslagenbord de elfde in totaal. Daaraan was een interessante partij voorafgegaan, waarin beide spelers hun fantasie de vrije loop lieten. De theorieën, zoals die in tientallen dikke boekwerken zijn neergelegd, wierpen zij ver van zich af. Het leidde tot een originele strijd, waarin Van Dijk er in het middenspel in slaagde Koepermans voornaamse verbin dingslijnen af te snijden. Hij belette hier mee de Rus over beide vleugels gelijktij dig tot de aanval over te gaan. Tegen het einde van de partij daalde echter de strijd lust bij beiden en toen tot remise werd besloten, zat er ook niets meer in. Van Dijk was wederom een illusie armer. Vandaag reizen de spelers met hun ge volg naar Moskou, waar de laatste drie partijen zullen worden gespeeld. Het bondsbestuur van de KNVB heeft be sloten uit de gewone bondsmiddelen van de KNVB een bedrag van 10.000 gulden ter beschikking te stellen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp in Fréjus. Bovendien zal de KNVB met het bestuur van de Franse bond besprekingen gaan voeren over het eventueel spelen van een bijzondere voetbalwedstrijd ten bate van de slachtoffers. In een telegram aan de Franse Voet balbond heeft de Spaanse Voetbalbond zich dinsdagavond akkoord verklaard met een wedstrijd FrankrijkSpanje op 17 decem ber in Parijs ten bate van de slachtoffers van de watersnoodramp in Fréjus. Het Franse voetbalelftal, dat zondag in Parijs tegen Oostenrijk speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Lamia (Nice). Achter: Kaelbel (Monaco) en Marche (RC Paris). Midden: Ferrier (St. Etienne), Jonquet (Reims) en Penverne (Red Star). Voor: Douis (Le Havre), Fontaine, Kopa, Muller en Vincent (allen Reims). Reserves zijn: Remetter (Limoges), Wendling (Reims), Senac (RC Paris) en Heutte (RC Paris). De Westduitse Voetbalbond zal de Ne derlandse arbiter J. H. Martens uit Zeist uitnodigen om de wedstrijd West-Duits- landJoegoslavië te leiden, die zondag 20 december in Hannover wordt gespeeld. De EDO-spelers Hurkmans en Van Dijk, resp. doelverdediger en stopperspil. heb ben in de wedstrijd HaarlemEDO hun kniebanden gescheurd. Spil Van Dijk ver liet in de eerste helft reeds het veld, doel man Hurkmans speelde verder maar na afloop kwam men tot de minder prettige ontdekking dat ook hij dermate gebles seerd was dat hij voor enige weken met Van Dijk niet zal kunnen worden opge steld. De 92 clubs, die in de Engelse voetbal league spelen, zullen in de toekomst van de league alle een gelijk bedrgg ontvan gen uit de opbrengst van de voetbalpools. Tot dusverre kwam deze opbrengst geheel ten goede aan de league. De heer Joe Richards, voorzitter van de league, verklaarde dit dinsdag in Londen tijdens een vergadering van voorzitters van eerste en tweede divisieclubs. Naar schatting ontvangt de league per jaar 300.000 tot 400.000 pond sterling (3.240.000 tot 4.320.000 gulden) van alle poolfirma's tezamen. Ook voor de clubs, die niet in de league spelen, was er goed nieuws. De heer Ri chards beloofde bij de league een voorstel in te dienen om de vierde divisie uit te breiden van 24 tot 26 clubs. Dit voorstel zal na het einde van deze competitie wor den behandeld. GEWICHTHEFFEN. Van 4 t/m 8 mei zullen in Rome de Europese kampioen schappen gewichtheffen worden gehou den. Het ligt in de bedoeling van de Kon. Ned. Krachtsport Bond hieraan deel te nemen. Voor de eerste klasse dames van de com petitie district Noordholland werd dins dagavond in het Sportfondsenbad in Haar lem de wedstrijd DWTVZV gespeeld, waarin de Velsense dames de Haarlemse gastvrouwen de overwinning niet cadeau hebben gegeven. In het begin kon de DWT-aanvalslinie De waterpolocompetitie niét best op dreef komen en werd pas na moeizaam zwoegen door Paula van Brug gen de score voor DWT geopend. Met een prachtig schot diende Nel Toon van re pliek, maar na goed samenspel zorgde Paula van Bruggen ervoor dat de eerste helft toch nog met 2-1 voor DWT werd af gesloten. Na de hervatting beging Do Tur kenburg (DWT) een overtreding, maar VZV slaagde er niet in de verkregen speel stersmeerderheid uit te buiten. De zege kwam aan de andere kant toen de VZV- verdediging geheel uit elkaar kwam te lig gen en Marjolein Bernink 't VZV-doel uit een gunstige positie doorboorde. Bij de stand 3-1 bleef het. NVA was voor de derde klasse dames de tegenstandster van DWR. Ondanks het feit dat DWR met een speelster minder in de strijd kwam, waren het de gezusters Gerda, Joke en Ali Drogtrop die de rust stand voor DWR op 3-0 brachten. Na de hervatting hadden Ali en Gerda Drogtrop de DWR-voorsprong reeds vergroot voor dat Jany Habraken een tegendoelpunt kon maken. Ali Drogtrop sloot de DWR doel- puntenserie op 6. Eindstand voor DWR 6-1. Voor de bekercompetitie KNZB, afdeling C heren heeft DWR dinsdagavond in Zaan dam gespeeld tegen Het Zwet en met 4-1 gewonnen. In de eerste helft bleven aan beide kanten de aanvallen zonder succes, zodat met 0-0 gerust werd. In de tweede helft waren de Haarlem mers oroduktiever in de aanval. Piet de Bruyn en Boy v.d. Bogaerde hadden de DWR-voorsprong op 2-0 gebracht, toen Hans Wijnveld (DWR) het water werd uitgezonden. Het Zwet verruimde de ver kregen spelersmeerderheid, maar Henk van Hemert zorgde ervoor dat de ploegen wederom compleet in de strijd kwamen. Theo Klappe nam de kans waar om de eer voor Het Zwet te redden en Piet de Bruyn sloot met een goed gerichte treffer de se rie doelpunten voor DWR af. Met deze uit slag heeft DWR de derde overwinning in deze afdeling geboekt. Uitslagen van wedstrijden gespeeld voor de competitie district Noordholland. Da mes eerste klasse: NereusHaarlem 9-2. Dames tweede klasse: DAWDWT 2 6-2. Dames vierde klasse: VZV 3DWT 5 5-1. Heren tweede klasse: Kroosduikers HVGB 2 6-4. Heren vierde klasse: VZV 2— DWR 2 3-2. Zwemmen De derde ontmoeting van de zwemcom petitie Kring Haarlem Koninklijke Neder landse Zwembond wordt dinsdag 15 decem ber, des avonds 8 uur door DWT in het Spotfondsenbad in Haarlem gehouden. In de volgende wedstrijden zal dan strijd geleverd worden: 33 1/3 meter vlinderslag jongens A. 66 2/3 meter vrije slag meisjes B. 200 meter vrijeslag heren seniores. 200 meter schoolslag dames juniores 5 x 33 1/3 meter vrijeslag estafette jon gens A. 66 2/3 meter vlinderslag heren juniores. 66 2/3 meter rugslag dames nieuwelingen. Zweedse estafette heren juniores (66 2/3 meter rugslag, 66 2/3 meter schoolslag. 100 meter vrijeslag, 66 2/3 meter vlinderslag en 33 1/3 meter vrijeslag). m Advertentie VERTROUWENSNAAM ANEGANQ HOEK L. VEERSTRAAT Boksen In Frascati in Amsterdam zijn dinsdag avond de amateur-bokskampioenschappen van Noordholland begonnen. De finales worden op 18 december gebokst. De uit slagen van dinsdag waren: Licht wel ter: Bucsek w.o.p. van Parker: Jan v. d. Zee wint van Soeurt in de twee de ronde door opgave; Hol w.o.p. van Buc sek; bantamgewicht: Te Paske w.o.p. van Zwaan; weltergewicht: Chris Kok w.o.p. van J. Boom; zwaarwelter: Ben Kneppers wint door opgave in de derde ronde van J. Portengen; halfzwaargewicht: Jan de Vries wint door opgave in de derde ronde van M. Orlowski. De finalepartijen voor volgende week vrijdag luiden: bantamgewicht: Scholten— Te Paske; vedergewicht: MeyersDe Rooy; lichtgewicht: PrangerJan Knep pers; weltergewicht: SchregardusChris Kok; zwaarwelter: Freek HilsterBeb Kneppers; middengewicht: MazurelDui- venbode; half zwaargewicht: Van Engel- lenJan de Vries; zwaargewicht: Walda —Eddy Kiks. De vereniging van Amerikaanse boks- journalisten heeft de Zweed Ingemar Jo hansson, die door zijn verrassende over winning op Floyd Patterson op 26 juni j.l. wereldkampioen zwaargewicht werd, gekozen tot de „bokser van het jaar". Jo hansson is de eerste Europese bokser, die de hoogste Amerikaanse boksonderschei- ding, de Edward J. Neil memorial-pla- quette, krijgt toegewezen. A dvertentie KERSTBOOMVERLICHTINGEN v.a. 7.95 Nieuwe Groenmarkt 2 - Telefoon 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - Telefoon 57900 Nassaustraat 5 - Tel. 15220 - Haarlem Wielrennen w... v. .1 I. <-• r. - <i - i-rt De Rqnde van Frankrijk 1960 zal op 1 jüli""3öo? Brèthgne-trekken, van noord naar zuid. De organisatoren hebben zich in verbinding gesteld met Saint Malo en Lo- rient om als etappeplaatsen in de ronde te worden opgenomen. De vier Franse regionale ploegen, die aan deze ronde zullen deelnemen, zullen worden gevormd door renners uit de vol gende streken: west-zuid-west, Parijs noord-oost, zuid-oost en centraal-zuid. Deze ploegen bestaan elk uit acht man. Ploeg leiders van deze equipes zijn: Paul le Dro- go (West-zuid-west), Jean Mazier (Parijs- noord-oost), Adolphe Deledda (zuid-oost) en Maurice Quentin (centraal-zuid). De stand in de zesdaagse van Kopen hagen was vanmorgen om vijf uur als volgt: 1. SteenbergenSevereyns (Belg.) 222 pnt. Op één ronde: 2. Arnold-Terruzzi (Austr.-It.) 522 pnt. 3. Kay Werner-Pelle Lykke (Den.) 507 pnt. 4. PlattnerHans Andresen (Zwits.-Den.) 314 pnt. 5. Roth— Pfenninger (Zwilts.) 184 pnt. 6. Bugdahl— Knud Lynge (Did.-Den.) 73 pnt. Op twee ronden: 7. HolzmannZiegler (Did.) 203 pnt. 8 PostBent Ole Retvig (Ned.-Den 180 pnt. Worstelen De Nederlandse selectieploeg worste laars, die op het ogenblik een tournee door Zweden maalu, heeft dinsdag in Jönköping met 4Vz2 <4 punt gewonnen van een gecombineerde Zweedse ploeg. Er stonden zeven partijen op het pro gramma, aangezien zwaargewicht Anton Geesink door een lichte blessure verhin derd was uit te komen. De uitslagen waren: extra-veder: Degenhart (N.) won van Fransson (Z.) door touché na 6 min. 45 sec.; lichtveder: Nedderpelt (N.) won van Tancred (Z.) door touché na 2 min. 40 sec.; vedergewicht: Emo (N.) won van Dahl- berg (Z.) door schouderlegging. lichtgewicht: Tei ->ming (N.) onbeslist tegen Engström (Z.); lichtmidden: Johansson (Z.) won van Rosbag (N.) door touché na 4 minuten; middengewicht: Weitner (N.) won van Kaellvik (Z.) door schouderlegging; zwaargewicht: Karlsson (Z.) won van Vogelsang (N.) door schouderlegging. Schaken De derde partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken dames tussen de Russinnen Bykova (titelhoud- ster) en Zvorykina, is na vijf uur spelen afgebroken. Zvorykina speelde met wit De partij zal vandaag worden voortgezet Het ziet er naar uit. dat een remise hel resultaat zal zijn. Beide speelsters heb ben 1 punt. Honkbal Olympische Spelen Joegoslavië worstelt met problemen ten aanzien van de voorbex-eidingen van diver se ploegen voor de volgend jaar in Rome te houden Olympische Spelen. Daar zijn in de eerste plaats de zwemmers en water- polospelers, die door een gebrek aan over dekte zwembaden niet voldoende in de ge legenheid zijn te trainen. Soortgelijke moeilijkheden hebben de boksers en de basketballspelers, voor wie geen zalen be schikbaar zijn voor de wintel-training. Hetzelfde geldt voor de atleten, die bo vendien nog een tekort aan trainingsmate riaal hebben. Maar ook de wielrenners, die met deze moeilijkheden in aanzienlijk mindere mate te kampen hebben, gaat het niet voor de wind. Het mankeei't hen na melijk aan trainers, die goed hun vak ver staan. Maar niettemin heeft het Joegosla- visch Olympisch Comité reeds eerder be sloten een ploeg van 150 dames en heren naar Rome af te vaardigen. Allen vol goe de moed Atletiek De bei'oemde Finse oud-atleet Hannes Kolehmainen is vandaag 70 jaar gewor den. Om hem te eren heeft de regering be sloten hem dit jaar een staatspensioen van ongeveer 300.000 Finse mark (ruim 3.500 gulden) te vei'lenen. Vermoedelijk wordt het een vast pensioen. Van Koleh mainen wordt altijd gezegd dat hij Fin land door zijn lopen op de wereldkaart heeft gebracht. In 1912 won hij drie gou den Olympische medailles en vestigde hij twee wereldrecords. In 1920 won hij de gou den Olympische medaille in de marathon. Over de gehele wereld heeft hij atletiek- triomfen gevierd. Eens heeft hij in een wedstrijd over 10 mijl 28 nieuwe Ameri kaanse records gevestigd. Hannes heeft in Helsinki een winkel in sportartikelen gehad, maar is thans conciërge bij de staats-pool. Volleybal In 1960 zal voor de eerste maal het vol leybaltoernooi om de Europese beker voor clubs worden gehouden, waarvan de kampioensploegen van Nederland (DES), Oost- en West-Duitsland, België, Frank rijk, Luxemburg, Marokko, Polen, Roeme- nië, T.sjechoslowakije, Turkije, Rusland en Joegoslavië deelnemen. - De commissie, die-belast is met de or ganisatie van dit toernooi, zal op 11, en 12 en 13 december in Parijs bijeenkomen. De eerste wedstrijd zal in februari van het volgend jaar worden gespeeld. Tafeltennis Onze landgenote Agnes Simon is er niet in geslaagd het dames-enkelspel van de Scandinavische tafeltenniskampioenschap pen in Boras te winnen. In de finale werd zij verslagen door de Hongaarse Eva Koczian met 24—22 19—21 21—13 21—12. Een tweede titel behaalde Eva Koczian in het dames-dubbelspel, waarin zij, met haar landgenote Sarolta Mathe als partner, in de finale de Chinese combinatie Hu Ke- Ming—Pang Hsien met 9—21 21—13 21—11 2116 versloeg. Bij de heren legde de Chinees Chuang Tse-Tung beslag op twee titels. Hij won het heren-enkelspel door een overwinning in de beslissende partij tegen de Tsjech Stipek 21 18 21—14 19—21 21—17, en hij won, tezamen met zijn landgenoot Li Fu- Jung, in het heren dubbelspel door een zege op de Tsjechen Stipek en Vyhna- novsky met 21—7. 31—29, 12—21, 21—19. Het gemengd-dubbelspel tenslotte werd een overwinning voor de Roemenen Cobir- zanMaria Golopenta. die in de eindstrijd de Chinezen Chuang Tse-TungHu Ke- Ming vei-sloegen met 2116 13—21 2112 21—13. TAFELTENNIS. De Belgische tafelten nisploeg (heren), die op zaterdag 19 decem ber in Oss tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Walter Dugardin. Georges Roland en Guy Delabarre; reser ve: Stan Vandermaalen. Non-playing cap tain is Gaston Freyne. Paardesport Engelands grootste steeple-chase, de Grand National, zal volgend jaar voor de eei'ste maal op het televisiescherm ko men. Er is een akkoord tot stand gekomen tussen dei heer Peter Dimmock, het hoofd van de televisiesectie van de B.B.C., en mevrouw Mii-abel Topham, de directrice van de renbaan Aintree (bij Livei-pool), waar de Grand National wordt gehouden welke de komende drie jaar televisie-uit zendingen van de Grand National waar borgt. De eerstvolgende Grand National is op zaterdag 26 maart I960. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Cor Wilders, de oud-internationaal van Blauw-Wit, als voetballer en als honkbal ler, zal het volgende seizoen de training op zich nemen van het eerste en tweede negental van WGA, benevens een aantal geselecteerde spelers. Bovendien zal hij de gehele verantwoordelijkheid voor het eer- ste negental krijgen, hetgeen inhoudt, dat hij de ploeg zal samenstellen en coachen. Badminton Op zaterdag 12 en zondag 13 december zullen in de jubileumhal in Eindhoven de wedstrijden om de nationale badminton- titels worden gehouden. Niet minder dan 275 deelnemers hebben ingeschreven, waaronder 85 A-klassers. Na afloop van de wedsti-ijden, die op tien banen worden gespeeld, zal de voorzitter van de Nederlandse Badmintonbond, ba ron F. C. H. van Tuyll van Serooskerken de prijzen uitreiken. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Tezamen in één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, vaak zelfs wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f 0,80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabi. f3.50 Dinsdagavond tegen zevenen is op de weg tussen Mijdrecht en Vinkeveen een autobus van de firma Maarsse en Kroon geslipt en tegen een boom gereden. Der tien inzittenden liepen lichte verwondin gen op. Twee hunner moesten naar een ziekenhuis, ia Utrecht worden, vervoerd, maar na behandeling aldaar kónden zij naar huis terugkeren. De autobus wilde een geparkeerde met stro beladen vracht wagen passeren. Er kwam echter juist een tegenligger aan, zodat de buschauf feur krachtig moest remmen. Daarbij be gon de bus op het door regen zeer gladde wegdek te slippen. De voorzijde werd door de botsing met de boom ernstig bescha digd. De twee gewonden, die in het zieken huis te Utrecht zijn behandeld waren de heer Niemandsverdriet uit Uithoorn en de heer De Jong uit Vinkeveen. Een derde gewonde, mevrouw Peters uit Wamel werd door een particuliei-e auto naar huis ge bracht. Zij heeft waarschijnlijk een her senschudding opgelopen. Bus tegen vrachtauto Eveneens door de gladheid is dinsdag in Katwoude onder de gemeente Monni kendam een NACO-bus tegen een vracht auto gebotst. Enkele buspassagiers liepen lichte verwondingen op. De chauffeur raakte bekneld achter zijn stuur, maar bleek, nadat hij bevrijd was, niet ernstig gewond te zijn. De materiële schade was aanzienlijk. Het drukke verkeer van en naar Voiendam moest geruime tijd via Edam worden geleid. De P.T.T. deelt mede dat luchtpostcor respondentie (geen postpakketten) voor buiten-Eui-opese bestemmingen, waarvan het gewenst is, dat zij de geadresseerden vóór 25 december 1959 respectievelijk vóór 1 januari 1960 bereikt, uiterlijk op de hierna vermelde data ter post dient te worden bezorgd. De eerste datum betreft correspondentie voor Kerstmis, de tweede die voor nieuwjaar. Amerika (New Yórk) 13 en 20 dec. Ar gentinië (Buenos Aires) 16 en 20 dec. Australië (Sydney) 11 en 18 dec. Brazilië (Rio de Janeiro) 16 en 20 dec. Canada (Montreal) 12 en 19 dec. Chili (Santiago) 16 en 20 dec. Egypte (Caïro) 13 en 20 dec. India (Bombay, Calcutta) 14 en 21 dec. Indonesië (Djakarta) 15 en 20 dec. Israel (Tel Aviv, Haifa) 15 en 20 dec. Japan (To kio) 15 en 20 dec. Malaya (Singapore) 15 en 20 dec. Mexico (Mexico d.f.) 14 en 21 dec. Ned. Antillen (Willemstad, Oranje stad) 17 en 21 dec. Ned. Nieuw-Guinea (Biak) 15 en 22 dec. Nieuw Zeeland (Auck land) 11 en 18 dec. Pakistan (Karachi) 15 en 20 dec. Suriname (Paramaribo) 18 en 20 dec.) Thailand (Bangkok) 16 en 20 dec. Uruguay (Montevideo) 16 en 20 dec. Vene zuela (Caracas) 14 en 21 dec. Zuid-Afrika (Johannesburg) 12 en 19 dec. (Aan invoerrechten onderworpen goe deren bestemd voor Zuid-Afrika resp. 8 en 15 dec.). De tijd die de paketten er over zullen doen om hun bestemming te be reiken, is in het algemeen berekend tot de achter de landen vermelde plaatsen. Voor andex-e bestemmingen in de genoemde landen is in sommige gevallen een vroe gere verzending nodig. In opdracht van een Doi'drechts comité heeft de Amstei'damse beeldhouwer A. Jansma een gedenkteken vervaardigd ter nagedachtenis van de twee jaar geleden overleden schrijfster mevr. A. van Rijn- Naeff, bekend onder de naam Top Naeff. Het gedenkteken zal boven de voordeur van het geboortehuis van Top Naeff, Nieu we Haven 38, worden geplaatst.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11