In de „Wallstreet" van Heemskerk staat nu een nieuw postkantoor Prachtige duiven op show van afdeling Haarlem IJmond-agenda op ljmuider Courant Havenberichten Fa. DE VILDER Aanmeldingsformulier DAVO-haarden 'grieven aan de redactie Vergadering Vereniging „Bloembollencultuur" positie-pakjes f35.50 tot f 52.50 positie blouses en rokken 14eAjtfiÊjAft Contactavond voor Esperantocursisten Vissersboot op wrak gestoten en gezonken 13 IJmuidenaar Van Sikkelerus winnaar Posities sleepboten bureau Wijsmuller Begrafenis van twee runners Laatste reis van museumstuk Velsen's zakenleven Suomi-atleten in Leeuwarden Kort nieuws LOENDERSLOOT Cok Henneman boeide leden van ,,'t Nut" Betaling abonnementsgeld per giro Geen hulst Voor a.s. Moeders DINSDAG 15 DECEMBER 1959 De IJmuidenaar J. van Sikkelerus heeft met een prachtige duivin de hoofdprijs gewonnen op de postduivententoonstelling voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Bond van Postduivenhouders, die door de Snelle Wieken uit Santpoort was georganiseerd in „Zomerlust" te Santpoort. Negenentwintig ver enigingen,^ van Beverwijk tot Noordwijkerhout, van Zandvoort tot Halfweg, hadden 630 duiven ingezonden. Hierdoor was een uiterst scherpe selectie bereikt, want de afdeling telt in totaal 25.000 duiven. Bij de ingezonden duiven werd in de volgende rubrieken gekeurd: kop, uit monstering, oog, ligging, uitdrukking; vleugels, gewrichten, pluim, staart; rug, lendenen, bovenstuit; onderbouw, even wicht, spieren, borstbeenkam en stuit- beentjes; en algemene indruk en conditie. De duif 54-467344 van J. van Sikkelerus had voor elk der vijf onderdelen 18Vs punt, al was het niet de enige vogel, die op 92 Vs punt kwam. In het selecte gezelschap waren de ver schillen maar zeer gering. Men gaf prijzen naar het aantal behaalde punten, waardoor er meer eerste prijzen in een klasse kon den vallen. Vooral bij de duivinnen bleek de kwali teit zeer hoog, hetgeen ook al blijkt uit het door een duivin behaalde kampioen schap. Voor de kenners was het podiumgedeelte wel het belangwekkendst. Want daar waren niet de mooiste duiven, maar de snelste vliegers bijeen. Ieder, die in één der klassen vitesse, fond, oud, jong, gene raal en navlucht bij de eerste vijf had gezeten, mocht een hok van vier duiven, oude en jonge doffer en oude en jonge duivin, inzenden. Hét comité betaalde alle kosten voor dit showhok. Zo kon men een viertal duiven bewon deren van de generaalkampioen C. A. van der Wal uit Heemstede. Deze had de vol gende prestaties in dit seizoen op zijn naam: 3de vitesse, 5de fond, 1ste oude dui ven 1ste generaal en 22ste navlucht. Zijn viertal kwam echter niet bij de eerste drie. Kon men bij dit hokkampioenschap de nadruk nog zien gelegd op de eigenaars, bij de prestatieklasse kwamen de beste duiven aan bod. Met grote bewondering heeft men de verschillende ster-duiven bewonderd. Zoals 57-172933 van H. J. de Leeuw uit Halfweg, die 8268 punten ver overde in alle vluchten en daardoor nu een bord met „eerste prijs" voor het hok kreeg. Maar met niet minder interesse heeft men gekeken naar 56-270690 van J. Stap horst uit Haarlem, die zijn duif in België heeft gekocht. Dit prachtige renpaard van de lucht vloog liefst 7091 punten bij el kaar, zonder aan de navluchten mee te doen. En wat te zeggen van 58-935077 van R. Engelander uit Zandvoort, die zeven maal beneden de honderd bleef? Er is het afgelopen weekeinde in Zomer lust veel afgepraat. Dat spreekt vanzelf voor duivenliefhebbers onder elkaar. Men Advertentie voor oliehaarden petroleum DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel. 62313 - 62314 62315, zal u desgewenst gaarne het adres van een Esso haardolie- handelaar geven Voor Dmuiden RAS - ALDERS Trompstraat 111 PORCK Telefoon 7227 VELSEN-1JMU1DEN DINSDAG 15 DECEMBER Thalia, 20 uur: „De blauwe gardenia". Voormalige leeszaal, Heidestraat, ten toonstelling Nederlands Fabrikaat. Raadhuis, 19.30 uur, Vergadering ge meenteraad. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur, Film avond Cefa. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. WOENSDAG 16 DECEMBER Thalia, 20 uur „De blauwe gardenia". Rex, 20 uur „In die nacht". Voormalige leeszaal, als dinsdag. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Raadhuis, 19.30 uur, Vergadering ge meenteraad. Sint Jozefhuis, 20 uur, Ontspannings avond bejaarden. Oosterduinweg 1, 9.3010.30 uur Huis kamerbijeenkomst Vrouwenbond P. v. d. A. Petrakerk, 19.30 uur Vergadering Neder landse Christelijke Vrouwenbond afde ling IJmuiden-West. BEVERWIJK DINSDAG 15 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ciske de rat". „De Groentenbeurs", 20 uur: Kapdemon- stratie. Het Centrum, 20 uur: Toneelavond „Us Memmetael". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring Handelsbelangen. WOENSDAG 16 DECEMBER Bioscopen: als dinsdag Grote Kerk, 20 uur: Kerstconcert. Het Centrum, 20 uur: Toneelavond Gro nings-Drentse Vereniging. Opvoering van „De lege stoel" door de zustervereniging „Martini" uit Hoorn. bleek zeer tevreden over het werk van de commissie, die als voorzitter de heer A. Tabernal, voorzitter van de Haarlemse afdeling, had en als secretaris de heer M. Janssen, voorzitter van de „Snelle Wieken". En ook het werk van de keurmeesters, de heren F. D. Harteman uit Amersfoort (duivinnen jong), C. Dekker uit Zaandam (duivinnen oud), J. Brandt, Dordrecht (doffers jong) en H. J. Goedhart, Rotter dam (doffers oud) kreeg allerwegen waar dering. De prijzen bij de kampioenenshow vielen als volgt: Prestatieklasse: 1. H. J. de Leeuw Halfweg. Hoogste aantal punten voor vitesse- vluchten: R. Engelandex-, Zandvoort. Hoogste aantal punten voor oude duivenvluchten: J. Staphorst, Haarlem. Hoogste aantal punten voor fondvluch- ten: v. d. Berg-Dijkstra, Noordwijkerhout. Hokkenshowkampioenen: 1. F. J. Neu- man, Haarlem (24ste vitesse, 2de fond, 3de oude duiven, 6de jonge duiven, 3de generaal) met 366 punten: 91V2-92-91-91 K>- 2. Fokke de Boer, IJmuiden (3de fond. 3de oude duiven, 6de generaal) met 366 punten: 92-91-92-91. 3. H. J. Handgraaf sr, Haarlem (3de oude duiven) met 365 punten: 91-91-91 */2- 9lVs De postduivententoonstelling leverde de volgende eerste-prijswinnaars op: Doffers blauwband: A. Smeets, tevens mooiste doffer. Doffers blauw en zwartkras: R. Schaper en J. Molenkamp. Doffers rode en vale: F. Neuman, G Exalto. Doffers bonte enzovoorts: P. Dik. Duivinnen blauwband: Th. v. d. Meulen Duivinnen blauw en zwartkras: A. Taber nal. Duivinnen rode en vale: H. G. Beentjes. P. Verschuren. Duivinnen bonte enzovoorts: J. v. Sikke lerus, tevens mooiste oude duivin en mooi ste duif van de tentoonstelling. Doffers jong blauwband: A. de Bot, D Philippi, tevens mooiste jonge doffer Doffers jong blauw en zwartkras: F Neuman, J. v. Sikkelerus, J. Minneboo Doffers jong rode en vale: A. Compier. J. J. Petri. Doffers jong bonte enzovoorts: J. v Sikkelerus. Duivinnen jong blauwband: J. M. van der Post. Duivinnen jong blauw en zwartkras: Ant. Compier, A. de Bot jr., tevens mooiste jonge duivin, J. v. Sikkelerus. Duivinnen jong rode en vale: H. Helder Duivinnen jonge bonte enzovoorts: P van Outenaar, H. Handgraaf jr., A. Taber nal, J. N. van der Post en A. Gravemaker Late iongen: A. C. Tabernal. De zeesleper „Noord-Holland" van N.V. Bureau Wijsmuller was op 13 december 250 mijl ten westen van Honolulu, met een vlegdekschip naar Japan. De „Zeeland" is op 11 december vertrok ken van Palermo. De .Cycloop" is op 13 december aange komen te Plymouth met twee lichtex-s. Het schip is onderweg naar Burutu in West- Afrika. De „Titan" bevindt zich ter hoogte van Flamborough Head bij de inmiddels ge slaagde berging van de Port Sunlight. De „Friesland" was op 13 december 900 mijl ten zuidwesten van Fayal. Het schip is met twee bakken onderweg van Barba dos naar Nederland. De „Simson" en de „Nestor" zijn even als de „Titan" bij Flamborough Head. De „Hector" is op 14 december te Rot terdam aangekomen met een bak van Oslo. Het schip had twee bakken- op sleeptouw maar gaf er voor de Waterweg één over aan de Stentor. De .Stentor" is op 13 december te IJmui den aangekomen met een bak en een ra darsleepboot op sleeptouw. Op 14 decem ber ging het. schip naar de Noordzee om een bak van de Hector over te nemen. De zelfde dag kwam de sleper met de bak in Rotterdam aan. De begrafenis van de omgekomen run ner D. de Man uit IJmuiden zal plaats vinden op woensdagmorgen 16 december op de begraafplaats van Driehuis-Wester- veld, na aankomst van de trein van 11.34 uur. De omgekomen i'unner J Visser uit Eg- mond aan Zee zal op donderdagmiddag 17 december te 14 uur op de algemene be graafplaats te Egmond aan Zee woi'den begraven. Zondagmiddag lag in een der sluizen van IJmuiden een merkwaardig en zeldzaam vaartuig. Het was een van de radersleepboten zoals die enige tien tallen jaren geleden door de Engelse sleepvaartmaatschappijen werden ge bruikt. Het museumstuk was onderweg naar de sloper. Het schip werd in 1903 gebouwd. Het heeft twee schoorstenen en meet 412 ton. De motor heeft een vermogen van 1250 pk. De radersleep boot heeft dienst gedaan bij de Ad miralty in Portsmouth. De ijzer- en metaalhandel „De Zaan" n.v. in Zaan dam heeft het schip voor de sloop aan gekocht. De „Stentor" van Bureau Wijs muller in IJmuiden sleepte zijn voor vader op zijn laatste reis. Op Plein 1945 te IJmuiden staat sedert maandagmox-gen een reus van een kerst boom, een echte den, en gistermiddag brandden voor 't eerst de elektrische kaarsjes. Met de rijk verlichte etalages rondom was het een feestelijk gezicht. Zaterdag en zondag trokken de goed voox-ziene Plein-winkels al belangrijk meer belangstellenden dan gewoonlijk. En daax-- onder uilen wel ouders, broers en zusters, ooms en tantes van de 45 scholieren, die uitvex-koren waren om in groepjes van drie een etalage in te richten, geweest zijn. In het algemeen mogen de resultaten er zijn, vooral als men de leeftijden van de kunstenaars in de dop in aanmerking neemt. De jongelui hebben hier en daar kwistig met kunstsneeuw gewerkt. Als er nu nog een flink pak echte sneeuw valt, dan zal, vooi'al bij avond, het Plein op z'n mooist zijn. Wie weet, misschien wordt het wel een witte Kerstmis. Aan de Leeuwarder cross van de A.V. „Vitesse" hebben ook twee leden van de K.A.V. „Suomi" deelgenomen. De afstand voor deze zware wedstrijd, door een groot bos en weilanden, waarbij twee flinke slo ten en heuveltjes, bedroeg 8000 meter, die in acht ronden gelopen werd. Het parcours stelde wegens de gevallen sneeuw zware eisen aan de deelnemers, doch voor de Suomi-leden Jan Oosterman en Lieuwe Schol was dit geen groot beletsel. Zij handhaafden zich in de kopgroep en wer den respectievelijk negende en tiende in het totaal-klassement, met slechts weinig achterstand op de winnaar J. Wit van MFC, Medemblik, die over de 8000 meter 30 minuten en 21 seconden deed. Goede dag voor Full Speed De dames-senioren van de handbalver eniging Full Speed hebben alle drie de wedstrijden in Alkmaar gewonnen: zij versloegen CSV .net 31. De tweede wed strijd tegen Alkmaar was wel iets zwaar der, maar ook deze werd met 20 ge wonnen. VZV 2 was de laatste en moei lijkste tegenstander. Toch werd dit de best gespeelde wedstrijd van de Full Speed-dames. Het was een snelle, open wedstrijd en nadat VZV 2 de score had geopend, was het Alie Gx-ootveld die de stand gelijk maakte. Vlak voor de rust gaf Joop Órsel Full Speed de leiding (21). Direct na het wisselen begon Full Speed met een hoog tempo en binnen 8 minuten was het door J. Orsel met 3 mooie doel punten 51. De Full Speed-dames deden het nu wat kalmer aan en vijf minuten voor tijd werd het voor Full Speed 61. Even later werd de keepster van Full Speed gepasseerd (62). Een sportieve en mooie wedsti'ijd. Ook de aspiranten kwamen uit Alkmaar met twee overwinningen thuis. Van DES werd met 42 gewonnen en van Tonegido met 7—3. De wedstrijd Full-SpeedBlinkert 3- junioren werd afgelast. Granaatkop gevonden De mijnopi'uimingsdienst is maandag in touw geweest te Castricum aan Zee. De heer W. Hourik. werkzaam bij de Rijks waterstaat, had een gevulde kop van een granaat gevonden. De heer Hourik heeft deze kop meegenomen naar het kampeer terrein te Bakkum, waar hij de politie van zijn vondst in kennis stelde. Deze heeft de mijnopruimingsdienst gewaarschuwd, die het gevaarlijke projectiel onschadelijk maakte. Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - INRUIL De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Koopt bij de vakman Benoeming. Ingaande 1 december 1959 is bij beschikking van de directeur-gene raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie de referendaris tweede klasse der P.T.T. B. J. H. van Eijkelenborg te IJmuiden (radiostation) benoemd tot referendaris der P.T.T. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats wenst zich met ingang van 4 f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 januari 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- abonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. IN DE „WALLSTREET" VAN HEEMSKERK (zo noemde burgemeester H. Nielen de Van Coevenhovenstraat, waar enige bankgebouwen staan) is maandagmiddag Heemskerks nieuwe postkantoor officieel geopend. Ongeveer een halve eeuw hebben de Heemskerkers het moeten stellen met een post kantoortje dat zeer slecht gehuisvest was. De burgemeester noemde deze bijeen komst in het gloednieuwe postkantoor ontworpen door architect J. Bleeker uit Beverwijk een „herdenkingsbijeenkomst", omdat het, naar hij zei, vijftig jaren geleden was, dat de zorgen om „Tante Pos" hier begonnen. Onder de aanwezigen die bij de officiële opening aanwezig waren, bevonden zich onder anderen de directeur van het dis trict Haarlem van de P.T.T., de heer P. J. Waale, en de heer Kersten namens de hoofddirectie van de P.T.T. Burgemeester Nielen hield een toe spraak, waarin hij de geschiedenis van het post- en telegraafwezen in Heemskerk in het kort weer gaf. Reeds in het jaar 1907 toonde het toenmalige gemeentebe stuur zich bereidwillig ten opzichte van plannen van P.T.T. om Heemskerk in het revolutionaire post- en telegraafverkeer op te nemen. In 1909 al mocht de weduwe Nijman een bedrag van 25 per jaar incasseren voor haar bereidwilligheid een openbare tele fooninstallatie in haar huis te nemen. Bo vendien werd de eerste „brievengaarder officieel aangesteld. Aldus kreeg Willem Kater voor zijn (waarschijnlijk bijkomsti ge) werkzaamheden een jaarwedde van 75 per jaar. De heer Nielen merkte op, dat er altijd een goede verstandhouding tussen het ge meentebestuur en de directie van de poste rijen heeft bestaan, getuige de notulen van de raadsvergaderingen. Het eerste postkantoor van Heemskerk was gevestigd aan de Starstraat een van de oudste stx-aatjes van het dorp en daar is het altijd gebleven. De huisvesting bleek echter al heel spoe dig niet meer aan de behoefte te kunnen voldoen. Het duurde tot 1955 eer het ge meentebestuur de besprekingen met de directie van P.T.T. begon over het bou wen van een nieuw postkantoor. Om dit te bespoedigen had het gemeen tebestuur een stok achter de deur, de bur gemeester gaf het eerlijk toe. Het besluit werd genomen om het perceel aan de Starstraat aan te kopen met het doel het zo spoedig mogelijk te slopen in het kader van een saneringsplan. Het gevolg was, dat de directeur van P.T.T. naar Heemskerk kwam om zich persoonlijk op de hoogte te stellen. De noodzakelijkheid om een nieuw postkan toor té bouwen, bleek hem aldra. Daarna waren er financiële moeilijkheden maar in februari '57 kregen de plannen toch Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 435 Voor leden van de afdeling Velsen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft de voordrachtskunstenaar Cok Hen neman maandagavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden een aantal Spaanse verhalen en volksversjes vooi-gedragen. Hij had een zeer aandachtig gehoor. De vooi'drachtskunstenaar heeft de aan wezigen later genieten van Spaanse humor, die in tal van volksversjes aan wezig is. Opmerkelijk is, dat de inhoud van drie- of vierregelige verzen veeal handelt over de echtgenote of v 'mdin. Maar ook de vrouw krijgt de kans zich over de mannelijke wederhelft uit te spreken en het is vaak verbazingwekkend om te horen hoe puntig de Spaanse dames hun mannen verdacht kunnen maken wat betreft hun vrijetijdsbesteding. Cok Henneman wist met diverse stern- nuanceringen vervolgens de toehoorders te boeien met een klassiek Spaans verbaal over een roversbende. ..De voorspelling". Ook dit verhaal was gekruid met humor. Voor de leden van „Het Nut" was de voordrachtavond leprzaam. omdat zij door proza en poëzie de Spaanse volksaard on getwijfeld beter hebben leren kennen. SVIJ te sterk voor WD Dat het IJmuidense SVIJ momenteel in goede vorm is, heeft het Haai'lemse VVD de afgelopen zondag ondervonden, want ondanks het taai verdedigen en stug vol houden van de gasten, werden zij vooral in de tweede helft volledig overklast. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de score zo hoog zou oplopen. Rechtsbinnen Wisse maakte reeds na 5 minuten het eer ste doelpunt. Na de t.hee maakte Mmn^bon op fraaie wijze de tweede goal De doel- puntenmachine kwam nu eerst goed op gang: Spaniaard schoot bard nummer drie in, linkshalf Van der Zwet zorgde voor 40. VVD was een geslagen ploeg. SVIJ voerde de winst geleidelijk op tot 80. door goals van N. Minneboo (2 x). Span iaard en een der verdedigers van de Haar lemmers. die in eigen doel schoot. Door deze ruime zege blijft SVIJ volop in de running; indien het zo blijft voet ballen. maakt het een kansje op de boven ste plaats. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Honte- stroom van Liverpool; Fjorden, Halstavik; Hami- na, Souris; Storaas, Rotterdam; Dotterel, Liver pool; Madjoe, Kotka; Elise Schaumann, Jacob- stad; Mayfleet, Portland, kalksteen IJmuiden; Heimat, Mantyluoto, bijlegger IJmuiden; Boreas, Gothenburg: Bolt, Drammen; Bolivia, Gothen burg, bijlegger IJmuiden; Makkum, Varsawa; Agna, Hamburg: Brinda, Londen; Carl Frltzen, Norfolk; Flowergate, Bordeaux; Waal, Kopenha gen; Caribia, Sundsvall; Rigel, Gothenburg; Had- sund, Ventspils; Rigel, Kotka. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Elsa van Dompsö; Sarpedon, Antwerpen; Plato, Rotter dam: Juvalta. Borgkvara, hout voor Zaandam; Trito, Dieppe; Aagtekerk, Antwerpen; Loke, Stockholm. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Liberty naar Rotterdam; Patria, Antwerpen, ledig Velsen: Bolivia, La Guaira: Netherland Coast, Newcastle- Confid. Hamburg: Tanny, Coole, veevoeder Zaan dam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Wexford naar Boston, stijfsel en stroop van Zaandam; Seniority, Londen; Dido. Rotterdam: Hirondelle, Harlingèn; Paris. Gothenburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). hun beslag, dank zij de medewerking van de minister van Binnenlandse Zaken. „Duizenden burgers zijn thans ver heugd", aldus de burgemeester, die hier na de sleutel van het nieuwe frisse kan toor aan de kantoorhouder, de heer C. Timmerman overhandigde. De directeur van het P.T.T.-district Haarlem, de heer Waale, was ook blij met het nieuwe kantoor en hij dankte het ge meentebestuur voor zijn actieve aandeel in de verwezenlijking van de plannen. Het postkantoor, gelegen in het nieuwe centrum van Heemskerk dat in de plaats komt van de oude dorpskern ligt aan de Van Coevenhovenstraat. naast een filiaal van een bank en schuin tegenover een filiaal van een andere bank. Het is hierom, dat de burgemeester deze sti-aat schertsend de „Wallstreet" van Heems kerk noemde. px«x>ocococ>=ccccco*c<rax»xxxccccoxx:ococccccccccccco 4 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. vxco»oo3ccc»sc©oneoooocooo3xxcocoox>ccccoococcocccocc Op de bloemenveiling te Beverwijk stond alles in het teken van de naderende kerstdagen: veel kerstgroen, de eerste tul pen, hyacinten en nax-cissen.maar geen hulst met bes. Dit kerstattribuut zal dit jaar niet op de veiling zijn. De gelukkige die nog een rood besje vindt in zijn bomen, kon hier heel veel geld voor krijgen. Er was een uitgebreide collectie tulpen, waar onder nu ook Lustige Witwe en Crown Imperial. De tulpen brachten van 12 tot 17 cent per stuk op. Voor een bos narcissen van de soort Golden Harvest werd 100 cent per bos betaald. Groenteveiling Beverwijk Op de groenteveiling te Beverwijk was maandag heel wat boerenkool. De prijs van deze wintergroente daalde van de 25 cent per kilo, die in het begin van de veiling werd betaald, tot 15 cent. Voor prei lag de prijs rond de 35 cent per kilo. Er was nog een vrij groot aanbod van andij vie.' de prijzen waren gelijk aan die van vrijdag, van 12 tot 45 cent per kilo. De handel had overigens een rustig verloop De noteringen waren: andijvie 12-45, spruiten 34-110, bloemkool 25-67, waspeen 12-26, boerenkool 12-22, prei 18-37, knol len 16-43, groene kool 14-23. (Verkort weergegeven) Volkstuinen. De volkstuinders van het complex aan de Kapelweg te Driehuis hebben van B. en W te Velsen een briefje ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat genoemd volkstuincomplex met ingang van 1 januari 1960 wordt opgeheven. Het ligt in het voornemen enkele terreinen aan het Groenelaantje en aan de Biezen- weg te Santpoort-Noord voor volkstuinen te bestemmen, aldus het briefje, waarin verder staat „....indien u voor een tuin op bovenvermelde teri'einen in aanmer king wenst te komen, dient u bijgaand for mulier ingevuld en ondertekend voor 15 december 1959 aan ons terug te zenden". De volkstuinders zijn jarenlang geplaagd door telkens weer verplicht te worden hun tuintje te verplaatsen en wie zou er dan nog aardigheid in hebben om er echt iets schoons van te maken, dus goed geld te steken in een onzeker iets? Nog dit voor jaar kwam er van gemeentewege een ge heel nieuwe indeling en wel op een mo ment, dat voor ovex-planten wel uitermate ongeschikt was. En nu, begin december, praat men over opheffen, terwijl nieuwe terreinen nog niet een. beschikbaar zijn Het contractje dat de volkstuinders in dertijd hebben moeten tekenen sluit elke schaderegeling uit. Het wordt tijd. dat de Velsense volkstuinders zich gaan beraden tegen een dergelijke willekeur. Zij die het met mij eens zijn, mogp ik verzoeken zich met mij in verbinding te stellen. P. D. LAMPERS. Herenduinweg 103, IJmuiden In deze vergadering werd de heer H. J. Voors, algemeen secretaris, in aanwezig heid van zijn echtgenote gehuldigd ter ge legenheid van zijn veertigjarig dienstver band. De voorzitter zei dat de heer Voors de algemene vereniging veertig jaar heeft gediend. „U hebt aan de wieg gestaan van of bent de geestelijke vader van di verse belangrijke instellingen van het bol- lenvak. De staaltjes van uw bekwaamhe den hebben duizenden mensen op verschei dene bloemententoonstellingen kunnen ga deslaan, zei de heer Van Nispen. die met name sprak over het werk dat de heer oors heeft gedaan voor de nomencla tuur, de keuringen, de voorbereiding van tentoonstellingen en de stichting van een vakbibliotheek. De heer Voors zal een ge schiedschrijving van de honderdjarige vereniging toevoegen aan zijn vele be langrijke werk voor „Bloembollencul tuur". De voorzitter dankte de heer Voors voor het vele werk dat deze heeft gedaan, in welke dank hij de echtgenote van de ju bilaris betrok. Namens het huldigingsco mité voerde pi >fessor dr. E. van Slogte- ren het woord. Deze bood de jubilaris als geschenk van vele vakgenoten en van de organisaties een bedrag aan voor een reis van het echtpaar Voors naar diens zoon in Australië, die aldaar emigrantenpi-edi- kant is Voorts ontving de heer Voors een zilveren broodmand, mevrouw Voors een gouden ax-mband. De jubilaris sprak een dankwoord, waarin hij een overzicht gaf van zijn werkzaamheden. Een uitvoerige discussie ontstond hier na ove.' een voorstel tot wijziging van het handelsreglement met betrekking tot de reclametermijn voor krokussen. Met 757 tegen 583 stemmen en zestien stemmen blanco werd deze kwestie op voorstel van de afdeling Texel aangehouden. De begroting voor volgend jaar ver kreeg d-- goedkeuring. In de vacatures ontstaan door het aftre den van de heren F. J. van der Kolk en Jac. Huibers werden tot leden van het hoofdbestuur gekozen de heren W. C. Wit- teman in Hillegom en G. P. Rood in Groo tebroek. Besloten werd de kwestie van het eigen gebouw weer na de eeuwfeestvie ring aan de orde te stellen. Bij de rondvx-aag vroeg de afdeling Overveen-Bloemendaal bij de NZHVM te pleiten voor een wachthuisje aan de Zijl vest. De afdeling Liss^ zou graag zien dat een herwaardering van de teeltbewijzen voor de vex-mogensbelasting aan de orde wordt gesteld. De voorzitter verzekerde dat de belastingcommissie deze zaak grondig zal bekijken zoals in het verleden ook al is gebeurd. Advertentie hebben wij ontvangen een nieuwe collectie in goede modellen en prachtige kwaliteiten. In prijzen v.a. Ook in hebben wij een ruime keuze. TEL 754» Hoek Lange Nieuwstraat/ Plein 1945 Telefoon 7541 Donderdag 17 december wordt in het Haarlemse Concertgebouw een bijeen komst gehouden van de deelnemers aan de Esperantocursus van Haarlems Dag blad/Oprechte Haai'lemsche Courant en IJmuider Courant. Deze contactavond heeft ten doel de esperantocursisten gele genheid te geven meer te laten horen van de wereldtaal dan in een schx-iftelijke cur sus kan worden gezegd. Vragen, die van te voren worden ingediend, zullen zoveel mogelijk tijdens de avond worden beant woord. De heer A. D. M. Korff, secretaris van het Bureau „Esperanto bij het Onderwijs" geeft een inleiding over de mogelijkheden van het Esperanto, mr. S. Pragano, do cent in Roemeens en Esperanto aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam zal een demonstratie van Esperanto geven, die vergeleken kan worden met een amusante les. De cursisten zullen voorts in de gelegenheid zijn Esperanto te spreken. Het programma zal voorts worden opge- luistei-d met het zingen van Esperanto-lie- deren door de sopraan mevrouw J. Koop- man-Schotanus uit Hilversum. Bovendien zal er gelegenheid zijn gezamenlijk het Esperantolied „La Espero" te zingen. In de pauze is er een tentoonstelling van boeken en kunnen de cux-sisten met Espex-antisten van gedachten wisselen. Maandagmiddag omstreeks twee uur is het vissersvaartuig „Br. 50", schipper- eigenaar A. van de Broecke uit Breskens. op de Noordzee tussen Vlissingen en Westkapelle op een wrak gestoten. Ver moedelijk is dit het wrak van het m.s. „Meerkerk" .De „Br. 50" is gezonken. De bemanning kon ovex-genomen worden door de in de buurt varende „Br. 25". De vis sers waren onderweg van Breskens naar hun visgronden. Op de Nieuwe Maas ter hoogte van Per- nis zij maandagavond de „Groningen" een tot bak omgebouwd landingsvaartuig van 1170 ton. dat gesleept werd door de „Eduard Fx-anklin" en de „Zandbak 68" van 1000 ton, gesleept door de „Elisa" met elkaar in aanvaring gekomen. De „Gro ningen" maakte water, kapseisde en zonk. De twee opvarenden konden op de sleep boot overstappen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13