Havenberichten G. Maas blijft aan kop in onderlinge competitie van Kijk Uit P.T.T.-saldo ƒ57 miljoen IJmond-agenda VERSE VIS Ten zuiden van het Noordzeekanaal nog veel te doen voor A.N.M.B. Moderne Archeologie in „Minerva" VERLICHTING Perée Wasmachines - Centrifuges Verbeter de haven van Scheveningen verlovingsringen Juwelier R. DE BOER 7 B. en W. van Velsen willen geen verlate begroting In tweede groep leidt H. van der Plas Castricum subsidieert tal van verenigingen Exporteurs tonen grote belangstelling voor peen OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Hervormde Jeugdraad gaat instuif stichten MEMORIE VAN ANTWOORD: VCK-dames verslaan Flevo LOENDERSLOOT Haagse K.v.K. vraagt: Vierendertig firma's willen 42 woningen bouwen Zakenlieden moeten waken tegen grootwinkelbedrijf WOENSDAG 9 DECEMBER 1959 Het zal nu niet zo lang meer duren tot de betonnen gebouwenketen langs de ge hele noordzijde van IJmuidens vissersha ven zich sluit. Jammer voor de bezoeker, die hier met de trein aankomende, dan niets meer van het schilderachtig tafe reel achter de grijze blokken te zien krijgt. Maar deze bouwbedrijvigheid, na zonson dergang voortgezet in het licht van schijn werpers, betekent ook nog iets anders. Twee jaar geleden noemde men de man die het over uitbreiden van het vishalge- bouwencomplex had een „ongelofelijke optimist", vandaag de dag vragen de pes simisten van toen of het niet wat vlugger kan: „we staan te springen om ruimte, meneer!" Op de eerste dag van deze week, zo meldden wij reeds, boekte de Rijksvisaf- slag te IJmuiden waar driekwart van de gehele Nederlandse verse zeevisaan voer wordt geveild de hoogste dagom zet in zijn ruim zestigjarig bestaan. Per 1 december jongstleden was, met een aanvoer van ruim tachtig miljoen kilo, het record van alle voorgaande jaren reeds geslagen en een voorspelling aan de zuinige kant is: 83 miljoen bij sluiting van het jaar 1959, hetgeen dan een zeven mil joen meer zou betekenen dan het vorig jaar. De handel vond ook voor deze grotere aanvoer afzet. De lossers, de werkers in de hal en ook het administratieve perso neel leverden eveneens een opmerkelijke prestatie: hier werd een sprekend voor beeld van produktiviteitsverhoging gege ven. Het thans in aanbouw zijnde aantal traw lers en kotters (zie IJ.Crt van maandag jl.) en nieuwe bouworders, die over en kele weken bekend zullen worden, voor spellen een zeer actief jaar 1960 en '61 voor wat betreft de visserij. Zal IJmuiden de vereiste accommoda tie kunnen blijven bieden? Dank zij het „optimisme" van twee jaar geleden is men net op tijd begonnen met de uitbreidingen. De nieuwe haringhaven aan de Loggerstraat kan nog tot vele ma len van haar tegenwoordige grootte wor den doorgetrokken, als het moet tot voor bij de marinebarakken (die in de nabije toekomst zullen verdwijnen). Wat uitbreidingsmogelijkheden betreft, verkeert IJmuiden in een veel gunstiger positie dan Scheveningen, voor welks vis sershaven de memorie van antwoord be paald geen bemoedigend geluid laat ho ren. Gezien de duidelijk aantoonbare nood zaak en het tot dusver door de regering getoonde begrip voor de betekenis van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden, mag worden verwacht dat ook in de toe komst de nodige staatsinvesteringen er zullen komen. Vele verbeteringen staan op het verlang lijstje, veranderingen die uiteindelijk ten goede zullen komen aan reder, handelaar en consument. Ondanks hypermoderne trawlers en steeds vernuftiger vangstme thodes is er een moeilijk te doorbreken conservatisme in „de visserij"; zowel op zee als aan de wal houdt men zo lang mo gelijk vast aan nog te veel oude gewoon ten en „rechten". Een hoe langer hoe dun ner wordende spoeling wegens overbevis- sing van de Noordzee en uitbreiding van hoe langer hoe meer territoriale wateren laten intussen hoe langer hoe minder tijd voor maatregelen om niet achter het net van de buitenlandse concurrentie te moe ten vissen. Nu ook de burgemeester van de ge meente Velsen zijn werkzaamheden we gens ziekte heeft neergelegd, heeft het college van B. en W. zich beraden om trent de vraag of de onvoltalligheid van het college aanleiding oplevert om de be handeling van de begroting 1960 tot nader orde uit te stellen. Bij het beraad is men, zoals wij dins dag reeds meldden, tot de conclusie geko men dat de begrotingsbehandeling nor maal voortgang dient te hebben. Tot deze conclusie hebben vier hoofdmotieven ge leid. Men stelt in een brief aan de raads leden, dat de aangeboden ontwerpen het voorgenomen beleid vertolken, dat is uit gestippeld in een voltallig college, en dat het bedoelde beleid verder consequent is aangehouden in de beantwoording van het afdelingsverslag. Verder hebben de le den de uitgestippelde week voor de begro- 'ingsbehandeling vastgesteld, en leeft bij B. en W. de wens om de begrotingen op tijd vast te stellen. Voor de behandeling van de gemeente begroting wordt er maandag 14 december eerst nog een korte agenda afgewerkt. Op deze agenda staat als ingekomen stuk een verzoek van de heer C. Korver om hem eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Professor van der Leeuwschool te IJmuiden. Men zal spreken over het aan gaan van een overeenkomst met de ge meente Heemskerk inzake het verstrek ken van volkskrediet aan inwoners van die gemeente, en over een herziening van het bedrag, dat per leerling voor de openbare scholen voor gewoon lager on derwijs voor het jaar 1959 beschikbaar is gesteld. Ook zal men maatregelen bespreken te gen brand en brandgevaar in het perceel Kriemhildestraat 2. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Derf linger van Hamina, bijlegger IJmuiden: Burgundia, Go thenburg, cellulose lossen papierfabriek Velsen; Gazelle, Gravelines, laden Zaandam.. Odile R, Rotterdam, laden Staalhavcn IJmuiden; Patria, Uieaborg, cellulose losen papierfabriek Velsen; Oranje Nassau, Plymouth; Argus, Schiedam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Fritz Thijssen van Kirkenes; Anna Elisabeth, laden Binnenhaven IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Ommenkerk naar Rotterdam; Johan Colet, Bremen; Perang, Rotterdam: Rote, Londen; Truus. Kingslynn, bij legger IJmuiden; Spes, Rotterdam, ledig van IJ muiden; Dinkel, Dagenham, walsmateriaal gela den IJmuiden; Tim. Bergen; Haladale, Dover; Stad Maassluis, Pepel, ledig Buitenhaven IJmui den; Diet, Hamburg; Groote Beer, Cuxhaven: Camerounkust, Bordeaux; Karimun, Brake; Glo rie, Lemveg; Carl Christian, Antwerpen; Isola, Antwerpen; Barbara, Lidköping; Hilda Wesch. Antwerpen: Gerd, Londen; Jupiter. Hamburg. Ettrick, Leith: Admiralengracht, Londen; Tagri. Hamburg; Tubo, Stettin; Lizard, Londen; Schel- destroom, Londen, walsmateriaal geladen IJmui den; Expo, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rijnstroom naar Huil; Ciangula, Rotterdam; Inge Ursula, St. Malo, bijlegger IJmuiden; Amstelstroom. Londen; Bartenstein. Hamburg: Adolf Warski. Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterda m is gegaan). In een spannend gevecht heeft de leider van het klassement bij de schaakclub Kijk Uit te IJmuiden, G. Maas de halve winst moeten afstaan aan Tj. de Jong. Hij bleef niettemin alleen lijstaanvoerder daar de naaste concurrentie niet in het strijdperk kwam. Het was reeds bij de eerste zetten dui delijk dat beide spelers met snode plan nen rondliepen. De partij werd van meet af aan op onbekend openingsterrein ge bracht. Zonder voldoende voorbereiding te hebben genomen begon De Jong een pion- nenopmars die echter onmiddellijk vak kundig door Maas werd opgevangen. Hij verzette onmiddellijk de bakens en kwam duidelijk in het voordeel. Met kunst en vliegwerk wist zijn tegenstander zich staande te houden. Maas won een pion en ging een toreneindspel in met een pion meer. Tijdig bracht zijn rivaal zijn torens in gunstige positie en won daarmee de pion terug. Het verdere verloop bood nog steeds een iets voordeliger stelling voor Maas maar door het hardnekkig verzet van De Jong kwam hij toch niet verder dan remise. Voordien had A. Kistemaker de afgebroken partij met G. L. de Haas in winst omgezet. Het ging allemaal nogal snel in zijn werk doordat De Haas meende mat te kunnen geven maar daarmee een ernstige misrekening maakte. Het mate riaal dat hij toen achterbleef was zo be langrijk dat hij besloot de strijd te staken. P. Lanser heeft besloten zijn slecht staan de partij met Th. Hölscher niet voort te zetten. Door Hölscher de winst te laten kwamen beide spelers op gelijke voet te staan in de rangschikking. Stand aan de kop: 1. G. Maas 7 5 2 0 6 2.-3. J. Blok 6 5 0 1 5 K. Steijn 6 4 2 0 5 De resultaten in de tweede groep brach ten een belangrijke verschuiving op de ranglijst teweeg. P. Heidenreich moest na melijk zijn leiderspositie prijsgeven door wat onverwacht de afgebroken partij tegen W. Doornenbal te verliezen. Tegen H. v. d. Plas ging het Doornenbal minder voor de wind. Hij moest hier de eer aan zijn tegenstander laten die daarmee de eerste plaats in de rangschikking kreeg toegewe zen. H. van Nieuwenhuizen blijkt na zijn ziekte nog niet geheel de oude kracht te hebben. Tegen de attente A. v. d. Plas verspeelde hij een stuk dat uiteraard de inleiding vormde tot verlies van de partij. De eerste plaatsen worden hier door de volgende spelers ingenomen: 1. H. v. d. Plas 7 3 3 1 4V2 2.-4. H. Aarts 7 2 4 1 4 P. Heidenreich 7 2 4 1 4 A. v. d. Plas 7 2 4 1 4 H. Wolthuizen verbeterde in de vierde groep zijn positie ten koste van G. Koo- men. Het betrof hier de voorzetting van een afgebroken partij. Het derde tiental van Kijk Uit trad maandagavond in het Cultureel Centrum op als gastheer van Het Oosten II. De IJmuidenaren hebben zich goed geweerd maar moesten uieindelijk met 46 toch de winst aan de Haarlemmers laten. De 21/2V2 voorsprong die Kijk Uit enige tijd op het scorebord wist te brengen was dan ook stellig niet overeenkomstig het spelbéeld. Met drie nederlagen begint de toestand er voor Kijk Uit 3 bepaald somber uit te zien. Vooral als men bedenkt dat o.a. nog de zware ontmoeting tegen koploper H. W. P. in het verschiet ligt. Opmerkelijk is echter in de ontmoeting met Het Oosten geweest dat de eerste vier borden van de IJmuidense club 3V2 punt wisten te scoren. Ook voor 1960 heeft de gemeente Cas tricum op de begroting een aantal subsi dies voor tal van verenigingen geplaatst. Zo zullen het Wit Gele Kruis en het Witte Kruis gezamenlijk een subsidie van 13.000.ontvangen, en zal de Castricum- se V.V.V. een bedrag van 975,ont vangen. De stichting Geestelijke volksge zondheid zal 5775 krijgen; voor de schoolgymnastiek is een bedrag van 1800 uitgetrokken. Voor gemeentelijke subsidie aan het Centraal ziekenhuis te Alkmaar werd een bedrag van 1200,— begroot. De Commissie kinderhygiëne zal f 2840,ontvangen en voor het kraam- centrum staat een bedrag van 900,op de begroting. Verschillende andere instellingen krijgen eveneens een subsidie of contributie en hiervan zijn ondermeer voor de school- artsendienst en de schooltandverzorging bedragen van respectievelijk 6045,15 en f 5500,uitgetrokken. In totaal werd aan uitgaven een bedrag van 54.854,48 geraamd waartegenover in komsten staan van 6.691,25. In elk geval een bewijs dat men nog niet behoeft te wanhopen. Als de „staart" zich nu ook maar gaat roeren De volledige uitslag van de wedstrijd luidt: Kijk Uit 3— Het Oosten 2: 1. H. v. d. Plas—C. Rothert 1—0, 2. W. Deelder—L. Kensen 10, 3. J. PlugboerJ. Rotheid. 10, 4. S. KistemakerA. Herfst remise, 5. A. J. van NiekerkenH. de Jager 01, 6. J. VisL. Beijer 01, 7. C. DonkerJ. Ravensbergen 01, 8. P. Kramer jr.E. F. van Beem 01, 9. J. L. BerkhoutM. J. v. d. Plas 01, 10. J. KroeseA. de Busser remise. Totaal 46. Voor de peenveiling van Ons Belang te Castricum bestond dinsdagmiddag bij de exporteurs grote belangstelling. De prij zen toonden aan dat er ook in het buiten land nog steeds een grote vraag is naar dit specifieke winterprodukt. Daarnaast is ook de vraag naar peen in het binnenland weer stijgende. De prijzen kwamen zelfs iets boven het niveau van de laatste weken. De gehele aangevoerde partij van 77.000 kg werd verkocht en de prijzen der ver schillende kwaliteiten waren als volgt: Peen B 22.0030.60; peen C 22.00 26.60; peen D 20.30—21.70. De aangevoerde partij sjalotten bracht 34 ct. per kg op. HOLLAND I HOUDT KLAVERJAS- DRIVE. De commissie voor Bedrijfsontspanning voor K.N.H.S. en aangesloten bedrijven organiseert ook dit jaar weer een Holland I klaverjasdrive. Er wordt gespeeld op vrijdag 18 en dinsdag 22 december in de kantine van het C.V.B.-sportvelden aan de Rooswijkerlaan in Beverwijk. Er zijn geen koppel wedstrijden, ieder speelt voor zich zelf. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De jeugdraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Heemskerk heeft met een aantal jongeren in de leeftijd van zestien tot vijfentwintig jaar een bijeenkomst ge houden om met hen te beraadslagen over een vorm van open jeugdwerk. Naar aanleiding van gedane suggesties werd besloten te trachten op 2 januari van start te gaan in het nieuwe jeugdgebouw aan de Ten Katestraat. Voorlopig wordt het een instuif, maar daarnaast zal men mogelijkheden gaan bieden voor handenarbeid. Daarnaast komt er een lees- en praathoek in één van de zaaltjes. De jeugdraad zal proberen eenmaal in de zes weken een spreker uit te nodigen voor de behandeling van een interessant onderwerp. Voorts wordt aandacht besteed aan de accommodatie om te komen tot diverse sportactiviteiten. Hiervoor wordt eerst contact met andere organisaties op genomen. Ten aanzien van een interkerkelijke kerstviering met de rijpere jeugd is over leg met de verschillende predikanten ge weest. Dit had tot resultaat dat op woens dag 23 december in het gereformeerde kerkgebouw aan de Constantijn Huygens- straat een gezamenlijk kerstfeest zal wor den gehouden voor de Ned. Hervormde, de Gereformeerde en de buitenkerkelijke jeugd van Heemskerk. In de loop van deze maand zal een aan tal leden van de jeugdraad op bezoek gaan in Heemstede teneinde zich daar te oriën teren naar de praktijk van het instuifwerk aldaar. Koning Gustaa.f VI Adolf van Zweden heeft dezer dagen in Stockholm een tentoonstelling van Chinees porselein bezocht. Bij deze gelegenheid zorgde het flitslicht van een van de foto grafen voor een verrassend plaatje: 'de koning in duplo door de weer kaatsing in de glazen vitrine. Voorzitter G. Dekker van de afdeling IJmuiden van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie toonde zich maandagavond tijdens de in het Cultureel Centrum in IJmuiden gehouden jaarver gadering van de bond niet ontevreden over de aanwas van het aantal leden. Bij de aanvang van het verslagjaar, 1 oktober 1958, had de afdeling IJmuiden 776 leden. Dit aantal steeg tot 806 in een jaar ti.ids. Honderdnegentien leden verlieten de bond 149 kwamen er bij. De heer Dekker meen de echter dat er vooral ten zuiden van het kanaal in de kleinere bedrijven nog een groot arbeidsveld voor de bond braak ligt. Er zijn daar nog te veel ongeorganiseer den. De Leidse studenten proberen in de I teit nog te bergen wat even de moeite puinhopen an hun afgebrande socië- loont. Men ziet hen op zoek naar wat in „Minerva" aan waardevols rest. Inzake de vermoedelijke uitkomsten van P.T.T. over 1959 deelt de minister van ver keer en waterstaat in zijn Memorie van Antwoord op de P.T.T.-begroting 1960 me de, dat deze zich gunstiger ontwikkelden dan verwacht werd. Het totale exploita tiesaldo zal vermoedelijk 57 miljoen gul den zijn tegen 39,6 miljoen in 1958. Daar bij is er van uitgegaan, dat de wijziging van de pensioenwet, die een uitkering van 21 percent der pensioengrondslagen zal voorschrijven, dit jaar niet meer tot stand zal komen, hetgeen het bedrijf 11 tot 12 miljoen gulden zal schelen. Automatisering wordt in het bedrijf deels beproefd, deels toegepast. De ie ver wachten toenemende vraag naar diensten van P.T.T. en het normale personeelsver loop zal afvloeiing van grote groepen per soneel, naar thans te overzien is, niet nood zakelijk maken. De telefoon-wachtlijsten zullen, naar de minister verwacht, in 1965 tot een norma le „werkvoorraad" zijn gedaald. Gemid deld zal dan binnen een maand aan een lanwrage kunnen worden voldaan. Plaat selijk kunen verschillen optreden. De gratificaties voor P.T.T.-personeel Aangezien het in vele gevallen niet mo gelijk is bijzonder verdienstelijke ambte naren een waardering te geven in de vorm van een bevordering tot een hogere rang maakt de P.T.T. gebruik van de mogelijk heden voor bijzonder goede dienstuitvoe ring een bescheiden gratificatie toe ve ken nen. Volledige bevrediging geeft dit stel sel ook bij het personeel zeker niet, zo schrijft de minister van Waterstaat in zijn Memorie van Antwoord op de begroting van P.T.T. De invoering van een methode van ver dienste/beloning, die is afgestemd op de situatie bij P.T.T. en aansluit bij de in troductie van moderne beloningssystemen in de overheidsdiensten, is in voorberei ding. Verwacht mag worden, dat dit ook door het personeel als een wezenlijke ver betering zal worden beschouwd. Kwartjestarief voor brieven gaat op den duur verdwijnen De minister van Verkeer en Waterstaat vindt het kwartjestarief voor brieven tus sen 20 en 100 gram, ondanks het feit, dat dan niet met twee postzegels van 12 cent kan worden gefrankeerd, een niet zodanig ongemak, dat het op zichzelf een wijziging van de postwet 1955 zou wettigen. Zodra echtei mede uit anderen hoofde een zodanige herziening aan de orde komt, zal het geopperde bezwaar worden ondervan gen, aldus de Memorie van Antwoord op de begroting van P.T.T. Een besluit om geen strafport meer te heffen voor brieven boven 20 tot en met 40 gram, die met 24 cent zijn gefrankeerd is wel overwogen maar nog niet genomen, i zo deelt de minister mede. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR. Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P.E.N. De dames van het eerste team van de volleybalclub „Kralenberg" (VCK) te Vel- sen-Noord, die vorige week voor de over gangsklasse district west I van SES heb ben gewonnen, zijn dinsdagavond in de St. Bavoschool te Beverwijk de meerderen gebleven van het Flevo-damesteam uit Enkhuizen. De gasten kwamen niet in hun sterkste opstelling uit. Toch werd de strijd in de laatste set voor VCK bedenkelijk, aange zien het opslaan door enige Velsense da mes minder accuraat geschiedde. Met een wat zorgvuldiger balbehandeling zou de overwinning nog meer overtuigend voor VCK zijn geweest. Nu verloren de Enk- huizer-dames met 155, 158 en 15'12 (3—0). De volgende week spelen de VCK-dames 'n thuiswedstrijd tegen AVC uit Haarlem. Op 16 december is de gehele VCK-da- mesploeg uitgenodigd vooi een technische avond in de gymnastiekzaal van het Vel- sens gymnasium. Dan speelt VCK tegen de beste zes speelsters van het rayon IJmond. District 8 van de A.N.M.B., waartoe ook IJmuiden behoort, heeft de 5000 leden overschreden. Voorzitter Dekker meende echter dat er in IJmuiden met zijn steeds verder uitbreidende industrie minstens zeven of achtduizend moesten zijn. De ambtenaren vakgroep van de afde ling IJmuiden hoopt men binnenkort nieuw leven in te blazen door de verkie zing van een nieuw bestuur. Er blijft voor de bond nog veel werk te doen, volgens de heer Dekker. Het belangrijkste is de verkorting van de arbeidstijd. Dat zal vooral bij Hoogovens met zijn continusys- teem moeilijkheden opleveren. Andere punten zijn de werkclassificatie en het ta rief basisionen. Uit het jaarverslag van secretaris B. Th. Stenneken bleek dat het een druk jaar voor de afdeling IJmuiden is geweest. Vooral door de behandeling van de nieu we c.a.o. voor de werkers in de metaalin dustrie. De belangstelling van de leden hiei-voor noemde de heer Stenneken be droevend. De financiële situatie was niet zo gun stig. Voor het boekjaar van 1 oktober 1958 tot en met 30 september van dit jaar was er een nadelig saldo van f 590,22. De ba lans toonde op 30 september een schuld van 147,93. Voor het boekjaar 1959-1960 heeft penningmeester J. Stolp een begro tingstekort van 754. Er zal waarschijn lijk 1690 worden uitgegeven. Te weinig leden blijken bekend te zijn met de studietoelage die de A.N.M.B. geeft. Ook kan men een zeker bedrag van het examengeld terugkrijgen. Uit de ver schillende fondsen werd het afgelopen boekjaar 1352,30 betaald. Over het scholings- en vormingswerk is men best te spreken. De gespreksleiders zijn er in geslaagd hun groepen bij elkaar te houden en uit te breiden. De teruggang van een paar jaar geleden is weer geheel overwonnen. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Opnieuw heeft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor 's-Gravenhage zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin gepleit wordt voor een snelle verbetering van de Scheveningse haven. In het adres wordt ernstige teleurstel ling uitgesproken over het feit, dat in de Memorie van Antwoord van de minister van Verkeer en Waterstaat geen toezeg ging over deze verbetering wordt gedaan. „De mededeling, dat er voor de buiten haven zelfs geen plaats is in een priori teitenschema is wel de climax in de te leurstellende ervaringen op dit terrein" zegt de Kamer van Koophandel. Zij ver zoekt de Tweede Kamer bij de komende openbare behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat wederom bij de regering verbetering van de Scheve ningse haven te bepleiten. „Het feit, dat hiervoor reeds een halve eeuw wordt ge ijverd en de toestand ieder jaar bezwaar lijker wordt, verleent dit vraagstuk onge twijfeld een hoge voorrang", aldus het adres, waarin voorts wordt gezegd, dat de bedragen, nodig voor verbetering van deze haven, in het niet zinken als men ze vergelijkt met de Zuiderzeewerken, de Deltawerken en de Europoort. Kennemerstaten liet afzwemmen De vereniging „Kennemerstaten" in Velsen-Noord heeft reeds vele jeugdleden en oudere leden van aangesloten vereni gingen de zwemkunst geleerd. Voor het periodieke afzwemmen maandagavond in het IJmuidense Velserbad bestond ook deze keer weer veel belangstelling. Dat il lustreert het aantal van 44 liefhebbers vol doende. Voor het A-diploma slaagden der tig kandidaten Van de veertien personen die zich voor het B-diploma hadden op gegeven zakte geen enkele. Geen van de vierenveertig hoeft het dus nog eens over te doen. CONCERT „WILHELMINA" UITGESTELD. De avond, die de christelijke muziek vereniging „Wilhelmina" en de Hervorm de Toneelgroep vanavond in het Patro naatsgebouw te IJmuiden zouden geven, is uitgesteld tot 20 januari. De raadzaal van het Castricumse ge meentehuis was dinsdagmorgen voor een ander doel in gebruik dan voor een raads vergadering. Dit keer verdrongen er zich namelijk vele vertegenwoordigers uit de aannemerswereld in verband met de open bare aanbesteding van de 42 woningen door de bouwvereniging „Goed Wonen". De woningen zijn gepland in Bakkum- west. Er waren voor deze aanbesteding 34 in schrijvingen binnengekomen, waaronder enige uit Noord-Brabant, Utrecht, Rotter dam en Den Haag. De inschrijvingsbiljet ten lagen, wat 'e prijzen betreft, al even ver van elkaar verwijderd als de firma's die hadden ingeschreven. De hoogste in schrijver had zich een bedrag van 758.500.- gedacht, de laagste inschrijver meende het voor een bedrag van 584.000.- te kunnen doen. De hoogste inschrijver was de firma gebr. van Veen uit Utrecht en de laagste was de fa. Nelis en Zn. uit Beverwijk. CTiemati voor Vereniging Handelsbelangen Voor de leden van de kooplieden Vereni ging Handelsbelangen te Beverwijk heeft de bondsvoorzitter de heer C. Tieman in een dinsdagavond in café Timmer gehou den ledenvergadering gezegd dat zij als 'individueel zakenman gezamenlijk moe ten waken tegen het grootwinkelbedrijf. Men kan dit op verschillende manieren doen, onder andere door steeds eerste kwaliteit te verkopen. Hij meende dat het publiek toch daar zal blijven kopen waar men gespecialiseerd is. De algemene bond biedt de leden voor delen al is er nu 'n hoogconjunctuur, er ko men ook weer andere tijden. Die zullen le ren dat men als enkeling weinig kan doen maar gezamenlijk heel veel. Spreker noemde als voorbeelden het gezamenlijk inkopen, en het gezamenlijke verzekeren. Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de ze bijeenkomst heeft de voorzitter van de Vereniging Handelsbelangen, de heer C. Kuis, gewezen op de grote veranderingen die er straks zullen komen als waar schijnlijk in 1961, de nieuwe veilingen er zijn. Secretaris, P. Kalis heeft in een over zicht, de leden de groei van de groentehan- del laten zien. Van de veertiende tot de ne gentiende eeuw verliep alles heel lang zaam. De evoluties die men nu in de groentenhandel meemaakt gaan vijf maal sneller. In het bestuur is een wijziging gekomen, de heer G. van der Winden, die van de op richting af in 1927 deel uitmaakte van het bestuur, heeft nu bedankt. Hem werd het erelidmaatschap aangeboden. In zijn plaats werd als tweede voorzitter de heer C. Grapendaal benoemd. Er werden ver volgens nog enige bondsvoorstellen be sproken waarna de aanwezigen enige films kregen te zien. Advertentie De moderne HDZ- en CONSTANT- in breed, bewerkt of gladde uitvoering. KENNEMERLAAN 60 - 62 Graveren zonder bijbetaling en klaar terwijl u wacht. VELSEN-IJ MUIDEN WOENSDAG 9 DECEMBER Rex, 20 uur: „De dood loert overal". Thalia, 20 uur: „De zwarte schorpioen". Royal, 20 uur: Wintersportavond. Voormalige leeszaal, Heidestraat: ten toonstelling Nederlands Fabrikaat. Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wet houder van sociale zaken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, 1416.30. DONDERDAG 10 DECEMBER Rex, 20 uur: „De dood loert overal". Thalia, 20 uur: „Terugtocht der helden" Voormalige leeszaal: als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum: als woensdag Patronaatsgebouw, 20 uur: Concert IJmuider Volksstem. Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder van openbare werken. Zaal Abelenstraat, 20 uur: Spreekuur Alcoholics Anonymous. BEVERWIJK WOENSDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Op mars naar de galg". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Porte- Fino, paradijs der liefde". DONDERDAG 9 DECEMBER Bioscopen: Als woensdag.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7