Radio-luisterwedstrij denreeks ten bate van fondsen van NOC Verslagen Van Dijk: ik kwam nergens tot hoogtepunten HPC succesvol tijdens de derde ontmoeting in zwemcompetitie Togido was vooral mentaal te zwak voor Belcrum Kees Kerdel chef de mission voor Rome Record-aantal Britten in Rallye Monte Carlo Verliezer met cadeaus overladen Bridgeprijs was voor Enterprise Mevr. Robbé won haar zelfvertrouwen terug in Eindhoven Vier hoofdklasseduels op laatste programma 1959 Reserves van Togido versloegen TYBB IS Luisterwedstrijden Sjoukje Dijkstra eerste na verplichte figuren Zesde partij afgebroken Het Duitse voetbalteam tegen Joegoslavië Interlandwedstrijden van zaterdagelftal Kwalificatie-toernooi in Nederland Bud Werner uitgeschakeld voor Olympische Spelen WOENSDAG 16 DECEMBER 19 5 9 In de stijlvolle omgeving van de Haag se Golf en Country club te Wassenaar biekl het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité dinsdag een bijeen komst, tijdens welke de sportpers o.a. ken nis kon maken met de plannen van het NOC de ontbrekende gelden, nodig voor de uitzending van de Olympische teams, bijeen te brengen. Alvorens AVRO's chef-omroeper Jan Boots gelegenheid kreeg te vertellen op welke wijze deze omroepvereniging het NOC met het organiseren van een grote luisterwedstrijd gaat steunen, maakte de NOC-voorzitter luit. gen. C. F. Pahud de Mortanges officieel oekend (dat meld den wij gisteren reeds in een deel van on ze edities) dat tot opvolger van de afge treden chef de mission voor Rome, de heer R. O. van Manen, is benoemd de heer C. L. (Kees) Kerdel, die destijds ook de functie van chef de mission voor de Spelen van Melbourne op zich had geno men. Tijdens de Winterspelen in Squaw Val ley (18 tot en met 28 februari) zal de heer Pahud de Mortanges als algemeen leider- A utomobilisme Olympische Spelen chef de mission optreden. Tot chef d'equipe is benoemd Klaas Schenk. De heer P. J. Zwanenburg zal als coach voor de hardrijders' en de Zwitserse trainer A. Gerschwiler als coach voor de kunstrijd sters Sjoukie Dijkstra en Joan Haanappei fungeren. De ploeg hardrijders zal pas na de wereldkampioenschappen in Davos (6 en 7 februari) definitief worden samen gesteld. De Nederlandse afvaardiging naar Ca- lifornië zal op 8 februari uit Davos en Gar- misch Partenkirchen (wereldkampioen schappen kunstrijden) terugkeren. De vol gende avond 9 februari wordt gestart voor de reis (per K.L.M.) via New York, San Francisco en Reno naar Squaw Valley. Een lieftallige jongedame en een stoer heer toonden na deze mededelingen de Olympische uniformen voor de Winterspe len. Bij de uitzending van de Olympische ploegen zal in overleg met de bonden een strenge selectie worden toegepast. Het is echter niet zo, dat deze normen zullen zijn gericht op de beschikbare fondsen. Het is andersom: het geld wordt gericht naar de normen. Te beginnen op 5 januari zal de AVRO elke dinsdagavond tussen 19.10 en 19.50 uur vijftien luisterwedstrijden ten bate van de Olympische afvaardiging uit zenden. De luisterwedstrijdenreeks is genoemd „Tussen Keulen en Parijs" omdat iedere Nederlander van kindsbeen af weet, dat tussen beide steden de weg naar Rome ligt en om die weg naar Rome voor de Nederlandse sportlieden te kunnen pla veien wordt de actie gehouden. Elke dinsdag worden in de toegemeten veertig minuten zendtijd 8 populaire grammofoonplaten gedraaid. De luiste raars kunnen een briefkaart inzenden, waarop het nummer van de plaat moet staan, welke naar de mening van de luis teraar de meeste stemmen zal krijgen. Tussen de goede oplossers worden weke lijks 155 prijzen verloot. Behalve de nor male 8 cent port moet 50 cent tot 1 gul den extra worden bijgeplakt. Deze extra port komt ten bate van het NOC. Elke drie wedstrijden wordt onder de goede oplos sers een auto verloot, voorts behoren tot de werkelijke prijzen onder meer 5 tele visie-apparaten. In de radio-uitzendingen worden weke lijks interviews met bekende sportlieden opgenomen. Twintig landen zullen vertegenwoordigd zijn bij de 29ste Rallye de Monte Carlo, die van maandag 18 tot en met zaterdag 23 januari wordt gehouden. Een recordaantal van 119 Britten heeft zich voor deze sterrit aangemeld. En dan te bedenken dat na de rally van 1959 een officieel Brits protest werd ingediend over de vele aanvechtbare beslissingen en dat de Britse pers zelfs meende dat alle Engelsen de rally van 1960 zouden moeten boycotten. Voorts zijn de volgende landen ver tegenwoordigd: Duitsland (31 deelnemers), Oostenrijk (1), België (1), Denemarken (15), Spanje (9), Finland (1), Frankrijk (67), Griekenland (2), Nederland (15), Ier land (1), Italië (2), Monaco (3), Noorwegen (22), Polen (5), Portugal (10), Zweden (26), Zwitserland (6), Tsjechoslowakije (6), en de Verenigde Staten (3). In totaal hebben dus, zoals eerder werd gemeld, 345 coureurs ingeschreven. Ook deze keer ontbreken de bekende rijders niet. Zo zullen onder meer de Duitsers Kuhne en Levy starten, de Fran sen Becquart vele malen co-equiper van Gatsonides Madelaine Blanchoud, Fe- ret, Coltelloni en Soisbault, de Britten Adams, Banks, Burgess, Nancy Mitchell en Pat Moss. Ook de bekende Greta Molander heeft ingeschreven, evenals de Zweed Carlsson. De tien rally-rijders die in Den Haag de ruim 3500 km lange tocht zullen beginnen zijn: Eikelmann met DKW, Mader met Auto Union 1000 (beiden Duitsland), Aba- die met Triumph Herald (Frankrijk), Bain met Ford, Bowdage met Triumph, Richard son met Ford en Ward met MG A (allen Engeland), Borgerhoff/Mulder met Alfa Romeo, Megens jr. met Volkswagen en Slotemaker met Triumph (allen Neder land). De uitrusting die de Nederlanders zul len dragen die naar de Olympische Winterspelen in Squaw Valley gaan. De heer Kerdel, chef de mission van de Olympische ploeg in Rome. BOKSEN. Joe Brown, de man die sinds 1956 de wereldtitel in het lichtge wicht op zijn naam heeft, versloeg in New Orleans zijn landgenoot Joey Parks met ruim verschil op puntep. „Ook in mijn beste conditie zou ik op dit moment van Iser Koeperman hebben verloren." Deze woorden sprak ir. G. W. van Dijk, onze nationale damkampioen 1958 gisteravond op Schiphol nadat hij met de Sabena via Brussel uit Moskou was teruggekeerd. In de strijd om de we reldtitel dammen heeft hij in de Russische grootmeester zijn meerdere moeten er kennen. De eindstand in de enerverende wedstrijd, die in 20 partijen verdeeld oyer 5*. Russische steden is gespeeld, ein digde met 27-13 In het voordeel van de Rus. Ir. Van Dijk was niet in goede condi tie. Zijn metgezellen, de heren A. I. Ivens, secretaris van de Koninklijke Nedexdand- se Dambond en J. H. Willems, voorzitter van de Internationale Dambond, weten dit voornamelijk aan de lange treinreizen in overigens uitstekend ingerichte slaap wagens. Onze Nederlandse damkampioen had echter vaak de slaap niet kunnen vat ten en dat gaf een terugslag tijdens de match. „De eerste dagen in Kiev was ik 's mor gens erg nerveus"', aldus ir. Van Dijk. Later was ik rustig maar ik heb toch het gevoel dat ik duidelijk minder heb gespeeld dan gewoonlijk. Mijn berekenin gen waren ondiep en onzuiver en ik heb zeer duidelijke fouten gemaakt. Ik kwam niet tot hoogtepunten". Koeperman zelf was ongetwijfeld in uit stekende conditie. Zolang hij onder druk speelt is hij zeer nerveus, als het tegen loopt blijft hij onder di-uk spelen en dan is hij een gevaarlijk tegenstander. Ir. Van Dijk zei zelf een typische toer- nooispeler te zijn. In Nederland worden zeer weinig matches gespeeld en dat heeft zich kennelijk gewroken. Bij zijn vertrek naar Rusland heeft ir. Van Dijk zijn tac tiek niet willen prijsgeven. Gisteravond zei hij het niet te hebben willen zoeken in een zuiver klassiek spel, maar in varian ten op combinatiespel. Bij de voorbex-ei- dingen was hij helaas niet aan de openin gen toegekomen. Koepex-man daarentegen speelde zijn openingen minder monotoon dan vroeger en richtte zich meer op com plicaties. De heer Ivens haastte zich op te mex-- ken dat er een groot verschil in vooi-be- reiding is geweest tussen de beide groot meesters. Koeperman zag hij als een Dammen „staats-amateur", die op regeringskosten twee maanden verlof heeft gekregen om zich in alle rust op de ontmoeting voor te bereiden. De dammers hadden grote waardering voor de hartelijke ontvangst die hen in de Sovjet-Unie was bereid en het spor tieve gedrag van de Russen tegenover de verliezer. Ir. Van Dijk werd namelijk met cadeaus overladen. De match had achtereenvolgens plaats in Kiev, Minsk, Riga, Leningrad en Moskou. Ir. Van Dijk en zijn metgezellen waren zeer onder de indruk gekomen van de grote rijkdom aan kunstschatten met na me in Leningrad en de x-uimtelijke ste denbouw. Alom was bij huizenbouw en wegenaanleg gx-ote bedrijvigheid. Ter begroeting op Schiphol was o.a. aan wezig de heer R. C. Keller, die 13 maal de Nederlandse kampioenstitel dammen heeft veroverd. Schaatsenrijden De Nederlandse kampioene kunstrijden Sjoukje Dijkstra uit Amstelveen, die deel neemt aan internationale wedstrijden in Milaan, heeft na de verplichte figuren een i-uime Voorsprong van 23 punten op haar rivale, de Italiaanse Anna Calmarini. Sjoukje Dijkstra bezet de eerste plaats met 446.3 punten. Schaken De zesde partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken dames tussen de Russinnen Bykova (titelhoud- ster) en Zvorykina, dinsdag in Moskou gespeeld, is bij de 41ste zet afgebroken in een gunstige stelling voor de uitdaagster. De stand in de tweekamp is 2Vs2V2. Koersen in Hilversum De uitslagen van de dinsdag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Jokerprijs (2040 m.): 1. Xiphon Hollandia 1.32.9; 2. Xaisine: 3. William Erebus S. Winn. 4.30; pl. 1.80, 1.40 8.60; cov. 3.10; kop. 5.90. Kruisjasprijs (2000 m.) eerste serie: 1. Sofien B 1.25.2; 2. Wiebeline Wip; 3. Rascal Hannover. Winn. 11.10; pl. 3.20, 1.80, 4.70; cov. 5.60; kop. 10.50. Kruisjasprijs, tweede serie; X. Un Gamin 1.26.-; 2. Vanity Hanover; 3. Vincent Hollandia. Winn. 18.50: pl. 1.90, 1.60. 1.10; cov. 3.30; kop. 18.20. Pandoerprijs (2920 m): 1. Velduil S 1.28.9; 2. Volann O; 3. Vrolijke Frans. Winn. 1.80; pl. 1.10, 1.40. 1.60; cov. 3.20; kop. 3.10. Klaverjasprijs (2000 m.): 1. Xetra; 2. Vico BS; 3. Sylvia Hanover. Winn. 3.60; pl. 1.50, 1.90, 2.50; cov. 4.40: kop. 5.00. Bridgeprijs (2000 m.): 1. Enterprise 1.22.4: 2. Sandra: 3. Sonja Zora. Winn. I 3.40 (stal); pl. 2.00, 2.00. 1.30; cov. 6.10; kop. 10.20. Kruisjasprijs (2000 m.) finale: 1. Wiebeline Wip 1.25.2: 2. Vincent Hollandia; 3. Valencia. Winn. 4.80; pl. 1.30, 1.30, 1.40; cov. 5.90; kop. 13.00. Totale omzet: 87.347. In het Sportfondsenbad in Haarlem hield dinsdagavond DWT de derde ontmoeting van de winter-zwemcompetitie kring Haar lem KNZB. Er werden acht wedstrijden gezwommen. De Heemsteedse zwem- en poloclub HPC legde op zes eerste plaatsen beslag, DWR en DWT op ieder één. De wedsti-ijd op de 33 1/3 meter vlinder slag jongens afdeling A was een Heem- steedse aangelegenheid, daar de drie best geplaatsten het HPC-embleem voei-den. Bij de 66 2/3 meer vrije slag meisjes afde ling B bleef Liesje Remer (HPC) voor Marjolein Bernink (DWT). Rudi Prins maakte zich na de eerste baan 200 meter vrije slag heren los van zijn tegenstanders en vergrootte regel matig zijn voorsprong, gevolgd door Pauw (DWR), die in de laatste baan de tweede plaats moest afstaan aan Jan Bontekoe (HPC). Ook de 66 2/3 meter rugslag dames nieuwelingen gaf een spannende strijd te zien. Marjolein Bernink (DWT) won voor N. Dix (HPC). In de Zweedse estafette werd DWR ge diskwalificeerd, terwijl de klok 3 min. 49,1 sec. aanwees, waax-door HPC op de eerste plaats kwam met 3 min. 56,3 sec. De voornaamste uitslagen waren 33 1/3 Zwemmen meter vlinderslag jongens A: 1. J. Hens- bergen (HPC) 22,8 sec.; 2. P. Hunink (HPC) 23 sec.; 3. P. v. d. Eynde (HPC) 24,1 sec. 66 2/3 meter vrijeslag meisjes A: 1. L. Remer (HPC) 46,7 sec.; 2. M. Bernink (DWT) 48 sec,; 3. R. Kreule (VZV) 49 sec. 200 meter vrijeslag heren seniores: 1. R. Prins (HPC) 2 min. 22 sec.; 2. J. Bontekoe (HPC), 2 min. 22,5 sec.; 3. F. Pauw (DWR) 2 min. 23 sec. 200 meter schoolslag dames seniores: 1. G. Drogtx-op (DWR) 3 min. 11,7 sec.; 2. M. van Kooten, 3 min. 27,2 sec.; 3. L. Wild schut (Njox-d) 3 min. 31,8 sec. 5 x 33 1/3 meter vrijeslag estafette jon gens A: 1. HPC 1 min. 41,4 sec.; 2. DWR 1 min. 53,8 sec.; 3. HPC II 1 min. 55,2 sec. 66 2/3 meter vlinderslag heren juniores: 1. A. Koster (HPC), 45,7 sec.; 2. P. de Bruvn (DWR) 46,2 sec.; 3. J. Bontekoe (HPC) 46.6 sec. 66 2/3 meter rugslag dames nieuwelin gen: 1. M. Bernink (DWT), 54 sec.; 2. N. Dix (HPC) 54,9 sec.; 3. N. Goedhart (Haar lem), 56,8 sec. Zweedse estafette hei-en juniores: (66 2/3 meter rugslag; 66 2/3 meter schoolslag, 100 meter vrijeslag, 66 2/3 meter vlinderslag, 33 1/3 meter vrijeslag) 1. HPC 3 min. 56,3 Badminton De nationale badmintonkampioenschap pen, die tijdens het weekeinde in de Phi- lips-jubileximhal in Eindhoven werden ge houden en waarvan wij in onze editie van maandag de gedetailleerde resultaten pu bliceerden, hebben twee Haarlemse succes sen opgeleverd. Els Robbé prolongeerde haar titel kampioene damesenkelspel en haar Duinwyck-clubgenoten Hans Kok en Karei v. d. Burg legden beslag op de hoog ste eer in het herendubbelspel. Mevrouw Robbé had drie titels te verde digen en de algemene opvatting was dat zij, gezien de zeer sobere resultaten in de hoofdklasse-competitie, niet in staat zou blijken dit met succes te doen. Als sterk fa voriet werden beschouwd de speelsters van „Nijmegen", M. van Swelm en J. Kemps. Uiteraard hebben de Nijmeegse speel sters in het damesenkel- en dubbelspel een voorname rol gespeeld. Maar in de finale moest mej. Van Swelm, die in de halve eindstrijd de finaliste van vorig jaar Frieda Quist kansloos vei-sloeg, capituleren voor Els Robbé. De Haarlemse kampioene heeft zich onder leiding van Ferry Sonneville op dit toex-nooi voorbereid en zoals in het duel met mej. Van Swelm bleek, veel van haar zelfvertrouwen teruggevonden. De eerste game deed voor de nationale kampioene het ergste vi-ezen. Met 113 werd zij kansloos verslagen, maar in de tweede game volgde dix'ect een fantastisch herstel. Mevrouw Robbé hield haar tegen standster op de base-line en ontnam haar de aanval. Evenals in de laatste set nam zij vanaf het begin de leiding en stond deze geen ogenblik af. Met 114 en 116 ver sloeg zij uiteindelijk haar veel jongere (18 jaar) tegenstandster. In het damesdubbelspel bereikte Els Robbé met haar clubgenote Maud Gaus de eindstrijd, maar het Duinwijck-dubbel moest hier buigen voor het „Nijmegen"- dubbel mej. M. van Swelm en mej. J. Kemps. Drie games vergde dit treffen: 15—12, 15—17 en 15—4. Frieda Quist en Lex Meijer namen in de eindstrijd van het gemengddubbel revan che voor de vorig jaar geleden nederlaag. Ruud de Wit, de partner van mevr. Robbé, kon zich echter door maagkramp niet vol ledig geven en dit kostte mevr. Robbé de titel; 17—15, 15—5. Spanning P. Seth Paul prolongeerde de titel heren enkelspel door in de finale zijn clubgenoot J. v. d. Sluis te kloppen met 1510, 1115 en 1512. De jeugdige Duinwijckei's Hans Kok en Kaï-el v. d. Burg wonnen door hun spontane houding al spoedig de sympathie van de vijfhonderd toeschouwers. Hun te genstanders Seth Paul en Fortunati won nen de eerste game met 159, maar met gelijke cijfers brachten de Haarlemmers de balans in evenwicht, zodat een beslis sende game moest volgen. De spelers gaven elkaar niets toe, onaf gebroken ging de partij gelijk op en de spanning steeg tot het uiterste. Seth Paul en Fortunati kwamen op 1412 en ver lengden, toen Kok en v. d. Burg naderden tot 1414. Even later nam het Duinwijck- duo met 1614 de leiding. De score kwam nogmaals in evenwicht (1616) waarna de Haarlemmers niet over geluk te klagen hadden, toen Seth Paul zijn sex-vice ver loor en Fortunati zijn service in het net sloeg. Op de sei'vice van de Haax'lemmers volgden een aantal returns, tot dat Seth Paul de shuttle op het hout. kreeg en de strijd ten gunste van Kok en v. d. Burg beslist was (1716). sec.; 2. Njord 3 min. 57,2 sec.; 3. Haarlem 4 min. 12,7 sec. Op 3 februari 1960 houdt zwemclub Haarlem de vierde ontmoeting in Stoop's bad in Overveen. Voetbal Bondstrainer Sepp Herbex-ger heeft dinsdag het Duitse elftal bekend gemaakt dat zondag 20 december in Hannover tegen Joegoslavië zal uitkomen. De op stelling is als volgt: Doel: Sawitzki (Stuttgai't). Achter: Stollenwerk en Schnellinger (beiden Köln). Midden: Schulz (Union Giinnigfeld) of Schmidt (Borussia Dortmund), Erhard (Ferth) en Szymaniak (Karlsruher SC). Voor: Rahn (Köln), Brülls (Borussia Munchen Gladbach), Uwe Seeler (Ham burger SV), Siedl (Bayern Munchen) of Schmidt en Vollmar (FC Saarbrücken). Het Nederlands zaterdagelftal zal op 7 mei in België uitkomen tegen het Belgi sche zaterdagteam. Zaterdag 21 mei volgt een wedstrijd tegen Frankrijk. Deze ont moeting wordt in Nederland gespeeld. Beide wedstrijden gelden voor het toex-- nooi om de „coupe Fernand Chanelle", waarvoor de zaterdag-teams van Neder land, Frankrijk en België jaarlijks in een halve competitie tegen elkaar spelen. De beker is thans in Nederlands bezit. fVaterpolo Ondanks het feit dat ons nationale waterpolo-zevental dix-ect in de eindi-on- den van de Olympische Spelen is geplaatst, zal er in Nederland een kwalificatie-toer nooi worden gehouden. De wedstrijden van poule C van het voor-Olympische toernooi, waai'van de winnaar zich klas seert voor Rome, zullen namelijk onder leiding van de Nederlandse internationale scheidsrechter de heer H. Keetelaar op 24, 25 en 26 juni in Groningen worden ge speeld. De deelnemende landen zijn België, Groot-Brittannië en Zweden. Ook het Nederlands zevental zal dan in actie ko men en wel op 27 of 28 juni in Groningen tegen Zweden en op 22 juni tegen Groot- Brittannië. Waar deze ontmoeting zal worden gespeeld, is nog niet bekend. De basketbalcompetitie Twee dames en twee hei-en hoofdklasse- wedstx-ijden staan op het laatste compe- titiepragramma van dit jaar. Donderdag komt om acht uur de best geklasseerde Haarlemse hex-enploeg binnen de lijnen. Flamingo's, dat op dit moment de viei'de plaats bezet een plaats die aan het ein de van het seizoen een automatische pro motie gax-andeert naar de enige landelijke hoofdklasse speelt tegen Monark. Als coach Pols over meer dan vijf spelers kan beschikken, dan blijft de zege in Haar lem en Flamingo's op de vierde plaats. Om kwart over negen zijn de dames van HOC aangewezen om het sterke DTV te kloppen. Dat is nodig willen de rood-witten hun goede positie handhaven. Om zeven uur speelt het leidende damesteam van The Typhoons tegen HOC 2, dat bij winst een bijzonder goede kans op de bovenste plaats krijgt. De stand is Aurora 7-12, The Typhoons 7-12, SC Haarlem 7-10 en HOC 2 6-8. Het kan spannend worden. Vrijdag om acht uur is er de plaatselijke ontmoeting tussen ZBVS en Antilopen. ZBVS is het tweede kanshebber op een plaats in de hoofdklasse van 1960. Antilo pen zoekt t.ot op heden vergeefs naar zijn vorm. Een ven-assing is beslist niet uitge sloten, omdat Antilopen wel heeft laten zien dat zij het spel beheerst. In ieder ge val kan een zeer goede strijd verwacht worden. Bij de dames komt om kwart over ne gen het Amstei'damse JMC op visite bij White Stars. De Haarlemse ploeg heeft een kans. Op donderdag 7 januari 1960 wordt de competitie voortgezet. Het programma luidt: Donderdag 17 december: Hex-en; noofdklasse B Flamingo'sMo nark; eerste klasse HOCThe Typhoons 2; 2de klasse RapiditasZBVS 2. Dames: hoofdklasse B HOC—-DTV; overgangsklas se The TyphoonsHOC 2; 2de klasse HOC 4Antilopen 3. Vrijdag 18 december: Hei-en: hoofdklasse A ZBVSAntilopen; eerste klasse Flamingo's 2White Stars; tweede klasse HOC 3Excercitia, HOC 2The Typhoons 4, White Stars 2SC Haarlem 3. Dames: hoofdklasse A White Stars—JMC. Skiën Werner, de 23-jarige Amerikaanse ski kampioen alpine combinatie, zal rxiet aan de Olympische Winterspelen, die eind februari in Squaw Valley worden gehou den, kunnen deelnemen. De favoriete Ame rikaan onder meer verleden seizoen winnaar van de Hahnenkamm-afdaling en van de reuzeslalom in Squaw Valley heeft dezer dagen Aspen bij de training een been gebroken. Ook in de wedstrijd tegen Belcrum is het Togido niet gelukt winst te boeken. Het Haarlemse trio en vooral Bert van Eijk maakte een tamelijk ontmoedigde indruk, zodat niet alleen technisch maar ook mentaal verloren werd. Togido 2 ver ging het in de met spanning verbeide der by tegen TYBB belangrijk beter. De geel zwarten kwamen er vrijwel niet aan te pas en kregen een fikse nederlaag te slik ken. GTTC speelde zijn uitgestelde wed strijd tegen Victory '55 en kwam juist iets te kort. De Volendammers wonnen met 64. In de eerste klasse kwam HBC weer alleen aan de top door Togido 3 met 64 te verslaan. Togido 5 boekte nuttige winst tegen CSV en Winfried—VGZ eindigde door het onvolledig uitkomen van de gast heren in een gelijk spel. By de dames verspeelde Ready beide punten a»an DHC en boekte TYBB een be langrijke zege op Togido met 82. De positie van CTTC werd sterker door een zege tegen HBC met 73. Johez liet tegen VGZ geen twijfel bestaan,aan haar supe rioriteit. De Velsense dames kregen met 100 een fikse afstraffing. Hoewel het wellicht nog te vroeg is om de alarm-klok te luiden voor Togido, moet toch worden vastgesteld, dat de Haaxdem- se hoofdklassers een zeer zwakke wedstrijd De tajeltenniscompetitie hebben gespeeld tegen Belcrum. Zeker, de tegenstanders waren niet te onderschatten, maar het spel dat Togido er tegenover stelde was met uitzondering soms van Pliester bepaald zwak. Pliester zege vierde met flink verschil over Van Don gen en Van Rooij, maar tegen de zeer sterke Zandvliet was hij met 2119 en 2113 bepaald veel te zwak. Bert van Eijk verloor drie keer, tegen Van Dongen be slist onnodig. Wij kregen echter de indruk, dat de wil om te winnen niet in voldoende mate aanwezig was. Gijs Boers kwam nog niet tot winst, maar wellicht zal dit niet lang meer duren. Tegen Van Dopgen ver loor hij eervol in drie games. Al met al zal Togido beslist de bakens moeten verzetten om zich te kunnen hand haven, iets wat zeker mogelijk is. Tech nisch immers moeten de Haarlemmers in staat zijn hun plaats te behouden. De stand is: toond dan TYBB en dit team dan ook ver diend met 8—2 verslagen. Bij de gastheren viel Jan Witteman erg tegen. Kennelijk wreekt zich bij hem het feit, dat hij zowel in het eerste tafeltennisteam als het eer ste voetbalelftal uitkomt. Hij verloor ruim in drie games van Gerrit Boot en ging iet wat ongelukkig met 24—22 in de beslis sende game tegen Luining ten onder. Wit teman zegevierde over Cor Bakker en dat was dan tevens de enige TYBB-winstpunt in het enkelspel. Ook het dubbel was voor de gastheren. Bij Togido vielen Boot en Luining op door bijzonder goed spel. Vooral hun backhand gebruikten zij vaak op indrukwekkende wijze, zodat ex-, indien de huidige vorm gehandhaafd kan blijven, geen enkel ge vaar voor de degradatie bestaat. De stand is hier: 7 Scylla 2 A VGA 2 Smash 3 Maccabi AMVJ Togido 2 Treffers Disnie Rapidity TYBB 14 14 13 7 6 6 5 5 4 4 54—16 60—20 55—35 40—40 26—54 41—49 30—40 27—33 25—45 29—51 Elan 8 6 1 1 13 53—27 Docos 10 6 1 3 13 53—47 Batswingers 2 8 5 2 1 11 51—29 Belcrum 8 5 1 2 11 46—34 Treffers 8 4 2 3 10 44—36 Atoom 9 4 2 3 10 47—43 OTTC 8 3 1 4 7 41—39 Maasbree 9 2 1 6 5 35—55 Togido 9 2 1 6 5 34—56 Wibo 3 9 2 "1 6 5 30—60 Luck Raek 6 1 0 5 2 20—40 Togido 2 heeft zich belangrijk sterker ge- GTTC heeft het tegen Victory niet kun nen klaren en na spannende strijd met 64 verloren. Veerman was bij de gasten bijzonder goed in voi-m en zegevierde drie keer. Nadat GTTC al spoedig met 4—1 achtej- stond wist men tot 43 in te lopen, maar toen stelde Victox-y haar zege snel veilig. Theo Blom zorgde voor twee over winningen, maar moest in Veerman in drie games zijn meerdere erkennen. Louis Hamers won van Kwakman, maar Bert Moors kon, ondanks een zege in de eerste game, Zwarthoed, toch niet de baas wor den. Het dubbel werd tenslotte nog door de Haarlemmers gewonnen, waarmede dus de eindstand was bereikt. In de eerste klasse zegevierde HBC met 6-4 over Togido 3 en kreeg daardoor alleen de leiding. Jan v. d. Dries had met drie overwinningen een belangrijk deel in deze voortreffelijke Heemsteedse prestatie. To gido 5 verging het tegen CSV beter en kwam door met 8-2 te winnen verder uit de zorgen. Behalve voor de Castricumse ploeg, bleef ook voor GTTC 3 de toekomst somber, want met 7-3 moest men Rapidity 2 beide punten laten. Prowano boekte een verdienstelijke zege met 6-4 op TOG en VGZ liet. ondanks het feit dat men op nieuw Deus moest missen, de kans niet glippen om tegen een onvolledig Winfried gelijk te spelen. De uitslagen waren: 3e kl. A: TOG 3—Oranje Zwart 3 100, Hotac 2 TOG 3 8—2. 2e kl. B: Hotac 3-Geel Wit 8—2, TYBB 2—Rapidity 5 9—1. 3e kl. B: Togido 9 TZB 2—8. 3e kl. C: CTTC 3—TYBB 4 7—3. 3e kl. D: VGZ 2—Winfried 2 5—5, GTTC 5-Togido 6 2—8, Togido 6-Doko 2 8—2. 4e kl. A: Shot 5— Droste 2 7—3, Columbia 2—DHC 6 3—7, HTC 2— Rijtelbi 3 7-3, Winfried 3—VGZ 3 7—3, Ready 2- VTC 6 9—1, DSB 3—Hotac 6 5—5. 4e kl. B: Spin- neweb 2—TYBB 5 8—2. 4e kl. D: CTTC 3—Bloe- mendaal 2 7—3, Prowano 4—Togido 10 9—1, Hotac 5—Droste 3—7, Champion—CSV 5 8-2, TOG 7— Shot 3 1—9, GTTC 7—VTC 5 5—5. 4e kl. C: CTTC 5CSV 6 1—9, Heemskerk 4Kriemhilde 100. HBC 6—Johez 4 0—10, VTC 4-TOG 6 7—3, RKTVU 2Oranje Zwart 4 55. Dames 3e kl. A: Oranje Zwart 2—Togido 2 3—7, DSB—Bloemendaal 7—3. 3e kl. B: Winfried—Ho tac 8—2, CSV RKTVU 4—6, Te Zaanen-VTC 2 8-2. Ie kl. A: Kriemhilde—VTC 3 5—5, Rapiditv 2—Ready 3 10—0, Te Zaanen 2-Shot 2—8. 4e ki. B: Shot 2 Ready 2 7—3, HTC-Winfried 2 6—4, CSV 3—Hotac 2 64, Droste—Columbia 64.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15