Perée Felle strijd aan alle borden om in kampioensklasse te komen IJmuider Courant Liberty, Victory en de 3 C's De heer A. G. Lindhout door velen hartelijk gehuldigd Prof. dr. K. H. Miskotte hield afscheidscollege in Leiden IJmond-agenda LANGS SLUIZEN EN HAVENS Ir. Kerdel chef de mission voor Rome Aanmeldingsformulier 7 Kerstfeest voor de gerepatrieerden 130 tons generator halverwege Kerstviering voor gezinnen van binnenschippers Electr. Kerstboomverlichting Bekleed met De Gaulle Betaling abonnementsgeld per giro Examens SCHAAKCLUB KIJKUIT VEERTIG JAAR IN OVERHEIDSDIENST Kerkelijke hoogleraren zwaar overbelast WOENSDAG IA DECEMBER i De Liberty- en de Victoryschepen zijn niet de enige scheepssoorten geweest, die de Amerikaanse werven van 1939-1945 bouwden. Het is ten slotte een vloot ge worden van 4709 schepen, waaronder we verschillende typen aantreffen, hoewel de Libertyschepen verreweg in de meerder heid waren, want er werden er niet minder dan 2850 gebouwd. Er verschenen ook typen, die met een letter en een nummer werden aangeduid en dan noemen we het type C 1, C2 en C 3. De beide eerstgenoemde typen wor- den voortbewogen door dieselmotoren, de C 3 is uitgerust met een turbine voor de voortstuwing. De „Delft van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij, met een lengte over alles van 125,64 m., is een schip van het C 1 type. De „Tjipanas" van de Koninklijke Java China Paketvaart Lijnen, die 139,93 m. lang is, behoort tot het C 2 type en de „Rotti" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" is een voorbeeld van het C 3 type. Dit schip is 149,95 m. lang. Het schip op de foto is eveneens een C 3, het stoomschip „Limburg" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, dat in 1946 in de vaart kwam na te zijn gebouwd bij de Sun Shipbuilding Drydock Com pany te Chester. Het schip meet 8374 reg. ton bruto en 12500 ton draagvermogen, heeft een lengte tussen de loodlijnen van 143,44 m., breedte 21,22, holte van 8,89 m. en een diepgang van 8,87 m. Twee olie- gestookte waterpijpketels leveren de stoom voor twee turbines, die 8500 pk. ont wikkelen en het schip een snelheid geven van ruim 16 knopen. Niet onvermeld mag blijven, dat enkele schepen van het C 3 type afgebouwd zijn als vliegkampschip „baby flattop ship" en tien van deze schepen maken deel uit van de Nederlandse koopvaardijvloot. Het zijn de „Raki", „Rempang", „Riouw" en „Roebiah" van de Stoom vaart Mij. Nederland; de „Drente" en de „Friesland" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd; de „Alblasserdyk" eri de „Alm- dyk" van de Holland-Amerika Lijn bene vens de „Aagtekerk" en de „Almkerk" van de Vereenigde Nederlandse Scheep vaart Mij. Wat is nu het verschil tussen de sche pen van het C type en die van het Liber ty- en Victory type? Wel, de C 1, C 2 en C 3's zijn open shelterdeckers en de Li berty's en Victory's zijn voldekschepen. Voldekschepen zijn gebouwd volgens de hoogste eisen van de classificatiebureaus, wat de sterkte van de constructie betreft. Zij worden in staat geacht alle soorten la ding te vervoeren naar alle delen van de wereld, op een grotere diepgang dan enig ander type schip van dezelfde afmetingen. Voldekschepen zijn speciaal geschikt voor zware lading, zoals erts, kolen enz. Shel- terdeckschepen zijn lichter geconstrueerd dan voldekschepen. Bij shelterdecksche- pen valt het boventussendek buiten de na tionale scheepsmeting wat de tonnage aan gaat; het vrijboord wordt uitgezet vanaf het eerste waterdichte dek, dat dus één dek lager ligt dan bij een voldekschip. Shelterdeclcschepen en voldekschepen zijn algemene typen en het is dus niet zo dat deze uitsluitend gedurende de oorlog werden gebouwd in de Verenigde Staten van Amerika. Arie van der Veer De gerepatrieerden, wonende te Haar lem, Velsen, Beverwijk, IJmuiden en om streken vieren samen het kerstfeest op vrijdag 18 december in de aula van het Christelijk Lyceum St. Marnix van St. Aldegonde, Planetenlaan 5, Haarlem N. Aanvangsuur 19.30 uur. Er wordt o.a. samen gezongen; een da mesduet zal enige liederen zingen en na de pauze wordt een toneelstuk opgevoerd: Celestinus en het Wonder. Dit stuk wordt gespeeld door de Protestantse Jongeren club van Amsterdam, waarvan vele leden ook tot de gerepatrieerden behoren. Ook de van oudsher hier wonende Ne derlanders, die lust mochten hebben, als teken van saamhorigheid met hen, die vanuit Indonesië hierheen moesten ko men, dit feest mede te vieren, zijn van harte welkom. KERSTWIJDING IN GEREFORMEERDE KERK. De Gereformeerde Evangelisatie blijft ook dit jaar trouw aan haar traditie met de op dinsdag 22 december te houden kerstwijdingsure in de Gereformeerde Kerk aan de Koningsweg. Deze wijdingsavond, evenzeer als die tegen het Paasfeest, trekt altijd een bij zonder grote belangstelling wegens de medewerking van het Evangelisatie-Zang koor Velsen-Beverwijk en het chr. jeugd koor ..De Zangvogels", die onder leiding van de heer H. Slings de liturgie afwisse len met prachtige koorzang. Drs. G. H. Homans, industrie-predikant, houdt de meditatie over: „Waarvoor toch die haast?" OPEN DEUR-KERSTSAMENKOMST. Uitgaande van de Open Deur-groep Velsen-Noord wordt maandagavond in 't Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat een kerstsamenkomst gehouden. De heer Jacques Davidson zal tijdens deze bijeen komst voordragen „Jacob de bijter, de kameel van koning Balthasar" van J. W. F. Werumeus Buning. Het zware transport van de voor de PEN-centrale bestemde tweede turbo generator, die ruim 130 ton weegt met een sterkte van 125.000 KW en 14500 Volt, is, dank zij de ervaringen met een dergelijk transport over de weg in augustus, halver wege de bestemming gekomen. Het gevaarte is maandag voor de nieuwe steiger van de papierfabriek met een drij vende bok van de dekschuit gelicht en op de kademuur geplaatst, waarna dinsdag morgen het transport over de weg is be gonnen. Het zware karwei wordt uitgevoerd door twee kolossale trekkers van de firma Stoof uit Breda, die de kolossus over losse, met ettelijke kilo's zeep en vet ingesmeer de balken voortslepen. Dinsdag omstreeks het middaguur was de hoek van de Wijker- straatwegKoningsweg al bereikt. Dit gaf voor het autoverkeer naar de pont enige tijd stagnatie, maar het transport vlotte bijzonder goed, zodat ook de S-bocht hier spoedig was genomen Dinsdagavond was de zware „sleep" halverwege de Konings weg en vanmiddag zal hij de Noorderlaan al hebben bereikt. Vanzelfsprekend was het verkeer gisteren en vanmorgen over de Koningsweg onmogelijk; ook de NZHVM moest tijdelijk enige halteplaatsen in de Velsen-Noordse route laten vervallen. De generator hoopt men donderdagmorgen op zijn bestemming te hebben. De interkerkelijke evangelisatie-com missie, samengesteld uit de Ned. Hervorm de-, Gereformeerde- en Christelijke kerk te IJmuiden, organiseert een kerstfeest voor donderdagavond 17 december voor de in IJmuiden en omgeving gemeerde bin nenschippers, hun. kinderen en personeel. Het feest zal gehouden worden in de „Rank", Koningin Wilhelminalaan te IJmuiden, welwillend door de kerkeraad van de Herv. kerk daarvoor beschikbaar gesteld. De aanvang is gesteld op half acht. De avond wordt opgeluisterd door een zangkoor, muziek en een kerstverhaal. Voorts is een forum aanwezig voor onder linge gedachtenwisseling, en zal de ge nodigden gratis consumptie worden aan geboden. Advertentie van 7.25 tot 25. r KENNEMERLAAN TEL. 5271 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOOOOI Gisteren tijdens een in Wassenaar gehouden persconferentie heeft generaal C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, mede gedeeld, dat ir. Kees Kerdel is benoemd tot chef de mission voor de Nederlandse Olympische ploeg, die in 1960 naar Rome gaat. De heer Kerdel was in 1956 voor de Olym pische Spelen in Melbourne ook als zo danig aangewezen. De heer Pahud deelde tevens mede, dat Klaas Schenk is benoemd tot chef d'equipe voor de Nederlandse ploeg in Squaw Valley, waar Piet Zwanen burg zal optreden als coach voor de hard rijders en Anton Gerschwiler voor de kunstrijdsters. Het N.O.C. heeft inmiddels de kunst rijdsters Sjoukje Dijkstra en Joan Haan appel definitief aangewezen om ons land ln Squaw Valley te vertegenwoordigen PEEN VOOR EXPORT. Dinsdag worden op de peenveiling te Castricum voor export-peen prijzen van boven de 31,— per 100 kilogram gemaakt. De overige kwaliteiten brachten eveneens goede prijzen op. De aanvoer bedroeg 68.000 kilo. Dp noteringen: peen B 20 31.60; peen C 22.00—27.10; peen D 18.90 22.10; peen O (ongeschikt voor export) f 8.00—26.00. HAVENVERKEER AMSTERDAM. In de week van 6 tot en met 12 decem ber zijn in de hoofdstedelije haven aange komen 112 schepen (279.737 brt.) en ver trokken 131 schepen (330.821 brt.). Amsterdam. Examen Engels m.o.-B: mei. M. A C. Knuyt, Overveen en J. L. Ebskamp, Haarlem DRIE VAN DE VIER partijen afgebroken in de eerste afdeling van de onderlinge competitie bij de IJmuidense schaakclub Kijk Uit. Felle strijd aan alle borden. Elk half puntje gaat gewicht in de schaal leggen nu de spelers de laatste partijen voor de splitsing naderen. Acht spelers zullen de kampioensgroep gaan vormen, de overige spelers zullen een strijd om behoud moeten voeren. Enkele spelers zijn praktisch zeker van plaatsing bij de eerste acht spelers Er zullen tenminste veel onverwachte uitslagen moeten vallen willen G. Maas, J. Blok, K. Steijn en F. J. Walda zich niet voor deze groep klasseren. Van de spelers die net „op de wip" zitten had C. J. Gor dijn het op te nemen tegen J. Blok. In een door Blok Slavisch verdedigde partij gebruikte Gordijn veel bedenktijd wat dan ook in een goede stelling resulteerde. Hij had echter tijd tekort om dit voordelige element in zijn stelling te continueren. De 15 zetten in 5 minuten te spelen leverden hem zowaar in eerste instantie nog een pion op maar toen hij brutaal maar on juist in deze kritieke fase zich tegoed deed aan een tweede pion moest hij dit met stukverlies bekopen. De afgebrokenstel ling biedt Blok met een stuk voor twee pionnen goede winstkansen. J. L. Wijd- oogen had het in een Spaanse partij met K. Steijn ook niet bepaald gemakkelijk Hij verspeelde door een foutje een pion Steijn behield bij elke afwikkeling deze positieve materiële verhouding. Wijdoogen slaagde erin verder nadeel te voorkomen maar zal het bij hervatting met zijn paard en vijf pionnen vermoedelijk moeten af leggen tegen Steijns loper en zes pionnen P. Lanser en Tj. de Jong voerden een Sici- liaanse strijd, waarbij Lanser korte tijd geheel op eigen helft werd teruggedreven en een dreigende aanval moest opvangen Hij slaagde hierin waarop zijn rivaal op de andere vleugel alle zeilen moest bij zetten om onheil te voorkomen. Lanser won een pion. even later nog een tweede maar verloor bij hervatting geforceerd weer een pion. Remise lijkt dan waar schijnlijk nu De Jongs paard veel sterker is dan Lansers loper. Enige beslissing De enige partij die in de eerste groep Een fleurig beeld van het bezoek dat de Franse president De Gaulle heeft gebracht aan SI. Louis in Senegal: schap (en van de Deze twee inlandsen dragen feest jurken bedekt met afbeeldingen van de president van de Franse Gemeen- Franse Republiek). tot een beslissing is gekomen was het duel T. LangedijkT. Hölscher. Met zijn ge liefkoosde Schotse partij wist Langedijk reeds in de opening het initiatief aan zich te trekken. Hij won een pion. De levendige verwikkelingen brachten Hölscher in moeilijkheden. Hij/ kreeg een gevaarlijke aanval te verduren, verloor nog een pion en kwam toen voor een genadeloos mat te staan. P. Heidenreich was in de tweede groep kennelijk in zijn slechtste vorm. H. van Nieuwenhuizen profiteerde er dankbaar van en won in een korte partij reeds bin nen het uur. H. y. d. Plas handhaafde zich, aan de kop, ditmaal ten koste van zijn broer A. v. d. Plas. W. Doornenbal behield aansluiting met het leidende peloton via een duidelijke zege op A. J. van Niekerken P. Kramer jr. rukte in de derde groep op naar de tweede plaats in de rangschik king via een zege op A. A. Verkooijen J. L. Berkhout en S. Kistemaker kwamen hier al snel remise overeen. De ranglijst geeft in groep 3 het vol gende beeld: 1. J. Bontebal 7 4 2 1 5 2. P. Kramer jr. 6 4 1 1 4 3. J. Vis 7 3 3 1 4'/» 4. C. Donker 4 3 1 3 5. J. v. d. Doel 4 2 2 3 6. J. L. Berkhout 6 2 2 2 3 7. W. v. d. Berg 7 1 4 2 3 8. C. Gravemaker 8 1 2 5 2 9. A. A. Verkooijen 6 1 1 4 l'/j 10. S. Kistemaker 7 3 4 V/t F. J. Broertjes is in de vierde groep de onbetwiste leider gebleven. Hiertoe won DINSDAG WAS HET HUISVESTINGSBUREAU aan de Stationsweg in Velsen-Zuid voor het publiek gesloten. Maar zelden zullen er zoveel mensen tegelijk binnen de muren van dit veelbezochte gebouw bijeen zijn geweest. En ook de feestelijke stemming was een tikkeltje ongewoon, daar hier over het algemeen ernstige zaken worden besproken, namelijk die welke met de huis vesting en de nog steeds heersende woningnood samenhangen. De vreugde was dit keer echter alleszins gerechtvaardigd, daar de heer A. G. Lindhout veertig jaar in overheidsdienst was. Deswege werd hij gehuldigd door alle collega s van het huisvestingsbureau, tal van andere gemeentelijke autoriteiten en ver tegenwoordigers van verenigingen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder C. P. J. Maas en de secretaris, de heer S. Veenstra. De jubilaris ontvjng tal van geschenken als blijk van waardering voor zijn diensten verricht in het belang van de gemeenschap. De directeur van het bureau, de heer W. D. Bijl, naarstig gespeurd hebbend in boeken met toespraken, zei dat hij er geen had kunnen vinden die af te stemmen was op de jubilaris, gezien diens veelzijdig heid. De directeur herinnerde in het kort aan de loopbaan van de heer Lindhout tot hij bij het Huisvestingsbureau kwam in een tijd met grote woningnood. De jubilaris heeft de nood leren kennen, heeft veel dank en ondank in ontvangst moeten nemen. Vaak was het zo, aldus de heer Bijl, dat wanneer de jubilaris iemand had geholpen de huisvestingsproblemen op te lossen, een ander kwam om te zeg gen dat hij het helemaal fout had gedaan, althans volgens zijn inzicht.... In ieder geval is de taak van de heer Lindhout geen gemakkelijke, maar het belangrijk ste is dat hij die taak altijd zeer ernstig heeft opgevat en onkreukbaar heeft uit gevoerd. Veel geschenken Kennelijk was de keuze van een ge schenk niet gemakkelijk voor deze man, die veel hobbies heeft. Het personeel heeft na lang beraad toch een cadeau gevonden, namelijk een elektrisch scheerapparaat. Zichtbaar vergenoegd nam de heer Lind hout dit in ontvangst. De aanvoer van geschenken was hiermee overigens niet ten einde, integendeel. Vele dozen sigaren en sigaretten, bloemstukken (voor me vrouw Lindhout) werden door volgende sprekers en niet-sprekers aangedragen. Namens de adviescommissie sprak de heer J. van Leeuwe, die hoopte dat de jubilaris nog voor het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst zou verlaten. De spreker zag namelijk graag het huisvestingsbureau verdwijnen. „Ik hoop dat we het geluk nog mogen bele ven, dat de woningnood zal zijn opgehe ven", zo zei hij. Namens het bestuur van de afdeling Vel senIJmuiden van de Partij van de Ar beid sprak de heer Th. Mooy, die vond dat Lindhout altijd een warm kloppend hart heeft voor al die mensen die zo vaak te vergeefs naar het Huisvestingsbureau ko men. De directeur van de dienst Volks huisvesting, de heer J. Stuurman, hoopte dat de samenwerking tassen de dienst en het bureau (er zijn veel raakpunten) in de toekomst ook blijft bestaan. „Dit komt dan ten goede aan de woningzoekenden". De heer E. Sanders, voorzitter van de adviescommissie voor huisvestingsaange legenheden, noemde de jubilaris een „rechtvaardig adviseur". Hij herinnerde tevens aan de eersie jaren na de bevrij ding toen in een houten keet een paar wo ningen moesten worden verdeeld. „Een chaos was dat", zo zei de spreker. De gemeente-ontvanger, de heer A. Za del, sprak de jubilaris toe als controleur van de vermakelijkheidsbelasting, welke functie de heer Lindhout tal van jaren vervult. „Hij zorgt ervoor dat de fiscus aan zijn trek komt", zo zei de gemeente ontvanger. Wethouder Maas, sprekende namens het gemeentebestuur, prees de hij zijn afgebroken partij van C. Abspoel. A. Schelvis en J. Kroese zullen nog een tweede zitting nodig hebben alvorens tot een resultaat te komen. Donderdagavond wordt in het Cultureel Centrum de competitie voortgezet. Onder zeer grote belangstelling hield prof. dr. K. H. Miskotte, hoogleraar van wege de hervormde kerk in de dogmatiek, theologische ethiek, kerkrecht en zen dingswetenschap aan de Leidse Universi teit maandagmiddag zijn afscheidscolle ge wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Onder de aanwezigen bevonden zich de rector magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, de president-curator, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. vrijwel alle leden van de theologische fa culteit en vele andere senaatsleden bene vens theologische studenten en oud-alum ni. Van 1930 tot 1938 was prof. Miskotte predikant in Haarlem. Het ligt in het voornemen prof. Miskotte op zijn verjaardag in september van het volgend jaar een door collega's, leerlingen en vrienden samengestelde bundel opstel len aan te bieden, zo werd tijdens de toe spraken na afloop van het afscheidscol lege medegedeeld. Prof. Miskotte begon het afscheidscol lege, waarmee hij zijn in 1945 aanvaarde ambt neerlegde, met te constateren, dat speciaal in de dogmatiek de kerkelijke hoogleraren tegenwoordig zwaar overbe last zijn. De dogmaticus behoeft zich te genwoordig weliswaar niet met de evolu tieleer en andere natuurwetenschappelij ke problemen bezig te houden, maar des te meer met de resultaten van aanver wante zelfstandige vakken van zijn facul teit. Het is daarbij onvermijdelijk, dat hij dilettant blijft op dat terrein, hoezeer hfc zich ook op de hoogte blijft stellen. Toch moet hij streven naar het bereiken van een synthese. Ook in andere vakken ziet men een der gelijke behoefte aan een centraal integra- tiepunt, in welk opzicht de moderne dog maticus als dilettant-diligent optreedt. Dit is beklemmend gezien de verantwoorde lijkheid, die niet een ontoereikende uit rusting moet worden gedragen, vooral in een tijd als deze. waarin de literatuur zich diepgaand bemoeit met theologische the- mata zoals bij Maurice, Eliot en Graham Greene. Tegen deze gunst van de omstan digheden weegt op het verzet tegen de heilswaarheid, een verzet dat in ons allen van nature leeft en zich slechts sterker voordoet in de zogenaamde „secularise ring", de verwereldlijking. Prof. Miskotte ging vervolgens in het kort de uitwijkende bewegingen na, die de mens van heden bewust en onbewust uit voert om aan de hem gegeven vrijheid te ontkomen, die in de waarheid meegegeven is. Bijzondere aandacht wijdde hij voorts aan het werk van de predikant, wiens ba zuin in het theologisch orkest geen onzeker geluid mag geven. Verschillende sprekers voerden na het college het woord om te getuigen van de grote verdiensten van prof. Miskotte op theologisch, kerkelijk en menselijk ter rein. Namens de generale synode der her vormde kerk sprak dr. A. A. Koolhaas, voorts namens de theologische faculteit de wante zelfstandige vakken van zijn vacul mens de kerkelijke hoogleraren prof. dr. A. J. Rasker. Namens de theologische stu denten sprak de praeses van de faculteit de heer P. Magré In de ontvangstzaal van de academie werd tot slot een zeer druk bezochte receptie gehouden. onomkoopbaarheid en onkreukbaarheid van de jubilerende ambtenaar Lindhout. De spreker herinnerde zich het eerste con tact met de jubilaris en hij vond hem toen een gestreng man. „Maar uit dat hout maakt men ambtenaren". De wethouder overhandigde hem een kistje sigaren waar aan de gemeente-secretaris de heer S. Veenstra een bedrag onder couvert toe voegde. „Vaderschap" De hoofdinspecteur van de politie, de heer G. J. Timmermans, dankte de heer Lindhout namens het korps. De politie en de heer Lindhout zijn namelijk goede be kenden van elkaar, zij ontmoeten elkaar bij tal van gelegenheden (feestavonden, op sportvelden enz.). Inhakend op het „vaderschap" in de Cul turele Sportbond waarvan de heer Lind hout nog steeds voorzitter is, merkte de heer Timmermans op dat de jubilaris overdrachtelijk gesproken, inderdaad „veel buitenechtelijke kinderen" heeft. Hij vroeg zich zelfs a'. of de jubilaris niet met de Culturele Sportbond getrouwd was. Op de vele bezigheden buitenshuis was ook al door de heer Bijl gezinspeeld. „Janus" (zoals de jubilaris in genoemde sportorganisatie wordt genoemd) is bijna nooit thuis. „Hij heeft onnoemelijk veel tijd aan de bond gegeven", sprak de heer Wormsbecker namens de Culturele Sport bond. Doch niet alleen aan deze vereniging, maar ook aan de vereniging Volksonder wijs en de Nederlandse vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dran ken. De heer Reitsma voerde het woord namens deze beide verenigingen en dank te de jubilaris hartelijk voor zijn vele werk. (Nog steeds is de heer Lindhout pen ningmeester van de plaatselijke afdeling van Volksonderwijs). De jubilaris zelf, een beetje beduusd ach ter een stapel dozen rookgerei staande, zei in zijn dankwoord dat de taak voor het Huisvestingsbureau niet gemakkelijk is. „Het kon gemakkelijker zijn, indien het gemeentebestuur meer woningen wist te krijgen. Maar helaas. Het gaat er hier om de mensen te kunnen helpen". Hij hoopte van harte dat het Huisvestingsbureau zo gauw mogelijk „aan de kant wordt ge schoven". Mocht dit nog voor zijn pen sionering gebeuren, dan geloofde hij toch niet brodeloos te zijn. VELSEN-IJMUIDEN WOENSDAG 16 DECEMBER Rex, 20 uur: „In die nacht". Thalia, 20 uur: „De blauwe gardenia". Voormalige leeszaal, Heidestraat, ten toonstelling Nederlands Fabrikaat. Petrakerk, 19.30 uur: Vergadering Ne derlandse Christen Vrouwenbond IJmui- den-West. Oosterduinweg 1, 9.3010.30: Huiskamer bijeenkomst Vrouwenbond P. v. d. A. Sint Jozefhuis, 20 uur: Ontspannings avond voor bejaarden. Raadhuis, 19.30 uur: Begroting raad Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 1416.30 uur. DONDERDAG 17 DECEMBER Rex, 20 uur: „In die nacht". Thalia. 20 uur: „Indiscreet". Voormalige leeszaal: als woensdag. Abelenstraat, 20 uur: spreekuur Alco holics Anonymous. Pieter Vermeulenmuseum: als woensdag Moerbergkleuterschool, 20 uur: Ouder avond. Abelenstraat, 20 uur: Klaverjasdrive tamboerkorps Voorwaarts. Velserbad: zwemwedstrijd scholieren. BEVERWIJK WOENSDAG 16 DECEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ciske de rat". Gemeentehuis Scheybeeck, 14.30 uur: Begrotingsvergadering gemeenteraad. „De Groentenbeurs". 20 uur: Voorlich ting Bloembollenteelt. Deken Waarestraat 50a. 20 uur: Lezing N.V V.vrouwenbond. Grote Kerk. 20 uur: Kerstconcert. Het Centrum, 20 uur: Toneelavond „De Hondsrug". DONDERDAG 17 DECEMBER „De Opgang", 14 uur: Kerstmiddag Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. Het Centrum. 20 uur: Kienavond Vara. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Film avond Commissie Cultureel Beverwijk. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 7.65 per kwartaal of t 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt tij die zich met ingang van 1 januari 196(1 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 195.9 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- jbonné's. dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7